Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Vtipné vzpomínky na naše miláčky

 

NápovědaFórum » Zábava  

+ přidat příspěvek
Vtipné vzpomínky na naše miláčky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2013 18:49 Žena Eviík [45] - TeriéřiRe: petrab
petrab napsala: Eviík napsala: Hobby Cézara je utíkání a vracení se o hodinu později :-D A co s tím děláš. Znám několik psů, kteří na to doplatili. Myslivec, vlak, auto,...

,§j děda taky vyhrooval tim elekttrickym jendou to použil protože Cézar je v psí '' PUBERTĚ'' a najendou neutíká
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   04.04.2013 14:54 Žena Terda [484] - Jezevčíci
-To jdeme takhle Berťanem na procházku k řece. Tam bejvaj na vodě kačeny a pár labutí. No a ten můj blbec neměl nic lepšího za nápad, než za těma kachnama skočit do vody (normálně do vody nevleze, protože jezevčíci jsou přece z cukru) labuti přímo pod zobákem. Vyběhl ven jak lasice.
-Byli jsme s oddílem na výletě v Moravským krasu a já povídám "On Bertík vodu nemá rád", sotva jsme to dořekla skočil šipku plavmo do potoka.
-Sedíme s přítelem na zemi koukáme na film a Bert nám leží u nohou. Spí a mlaská. Najendou mlaskat přestane. Tak se zvednu, kde je pes. Koukám pod stůl, pod terárko. Nikde nic. Pak se najednou ozve takový tlumený "Haf! Haf!" Tak poslouchám odkud to jde a koukám na posteli takovej hrbol. Tak nadzvednu peřinu a tam Berťan s výrazem "Co mě jako budíš, já tu spím" Mazal dolů jak namydlenej blesk a tvářil se strašně ukřivděně, že ho vyháním :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   04.04.2013 09:08 Žena lucisatko [208] - Společenská plemenaRe: petrab
Tak to pro nás je příšera cokoli nečekaného. Přesně takhle se chodá když vidí vyvrácený strom s kořenama, hadra na plotu, pytel odpatků u popelnice a tak dále smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.04.2013 23:19 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
Jednou jsme to trádovali za hodně mlada lesem, šumění větru, šelesty, sem tam zajíček, srnka... a najednou před náma příšera. E. odmítl jít, pak se přikrčil, plížil, příčil, dělal oblouk a za boha se k příšeře nechtěl přiblížit. Taky aby jo, příšera neměla v lese co dělat.
Byla to zaparkovaná motorka u závory před lesní cestou...
Takže jsem tam milého psíka odvlekla, aby si potvoru chtě nechtě očuchal a pokračovali jsme dál. Od té doby si již podobných příšer nevšiml.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2013 14:06 Žena myspu [276] Re: Eviík
Hobby Cézara je utíkání a vracení se o hodinu později
Pakliže je to jeho hobby tak by se s tím mělo něco dělat. Ne že jednou poslechne a napodruhé uteče. Nehubovat po tom co se vrátí, ale čapnout ho při činu, což není zrovna jednoduché. My žijeme v prostředí, kde je plno zvěře a myslivců a tak si tahám psa na stopce, protože vždycky mu nějaký zajda přeběhne přes čumák.
Já nevím, psa bych neomlouvala i kdyby utíkal jen zřídka, náhoda je blbec a nikdy nevíš co se mu může stát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   01.04.2013 13:47 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Eviík
Eviík napsala:
No tak když se vrátil dostal vyhubováno a teď už jenom na vodítko pře týdnem sme ho pustili už normálně bez a poslouchal.Můj děda vyhrožoval tim elekrtickým vodítkem jak dává ty pecky.

V případě, že chceš, aby byla pochvala či "trest" - čili pokárání funkční - musíš ji provést BEZPROSTŘEDNĚ OKAMŽITĚ DO VTEŘINY po tom, co pes něco udělal.
Sedne si? Pochválíš. Provede něco? Pokáráš.

Co se týče útěku psa - za zvěří, kočkou apod. či neuposlechnutí přivolání, je to ta nejčastější záležitost, kde se chybuje a která je pokažená. A přitom je jedna z nejdůležitějších, co se týče výchovy vůbec.

Postup je v podstatě jednoduchý.

1) psa nejdřív musíš naučit tomu, co chceš, aby dělal, dokud ho to nenaučíš, pak nelze psa pokárat za to, že něco nesplnil

2) pakliže pes zvládá cvik a nesplní ho - mluvíme zde konkr. o útěku alias přivolání v souvislosti se zvěří - můžeš ho pokárat, ale to JEDINĚ okamžitě po tom, co neposlechne, takže jedině, kdybys ho chytla - PROTOŽE pes je chválen a trestán za to, co provedl TEĎ, né včera, né před hodinou, né před dvěma minutama, né před minutou - prostě v tomto okamžitu teď! - jestliže ho tedy potrestáš za to, že utekl za zvěří až po tom, co se vrátí, trestáš ho za to, že se vrátil!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (a i kdyby Ti připadlo,že se tváří provinil a třeba postává opodál, jde k Tobě neochotně apod. pak je to jen Tvůj dojem - dělá to jen proto, že byl potrestán za svůj příchod a čeká trest znovu!

