Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Cikanie. Ako jej to vysvetliť?

 

NápovědaFórum » Péče o psa » Výchova a výcvik psa 

+ přidat příspěvek
Cikanie. Ako jej to vysvetliť?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2014 23:18 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: kajík
:-) tak jen tak dáááál
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2014 23:16 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Libas
kde? a nač ty zbraně? smich smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.03.2014 15:52 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: petrab
Však jsem to tam napsal rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2014 14:53 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
Libas napsal: ......... chválit a chválit. ............ u stafíků je to obzvláště účinné. ...........
obzvlášt účinné je to naprosto u VŠECH psů!! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   24.03.2014 12:18 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: kajík
To je dobře, oni chválení milují. A když k tomu přidáš pamlsek, bude úplně šťastná :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2014 10:02 Žena kajík [328] - stafbullíci a amstaffy :-)Re: Libas
Dnes ráno som ju už poriadne pochválila ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.03.2014 22:57 Žena PhoebeAdel [1839] - papillonci a jíní milí pejsci, foto, knihy, hudba
Tak Phoebe teda nečůrá na povel, ale je v tom zlatá. Když byla malá, měly jsme po bytě x podložek na loužičky, ty se posunovaly. Už jen jedna, na tu jde kdy je krize a nebo když je venku vánice a fakt se nedostanu ven. Jenže ona je malinká, tak to jde
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2014 21:56 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: kajík
Přijde to brzy. Určitě už přezubuje a uvidíš, jaká to bude změna. Chce to jen trpělivost a chválit a chválit. To je dobré u všech psů, ale u stafíků je to obzvláště účinné. Oni by se roztrhali, aby ti udělali radost, a když k tomu přidáš pamlsek, tak budou dělat i kotrmelce, abys byla spokojená.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.03.2014 20:44 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: honza
podle toho, co popisuješ, to normální neni, ale psa jsem neviděla a nejsem vet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2014 20:41 honza Re: petrab
Ano, jdeme ve čtvrtek. Ale teď se ptám, jestli je tohle normální a nebo ne. Díky
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.03.2014 20:09 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: honza
neměl bys to štěně nechat už kompletně vyšetřit na nějaký special. klinice ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.03.2014 19:18 Žena kajík [328] - stafbullíci a amstaffy :-)Re: anargo
Keď sme Bessie priniesli tak sme šli s ňou o 22:30 a vydržala do 4:00 (aj to začala knucat že chce ísť von, lebo vtedy ešte spala zavreta v domčeku- už nespí :-D ) inač v noci sa nepocikala
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2014 19:17 honza
Chtel bych se zeptat, mam 7tydenni stene jrt. Doma i venku neustale cape, ze chce mocit. Venku treba i 5x za 5minut. A nekdy ani nic nevymoci nebo treba jen 2 kapky. Je to v poradku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.03.2014 19:13 Žena kajík [328] - stafbullíci a amstaffy :-)Re: Libas
My tiež chodíme von hneď ako sa zobudí :-) a tiež stale keď cika tak jej hovorím "Cikaj" a dám pamlsok...zatiaľ na povel necika ale časom to príde :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.03.2014 19:02 Žena anargo [1504] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: Libas
Taky máme povel,zatím jen u Argoška-kakat- a funguje to ano .

