Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Psí útulky

 

Útulky » Azyl opuštěných zvířat v Libni 

Kraj
Kraj: Praha
Adresa:
Jeřábová 1
Praha - Libeň
190 00
Telefon: +420 605 256 960, +420 724 526 537
Email: zobrazit
Účet pro dobrovolné příspěvky: 2400239001/2010
Popis: Soukromý azyl týraných zvířat v Libni založila Olga Abrahamová se svou maminkou zhruba před 12 lety. Obě majitelky již mnoho let před vznikem tohoto útulku poskytovaly azyl opuštěným a týraným zvířatům ve svém domky u Nymburka. Když kapacita malého stavení přestaly dostačovat počtu opatrovaných zvířat, našly majitelky místo v bývalém drážním domku blízko nádraží Libeň, který si uzpůsobily tak, aby pojmul zhruba 20 bezprizorních psů a v případě nutnosti i několik koček.

Začátkem roku 2011 paní Abrahamová po krátké, závažné nemoci zemřela a několik dní poté skonala i její maminka. Azyl s 18 psy tak zůstal v péči nás dobrovolnic, které jsme v útulku již nějakou dobu pravidelně a neúnavně vypomáhaly. S velmi omezenými finančními i časovými možnostmi (zaměstnání na plný úvazek, mateřská) jsme se rozhodly nenechat naše svěřence napospas osudu a dát jim šanci na domov či dožití v Azylu.
Některé z mladších psů v dobré fyzické i psychické kondici se nám podařilo úspěšně udat novým majitelům. Zbylým svěřencům, u kterých je šance na adopci snížená kvůli jejich nedobrému fyzickému a/nebo psychickému stavu, se snažíme i přes ztížené podmínky najít trvalý domov či jim zajistit co možná nejdůstojnější, klidné dožití.

Nedávno jsme započali spolupráci s organizacemi, které se zabývají pomocí lidem s duševním či fyzickým postižením (http://www.osbaobab.cz/home a http://www.osboruvka.cz/). I tuto svou činnost považujeme za velice důležitou, jelikož umožňuje začlenění a prospěšný kontakt se zvířaty lidem, kteří proto v reálném životě mají omezenější možnosti. Tuto oblast budeme v rámci možností dále rozvíjet.

Začali jsme se také věnovat osvětové a informační činnosti v oblasti ochrany zvířat a péče o zvířata, zejména mezi mladými lidmi, ale i širší veřejností a též podpoře dobrovolnictví u veřejnosti. Spolupracujeme se ZŠ Dr. Edvarda Beneše - Praha 9 Čakovice, jejichž žáky jsme již před koncem roku uvítali u nás v azylu a v novém školním roce v této činnosti budeme pokračovat. Vzdělávání veřejnosti a zejména pak dětí a mládeže v oblasti ochrany zvířat, péče o psy a dobrovolnictví považujeme za klíčovou v cestě k odpovědnému přístupu ke zvířatům a k životu obecně. V novém školním roce budeme v této činnosti aktivně pokračovat a rozvíjet ji dále.

Více zde: http://www.utulek-liben.com/o-nas/
Vložil: JarkaDatum zapsání: 08.01.2013 • Poslední úprava: 22.03.2015
Hledají nový domov
ANDYfena ANDY

