Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Kosti - vařené, pečené, dušené, grilované,...

 

NápovědaFórum » Výživa » Čím nikdy psa nekrmit! 

+ přidat příspěvek
Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Kosti - vařené, pečené, dušené, grilované,...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2015 21:22 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Libas
mmch. od kostí k mlíku ... smich smich
neměli bysme to téma nějak přejmenovat ? smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.03.2015 21:18 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: kinder
Zvláště u velkých plemen nutno dbát na přemíru vápníku, takže ke granulím raději v době růstu nepřidávat žádný mlíčný lahůdky, samozřejmě, že semtam blízanec pro chuť nic neudělá.

Co se týče mlíka a průjmu, co píše Libas, mlíko a mlíč. výrobky obsahují laktózu, kterou psi většinou /!/ v dospělosti nejsou schopni trávit, resp. ztratí trávicí enzym, kterej laktózu štěpí.
Často jim ale dělá problém jen samotný mlíko (kravský i kozí) a nikoliv mlíčný výrobky (sýry, jogurty, tvaroh), někdy dokonec mlíko v maličkým množství nevadí (např. čaj s mlíkem).
Nic z toho pes nepotřebuje, ale takovej pribiňák před krámem, jogurtíček v kavárničce s páníčkem a pod. je docela mňamka. Oboustranná.

Mmch. lze celkem dobře použít sýry ovčí, zvláště u alergiků na hovězí bílkovinu, která bývá u psů velmi častá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.03.2015 21:04 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Libas
jo, morek je tůůůůze zdravá (a lahodná) záležitost, ale jak řikám, jsou tací, kteří si jen líznou /za syrova, za vařena, jedno fuk/ a co hoďka procházka úprkem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2015 10:06 Žena kinder [350] - Jack russell teriérRe: Libas
Také už nedáváme dali jsme jednou a jen co mu to nesedlo, přestali jsme. Mi právě řikala kamarádka, že jim cvičitelka doporučila dávat vaničku tvarohu s vajíčkem syrovým jednou za čas. A vím, že jsem to četla i po netu, že to lidi dávaj, nebo jen tvaroh, popřípadě jogurt. Vím, že je vajíčko dobré na srst, ale vzhledem ke kvalitě kupovaných vajec z velkoobchodů a domácí už nemáme, tak jsme to ani nezkoušeli.
Jinak krmíme Proplanem co nám doporučil veterinář a když je na něj zvyklý, tak jsme nechtěli přecházet na jiné granule a tyhle mu šmakují ;-) Ale tu rýži a takhle dáváme pro zpestření, aby se furt neládoval granule, ikdyž dáváme různé příchutě, tak stejně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2015 08:25 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: kinder
Na to pozor - tedy myslím na mléčné výrobky. Zvířata nejsou zvyklá, stejně tak ani člověk, na konzumaci mléka jiných druhů zvířat, a proto jim obvykle dělá konzumace mléka - stejně jako člověku - značné problémy. Pokud krmíš kvalitními granulemi, neměla bys dávat žádné mléčné výrobky. Za a) to způsobuje průjmy a ty mohou štěndo ohrozit i na životě a za b) konzumace mléka a mléčných výrobků zabraňuje vstřebávání vápníku ze stravy do kostí. U malých plemen to není tak nebezpečné, ale u velkých plemen to může mít hodně špatné a především nevratné a nenapravitelné důsledky (stejně jako u člověka).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2015 08:20 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: petrab
Nevím, jestli máš zkušenost se syrovým morkem. Bavil jsem se o tom teď se spoustou lidí a nikdo neměl nikdy problém s tím, když dal syrovou kost. Ten morek když je syrovej tak prostě to není jen tuk...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2015 08:15 Žena kinder [350] - Jack russell teriérRe: petrab
Já se snažím dávat nejen granule, ale sem tam i syrové maso, zeleninu, rýži, těstoviny aby se mu zpestřil jídelníček a právě byl zvyklý. Ale dávám menší porci a hlavně vždy má i granulky, takže tohle je jen tak na zpestření,přilepšení a vzhledem k tomu, že je poměrně hubený i když na Jack russella váží 7,45kg, tak si to může dovolit :-) Takže bobky měl zatím ok., ale když byl malý tak to míval průjem po některých věcech. Hlavně mléčných výrobcích, který teda teď už nedáváme, předtim si jen vylízal mističku od tvarohu a už to bylo.
