Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Starý pes a malé dítě

 

NápovědaFórum » Péče o psa » Péče o starého psa 

+ přidat příspěvek
Starý pes a malé dítě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.05.2013 22:54 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: pavoucica
super, tvoje důslednost, pečlivost a neustálý dohled se vyplatil, je nutný to stoprocentně hlídat a nic nepřehlídnout, pakliže to chytíš v začátku, pak to většinou vyjde super!!! přeju postupem času nejdojemnější chvíle, který v životě zažiješ - Tvoje dítě a Tvůj pes a foť nonstop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   10.05.2013 11:32 Žena pavoucica [703]
tak mužu říct že trpělivost a správný přístup se vyplatil.Lupina dneska přišla, Ema seděla ve své krmící židličce a baštila Lipánek.Lupina k ní a málá jak byla vysoko tak ji hladila po hlavě a ona ještě tu šišku k ní nakláněla aby Eminka víc hladila ano Bylo to krásný.Ted když Lupina leží a malá k ní leze a šáhne , tak se psice zvedne a jde pryč....žádné vrčení a štěkot je to frajerka a já jsem na ni hrdá pac Vypadá to že holky budou přece jenom kamarádky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 10:24 Žena HOUP [1532]
jasně musí se to sladit:-) a myslím že to děláte vy i Lupina i mimi dobře:-) <3
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2013 10:12 Žena pavoucica [703] Re: HOUP
slečna mi nějaké postroje na děti a šátky od malička odmítá, nelíbilo se jí v tom.Ráda se hejbe, ale i tak když bylo pěkně a ne takové ošklivé plískanice tak jsem chodila i s kočárkem i s Lupinkou na procházky, Lupinka se naučila poté co jsem ji několikrát nechtěně vjela na nožičky chodit vedle kočárku...Bylo mi líto, když na mně udělala ty své psí oči ji nechávat doma.Ted je Eminka furt nemocná tak ji ven brát nemužu a bohužel sama se psem jít taky nemužu, jenom když má kdo hlídat.Ale těším se jak si to na jaře a v létě vynahradíme:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2013 09:16 Žena HOUP [1532]
vím že tet v zimě to nejde a co si pořídit na sebe,,ten postroj pro mimča..a tak moct chodit i s Lupinou ven..u nás to tak paní praktikovala..vůbec jsem ji s kočárkem neviděla...měla takový ten šateček a v něm mimi..a s pejskem chodili po lese a mimi spalo:-)chodila s ní tak od uplného začátku-což jsem nechápala bo byla zima a taky na ty záda to myslím není moc dobré-ale mamča to zvládla..i několikrát denně:-))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2013 07:51 Žena pavoucica [703] Re: petrab
právě proto jsme ji přestěhovali, moc štastná na novém místě není, ale věřím že si zvykne a je to pro její klid a dobro.Oni ty malé všetečné prstíky rády štouchají mně třeba do očí a ráda zkoumá moji dutinu ustní:)nechápu co se Emince líbí na mých zubech a jazyku hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.04.2013 22:30 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: pavoucica
jj, už to vidím (doba malýho dítěte a psa je nejdojemnější k focení a pozorování, rozhodně s jejími negativními zkušenosti a vzhledem k seniorskému věku bych já Emičce nedovolila na pejska sahat, když spí ve svém pelíšku, měla by mít místo, kde má svůj klid od všeho a má pro něj výsostní právo ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2013 22:27 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: pavoucica
pavoucica napsala: ....... bylo mi jako kdyby někdo ubližoval Emičce rozzureny ano znám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2013 20:38 Žena pavoucica [703]
Fotka k příspěvku no a takhle to vlastně bylo.Emička je na zvířátka opatrná a jenom štouchá malinko prstíkama, ale chápu, že se to Lupince líbit nemuselo :-O Snad se holky nakonec skamarádí hmm
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2013 19:44 Žena pavoucica [703]
no v první řadě hlavně měla reagovat dřív než já jejich vlastní matka...přece jenom já nejsem od toho abych vychovávala a usměrnovala cizí děti, ale zase chci chránit svého psa!!!Jelikož Lupinka patří do rodiny bylo mi jako kdyby někdo ubližoval Emičce rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2013 16:54 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: pavoucica
tchýni kup nějakou knihu o tom, jak je nutno usměrňovat místo psa děti a zabraň těmhle šikulům, aby měli se psem kontakt, vím, že se to lehce radí alá realita
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2013 16:44 Žena pavoucica [703]
Několikrát jsem jim říkala, aby Lupinu nechali být.Není zvykla na skákání a tahání za ocas u buhví jaké skopičiny.Na velikonoční pondělí jsem málem vyletěla z kuže, když kluci přišli na pomlázku a první co toho malého 4 letého Matyáše napadlo tak začít švihat Lupinku po hřbetě.Málem jsem je zakousla já rozzureny Lupina začala vrčet tchýně ji okřikovala, ale já se pustila do kluků, tohle se prostě nedělá!!!Pes za nic nemuže, mají ho nechat být!!!Tohle jestli dělají doma tomu jejich malému ratlíkovi tak chudák pejsek:(Lupina to nese těžce že musí spát na chodbě a dožaduje se vstupu do jídelny, ale myslím, že je to pro její dobro.Večer děláme ustupek a spí s náma v ložnici před postelí:)Včera jsem nechala malou na hlídání tchýni a vzala ji ven nechtěla tomu ani věřit až když jsem vzala postroj do ruky a zachrastila s ním tak takový dusot po schodech, že jsem se bála, že spadne celý dum.Skákala na mně radostí jako divá, slízla jsem pár štípaných pusinek a kousancu do ruky (ona někdy z radosti do ruky kouše)a šlo se:)Dneska už na mně zase knourala, že pujdem spolu ven.Až přijede tchýně tak bude s Emičkou a Lupinku vezmu ven.Domluvilo se to tak i s manželem, že se budeme střídat, aby mi to nebylo líto a Lupinka má z toho taky radost.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.04.2013 23:04 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: pavoucica
tak zde máš kámen úrazu - sousedovic kluci, důležité je, že víš, kde to pramení,
postupu trpělivě, klidně a důsledně, je to dlouhý, někdy únavný, ale vyplatí se to,
vzhledem k tomu, že jde o už starého pejska, který svůj klid potřebuje a neměl možnost žít s vyrůstajícím dítětem dříve, bude potřeba částečné omezení, ale všechno jde, tak přeji hodně zdaru, nutno ale opravdu pozorně hlídat holčičku, děti dokáží vymyslet neuvěřitelné blbosti, které si nechá líbit jen opravdu pes flegmatik, někdy nevědomky a jindy vědomky, zkouší, kam až můžou a to i v souvislosti se psem!

