Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Prezentace pejsků

 

Prezentace » PetrJ » Ursi » Nápověda 

Hlavní fotkaUrsi Fena
Majitel: PetrJ   Plemeno: Německý ovčák s PP
Zapsáno: 19. 10. 2016   Poslední aktualizace: 6. 2. 2017 Nové fotografie 
Počet návštěv: 187   Počet palců: 0
Kategorie: Skupina 1   Oblíbenost: 6 uživatelů *
Datum narození: 28. 8. 2016   Hmotnost: 0 kg
Fotek a videí: 45+0   Komentářů: 10
*     *     *     *


O mně: Nový člen rodiny. Sestřička naší Izzy.

Původ: Matka - Elipse Runey Gymor (ZVV1, FPr2, BH, ZZO1,Canisterapie výborná, 1. třída chovnosti doživotně) ..... Otec - Coudy z Údolí Úpy (IPO3, účastník na MMČKNO, výrazný obranář Velmi dobrý, 1. třída chovnosti doživotně)

NahoruSložky fotek

Prezentace je archivována a neobsahuje fotky v plné velikosti

Složka
Všechny
fotky

(44)
Složka
Ostatní

(3)
 

Časová osa
Časová osa


 
Fotky z deníčku
Fotky z deníčku

(2)
Složka
Ještě u maminy

(6)
Složka
Vánoce 2016

(16)
Složka
Zima 2017

(19)
Fotky z reprezentativní složky: Ostatní
28.10.2016
23.10.2016
25.10.2016
První den doma
První den doma
 
Nejnovější fotky v dalších složkách
06.02.2017
-
-
06.02.2017
-
-
06.02.2017
-
-
06.02.2017
-
-
06.02.2017
-
-
06.02.2017
-
-
06.02.2017
-
-
06.02.2017
-
-

NahoruDeníček  vývoj počasí
2
11.2016
Tak se opět hlásíme, bohužel jsem měl začátek týdne dost vypjatý, tak na nějaké psaní nebyl čas. Za to u našich holčin toho proběhlo až až :-)

S Izzy už jsou velké kamarádky, denně se tak 2,5 hodiny perou, Ursi skáče Izzy na krk a chytá jí ,,hřívu" nebo kouše do noh. Pomalu si vysloužila přezdívku ,,piraňa" :)
Izzy to bere s nadhledem ale probudí se v ní štěně a řádí jako pominuté, konečně můžeme říct, že jsou spolu v pohodě a nemusíme se o Ursinku bát.

Hodně jsme pokročili v tréninku samoty. I když začátky byly krušné a já někdy ztrácel nervy i naději v myšlence, že se s nimi budeme za chvíli muset vystěhovat někam na samotu u lesa, jaký to byl řev.

V pondělí zvládly hodinu a půl bez pípnutí, v úterý byl řev po dvou a půl hodinách, protože Izzy našla maso na rozmražení ve dřezu a před malou to skoro všechno sežrala, strašný rachot. Dnes, ve středu, 3,5 hodiny naprosto bez problému.

Akorát nám to komplikuje ranní oddělené venčení, protože Izzy se prostě s prtětem neproběhne tolik jak potřebuje a vymýšlí pak doma blbosti. Takže panička ťape s malou v parku a já chodím házet Izzy balon jinam a obejít s ní městečko.

Snažíme se co nejvíce socializovat, se psy výjimečně, jenom když se známe déle a víme co jsou zač a že jsou zdravotně v pořádku, Ursi ještě nemá komplet očkování. S lidmi to není žádný problém, většina jak vidí malé štěňátko, tak se chce hned mazlit a Ursi získává strašně moc dobrých zkušeností s lidmi. Možná až moc, je tak naivní, že by nejradši šla mazlit každého kdo jde kolem :-)

Pevně věřím, že i další dny bude doma klídek. Mám o ni možná přehnaný strach, včera mi dvakrát seběhla takovým tryskem schody před domem, že jsem ji hned kontroloval (normálně ji vždy zatím nosím), doufám, že si tím vším jančením nějak nepochroumá kloubíky, počas vývinu :-)
28
10.2016
Náhled Náhled
Tak další den pomalu za námi. Ursi mi zahřívá nohy zatím co píšu. Dneska se udělalo opravdu hezky a tak jsme toho náležité využili k probíhání se v listí. Izzy na malou pořád vrčí, ale už jen kvůli hračkám a někdy kvůli žrádlu. Dnes si dokonce hrály pěkně po psím, ale byla to pořádná válcovačka, nepoměr sil a vah je hodně znát.

