Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Ostatní

 

Zábava » Literatura 

přidat knihu Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele

Fotka knihy101 psích trikov - Kyra Sundance Jazyk: sk Vydavateľstvo: Slovart 2011
ISBN: 9788055601106 9 € 208 stran Překlad: Diana Ghaniová, Pavol Štefanka Vazba: měkká
Toto je najväčšia a najkompletnejšia kniha o psích trikoch aká kedy vyšla. Autorkami sú trénerka Kyra Sundance a jej sučka weimarského stavača Chalcy. Táto dvojica svojimi trikmi zabáva obecenstvo po celom svete. Okrem predvádzania trikov sú Kyra a Chalcy úspešné aj v športových disciplínach. Metóda Kyrinho výcviku je jednoduchá, no veľmi účinná. Využíva postup krok za krokom, jednotlivé časti cvikov sú detailne opísané a vyfotografované. Majitelia a tréneri psov v knihe nájdu všetky dôležité informácie, ktoré sú pri tréningu psa nevyhnutné. Vďaka jedinečnému postupu tréning zvládne skutočne každý pes, či už ho chcete naučiť len základné povely ako „Sadni!“ a „Popros!“, alebo chcete priateľov ohúriť dokonalými trikmi, pri ktorých bude váš pes dvíhať telefón či vám nosiť z chladničky pivo.

Fotka knihy101 psích triků - Kyra Sundanceová Jazyk: cz SLOVART 2011
ISBN: 978-80-7391-478-3 249 Kč 208 stran Překlad: Daniel Amcha Vazba: měkká
Největší kniha psích triků všech dob s fotografiemi všech kroků pro každý trik! Nácvik triků je skvělým způsobem, jak si můžete se svým psem vybudovat silné pouto, jak mu pomoci začlenit se do rodiny a jak jej udržovat v dobré fyzické i psychické kondici. Komplexní triky jsou rozloženy na dílčí dovednosti, které se snáze učí, a dozvíte se, jak trik funguje a co můžete při jeho nácviku očekávat.

Fotka knihy250 plemen psů - Eva Maria Krämerová Jazyk: cz UNIVERSUM 2010
ISBN: 978-80-242-2651-4 299 Kč 288 stran Překlad: Leo Sigmund Vazba: měkká
Knížka představuje 250 nejoblíbenějších plemen psů. Popisuje nejdůležitější vlastnosti a charakteristiky jednotlivých plemen tak, aby si mezi nimi každý mohl vybrat pro sebe nejvhodnějšího čtyřnohého přítele. Důsledně se drží platné klasifikace, ustavené Mezinárodní kynologickou federací (FCI), podle níž jsou plemena soustředěna do skupin v barevně odlišených blocích. Orientaci v knize napomáhají okrajové lišty s heslovitými informacemi o velikosti, hmotnosti, zbarvení, stupni obtížnosti výchovy, péče a pohybu. V závěru knihy je uvedena rozšiřující literatura, užitečné adresy a rejstřík českých a originálních jmen.

Fotka knihy4týdenní výchovný program pro psy - Ophelia Nick Jazyk: cz GRADA 2011
ISBN: 978-80-247-3556-6 189 Kč 100 stran Vazba: měkká
Máte pocit, že byste se svému psu měli více věnovat a že by neuškodilo trochu si procvičit jeho správné chování? V této přehledné a moderní příručce máte den po dni, týden po týdnu připravený výchovný program pro vašeho psa, který si oba hezky užijete a na konci bude dobře vychovaný společník. Poradíme vám, jak přesně postupovat, jak se vyhnout chybám a dobrat se úspěchu. Udělejte si čas a vyzkoušejte si denně jedno cvičení. Výchovný program začíná zcela jednoduchými cviky, jejichž obtížnost pak každým dnem stoupá. Díky plánům na každý den vám výchova vašeho čtyřnohého kamaráda bude připadat snadná! Každý den spolu trénujte jen několik minut a za čtyři týdny bude váš věrný přítel umět důležité povely, díky nimž zvládne každou situaci!

Fotka knihyAbeceda péče o psa - Heike Schmidt-Rögerová Jazyk: cz Knižní klub 2009
ISBN: 978-80-242-2478-7 349 Kč 272 stran Vazba: tvrdá
Na čtyřech tlapkách vesele životem V této knize naleznete vše, co byste měli vědět o svém nejvěrnějším příteli. Dozvíte se například, jak pes komunikuje, co pro něj může být nebezpečné, jak nacvičit základní povely či jak si poradit s různými nešvary, třeba když váš čtyřnohý kamarád honí cyklisty, žebrá u stolu nebo požírá odpadky. • Které plemeno se k vám hodí? • Je lepší pořídit si štěně, nebo dospělého psa? • Jak se pes učí? • Měl by jíst kosti? • Je očkování nebezpečné? • Jste dobrý šéf? • Je váš pes správně vychovaný? • Jak často, kdy a kde krmit? Množství nápadů pro hry a sport pomůže rozvíjet osobnost zvířete a zaručí dobrou komunikaci mezi psem a člověkem. Základní přehled psích plemen i slovníček kynologických pojmů nabízí užitečné informace. • Dovolená se psem • Pochvaly a odměny • Rozdělení rolí • Trénink základních povelů • Sportovní disciplíny • Psi a jiná zvířata • Správná a zdravá výživa • Potravní alergie • Zdravotní péče • Rozmnožování • Program pro psy s nadváhou Moderní přístup • Nové informace • Praktické rady.

Fotka knihyAfgánský chrt - Bryony Harcourt- Brownová Jazyk: cz Fortuna Print 2006
ISBN: 80-7321-227-7 299 Kč 160 stran Vazba: tvrdá
Kniha poskytuje velmi potřebné informace o tomto plemeni a jeho předcích, povaze a standardu stejně jako o správném výběru, krmení, výchově, preventivní zdravotní péči a chování. Nový majitel přivítá rady, jak připravit domov před příchodem štěněte a jak předcházet problémům se štěňaty. Navíc velmi poučná publikace nabízí přes 135 barevných fotografií, které jsou stejně informativní jako poutavé. Srozumitelné pokyny a důležité informace jsou zdůrazněny tak, aby zajistily snadný přístup ke všemu, co čtenář potřebuje vědět o životě s afgánským chrtem. Ať už máte problémy s výchovou, alergiemi nebo blechami, tato kniha nabízí způsob, jak jim předcházet. Je nepostradatelným průvodcem povinnostmi majitele od štěněcích do seniorských let psa. Publikaci doporučují špičkoví chovatelé a cvičitelé každému novému majiteli afgánského chrta.

Fotka knihyAgility - Pracovní sešit - Karina Divišová, Martina Podešťová Jazyk: cz PLOT 2009
ISBN: 978-80-7428-019-1 119 Kč 96 stran Vazba: měkká
Agility – Pracovní sešit je užitečnou pomůckou pro všechny, kteří se věnují tomuto sportu. Příručku je možné s sebou vzít na parkur, sestavovat podle ní tréninkové sekvence a zaznamenávat do ní informace o datu tréninku, cvičeném psovi a pokrocích, kterých psovod i jeho svěřenec dosáhli. Publikace obsahuje nákresy devadesáti tréninkových sekvencí od nejjednodušších až po ty nejnáročnější, umožňujících nacvičení všech klíčových prvků parkuru probíraných v knihách Agility – První krůčky a Agility pro pokročilé.

Fotka knihyAgility pro pokročilé - Karina Divišová , Martina Podešťová Jazyk: cz PLOT 2009
ISBN: 978-80-7428-008-5 189 Kč 128 stran Vazba: tvrdá
Druhý díl publikace nabízí čtenářům hlubší pohled do tajů agility. Přináší exkurzi do světa vrcholového sportu, ale je určen i zájemcům o pokročilejší běhání a závodění se psem. Nabízí návod jak rozvinout schopnosti obou článků týmu – psovoda i psa – a poskytnout jim radost z pohybu. Stejně jako první díl je i tato kniha užitečným pomocníkem při výcviku psa a základní metodickou příručkou pro všechny zájemce o tento sport. Z kapitol uveďme např.: · Tréninkové sekvence pro pokročilé · Moderní trendy ve vedení psa · Strategie prohlídky parkuru a rozbor tratě · Tréninkový plán a ladění formy · Psychologie psa a psovoda v závodě · Práce s klikrem.