Egoš zdraví Lupinu!

Jinak pokládám období malého dítěte se psem za nejdojemnější, co jsem mohla kdy zažít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   01.04.2013 18:39 Žena pavoucica [703]
Já Lupinku nikdy nebiju, dostala vyhubováno a Emička strašně plakala jak se lekla.Pak jsem ji dala do postýlky spát a zavolala jsem Lupinku a dala jí jogurt. A zase poslala na nové místo zpět do pelíšku.Dali jsme jí ho na chodbu tam se malá nedostane.Dobrutky dáváme tak, že klečím na zemi a malou mám na klíně, LUpinka si bere od ní pamlsky moc hezky a pak na sebe nechá i šáhnout, ale snažím se Emičku usměrnovat, aby ji netahala za srst.Problém je v tom, že sousedovic kluci jsou divocí a chovali se k Lupině tak jak k jejich domácímu psovi, skákali přes ní a zlobili ji a Lupina je od té doby k dětem taková ostražitá a moc je nemusí.Nedávám to za vinu jí, ona je starý pes a jen chce mít svuj klid a já chápu, že když jí dítě u kterého se nedá předpokládat co udělá vleze do pelechu tak je pak zlá....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.04.2013 17:53 Muž Míra [31] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: pavoucica
U tohoto bych poradil hlavně trpělivost. Pokud pes vrčí jen ve svém ohraničeném místě tak si tím většinou chrání své stanovisko, svůj úkryt kde je před vším schován, proto se nedivím že na dítě, které mu tak do slova vlezlo protivný. Je ale třeba aby se naučil že dítko je přednější, proto když zavrčí nějak ho pokárat aby se to neopakovalo, ale né bitím, to by pak mohlo dopadnou tak, že dítě zdvyhne ruku a pes ho kousne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2013 17:14 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Frošíček
Frošíček napsala: Mám 11 letou fenku a 5 letou sestru.. Pokavad se nezačne pes usměrnovat tak bude agresivní až moc ale jestli se naučí dítě mazlit jen když k němu ten pes příjde bude to fajn palec

