Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Vidí pes duchy?

 

NápovědaFórum » Chování psů » Poruchy chování 

+ přidat příspěvek
Vidí pes duchy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2023 10:43 Majda2299
Určitě. Máme několik zkušeností i od kamarádu, kdy například její jezevčik viděl "ducha" nebo spíš citil její maminku..Moje fena v jiném bytě také často reagovala na něco co jsem neviděla..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.06.2020 15:37 Ellinka – Má pes rád mačky?
Niektoré psy majú radi mačky ale účite nemajú jazvečíka jazvečikovia sú lovci????Jazvečíka nemôžme odnaučiť
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.10.2017 14:04 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: Peťa
Psi rozhodně duchy vidí, nebo možná spíš vnímají lépe než lidé. Mám s tím osobní zkušenost. A co dělat? Myslím, že Kafroli to popsala moc hezky a naprosto přesně. Více se psovi věnovat, pořádně ho zaměstnat, hrát si s ním a pořádně ho za vše odměňovat hrou i pamlsky, a on bude zase brzy jako dřív. Ona ani prababička tu nebude věčně. Když uvidí, že se pejsek má i teď dobře, tak bude spokojená a "půjde dál".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   19.10.2017 20:21 R Žena Kafroli [81] - German ShepherdsRe: Peťa
Ahoj, ráda bych ti poradila něco co zabere hned. Ale bohužel to není až tak jednoduché. Taky jsem měla pejska co se mu stýskalo když nám umřela babička a taky si na to nemohl zvyknout. Pořád jí hledal a bláznil... vracel se na místa kde s ní býval a byl celkem smutný. Tyto dušičky mi příjde, že se s tím občas trápí víc než lidé. Začala jsem si zkrátka pejska všímat víc než kdy jindy... aby prostě nesmutnil. Chodili jsme častěji na procházky, aportovali jsme.. brávala jsem si ho do pokojíku i když dřív nesměl. Přebrala jsem i krmení páč co si budeme nalhávat přes pamlsky a jídlo jde kamarádství nejlíp :-D a bez keců stačilo mi 11 dní aby jsem byla jeho nejlepší kamarádkou a přilnul ke mě. Dřív jsem jinak s pejsek až tak pěkný vztah neměla. Je to hloupá odpověď, ale je to tak... chce to zkrátka čas a trpělivost. A hlavně dát mu zase ten pocit, že není sám. Že má svoje pány :-) Hodně štěstí ti přeji :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.10.2017 09:41 Peťa – ?
Dobrý den, včera se mi stala taková zvláštní příhoda s mým 8mi letým vlčákem. Z ničeho nic mi proskočil oknem (naštěstí se mu nic nestalo). Myslím, že v tom je duch mé prababičky, která ho měla velice ráda a velice si s ním rozuměla. No a před týdnem zemřela a od té doby můj pejsek dělá divné věci viz. proskočení. Nevíte co mám dělat aby se vrátil do normálního života? sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2017 15:58 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: Ivis
Ano. I podle mých zkušeností pes vidí duchy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.09.2017 16:57 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Ivis
doporučuji si půjčit knihu
www.databazeknih.cz/…

Osobně jsem diskutovala s Moodym na toto téma před pár lety v Praze.

