Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Obedience- ako začať

 

NápovědaFórum » Péče o psa » Sporty, aktivity, akce pro psy 

+ přidat příspěvek
Obedience- ako začať
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.08.2014 21:15 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: kinder
Jojo, taky jsme se to tak učili. Počkat, až mi Scotty koukl do očí a šup mu pamlsek. Naučil se to asi za 3 minuty a od té doby mi kouká do očí moc rád :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2014 21:05 Žena kajík [328] - stafbullíci a amstaffy :-)Re: kinder
Ďakujem za tip :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   07.08.2014 16:19 Žena kinder [350] - Jack russell teriérRe: kajík
S tím,aby se pejsek na tebe koukal uděláš jednoduše. Na cvičáku co chodím nás to učili takhle vezmeš si do ruky pamlsek a dáš ho za záda. Přivoláš pejska řekneš ať sedne před tebe a jenco se na tebe podívá dáš pamlsek, pokud odběhne přivolej ho zase, pokud zůstane stále na něj koukej a jenco se koukne dej pamlsek, intervaly postupně prodlužuj, pokud zvládá chvilku tak pak čekej déle atd.
My se to takhle naučili velice rychle, pokud ho učíš k noze měl by si sednout a podívat se na tebe. Chyba je pokud mu budeš ukazovat pamlsek (to je kontakt na pamlsek ne na tebe), stejně, tak jak tu někdo popisoval s míčkem, pes by se měl dívat na tebe do očí ne na žádnou věc nebo žrádlo. Taky je chyba ho volat jménem, aby se na tebe podíval, musíš být trpělivá a on se koukne sám, hlavně je zvědavý co po něm chceš:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2014 20:42 Žena anargo [1504] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: kajík
No to je pravda,těch v Aj je tam hodně,taky mám raději když mluví naší řečí ano ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2014 18:44 Žena kajík [328] - stafbullíci a amstaffy :-)Re: anargo
Áno na youtube je ich veľa ale buď to nie je dobre správne a nevidno to čo treba alebo je to po anglicky ( moja angličtina nie je dokonalá) ale toto je dobre...budem ešte hľadať
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2014 18:09 Žena anargo [1504] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: kajík
Na youtube jich je určitě víc ,ale tohle je myslím do začátku v pohodě. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2014 16:00 Žena kajík [328] - stafbullíci a amstaffy :-)Re: anargo
jee ďakujem :-) toto video si budem púšťať asi stále dokým si to zapamätám :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2014 12:14 Žena anargo [1504] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.06.2014 12:12 Žena anargo [1504] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.06.2014 21:35 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: kajík
Výborně. A ten interval, kdy na tebe kouká, prodlužuj a pamlsek jí dej za delší chvilku... a když kouká dál, tak jí dej třeba za deset vteřin další. A neboj, nezačala jsi pozdě, máš spoustu času ji učit.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.06.2014 21:27 Žena kajík [328] - stafbullíci a amstaffy :-)Re: Libas
Hej už som ju tak začala že keď kuka na má aspoň 2 sekundy tak jej dam pamlsok :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2014 21:24 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: kajík
No, aby se koukala na tebe a hlídala si tě, tak na to platí měnit směr chůze a skovávat se jí, pak si tě bude hlídat.... a taky, za každé podívání hned šup pamlsek... nebo jinou odměnu, pro spoustu psů je to třeba právě balonek, jak psala anargo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2014 21:24 Žena kajík [328] - stafbullíci a amstaffy :-)Re: anargo
U nás balónky nepomáhajú...budem jej držať pamlsok. Mne osobne sa zdá že vyššie plemená sa lepšie učia, neviem ako vám ale pri Bessie musím byť zohnuta :-D no už som na to prišla že trebuľom začať skôr. Pri druhom psíkov už budem vedieť ano a tak to vidím, že už viem aké knihy si kúpim :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2014 21:23 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: anargo
Díky za info. Brzy se do ní pustím taky. Ale teď se nemohu odtrhnout od Písně ledu a ohně :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   12.06.2014 21:11 Žena anargo [1504] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
U Sagiho mi perfektně funguje držet v ruce balonek,kouká pak úplně nádherně a chůze u nohy je jedna báseň.čím dřív začneš tím líp,já ho začala cvičit hned druhý den co jsme si ho přivezli,pomalu,ale jistě.taky mám knížky Výcvik psa k dokonalé poslušnosti-ta je super a Obedience vysoká škola psí poslušnosti,tu teprve čtu.určitě si nějakou taky pořiď ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.06.2014 20:34 Žena kajík [328] - stafbullíci a amstaffy :-)Re: Libas
No ja som nemyslela doslovne donútiť, ale nevedela som použiť iný výraz :-O no ten pohľad myslím takže pozerá na mňa ako na psovoda, proste hlava hore :-D tu u nás nie je žiadna skupinka; teda zatiaľ som nenašla. Potom zreferuj, aj ja si budem musieť niečo pozrieť ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2014 20:22 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: kajík
Neskoro není. Ale zapomeň na slova jako donutit. To u stafíků nefunguje. Stafíka k ničemu nedonutíš, to prostě nejde. Co ale jde velice snadno je motivovat jej k něčemu. Různě, já ale využívám metodu přes žaludek - prostřednictvím různých pamlsků. Jak myslíš to, aby na teba pozerala? Aby pozerala na teba celkovo, či aby pozerala tebe do očí? To sú dva rôzne pojmy.
Nad obedience taky hodně uvažuji, protože mi to přijde užitečné, a taky proto, že stafíci jsou v tomto údajně velmi dobří. Sám ale v tomto zatím tápu. Hledám, jestli na olomoucku není nějaká parta lidí, která to provozuje. Zatím jsem nic nenašel. Ale koupil jsem si loni knížku Výcvik psa k dokonalé poslušnosti aneb Obedience krok za krokem. Nemohu však říct, jaká ta knížka je, protože dodnes jsem nepřečetl ještě ani předmluvu stydim Až se do ní zakousnu, poreferuju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2014 16:43 Žena kajík [328] - stafbullíci a amstaffy :-) – Obedience- ako začať
Trénuje tu niekto Obedience?
Chcela by som začať s Bessie, ale neviem ako na to :-O Ako ju mám donútiť aby sa na mňa pozerala. Alebo ako ju mám naučiť aby rešpektovala môj smer alebo aby nezaostávala pri chôdzi za mnou? Nie je neskoro na učenie obedience?

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Péče o psa • Zobrazeno 104x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/866-obedience-ako-zacat