Fotka knihyAgility První krůčky - Jaroslav Benda , Karina Divišová , Martina Podešťová Jazyk: cz PLOT 2004
ISBN: 978-80-86523-26-2 199 Kč 190 stran Vazba: tvrdá
Agility je sport pro každého psa. A taky pro každého majitele psa, který touží se svým přítelem strávit pár příjemných a veselých chvilek nebo třeba i vrcholově sportovat. Agility je sport netušených možností, sport bez jakýchkoli omezení. Věnují se mu úspěšně zdraví i postižení lidé, děti i dospělí, psi s královskou krví i veselí kříženci. Agility se říká sport šesti nohou a přináší možnost zaměstnat sebe i svého psa. Cestu do tohoto světa plného radosti Vám otvírá tato kniha. Krátce z obsahu: ·Co je to agility, základní pravidla, něco málo z historie u nás i ve světě ·Nácvik jednotlivých překážek ·Základní vedení psa a pohyb psovoda na parkuru ·Tréninkové sekvence pro začátečníky ·Před prvním startem na závodech ·Základy psychologie a filozofie výcviku ·Veterinární minimum pro sportovně vedeného psa, zdraví, výživa, tréninková zátěž (autorem je veterinární lékař české reprezentace MVDr. Jaroslav Benda) Autorky se sportovní kynologii, praxi a teorii výcviku věnují více než 10 let. Martina Podešťová je úspěšnou reprezentantkou a instruktorkou. Naučte se i Vy milovat a ovládat agility a naučte tomu i svého psího partnera ...

Fotka knihyAkita - Barbara J. Andrews , Meg Purnell-Carpenterová Jazyk: cz Fortuna Libri 2009
ISBN: 978-80-7321-477-7 299 Kč 160 stran Překlad: E. Horová Vazba: tvrdá
Akity jsou vhodné pro opravdové přátele a znalce psů, jsou to silní a sebevědomí psi. Jejich obliba v posledních letech stále vzrůstá po celém světě, ať už se jmenují akita inu, nebo americká akita. Tento velký špic spolu s plemeny shiba inu a hokkaido ken patří do pokladnice japonských přírodních plemen psů a je také ve své vlasti chráněný a ctěný. Jeho poněkud nedůtklivá povaha ho předurčuje jako strážného psa a hlídače. Není to ten pravý pes do rodiny s dětmi. Nádherný vzhled však upoutává stále větší množství kynologů. Není náročný na údržbu, ale potřebuje dostatek pohybu a to, čemu se říká pevná ruka.

Fotka knihyAljašský malamut - Thomas Stockman Jazyk: cz Fortuna Print 2003
ISBN: 80-7321-090-8 299 Kč 160 stran Překlad: H. Kholová Vazba: tvrdá
Aljašský malamut představuje jedinečné a působivé severní plemeno, které pochází z největšího amerického státu. Čtenář ocení kapitoly o historii malamuta, jeho vlastnostech a péči o něj a dozví se, jaké jsou jeho životní nároky. Původně toto plemeno tahalo saně zledovatělou tundrou. Dnes však je mohutný aljašský pes obdivuhodným společníkem a hlídačem, pokud se dostane do rukou správnému chovateli, který je schopen se o něj dobře starat a vycvičit ho.

Fotka knihyAmerický pitbulteriér - F. Favorito Jazyk: cz Fortuna Print 2000
ISBN: 80-86144-43-7 299 Kč 160 stran Vazba: tvrdá
Série malých monografií o vyhledávaných psích plemenech. Každá z nich přináší všechny potřebné údaje o původu plemene, jeho standardu, povaze i zvláštnostech, každodenní péči o psa, o jeho výchově, využití i výcviku, o výstavách, zdravotní péči a péči o staré psy. Knihu provází slovníček nejdůležitějších kynologických i veterinárních termínů. Všechny tyto cenné informace provází pečlivě vybraná obrazová dokumentace.

Fotka knihyAmerický stafordšírský teriér - Joseph Janish Jazyk: cz Fortuna Print 2002
ISBN: 80-7321-007-X 299 Kč 160 stran Vazba: tvrdá
Knihu napsal americký milovník psů a spisovatel Joseph Janish a jeho kniha americký stafordšírský teriér obsahuje celou historii plemene a také předků, buldoků a teriérů, popis plemene i americký standart, stejně jako doporučení k péči o štěňata, výcviku, péči o zdraví a také o změnách chování.

Fotka knihyAnglický a americký kokršpaněl - Dr. Bruce Fogle Jazyk: cz CESTY 1999
ISBN: 80-7181-358-3 149 Kč 80 stran Vazba: tvrdá
Bohatě ilustrovaná příručka, která vám umožní pochopit svého čistokrevného psa, starat se o něj a mít z něj potěšení.

Fotka knihyAportování - Lynn Hesel Jazyk: cz GRADA 2010
ISBN: 978-80-247-3321-0 189 Kč 104 stran Překlad: J. Koubková Vazba: měkká
Má váš pes rád lov? Honí se rád za balonkem, ale nikdy vám ho nepřinese? Dělá si na procházkách, co chce? Je problém získat od něj balonek zpět? Pak jsou pro vás aportovací hry to pravé! Aportování představuje skvělou kombinaci zábavy a výchovy a dá se začlenit do kterékoli procházky. Dozvíte se, co jsou dummies, jaké jsou jejich druhy, jaké skvělé hry se s nimi dají hrát a jejich základní pravidla. Zjistíte, jak psa motivovat i kdy odměňovat. Ale také jak mu dávat správné pokyny. Uvidíte, jak krásně se dá hrát v terénu a spolupracovat i s dalšími psy (a jejich majiteli). Zjistíte podrobné informace i o nejobtížnější "práci nosem" dohledávce. V této knize naleznete široké spektrum témat – od házení balonku po „vysokou školu“ hledání a aportování. Procházky budou pro vašeho psa i pro vás zábavnější!

Fotka knihyArgentinská doga - Joseph Janish Jazyk: cz Fortuna Libri 2010
ISBN: 978-80-7321-521-7 299 Kč 160 stran Překlad: H. Kholová Vazba: tvrdá
Kniha z řady publikací o plemenech psů je věnována tomuto pozoruhodnému argentinskému superpsovi. Přináší jak zkušeným majitelům, tak těm, kdo se stali jejími majiteli nedávno, specifické informace o chovu, výcviku a nárocích tohoto psa. Tvůrcem toho mohutného, silného a nebojácného psa byl dr. Antonio Nores Martinez z Argentiny. Dnešní argentinská doga samozřejmě potřebuje majitele dokonale informovaného a připraveného s ní pracovat. Tato velmi potřebná kniha odhaluje všechny záhady kolem dogy a chce připravit majitele na soužití s tímto majestátním bílým psem.

Fotka knihyBabo, raď! Když pes šílí z ohňostroje + CD - Hana Žertová Jazyk: cz neuvedeno 2011
ISBN: 978-80-904884-1-0 249 Kč 12 stran Vazba: měkká
Maličká knížečka s přiloženým CD jako audiopomůckou k odstranění strachu z ohňostroje u psů.

Fotka knihyBabo, raď! Když se pes třese strachy - Hana Žertová Jazyk: cz neuvedeno 2011
ISBN: 978-80-904884-0-3 159 Kč 115 stran Vazba: měkká
Knížka ze série Babo, raď! Tentokrát se týká psů a je zaměřena na psí strach.

