Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Veganstvi u ctvernozcu

 

NápovědaFórum » Výživa  

+ přidat příspěvek
Veganstvi u ctvernozcu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2016 19:32 Muž JanaS [6] Re: invalida
Jo, to se ráda podívám. Kdybys ho třeba nemohl najít, můžeš natočit jiné. ;-) Podle toho veganského videa :-D Pro ty, co to nezhlédli: vezme se neloupaná rýže, ovesné vločky, batáty - ty mají pejsci rádi, čočka, soja a pšenice pro psy, co nejsou alergičtí, mrkvička, sezónní kapusta ze zahrádky, dýně hokaido, jablíčka, banány a možná ještě další produkty. Jo! Mleté mandle! Zelenina se pokrájí - je jí fakt dost, vaří se to nejméně hodinu, až je z toho šedivá kaše. Pak se přidá sušené droždí, ptž to prý dostane skvělou sýrovou chuť, dva hrnky sušených enzymů ano a dvě odměrky něčeho bílého, co se jmenuje Vegan dog. Dle zářivé bílé krystaličnosti zaručeně přírodní. Pak to necháš vychladnout, mezitím můžeš drhnout hrnec a odměrky a pak k tomu dáš čuchnout čubě :-D To bude sranda hop pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2016 16:19 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Markiz
Markiz napsala:
mne zajma nazor ostatnic nezucastnenych.
www.novinky.cz/…

vrána k vráně aneb jak se nedožít dny a selhání ledvin, zemřít včas a dlouho tu nezaclánět
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   10.08.2016 16:09 Muž invalida [782] Re: JanaS
Až budu mít čas najdu ti video jak reagovala naše čuba na mediálně známou psí kapsičku smich Pohled jasně říkal ..nejsi debil že mi to dáváš do misky ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2016 21:32 Muž JanaS [6] Re: invalida
no právě, mne zajímalo, jak si to u toho psa zdůvodňují, zatím jsem přejela zběžně článek a než mne zase někdo vyrušil :-), s úžasem jsem sledovala video, kde paní tvrdila, že spousta lidí krmí psy fazolemi a čočkou ano
to jsem vůbec nevěděla, že po tom okamžitě nezemřou... ale taky se za mého mládí tvrdilo, že psi nesmí brambory a teď je spousta granulí s bramborama, teda údajně hmm :-)
vo tom, že se nikomu, zejména nějakýmu překombinovanýmu potomku opičky, nedá věřit, vo tom žádná smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.08.2016 20:27 Muž invalida [782] Re: JanaS
Koukni na to takhle...studie vyjde tak jak si přeje zadavatel. Už v první třídě sme měli v knížce pejska s kostí v hubě a králíčka zase z mrkví. Nic jinýho bych na zvířatech netestoval. Lidi sou každej něčím úchylný..někdo je vegan, někdo poslanec atd. A ani jednomu se nedá věřit. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2016 21:08 R Žena Markiz [262] - OvčáciRe: JanaS
no mne dostava ten argument, se kterym jsem se uz i ruzne ve skupinach setkala. Neco jako "mam psa z utulku a je u mne rad tak mu nevadi vega granule, hlavne ze ma lasku.." to je takova univerzalni omluva vlastne pro vsechno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2016 14:48 Muž JanaS [6] Re: Markiz
Děkuju, já to prostuduju. Ale jen zběžně už vidím, že tofu a sojové maso, prý dají. Ty jo, zkusim dát ochutnat Obče, já ho vždycky načnu a pak mi zůstane v lednici. Takhle bych měla vyřešeno. :)
Mamka měla kočku vegetariánku. Dobrovolnou. Jedla strašně málo a jen škroboviny, sladkosti, zeleninu a ovoce. Z opravdu živočišné snad jen gumové medvídky. My jsme mamce občas nadávali, ať jí to nedává, ale ona by nesnědla nic. Taky ale chudinka umřela už v sedmi letech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2016 14:38 Muž JanaS [6]
Jako tvoje babička tady "u nás, na vsi" krmí valná většina lidí. Když chtějí psovi hóóódně přilepšit, koupí mu ten Pro-plan. :))) Dokonce ho doporučovala posuzovatelka v kruhu. Tady je to vůbec někdy zvláštní. Hodně lidí soudí, že pes, natož kočka nesmí do baráku, hodně lidí zase nechodí na procházky, páč maj zahradu a minule mne dojal majitel Vestaje, když mne upozorňoval, že až bude Obama hárat, ať za nimi tedy nechodíme, že už měli třikrát štěňata, od sousedovic feny, která prý sama přišla, tak ho konečně vykastrovali. To mne fakt zamrzelo. A hodně lidí se mne zeptá, jestli Obču připustíme, i když hlásím, že je bez papírů. Tyhle lidi zřejmě na fóra tohoto druhu nechodí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.08.2016 14:31 R Žena Markiz [262] - OvčáciRe: JanaS
jo a co se tyce tech studii.. nevim, nemam povahu na to se s nima bavit, kdyz jsou tak zaryti, jediny k cemu jsem se byla schopna dokopat bylo precist toto: soucitne.cz/…
ale jen jednou a uz si nepamatuju co tam je :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.08.2016 14:17 R Žena Markiz [262] - OvčáciRe: JanaS
tak masova moucka, kdyz je napsany z ceho je, tak je dobra.. furt lepsi jak "cerstve maso", ktery se ale pak vysusi a tak ho tam uz zdaleka neni tolik - to by ale na pytli fakt dobre nevypadalo :-D
Orijen se co vim ma radit k tem TOP, ale financne je uz nekde jinde no - i tak jsou lidi co tim krmi. Ja krmim za 135 kilo (za oba druhy :-D) a babicka sla do kolen, jak zjistila, ze tohle nekdo koupi... kdyz ona krmi psa jen tim, co je v akci po 150 korun - ale za 10 kil, ne 1.

