Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Nežádoucí močení

 

NápovědaFórum » Péče o psa » Výchova a výcvik psa 

+ přidat příspěvek
Nežádoucí močení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2014 00:42 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: xHackerM
:-) ;-) no, to se neomlouvej, nemáš za co, se všechno dá vysvětlit..., já si myslím, že důvodů, proč pes začne močit v dospělosti z ničeho nic v bytě je, vyjmu-li zdravotní, iksero, pakliže jde o problém stálý, který popisuje níže kaja.b , často vzniká u pidi plemen, kdy lidé příliš pidi loužičky neřeší a případně učí psa vyprazdňovat se na plenu apod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.01.2014 13:01 xHackerM Re: petrab
Dobře, tak to se omlouvám, ale jsem zvyklý z jiných fór, že v každém vlákně se řeší jen ta danná problematika. OK, přijímám.

Souvislost je tedy pouze mezi velikostí psa a bytu. Máme totiž byt 2+1. Proto neřeším problém močení v interiéru.

Jinak pokud někomu močí pes doma, tak je to zanedbaná výchova ve štěněcím věku. Není nic snažšího, než se vrátit k základním postupům výcviku a psa to ZKUSIT naučit, ale půjde to hodně těžko. Tady není o čem jiném přemýšlet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2014 09:34 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: xHackerM
xHackerM napsal:
To, že někomu pes venčí v bytě je naprosto jiná problematika. Prosím nezaměňovat a zpět k věci. Děkuji



No, ono jde ale jaksi nejen o tvůj problém:

kaja.b napsal: sestra ma triletou fenku krizense civavy a jorksira, .........a potreby vykonava doma. Da se to jeste v tomto veku odnacit? ..........

xHackerM napsal: se bavíme o psech 2x 40-45kg a 1x 12kg, takže doma byli jen, když marodili.

tomuto trochu nerozumím, resp. souvislost váhy se značkováním a pobytem doma...?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2014 09:12 xHackerM Re: petrab
Rozdíl je třeba v tom, že v interiéru nám psi nikdy nevenčili/neznačkovali. Jednak se bavíme o psech 2x 40-45kg a 1x 12kg, takže doma byli jen, když marodili. A to bylo 1x. Jinak jsou pořád venku. Když si malýho vezmeme domů, tak s potřebou vyčká až na ven nebo si "řekne". A to není o ničem jiném než o výcviku ve věku štěněte.

Abych to možná upřesnil. Já tu řeším prostě to, jak zabránit psům, aby mi venčili/značkovali tam, kam nechci. Tzn. kotce, stromky, keříky, atd. Všechno řeším mechanickými překážkami a zábranami.

Má jediná otázka je, jestli to jde udělat i načím jiným. Nějakým odpuzovačem či tak.

To, že někomu pes venčí v bytě je naprosto jiná problematika. Prosím nezaměňovat a zpět k věci. Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 20:58 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: xHackerM
a jakej je rozdíl mezi bytem s pelechem, kenelou apod. k odpočinku, kde je ustájenej pes doma a mezi zahradou a kotcem, kde je umístěnej pes venku ?
To je snad to samý, ne?
Mmch. mně by tedy vadilo víc značkování v bytě než venku. (Ale nedovedu posoudit, protože naše psy jsme od štěňat učili, že čůraj jen mimo byt ale i mimo zahradu, což je sice fajn, ale zase si člověk nemůže nikdy ani trochu pospat....)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 20:54 xHackerM Re: petrab
To klidně můžeš, ale já tady od začátku neřeším nežádoucí močení psa v interiéru, ale na nově vybudované kotce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.01.2014 20:37 Žena anargo [1504] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Mojí mamce to zase dělá doma krysařík,dřív si řekl,že chce ven a ted si zvedne nohu doma a je to.Kamenů mají na dvoře dost,tak stačí nákej dovalit a třeba by měli po problému. pac
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.01.2014 22:46 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: xHackerM
ď

to budu muset doporučit paní z ulice, který značkujou dva yorkové doma.
do vobejváku holt šutry
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   18.01.2014 21:16 xHackerM Re: petrab
Kameny = vyskládané velké kameny kolem kotce - psi močí na ně a ne na kotec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2014 21:44 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: xHackerM
xHackerM napsal: kameny. ?
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2014 12:39 xHackerM – Hierarchie
U nás je hierarchie asi taková, že ke 3 letému psovi jsem si pořídil štěně, které mu mělo být kamarádem pro chvíle, kdy nejsem doma. Starší pes štěně oslintal a vzal si ho za svého nejlepšího kamaráda. Brání ho před vším špatným a to právě i před naším třetím psem. Takže hierarchie mezi nimi si myslím není naprosto žádná. Navzájem si lezou do misek, zlobí se, berou si hračky a přitom na sebe nedoráží. Pokud už konflikt (zavrčení) nastane, řeším to razantně já, nenechám to řešit ani jednoho z nich.