Ale tak tak ty kosti nebo tvrdý chléb spíš pro zábavu a na zoubky ano Hlavně on má vždycky radost když to dostane a ikdyž tu stejnou kostičku dostane druhý den, tak je furt šťastnej smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2015 21:56 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Libas
a mně dovolte zopakovat to, že ti pejskové, což granulemi krmeni jsou, mastný morek může způsobit velkou, ale hodně velkou hnačku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.03.2015 20:16 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriér
Jen mi prosím dovolte, abych zopakoval, že pro psa živeného granulemi nemá kost žádný velký přínos co se týká živin. Je to pro něj jen zpestření a hračka. Nicméně např. morek dá pesanovi pořádnou dávku energie, takže obzvlášť pro pejsky hubeňoury to nemusí být špatné... Ale že se s tím zabaví a pohrají si, to je zase na druhou stranu fakt :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2015 18:44 Žena 111muf [1119] - Společenská plemenaRe: kinder
Snad to taky zkusíme :-D
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2015 17:40 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: kinder
No, hlavně s tou kostičkou jsi to udělala skvěle... Nebaví tě to? Nehraješ si? Neokusuješ? Tak šup ji schovat a dostaneš ji další den :-D On si jí pak bude jinak považovat :-) To Scotty právě dostal sušené ouško prasečí :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   23.03.2015 10:32 Žena kinder [350] - Jack russell teriér
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak jsem dala na rady a koupila morkovou kost. Nejdřív si s ní klasicky hrál jako že od ní doskakoval a takové jeho blbnutí a pak si ji začal okousávat, ještě na ní bylo kus masa, tak se ho snažil sníst a pak začal vylízávat morek ;-) Pěkně ho to zabavilo a měl radost, pak jsem mu ji vzala , dala do lednice a dneska ráno ji zas dostal, tak si chvíli hrál, jenže morek už je uprostřed kam se nemůže moc dostat, tak se ji snažil kousat a pak ho to přestalo bavit, tak jsme ji zas uklidila a dáme večer nebo zítra :-D
Poprvé co sem mu ji dala, jak tam bylo to maso, tak trochu smrděla, ale teď už ne, to ten sušený penis ze zveráče smrděl víc, když ho kousal....
No jinak kuřecí krky samozřejmě neměli (byla jsem ve 2 řeznictví), jako většinou když něco scháním. Ještě mi řikal, že je normálně mívaj. Sem chtěla i do polívky a nic ani křídla. Tak jsem koupila kuřecí skelet na kterém byl krk a ten jsem mu dala a taky si pošmák a ze skeletu vývar pro nás, takže sme se olizovali všichni ano
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2015 21:06 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: funtcz
to máš velkou pravdu, jen, že granule od jak živá psovi nepatřily :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2015 10:32 Muž funtcz [13]
Jj to zajímavé témata. Kostí od jak živá psovi patří a ještě jsem neslyšel aby od toho zemřel ale na druhou stranu nikdo nechce rizikovát když do toho pejska dá sebe, výchova ho a t.d
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2015 21:51 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Libas
Fotka k příspěvku smich smich smich nene, za to ten pejsek nemůže, za to můžeš Ty, žes ho nenaučil, že prasátka se nežerou, nýbrž žužlaj zcela něžně a léta než ztrouchnivěj starobou, tenhle vepřík vydržel dnesadenní žvejkání 3 a půl roku a nakonec chcípnul, páč popraskal mrazem na chalupě

P.S. jen esli to tu neni vo kostích
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2015 21:46 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: kinder
