Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Pes žere trávu

 

NápovědaFórum » Výživa  

+ přidat příspěvek
Pes žere trávu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.12.2013 19:15 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Libas
Libas napsal:
mladý ječmen je úžasný lék...

u nás je to spíš instinktivní potlačování chorob
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2013 11:54 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: petrab
Pokud se nepletu, tak plicník je léčivka (i když si teď nevzpomenu na co) a mladý ječmen je úžasný lék... někdo tvrdí, že třeba člověk může žít jen konzumací mladého zeleného ječmene a je pak velmi zdravý... No, já zelený ječmen kupuju v prášku a dělám si z něj vynikající zelený koktejl... ale asi bych nebyl úplně šťastný, kdybych musel jíst jen ječmen...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2013 11:51 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: micz
To by právě měl být pýr :-) Tu samou žere Scotty. Ale určení je bez záruky, já byl vždy spíše zoolog než botanik stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2013 00:47 Muž micz [165]
Eli taky žere trávu. Prakticky vždy když jsme venku. Vybírá si jen jeden druh takovou tu ostrou co se na ní dá pískat. Ale nikdy z ní nezvrací. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2013 22:56 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Libas
Mě nejvíc pobaví, když mu trávu trhám a jako ovečka si jí bere...! :-)

Jinak co se týče obliby, miluje plicník (mu ho už i pěstuju hafici.net/nadrz/822/d18638.jpg ) a čerstvej ječmen
hafici.net/fotogalerie.php…
!!!!!!!!!!!!
(ty samozřejmě super tráví)




 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2013 20:17 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: Naďka
Souhlasím, můj Scotty se taky pase denně, na každé procházce vyhledává pýr a pase se jako ovečka. Kromě pýru sbírá také šípky z keřů. Ale zatím nikdy nic z toho nezvrátil, všechno snědl a ani ve výkalech nemívá nestrávené zbytky... jen když sní větší množství šípků, tak mívá červené hovínko. Poprvé mne to dost vyděsilo :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2013 17:08 Žena Naďka [43]
Kdyby mělo lít,když ty moje hvězdy baští trávu,to bysme z deště nevyšli.Každý den je vidím,jak uždibují.Já si myslím,že to mají na vyčištění žaludku.Protože ve větším množství je to nutí k dávení.Potom jdou ven šťávy,popřípadě chlupy a co nesedlo. ;-) ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2013 10:38 Muž invalida [782]
Já sem schopnej sežrat šrůtku teplýho špeku z udírny a nic. Ale obvykle mi říkaj nenažraný hovado smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2013 01:44 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: petrab
No, když jsme u toho pasení se. Scotty žere jen a pouze pýr. Jakmile jsme na procházce a najde někde pýr, tak ho žere - tedy jen tu trávu, ne kořen. Pase se tak dlouho, jak ho nechám. Po zkušenostech od minulých psů jsem si říkal, že je mu blbě a potřebuje něco vyzvrátit. Scotty ale nikdy nezvracel (tedy, nikdy nezvracel po trávě, když sežral molitan z matrace z postele, tak zvracel).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2013 00:57 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: invalida
trávu možno rozdělit třeba takhlenc:

1. bude pršet nebo lejt jak z konve
2. něco mi nesedlo (ven s tim)
3. chyběj mi živiny
4. mňam
5. nuda - a bude po mym
6. přeskokový jednání
7. zlozvyk
8. bude buřina

U nás jako u příručkovýho adepta na citlivý zažívání je to za 2. Stoprocentně VŽDY když má pes průjem nebo nechuť k jídlu sežere trávu a vyzvací ji.

Tedy bylo to tak u všech psů.
Pálení žáhy - výraz veterináře /osobně nevim přesně dodnes, co to je a to mě pálí žáha (která nevim, kde je a jak vypadá) furt. Já tim popisuju kyselý vracení se šťáv a wikipedie tohlenc: Pálení žáhy (pyróza) je nepříjemný pocit v nadbřišku, rozlévající se nahoru, pod hrudní kost. Vyskytuje se nebo zhoršuje hlavně po mastném, kořeněném, sladkém, kynutém jídle, nebo po požití čokolády, cibule a česneku.


A konkr. naše ňuňu, když si žvejkne jen tak lehce a nevyzvrací ji, je zcela v pohodě. Má ovšem skutečně málo zeleniny. Takže ještě u nás za 3.

A pak máme pětku. Jo. Jakmile se rozhodne dědek jít konkrétní trasu a já ne, pak se zastaví, rozhlídne a na vodítku vspříčí a okamžitě úprkem k vyšší trávě a na pobídku, že jdeme tudy - žvejkne. Pak se mrkne s vypoulenym bělmem a čeká. Pobídnu ho - žvejk. A furt tak dál. Jakmile sdělim - dobřee, tak tedy né tudy, ale tamtudy, okamžitě hup a běží.

U nás a co v okolí znám a co navíc EGON JEDNOZNAČNĚ ŘIKAL - je žáha!!!!!

invalida napsal před bouřkou máš chuť spíš na okurkovej salát než na bůček s křenem.

smich

naposled jsem si dala Margotku
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.11.2013 08:38 Muž invalida [782] Re: petrab
No mě bylo jasný vždycky že zvíře ví...srna jde na určitý bylinky když je mimo stádo. Že když je na padnutí ..třeba před bouřkou taky máš chuť spíš na okurkovej salát než na bůček s křenem. Ale kterej pes prásknul že ho pálí žáha. Nebo jak se na to přišlo? stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2013 22:05 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: invalida
A copa tě zajímá? Gastronomie? Orgány? Žáha? Předpověď počasí? Citlivý zažívání? Nebo býložravá strava?


EDIT:

invalida: love love love
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2013 07:18 Muž invalida [782] Re: petrab
Asi jako to, že když pes žere trávu, nebude lejt jako z konve, ale pálí ho žáha.
????????????? To mě zajímá blíž.

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Výživa • Zobrazeno 73x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/791-pes-zere-travu