Rozhodně nepropásněte:
www.raymondmoody.cz/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.09.2017 22:51 Ivis
Dobrý večer,dlouhou dobu hledám na netu téma jestli vidi nebo citi pes ducha.... ve středu večer zemřela moje mamka. Našeho pejska šíleně milovala... ten dnes celý večer civí bez hnutí do okna v kuchyní. U tohoto okna se mi dvakrát zablesklo před očima,ve středu večer,půl hodiny před tím,než mi zavolali z nemocnice,že maminka zemřela....pro mě je to úplně jasné...ta energie z blízkého člověka tady prostě je...a ten pes jí cítí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 08:55 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: Jarka
Vím, sledoval jsem to. Vím taky, proč zemřela. Ale nemá smysl to rozebírat, většina lidí se stejně nikdy nepoučí a je zbytečné se hádat s někým, kdo nechce přijmout jiný názor.
Nicméně ta Pověst o Duhovém mostě je prostě nádherná a dostane mne vždy, když ji čtu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2014 08:14 R Žena Jarka [1804] - Společenská plemenaRe: Libas
Dixinka byla krásná jorkšíří holčička. Vzpomenu si na svoje působení na hafici.cz, byla to naše virtuální kamarádka a měli jsme ji moc rádi. Tenkrát to byla veliká tragédie, když 12 hodin po operaci Dixinka zemřela. :-(
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.02.2014 23:00 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriér
Mně se moc líbí Pověst o Duhovém mostě, která je v deníčku v prezentaci Dixinky ze dne 21.2.2012... vždy, když ji čtu, tak mne dostane. stydim
hafici.net/prezentace/956
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   15.02.2014 22:53 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: priest
Spoustu věcí se můžeme dozvědět i tady... jen to chce mít otevřené srdce a naslouchat své intuici.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2014 22:52 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: Jarka
Vřele doporučuji. Taky mám doma. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.02.2014 21:47 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: priest
kéž by to tak bylo ...
a jestli ňákej je, bude to moc fajn, škoda, že si o tom nepopovídáme u kafe...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.02.2014 21:04 Muž priest [74] - Retrívři, slídiči a vodní psi
Rád bych Vám všem odpověděl na to,co i mě hodně zajímá....Mám však dojem,že to vše se dozvíme až na tom DRUHÉM břehu.Já osobně na to věřím a přeji Vám ať se všichni setkáme na tom břehu PRAVÉM...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2014 14:24 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Libas
Ach táák.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2014 14:24 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Jarka
Myslíš Moodyho? Mám jich několik a mmch. jsem děěěsně pyšná na jednu podepsanou. Když budeš chtít, půjčim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.02.2014 12:35 R Žena Jarka [1804] - Společenská plemenaRe: Libas
Už mám rezervovanou níže uvedenou knihu v naší knihovně. Zajímá mě toto téma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.02.2014 08:47 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: petrab
Kdepak, to, co jsi popsala, je něco jiného. Můj pojem věřící ateista používám pro tu část svého vývoje, kdy jsem byl veden k víře zvané ateismus. Měl jsem věřit - a jistou dobu jsem i věřil - že ateismus je ta správná víra, že neexistuje žádný Bůh a neexistují žádní andělé a hlavně že člověk je jen kus masa, který po smrti zhnije, a který nemá žádné jiné potřeby ani schopnosti než spát, jíst, pářit se a jediné, čím se liší od zvířete je, že dokáže vše zničit. Musím říct, že považuji ateismus za jednu z nejdestruktivnějších věrouk z těch, které jsem poznal... tedy nejdestruktivnějších na lidské cítění, na morálku a etiku. Nicméně nedělám si iluze - zřejmě každá víra, která je dodávána člověku zvenčí a nutí jej slepě věřit v něco, co není schopna nijak podložit, je stejně zhoubná. Jakýkoliv fanatismus vede vždy k pokroucení původní, někdy i dobré, myšlenky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2014 21:57 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: priest
priest napsal: Libore můžeš mi prosím přiblížit pojem věřící ateista?Je to sice mimo téma,ale rád se poučím. smich smich