já suchary Dingo dycky kupovala ze zeverexech, buď jsou v takovejch papír. balících alias taškách vícekilovejch a nebo rozvážený po různym množství, mívaj je zcela běžně, přes internet jsem je kupovala jen někdy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2015 21:44 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Libas
hele, každej to má nastavený jinak, rozhodně když já dávala během 30 let psům kosti ale nejen ty, i žrádlo, nikdy jsem nekrafala s kámoškama a hlídala psa, navíc i po krmení kvůli prevenci torze, takže to mně tedy docela pobavilo smich

co se týče střeva, jsou to vše pouze info veterináře a též trošku zkušeností z doby, kdy jsem pracovala na veterině jako sestra a lecos i zahlídla a hlavně se od dr dozvěděla,
na odolnosti střeva, co se týče granulářů, nevidím nic světabornýhoho, protože pakliže je zvyklej žaludek střeva trávit jen kaši z rozmočených granulí, není co divu, že střevo má furt leháro, to jen tak laicky :)

Co se týče ovař. morkový kosti, máme je tu všichni v okolí doma na žižlání dycky tak dlouho, než se vovaří jiná v podstatě na blbnutí a na hraní. Neznám jedinýho psa, kterej by kost rozhryzal a sežral, spíš se moh říznout o vnitřek,když se snažil dobejvat z díry morek a plajzal na fest jazykem a hlavně tykovýhle modely nenechávám psovi, když s nim nejsem, na to má jinačí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.03.2015 20:50 Žena Laďka [354] - TeriéřiRe: Libas
Jó, u nás takhle dopadne každý balonek. Jeho likvidace trvá většinou kratší dobu, než jakou v obchodě vybírám ten nejpevnější...
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   19.03.2015 20:24 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriér
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Taky jsem mu jednou koupil prasátko ze speciálního kaučuku.... prý speciálně pro bull plemena, dlouho vydrží... První a poslední fotku dělí asi 8 minut nebo kolik :-D
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2015 19:18 Žena kinder [350] - Jack russell teriérRe: Libas
Ze zverimexu dáváme různě když byl malinkej dávali jsme i takovou tu botičku z bůvolí kůže jinak sušené žadludky co prodávají v pytlíčku po vícero, býčí penis sme mu dávali a to je prý vše sušené přírodně bez barviv. Rozhodně nekupuje různé kostičky nebo tyčinky, které mají např. zelenou, červenou barvu, už od pohledu to vypadá chemicky, stačí, že to jíme v potravinách my. Takže spíš co vypadá a je přírodní,alespoň to tvrdí. Na Vánoce dostal ten prasečí pařát, ten mu šmakoval a tak různě co prodávají od prasat sušené. A samozřejmě dáváme i ty měkčí tyčky na zuby.
Ale zjistila jsem, že soukromé zverimexi mají více na výběr mlsků a větší sortiment těch kusových než řetězce, jako je třeba super zoo atd.
Ale když byl Bane malej sem se ptala i prodavačky, co by tak bylo vhodné, že chci něco aby si žužlal dýl, a ona no pro každýho něco jinýho, tak řikám co se tak hodně kupuje a ona no to je různý každej něco jinýho....Takže rada nad zlato :-D To stejný jako jak prodávaj ty hračky z té tuším, že latexové gumy? Tak mi to přijde, že to pes hned prokousne, tak jsem se na to ptala a ona no to nevadí když to s ní, že je to materiál, kterej se v pohodě rozložení a vyjde z něj, že nezůstane v bříšku. Tak sem si říkala aha tak já mu koupim drahou hračku, kterou hned prokousne a ona mi řekne, že nevadí, kdyby to snědl. No tak asi nechci aby ji pes hned zničil a ještě, aby měl kousky v břiše kdyby ji nějak ukous, ať je to nebo není stravitelné....Prostě odborníci na svých místech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2015 18:04 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: kinder
Vidíš. To jsi mi připomněla že jsem se chtěl dnes stavit u řezníka ve městě a koupit nějaký ten ořez... No, co už. V mražáku máme dost masa, je potřeba to vyžrat, ať zase mohu nakoupit ryby, až budou za dobrou cenu.
