Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

pořízení nového pejska

 

NápovědaFórum » Nezbytné rady nejen pro začátečníky  

+ přidat příspěvek
pořízení nového pejska
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.02.2015 13:44 Žena 111muf [1119] - Společenská plemenaRe: Maja
Fotka k příspěvku Mohu doporučit krátkosrstou kolii a zde je něco o ní collie.cz/…
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   17.02.2015 12:18 Žena Laďka [354] - TeriéřiRe: Libas
Stejná otázka mě napadla, jen co jsem tu fotku viděla... To není možné, vždyť toho na ní ještě spousta zůstalo.... Ale celkově, s těma chlupama je to záhada. Každý den vysypávám z robotického vysavače půl Abbyny a ona je přesto pořád stejně chlupatá... Mám podezření, že ty chlupy se na podlaze nějak samovolně množí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.02.2015 23:38 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: PhoebeAdel
Ty jo... když si je budeš sbírat, tak si z nich můžeš nechat udělat vlnu na svetr :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.02.2015 23:23 Žena PhoebeAdel [1839] - papillonci a jíní milí pejsci, foto, knihy, hudbaRe: Libas
Pouze z Phoebe :-) ,kdo by to byl.rekl
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.02.2015 23:14 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: PhoebeAdel
A ta hromada chlupů je z kolika psů?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   16.02.2015 22:25 Žena PhoebeAdel [1839] - papillonci a jíní milí pejsci, foto, knihy, hudba
Fotka k příspěvku Mě naháčci též neseděli, ale tak to dříve bylo i s jinými pejsky. Pak mi jedna asistentka přivedla ukázat svého peruána. Dělal canisterapii. A upřímně... bože byl úžasný. A to jak se umí tulit je skvělé a ba i příjemné. A pak jsem viděla i jiné naháčky a mám je moc ráda. Jinak papillon má též samočictící srst. A je fakt, že Phoebe není čunča. Je to princezna, která se nerada umaže. Hm, též nelínající plemeno :-D Přidávám fotku. To jsme měly ještě hodnou a skvělou paní psí kadeřnici sad
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2015 19:58 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: Maja
Zvláštní. Myslel jsem si o nich to samé... než jsem je uviděl poprvé v realu a v akci. Dnes už jsou mi hodně sympatičtí... ale je fakt, že u nich je hodně důležitá kvalitní chovka... množitelé šíří místo naháčů a místo čínských chocholatých psů hodně špatné psy prolezlé nemocemi...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   16.02.2015 19:37 Žena SimHania [52] - Havanský psíkRe: Laďka
Přidávám se s chválou na Havanského psíka :-) Dlouhosrsté plemeno, které nelíná, nepouští chlupy a ani udržba není náročná. Stačí dobrý kartáč a není třeba ani pořád koupat. Pro alergiky výborné!! A hlavně, jeho povaha je úžasná - milý, společenský pejsek, který se rychle učí a poslouchá. Dassinka je můj první pejsek a jsem ráda, že jsem si vybrala právě toto plemeno potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2015 18:07 Žena kinder [350] - Jack russell teriérRe: Maja
Bych jen doplnila, jak se tu psalo když necháš pejska na zahradě, tak i když píšete, že tam nikdo moc nechodí tak snad nikdo nic nehodí a podobně. Tak pozor i na odcizení pejska ze zahrady. Bohužel je to asi rok zpátky co byla reportáž i ve zprávách, že jim ukradli snad štěně Berndského salašnického pejska. Tak abyste si nemyslela, že pes zdrhnul a no ho někdo čajznul...Hlavně štěňátka...někteří lidé jsou bohužel zlí :-( Kotec určitě dobrá volba z mého pohledu.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2015 17:52 Žena Maja [3] - Border kolieRe: Libas
Určitě o tom popřemýšlím aby jsem se nedostala do maléru s tou alergii a aby netrpěl pejsek. Ale naháče bych nechtěla. Nevím proč ale nejsou mi moc sympatičtí. Stejně jako ty kočičky pro alergiky bez srsti. Raději párkrát smrknu ale přitulím se k něčemu chlupatému :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2015 17:34 Žena Laďka [354] - Teriéři
S tou alergií to může být průšvih. Sice nemusíte mít hned silné reakce, ale může se stát, že se to časem zhorší. A jakmile už jednou psíka máte, tak doteky, hlazení a tulení k tomu patří. Toho bych se fakt bála. Jak píše Libas, je spousta psů, kteří vyvolávají alergické reakce minimálně. Nemusí to být hned naháči, ale třeba pudlíci, maltézáčci i několik plemen větších psů. Kamarádka má havanského psíka, co ho znám, tak všude doporučuju. Hezký, nelíná, nevyvolává alergie, mazel a hlavně šašek :) Ale vím jak to je, prostě chcete borderku... Ale zvážila bych i tohle, co se psem, když se mi alergie zhorší...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2015 17:03 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: Maja
Májo, já borderku neměl, měl jsem beardedku - povahově a pracovně velmi podobné plemeno. Ta ale rozhodně neměla samočistící srst. Péče o srst + vysoké nároky na pohyb a pracovní vytížení byly hlavními důvody, proč jsem si ji nepořídil znovu. Nejsem si prostě jist, že bych takovému psu dokázal dát vše, co potřeuje.
Jen nechápu - pokud jsi alergická na srst, proč jdeš do takového plemene? Já mít alergii na srst, šel bych určitě do naháče. Takový čínský chocholatý pes či ještě lépe peruánský naháč jsou povahově úžasná plemena a světe div se, dá se s nimi dělat i agility, dogdancing, ale viděl jsem naháče dělat i obrany. Dříve, když jsem je znal jen z knih, jsem z nich nadšený dvakrát nebyl, ale teď, kdy jsem je poznal i osobně, můj obdiv k nim stále stoupá.
A nebo pokud jsi alergická jen na dlouhou srst a hladkosrstí psi ti nevadí, pak bych doporučil některé z temperamentních hladkosrstých plemen. I tam se dá vybrat spousta super psů, v čele s mými nejmilovanějšími stafíky :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2015 16:06 Žena Maja [3] - Border kolieRe: Laďka
Děkuju za rady. Ty nervy se určitě budou hodit :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2015 16:04 Žena Maja [3] - Border kolieRe: Libas
