Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Prezentace pejsků

 

Prezentace » nalah » Alma Villeseekers » Nápověda 

Hlavní fotka


Alma Villeseekers Fena
Majitel: nalah   Plemeno: Otterhound (Vydrař) s PP
Zapsáno: 18. 6. 2013   Poslední aktualizace: 18. 6. 2013 Nové fotografie 
Počet návštěv: 32   Počet palců: 0
Kategorie: Skupina 6   Oblíbenost: 0 uživatelů *
Datum narození: 17. 4. 2009   Hmotnost: 38 kg
Fotek a videí: 11+0   Komentářů: 3
*     *     *     *


O mně: Otterhound nebo Otter chrt pochází z Anglie, ale jeho historie se datuje do starověku. Je to jedno z nejstarších anglických plemen. Bylo vyšlechtěno v době krále Jana (1199 - 1216). První písemná zmínka o chovu byla v roce 1212, kdy král Jan držel smečku pro lov. Král Jan nebyl jediný britský panovník spojovaný s Otterhoundy. Richard III, Charles II, Edward II a IV, Henry II, VI, VII, VIII a Elizabeth často používali toto plemeno a dokonce nesli titul "Master of Otterhounds".
Otterhoundi byli používán k lovu vyder, protože vydra konkurovala rybářům v lovu ryb. Otterhoundi jsou k tomuto úkolu dobře přizpůsobeni tím, že mají plovací blány, dlouhou dvojitou srst a výborné nosy. Říká se, že Otterhound má tak skvělý čich, že může cítit ráno vydru říční, která prošla vodou večer předtím. Srst Otterhounda je odolná proti povětrnostním vlivům a je schopá vzdorovat studené vodě mrazivých řek, kde Otterhound hledal svou kořist a její doupě. Otterhound je skvělý plavec se schopností plavat několik hodin bez přerušení.
V roce 1800 lovily smečky osmnácti až dvaceti Otterhoundů pravidelně vydry během sezóny. Ve 20. století se populace vyder zmenšila a tak klesla i popularita Otterhounda. V roce 1978, kdy se stala vydra chráněným druhem, byla ohrožena i existence Otterhounda. Společné úsilí několika zapálených chovatelů zachránilo plemeno a přivedlo Otterhounda do výstavních kruhů.
Otterhoundi poprvé přišli z Anglie do Spojených států v roce 1900. I když si zde nikdy nezískali velkou popularitu, udrželi si mnoho neochvějných přátel. Plemeno bylo poprvé uznáno American Kennel Club v roce 1910.
V současné době existuje méně než 1000 Otterhoundů na celém světě.


Lovecký pes - honič s výborným nosem. Přátelský,temperamentní, trochu tvrdohlavý, ale nesmírně inteligentní. Potřebuje hodně pohybu. Mírnou ale důslednou výchovu.

Původ: Velká Británie

Poznámka: "Pes dokáže zasáhnout duši každého z nás. Svými projevy lásky, přímočarosti a bezbřehé schopnosti odpouštět nám mohou být psi nejlepšími učiteli. Stačí se jen na chvíli zastavit a naslouchat." Kate Solisti-Mattelonová

NahoruSložky fotek
Fotky z reprezentativní složky: Ostatní
Dárečky od návštěvníků Nápověda
NahoruKomentáře návštěvníků

přidat komentář Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele      

111muf
22.6.13 13:07
Krasavice, krásko jsi fákt hustá a nikdy jsme takového psíka neviděli coze Panulka o tobě ale moc nenapsala. Co máš ráda nebo co ráda děláš. Posíláme zatím dáreček podle našeho uvážení. Papac Almičko ahoj love
Buba - Gump
18.6.13 18:56
wow zaujímavé plemeno ... vidím ho prvý krát X-)
Rexik
18.6.13 13:53
Vítej na webu. Jsi moc šikovná. potlesk ahoj pac
 

© HAFICI.NET - https://hafici.net/prezentace/1660-alma-villeseekers