Sagi jako štěndo byl v noci taky zlatý,šli jsme kolem 23 hod a celou noc chrupkal-mě v nohou-až do 5.30.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.03.2014 17:58 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: kajík
Mně se ve všem učení se Scottym osvědčují pamlsky. Když jsem si ho přivezl, tak se taky občas počůrával, ale rychle se to odnaučil tak, že hned po probuzení jsem s ním šel ven. Nejen ráno, ale i odpoledne, když spal a vzbudil se, tak jsem s ním hned mazal ven, tam jsem ho dal na trávu a jak začal čůrat, tak jsem ho moc chválil, jako kdyby našel poklad, a po vyčůrání dostal oblíbený pamlsek. Když se stalo, že začal čůrat doma, křikl jsem fuj a hned jsem ho vzal a šel s ním ven. Pokud si ještě venku čůrknul, chválil jsem ho opravdu moc a zase dával pamlsek. Samozřejmě když jsem si nevšiml, že se vyčůral, tak jsem sklopil uši a potichu to vytřel, ale to se stalo asi 2x. Asi tak od 6ti měsíců se mi doma už ani jednou nevymočil. Stačí mu pravidelné venčení. Někdy se ale stane, že se mu chce i mimo naše pravidelné venčení. V takovém případě si kvikne u dveří a já už vím, že chce čůrat a jdu s ním.
Co se mi taky moc osvědčilo je čůrání na povel. Pokaždé, když jsme byli venku a Scotty čůral, jsem mu opakoval čurací povel (u mne je to slovo čůrken). Dnes když třeba potřebujeme někam jet a já chci, aby se vyčůral i v nějakou dobu, kdy se mu nechce, tak ho vezmu na trávník, zavelím "čůrken" a Scotty čůrá. Stejně tak i o přestávkách na cestě a podobně. Pro mne dost praktické. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2014 17:11 Žena kajík [328] - stafbullíci a amstaffy :-)Re: Laďka
No my chodíme každé 2 hodiny ale už sme to začali predlžovať na 2,5. Bessie sa akurát zobudila a vydržala 3 hod.. Čo sa týka vencenia v noci tak najneskôr ide o 21:30 a vydrží aj do 7:00, ale cez pracovne dní idem s ňou o 6:30, takže sa sťažovať nemôžem ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2014 16:28 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: kajík
naschvál není psí parketa, ale když už, pak jedině dospělá dáma, nikoliv štěně... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   23.03.2014 16:25 Žena Laďka [354] - TeriéřiRe: kajík
No, když byla Abby tak velká jako Bessie, tak jsme chodili ven tak po třech hodinách, ale je fakt, že v noci se vždycky ještě počůrala, ale tak od toho půl roku už jsme chodili jen 3x za den, v sobotu a neděli 4x. Podle mě je fakt základ ji venku moc moc chválit a dát jí třeba i nějakou tu odměnu, aby přišla na to, že je lepší za to dostat něco dobrého, něž doma vynadáno... Myslím, že s tím bojuje fakt skoro každý a nakonec to přijde samo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2014 16:13 Žena kajík [328] - stafbullíci a amstaffy :-)Re: Laďka
Počula som, že hlavne feny, keď si ich majiteľ nevšíma tak sa vycika natruc a mám pocit, že Bessie to praktizuje. A inač kedy sa vám zmenili intervali jedným a druhym vecerni. Nie žeby som bola nespokojná, skôr zvedavá kedy sa to asi zmení :-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   23.03.2014 16:04 Žena Laďka [354] - TeriéřiRe: petrab
Tak tak, já už jsem to tady někde taky psala, že jsem z toho byla taky trošku na nervy, když se Abbyna vyčůrala doma hned po tom, co jsme se vrátili z venku, ale dělala jsem to přesně tak, jak píše petrab. Venku jsem moc chválila a dala jí i dobrůtku a doma, když jsem ji chytla při činu, tak jsem důrazně řekla "nesmíš" a letěla s ní ven. Kolem cca tak pátého měsíce se to zlomilo tak nějak samo z ničeho nic a najednou bylo po nehodách... Takže vydrž!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2014 16:04 Žena kajík [328] - stafbullíci a amstaffy :-)
Ďakujem za rady :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   23.03.2014 15:29 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: kajík
trpělivost, výdrž! abnormálně chval venku, doma ukaž na louži, přísně řekni fuj, psa čapni a vynes ho okamžitě ven, když se tam vyčůrá znovu, děsná pochvala,

pakliže najdeš loužičku, aniž hafana přistihneš, bez povšimnutí ji ukliď (pokud možno bez jeho asistence)

máchání čumáku v louži je nesmysl, psa tím jen stresuješ a vůbec nechápe, proč to děláš

mělo by se to po přezubení, což nastává t.č. cca kolem 5. měsíce, srovnat

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2014 15:10 Žena makyna90 [23] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: kajík
Na Maggie platily noviny,když jsem viděla,že čůrá hned jsem jí rázně řekla fuj a pleskla jí novinama přes zadek a naopak když se vyčůrala venku tak jsem hodně chválila brzo pochopila,že doma čůrat nesmí jen venku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.03.2014 14:22 Žena anargo [1504] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Já jsem třeba u Argoška měla během měsíce vystaráno,naučil se vše velmi rychle,ale Sagimu to trvalo skoro až do 6 měsíců,než se přestal ůplně počůrávat.taky to nebylo pořád,ale třeba jen jednou za 14 dní.řekla jsem jen fuj a šla to utřít.myslím že vymáchat v tom čumák nepomůže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2014 13:12 Žena kajík [328] - stafbullíci a amstaffy :-) – Ako jej to vysvetliť
Ako mám Bessiene vysvetliť (inač som to nevedela nazvať) keď sa pociká v byte, Že TOTO sa nerobí. Ako už sa nám nepocikáva veľmi, ale ešte sa stane, hlavne teraz keď predlžujeme interval z 2 hodín na 2 a pol hodiny. Neviem či jej mám to dať jasne najavo, že jej poviem "FUJ!!!" alebo jej dať na riť alebo si to nevšímať a utrieť to bez slov, či jej namočiť frňák do mláky.

Podotýkam, že som bola hodinu pred tým s ňou von a ona sa pocikala tone
Vopred ďakujem za všetky rady :)

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Péče o psa • Zobrazeno 108x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/840-cikanie-ako-jej-to-vysvetlit-