Kříženec

14 let
ANDY - 14 let, nejspíš kříženec border teriéra, 6,5kg Andy je starší psí dáma, která na stará kolena přišla o domov. Je plně socializovaná, zvyklá na jiné pejsky i kočičky. V přítomnosti lidí je tichá, nenáročná, není agresivní, procházky jí stačí kratší, je zvyklá se venčit i na zahradě. Umí chodit na vodítku - netahá. Na léto se stříhá, v zimně nosí oblečky. Dětem neublíží, ale nebude si s nimi hrát. Andynka má separační úzkost a tedy když je sama, štěká. Proto pro ní hledáme ideálně seniora nebo člověka, který tráví většinu času doma, případně bydlí v domku, kde by štěkání nevadilo. Andy je vhodná pouze do bytu nebo domku se zahradou s pčístupem do domu, nikoli jen na zahradu. Je to kardiak a epileptik, obě nemoci se nezhoršují a na její chování nemají vliv, záchvat neměla 5 let. Na srdce bere Benacor 5mg, na měsíc stojí asi 500kč a na epilepsii má Phenamal, toho bere pouze čtvrku denně, takže to na měsíc stojí tak 20kč. Více zde: http://www.utulek-liben.com/products/andy/Vložen:
22.03.2015
Upraven:
22.03.2015
ANGELpes ANGEL

Kříženec

6 let
ANGEL- 6 let, kříženec argentinské dogy PES SE NENACHÁZÍ U NÁS V AZYLU, JEN SDÍLÍME ! Přátelský argentiňák Angel, kterému zemřela panička a nikdo z rodiny ho nechce, hledá akutně nový domov. Je to pes spíš klidnější povahy, údajně vhodný případně i k dětem. S ostatními psy a fenami většinou vychází bez problémů, s žádným ale nežil doma, tudíž není jisté, že by byl vhodný k jinému psovi či feně v domácnosti. Pes není zvyklý zůstávat doma sám - štěká, hodí se tedy k někomu, kdo umí pracovat se separační úzkostí nebo tráví většinu času doma, případně do domku, kde případně štěkot nebude vadit. Telefon: 724526537 Více zde: http://www.utulek-liben.com/products/externi-angel/Vložen:
22.03.2015
Upraven:
22.03.2015
ARGOpes ARGO

Stafordšírský bulteriér

ARGO - stafford, 4,5 roku, 28kg REZERVACE Argo je symaptický, krásný žíhaný stafík s bílou náprsenkou. Je přátelský vůči lidem, nechá se sebou snadno manipulovat, na nové lidi si zvyká poměrně rychle, u veterináře se chová ukázkově. S ostatními psy i fenkami většinou vychází bez problémů, ale jelikož je celkem temperamentní, může někdy s ostatními psy vzniknout konflikt, určitě ale aktivně konflikty nevyhledává. Argo je zvyklý žít v bytě, má hygienické návyky, umí pěkně chodit na vodítku a když se mu chce, občas poslechne i na nějaký ze základních povelů - žádný předchozí soustavný výcvik nemá. Argo zatím není zvyklý zůstávat sám bez přítomnosti lidí, proto je potřeba počítat s trpělivým odnaučováním separační úzkosti. Více zde: http://www.utulek-liben.com/products/argo/Vložen:
22.03.2015
Upraven:
22.03.2015
ARNOLDpes ARNOLD

Kříženec

5 let
ARNOLD - NO, cca 5- 6 let, cca 70cm v kohoutku Arnold je pěkný NO, který nebyl zvyklý na společnost lidí ani ostatních psů. Je to velký, silný pes, který po několika měsících socializace už skvěle zlvádá běžné situace, které byly nemyslitelné, když se k nám dostal.Rád si hraje s balónem a klacky, aportuje a vnímá člověka. Umí základní povely a potřebuje dominantnějšího pána, který mu nedovolí si "vyskakovat". Není to typický domácí mazlík pro nezkušené pejskaře. Hodil by se ke člověku, který mu kromě láskyplného domova poskytne taky nějakou "práci" - výcvik, obrany, možná základy záchranařiny - zkrátka ho zaměstná v nějaké společné činnosti. Arnold bude skvělým a věrným parťákem tomu správněmu člověku. Více zde: http://www.utulek-liben.com/products/arnold/Vložen:
22.03.2015
Upraven:
22.03.2015
ASANpes ASAN

