Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Prezentace pejsků

 

Prezentace » marena » Ron » Nápověda 

Hlavní fotka


Ron Pes
Majitel: marena   Plemeno: Parson Russell Teriér bez PP
Zapsáno: 8. 4. 2012   Poslední aktualizace: 30. 7. 2013 Nové fotografie 
Počet návštěv: 102   Počet palců: 0
Kategorie: Skupina 3   Oblíbenost: 1 uživatelů *
Datum narození: 14. 10. 2010   Hmotnost: 12 kg
Fotek a videí: 6+0   Komentářů: 10
*     *     *     *


O mně: Jako všichni Jack Russellové, tak i Parson Russell teriér pochází původně z bílého pracovního fox teriéra užívaného při lovu. Koncem 19. století byli tito psi vedeni v chovu jako „fox teriéři“, ale díky jejich odlišným pracovním předpokladům byli v 20. století vedeni už jako „Jack Russell“ teriéři, na počest reverenda Johna ("Jacka") Russella. Šlo o lovecky založeného faráře z jihozápadní Anglie (Devonshire), vyhlášeného lovce lišek známého jako „The Sporting Parson“ (lovící kněz), který v 19. století toto plemeno šlechtil. Jeho cílem bylo vyšlechtit vytrvalého norníka, který by při lovu dokázal držet krok s honiči i několik hodin.

Během doby se vzhled chovných fox teriérů a pracovních Jack Russell teriérů výrazně odlišil. Dnes jsou fox teriéři jen zřídka používáni jako pracovní psi. Parson Russell teriéři jsou obecně vyšší než Jack Russell teriéři, i když v klubech ve Velké Británii jsou psi této výšky vedeni běžně jako Jack Russell. Jméno „Parson“ Russell teriér bylo vybráno Americkým klubem chovatelů (American Kennel Club), protože původní název Jack Russell teriér už bylo chráněno odpůrci zařazení tohoto plemene do seznamu plemen FCI.

Barva je buď celá bílá nebo většinou bílá s tříslovými, citrónovými nebo černými znaky, popřípadě kombinace těchto barev. Barevné znaky bývají umístěné na hlavě nebo kořeni ocasu. Tato definice ale nemá univerzální platnost. Například v USA mohou být „Parsoni“ pouze barevní, zatímco v Austrálii mohou být i úplně bílí. Srst má přirozeně drsnou (rough), vyskytuje se však i varianta hladká (smooth) nebo středně hrubá (broken). Štěňata se rodí zpravidla hladkosrstá. Konečný typ jejich srsti lze s jistotou určit někdy až po několika měsících života.

Parson je povahou odvážný, hravý a velmi energický teriér. Vychází s dětmi zpravidla velmi dobře. Někteří jedinci však mohou těžce tolerovat hrubé zacházení příliš malých dětí. Jsou velmi inteligentní, učenliví a společenští. Jelikož jde původem o lovecké plemeno, může být pro ně problematické soužití s dalšími domácími zvířaty (např. malými hlodavci). Přesto vychází dobře s kočkami, tedy pokud s nimi vyrůstají, pokud ne, mohou se jich bát nebo naopak jim ošklivě ublížit (jak psi kočkám tak mohou ublížit i kočky psům!!). Psi jsou to vesměs věrní a milující.

Původ: bez P.P.

Krmení: Vše co mě chutná.

Oblíbená hračka: Jeho oblíbená hračka je buvoli kost která aspoň něco vydrží, jinak vše zlikviduje.

Jak mi doma říkají: Ron

Svátek: 8.4.

NahoruSložky fotek

Prezentace je archivována a neobsahuje fotky v plné velikosti

Složka
Všechny
fotky

(5)

Časová osa
Časová osa


 
Fotky z deníčku
Fotky z deníčku

(0)
Složka
Foto 1

(5)
 
Nejnovější fotky v dalších složkách
30.07.2013
-
-
11.04.2012
-
-
11.04.2012
-
-
11.04.2012
-
-
11.04.2012
-
-
Dárečky od návštěvníků Nápověda
NahoruKomentáře návštěvníků

přidat komentář Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele      

Ket
8.4.14 17:57
Hezký svátek ahoj
marena
10.12.13 6:14
Děkuji všem pac
sgualdrina
14.10.13 15:24
všechno nej k narozkam ronecku :-)
 

© HAFICI.NET - https://hafici.net/prezentace/1317-ron