nejsem tedy Libor, ale představuji si, že tím je asi myšlenej nevěřící jedinec, kterej věří né v boha, o kterým se píše v bibli, ale v cosi, v co doufám že by mezi mezi nebem a zemí mohlo bejt ...
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2014 19:40 Muž priest [74] - Retrívři, slídiči a vodní psiRe: Libas
Libore můžeš mi prosím přiblížit pojem věřící ateista?Je to sice mimo téma,ale rád se poučím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   14.02.2014 19:36 Muž priest [74] - Retrívři, slídiči a vodní psi
Je to zajímavé téma na které by nám asi nejlépe odpověděli naši čtyřnozí miláčci.Já osobně si myslím že pes je schopen vnímat věci,které my lidé obyčejně přehlížíme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.02.2014 13:05 Žena PhoebeAdel [1839] - papillonci a jíní milí pejsci, foto, knihy, hudba
Třeba perfektně byla udělaná divadelní hra Co na to říkáte pane Moody?, ve které po revoluci hrál hlavní roli Jan Potměšil. Něco takového si prožil a bylo to perfektně zapracované do hry i s jeho vzpomínkami a záběry před nehodou. Klobouk dolu, pořád o tom hrát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.02.2014 11:01 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Libas
otec mé známé, skvělý kardiochirurg jí popisoval neuvěřitelné zážitky - výpovědi některých pacientů po probuzení z klini. smrti, ale za komun. se o tom samozřejmě nesmělo mluvit, rozhodně je to neuvěřitelné k zamyšlení a celkově je možný říct pouze jedno - kéž by něco mezi nebem a zemí bylo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2014 23:26 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: petrab
No, mne Život po životě dostal zvláštním způsobem. Těsně před revolucí jsem se seznámil s jednou slečnou a ta mi vyprávěla o tom, jak byla klinicky mrtvá. Zažila jednu z nejdelších klinických smrtí v tehdejším ČSSR. A vyprávěla mi své zážitky. Neměl jsem důvod jí nevěřit, ale zcela se to vymykalo tomu, čemu jsem tehdy jako věřící ateista věřil. Krátce po revoluci v tehdejším časopise Svět práce vyšel článek o knize R.Moodyho Život po životě a já s údivem četl, že někdo shromáždil zkušenosti lidí, kteří prožili klinickou smrt - a že všechny zkušenosti jsou si velmi podobné, a je jedno, zda zemřel ateista, katolík, evangelík nebo třeba hinduista... a že přesně o tom mi vyprávěla ta slečně. Pak jsem si pořídil tu knihu... a od té doby prošel hodně dlouhou cestu až k dnešku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.02.2014 23:19 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Libas
nevíš,jestli ti něco říká raymond a. moody...? před pár lety měl sezení na Novoměstské radnici v Praze, když přijel do ČR a bylo to neuvěřitelný... Samozřejmě jsem se ptala na zkušenosti se psy,jak okamžik smrti a odchod z těla vnímají....?samozřejmě je akceptoval, ale žádné záznamy o tom nejsou, šlo o bezprostřední kontakt se zemřelým po smrti

www.novinky.cz/…

www.ceskatelevize.cz/…/


mmch. život po životě je naprosto dokonalá kniha o klinické smrti, doporučuju naprosto každýmu a pročíst důkladně, i ten největší ateista se zamyslí nad věcma, který jsou nevysvělitelný
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2014 11:31 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: petrab
smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2014 11:29 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: Jarka
No, se zemřelými mám taky nějakou tu zkušenost, ale tam jsem se nikdy takto nebál. Takovouto intenzivní hrůzu jsem zažil dříve jen jednou - když jsem potkal ducha. Tehdy jsem cítil úplně to samé jak v to úterý večer. Úplně hmatatelnou hrůzu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2014 11:27 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: Ria542
Taky zajímavý zážitek palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.02.2014 10:30 Žena Ria542 [143] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: Libas
Aj mne sa stalo niečo podobné, bola som s Meli večer na prechádzke (mohlo byť okolo 22:00) a už sme sa pomaly vracali domov. Naraz zastala pre jedným kríkom (nie húština, bolo cez to vidieť) a nechcela sa ani za piškót pohnúť... Išla som bližšie, ale zamrazilo ma a úplne som sa vyľakala, tak som ju odtiaľ doslova odtiahla, ešte chvíľu sa ohliadala... ja som iba zazrela v kúte oka, keď som sa obzrela, že sa tam niečo bielo-priesvitnej farby pohlo, no potom, keď som sa normálne otočila, tak nič... Bolo to veľmi čudné, no už sa to neopakovalo... Prednedávnom zomrela (uhorela) naša suseda z prízemia, okná má presne naproti toho miesta...Neviem čo si mám o tom myslieť.... ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2014 08:32 Muž invalida [782] Re: Jarka
Psi si nenechali vzít vědění, tušení, přenos myšlenek. Měl sem to štěstí že mi domorodci dovolili nahlídnout do zapomenutýho vědění lidí. Kdo nezažije nepochopí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2014 07:55 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Libas
Libas napsal:
nevím, co si o tom mám myslet.

