Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Coursing

 

NápovědaFórum » Péče o psa » Sporty, aktivity, akce pro psy 

+ přidat příspěvek
Coursing
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.10.2014 02:44 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriér
Fotka k příspěvku Tak coursingu jsme poprvé vyzkoušeli 27.9. v Jezernici a v neděli pojedeme znovu, tentokrát už na oficiální trénink... sice přesně nevím, co to znamená, ale já si to zjistím :-D Zatím jsem to pochopil nějak tak, že pejsek musí odběhnout nějaký počet tréninků, aby mohl běžet o licenci a když dostane licenci, tak pak může běhat na závodech... Sice jaksi nechápu, v čem je lepší běhat na závodech než na tréninku, ale třeba to pochopím, až se těch závodů zúčastníme. Zatím mi stačí ten trénink, protože Scottyho to náramně baví a pěkně se u toho unaví :-) (Až teď jsem si všiml toho šíleného výrazu v jeho očích)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.05.2014 08:23 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: Laďka
Určitě půjdeme zkusit a určitě poreferujeme - minimálně v deníčku o tom určitě napíšu svoje dojmy :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2014 21:11 Žena Laďka [354] - TeriéřiRe: Libas
Tak my sedíme tři soboty po sobě doma a jakmile máme na příští týden naplánovaný víkend na horách, tak se dozvím, že tady za humny bude akce, na kterou čekám půl roku! To je fakt zákon schválnosti!!! Prosím, jestli se zase o něčem dozvíš, dej zase vědět, snad nám to příště konečně vyjde. Každopádně jestli to půjdete zkusit, tak si to užijte a pak poreferuj jak to probíhalo. Laďka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2014 15:16 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: Laďka
Tak už vím o coursingu a pojedeme tam taky: www.ceskypes.cz/…/
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2014 23:48 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: Michaela
"Tady u nás" je kde? Třeba jsme kousíček od sebe a ani o tom nevíme. Už jsem tak díky netu našel pár stafíků v poměrně blízkém okolí, a bulík je vlastně jen takový stafík, co si jen vyměnil hlavu :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2014 07:49 Michaela Re: Libas
Libas napsal: Na tlamoknize je skupina olomouckých příznivců bull sportů: www.facebook.com/…/ i bull pejsků: www.facebook.com/…/ a tam se můžeš zeptat... Ale pokud vím, tak právě teď se coursing neplánuje... ale taky nevím všechno :-)
děkuji, mrknu na to :-) tady u nás jsme bohužel "sami" a nemáme pořádné vyžití a Olomouc je kousek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.05.2014 15:21 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: Michaela
Na tlamoknize je skupina olomouckých příznivců bull sportů: www.facebook.com/…/ i bull pejsků: www.facebook.com/…/ a tam se můžeš zeptat... Ale pokud vím, tak právě teď se coursing neplánuje... ale taky nevím všechno :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2014 10:38 Michaela – Coursing - olomouc
Hezký den, prosím, chtěla bych se svým bulíkem vyzkoušet coursing. Nevíte někdo nějaký odkaz na coursing na olomoucku, bruntálsku, opavsku nebo tak nějak plus mínus na střední moravě, ideálně pro různá plemena? Kdy probíhají tréninky a hlavně kde? Děkuji :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.04.2014 22:52 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriér
Coursing na Slovensku - www.coursing.sk/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2014 22:40 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriér
Na stránkách SBTclub.CZ www.staffbullclub.cz/ je pěkné povídání o coursingu. Dostanete se tam přes odkaz VÝCVIK v liště a pak v Sekce -> Coursing.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2014 17:04 Žena kajík [328] - stafbullíci a amstaffy :-)Re: Libas
no to skúsim...akurát nevýhoda, že tu na Slovensku je len klub teriérov a foxterierov :( Takže stránka nie je taká rozsiahla...pozriem niečo :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2014 16:25 Žena Laďka [354] - TeriéřiRe: Libas
Tak to by bylo moc fajn, tak až budeš o podobné akci v okolí vědět, určitě dej info, šly bysme to zkusit potlesk Díky, díky
PS: Taky si říkám, že bych měla utahání psa bez větší námahy páníčka :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.04.2014 11:27 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: kajík
Njn, je to těžké... já se teď nakontaktoval na skupinu lidí, kteří dělají různé sporty pro bulls plemena pro okolí Olomouce, a ti občas dělají i coursing, že pozvou paní se strojem a nebo že někam jedou. Já se na to byl jednou podívat, když jsem měl Scoťánka 3 dny, ale to jsem si ho netroufl pustit. Teď až bude příští, tak už ho pustím.