Děkuju za rady. Co se týče dobývání ostatních psů k hárající fence, tak stím nebude problé, protože plánuji nechat fenečku vykastrovat. A domeček se zahradou se nachází na vesnici v odlehlejší části, kde skoro nikdo nechodí. Takže by snad neměl být problém stím, že by pejskovi někdo něco hodil přes plot. Určitě bude mít své místečko s boudou, kde bude mít možnost odpočívat, když nebudu doma. Četla jsem, že i když chci pejska nechávat venku, je lepší prvních pár dní nechat štěndo vevnitř, pro lepší seznámení s okolím a novým majitelem. Je to tak? U mě je v tom malinký háček, jelikož jsem alergická na srst. Když jsem byla v kontaktu s pejsky s krátkou srstí, tak mi to nedělalo problém. Ale vím že borderka má srst delší. Nemáš s tím nějakou zkušenost? Proto pejsek nemůže být dlouhodobě v domě. A co koupání a česání? Vím že toto plemeno má ,,samočistící,, srst ale i tak je třeba někdy koupat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2015 11:57 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: Maja
Májo, přesně proto jsem to psal. Když víš, jaká borderka je a proto ji chceš, pak je to skvělá volba. A to, že musíš chodit do práce je samozřejmé, to musí většina z nás. V tu dobu by ale pes neměl být sám na zahradě, a to z několika důvodů. Vyxnechám ty méně podstatné, že může něco zničit a tak a napíšu ty podle mne podstatné:
- je to nebezpečné - pes může utéct, ale také mu může někdo něco hodit - otrávenou nástrahu či nástrahu s hřebíky a pod
- je to zbytečné - pes se stejně sám nevyběhá, nevyřádí, neunaví
Proto je lepší postavit dobrý, prostorný kotec, v němž je na léto dostatek stínu a v zimě kvalitní zateplená či vyhřívaná bouda a mít ho když nejste doma v kotci. Ještě lepší je mít ho doma, ale to ne všem lidem vyhovuje. V době, kdy nejste doma, by pes měl být naučen spát a odpočívat. V době, kdy nejste v práci, mu však musíte dopřát to, co potřebuje. U borderky delší vycházky a zajímavé zaměstnání, které unaví nejen tělo, ale hlavně hlavu. Troufnu si tvrdit, že neexistuje člověk, který by dokázal unavit borderku tělesně, tak je třeba unavovat hlavu. A u borderky je spousta možností - agility, dog freesbee, dogdancig, coursing a spousta dalších zajímavých činností.
A kdy začít trénovat základní povely? Ihned můžete vychovávat, socializovat jakmile bude plně očkován a základní přiovolání, sedni, lehni a podobně také hned, ale jen opatrně, formou hry a raději 10x denně minutu než jednou 5 minut - aby to štěndo nepřestalo bavit, ono moc dlouho neudrží soustředěnou pozornost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.02.2015 09:08 Žena Laďka [354] - Teriéři
Mě taky všichni rozmlouvali pořízení parsona. Ale já jsem přesně takového psa chtěla, parťáka na blbnutí a na sport a taková Abby přesně je, neustále z ní ta energie vyzařuje na všechny strany...takže Vás chápu ano S tou zahradou je to tak, že pes, pokud je na zahradě sám, tak si tam stejně neběhá a nehraje, spíš spí v boudě celou naši pracovní dobu, úplně stejně, jako pes v bytě. A pokud s ním pak strávíte celé odpoledne venku blbnutím, běháním a cvičením, tak v tom nevidím problém. Pokud bude mít s Vámi dobrý a pevný vztah a nebude se nudit, tak by k útěkům neměl mít důvod. Dobrý plot je ale samozřejmost, už jen proto, že jste psala, že chcete fenku. On teda pro zdatného psa není v době hárání žádný plot dostatečnou překážkou, ale aspoň něco... S trénováním základních povelů můžete podle mě začít hned, jak se pejsek v novém domově rozkouká, je to pro ně totiž náramně zajímavá hra a moc je to baví. S agility, běháním a pod.je dobré začít až tak v roce, až má pejsek dostatečně vyvynuté klouby a kosti... Přeju hodně štěstí a se štěndem pevné nervy ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.02.2015 08:38 Žena Maja [3] - Border kolieRe: Libas
Děkuju za názor a rady. Rozhodně si borderku nechci pořídit jen jako ,,doplněk,,. Je to moc chytrý pejsek, který potřebuje vyžití a já mu ho chci poskytnout. Ale samozřejmě jako každý normální člověk musím chodit i do práce a je logické že pejsek bude občas i sám na zahradě. Proto ta otázka ohledně ,,úprku,,. Chtěla bych se ještě zeptat, na výcvik štěňátka. V kolika měsících můžeme začít trénovat základní povely?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.02.2015 20:17 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: Maja
Pokud si chceš pořídit border kolii, dávej při výběru důraz hlavně na kvalitu chovatelské stanice. Ale ještě než se vůbec pustíš do vyhledávání kvalitní chovatelské stanice, odpověz si na otázky, proč chceš právě border kolii a jestli jsi ochotna věnovat jí to, co toto plemeno potřebuje... a jestli pokud jsi ochotna jsi také schopna jí to věnovat. Border kolie je jedno z mých nejoblíbenějších plemen a protože dobře znám jejich nároky, nikdy bych si tohoto psa nepořídil... nikdy, pokud bych se nerozhodl zcela změnit svůj život. Je to totiž úžasné plemeno, ale zároveň také plemeno velmi náročné na čas a vyžadující hodně, opravdu hodně péče a přípravy.
Jinak borderka se s kočkou snese celkem v pohodě, obzvláště jestli je s ní od mala vychovávána, je třeba naopak dávat bacha, aby kočka neublížila štěněti, jak psala petrab. Pokud chceš nechávat borderku samotnou na zahradě, pak si ji raději vůbec nepořizuj. A nepořizuj si žádného psa. Ono psům není samotným na zahradě nikdy moc dobře. Nevím, co víš o psech, ale většina psů jsou velmi společenská zvířata a vyžadují co nejvíce kontaktu se svým člověkem. Pokud nejsi schopna takto kontaktnímu psovi, jako je borderka, ten kontakt poskytnout, nepořizuj si ho. Borderka nemá tendence k útěkům, pokud má s majitelem úzký vztah a má dostatečné vybití... a že dostatečné vybití pro border kolii není pětikilometrová procházka ani celodenní pobyt na zahradě je ti snad jasné.
Držím palce při rozhodování se. Pokud chceš toto plemeno jen proto, že je pěkné a módní, prosím, nepořizuj si ho. Pokud chceš ale milujícího společníka, se kterým budete denně několik hodin cvičit, běhat, sportovat, unavovat nejen jeho houževnaté tělo, ale i bystrou hlavu, pak začni vybírat kvalitní chovatelskou stanici.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.02.2015 13:32 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Maja
pakliže má být zvíře na zahradě, je nutno kolem mít dostatečně kvalitní a vysoký a nepřekonatelný plot, to je základ, takže trochu nerozumím otázce,