Fotka knihyBARF - Zdravá výživa pro psa - Sabine L. Schäfer, Barbara R. Messika Jazyk: cz GRADA 2008
ISBN: 978-80-247-2587-1 159 Kč 104 stran Vazba: měkká
Knížka je určena pro všechny majitele psů, kteří nechtějí své miláčky krmit pouze kompletním granulovaným nebo konzervovaným krmivem či vařeným masem, a přednost dávají syrové stravě, která je pro psy přirozenější. Navíc, jak dlouholeté výzkumy ukázaly, zdravější a daleko vyváženější. Autoři v knize zodpovídají četné dotazy, které s tímto způsobem výživy souvisejí, radí, kdy a jak s ním u psa začít, předkládají celou plejádu rad, jaké maso, zeleninu, ovoce či těstoviny předkládat a jaké látky důležité pro psa obsahují, nechybějí recepty ani celotýdenní jídelníček.

Fotka knihyBARF - Zdravá výživa pro štěňata a mladé psy - Sabine L. Schäfer, Barbara R. Messika Jazyk: cz GRADA 2009
ISBN: 978-80-247-2705-9 159 Kč 112 stran Vazba: tvrdá
Obě autorky v této knížce zúročují své dlouholeté praktické zkušenosti v oblasti zdravé výživy pro psa, která se orientuje na přirozenou syrovou stravu a odmítá krmení hotovými pokrmy ve formě granulí a konzerv. Jejich pozornost je tentokrát zaměřena na štěňata, mladé psy a v této souvislosti i na březí a kojící fenky. Nabízejí pohled do zdravé "psí kuchyně" plné vhodných produktů, radí, jak začít s "barfováním", jaké množství krmiva podávat a z čeho se mají porce skládat, a vyvracejí pověry, které o krmení syrovou stravou, tj. masem, zeleninou a ovocem stále kolují. Publikace je vybavena množstvím šikovných tabulek, nechybějí ani recepty.

Fotka knihyBARF Krmení psa přirozenou stravou - Kateřina Novosádová Jazyk: cz PLOT 2011 Praha
ISBN: 978-80-7428-062-7 299 Kč 232 stran Vazba: tvrdá
Tato kniha je první původní českou publikací zabývající se krmením psů čerstvou potravou. Kateřina Novosádová, chovatelka rhodeských ridgebacků (chov. stanice MANWË), měla při psaní této knihy na zřeteli právě potřeby a podmínky českých a slovenských chovatelů. V knize najdete rady jak svého psa správně krmit během celého života – od štěněte přes mladého psa až do dospělosti a seniorského věku. Zvláštní pozornost věnovala březosti fen a odchovu štěňat, který je zde popsán den po dni, a také různým nemocem a vhodným dietám. Součástí knihy jsou jídelníčky a snadné recepty, nechybí ani přesné výpočty krmných dávek.

Fotka knihyBaset - Evelyn Elizabeth Lanyonová Jazyk: cz Fortuna Print 2005
ISBN: 80-7321-152-1 299 Kč 160 stran Překlad: E. Horová Vazba: tvrdá
Další kniha ze série malých monografií o vyhledávaných psích plemenech přináší poznatky o původu plemena, jeho standardu a zvláštnostech, o každodenní péči o psa, o jeho plemenitbě, výchově, využití a výcviku, o výstavách, zdravotní péči a péči o starého psa. Všechny tyto cenné informace doprovází pečlivě vybraná obrazová dokumentace.

Fotka knihyBěh s Vlky aneb Canicross - Jaroslav Monte Kvasnica Jazyk: cz Dona 2002
ISBN: 80-7322-018-0 125 Kč 114 stran Vazba: měkká
Autor poutavou a osobitou formou na základě svých mnohaletých zkušeností seznamuje čtenáře s dosud ještě méně známým druhem sportu – běhu kynologů se svými psy.

Fotka knihyBernský salašnický pes - Louise Harperová Jazyk: cz Fortuna Libri 2007
ISBN: 80-7321-328-2 299 Kč 160 stran Vazba: tvrdá
Další kniha ze série malých monografií o vyhledávaných psích plemenech přináší poznatky o původu plemena, jeho standardu a zvláštnostech, každodenní péči o psa, o jeho plemenitbě, výchově, využití a výcviku, o výstavách, zdravotní péči a péči o starého psa. Připojen je i slovníček nejdůležitějších kynologických a veterinárních pojmů. Všechny tyto cenné informace doprovází pečlivě vybraná obrazová dokumentace.

Fotka knihyBernský salašnický pes - Esther Verhoef-Verhallen Jazyk: cz REBO Productions 2008
ISBN: 80-7234-937-6 299 Kč 128 stran Vazba: tvrdá
Díky své inteligenci a vstřícné, bezproblémové povaze patří bernský salašnický pes, který pochází původně ze Švýcarska, už léta k jednomu z nejoblíbenějších psích plemen. Za svou značnou popularitu a označení rodinný pes vděčí nejen své milé povaze, nýbrž i přátelskému a roztomilému vzhledu.

Fotka knihyBígl - Elizabeth Lanyonová Jazyk: cz Fortuna Print 2001
ISBN: 80-86144-68-2 299 Kč 160 stran Překlad: V. Cempírková Vazba: tvrdá
Série malých monografií o vyhledávaných psích plemenech. Každá z nich přináší všechny potřebné údaje o původu plemene, jeho standardu, povaze i zvláštnostech, každodenní péči o psa, o jeho výchově, využití i výcviku, o výstavách, zdravotní péči a péči o staré psy. Knihu provází slovníček nejdůležitějších kynologických i veterinárních termínů. Všechny tyto cenné informace provází pečlivě vybraná obrazová dokumentace.

Fotka knihyBígl - Janine Verschure Jazyk: cz REBO Productions 2004
ISBN: 80-7234-348-3 99 Kč 62 stran Vazba: měkká
Jaká je povaha bígla? Hodí se k životnímu stylu vaší rodiny? Jak naučit štěně čistotnosti? Jak z bígla vychovat dobrého společníka? Je veselý, sportovně založený a plný elánu, díky své krátké srsti navíc nevyžaduje mnoho péče.Přesto není vhodný pro každého.

Fotka knihyBoloňský a maltézský psík - Hilda Kuběnová Jazyk: cz PLOT 2010
ISBN: 978-80-7428-027-6 189 Kč 112 stran Vazba: tvrdá
Plemeno boloňský a maltézský psík, původem z Itálie, začíná být i u nás stále ve větší oblibě. Publikace Hildy Kuběnové mapuje toto plemeno počínaje nástinem původu a stručné historie, krátce zmiňuje počátky chovu u nás, všímá si jednotlivých konkrétních odlišností, které existují mezi psíkem boloňským a maltézským. Autorka, dlouholetá a zkušená chovatelka, neopomíjí podrobně popsat situaci, která nastane ve chvíli, kdy si nový majitel přinese malého psíka domů, jakož i výčet možných onemocnění a případných komplikací. Čtenář zde v neposlední řadě nalezne užitečné rady, jak o tyto psíky pečovat a jak se chovat na výstavách. Druhé rozšířené a doplněné vydání úspěšné monografie.

Fotka knihyBorder kolie - Adrienne McLeavy Jazyk: cz Ottovo nakladatelství 2007
ISBN: 80-7360-512-0 99 Kč 80 stran Překlad: Jana Pacnerová Vazba: měkká
Vše, co byste měli vědět o border kolii, než si ji pořídíte, najdete v této ilustrované příručce.

Fotka knihyBorder kolie - Esther Verhoef-Verhallen Jazyk: cz REBO Productions 2002
ISBN: 80-7234-21 199 Kč 127 stran Vazba: tvrdá
Border kolie patří k velmi oblíbeným psím plemenům. Přesto však není vhodná pro každého, protože potřebuje mnoho pohybu a pravidelné zaměstnání. Tato příručka Vám poskytne podrobný popis povahy plemene a potřebné informace o péči, krmení, výcviku a výchově. Zároveň v ní najdete rady týkající se vhodného výběru štěněte a péče, kterou pes potřebuje, aby vyrostl ve spolehlivého a milého společníka.