a psikrmivoradce (jestli je to to, o cem mluvis) je aboslutne nepouzitelny, protoze to dela clovek, co sam granule prodava :-D
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2016 14:05 Muž JanaS [6] Re: Markiz
Já minule studovala taky nějaký granule a tam bylo to "maso" zastoupený moučkou, popelem a živočišným tukem. Nechci, aby to vyznělo, že jsem odpůrce granulí, u mne je to holá závist. Ta naše prasopsice má ten svůj "pestrý styl" už od přinesení. Ona, co má ráno, velmi často už večer nechce a chce hrozně něco jinýho, úplně divnýho, třeba suchej chleba, obal od kyselých rybiček, nebo modelínu - taky tedy pestrou a dorazí se nějakým tím zaječím bobkem. Já bych o barfu asi ani neuvažovala, kdybych jednou neuvařila něco "pro pejsky", zamíchala jsem tam bylinky, spařila zeleninku, přidala natur rýži....a ona celý den odmítala i jen se na to podívat. A venku jsem pak našla fakt velkou hřbetní část se srstí a dlouhým tlustým ocasem a jednou ohlodanou stehenní kostí. To jí byly čtyři měsíce. Od té doby jsem už nic takového nenašla, ale možná, že jen už nenechává zbytky.
Na druhou stranu, já jak už mám taky pár křížků, nejsem zrovna moc důvěřivá a když najdu, že "rádce přes granule" doporučuje norské granule Osivjen, nebo co ;-), protože jsou z kvalitních surovin a mají optimální poměr masa a tuku, musím se hrozně smát, když zjistím, že kilo vyjde na cca 500 Kč.

Ale abych nebyla uplně mimo téma. Oni ti vegani mají i nějaké studie, kterými dokazují, že pes dokáže využít třeba sojovou bílkovinu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2016 13:37 R Žena Markiz [262] - OvčáciRe: JanaS
nooo, je fakt, ze marketovy granule (s az 4% masa) nemaj do tech veganskych moc daleko :-D