Kříženec

ASAN - 11 let, kříženec NO, výška v kohoutku 47cm, váha 26 kg Asánek je kamaráský pes milého vzezření. Ze začátku se zdálo, že moc "do party" s ostatními psy nebude, ale zjevně jen v minulosti moc kontaktu nezažil. Hodně rychle mu došlo, že v naší smečce mu bude líp než v kotci, uklidnil se a bez problémů funguje ve smečče dalších psů a fen. Snadno se s ním manipuluje, nepotřebuje velké usměrňování. Lidi má moc rád a i když to není vyloženě zběsilý mazel, svého člověka si hlídá, následuje, rád se nechá pohladit a má rád společnost, pobyt v kotci se mu moc nelíbí. Je to pán v letech, i když na svůj věk poměrně živý, se zájmem o okolí i klidnější procházky. Hledáme pro něho páníčky, kteří shánějí kldinějšího, vděčného společníka. Je vhodný do bytu i do domku se zahradou s přístupem dovnitř, v kotci hodně naříká, takže do kotce ne. Více zde: http://www.utulek-liben.com/products/asan1/Vložen:
22.03.2015
Upraven:
22.03.2015
BÁRApes BÁRA

Beagle

10 let
BÁRA - fena, bígl, 10 let, váha 20kg Báru jsme přijali od paničky, která je dlouhodobě hospitalizovaná v nemocnici a už se o Báru dále nemohla starat. Barča je velmi hodná fenka, přátelská jak k lidem, tak ke všem psům i fenkám bez ohledu na velikost, bez problémů funguje v různorodé smečce psů. Na nové prostředí si zvyká relativně rychle, má hygienické návyky a pěkně kluše na vodítku. Na svůj věk i vyšší váhu (důsledek Cushingova syndromu, ale ráda si užije i delší klidnější procházky, má spoustu elánu a určitě nepatří do "starého železa". Kromě Cushinova syndromu, který postupně progreduje, se Báře v očkách tvoří málo slz, bere proto dlouhodobě cyklosporinové kapky na zvlhčování oční sliznice, pokud je bere pravidelně, nemá žádné problémy, vidí normálně a podle očního specialisty jsou oči jinak v pořádku, nepoškozené. Hledáme pro Barču domov u lidí, kteří na ní budou mít více času a hledají klidnějšího, vděčného psího kamaráda. Vzhledem k tomu, že je Bára zvyklá žít v bytě, tak pouze do bytu nebo domku, ale s pobytem uvnitř, nejlépe u starších lidí nebo někoho, kdo tráví hodně času doma (Barča se kvůli Cushingovi potřebuje častěji venčit). Více zde: http://www.utulek-liben.com/products/bara/Vložen:
22.03.2015
Upraven:
22.03.2015
ČERTpes ČERT

Kříženec

3 roky
ČERT - pes, 3-4 roky, výška v kohoutku cca 80 cm, váha cca 30kg, bude kastrovaný Čert je velmi sympatický a inteligentní pes, je kontaktní, veselý, velmi rád se učí nové věci, umí základní povely a nové velmi rychle chápe. Rychle se naváže na svého člověka a dává najevo radost. Baví ho agility, je temperamentní a potřebuje každý den hodně pohybu, disciplínu, výcvik a pána s dostatkem času. Na vodítku netahá, s ostatními psy i fenkami vychází bez problémů, sám konflikty nevyvolává.Kočky a jiná menší zvířata loví. Je vhodný spíš do domku s přístupem do domu jako plnohodnotný člen rodiny. Do adopce nejdříve po 15.3. Více zde: http://www.utulek-liben.com/products/externi-cert/Vložen:
22.03.2015
Upraven:
22.03.2015
DIESELpes DIESEL

