Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Postava

 

NápovědaFórum » Výživa » Výživa v růstu 

+ přidat příspěvek
Postava
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2013 10:40 Nela Re: Dracula
Ahoj,přidávat spařené ovesné vločky tak 1 lžíci+maso,zelenina atd...,pangamin,vajíčko+tvaroh.Takto jsem vypiplala pejska nejmenšího z vrhu,energetická strava od 8 měsícu přiměřená zátěž a krásný osvalený,statný pes,že majitelka štěnat koukala.Nikdo ho v 6 měsících nechtěl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.03.2013 20:52 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Dracula
mě taky nechutná, tedy krom tataráku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2013 12:18 Dracula
Tak to je gol, nemám psa vegetariánu, ale nežere mi syrový maso stydim doufám že ho nějak moc nepotřebuje? že to stačí v granulých a konzervách pač mě dneska kousíček vyflusla a že prej ho frajerka nechce ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.03.2013 02:12 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Dracula
Těžko posouzení z mý strany. Mně se líběj psi v kostce hubení a leckterej mi přijde tlustej, i když jde jen o moutnost třeba...

Tak nechť kynete!!!!! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.03.2013 17:41 Dracula Re: petrab
Fotka k příspěvku Se štítnou žlázou jsem se setkali s minulým psem, s tou kanarskou dogou, rval si chlupy na zádech až do krve, ale nehubnul, jestli to nemá jiné příznaky tak to naštěstí nemáme hmm

Veterinář mi řekl, že by nebylo na škodu kdyby trochu přibrala na váze a na hmotnosti, a s těmi chovateli je problém, chovatelka BH odkud Beuš mám je v Německu a na email mi zatím neodpověděla :-O ale v létě máme sraz tak se samozřejmě poradím.

Přidávám fotku celé rodiny, Betka je viditelný "prcek a hubenour" mezi nima, fotka je starší, tak v roce, ale moc se nevytáhla od té doby

smich hop
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2013 16:00 Žena Petra123 [461] Re: Dracula
Ono když má tolik pohybu, tak jí něco tučnějšího neuškodí, buřtíka z ní jen tak mít nebudeš, to se neboj. :-D A těch mléčných výrobků (tvarohy, jogurty, kefíry...) bych se nebála, já je občas dávám, dříve jsem je dávala celkem často a nikdy žádný průjem. Můžeš to aspoň zkusit a pokud by měla průjem, tak je prostě dávat nebudeš. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.03.2013 00:49 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Dracula
Buď ráda, že nemá pes tendenci přibírat, což je špatně na páteř, klouby a srdce. Vždy - přehnaně řečeno - lepší o kilo míň než naopak!
Má-li dostatek pohybu, svaly a je zdravá, neřeš to. (Pakliže by začla enormě hubnout, příčin může být iksero, např. problém se štítnou žlázou, což bys řešila se zvěrolékařem.) Můžeš přidávat do krmení pangamin. Nedá se jím předávkovat, takže zakup jakýkoliv v lékárně.
Pes většinou domohutní kolem 3.- 5. roku dle rasy, takže ještě chvíli vyčkej.

Pakliže máš dojem, že je pes příliš hubený, pak to zkonzultuj s veterinářem, případně s chovatelem bíglů. Velmi často si majitel myslí, že je pes hubený (zvláště, když mu to sdělují ostatní alá - jéééé, ten pejsek je ale vychrtlej, Ty máš hlad, viď, chudinko.....?) a přitom je pes naprosto v pohodě.
Neměli by se jí rýsovat žebra, když stojí, ale při pohybu ano. Pak je vše v normě.
Na fotce vidím jen hrudník, žebra nikoliv.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2013 22:20 Dracula Re: Buba - Gump
Samozřejmě že je fenka po porodu oslabená proto musíš dbát na její výživu mnohem intenzivněji a doplnovat stravu. :-)

No, dá se říct že mám ještě mladici- štěně proto je taková vyzáblá, ale nervozní pro mě je to že její sourozenci a rodiče né... přitom mám normální chut k jídlu a prostě nepřibere :-O
Na výstavách mi chovatelé Bháček říkají že má krásnou siluetu a na honech zase že by neutáhla ani laň, což to ona jo, svalnatá je a sílu má, ale není to na ní vidět, vypadá jak nekrmená, proto chci aby přibrala, ale zatím nevíme jak
ne
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2013 22:14 Dracula Re: PhoebeAdel
Co se týče tohohle, tak v tom sem bezradná..