petrab napsala: velkej pozor! po prvním zavrčení měl být pejsek usměrněn /nikoliv surově/ do patřičných mezí, šanci se ohnat už nedovol, ........... zaměř se hlavně na dítě...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   01.04.2013 17:07 Žena Frošíček [6] - Jezevčíci
Mám 11 letou fenku a 5 letou sestru.. Pokavad se nezačne pes usměrnovat tak bude agresivní až moc ale jestli se naučí dítě mazlit jen když k němu ten pes příjde bude to fajn
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.04.2013 16:58 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: pavoucica
velkej pozor! po prvním zavrčení měl být pejsek usměrněn /nikoliv surově/ do patřičných mezí, šanci se ohnat, vrčet, už nedovol, nikdy nedopusť, aby došlo ke kontaktu psa s dítkem bez Tvé přítomnosti, čeká Tě náročný období, který když vyjde, bude mít holčička nejlepší kámošku na světě.
Malý mimino je divný, divně se pohybuje, vyluzuje pazvuky, neví se, co od něj čekat a takový prstíky v srsti - nic příjemnýho.
Trpělivě a důsledně dohlížej na kontakt, neomezuj ho, zkus postupně zavádět, že z dítka dycky něco dobrýho vypadne, stále kontroluj dceru, aby na psa nevhodně nesáhla - je to o plácání přes ručičky a neustále být ve střehu a předvídat, zaměř se hlavně na dítě, psa neuvěřitelně chval (a přeháněj), když bude v klidu, psa si všímej především, když je u toho dítě, když dítě spí nikoliv - ať si zvyká, že když holčička není přítomna, je to bez ní nuda

vidíš-li nějaké ohrožení z důvodu povahy psa a jeho nemoci apod., předešlé špatné zkušenosti s dětmi apod., bude vhodnější korigovat kontakt s dítětem, dítě omezovat na minimální kontakt a psovi dát hodně prostoru, aby mohl být tam, kde na něj dítě nemůže - bez Tvé přítomnosti vůbec ... a přidávej kontakt dle toho, jak dítko bude brát rozum, stále uč holčičku jen lehce psa dlaní hladit a nijak jinak s ním nemanipulovat, a to nikoliv zhora a vždy tak, aby ho první pes viděl,
jestli pes umí brát jemně jídlo /to je pro kontakt s dětma dost důležitý/, můžeš začít postupně s tím, že dítě mu bude nabízet pamlsky za to, co uznáš za vhodné, můžeš si s ním např. hrát - sedět s hokou na zemi a a dítě mu může podat z Tvé náruče pamlsek.... atd.

Rozhodně radím skutečně opatrnost, obezřetnost. Jakýkoliv problém pes X dítě je zaručeně důvodem pro řešení situace s odborníkem, nevíš-li si rady a to bezodkladně, protože jak píše výše Frošíšek, může z toho být skutečně problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2013 16:56 Žena pavoucica [703]
já malou právě učím dávat Lupině z ruky dobrutky, aby se jí nebála, ale aby i Lupinka věděla, že Emička je hodná a neublíží jí.Nechápu Lupinčin postoj, protože vždycky když přijedeme z nákupu tak přiběhne k autosedačce a Emičku očmuchá.Dostane všechno co Eminka nesní, bílé jogurty, vařenou zeleninu, maso....Venku ke kočárku nikoho nepustí.Možná je problém s tím, že Lupina nesnese, když jí někdo narušuje spánek a její soukromí prostor - pelech...občas je nevrlá i na mně s manželem.Pelech jsme přestěhovali na chodbu, aby mohla malá lozit a nedostala se k Lupině hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2013 15:38 Žena DaD [745]
Snad poradí nějaký místní odborník... Za sebe bych dala psovi pelech někam, kam dítě nemůže a hlídala a hlídala. Náš hafan spíš děti olizuje - cizí taky, ale hlídám vždycky u něj, nemám ho od mala. Vyhubovala bych určitě psovi (a velkému dítěti taky), roční holčička by k němu neměla mít sama přístup. ... držím palce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2013 14:53 Žena pavoucica [703] – Starý pes a malé dítě
Jak správně začlenit malé dítě, když je naše 10 letá Lupinka je tak trochu žárlivá???Několikrát po Emince vystartovala bezduvodně, jenom proto, že se k ní připlazila a chtěla na ni šáhnout,,,,Neškube ji za srst, jenom do ní "píchá" jemně prstíkem.Když ji mám na klíně Lupině její přítomnost nevadí, ale jakmile se Eminka sama připlazí, Lupina je protivná a štěká na ni a vrčí.Myslím, že by ji nekousla, ale ani tohle chování se mi nelíbí.Dneska to byl extrém a vyjela po ní škaredě, že jsme ji za trest přesunuli pelech z jídelny na chodbu.Nevím, jestli je to správně.Venku se chová Lupina jako hlídač a ke kočárku nikoho cizího nepustí, ale doma je to jiné nevím proč?

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Péče o psa • Zobrazeno 179x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/731-stary-pes-a-male-dite