Německý ovčák

8 let
DIESEL - 8- 9 let, NO Diesela jsme převzali z nevhodných podmínek, kde trávil celé dny uvázaný na krátkém provaze. Je to krásný, mohutný vlčák, výborný parťák pro aktivního člověka. Přátelský, miluje aport, bez klacíku nebo balńku v tlamě to skoro není on :). Je čistotný, vychovaný, vydrží sám v bytě neštěká, nedemoluje. Dobře vychází i s většinou ostatních psů. Nemáme vyzkoušeno, jak by se snesl s druhým psem v rodině, ale vyloučeno to není. Na svůj věk je to velmi veselý a aktivní pes, má energie na rozdávání. Hledáme pro něho zodpovědné páníčky, může být v bytě i v domku se zahradou s přístupem dovnitř. Více zde: http://www.utulek-liben.com/products/diesel/Vložen:
22.03.2015
Upraven:
22.03.2015
EXTERNÍ - AKUTNÍ - MAXpes EXTERNÍ - AKUTNÍ - MAX

Kříženec

10 let
MAX - 10let, pitbul Max je 10 let starý pes, který byl před 5 lety adoptován z jičínského útulku. Pár se rozešel a žádný z majitelů si ho nemůže nechat. Útulek Maxe také odmítá vzít zpět, takže chudák nemá kam jít. Max miluje lidi, děti, ale bohužel je agresivní vůči ostatním zvířatům. Prosíme, sdílejte, ať se z Maxe na stará kolena nestane bezdomovec frown emoticon Kontakt: 731 626 969 Více zde: http://www.utulek-liben.com/products/externi-akutni-max/Vložen:
22.03.2015
Upraven:
22.03.2015
KEVINpes KEVIN

Dobrman

Kevin je fešný dobrmánek s úžasnou, slunečnou povahou. Je velmi přátelský vůči lidem i ostatním psům a fenkám, je neskonale vděčný za každé pohlazení a dá se s ním naprosto bez problémů manipulovat (na veterině i v útulku si nechá dělat úplně všechno, bez jakéhokoli protestu). Má rád lidskou společnost a zasloužil by si páníčka, který mu zajistí klidné stáří v teplém a láskyplném prostředí s kvalitní péčí a stravou. Kevin má potíže s klouby zadních nohou, bere chondroitika a protizánětlivé léky, kratší procházky ale zvládá dobře a prochází se rád. Dokonce má rád i vodu a nepohrdne smočením v rybníku nebo v potoce. Hodí se domku se zahradou s pelíškem uvnitř nebo i do bytu. Svému páníčkovi mnohonásobně vrátí veškerou projevenou lásku. Více zde: http://www.utulek-liben.com/products/kevin1/Vložen:
22.03.2015
Upraven:
22.03.2015
MONTYpes MONTY

Kříženec

1 rok
MONTY - cca 1 rok, výška v kohoutku cca 45 cm, váha cca 10 kg, bude kastrovaný Montyho jsme převzali z jiného útulku, jako mnoho mladých psů v útulcích pochází z vrhu nechtěných štěňat. Zatímco Montyho sourozenci našli domovy, Montymu se to nepodařilo z důvodu silné nedůvěry vůči lidem a extrémní bázlivosti, která zatím vede k nebezpečným výpadům na vše kolem. S Montym v tuto chvíli není snadné manipulovat a už vůbec ne od něho očekávat běžné chování socializovaného psa. Bude trvat, než si zvykne na lidskou přítomnost a manipulaci, naučí se hygienickým návykům a běžnému společenskému chování, kterému ho pomalu učíme. Monty dobře vychází s ostatními psy. Vzhledem ke jeho pubertálnímu věku je pravděpodobné, že ještě nabere nějaké to kilo, ale i tak to bude pes menšího středního vzrůstu (do výše kolen), žádný vlčák (byť na fotce tak může vypadat). K adopci nejdříve koncem března. Více zde: http://www.utulek-liben.com/products/monty/Vložen:
22.03.2015
Upraven:
22.03.2015
ROCKYpes ROCKY