P.S.: ac mam nenazrance, kteri ty svy grancle vdechnou, tak maso nekousou uz vubec.. a diky pestre strave ani hnacky nemaji :-D (pestre doslova, naposled to byla modra a zelena voskovka :-D)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.08.2016 12:44 Muž JanaS [6] Re: Kafroli
Kdybych byla vegan, nekupovala bych si kočku, nebo psa, ale nějakého býložravce. Kozičku, králíka, ovečku, přinejhorším prasátko. :-) I v akvárku bych chtěla jen řasožrouty. Maso by mi nesmělo přes práh. ;-)
Ale myslím, že po světě běhá daleko víc zapřisáhlých psích vegetariánů, než se zdá. A mnohogeneračních. Díky bezvadné granulové, obchodnické politice a masírce, by 99 pejsků ze sta volilo granuli palec Copa je to za kouzlo, že požití čehokoli jiného zbůsobuje u granulí krmeného, zdravého psa "zažívací problémy"?
Já nechápu a nerozumím, proč už dávno neexistují i kompletní granule pro lidi. Granule junior, adult, senior? Dítko přijde domů, samo si nasype odměrku nutričně vyvážené, vitamíny a minerály nabušené stravy, minimum bordelu, úspora času, minimální kazivost a může si ji směle pojídat i u telky, nebo compu! Nechápu, kde to vázne :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2016 22:20 R Žena Kafroli [81] - German ShepherdsRe: Markiz
Taky mi to nase stendo testuje vse co se da :-D u stareho jsem byla zvykla ukazat braboru a rict to neni pro pejsky... a Izz si to vezme a sezere. Porad si na to nemuzu zvyknout... ukazuju meloun, ananas, okurku... vsechno a reknu to neni pro pejsky. Starsi cmuchla a sla pryc. Mlada to testuje, jak to jde :-D

Ale jak rikas nekteri tem hafinum tu flakotu koupi.. mam hodne znamych co zacali vegetarianstvim a nekteri skoncili jako fakt fanaticti vegani. A ti si myslim, ze uz to prehaneji. Ale kdyz jsem byla treba u kamaradky a delala jidlo, tak uvarila zvlast sobe... pak pritelovi jejimu a nam. Pesanovi a kocce dala klasicky masove kapsicky a v pohode. Takze si myslim, ze opravdu neni nemoc dat psovi maso, ze by hned umiral... dle pohledu veganu. Tohle patri taky do temat, ktere me dovedou nastvat :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.08.2016 20:24 R Žena Markiz [262] - Ovčáci
tak jasne, taky jsme vzdykcy meli psy, co nam chodili sklizet vse od hrachu pres jahody az po visne, ale pote, co jsem potkala par lidi, kteri shaneli (a posleze tezce propagovali) i vegansky granule, protoze ve finale vlastne masozravci neexistuji, pac to, ze zerou maso je jen jejich vymysl (ano, i zvirata si to vymyslela). No sla jsem do kolen.

Je ale pravda ze ne vsichni vegani jsou taci a normalne tem svym ctvernozcum tu flakotu koupej...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.08.2016 20:01 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: Kafroli
Tak to já Scottymu normálně dávám rajčata, papriky, okurky, brokolici... a hlavně ovoce - jablka, hrušky, banán. Mu to chutná. Ale je to jen na chuť, ne jako hlavní jídlo. O veganech si myslím své. Vegetariáni mi nijak nevadí, ti mi přijdou tak nějak normální, ale vegani mi připadají jak kdyby jim něco chybělo a přeskočilo jim z toho. Jsou hrozně agresivní a tenhle šílený nápad krmi masožravce veganskou stravou jen dokládá, že jim v hlavách něco chybí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2016 14:11 R Žena Kafroli [81] - German ShepherdsRe: Markiz
Tez jsem to cetla. Lide jsou fakt hloupi... sama mam byvalou spoluzacku veganku co to nutila zviratum... nez ji kocka skoncila na veterine. To si pak rozmyslela.. kazdopadne ja treba mam psa co si sam vezme okurku a ohlodava ji :-D dneska jsme otrhavali plevel na zahradce a utrhla si rajce a testovala co to je. To bylo take vtipne :-D ale, ze bych ji to davala sama, tak to bych nikdy neudelala. Nejsem blazen. V dnesni dobe jsou lide opravdu nechopitelni... :-( je mi tech zviratek opravdu lito.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2016 13:09 R Žena Markiz [262] - Ovčáci – Veganstvi u ctvernozcu
Jelikoz se mi to nechtelo strkat do vtipnych odkazu (a pac to fakt vtipny pro mne teda neni), tak to dam sem..

co vy na to?
Ne, fakt o tom ani neuvazuju, jeste mam v hlave zbytky rozumu. Spis mne zajma nazor ostatnic nezucastnenych.
www.novinky.cz/…

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Výživa • Zobrazeno 125x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/926-veganstvi-u-ctvernozcu