Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Prezentace pejsků

 

Prezentace » prk » Agi (Agnes z Falenky) » Nápověda 

Hlavní fotkaAgi (Agnes z Falenky) Fena
Majitel: prk   Plemeno: Malý hrubosrstý vendéeský basset s PP
Zapsáno: 18. 7. 2010   Poslední aktualizace: 7. 9. 2012 Změna ve výdajích 
Počet návštěv: 1085   Počet palců: 0
Kategorie: Skupina 6   Oblíbenost: 3 uživatelů *
Datum narození: 21. 12. 2007   Hmotnost: 14.3 kg
Fotek a videí: 45+0   Komentářů: 1
*     *     *     *


O mně: V České republice jsem málopočetné plemeno, chované u nás od roku 1992. Já jsem teprve 309 registrovaná malá hrubosrstá vendéeská bassetí "vousatka" v ČR.

Charakteristika mého plemene:
Klasifikace FCI: skupina VI – honiči, barváři a příbuzná plemena, sekce 1.3 malí honiči se zkouškou z výkonu.

Z čeho vlastně vzešel název plemene, ke kterému patřím:
Petit Basset Griffon Vendeen - PBGV (Petit - malý, Basset - při zemi, Griffon - drsno/dráto srstý, Vendeen - oblast původu ve Francii).

Jsem středně velký pes s jakoby neudržovanou, ledabyle vypadající hrubou srstí, knírkem, vousem a zarostlým obočím. Moje srst se skládá ze dvou vrstev - vnitřní hebká, sloužící k tepelné izolaci a vnější hrubá, která mne chrání při pohybu v hustém křoví při lovu zvěře. Základní barvou je bílá v následujících barevných variacích: černá s bílou (černobílý strakoš), černá s plavými odznaky (černočervený), černá s pískovými odznaky, plavá s bílou (bílooranžový strakoš), plavá s černým pláštěm a bílou (tricolor), plavá s černou, písková s černou a bílou strakou, písková s černou.

Jako správně rostlá jsem přibližně o 50% delší než je moje výška. Ohon se mi ke konci zužuje a nosím ho hrdě a vzpřímeně. Oči mám velké a tmavé s inteligentním výrazem. Mám svalnaté zadní končetiny, přední končetiny mám dobře stavěné a silné. Tenké, dlouhé, oválné a ochlupené uši mi mají správně dosahovat špičky nosu. Záda mám rovná s mírným zakřivením v zadní části.

Jsem veselá, přátelsky naladěná, vždy něčím zaměstnaná holka. Považuji se za inteligentní a nezávislou. Vyznačuji se odvahou a živostí. Potřebuji společnost a co největší kontakt s lidmi, pokud se mi toho nedostává, vždy si najdu způsob jak na sebe upozornit. Jsem v podstatě smečkový pes, což se také odráží v mém chování. Moje ležérní vzezření a chování však neznamená, že nejsem ve střehu. Dokážu být tvrdohlavá, ale zároveň okouzlující. Jsem sebevědomá a odvážná (někdy).

Ideální je pro mne dům se zahradou, ale stejně dobře se cítím i v panelové garsonce, pokud je mi dopřán dostatek pohybu. Bezdůvodně neštěkám. Výběh mi musí páníčci dobře zajistit, neboť jsem výborný "zlatokop", "skokan", a "hadí žena". S ostatními psy vycházím dobře, pozor si však musíte dávat, pokud sdílím domácnost s ostatními zástupci zvířecí říše (zakrslí králíci, myši, křečci, pískomílové, andulky a jiná havěť. Holt přece jen jsem lovec.

Říká se, že jako PBGV jsem hůře cvičitelná, to však není pravda. Problémem páníčků je to, že jsem tak chytrá, že často mívám vlastní oblasti zájmu, které ne vždy korespondují s jejich zájmy.

Velice dobře vycházím i s dětmi a toleruji i jejich občasné překročení hranic únosnosti společných her. Při své bystrosti, ostražitosti a bdělosti upozorním na vše, co se v mém teritoriu děje. Pouze však upozorním, protože bezmezně miluji všechno živé a při své přátelské povaze nikomu neublížím. Kdo by chtěl psa na hlídání, musí si pořídit psa hlídacího. Já jsem spíše pes "vítací", protože stejně nadšeně vítám jakoukoliv návštěvu, ať přichází s dobrými či nedobrými úmysly.

Pokud jsem znuděná a opuštěná, tak si vždy najdu vlastní zábavu, proto mi raději poskytněte dostatek hraček a "věcí" ke žvýkání, aby jste eliminovali mé destruktivní choutky.

Výška: 34 - 38 cm
Váha: v rozmezí 12-20 kg

Délka života:
Prý se dožívám 14 i více let.

Štěňata:
No, mohla bých mít 4-6 štěňat. Vyšší počet však není vyjímkou. Moje maminka by o tom mohla vyprávět.