Kříženec

2 roky
ROCKY - 2 roky, pes , kříženec ovčáka NENÍ U NÁS V AZYLU, VOLEJTE NA ČÍSLO NÍŽE Vhodný k domku se zahrádkou, bude dobrý hlídač. Pes jednoho pána, vhodný ke zkušeným chovatelům. Nevhodný k dětem a k lidem, kteří nemají čas a povahu na důslednou disciplínů. Je pravidelně očkovaný, nekastrovaný. Mezi ostatními psy není dominantní. Telefon: 774101791 Více zde: http://www.utulek-liben.com/products/externi-rocky/Vložen:
22.03.2015
Upraven:
22.03.2015
SALLYfena SALLY

Kříženec

1.5 roky
SALLY - fena - 1,5 roku, kříženec australského honáckého psa, váha cca 20kg, bude kastrovaná Sally je fenka odebraná od majitelů, kteří ji nezvládli vychovat. Je temperamentní, aktivní, nemá za sebou žádnou výchovu a na lidi okolo zatím příliš nereaguje. S ostatními psy vychází bez problému, ráda se s nimi kamarádí /někdy až příliš intenzivně, což může vyvolat konflikt, ale Sally sama konflikty nevyhledává/. Vůči lidem je nedůvěřivá a z nervozity může i "vyjet". Sally je zvyklá v bytě, ale bude i tak potřebovat upevnění hygienických návyků. Potřebuje zkušenější a aktivní majitele, kteří mají dostatek času a jsou schopni jí poskytnout dost každodenního vyžití a důslednou disciplínu. Není vhodná k dětem a starším lidem. K adopci nejdřív po 20.3. 2015 Více zde: http://www.utulek-liben.com/products/sally/Vložen:
22.03.2015
Upraven:
22.03.2015
SALLY EXTERNÍfena SALLY EXTERNÍ

Labradorský retriever

4 roky
SALLY - 4-5 let, fena, labrador NENACHÁZÍ SE U NÁS V AZYLU, VOLEJTE ČÍSLO NÍŽE Povaha:Je velice klidná,kontaktní,ale smutná.V kotci nechce být,nežere,je vidět,že stále čeká na svého pána. Má základní výcvik,při procházce dobře reaguje na povely.Má ráda hry a házení míčku. Je zvyklá na pobyt v bytě, ne venku. Je velmi chytrá.Na ostatní psy štěká a také je spíše lovec (není vhodná ke kočkám ani jiným menším domácím mazlíčkům). Je v dobré výživové kondici.Čistá a udržovaná. Nachází se také v záchytném kotci obce Manětín.Kontakt je 608552811 Více zde: http://www.utulek-liben.com/products/externi-sally-/Vložen:
22.03.2015
Upraven:
22.03.2015
VILDApes VILDA

Beagle

2 roky
VILDA, pes 2-3 roky, bígl Vilda je původně pes z jiného útulku, kterému v novém domově řádně nevymezili hranice a Vilda si začal příliš "vyskakovat" v některých situacích. Je to pes, který kromě lásky potřebuje hlavně disciplínu, autoritativnějšího pána, který se mu bude věnovat a nepovolí se Vildově tvrdohlavosti. Doma je Vilda čistotný a rád tráví čas na svém pelíšku. Chůze na vodítku mu místy moc nejde, většinu času silně tahá, učíme ho řádným návykům. S ostatními psy vychází (až na nijak dramatické výjimky) bez problémů, u nás žije volně ve smečce s dalšími psy a fenami. K lidem má trochu odtažitý vztah, zejména zpočátku je opatrnější, ale když si zvykne, rád si přijde pro pomazlení. Vilda hledá domov u aktivnějších, zkušenějších lidí, ideálně bez dětí, klidně s dalšímy psy/fenkami a nejlépe v domku se zahradou s přístupem dovnitř. Více zde: http://www.utulek-liben.com/products/vilda/Vložen:
22.03.2015
Upraven:
22.03.2015
Našli nový domov

Útulek nemá v současné době žádného svěřence, který našel nový domov

Vrátili se ke svým majitelům

Zatím žádný svěřenec se z tohoto útulku nevrátil ke svému majiteli

© HAFICI.NET - http://hafici.net/utulky/6