Jaké kosti ze zverimexu máš na mysli? Takové ty z buvolí kůže? Těm se vyhýbám, protože údajně obsahují hromady konzervantů, aby nesmrděly... Ale když jsem ve zverimexu, tak mu vždy koupím nějaké to sušené ucho nebo plíci. Hrtany a vazy kupuju ve velkém přes net, ale už jsem si říkal, že bych je taky začal sám sušit... koupil jsem sušičku a takové věci by mohly být na jatkách celkem levně k mání, takže stačí trocha práce a bude dobrota pro Scottyho i pro kamarády. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2015 16:48 Žena kinder [350] - Jack russell teriérRe: petrab a Libas
Petrab: Nevíš zda se dají koupit ve zverimexu nebo jen přes internet? Dávali jsme i sušené žaludky, což píšou, že taky pomáchá k tvorbě slin a má čistit chrub a taky tužším, že býčí penis ten jen na žužlání, sice teda trochu smrdí, ale dá se to přežít.

Libas: kupujeme buď u řezníka nebo v Globusu, i když ten náš řezník co máme kus od domu skoro nikdy nic nemá ani játra. Takže spíš zajedu tramvají do města k řezníkovi. Je fakt, že s kostma ze zverimexu si poradí velice rychle a brzo je sní celé, ale tady ty si vždy žužlal dýl a ta morková kost je silná to by ho mohlo bavit. :-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.03.2015 15:15 Muž invalida [782] – Re: petrab
No to záleží na tom jaká seš kámoška smich Ale tlačím vesele smich Spíš mám ale pocit že s tím Budu muset sólo neboť sraz bude před prasečím pohřbem Jo a taky sem lakomej ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.03.2015 08:05 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: petrab
Inu, rád bych viděl výsledky toho výzkumu, který toto prokázal. Nicméně čistě sedláckou logikou to dává význam - pes, který je krmen granulemi, velkou část krmiva stráví, na rozdíl od psa, který je krmen pro něj prakticky nestravitelným doma vařeným .... chtěl jsem napsat jedno výstižné slovo, ale nenapíšu ho, protože tomu doma vařenému ještě pořád někteří odchovanci svazarmu říkají žrádlo a nerad bych se jich dotknul. Proto psi krmení takto doma vařeným žrádlem mají střeva roztažená 2x víc než psi krmení granulemi, neboť se toho psům dává několikanásobně větší množství a skoro všechno jejich střevy projde zase ven. Nejužší střevo budou mít zcela pochopitelně psi krmení přirozenou stravou - BARFem. Tito psi dostávají nejmenší krmnou dávku a prakticky vše stráví, takže mají ještě méně exkrementů než psi krmení granulemi.
Tohle pro mne ale není zas až tak podstatné. Nejpodstatnější informace z celé této diskuse je pro mne ta, že pes krmený granulemi nepotřebuje žrát kosti, aby z nich získal jakékoliv živiny. Kost se mu dává jen pro zábavu, ne aby ji měl jako potravu! Naopak při BARFování jsou kosti důležitou složkou potravy, která se musí přidávat ve správném poměru k masu a zelenině, aby měl pes všechny potřebné živiny pro svůj zdravý rozvoj. To ovšem ti, kdo krmí BARFem velmi dobře vědí.
Dávat psovi jakoukoliv vařenou kost je vždy zahrávání si s jeho zdravím a životem. Psa nelze hlídat 24 hodin 7 dní v týdnu a stačí pouhých stodvacet minut, kdy si povídáš s kamarádkou na telefonu o nějakém velmi závažném problému a pes může kost rozkousat na ty špičaté úlomky, o kterých jsi mluvila v některém svém předchozím příspěvku, a může být zaděláno na pořádný průšvih. To, že ovařená kost nesmrdí pro mne není důvod zahrávat si se životem svého parťáka.