Fotka knihyBrazilská fila - Yvette Uroshevichová Jazyk: cz Fortuna Print 2004
ISBN: 80-7321-127-0 299 Kč 160 stran Překlad: E. Horová Vazba: tvrdá
Tato publikace věnovaná impozantní brazilské file je jediná kniha svého druhu o tomto čistokrevném plemeni a poskytuje nezbytné informace o výběru štěněte, vlastnictví, výchově a soužití s filou. Protože temperament i chování silné fily jsou jedinečné a případný majitel jim musí úplně porozumět, je tato kniha povinnou četbou pro každého, kdo zvažuje chov nebo jen vlastnictví tohoto plemene.

Fotka knihyBrokoviny - Jaroslav Beran Jazyk: cz Agentura KRIGL 2011
ISBN: 978-80-86912-47-9 188 Kč 116 stran Vazba: tvrdá
Není nic neobvyklého, když si člověk v seniorském věku pořídí psa, aby měl stále po svém boku věrného přítele. V případě autora Brokovin to však byla událost překvapivá nejen pro jeho okolí, ale především pro něho samotného. Půl století života považoval potomky vlka spíše za své nepřátele. Po nepříjemném zážitku z dětství sice nešlo přímo o fobii, ale považoval psy za tvory neužitečné a nepříjemné vzhledem k jeho sportovním aktivitám. Když se podivným řízením osudu dostal pes k němu do rodiny v pražském bytě, začal se odvíjet řetěz postupné přeměny v člověka pejskaře. Vzájemný vztah se psem došel nakonec tak daleko, že se spolu začali věnovat psím sportům. Povoláním novinář Jaroslav Beran popisuje svou "psí etapu života" se sobě vlastním humorem. Příhody v první části knížky určitě nejsou cizí žádnému z majitelů psích kluků a holek, ve druhé části se čtenář seznámí s nejmladším kynologickým sportem - dogtrekkingem.

Fotka knihyBuď já, nebo pes ! - Ivo Eichler Jazyk: cz Motto 2009
ISBN: 978-80-7246-435-7 269 Kč 208 stran Vazba: tvrdá
Právě jste si přinesli domů roztomilé štěňátko a chcete, aby se z něj stal příjemný společník, a nikoli nepříjemný spolubydlící? Pak potřebuje správnou výchovu. Někdy se však přesto něco nepodaří a potom je nutné nežádoucí chování potlačit. Jenže jak na to? Kniha odborníka na psí chování a majitele výcvikové stanice Rámo Iva Eichlera vám poradí. Vznikla na základě autorových dlouholetých zkušeností a mnoha konkrétních dotazů, takže se tu dozvíte nejen jak naučit psa základní poslušnosti, ale především jak odstranit nebezpečné nebo nevhodné projevy vašeho zvířecího druha.

Fotka knihyBuldok - Michael Dickerson Jazyk: cz Fortuna Print 2002
ISBN: 80-7321-004-5 299 Kč 160 stran Vazba: tvrdá
Kniha je čtenáři nepostradatelným průvodcem povinnostmi majitele od štěněcích do seniorských let psa. Publikace je doporučována špičkovými chovateli a cvičiteli, prospěje každému majiteli buldoka.

Fotka knihyBullmastif - Juliette Cunliffeová Jazyk: cz Fortuna Libri 2008
ISBN: 978-80-7321-396-1 299 Kč 160 stran Vazba: tvrdá
Bullmastif, který vznikl koncem 19. století zkřížením buldoga a mastifa, patří dnes k velmi oceňovaným pracovním plemenům. Je obdivovaný pro živou povahu, statnou postavu a nesmírnou energii. Kdysi byly jeho síla a schopnost zadržet člověka využívány při doprovázení myslivců na nočních obchůzkách, v současné době slouží jako spolehlivý hlídač domů a bytů, vhodný k dětem, pokud se mu dostane správné výchovy. Ve své kategorii je nepřekonatelný, a zároveň dokáže být laskavým přítelem. Kniha obsahuje všechny zásadní informace pro chovatele, kteří mají zájem věnovat svůj čas a lásku tomuto jedinečnému plemeni.

Fotka knihyBulteriér - Bethany Gibson Jazyk: cz Fortuna Print 2001
ISBN: 80-86144-69-0 299 Kč 160 stran Překlad: B. Cempírek Vazba: tvrdá
Série malých monografií o vyhledávaných psích plemenech. Každá z nich přináší všechny potřebné údaje o původu plemene, jeho standardu, povaze i zvláštnostech, každodenní péči o psa, o jeho výchově, využití i výcviku, o výstavách, zdravotní péči a péči o staré psy. Knihu provází slovníček nejdůležitějších kynologických i veterinárních termínů. Všechny tyto cenné informace provází pečlivě vybraná obrazová dokumentace.

Fotka knihyBulteriéři - Martin Říha Jazyk: cz Agentura KRIGL 2011 Praha
ISBN: neuvedeno 390 Kč 241 stran Vazba: tvrdá
Bulteriéři - tak jsou v této knize nazývána všechna plemena obecně známá jako teriéři typu Bull. Na základě dlouholetého studia původu a vývoje plemen bulteriérů přináší autor Martin Říha originální závěry nejen o skupině bulteriérů jako celku, ale i o každém jednotlivém plemeni: anglickém i irském stafordšírském bulteriérovi, anglickém standardním i miniaturním bulteriérovi, bostonském, americkém stafordšírském teriérovi a americkém pitbulteriérovi. To vše v návaznosti na plemena vzniklá novoplemenným křížením jako je: americký bully, cur, bandog, bull arab, hinksův bulteriér, čistokrevný a klasický gulteriér, gull dong, plummer a titan teriér, guatemalská. argentinská a brazilská doga, rotobul a siam bull. O těch všech, i o několika dalších, již vyhynulých jako je: bowsy teriér a skotský bulteriér tato kniha pojednává. Mimo genealogie plemen obsahuje také podrobný popis péče, výchovy a možných aktivit s bulteriéry a dále i seznam nemocí s tzv. plemennou predispozicí. Autor se také v knize dotýká ožehavých témat a uvádí na pravou míru mnoho omylů a mýtů, která tato plemena provází. Text je provázen barevnými fotografiemi a ilustracemi, mapkami a dobovými kresbami a obsahuje plné standardy Mezinárodní kynologické federace (FCI). K zakoupení na: http://www.bulterieri.eu/

Fotka knihyCane Corso - Emily Batesová Jazyk: cz Fortuna Print 2007
ISBN: 80-7321-292-6 299 Kč 160 stran Překlad: E. Horová Vazba: tvrdá
Tato publikace je jediná svého druhu, která se zabývá fascinujícím italským psem typu mastif, nabízí pohled do historie plemene, hluboký rozbor jeho charakteru stejně jako rady, jak si vybrat štěně a zajistit jeho správnou výživu, výcvik poslušnosti a výchovu k čistotnosti, péči o zdraví a celkovou péči o psa.

Fotka knihyCanisterapie -- Pes lékařem lidské duše - Lenka Galajdová, Zdenka Galajdová Jazyk: cz Portál 2011
ISBN: 978-80-7367-879-1 277 Kč 167 stran Vazba: měkká
Kniha Canisterapie volně navazuje na publikaci Pes lékařem lidské duše z roku 1999. Skládá se ze dvou nezávislých částí. Teoretická část je určena hlavně pro psychology, pedagogy, sociální a zdravotnické pracovníky, kteří se zajímají o terapeutický vztah člověka a psa, a je doplněna o nejnovější poznatky z oboru canisterapie, jak byly předneseny na 12. mezinárodní konferenci IAHAIO, pořádané v červenci 2010 ve Stockholmu. Praktická část je zaměřena na zájemce o praktickou canisterapii a všechny milovníky psů. Pojednává formou fiktivního rozhovoru o přednostech a úskalích canisterapie, zabývá se její formou soukromou i profesionální, hovoří o předpokladech lidí i psů a podmínkách pro to, aby ze vzájemného vztahu mezi člověkem a psem získávaly obě strany. Radí rovněž s výběrem psa a na závěr seznamuje se způsoby výchovy psů pro canisterapii na různých kontinentech. MUDr. Lenka Galajdová je profesí lékařka, členka Britské královské lékařské společnosti, autorka knihy Pes lékařem lidské duše (1999). Zdenka Galajdová je profesionální cvičitelka psů s kvalifikací psychologa zvířat.