3) chválit, když poslechne - takže když už dovolíš, aby utekl a pak se vrátí, pochválit ho, i kdyby mezitím sežral 176 zajíců a přišel za 2 hodiny

Velmi špatně se to napravuje, nemělo by k tomu dojít. Nyní záleží na Tobě. Vrátit se z výcvikem zcela na počátek jako u pidi štěněte a učit ho, že když poslechne, bude odměněn a naučit ho komplet celým dvěma cvikům - tedy neutéct a přivolání.

Pakliže na to nemáš čas, hlavu ani náladu, trpělivost a stoprocentní důslednost, doporučuju Ti vodit psa zásadně tam, kde může utéct za zvěří, na vodítku, tam si ho přicvičovat, čímž zamezíš tomu,že se Ti zaběhne, že Ti ho někdo zastřelí a nebo Ti ho přejede auto, vlak apod. A přivolání uč tam, kde nejsou vzruchy a postupně přidávej obtížnost, tzn. nejdřív doma, pak na zahradě, pak tam, kde není to, co ho zaujme, pak tam, kde jsou, ale hodně daleko a postupně přibližovat

Jsem ovšem dost ukecená, takže nevim, zda-li je to srozumitelný. To se mohou vyjádřit zde ostatní.

Co se týče elektrického obojku, nejdřív bych si ujasnila, co od psa chci, resp. nechci, obojek - po skutečně důkladném zaučení k jeho používání a hlavně v tom - "jak pes reaguje" - je možný s uvědoměním, že může nadělat víc škody než užitku, když nevíš, jak přesně ho používat.
Osobně, pakliže nehodláte podstoupit výcvik psa, doporučuji - jak zde píše myspu - pohodlné vodění psa přírodou na stopovačce a nepouštění z vodítka. Přidáš do kroku a se psem můžeš běhat!

;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2013 12:09 Dracula Re: myspu
Taky mi to usedlo v hlavě :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.04.2013 11:57 Žena myspu [276] Re: Eviík
No tak když se vrátil dostal vyhubováno

Dostal vyhubováno za to, že se vrátil?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2013 11:31 Dracula Re: Eviík
Cézárek neovládá základní poslušnost? V tom případě trénujte dokud to je snazší, už jen a jen kvůli Cézárkovi a navíc budete mít jednoduší život se soužitím s poslušným psem, jelikož ho může venku potkat cokoli- vlak, auto, motorka, v dnešní době i tyran a zabiják... i myslivec střelí po loveckém psu pokud bude hodně plašit zvěř a taky pokud zaviní dopravní nehodu budeš pykat ty jako majitel, čemuž se dá předejít né.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2013 10:17 Žena Eviík [45] - TeriéřiRe: petrab
petrab napsala: Eviík napsala: Hobby Cézara je utíkání a vracení se o hodinu později :-D A co s tím děláš. Znám několik psů, kteří na to doplatili. Myslivec, vlak, auto,...

No tak když se vrátil dostal vyhubováno a teď už jenom na vodítko pře týdnem sme ho pustili už normálně bez a poslouchal.Můj děda vyhrožoval tim elekrtickým vodítkem jak dává ty pecky.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2013 21:16 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Eviík
Eviík napsala: Hobby Cézara je utíkání a vracení se o hodinu později :-D A co s tím děláš. Znám několik psů, kteří na to doplatili. Myslivec, vlak, auto,...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2013 16:34 Žena Eviík [45] - Teriéři
:-D Krásný příběh ale všechna radost je velká starost !U psa to sedí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2013 15:45 Žena janisa [273]
Fotili jsme s kámoškou naše psi jak skáčou přes skočku-Samík byl odložený za překážkou a kamarádka seděla v dřepu před překážkou. Já šla za ní, aby Sam skočil rovně. Říkám hop-Sam skáče přes překážku a pak přeskočí i kamarádku..... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2013 14:56 Žena Eviík [45] - Teriéři
Radost - starost ale vtipná . Hobby Cézara je utíkání a vracení se o hodinu později :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.03.2013 22:47 Dracula
Vlašský ořechy jsou taky naše hobby hop ať hudruju, jak hudruju a hlídám psa sebevíc, stejně si ta potvora najde chvilku, třeba i v setině vteřiny smich v trávě skořápku či celej ořech a už "chrup" jen se otočím, ta mě zmerčí a hned plive, ale za chvíli jí žere zas smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.03.2013 21:49 Žena myspu [276] Re: petrab
Taky dobrý, já se sbírám s vlaškýma ořechama a nikdy by mi nedošlo, že to pes může žrát a tak jsem odešla a nechala ho tam s košem nerozlouskaných ořechů. Samozřejmě to začal louskat a půlka v čudu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   30.03.2013 21:47 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
na procházce najednou přední tlapička ve vzduchu, skákání po třech, já hrůza, že má rozřízlou nohu, kontrola packy a na polštářku zaháklá půlka prázdný skořápky vlašskýho ořechu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.03.2013 21:43 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: janisa
jj, hlavu... a eště při tom zavře oči, aby mu tam nenateklo...

