Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Problémové venčení+útočení na psy

 

NápovědaFórum » Chování psů » Poruchy chování 

+ přidat příspěvek
Problémové venčení+útočení na psy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2014 01:47 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: Maxík
No vidíš, honili se po louce a nic si neudělali. To chce víc takových zkušeností - samozřejmě cíleně, ne aby Maxik utíkal přes plot. Opravdu najděte nějaké dobré cvičiště a na mé zkušenosti nehleďte. Ty jsou už 30 let staré, dnes je to určitě lepší než tehdy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2014 07:58 Maxík – Maxík
Spíš si myslím, že je to i o nedostatečné socializaci plus samozřejmě touha hrát si se v ším, co se hýbe :) . Měli jsme velmi málo příležitostí setkávat se na procházkách s jinými pejsky. Dnes názorná ukázka...byli jsme s Maxem ve výběhu pro psy a kolem plotu šel páneček se psem na volno, chvilku se chtěli "sežrat" u plotu, pak Max objevil v plotu díru a už to bylo, začali se honit po louce, no šílený je chytit. Naštěstí se nic nestalo, Max měl jen hubu od krve jak se škrábl o plot, jinak ke zranění dalšímu nedošlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 21:09 Žena anargo [1504] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Naši tam vlezou taky jedině za něco,Argo je hodnej,ale Sagi plače.Kdybych měla auto,tak bych je radši taky dala tam,ale chodíme pěšky a tam kde je cvičák se autem ani nedostaneš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.01.2014 21:04 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: anargo
smich

jinak abych libase potěšila, že jsem šílená svazarmovská tyranka, tak tedy jsem jednou, když si jeden kluk zrekonstruoval krásně nově jeden kotec - tenhle vodkládací a zrovna tam byl jen se psem jednim a toho jsem znala (kluka myslim, že to neni matlal patlal), tak jsem tam Egona zkusila strčit. Jo, za piškotek, jo. Ale ten řev potom.
Takže miminko čekalo v autě. A když bylo vedro, schovaný za autem. Ve stínu. S vodičkou.
Páč kolíky my tedy měly zrovna na sluníčku. A při obranách nemá co v areálu dělat jinej pes, takže ani u kolíků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.01.2014 20:58 Žena anargo [1504] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Blechy??ty mě teda nenapadly,ale mají antip.obojky tak snad v poho a zatím se nikdo nedrbeme smich .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 20:55 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Libas
Libas napsal: Kotce o rozměrech cca 1,2x2x2m (šxhxv).
jo, tyhle kotce existovaly, většinou v pronajatých prostorách mimo cvičiště, jinak ono je, jen tak mimochodem tedy, sem tam dobrý si vzít na vesnici na prochajdu vyšší stoličku a mrknout za tůůze neprůhlednej plot, jak žijou někteří psi ještě dneska..., či takový olověný lanko, žádná historie ...