No a nakonec tedy taky jeden postřeh z našeho života. Nebo dva: a) tím, že kost vždy odeberu a dávám ji do ledničky mi taky nijak výrazně nesmrdí a za b) tím, že žere syrový morek a ne rozvařenou mastnou sr.... hmotu, nikdy Scotty neměl z morku žádné problémy s řídkou stolicí. Přesto raději než kosti dávám pro pobavení sušené prasečí uši, kůže, plíce, hrtany, vazy a podobné věci, které sice možná někomu smrdí, ale psovi neublíží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2015 22:39 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
Fotka k příspěvku ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2015 22:35 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: invalida
mmch. v metropoli se moc prasata nepasou, a pasenou tlačenku máš
smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2015 22:06 Muž invalida [782] Re: petrab
Nejtučnější je ovšem zas a zas jen kvůli znásilněnýmu stravování prasat. Polotekutá strava a hodně soli pro pocit žízně. A co maso z pasenýho prasete? Je to pro ně nejpřirozenější a jestli to neznáš neuvěříš že je to vepřový.
Vidět psa udrbat se k smrti je asi drsný ale to bys nesměla za volant, do metra... Jestli bude po prasečím pohřbu tak Ti přivezu pasenou flákotu ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2015 21:45 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: kinder
kinder napsala: sem tam tvrdý chleba a zuby ještě občas přečistim kartáčkem.
zkus suchárky dingo
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2015 21:42 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: invalida i libas
co se týče pseudovztekliny, která se hafo let nevyskytla u dom. vepřů, u divočáků zase začla přibejvat, mám z toho respekt, před revolucí jsem zažila psa s touhle šílenou chorobou a proto bych psovi nikdy nedala syr. vepřový ani vod řezníka z hradu, moc tady nevěřim ničemu, když se kouknu kolem sebe, co je tu za bordel, nechť si riskujou jiní, když jsem jednou za čas dala hryznout psovi mýho vepř. řízku, pak i tak jsem z toho měla horší pocit, co se týče týhle nákazy než hrůzy ze smaženýho tuku nebo soli,

takže já se bez vepřovýho pro psa vobejdu, navíc je nejtučnější, takže v tom nechť si holdujou jedlíci při pivu a knedlo zelo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2015 21:38 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Libas
Libas napsal: Když mu dáš tu dutou kost z kolene syrovou, bude to v pořádku. Když mu dáš syrová kuřecí křídla nebo krky, bude to zase v pořádku.
ovšem velkej bacha u granulářů, ti maj oproti psům, co jsou krmeni připr. dom. stravou, dvakrát tak užší střevo a hlavně taky slabší, takže hrozí průšvih samo o sobě jakoukoliv kostí i větším množstvím chrupavek, zvlášť když napolykaj větší kusy, kuřecí křídlo nebo krk pro granuláře může bejt taky průser a pořádnej,
takže těm max. na chvilku vožižlat nějakou syr. chrupavku nejlíp z telecího a zavčasu sebrat,
jinak já jsem např. dávala psům vovařenou morkovou kost, bez morku- vypláchnout, páč jak je mastnej, většinou byl příčinou dost příšernýho průjmu, vožižlali si z toho kousky masa, já měla z vývaru super polívku a kost následně sloužila jako hračka i měsíce, protože zásadně nesmrdí, pakliže ovšem nejde vo psa držiče, kterej by jí rozhryzal na kusy a spolk to, prostě hlídat, pozorovat, podle toho zasáhnout
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2015 21:30 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: 111muf
jo, chrupavky jsou neprosto nejlepší, v podst. i pro velký psy, v dostat. nepřehnanym množství je pro ně lahůdka velkej telecí kloub, kterej si částečně vožižlaj, hlídat a zavčasu vzít,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2015 20:04 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: kinder
