Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Odnaučenia požierať odpadky

 

NápovědaFórum » Péče o psa » Výchova a výcvik psa 

+ přidat příspěvek
Odnaučenia požierať odpadky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2014 23:48 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Libas
to jsi asi blbě pochopil, proč by mě mělo něco dráždit, sem tam mě to ale pobaví,k protože zmiňuješ s. u věcí, který jsou zcela pochopitelný i u jinejch psů a naprosto stejně důležitý (např. to odměňování pamlsky), mam kámošku se staficí a sice už teď nechodíme ven tak často, páč E. toho moc nenajde, ale byly jsme spolu dlouho věčně a čubu jsme kolikrát i hlídali, konkr. třeba ona vůbec není na pamlsky, nýbrž zásadně na peška
mmj. to, že konkr. plemeno je úplně jiný než ostatní psi, se říká o leckerým zcela běžně a já musím říct, že každý plemeno je skutečně úplně jiný než všichni ostatní psi.... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.03.2014 19:58 Žena kajík [328] - stafbullíci a amstaffy :-)Re: Libas
Snáď alergia nie...jej súrodenci mali pleseň čo prenášajú túlavé mačky tak keď pôjdeme k veterinarovi tak sa o tom zmeníme...skúsim kúpiť :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2014 18:53 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: kajík
Sakra.... to je blbé. Držím palce, ať to není žádná pitomá alergie. Koukni na tyhle pamlsky: www.canis-bull.cz/… Jsou z lososa, Scottymu moc chutnaly a i ta cena je přijatelná. Jen jsou hrozně křehké, proto jsem je už nekupoval, chuťově to byly Scottyho nejoblíbenější - asi i kvůli té "vůni" :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2014 18:49 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: petrab
Hele, já vím, že už tě to dráždí. Věř mi, že jsem si taky myslel svoje, když jsem pořád četl o výjimečnosti a odlišnosti stafíků. A teď, když ho mám, tak vidím, že je prostě jiný než všichni ostatní psi, které jsem měl já nebo sestra nebo které jsem znal dřív. Až budeš mít stafíka, pochopíš, pokud ho mít nebudeš, nebudeš vědět, o čem píšu :-)
Je to asi stejné, jako když si člověk, který chodí na tůry a na běžky a jezdí na kole a věnuje se takovému tomu běžnému pohybu přečte knihu od Zdeňka Šmída Proč bychom se netopili. Může se u toho pobavit, ale spousta věcí mu přijde uhozených.... až do té chvíle, než se sám dostane do party vodáků a sjede si svou první pořádnou řeku. Pak teprve ví, o čem se mluví. Zažil jsem obojí, takže vím, o čem píšu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2014 22:35 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Libas
Libas napsal: u stafíka je ještě víc než u jiných plemen důležité to odměňování pamlsky.

ti nevim, jestli neni Egon a tady v okolí leckdo šmiklej se stafíííkem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2014 22:33 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
petrab napsala:

a prostřídávej naopak s povelem drť,

smich smich smich jaksi tedy nedrtit, nýbrž držet...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.03.2014 15:10 Žena kajík [328] - stafbullíci a amstaffy :-)Re: Libas
Keď ju mám na voditku tak sa neopovazi niečo jest ale ako náhle je na voľno je koniec. Ako som písala tak vtedy ohluchne takže povely známe nepočuje. A čo sa týka pamlskov veľa toho nemôže :-(. Dávam jej len granule (rybacie) dokym sa neukaze čo má zo srstou (okrem demodexa).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2014 10:02 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: kajík
petrab to napsala perfektně, já ještě jen zdůrazním to, co pokládám za nejdůležitější u stafíka - pokud ještě není naučený na povel Fuj a máš v místech, kam chodíš na procházky poházené zbytky jídla, doporučuji chodit na vodítku ( www.vase-krmivo.cz/… ) - osobně doporučuji to první, 10m na 50kg psa - má dost volnosti a je dostatečně pevné, aby udrželo i stafíka. Druhá věc, která je ještě důležitější, je mít u sebe vždy pamlsky, které maximálně miluje - pokud budeš chtít, napíšu ti ve vlákně o pamlscích odkazy na ty, které se nejvíce osvědčují mně u Scottyho.
Pokud se rozběhne k jídlu, dám povel Fuj a zastavím ho. Pak povel Ke mně (nebo jakékoliv přivolání) a jakmile přijde, maximálně chválit a dát pamlsek.
Pokud už to žere a mám ho na vodítku, tak zase důrazné FUJ! Pokud pustí, přivolat k sobě a maximální pochvala a pamlsky. Pokud nepustí, zopakovat velmi důrazně FUJ!, současně jít k němu a držet ho na napnutém vodítku, nenechat ho utíkat, a pokud pořád ještě něco žere, tak ho chytit a co má ještě v tlamě mu z ní za důrazného FUJ! vytáhnout. Pak mu dám povel sedni a dostane zase pamlsek. (Tady je třeba dávat pozor - já mám Scottyho tak vycvičeného, že mu mohu sáhnout kdykoliv do žrádla, kdykoliv i do huby a sebrat mu z ní, cokoliv v ní právě má, i jeho největší lahůdku. Doporučuju tak cvičit každého psa, ale někdo to nedělá od mala a pak může hrozit, že pes kousne. Proto je třeba tohle dělat, jen když je na to pes už naučený. Já mám hrůzu z otrav a hřebíků v mase atd., proto tak cvičím i Scottyho.)
Co jsem tím chtěl říct - u stafíka je ještě víc než u jiných plemen důležité to odměňování pamlsky. Jsou děsně žraví a děsně úplatní - za kus dobroty udělají všechno. Toho je třeba u nich využívat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.03.2014 00:16 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: kajík
u kterýho psa to myslíš? jestli u Black Bessie O'Hanna Staff, je to odrostlý štěně, nelze ho trestat za to, cos ho ještě nenaučila, křičet (má sluch moc dobrej),
často bejvá nalezená potrava celoživotní lákadlo, zvlášť u hafanů žravejch,
buď důsledná a pouštěj na volno psa jen tam, kde vidíš a zkus, jak ti tu raděj, "pomocníka", navozuj umělý situace a buď ve střehu, abys byla rychlejší, než pes a vždycky měj u sebe ještě větší voňavý lákadlo, když tě poslechne, než to,co může někde objevit, na psa nekřič, slovo FUJ řekni přísně, honit ho nemá cenu,bere to jako srandu a zábavu, stejně bys ho nechytla,
povel pusť nacvičuj stále v různých situacích a s různými předměty, aby si ho pes časem upevnil, páč většinou se spíš naučej něco pouštět, než to nikdy nesebrat,
můžeš používat náhubek, aby neměl šanci něco sníst, než bude povelu rozumět,
samozřejmě je možný použít trhnutí vodítkem apod., ale spíš zkus pozitivní motivaci bez nějakých násilných korekcí,