Fotka knihyCavalier King Charles Spaniel - Michaela Čermáková , Jiřina Severová Jazyk: cz Dona 2006
ISBN: 80-7322-085-7 150 Kč 120 stran Vazba: měkká
Doplněné vydání monografie o sympatickém plemeni, které se pro svůj menší vzrůst hodí do městských bytů a které svou živostí, nebojácností a přítulností splňuje požadavky všech generací.

Fotka knihyCo má pes na jazyku - Stanley Coren Jazyk: cz Knižní klub 2007
ISBN: 80-242-1883-6 249 Kč 304 stran Vazba: tvrdá
Majitelé psů říkávají: "Ten můj hafan na mě kouká, jen promluvit!" A on mluví! Tomu věřte. Potvrdí vám to tato knížka, v níž autor mnoha populárně naučných publikací o psech vysvětluje, že psí mluva existuje, jen je třeba ji přeložit. Stačí sledovat psí oči, zvuky, pohyb jazyka, ocasu, uší a celého těla a brzy "psovštině" porozumíte tak, jako pes rozumí vám. Psycholog Stanley Coren zkoumá hranice vyjadřovacích schopností psa a na základě výzkumů dětské řeči mapuje jednoduchý systém znaků, který zajišťuje oboustrannou komunikaci mezi psem a člověkem. Poskytuje majitelům klíč nejen ke správné interpretaci sdělení, ale také citového rozpoložení zvířete.

Fotka knihyCo má pes na mysli - Stanley Coren Jazyk: cz Knižní klub 2008
ISBN: 978-80-242-2196-0 249 Kč 304 stran Vazba: tvrdá
Dovedou psi počítat? Zdají se jim sny? Dokážou předpovídat zemětřesení nebo odhalit rakovinu? Naučte se dívat na svět očima psa. Zábavný a obsažný rádce přináší řadu zajímavostí, vyvrací mnohé běžné pověry a nedorozumění týkající se čtyřnohých přátel člověka a poskytuje spoustu překvapivých údajů o jejich intelektuálních schopnostech. Objevná je i část o stárnutí psů, která zachycuje příznaky stáří z různých zdravotních i psychologických hledisek. Autor bestsellerů, psycholog a světoznámý odborník na chování psů a jejich výcvik dr. Stanely Coren se v této publikaci zabývá všemi aspekty života psa ve vztahu ke světu, k člověku i zvířatům. Vychází z dlouhodobých zkušeností, s humorem hodnotí nejrůznější psí plemena a učí, jak přeměnit mladé štěně ve zdravého, zvídavého, spokojeného a poslušného psa.

Fotka knihyCo nám říká pes? - Katharina Schleglová-Koflerová Jazyk: cz Vašut 2009
ISBN: 978-80-7236-690-3 129 Kč 64 stran Překlad: I. Čejková Vazba: měkká
Naučit se psí řeči je tak snadné! Naši čtyřnozí miláčkové mají bezpočet možností jak vyjádřit své potřeby a pocity. Vrtí ocasem, štěkají, upřeně se na vás dívají, střídavě zvedají uši, naježí srst... Naučte se jejich rozmanité způsoby verbální i neverbální komunikace správně rozpoznat a rozumět jim. Není to vůbec těžké a přispěje to k vašemu harmonickému soužití. V této příručce se dozvíte, jak se psi mezi sebou dorozumívají, jak s námi "mluví" a co byste měli vědět, abyste uměli se psama spolehlivě a bez nedorozumění vycházet. Mnoho praxí vyzkoušených tipů a rad vám umožní vyvarovat se mnoha nesnázím zaviněným většinou nedostatečnou či nesprávnou komunikací se psem.

Fotka knihyCvičení a hry se psem - Gerd Ludwig Jazyk: cz Vašut 2002
ISBN: 80-7236-029-9 99 Kč 64 stran Vazba: měkká
Hry, sportování a zábava se psem. Praktický rádce pro ty majitele psů, kteří svého miláčka chtějí smysluplně zaměstnat, dopřát mu dostatek pohybu doma i venku a navíc něco udělat i pro svou vlastní kondici. Autor Gerd Ludwig vám pomůže sestavit pestrý výcvikový program, který napomůže všestrannému rozvoji vašeho psa. Podrobné návody pro sport i hry. 40 barevných fotografií, 35 kreseb.

Fotka knihyČau-Čau - Diana Phillipsová Jazyk: sk TIMY partners 1999
ISBN: 80-88799-83-X 154 € 92 stran Vazba: tvrdá
Všetko, čo treba vedieť o psovi čau-čau, starostlivosti o jeho zdravie, výcviku, chove a vystavovaní.

Fotka knihyČeský Fousek - Jaromír Dostál Jazyk: cz Fortuna Libri 2009
ISBN: 978-80-7321-476-0 299 Kč 160 stran Vazba: tvrdá
Perla mezi loveckými psy. Český fousek je starobylé plemeno, od kterého lze odvodit celou řadu evropských hrubosrstých ohařů. Tento pohledný a skladný pes s typickým a působivým vousem a výrazným obočím je stejně dokonalý a schopný lovec, jako báječný přítel a společník, který však také dokáže být dobrým ochráncem své rodiny. Dobře vychází i s ostatním zvířecími obyvateli domácnosti i dvora. Je všestranný, má vynikající "nos", je výborný aportér, je otužilý, neúnavný, ale přitom se velmi dobře a snadno učí, je ovladatelný a ochotný k práci. Prostě pravý přítel člověka.

Fotka knihyČeský teriér - Hana Petrusová Jazyk: cz Fortuna Libri 2010
ISBN: 978-80-7321-520-0 299 Kč 160 stran Vazba: tvrdá
Seznamte se s historií vzniku a mezinárodního uznání okouzlujícího českého národního plemene. Poznejte jeho povahové vlastnosti, ale i zdravotní předpoklady, které musí mít správný český teriér. Vlastnosti, pro které byl vyšlechtěn a používán jako pracovní pes. Dnes je stejně oblíbený jako domácí přítel. Tato kniha vám poradí, jak si vybrat správné štěně, poskytne vám řadu informací o jeho držení, krmení, výchově, aby z něj vyrostl ten pravý český teriér.

NáhledČtyřnohý kamarád aneb pozitivní potivace v praxi - Martina Klimešová Jazyk: cz amorna 0
249 Kč Vazba: měkká
První kniha vydaná v České republice, která je věnována pozitivní motivaci. Autorkou je MVDr. Martina Klimešová - dlouholetá úspěšná závodnice v dogdancingu (mistryně republiky) a agility (4. místo na mistrovství světa). Všech svých úspěchů dosáhla jen díky pozitivnímu přístupu. V knize se dočtete, jak si zjednodušit život se svým psem pomocí jednoduchých pravidel, ale i jak dosáhnout lepších výsledků v různých kynologických disciplinách. To vše jen pomocí správné pozitivní motivace. Kniha je doplněna názornými fotografiemi.

Fotka knihyDalmatin - Frances Campová Jazyk: cz Fortuna Print 2003
ISBN: 80-7321-060-6 299 Kč 160 stran Vazba: tvrdá
Série malých monografií o vyhledávaných psích plemenech. Každá z nich přináší všechny potřebné údaje o původu plemene, jeho standardu, povaze i zvláštnostech, každodenní péči o psa, o jeho výchově, využití i výcviku, o výstavách, zdravotní péči a péči o staré psy. Knihu provází slovníček nejdůležitějších kynologických i veterinárních termínů. Všechny tyto cenné informace provází pečlivě vybraná obrazová dokumentace.

Fotka knihyDášeňka čili Život štěněte - Karel Čapek Jazyk: cz Knižní klub 2009 Praha
ISBN: 978-80-242-2614-9 149 Kč 78 stran Vazba: tvrdá
Jedna z nejoblíbenějších českých dětských knížek vznikla v třicátých letech dvacátého století. Karel Čapek, který ji pro děti "napsal a zakusil", si pořídil do domu na Vinohradech i psa nejprve airedala a pak drsnosrstého teriéra Iris, mámu Dášeňky. Tahle krásná knížka kromě Života štěněte obsahuje i další psí příběhy: Jak se fotografuje štěně, Pohádky pro Dášeňku, O psích zvycích nebo třeba O lidech. Půvabné vyprávění i obrázky budou provázet vaše děti po celý život; jednou s nimi seznámí zase svoje děti.