to nebyl duch, to jsem byla já (příště zařvu bububu ;-) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.02.2014 07:55 R Žena Jarka [1804] - Společenská plemenaRe: Libas
Věřím tomu. Někde jsem četla, že pes dokáže vycítit nebezpečí a nejde dál.
Mám osobní několikaletou zkušenost trochu jinou se zemřelým, ale to je osobní věc a to sem nepatří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 22:26 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriér
No, tak včera se nám se Scottym stala děsně divná věc. Víc jsem toho napsal do deníčku u Scottyho prezentace, včera i dnes... nějak nevím, co si o tom mám myslet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2013 18:40 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: 111muf
Taky jsem na duchy nevěřil. Přeji ti, aby pro tebe první setkání s duchem nebylo tak nepříjemné jako bylo to moje smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2013 17:53 Muž invalida [782] Re: 111muf
Pes pozná např čichem že mu je třeba nějakej brouk nesympatickej. Např bolestivě štípe a je jich v kolonii několik set. Řekl bych já ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.12.2013 13:40 Žena 111muf [1119] - Společenská plemena
No spíše bych dala přednost tomu, že se mu něco nezdálo. Psi mají daleko lepší čich a sluch a večer jsou jejich schopnosti daleko silnější, protože je větší klid. Určitě to není poseroutka. Já osobně jsem tohle zažila se svým jezevčíkem. Nikdy jsem nešla kam abnormálně nechtěla i kdybych se měla otočit a jít jinudy. Taky mi vrčela, bručela a stála jako socha a ani krok vpřed. Toho si člověk všimne, že se nejedná o nějakou tvrdohlavost či neposlušnost - je to prostě jiné a pokud svého psa vnímáte, jednoduše to poznáte. Myslím, že v takovém případě je na místě minimálně opatrnost. Také nevěřím na duchy jako takové, ale věřím tomu, že může existovat i u psů tzv. blbý posit z něčeho. Kdo ví? Mávla bych nad tím rukou a příště měj jen oči na šťopkách coze ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2013 20:56 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Libas
smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2013 00:55 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: petrab
Libas napsal: ... U nás nejsou ani duši, ani průniky paralelních realit, bydlím na pradávném místě obývaném lidmi už nejméně 5.000 let, pravděpodobně právě pro tu čistotu a bezpečnost před lecčíms.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2013 23:51 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Libas
tak je komunikace a nebo ne? páč pak Ti to řek kdo? Háravka od sousedů?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2013 23:35 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: petrab
Přiznám se bez mučení, že se Scottym ještě nějak moc nekomunikujeme... ale učíme se. A neboj, jen co začne komunikace pořádně fungovat, tak se ho na to samozřejmě zeptám... Ale on ještě ducha neviděl, zatím neměl kde... U nás nejsou ani duši, ani průniky paralelních realit, bydlím na pradávném místě obývaném lidmi už nejméně 5.000 let, pravděpodobně právě pro tu čistotu a bezpečnost před lecčíms.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2013 19:57 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Libas
rozhodně, co takhle se hafika zeptat? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2013 16:22 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: Petruška
Já si o tom myslím to, že když ducha může vidět člověk, a to i člověk, který do té doby na duchy nevěřil, tak proč by ducha nemohl vidět pes? I když je otázka, jestli pes ducha vnímá zrakem, nebo jej spíše vycítí jinými smysly... nicméně myslím si, že pes duchy vidět může stejně jako dokáže lépe než člověk vycítit hrozící nebezpečí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2013 15:57 ahoj – ahoj
Souhlasim .. lidi me nekdo chodi kontrolovat do dilny .. nedovedu si to vysvetlit .. muj pes je v pohode a nekdy si vsimam ze je divnej .. cumi na jedno misto je takovej zasekanej apod. ocividne ma z neceho strach a ani se nehne.. proste tak podobne se chova kdyz vidi cizi osobu .. nevim jestli je to zrovna duch nebo mu jen jebe .. ale to potom i me protoze fakt semtam perifernim videnim vnimam ze se neco mihlo .. je to vazne divny X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2013 21:27 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Petruška
Kdo ví, co psi vidí? A kdo ví, co vidí lidé? Zajímáš-li se o toto téma, proštuduj materiály Dr. Raymonda A. Moodyho. www.novinky.cz/…
Před pár lety na jeho přednášce jsem se ho ptala právě na něco podobného v souvislosti s dostupnými materiály v záležitosti odchodu ze života... Sdělil mi, že studie na toto téma neprováděl, ale jsou zaznamenány případy, kdy pes reagoval dost jasným způsobem, co se týče opuštění těla po smrti v přítomnosti právě zemřelého.