pakliže časem naučíš psa nejprve dobře povelu lehni- zůstaň, pak můžeš začít cvičit ulehnutí za chůze vedle nohy a později na volno, to ti často pomůže v různých situacích psa zastavit, když je cvik hotový

co se týče povelu pusť a fuj, rozlišuj, co po psovi chceš, zákazový povel FUJ by měl sloužit skutečně k zákazu , v podstatě, co je FUJ, tak je to fuj vždy bez rozdílu, povel PUSŤ by měl sloužit k upuštění určité věci, kterou ale jindy uchopit může (nikoliv tedy nalezenou potravu). Hlavně dej pozor na to, že když budeš dělat nácvik a pohodíš potravu na zem sama, o které víš, že je nezávadná, tak abys, když pes poslechne, tuto potravu nepoužila jako pamlsek!!

a prostřídávej naopak s povelem drť, aby se naučil rozlišovat časem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2014 17:43 Žena kajík [328] - stafbullíci a amstaffy :-)Re: Buba - Gump
možno keby to bolo až také zlé tak až potom...zatiaľ nie ;)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2014 17:43 Žena kajík [328] - stafbullíci a amstaffy :-)Re: hunter
to je dobrý nápad :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2014 17:35 Muž Buba - Gump [262] - Teriéři
Ja som niekde čítal o jednej finte ... je len na majiteľovi či to odskúša, ja som skúsil keď ma prestalo baviť pozerať sa na to ako mi pes žerie ho*ná od kadečoho
potrebujeme len obyčajnú pascu na myši len na to želiezko treba dať nejakú látku alebo molitán..do pasce dať mäso.. keď pes príde k pasci - povel - fuj! a jednoducho keď pes neposlúchne tak ho tá pasca čapne smich to by malo psa od pojedanie blbosti odradiť alebo resp. poslúchnuť povel fuj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2014 17:12 Muž hunter [30]
požiadaj nejakého spolužiaka, nech niečo odhodí, ty si ju daj na stopovačku a keď pôjde po tom tak ju nejako potrestaj, tak by ťa mala poslúchnuť keď nevie zdrhnúť, či ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2014 15:43 Žena kajík [328] - stafbullíci a amstaffy :-) – Ako ju odnaučiť požierať odpadky aneb povel PUSTI
Ako mnoho psíčkarov aj my žijeme na sídlisku. Bohužiaľ na sídlisku je mnoho ľudí čo nevedia čo sú odpadkové koše a odpadky vyhádzajú len tak pod stromy, na trávu a pod.
A tu je problém! Ako náhle to Bessie zbadá je koniec. Vtedy ohluchne a ide si po tú "maškrtu". Naplatí ani keď na ňu kričím "FUJ" a už vôbec nie "PUSTI". Naháňať ta ňou je zbytočné, lebo mi aj tak uteká :( (a to vie aj povel ZOSTAŇ). Ako ju mám naučiť aby to nejedla alebo povel PUSTI.
Tento problém máme aj keď ukradne nejakému psovi loptu alebo ako sa minule stalo zobrala mojej sestre plyšovú hračku.

P.S.
Svoje hračky, palice alebo papiere pustí.
Vopred ďakujem :-)

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Péče o psa • Zobrazeno 93x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/843-odnaucenia-pozierat-odpadky