Fotka knihyDeníček našeho šťeňátka - Ivana Auingerová Jazyk: cz CPress 2010
ISBN: 978-80-251-3368-2 249 Kč 48 stran Vazba: tvrdá
Díky této jedinečné knize, kterou si napíšete sami, máte konečně možnost ukládat si vzpomínky na první měsíce života vašeho štěňátka a uchovávat nejlepší fotografie z nejkrásnějších společných zážitků. V knize také naleznete kapsičku na uložení očkovacího průkazu psa, abyste měli vše potřebné na jednom místě.

Fotka knihyDeník polepšeného psa - Martin Howard Jazyk: cz Fortuna Libri 2009
ISBN: 978-80-7321-508-8 229 Kč 216 stran Překlad: M. Pellarová Vazba: tvrdá
Další rok v životě Blaka: novopečeného táty... hrdiny smečky. Jakmile se ukáže, že do domácnosti brzy přijde dítě, vztahy mezi psy a lidmi se prudce zhorší. Majitelé dojdou k názoru, že tři nezvedené hafany už nezvládnou, takže to vypadá, že Blaka, jeho milovanou družku Ellu a adoptivního synka Byrona čeká chmurná budoucnost v útulku nebo u cizích lidí.

Fotka knihyDeník zlého psa - Martin Howard Jazyk: cz Fortuna Libri 2008
ISBN: 978-80-7321-441-8 229 Kč 222 stran Překlad: M. Pellarová Vazba: tvrdá
Patříme k největším milovníkům psů na světě. Milujeme své miláčky, chlubíme se jimi, děláme jim pomyšlení. Ale co oni? Jak vidí své pány a další příslušníky lidského plemene? Možná podobně jako kříženec Blake, který ve svém deníku glosuje soužití s lidmi s nadsázkou a humorem, za které by se nemusela stydět ani Bridget Jonesová.

Fotka knihyDobrman - Lou-Ann Cloidtová Jazyk: cz Fortuna Print 2001
ISBN: 80-86144-95-X 299 Kč 160 stran Překlad: E. Horová Vazba: tvrdá
Série malých monografií o vyhledávaných psích plemenech. Každá z nich přináší všechny potřebné údaje o původu plemene, jeho standardu, povaze i zvláštnostech, každodenní péči o psa, o jeho výchově, využití i výcviku, o výstavách, zdravotní péči a péči o staré psy. Knihu provází slovníček nejdůležitějších kynologických i veterinárních termínů. Všechny tyto cenné informace provází pečlivě vybraná obrazová dokumentace.

Fotka knihyDobrman - Jimmy Richardson Jazyk: cz Timy 1997 Bratislava
ISBN: 80-88799-38-4 139 Kč 120 stran Překlad: Ing. Karel Smrček Vazba: tvrdá
Elegance, inteligence a oddanost dobrmanů je oprávněně vyzvedly na místo jednoho z nejpopulárnějších plemen psů na světě. Jimmy Richardson, chovatel šampionů, vystavovatel a rozhodčí přináší v této vynikající ilustrované knize informace, rady a pokyny, které poskytnou každému majiteli možnost zajistit co nejlepší podmínky pro tohoto psího aristokrata.

Fotka knihyDobrman - Ivana Lupečková Jazyk: cz Dona 2006
ISBN: 80-7322-089-X 145 Kč 100 stran Vazba: měkká
Monografie o oblíbeném plemeni inteligentních psů s přirozeným hlídacím instinktem. Autorka radí s výběrem štěněte, výchovou, výcvikem včetně výcviku k obraně. Významnou část knihy tvoří kapitoly o výživě a péči o dobrmana a také o odchovu štěňat. Najdete zde i rady, jak připravit psa na výstavy a také seznam nejznámějších chovatelských stanic.

Fotka knihyDog Dancing aneb Jak tančit se psem - Kateřina Lerlová Jazyk: cz PLOT 2010
ISBN: 978-80-7428-048-1 229 Kč 176 stran Vazba: tvrdá
Tancování se psem, čili dog dancing, se stává u nás stále populárnějším kynologickým sportem. V této u nás první publikaci seznamuje autorka začínající tanečníky nejen s figurami, ale radí, jak vůbec s tímto sportem začít a připravit tak mnoho zábavy jak pro nás, tak pro svého čtyřnohého mazlíčka.

Fotka knihyDOG Frisbee - zábavný sport i sportovní zábava - Yvona Andrová, Veronika Urbášková Jazyk: cz Psí hrátky 0
ISBN: neuvedeno 280 Kč Vazba: tvrdá
První česká kniha o dogfrisbee od Mistryně Evropy v dogfrisbee Yvony Andrové a Veroniky Urbáškové. Najdete zde popis a vhodnost použití gumových a látkových disků, speciálních disků pro dogfrisbee, pro malé psy a soutěžních disků.

Fotka knihyDomácí výchova psa - Charlotte Schwartzová Jazyk: cz Fortuna Libri 2007
ISBN: 80-7321-359-6 149 Kč 128 stran Překlad: E. Horová Vazba: měkká
Charlotte Schwartzová se dělí o své prověřené metody a poskytuje majitelům cenné rady, aby jim pomohla s výchovou psa k čistotnosti. Naučíte se chápat, jak pes myslí, komunikovat s ním a používat jeho instinkty ke svému užitku.

Fotka knihyDomácí zvěrolékař - Popelářová Renata Jazyk: cz GRADA 2011
ISBN: 978-80-247-3827-7 199 Kč 128 stran Vazba: měkká
Tato ojedinělá publikace je určena všem majitelům psů a koček, kteří se zajímají o zdravotní stav svého miláčka. Čtenář v ní najde stručné a srozumitelné informace, co je nejdůležitější v preventivní péči o psa a kočku, jaké jsou nejčastější diagnózy a jak postupovat v domácím ošetření. Dozví se také, kdy a proti čemu je nejlépe očkovat, kdy a jak odčervovat, jak čistit uši, co dělat při úrazu, průjmu či zvracení... Na konci knihy je připojen popis základních ošetřovatelských úkonů, které by měl majitel zvířete zvládnout, vybavení domácí lékárničky a několik rad pro chování v ordinaci.

Fotka knihyEgon: Děsná psina - Petra Baďurová Jazyk: cz Titanic 2019 Praha
ISBN: 978-80-86652-66-5 267 Kč 304 stran Vazba: měkká
Jaké to je být opečovávaným domácím mazlíčkem? Byl by pes opravdu nejlepším přítelem člověka, kdyby uměl mluvit? Co bychom se o sobě dozvěděli? A co je to za spolek tihle pejskaři? Příběh jednoho psího seniora, jeho nesnesitelné paničky a shovívavého páníčka. Psí vzpomínky, plné zábavných a ironických postřehů i nechtěného humoru z odposlechnuté hovorové češtiny, jakou mluví Egonova dvounohá smečka a kamarádi-pejskaři z pražských Košíř. Na papíře to vypadá trochu rebelsky, ale jde o situace majitelům psů důvěrně známé, jen tentokrát vyprávěné z pohledu psa. Egonova literární panička, zvaná panda, je nejen neskutečně trhlá, ukecaná a otravně důsledná ve své poněkud přehnané péči, ale také toho o psech dost ví. Autorka Petra Baďurová se touto zábavnou formou dělí se čtenáři o své celoživotní kynologické know-how. Možná nakonec po čtyřnohém příteli zatouží i čtenář, který všechny ty radosti, útrapy a souznění s blízkou psí duší na vlastní kůži dosud nepoznal.