Začali jsme trénovat samotu. Snažím se Ursi učit na velkou přepravní klec. Osvědčilo se nám to s Izzy, která v ní bývala často i když nemusela a byli jsme doma - taková domácí bouda. Po předchozích zkušenostech, škodách za desetitisíce a velkém přemáhání toho psa nevybouchat po každém návratu domů už Ursi učím na klícku od malička. Bohužel, to zatím snáší špatně a máme po dnešku rekord 8 minut bez řevu. A tak si v ní hrajeme, dáváme pamlsky a chválíme. Doufám, že to půjde rychle a intervaly se budou postupně zvětšovat, nechci malé udělat žádné trauma, ale holt se psy nemůžu být doma pořád. Vyhlídky jsou takové, že další dva týdny budu pryč 2-3 hodiny denně, poté výjimečně na 5 hodin, tak snad do té doby už to nějak zvládneme.

Zlehka jsme také začali cvičit povely...zatím jen přivolání, sedni a lehni. Lehni nám moc nejde, ale na sedni začala reagovat pěkně. Až na tu samotu nám zatím dělá jenom radost :-)
26
10.2016
Tak se hlásíme z druhého dne v novém domově. Holčičky spolu venku už pěkně řádí, Izzy si stále ještě drží odstup, ale už je vidět, že Ursi vnímá, občas ji nechá ležet navalenou na sebe a to je u naší Izzynky co říct.

V noci jsem držel hlídku... malinká byla celkem hodná, ale pořád cestovala a hledala místečka na spaní. Takže jsem spal přerušovaně asi 2 hodiny. Doufám, že to dnes bude lepší, vypadám jak kdybych šňupal kokain a zrovna mi došel...

Necháváme Izzy ať si trochu nastaví hranice, protože Ursi je neskutečně drzá. Pořád jí kouše do pacek, ocasu a někdy i do uší, za což ale dostane od Izzy pěkně nadáno. Od ní to pochopí většinou rychleji než od nás a tak je necháváme vyříkat si to, ale samozřejmě jen pod dohledem.

Dnes musela Ursi zvládnout necelé tři hodinky samoty, nic se nedalo dělat. První dvě unavená prospala, ale pak začala řičet na celé kolo a to by nebyla Izzy, aby se nepřidala a započal nepříliš krásný duet. Malinká tak trošku poštěkávala a Izzy ji doprovázela dlouhým táhlým vytím.

Na zítra máme hlídání a pak 5 dní volna, tak budeme samotu trénovat a snad to bude dobré :-)
25
10.2016
Náhled Náhled Náhled
Tak jsme si přivezli Ursi dnes domů. Jsme z ní opravdu nadšení, je velmi živá, akční a přitom miloučká a mazlivá. Vůbec není bojácná, ale drží si zdravý odstup od věcí co nezná.

Báli jsme se jak ji přijme naše starší Izzy, ale ta se zatím chová nad naše očekávání. Při prvním kontaktu venku na ni zaštěkala, ale malá není žádné ořezávátko...postavila se proti Izzy a vynadala jí takovým způsobem, že jí sklaplo. Během pěti minut a pár verbálních usměrněních, jsme je už mohli nechat lítat na volno, honily se jako dvě malá štěňátka. Po chvíli jsme se odhodlali jít prozkoumat nový domov.

Izzy už měla okusování chlupů na zadních nohách dost, tak zaujala pozici na gauči a malá měla tak dost času a klidu na průzkum. Už jsem si odvykl štěněcím radovánkám, které vyústí k pravidelné obměně vybavení domácnosti a tak mne celkem překvapilo kolikrát za těch pár hodin jsem už vysvětloval, že kabely nepatří do tlamy, gauč není trenažer na zákus... to stejné s madly na nábytku. Budu muset pomalu končit, protože milá Ursinka se rozhodla, že mi teď vylepší ponožky.

Celkově to hodnotím kladně, Izzy překvapila tím jak zatím pěkně Ursi příjímá a uvidíme jak to půjde dál... jsme z Ursinky nadšení :-)
Dárečky od návštěvníků Nápověda
NahoruKomentáře návštěvníků

přidat komentář Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele      

EffyMerillis
28.8.17 22:54
To už je negříčkovi rok? Tak doufám, že dostala pořádnou flákotu! :) pac
Kafroli
7.2.17 7:10
To je furt. Jedna bez druhé nemůže spát. A vlastně i beze mě. Takže se o postel dělím se dvěma. Naštěstí jsou úsporné. A kam je posunu, tak spinkají do rána :-D
Libas
6.2.17 17:08
Konečně fotky, konečně fotky... černý pes na sněhu, to je paráda. Ale tahle fotka s Izzinkou je prostě Boží potlesk potlesk potlesk https://hafici.net/fotogalerie.php?sekce=nadrz&c=2088&s=31&vse= 1
 

© HAFICI.NET - https://hafici.net/prezentace/2088-ursi