A kupuješ maso u řezníka? U každého řezníka mívají "morkové kosti". Je fakt, že už je nedávají zadarmo, protože když je dávali zadarmo, tak si je důchodci brali po taškách (No neber to za ty prachy). Teď je prodávají tak za pětikačku kilo, ale když kupješ maso a řekneš si pak ještě o morkovou kost pro pejska, tak ti ji obvykle dají zadara a ještě ti vyberou takovou, kde jsou i kousky masenka. Aspoň u nás to tak v masnách je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.03.2015 19:55 Žena kinder [350] - Jack russell teriérRe: Libas
Proto jsem taky dávat přestala. Kelpu dávám také na granule a sem tam tvrdý chleba a zuby ještě občas přečistim kartáčkem. Dávám na zabavení kosti ze zverimexu nebo prasečí pařád ten dostal na Vánoce a moc se mu líbil:- ale říkala sem si sem tam, aby měl právě i něco jiného na žužlání než ze zveráče. Hovězí jsem ještě nezkoušela, protože hovězí zas tolik nejíme a když už tak kupujeme maso většinou bez kosti na steaky nebo tatarák. To pak dostane odřezky, ale ty ho moc nezabaví ty má zachvíli v sobě :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.03.2015 19:54 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: 111muf
Jj, vylizují hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   18.03.2015 18:11 Žena 111muf [1119] - Společenská plemenaRe: Laďka
smich těch záhad je víc. Já zase nemůžu přijít na to, jak se mi Muf dostane do akvaristického stolku. Většinou to tam vybrakuje a zmizí - zůstane po něm jen pohroma. Děje se to ale jen tehdy, když nejsem v obvyklý čas doma :-D Mrška jeden pomstychtivý ;-)
Další záhadou je, jak dokáže rozšroubovat tuby na rybí granulky. Už mi tak snědl 3 balení rybího jídla :) Jojo pejskové. Kosti ale myslím vylizují, oni snad ani sát neumí. Když to vezmu podle Mufa, tak ten svůj mlsný jazýček dokáže dostat všude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   18.03.2015 17:56 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: 111muf
Pokud krmí člověk granulemi, kosti nejsou nutné. Ovšem pokud barfuje, pak nutné jsou. Ale to barfaři znají, stejně jako znají správný poměr maso : kosti. Pro nás granuláře je kost jen pro psí zábavu... a pokud někdo dá vařenou kost, tak taky někdy pro pořádný problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   18.03.2015 17:51 Žena Laďka [354] - TeriéřiRe: 111muf
Já občas koupím Abby taky takové ty obrovské morkové kosti a zatím se jí nikdy nepodařilo rozkousat tu samotnou kost, nějakým záhadným způsobem ji zbaví jen toho morku a to je zábavička na celé odpoledne... Jiné kosti jí nedávám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   18.03.2015 17:45 Žena 111muf [1119] - Společenská plemena
Jsem absolutně proti kostem. Možná budu mluvit jinak, až budu mít vysněnou kolii, ale zatím to těm mým malým prďolům dávat nebudu. Klucí milují chrupavky a to mi příjde daleko smysluplnější než kost. Ale chápu že hlavně větší plemena se tím zabaví a je to pro ně i pochoutka, pokud jsou syrové. Hlavně ne kuřecí!
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.03.2015 17:17 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: kinder
No, na rovinu - pokud by mi Scotty po kosti zvracel, nedával bych mu ji. Vše, co potřebuje, má v granulích. Dávám mu ty nejlepší, co jsou podle mého vědomí k mání. Na zuby mu dávám Kelpu, nepotřebuje kosti na čištění zubů.
Kost dostane jen za odměnu na zabavení, a to dostává takovou tu kost asi 30 cm dlouhou a na obou stranách má kloubní hlavice. Dává se na polívku a je myslím hovězí. Dostane ji na půl hoďky, okouše jednu stranu a strčím ji do ledničky. Za pár dnů ji dostane zase, okouše druhý kloub a zas mu ji seberu. Na potřetí okusuje strany a vylizuje morek. Jakmile vylíže morek a zůstane dutá kost, tak jde do koše. Kosti dávám vždy po jídle, aby neměl snahu je moc hltat - i když Scotty naštěstí není hltavý.
Kuřecí krk dostane občas, když si z nich dělám omáčku, stejně tak občas dostane kuřecí křídlo, když si je smažím, ale to jsou naprosto mimořádné věci a dostává to syrové. Stejně má ze syrového masa nejraději rybu, tu má taky nejčastěji, ale ani ta není častěji než jednou měsíčně.