Fotka knihyEncyklopedie psi - Esther Verhoef Jazyk: cz REBO Productions 2006
ISBN: 80-7234-600-8 399 Kč 272 stran Vazba: tvrdá
Encyklopedie představuje vhodnou příručku pro každého, kdo stojí před obtížným rozhodnutím, jak si z pestré palety plemen vybrat vlastního psa vhodného vlastnostmi i exteriérem. Kniha, nabízí hodnotné informace nejen začínajícím chovatelům, ale i zkušeným majitelům psa a zabývá se více než 225 plemeny.

Fotka knihyEncyklopedie psů - Esther Verhoef-Verhallen Jazyk: cz REBO Productions 2002
ISBN: 80-7234-172-3 345 Kč 270 stran Vazba: tvrdá
Přehledná a logicky členěná encyklopedie s více jak 225 plemeny psů.

Fotka knihyFoxteriér - Muriel P. Leeová Jazyk: cz Fortuna Print 2005
ISBN: 80-7321-153-X 299 Kč 160 stran Překlad: E. Horová Vazba: tvrdá
Další kniha ze série malých monografií o vyhledávaných psích plemenech přináší poznatky o původu plemena, jeho standardu a zvláštnostech, každodenní péči o psa, o jeho plemenitbě, výchově, využití a výcviku, o výstavách, zdravotní péči a péči o starého psa.

Fotka knihyFrancouzský buldoček - Muriel P. Leeová Jazyk: cz Fortuna Print 2006
ISBN: 80-7321-228-5 299 Kč 160 stran Překlad: E. Horová Vazba: tvrdá
Oblíbená autorka a vydavatelka knih o psech a majitelka francouzských buldočků, napsala tuto knihu, aby poskytla nezbytná fakta o tom, co je nezbytné při pořízení štěněte, péči o srst a zdravotní péči o francouzského buldočka a o jeho vystavování. Tato kniha spojuje znalosti specialistů na plemeno, veterinárních lékařů, výcvikářů a etologů s prací týmu zkušených knižních grafiků, fotografů a ilustrátorů, kteří spolu vytvořili nápaditého a přesného průvodce pro všechny majitele francouzských buldočků. Kniha je vybavena více než 135 barevnými fotografiemi, které jsou stejně půvabné, jako ilustrativní. Poznatky moderní vědy umožnily vydavateli, aby ukázal dosud nepublikované snímky elektronového mikroskopu vytvořené speciálně pro tuto ediční řadu knih.

Fotka knihyFrancouzský buldoček - Esther Verhoef Jazyk: cz REBO Productions 2005
ISBN: 80-7234-403-X 99 Kč 64 stran Překlad: Kateřina Trory Vazba: měkká
Francouzský buldoček si díky své náklonnosti k lidem, příhodné velikosti a klaunskému vzezření získal příznivce na celém světě. Tato příručka začínajícího chovatele je určena každému, kdo má v úmyslu francouzského buldočka si pořídit, ale také těm, kdo jej již vlastní. Naleznete zde informace o historii a vnějších charakteristikách tohoto plemene, o tom, na co si dát pozor při koupi, stejně jako cenné rady pro péči a krmení.

Fotka knihyGenetika a šlechtění plemen psů - Jaromír Dostál Jazyk: cz Dona 2007
ISBN: 80-7322-104-7 280 Kč 260 stran Vazba: tvrdá
Nově zpracovaná příručka předního odborníka, která vyčerpávajícím způsobem zasvěcuje do genetiky psích plemen. Cenné informace v ní najdou nejen chovatelé, ale i zájemci o koupi psa, kterým kniha pomáhá pochopit problematiku genetických vad u různých plemen psů.

Fotka knihyHaf! - neuveden Jazyk: cz Knižní klub 2008
ISBN: 978-80-242-2266-0 699 Kč 240 stran Vazba: tvrdá
Dárková publikace zachycující rozmanité tváře psů na jedinečných fotografiích doprovázených hravými, vtipnými texty. Od neohrabaných či potrhlých štěňat přes laskavě pečující psí mámy, hrdé lovecké psy až k věrným psím kamarádům nebo poctivým hlídačům - tato kniha nabízí pozoruhodný portrét našich čtyřnohých přátel a jejich každodenního života.

Fotka knihyHodný pes - nemožné chování - Jeanne Carlson, Ranny Green Jazyk: cz PRÁH 1995
ISBN: 80-85809-37-0 199 Kč 224 stran Překlad: J. Kamínková Vazba: měkká
Abecední průvodce problémovým chováním vašeho psa.

Fotka knihyHovory se psem - Kate Solisti-Mattelonová Jazyk: cz PRÁH 2009
ISBN: 80-7252-080-6 179 Kč 124 stran Vazba: měkká
Milá poetická knížka, která dětem i dospělým přiblíží vnitřní svět jejich zvířecích miláčků.Od stejné autorky budou potom následovat také Hovory s koněm a Hovory s kočkou. Všechny tři knihy jsou koncipovány jako lidské otázky a zvířecí, přibližně jednostránkové odpovědi.

Fotka knihyHry se psem - Brigite Eilert-Overbeck Jazyk: cz Vašut 2009
ISBN: 978-80-7236-669-9 99 Kč 48 stran Překlad: A. Kavinová Vazba: měkká
Patří váš pes k hravým typům? Udělejte si test! Pomocí správných nápadů ke hře rozhýbete i toho nejpomalejšího lenocha. Míčky a létací talíře - to jsou nejskvělejší hračky pro šampiony i citlivky. A hurá přes překážky! Zábavné dráhy na doma i na ven. Tak zůstane váš pes v dobré kondici. Váš pes dokáže víc, než jen dávat pac. Díky několika drobným číslům se blýskne jako estrádní hvězda!

Fotka knihyChcete mě? - Jana Zakaria Zvoníčková Jazyk: cz Česká televize 2011 Praha
ISBN: 978-80-7448-012-6 299 Kč 144 stran Vazba: tvrdá
Kniha o ochraně a chovatelství domácích zvířat, ochraně zvířat ve volné přírodě i o tom, co všechno se může stát a co se také stalo při záchraně opuštěných, zatoulaných či týraných zvířat. Je určena pro děti i jejich rodiče a prarodiče a vychází z televizního pořadu „Chcete mě?“, jehož tvářemi jsou již mnoho let zpěvačka Marta Kubišové a herec Zdeněk Srstka. Hlavními hrdiny knihy jsou psi, kočky, prasátka, ale i ježci, vydry nebo orangutani a jejím obsahem jsou příběhy zvířat veselé, smutné i kuriózní, ale také důležité rady, informace, rozhovory a fotokvízy.

Fotka knihyChov psů - Esther Verhoef Jazyk: cz REBO Productions 2005
ISBN: 80-7234-400-5 99 Kč 64 stran Překlad: Šárka Kokolj Vazba: měkká
Možná i vy uvažujete o tom, že svou fenku připustíte, jenže si nejste jisti, zda se o ni a její štěňátka dokážete dobře postarat. Jak má být fena krmena během březosti? Jak probíhá porod a kdy bude třeba vaší pomoci? Jak poznáte, zda má fena dostatek mléka? Tato kniha zodpoví všechny otázky začínajícího chovatele, zasvěceně vás provede celou problematikou chovu psů a pomůže vám úspěšně odchovat vrh štěňat.

Fotka knihyChov psů - Zdeněk Procházka Jazyk: cz Paseka 2005
ISBN: 8071857688 289 Kč 314 stran Vazba: tvrdá
Monografie týkající se chovu psů je dosud nejvýznamnější a nejprodávanější knihou s touto problematikou u nás. Podává vyčerpávající přehled dosavadních údajů a znalostí o vzniku, vývoji a rozvoji psů. Je výslednicí nejen teoretických znalostí a praktických zkušeností autora, ale i jeho schopností pedagogických. Jednotlivé kapitoly, doplněné obrazovou dokumentací, jsou pojaty tak, aby čtenář mohl čerpat potřebné informace pro kvalifikované držení, výcvik či chov psa bez ohledu na jednotlivá plemena. Poslední kapitola je věnována organizování chovatelské činnosti v ČR a jejím vazbám na Mezinárodní kynologickou federaci (FCI).