Možná by stálo za to najít si stránky klubu staffordšírských bulteriérů Slovenska, jestli nemají na svých stránkách odkaz na coursing, nebo najít si stránky nějaké slovenské organizace coursingu a spojit se s nimi a zeptat se na nejbližší místo, kde se pořádá. Je to čím dál populárnější sport, protože se u něj psi pěkně vyběhají, je to zároveň pro majitele fajn společenská událost, kde se sejdou a pokecají, no a koho to chytne, tak může i běhat závodně. Mně se tam moc líbilo a jestli se bude líbit i Scottymu, tak třeba jednou z něj bude coursingový závodník :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2014 10:14 Žena kajík [328] - stafbullíci a amstaffy :-)
Aj ja by som šla s Bessie, ale tu neďaleko nás som nič nenašla :-(
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2014 22:59 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: Laďka
Dám ti vědět, až zas bude coursingu v okolí nebo až se hromadně někam pojede. Jinak mi chovatelka tvrdí, že si pes střapec se zvířetem nespojí a běh za střapcem v něm lovecké pudy nevybudí. Její psi chodili na coursingu často, ona si ho moc chválí a mne na něm nejvíc zaujalo to, že je to dle jejích slov "jediný psí sport, kde se páníček naběhá méně než pes". Já s ní tak úplně nesouhlasím, myslím, že je to sport, kde se páneček naběhá stejně jako pes, jen ne tak rychle smich Jinak jak bude příští coursingu, tak se Scottym půjdeme určitě vyzkoušet, už na to má pomalu věk.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.04.2014 18:13 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Laďka
hafbo je skupinka lidí, kteří cvičí psy profesionálně v Praze, hl. formou pozitivní motivace, můžeš tam občas zavítat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2014 07:39 Žena Laďka [354] - TeriéřiRe: petrab
Jé, tyhle stránky vůbec neznám a to neustále na netu něco hledám a nenarazila jsem na ně... Proštuduju to a uvidím, díky moc. No já chápu, že lovecká vášeň je lovecká vášeň, ale myslím, že to zatím úspěšně zvládáme, i když zajíce už jsme dlouho nepotkali a to je největší lákadlo... Jinak chodíme k řece kamarádit se s kačenkama a Abby už to docela zvládá, ani zvířátka v zoo ji nějak netankují. Akorát s kočkama asi nebude nikdy kámoška :-) Nevím, jestli ji to naučila dobrmanka Fia od mých rodičů, že kočky jsou potvory a nekamárádí se s nima nebo jestli za to může švagrův kocour, který ji zmlátil jako štěně, sotva jsme mu ji ukázali....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2014 22:20 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Laďka
Laďka napsala: Jak tak pořád hledám, čím bychom se mohli s naší Abby zabavit, tak jsem narazila i na coursing, což je sport, který by ji myslím bavil. Šílené lítání, to je její... Za a) jsem se chtěla zeptat, jestli někdo nevíte, kde v okolí Olomouce by se dal zkusit (našla jsem, že snad v Přerově, ale na jejich stránkách jsem nenašla nic v tom smyslu, kde přesně se to běhá a jestli je možné si to tam bez nějaké registrace prostě vyzkoušet). A za b) neustále se snažím Abby vysvětlovat, že za ptákama a zajícema a kočkama se neběhá a slušný městský pejsek se nemá snažit ulovit všechno, co se hýbe. Rozliší ten pes dostatečně rozdíl v tom, jestli honí živé zvíře nebo jenom běhá pro zábavu za střapcem? Zase na druhou stranu si říkám, že balonek nebo talíř jí taky hážu, aby za ním běhala, že jo....
Balonek a talíř nemaj nožičky a v tom je jádro pudla... smich
Zkus jí na zviřátka zvykat a udělj vše, aby zvířata a ptáky nemohla honit. Čím víckrát se jít o podaří, tím větší je pravděpodobnost, že se to časem stane zábavou (nebo zlozvykem, jak to kdo nazve).

www.hafbezobav.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2014 07:45 Žena Laďka [354] - Teriéři – Coursing
Jak tak pořád hledám, čím bychom se mohli s naší Abby zabavit, tak jsem narazila i na coursing, což je sport, který by ji myslím bavil. Šílené lítání, to je její... Za a) jsem se chtěla zeptat, jestli někdo nevíte, kde v okolí Olomouce by se dal zkusit (našla jsem, že snad v Přerově, ale na jejich stránkách jsem nenašla nic v tom smyslu, kde přesně se to běhá a jestli je možné si to tam bez nějaké registrace prostě vyzkoušet). A za b) neustále se snažím Abby vysvětlovat, že za ptákama a zajícema a kočkama se neběhá a slušný městský pejsek se nemá snažit ulovit všechno, co se hýbe. Rozliší ten pes dostatečně rozdíl v tom, jestli honí živé zvíře nebo jenom běhá pro zábavu za střapcem? Zase na druhou stranu si říkám, že balonek nebo talíř jí taky hážu, aby za ním běhala, že jo....

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Péče o psa • Zobrazeno 141x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/853-coursing