Takže asi tak to máme my.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2015 14:56 Žena Lucajz [14] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – ---
Fotka k příspěvku Babička měla tendenci nosit vařené kuřecí kosti z oběda, protože ten její z toho má střevní potíže, tak to nemůže. 4 roky trvalo než to vzdala, pokaždé jsem kosti vyhazovala.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2015 13:00 Žena kinder [350] - Jack russell teriérRe: Libas
Takže pokud to dobře chápu mohou se dávat i syrové vepřové jo? Dříve sme Banemu dávaly syrové, ale bohužel po nich večer zvracel a vyzvracel celé ostré kousíčky, to se stalo skoro pokaždé co je dostal a kosti ani nijak nehltal, normálně je kousal a neměl jich ani moc menší kost. Co sme mu dali vařenou z vývaru tak to bylo ok. Ale právě jsme taky četla, že syrové jsou lepší na trávení i na chrup. četla jsem, že na to pejsek nemusí být zvyklý na ty syrové kosti (syrovou stravu,Barf) a potom se může stát, že zvrací, ale že je to ok., že se z žaludku dostane to špatné nebo tak nějak to tam bylo vysvětlené. Ale nevim no, když pak zvrací v noci na koberec a kvůli tomu se budí a vstává, tak jsem mu je raději přestala dávat.
Ale ty kuřecí krky chci vyzkoušet, prý je to pro štěňata super a má to zdraví prospěšné látky, alespoň to psali ve starším vydání Barf-zdravá výživa pro psa. Jak už jsem psala, sem si furt myslela, že kuřecí kosti pro psa ne ani vařené ani syrové, tak jsme mu nikdy nedávali. Ale to syrové tedy vyzkoušíme ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2015 11:47 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: funtcz
Žádná kost, která projde vařením nebo pečením, nepatří psovi. Když mu dáš tu dutou kost z kolene syrovou, bude to v pořádku. Když mu dáš syrová kuřecí křídla nebo krky, bude to zase v pořádku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2015 10:56 Muž funtcz [13]
Zajímavé téma pro mně.. Jsem v tomto začátečník tak se mi ne smějte. Co to je vlastně dutá kost? Jako odměnu sem tam davam třeba z upečeného vepřového kolena co zbyde tu kost , kostru kuře davam..
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.03.2015 10:13 Muž invalida [782] Re: Laďka
No přemejšlel bych o tom. A i když zase budu za zlýho tak mi to nedá. Že jsou od jistý doby chovy čistý bych nebral za bernou minci. Je to statistickej údaj a ten je nějakým způsobem získanej. A někdy i poměrně pružnej když s ním někdo umí zacházet. Ale neber to jako strašení..to že něco není prokázaný neznamená že to není.
A věta o nějakým vesničanovi s pochybnejma hygienickejma návykama je taky dvousečná. Bohužel se na vylidněný vesnice stěhujou různí chovatelé a často jde jen o zisk. Někdy to i myslej dobře ale panelákový dítě potřebuje praxi i když má třeba hodně načteno. Ale je taky pravda že je to od člověka k člověku. I ve vesnickým chlívku může čuník žít slušně, králík vědět jak chutná tráva a tak. Spát ve stáji s kobylou když se má hřebit a nebo i s krávou před telením je dneska taky celkem normální. Jen se to moc neukazuje. Lepší je psát vo tom jak kdo co ukrad a já nevím co ještě než vo tom že Lojza má krávy čistý zdravý a spát chodí sedřenej protože od doby co mu na pastvě dvě nechali vykrvácet protože jim zaživa uřízly zadní motorovkou kvůli masu tak chodí hlídat i v noci. Asi tak..nic není černobílý a žádný razítko není garantem. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.03.2015 09:07 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: Laďka
"Normální" vepřové z obchodu nemůže být nakažené ani teoreticky, maso z divočáka může být nakaženo i prakticky. Aujezskyho chorobu mají jen divočáci, chovy prasat domácích v ČR jsou od roku 1988 čisté. Asi bych si nebyl úplně jist prasátkem vykrmeným někde v chlívku nějakého vesničana pochybných hygienických návyků. Ale vepřového z krámu se bát nemusíš - tedy ne co se Aujezskyho choroby týče. Jiný problém jsou ty hormony a antibiotika. Tam je to s veškerým "průmyslově vykrmovaným" masem stejné.