většinou se pejsek s kočkou z vlast. smečky zkamarádí, případně ji toleruje, spíše je nutno dohlédnout na to, aby kočka štěněti neublížila (drápnutí do oka apod.) a nenechávat zvířata, než si na sebe zvyknout, pohromadě
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2015 11:35 Žena Maja [3] - Border kolieRe: Laďka
Jj to vím a počítám s tím ale samozřejmě s pejskem nebudu moct být celý den. Je třeba chodit i do práce :-D a mezi tou dobou má možnost si hrát na zahradě ale nechci aby utíkal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.02.2015 09:36 Žena Laďka [354] - TeriéřiRe: Maja
Ahoj, hlavní věc, co vím o borderkách je to, že jsou neuvěřitelně aktivní a je potřeba se jim opravdu hodně věnovat, jednak aby nebyly nešťastné a jednak, aby nevymýšlely blbosti :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2015 09:22 Žena Maja [3] - Border kolie – pořízení nového pejska
Zdravím, chtěla bych si pořídit štěňátko (fenku) border kolie. Vyrůstat bude na velké oplocené zahradě. Na zahradě máme kočičku a nevím jak se ti dva budou snášet? Nebude pejsek stresovaný, když na něj bude kočka syčet a prskat? Ještě bych se chtěla zeptat, jestli toto plemeno pejska má tendence k ,,úpkům,, z pozemku, pokud je chvíli samo? A ještě, jestli má někdo zkušenosti jako alergik? Jestli jsou větší obtíže (citlivost) u tohoto plemene? Děkuju i za další rady, které vás napdnou. :-)

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Nezbytné rady nejen pro začátečníky • Zobrazeno 143x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/902-porizeni-noveho-pejska