Jinak jsem v mezičase vyzkoušel ocet, pepř, Savo a kameny. Kameny jediné fungují.

Délka procházek na to naprosto nemá vliv.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 00:36 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: kaja.b
psa lze naučit cokoliv kdykoliv, i když má-li něco již zažité, je to vždy velmi zdlouhavé, mnohem složitější, než když se s něčím začne rovnou od počátku a chce to hromadu trpělivosti a důslednosti, je tedy potřeba postupovat jako u maličkého štěněte, psa stále vynášet v krátkých intervalech i v noci, venku ho chválit, používat pamlsky (úměrně velikosti) a udělat vše, aby doma v podstatě k vyprázdnění nedošlo, resp. to psovi nebylo umožněno, pakliže je mini pes naučen, že potřebu v bytě vykonává na plenu (jedinou výhodu tohoto vidím v případě stáří psa či jeho nemoci, případně však zcela výjimečného delšího pobytu bez možnosti vycházky) odnaučuje se toto ale velmi obtížně, samozřejmě je nutno byt průběžně dezinfikovat a přehlušit původní pach moči apod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2014 23:24 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: kaja.b
Ano, i v tomto věku se dá naučit, jak čurat venku. Není to složité, návod je snad úplně v každé knížce o psech. Chce to fenku sledovat, jakmile začne cítit potřebu močit, ihned se sebrat a jít s ní ven, když se venku vymočí, hodně chválit a dát nějaký pamlsek.
Je to velmi jednoduché, ale obávám se, že když je majitelem takový člověk, který psa takhle trápí, nebude mít zájem cokoliv měnit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2014 21:08 kaja.b – problem s mocenim
Dobry den, potrebuji poradit. Mladsi sestra ma triletou fenku krizense civavy a jorksira, je hrozne mrnava, ale to nic neresi. Problem je ten ze uz od zacatku co ji ma, slusne receno dlabala na jeji vychovy a potreby vykonava doma. Da se to jeste v tomto veku odnacit? A jestli jo, tak jak prosim? Neporadek nedela velky, vzhledem k jeji velikosti, ale je to k zblazneni. Moc dekuji za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2014 20:08 Žena anargo [1504] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
palec smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2014 19:35 Žena 111muf [1119] - Společenská plemenaRe: petrab
smich smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.01.2014 22:44 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
a v souvislosti s tím si ráda vzpomenu na jednoho z psíků,Ferdu hafici.net/fotogalerie.php… , který vždy a každoročně zvedl nohu na každé návštěvě a nikdy nezapomněl na vánoční stromeček!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2014 20:30 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: 111muf
Osobně se přikláním k tomu, co psala petrab. Ne tedy o těch procházkách, ale myslím si, že podstatná je tam ta hierarchie. Pokud nemají psi jasně dané místo ve smečce, budou se snažit získat jeden nad druhým navrch, a to mj. i tím přečůráváním svých značek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2014 20:26 Žena 111muf [1119] - Společenská plemena
Procházky nic neřeší :-( Znám to. Kluci jsou venku stále a jsou schopní jen co příjdou domů zvednout nohu. A to je navíc jeden kastrovaný. Taky nevím co mám dělat. Horší je to o to, že si klidně značkují i doma :-| Už jsem z toho taky nešťastná. Ono se s tím ale mnoho dělat nedá. Je to prostě příroda a psí potřeby a naprosto normální chování.
Taky neustále vymýšlím jak jim to znepříjemnit. Myslím si, že těm překážkám se prostě nevyhneš a že kameny to jistí :-O Ocet a pepř? smich smich smich S nimi to fakt ani nehne. Držím palce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 03:42 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: xHackerM
je tam vyřešená hierarchie? Co častější procházky do kompletního vyprázdnění??
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 09:44 xHackerM – Nežádoucí močení
Ahoj všem pejskařům,
máme celkem 3 psy. Dva jsou ve společném výběhu, jeden separovaně. Jedná se o 2x Howavart, 1x kříženec. Pejskové dostali nové kotce a samozřejmě si to hned začali značkovat. Problém u samostatného psa není až tak velký, ale u těch dvou, co jsou společně v jednom výběhu je to síla. Samozřejmě každé močení musí přeznačkovat, takže kotec dostává dvojí dávku.

Zkoušel jsem pepřovo-octovou vodu, Savo, ale zdá se, že ani jedno nezabralo.

Vím, že nejspolehlivějším řešením jsou překážky, např. velké kameny kolem dokola kotce, ale kamenolom zrovna nevlastním a rád bych k tomuto přistoupil až jako k nevyhnutelnému řešení. Navíc ne všechny překážky by byly estetické a docela jsem si s novými kotci vyhrál a chci, aby zahrada nějak vypadala.

Nevěřím tomu, že by tohle někdo neřešil a nevyřešil. Předem děkuji za rady. pac

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Péče o psa • Zobrazeno 101x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/802-nezadouci-moceni