A i na tu alergii sis odpověděla správně - Abbynka není ani tak alergická na drůbeží maso jako spíš na to svinstvo, co je v něm. Vždyť ono to kuřecí dnes ani nechutná jako kuřecí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.03.2015 08:51 Žena Laďka [354] - TeriéřiRe: invalida
No, tak s tou alergií je to docela k zamyšlení... Mě přijde padlé na hlavu, že pes je alergický na maso ano Veterinářka říkala, že na to kuřecí je to poměrně časté a je taky fakt, že ta kuřata, co kupujeme v obchodech už nemají s kuřetem úplně moc společného. Spíš je to směs hormonů a antibiotik...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.03.2015 08:46 Muž invalida [782] Re: Laďka
I domácí prase to teoreticky může mít ale není moc lidí co rodí selata doma a bez veterin. dohledu. A ta alergie na kuřecí...Nemusí bejt na maso ale na něco ve vakcíně co se plošně používá ano Třeba kuře z vesnickýho dvorku reakci nevyvolalo. Ale nemám to podložený ale jen vyzkoušený na kamarádovi ano Ale alergoložka připustila že to mohlo bejt tak jak si myslím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2015 08:37 Žena Laďka [354] - TeriéřiRe: invalida
Já jsem si myslela, že tuhle nemoc můžou mít právě jenom divočáci... Takže i normální vepřové by čistě teoreticky mohlo být nakažené? Abby je alergická na kuřecí, tak když jí chci přilepšit, tak jí občas dám právě syrové vepřové...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.03.2015 08:10 Muž invalida [782] Re: petrab
Jo ta zatracená Aujezskyho choroba...Ta má blbou pověst a blbej průběh. Ale zase je blbě chytitelná. Pes by musel přijít do kontaktu hodně zblízka třeba s čerstvě střelenou černou zvěří. Neznám myslivce z vlastní zkušeností a já osobně trávím denně několik hodin v lese. A že těch prasat je. Takže opatrně leč bez paniky. Stejně tak když pes dostane občas kousek vepřovýho tak se mu nic nestane. Je to určitě lepší než nejběžnější krmiva z řetězců. Maso teda povařit.
Abych to teda trochu informačně doplnil. Vepřový maso a vepřový maso není jedno a totéž. Maso jako takový není problémem. Problémem je plošná vakcinace ve velkochovech, to že zvířata neznaj jiný světlo než umělý a dejchat celej život ten smrad v prasečáku taky na zdraví nepřidá.
No a to čím a jak se krmí zvířata ve velkochovu to nebudu komentovat. Přesně to samý se ale děje u kuřat. Proč nemá tu blbou pověst i kuřecí? Je to tím že že Kuře žije jen třeba 32 dnů? Ne to není blud..už velkochovatel dokáže "udělat kuře" za tuhle dobu. To bude vyloženě přirozeným růstem. Vím že každej nemá tu možnost ale já si zaříznu svý kuře, picnu našeho pepíka nebo dám jednu za uši králíkovi, krůtě huse...a i na psa kus masa zbyde.
Jasně že asi sou i kvalitní granule a taky je mám v kapse aby bylo cosi za splněnej povel ale. Víte co obsahuje tzv plnivo do granulí? Louhem a tlakovou vodou sundaný zbytky z kostí. Ale je to zpětně neutralizovaný a dobarvený. Je jasný že nejsou všichni výrobci stejní ale nevěřím že jsou tací kteří dávají přednost kvalitě před marketingem ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2015 22:02 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: kinder
já osobně bych nedávala vůbec nic z vepřovýho syrovýho, preventivně, kvůli pseudovzteklině - Aeujeszkyho chorobě, která se vyskytuje u divočáků www.myslivost.cz/… - takže více ale bacha na zvěřinu v tomhle směru.
No a ty kosti celkově? nesyrové se tříští. Zkus si koupit grilovaný kuřátko a urafnout kus kosti ze stehna a pak se s tim bodnout do ruky... smich

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Výživa • Zobrazeno 278x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/908-kosti-varene-pecene-dusene-grilovane