Původ: Jsem lovecký pes francouzského původu se starobylou historií. Region Vendée, patřil k lokalitám s hojným výskytem zvěře, kde lovu a chovu vhodných psů byla vždy věnována zvláštní pozornost. Menší smečky těchto houževnatých a odolných psů hledaly ve zdejším těžkém terénu - v houštinách a porostech ostružin - králíky, zajíce a lišky a naháněly je lovcům. V průběhu času zde vznikla řada plemen loveckých psů, s příznačnými rysy povahy jako jsou – hlasitost na stopě, vytrvalost a vrozený instinkt a cit pro práci s pachy. Z vendéeských hrubosrstých psů se dodnes zachovaly čtyři plemenné varianty: malý hrubosrstý vendéeský baset (Petit Basset Griffon Vendéen), velký hrubosrstý vendéeský baset (Grand Basset Griffon Vendéen), hrubosrstý vendéeský honič (Briquet Griffon Vendéen) a velký vendéeský griffon (Grand Griffon Vendéen). Honiči z této části Francie patří k nejstarším loveckým psům. Používali je již Galové a pocházejí přímo od blíže nespecifikovaných bílých psů z jihu. V případě vendéeských griffonů se uvádí, že první zmínka o jejich původu je datována kolem roku 1200. Týká se zprávy o smečce otterhoundů, kterou vlastnil král Ludvík I. Tato zvířata pocházela pravděpodobně ze smeček francouzských hrubosrstých psů z Bretagne, Vendée a Nivernais. K předkům vendéeských griffonů patří legendární „Kings White“– bílí královští velcí griffoni krále Ludvíka IX, šedí griffoni sv.Ludvíka z Bresse, bretaňští plaví honiči, černočervení psi sv. Huberta z Arden a bílotřísloví italští honiči. Novější zprávy jsou z konce 19. století a popisují již psy téměř takové podoby, jak je známe dnes. V roce 1890 se ve Francii zmiňuje pan Le Couteulx de Canteleu o chovu pozoruhodných basetů v departementu Vendée. Vyskytovali se v malém množství, byli střední velikosti, s hrubou srstí bílého zbarvení se žlutými a šedými skvrnami, silné stavby těla, ne příliš dlouzí a velmi vytrvalí. V této formě je znali chovatelé-lovci již v 50.letech 19.století a oblíbili si je zejména pro jejich vytrvalost. Vendéeští baset-griffoni nebyli v té době ještě exteriérově ustáleným plemenem, byli variabilní s hlediska velikosti, typu i osrstění. Dnešní dělení na dva typy – malý a velký hrubosrstý vendéeský baset však neexistovalo, tato dvě plemena byla v minulosti chována často společně a společné používání v chovu nebylo nijak omezeno. K vytvoření dvou plemen, tak jak je známe dnes došlo až po II.světové válce. V roce 1950 vytvořil pan Abel Dezamy vlastní plemenný standard pro malé hrubosrsté vendéeny.

Krmení: No, jsem dosti rozmlsaná, ale za to můžou páníčci. Granulky First Mate - kuře s borůvkama, nebo australské jehněčí. Konzervy Brit Gourmades,Belcando. No a spóóóóóusta pamlsků.

Oblíbená hračka: Cokoliv co se hýbe a vstoupí do mého revíru. Nejradši mám ježky a kosy, kosi mi ale vždycky ulítnou. Plyšáci mě moc neberou.

Jak mi doma říkají: Agi, Agnes, Agneško, Agušo, Agule, Špagi, Bobino, Hafino

Svátek: 18.3.

Poznámka: Více o mne můžete najít na mých stránkách www.agneszfalenky.estranky.cz

NahoruSložky fotek

Prezentace je archivována a neobsahuje fotky v plné velikosti

Složka
Všechny
fotky

(44)

Časová osa
Časová osa


 
Fotky z deníčku
Fotky z deníčku

(0)
Složka
Léto 2010

(12)
Složka
Na cvičáku

(7)
Složka
Rok 2011

(11)
Složka
Tak to jsem já.

(14)
Fotky z reprezentativní složky: Tak to jsem já.
18.07.2010
Tak to jsem já, jako malinká!
Tak to jsem já, jako malinká!
18.07.2010
Ale už jsem mazák!
Ale už jsem mazák!
18.07.2010
Miluju polštáře!
Miluju polštáře!
18.07.2010
A jsem taky sportovec!
A jsem taky sportovec!
18.07.2010
Umím zmorfovat v čuně!
Umím zmorfovat v čuně!
18.07.2010
A hraju si někdy na kovboje!
A hraju si někdy na kovboje!
18.07.2010
Pořád mě baví panenky!
Pořád mě baví panenky!
18.07.2010
Ráda se parádím!
Ráda se parádím!
 
Nejnovější fotky v dalších složkách
17.07.2011
Panička mi odjela na koně, co já si počnu?
Panička mi odjela na koně, co já si počnu?
17.07.2011
A voda byla jako křen!
A voda byla jako křen!
17.07.2011
U vodopádu Skok v Tatrách
U vodopádu Skok v Tatrách
17.07.2011
Pravá, z krocana hmmm.
Pravá, z krocana hmmm.
17.07.2011
Poponese mě někdo???
Poponese mě někdo???
17.07.2011
Čichám čichám nějakého ptáka.
Čichám čichám nějakého ptáka.
17.07.2011
Jéžiš to je ale nuda, poďte něko na procházku.
Jéžiš to je ale nuda, poďte něko na procházku.
16.01.2011
Ring volný
Ring volný

Výdaje

Zobrazit » Zobrazit «

Dárečky od návštěvníků Nápověda
NahoruKomentáře návštěvníků

přidat komentář Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele      

hafi
21.12.13 9:38
Vše nejlepší přeje hafi love hop smích
 

© HAFICI.NET - https://hafici.net/prezentace/694-agi-agnes-z-falenky