Takže kdo ví a kéž by - cosi takového bylo!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2013 15:14 Žena helca [40] – Vidi pes duchy?
Noo, ja tedy nevim - na duchy neverim, ale uz se mi taky stalo. V nasem parciku kam chodim Bobiska vencit se jednou pozde vecer (uz byla pekna tma) zastavil na cesticce ktera vede k velkemu palouku a ani za nic nechtel jit dal a zacal i mirne knourat. Jasne, ze jsem ho nepremlouvala a dali jsme si zpatecku. Ne kvuli duchum :-D , ale par dni predtim mi soused rekl, ze tam videl divocackou particku. A o setkani jsem nestala ne ne Rozhodne verim tomu, ze pes vyciti nebezpeci a to i ten nas ne moc vycviceny truhlik. ano ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2013 14:53 Dracula Re: Petruška
Jestli vidí pes duchy to netuším, ale možné to je nebo se o tom alespoň spekuluje, stejně tak jakože kočka prská, naježí se a uteče.
Může se jednat taky o to, že na místě psu něco nesedí, cítí se ohrožen aj... tak jako, když si člověk něco ve tmě představí a potom je nejistý.
Stejně jako u lidí tak i u psů se najde poseroutka
Ale opravdu to, jestli vidí duchy netuší snad nikdo, hovoří se o tzv. šestém smyslu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2013 14:21 Žena Petruška [12] - Shaping,agility,dogdancing,canicross,poslušnost – Vidí pes duchy?
Ahoj,mám takový dotaz,nevěděla jsem kam ho mám zařadit tk jsem ho zařadila zde,.Je možné že pes vidí duchy?Protože jak jsem se byla projít včera vlese šli jsme normálně po cestě,Samuelka(HW) jsem měla normálně puštěného,a on šel pár metrů předemnou,potom se najednou zastavil a díval se na cestu,jedno místo,potom začal i stěkat a cuvat přišla jsem k němu podívala jsem se na tu cestu kam se díval i on a nic tam nebylo .Tak jsem šla dál a on stál pořád na jednom místě až když jsem mu řekla že má jít,tak mi přiběhl k noze a pořád se díval tím směrem a tak nějak blafal : potom jsme šli dál a po pár set metrech toho nechal tak fakt newím,vážně tam nic nebylo tak fakt newím : stalo se vám to tky někdy? :-) pac

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Chování psů • Zobrazeno 371x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/767-vidi-pes-duchy