Měla jsem kanarskou dogu zhruba před 5lety- bojové plemeno to bylo a ta mě přibrala při dospívání, nevím jestli to je rasou, ale z malinké hlavičky se do dvou let stala palice jako 3 ty moje :) a tělo na šířku jako bagr, s tréninkem jsme udržovali štíhlost a to bylo geniální...

Já mám oproti němu ted prcka, ale co vím, její máma i tatka jsou jednou tací jako ona do šířky :) i sourozenci, jen ona je sirka, přitom byla jedna z těch nejstatnějších z vrhu :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2013 22:08 Dracula Re: Petra123
Jde o to, že mě přijde moc hubená :-D nechci z ní mít buřtíka, to né to mi trénujeme, hlavně na svaly, ostatně mi to začalo lézt na nervy až když jsem viděla poslední žebra, jak jí odstává kvůli nim srst a řekla si dost..

jídlo má pravidelně, granule, konzervy, někdy i to maso a vše s chutí, zkusím tedy ty těstoviny a rýži, bílkovin co se týče mléčných výrobků se celkem bojím, aby neměla průjem nebo to "eee" v divném stavu což se u nás stává často hmm

A snažíme, snažíme dlouho a stále nic. potlesk jak na potvoru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2013 21:50 Žena PhoebeAdel [1839] - papillonci a jíní milí pejsci, foto, knihy, hudba
No, mě přijde, že Phoebe osvalila až teď :-) . Nepřibrala max 5 dkg, ale je statnější. Ono v jejím případě statnější :-D , ale je dospělá. Nejdřív byla buřtík a pak hubeňour cca do 2,5 roku, kdy po dietě začala nabírat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2013 21:24 Muž Buba - Gump [262] - Teriéři
ahoj, u nás takto vyzeral fenka pri kojení ...od pôrodu až do teraz dostávala kuracie krídla, trupy, beháky a vrátila sa na normálnu hodnotu, ba trošku pribrala smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2013 21:10 Žena Petra123 [461]
Hmmm, co jsem slyšela, tak se psi začali hodně nasvalovat při krmení masem. Ostatně se to stalo i u nás. :-) Pokud nechceš na maso přejít úplně, tak bych jí ho dávala aspoň na přilepšenou + nějaké tvarohy a mléčné výrobky - bílkoviny. Občas jí můžeš i dát nějakou přílohu (rýže, těstoviny...). To maso klidně i nějaké tučnější. Určitě se trochu spraví, to by bylo, aby to nešlo, když už se snažíte delší dobu. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2013 19:44 Dracula
Ráda bych dodala že je taková drobná, ale vysoká... Je o něco málo viditělně vyšší než bíglové, menší než většina fen bíglů harrierů, ale o to štíhlejší a drobounká hmm tak nevím, jestli by se stalo zmohutnět, jestli to prostě nemá dané, v tomhle se nevyznám :-O

46cm , 13-15kg :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2013 19:37 Dracula – Hmotnost, mohutnost
Fotka k příspěvku Ahoj, potřebovala bych pomoct s tím, aby Beuška zmohutněla. Budou jí dva roky a je pořád jak vychrtlá modelka... ostatně, má štíhlé tělo a svalnaté břicho a nohy, ale chtěla bych aby trochu přibrala, hlavně na objemu, ale nějak se nám to nedaří, už to zkoušíme dlouho :)

Pohybu má víc než dost, jídlo 2x denně pravidělně, ráda žere, ale ráda taky běhá.
na svaly cvičí běh a kvůli lovu taháme v lese klády a různý prkotinky do těch vah zvířat,od nošení zající do přetažení kanců, laní atak.. a skáčem po laně do výšky, po stromech na peška, agilitíme a stopujeme, to by jsme měli, ale pořád je to huběnour, oproti její mamce a tatkovi je ze zhora poloviční :hmm

za jakej koliv typ budu ráda, vet říkal že se to srovná, ale to říkal už před rokem, proto si nevím rady už :-D

PS: ani sem nevěděla jak to pojmenovat, vy si s tím poradíte že a přeberete, šikulky love
 

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Výživa • Zobrazeno 148x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/718-postava