tedy, neznamená to ale, že ty musíš někam dávat svýho psa,

pamatuju si, že mi při zkouškách nabídli přechodný umístění do podobnýho kotce, který tedy u nás sloužili pouze k přechodnýmu odložení psa právě, měl-li jich jeden člověk víc a, přišel se všemi najednou a chtěl všechny po jednom procvičit, jak píše anargo, já tam ale svoje nedávala, protože tam, kde se pohybují i cizí psi, prostě svý psy nedávám, už jen kvůli příp. blechám, samozřejmě bylo možné si takový kotec pronajmout a mít ho jen pro sebe za nějakou fin. částku k těmto důvodům, toho mohl využít někdo, kdo měl ustájený psy venku a nikoliv v bytě,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.01.2014 19:59 Žena anargo [1504] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Aha,tak to je hrozný,do takového kotce bych psa nikdy nedala. tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 19:55 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: petrab + anargo
Já píšu jen o tom, co jsem já osobně viděl a zažil. A píšu, že to bylo, když mi bylo 12-25 let, od té doby jsem na cvičáku ani vedle cvičáku nikdy nebyl... myslím toho jednoho konkrétního, se kterým mám tyto zkušenosti. Pokud to je dnes jinak, nebo pokud to bylo i dřív jinde jinak, jsem jen rád... ale pro mne je přesto velice těžké skousnout, že bych měl jít někdy se Scottym na cvičák. I když mi známí radí údajně dobré cvičáky, stejně jsem pořád nedůvěřivý a rozhodně než bych se tam se Scottym vypravil, tak bych tam jel několikrát sám, jen na čumendu.
anrgo: Já nemyslel odkládací kotce na odložení na hodinku, ale kotce, kde tito chrabří svazarmovci měli psy ubytované celoročně, protože oni sami bydleli na panelákovém sídlišti. Kotce o rozměrech cca 1,2x2x2m (šxhxv).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 19:36 Žena anargo [1504] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Já taky chodím na cvičák se psy ráda,těším se tam jak já,tak i psi.Jelikož ted chodím už s oběma,tak je nutné na chvíli jednoho z nich odložit do odkládacího kotce,ale není to na dlouho na služebáku se neopakuje poslušnost moc dlouho-spíš obrany a pokud by se protáhla poslušnost,tak jdu a psy si vyměním.Ale kotce jsou opravdu prostorné,takže se tam pes nekrčí.Na obrany si je už beru oba.
Náhubky u nás nosí celkem dost pejsků,i když být to na mě,tak bych chtěla aby je nosili všichni,psa to snad v ničem neomezuje.Co mi ale vadí je,že chodí cvičit i s hárajícími fenami,na některých cvičištích je to zakázané.
Před výcvikem psi běhají mezi sebou na volno a často se něco semele,Argo už tak párkrát bezdůvodně dostal a na problém bylo zaděláno. :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.01.2014 19:18 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Libas
V životě mý psi (a nejen NO) nebyly v kotci, a to je mi už ňákej pátek, spávali doma, často v posteli, bylo-li to nutný, psa odložit např. při obranách, byli max. chvíli v autě nebo se mnou před areálem cvičiště, případně chvíli uvázaní na delším vodítku. Přitom jsem na cvičácích Svazarmu trávila kus života.
Hrubě zacházeli lidi se psama dřív a děje se to i dneska. Jak v soukromí tak při výcviku.
Tenhle názor na Svazarm ovšem neni nijak neznámej.
Já mám ale svoje zkušenosti a to, cos napsal se mi jednoduše nelíbí.

Svazarm mi zajistil mmj. rozhodně jednu věc, pro mne při výcviku velmi důležitou a ceněnou a to povinnost náhubků a zákaz volnýho pobíhání psů v chumlu. V životě se mi proto nestalo, že by mi tam někdy napad mýho psa jinej a zranil ho, byť na cvičiště docházeli psi s různýma vadama a všemožně nezvladatelní.

Cvičák je pro mě místo, kde se lidi učí, jak ve svým volnu svýho psa cvičit, v uzavřeným prostoru, aby ještě nedocvičenej pes neměl šanci na volno utéct a je to prostor, kde mohu trénovat různé cviky, využít překážek a připravovat se třeba na zkoušky.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 18:44 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: petrab
No, já se přiznám, že já osobně mám ze cvičáků doslova hrůzu... jen pojem cvičák ve mně vyvolává ty nejhorší vzpomínky co se týká zacházení se psy... Parta vylízaných mozků z Kynologické ZO SVAZARMu, kteří mlátí psy, týrají je hlady, drží je zamčené celé dny v nevyhovujících kotcích na cvičáku... hnus. Snad to už dnes je jen výjimka... ale někdy nemám ten dojem z debat lidí, kteří cvičí NO... ale možná mám jen smůlu na podivné typy... zvláštní, že mi připadá, že lidi tohoto typu se točí jen kolem NO. ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 17:14 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Libas
Libas napsal:
Kvalitní cvičák ale nemusí být ten nejbližší, na to bych pamatoval a vybral si cvičák podle referencí.


:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.01.2014 17:10 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: Maxík
Otázka je, jestli se vůbec jedná o agresivitu, jestli to jsou útoky na psy, a nebo jen pejsek tahá směrem k jiným psům proto, že si chce třeba hrát. To mi z tazatelčina dotazu tak nějak nevyplývá. Nevím, zda tazatelka sama dokáže poznat, zda se jedná o agresivní jednání, nebo o touhu po hře. Tak či tak, nejrozumnější řešení mi připadá poradit se s chovatelem psa. Pokud to však není pes od chovatele, ale odněkud z množírny, pak bych udělal to, co navrhuje petrab - zajít na kvalitní cvičiště a tam se poradit s odborníkem. Kvalitní cvičák ale nemusí být ten nejbližší, na to bych pamatoval a vybral si cvičák podle referencí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.01.2014 22:18 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Maxík
agresivně vůči psům se pes chová převážně z důvodu špatné socializace a rovněž kvůli strachu získaného z všemožných důvodů, naučeného jednání...Dokud je pes mladý (to to jde snáze), se poraďte s odborníkem na kvalitním cvičišti, který určí přesnou "diagnozu" a postupně začněte s různými cviky nejprve v klidnějším prostředí, takže je vhodné si domluvit individálky, násilím nic nezmůžete, protože strach se jím upevnňuje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.01.2014 18:38 Žena anargo [1504] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
A má nějaké psí kámoše?je zvyklý si s někým hrát?A co třeba skusit cvičák?Argo to dělal dřív taky,ale to až po tom co ho napadl jiný pes,tak začal vyvádět na vodítku,kdykoli jsme nějakého potkali,u nás pomohlo když jsem si vzala do ruky pamslek a jeho pozornost směřovala a upoutala na sebe,sice to trvalo dlouho,ale ted už je to v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2014 12:26 Muž hunter [30]
hmm, skúšali ste si ho podriadiť ? normálne ho zvaliť na chrbát a kľačať na ňom kým sa neukľudní, možno si to berie tak, že vás chce ochrániť, keď si ho podriadite, tak tú funkciu už mať nebude, tak by som to aspoň spravil ja, alebo klasika štipnuť za slabiny, na môje psy také veci nepoužívam, ich stačí cuknúť na vodítku a je kľud ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2014 08:00 Maxík – Problémové venčení+útočení na psy
Dobrý den,
moc prosím o radu s následujícím... nějak už nevím, co by na toho mého dvou a půl letého šarpíka mohlo zafungovat doma je naprosto v pohodě, neagresivní, umazlený...k cizím lidem při prvním setkání sice nedůvěřivý, ale při druhém/třetím je v pohodě a nechá se bez problémů pohladit. Problém nastává venku - na téměř každé procházce tahá jak pominutý, startuje po všem, co je v pohybu (teda hlavně zvířata - práci, kočky...), ale hlavně je naprosto nezvladatelný, pokud venku potkáme psa/fenku - to je schopný se i urvat z vodítka, škrtit se na vodítku apod. Jednak začne štěkat/kňučet a jednat začne tahat a vzdorovat jak pominutý; nepomáhá ho stáhnout na krátko, povely, dokonce nefunguje ani fyzický trest. A vzhledem k tomu, že ho venku žádné mňamky nezajímají, je skoro nemožné udržet jeho pozornost směrovanou ke mě. Přítel už zkoušel i metodu tvrdší výchovy, ale ani tohle nevedlo k lepšímu výsledku. Velice ráda bych s ním chodila na "klidné" procházky, kdy bychom bez problémů míjeli ostatní psy, kdy bych ho mohla pustit na volno a mohla mu věřit, že se někde do něčeho nezakousne....ale bohužel... Moc prosím o rady a Vaše zkušenosti. Děkuji a přeji pěkný den

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Chování psů • Zobrazeno 127x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/810-problemove-venceniutoceni-na-psy