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   30.03.2013 20:51 Žena myspu [276]
Nám dělá radost furt. Třeba dneska, horlivě jsem ho obhajovala, že on do záhonů už vůbec neleze a ten kdo se tam velebí jsou kočky a to tele si v tom momentě začne hrabat jámu v záhonu!!
Jinak sranda byla hlavně když byl štěně, nechala jsem ho přivazanýho před obchodem na stojanu pro kola a nedošlo mi, že to není připevněný, tak za mnou miláček přišel i se stojanem.
Občůrává taky leccos živýho, jednou jsem ho přistihla při hrátkách s kocourem, ale to je osobní, tak aby se nenaštval. :-D
Ale srandu z nás mají hlavně přátelé, když s Maxem spíme v posteli, tak hrajeme na fuňěnou - nejdřív on zafuní, pak já, .. dokud neusneme.
V létě když je vysoká tráva a cítí srny, tak vyskočí do vzuchu a rozhlíží se.
Jednou mi udělal laskavost a při zvonění budíku s ním flákl o zem. Nojo, vzpomínek máme spoustu, jsou to zlatíčka ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2013 20:34 Žena Eviík [45] - Teriéři
Hezký!!Je vidět že se snašimi mazlíčky nudit nebudeme ;)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.03.2013 20:27 Dracula
Jednou jsme hledali psa po celý vsi - Jerryho... a nakonec nám ho přivezla sousedka, že byl v Kolči u masny - 6.2 km.

Když Jerry chodil do hospody tady na vsi, všichni ho už zdravili a Péta Čermák- majitel mu už ven nesl zbytky masa.

U Jerrýska při drbání na krku- začal se drbat zadní packou.

Beuška, ta když má zamotaný vodítko pod břichem, tak chodí jen po předních dokud se vodítko nevrátí zpět místo toho aby se zastavila a počkala než ji ho dám.

Betčino napadení kachny mezi lidmi, chytla ocas a humbuk po celých Kralupech smich

Když měla Beuše prvního zajíce, byl vypuštěnej, vyběhl ze křoví a Betka vzala nohy na záda :-D běžel pes a za ním zajíc smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.03.2013 18:02 Žena janisa [273]
Samík si zase vždycky nechá od svých kamarádů počůrat hlavu...... smich :-D smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.03.2013 14:49 Žena Eviík [45] - Teriéři
:-D Já mám taky skoro podobný vzpomínky :
- Náš pes má odstín grizly .A tůje jsou teďka taky takoví do hněda.Já volám Cézare,Cézare a přitom ho mám před sebou
- Pes utek do nepezpečného místa mi celí vyděšený za hoďku příde nějakou klobásu v tlamě.
:) smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   30.03.2013 13:43 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Eviík
např.

- čučel a otáčel se po jiném psovi a naboural do lampy na chodníku...

- s položenou hlavou na stole loudí lidskej dlabanec hafici.net/nadrz/822/d7919.jpg

- zahrabává kosti doma hafici.net/nadrz/822/d16758.jpg

- psa jsem odložila před krámem a ve stresu zamyšleně odešla domů, doma jsem zjistila, že nemám psa, když jsem se vrátila, hafan plnil povel odložení...

- pes šel za mnou a najednou zmizel, šílenství, hledání - seděl v masně za pultem a tekly mu sliny

- na povel hají si lehne na bok, na cvičiště docházela holka s fenku jménem Hajda a říkala jí Hají. Při přivolání na ní zavolala Hajíí a můj hafan sebou flák na zem...

- jakmile někdo začal psa drbat na zadku, začal zadními nohami na místě "pochodovat", naučil se to dělat na povel "udělej jelena", jakmile viděl venku jakoukoliv visící větev, běžel pod ní a vystrkoval zadek směrem nahoru, aby se podrbal a u toho vyluzoval stejný zvuky, naučil se to dělat na povel "di se podrbat"

- počůral naše dítko, když sedělo na bobech
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   28.03.2013 16:22 Žena Terda [484] - JezevčíciRe: DaD
Berťan se velmi rád schovává do fusaku na peřinu... To pak člověk prohledá celej byt kde je pes a on dělá neviditelnýho :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.03.2013 13:30 Žena DaD [745]
Asi po týdnu, kdy už se u nás zabydlel, počůral přes drátěný plot dvě čivavy a jednoho yorka, kteří na něj doráželi. smich :-D smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2013 15:46 Žena Eviík [45] - Teriéři – Pokec-vtipné vzpomínky na anše miláčky
Co váš pejske udělal nejvtipnějšího??Kdy jste se snim nejlíp zasmáli??

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Zábava • Zobrazeno 250x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/722-vtipne-vzpominky-na-nase-milacky