Fotka knihyInteligence psů - Stanley Coren Jazyk: cz PRÁH 2007
ISBN: 80-7252-186-1 330 Kč 320 stran Vazba: tvrdá
Pokud jste někdy dumali, co se skutečně odehrává v hlavě vašeho psa, zde máte příležitost, jak to zjistit. V revidovaném a aktualizovaném vydání této věčně vyprodané populární knihy předává psycholog a držitel mnoha ocenění Stanley Coren překvapivý náhled do inteligence našeho nejstaršího zvířecího společníka. Je možné, že psi skutečně přemýšlejí? Mají vědomí takové, jaké ho známe u lidí? Jakou podobu má psí paměť? Mohou s námi psi komunikovat, a pokud ano, jak jim můžeme porozumět? Prožívají nějaké pocity jako třeba pocit viny, věrnosti nebo žárlivosti? Pociťují radost a žal? Jak chytrý je váš pes?

Fotka knihyIrský setr - Margaret Williamsová Jazyk: cz Fortuna Print 2003
ISBN: 80-7321-048-7 299 Kč 160 stran Překlad: E. Horová Vazba: tvrdá
Série malých monografií o vyhledávaných psích plemenech. Každá z nich přináší všechny potřebné údaje o původu plemene, jeho standardu, povaze i zvláštnostech, každodenní péči o psa, o jeho výchově, využití i výcviku, o výstavách, zdravotní péči a péči o staré psy. Knihu provází slovníček nejdůležitějších kynologických i veterinárních termínů. Všechny tyto cenné informace provází pečlivě vybraná obrazová dokumentace.

Fotka knihyIrský vlkodav - Vladimíra Jestřábová Jazyk: cz Dona 2003
ISBN: 80-7322-041-5 125 Kč 112 stran Vazba: měkká
Majitelka chovatelské stanice Šedý lord se zabývá všemi oblastmi chovu irského vlkodava a důraz věnuje především některým specifickým nárokům tohoto plemene. 2. doplněné vydání.

Fotka knihyIrský vlkodav - Alice Kaneová Jazyk: cz Fortuna Libri 2008
ISBN: 80-7321-393-0 299 Kč 160 stran Vazba: tvrdá
Pes s nejvyšší kohoutkovou výškou na světě, to je irský vlkodav. Skutečný „něžný obr“ psího světa, oděný v charakteristické hrubé srsti a v kohoutku ne menší než 79 cm. Plemeno je oddané rodině, což je spojeno s jeho příslovečnou kuráží. Irský vlkodav patří k nejpřátelštějším plemenům psího světa, ale vyžaduje majitele, který je schopný poskytnout mu odpovídající pohyb, péči a ubytování, které potřebuje, aby nestrádal. Činorodá rodina s dětmi by si nemohla přát vhodnějšího a příjemnějšího psího společníka. Ve výstavním kruhu irský vlkodav předvádí impozantní zjev stejně jako působivou velikost a souměrnost. Okouzlí každého milovníka psů, se kterým se setká. Tato kniha poskytuje velmi potřebné informace o irském vlkodavovi a jeho předcích, o jeho povaze a standardu stejně jako o správném výběru štěněte, krmení, výchově, preventivní zdravotní péči a chování plemene. Nový majitel přivítá radu o přípravě domova před příchodem štěněte a předcházení problémům se štěňaty. Navíc velmi poučná publikace nabízí přes 135 barevných fotografií, které jsou stejně informativní jako poutavé. Srozumitelné pokyny a důležité informace jsou zdůrazněny tak, aby zajistily snadný přístup ke všemu, co čtenář potřebuje vědět o životě s irským vlkodavem. Ať už máte problémy s výchovou, alergiemi nebo blechami, tato kniha poradí, jak jim předcházet. Je nepostradatelným průvodcem povinnostmi majitele od štěněcích do seniorských let psa. Publikaci doporučují špičkoví chovatelé a cvičitelé každému novému majiteli irského vlkodava.

NáhledJá a moje smečka - Adéla Syručková Jazyk: cz TeMi CZ 2012
ISBN: 978-80-87156-75-9 210 Kč 120 stran Vazba: tvrdá
Příběhy, v nichž jako hlavní hrdinové vystupují ne lidé, ale zvířátka, patří k nejoblíbenějším. Čtou je rády děti i dospělí, jsou vítanou předlohou pro film i televizi, slouží jako inspirace v hudbě i ve výtvarném umění. Mnozí čtvernožci se stali dokonce „hvězdami“, například liška Bystrouška, ze psů Lassie, Dášenka, Fík, koníci Ryzáček nebo Satan, dále méďové, srnky, prasátka, ale v síni slávy se objevují i hrdinové okřídlení či ploutvovití, jako racek Jonathan či velryba Willy. Knížkou Já a moje smečka se k nim přidává další, psí hrdinka Adélka, fenka bišonka. Za pomoci své paničky vypráví o tom, jak přišla na svět, jak se dostala do lidské rodiny, kterou dle své přirozenosti považuje za svou smečku, jak se jí v ní žije a co vše si se svými dvounožci užije za dobrodružství. Svou veselou a nezbednou povahou jim působí nejednu starost, ale nade vším vítězí vzájemná láska a radost ze společného soužití. Adélčin příběh se odvíjí jak slovem, tak i obrazem, neboť od okamžiku, kdy přišla na svět, byla fotografována při všech příležitostech a důležitých okamžicích svého psího života. Mnozí pejskomilové se s ní mohli seznámit již prostřednictvím jejího blogu, knížkou vstupuje i do literatury.

Fotka knihyJá pes - E.Tylínek, Z. Samková, J. Kňákal, K. Trojan Jazyk: cz Svépomoc 1990 Praha
ISBN: 80-7063-002-7 95 Kč 202 stran Vazba: tvrdá
Kniha je členěna do jednotlivých skupin plemen podle původu a pracovního zařazení.Popisuje vývoj a zdomácnění psovitých šelem. U jednotlivých plemen se dočteme o původu, vlastnostech a stavbě těla psa. Jsou popsány i nároky na chov a výcvik.

Fotka knihyJack Russell teriér - Esther Verhoef-Verhallen Jazyk: cz REBO Productions 2001
ISBN: 978-80-255-0334-8 299 Kč 128 stran Překlad: J. Holeňová Vazba: tvrdá
Krátkonohý Jack Russell teriér a Parson Jack Russell teriér jsou dvě velmi podobná psí plemena. Oba typy psů jsou velmi aktivní, neúnavné a velice inteligentní. Za svou značnou popularitu vděčí své bezproblémové povaze, ale také dobrému zdraví a zajímavému, přirozenému vzhledu. Tato příručka je cenným zdrojem informací pro každého stávajícího i budoucího majitele (Parson) Jack Russell teriéra.

Fotka knihyJack Russell teriér - Veronika Zahořová Jazyk: cz Robi maus 2010
ISBN: 978-80-87293-14-0 129 Kč 72 stran Vazba: měkká
V příručce Jack Russell teriér se dozvíte všechny potřebné informace k chovu, výcviku a také praktické rady, jak si počínat zejména při odstraňování zlozvyků. Jednotlivé kapitoly jsou opět řazeny abecedně a jsou doplněny fotografiemi. V pořadí již 7. titul z edice Abeceda chovatele je věnovaný chovu tohoto oblíbeného psa. Autorka knihy Veronika Zahořová zde popisuje veškeré důležité informace, které je nutné znát k chovu tohoto temperamentního a hravého plemene.

Fotka knihyJak porozumět svému psovi - David Alderton Jazyk: cz JUNIOR 2005
ISBN: 80-7267-169-3 229 Kč 128 stran Překlad: M. Borák Vazba: měkká
Už jste se někdy zamýšleli nad tím, proč se psi vzájemně očichávají, když se potkají? Proč se čerstvě vykoupaný pejsek vyválí v něčem odporně zapáchajícím? Proč se štěňátka pořád perou? Proč pes rozhryže vše, co doma najde, nebo proč vytrvale štěká, když je doma sám? Kniha vám umožní nahlédnout do řeči psů všech ras a věku. Zjistíte, jak psi vyjadřují radost, hněv, strach, varování, agresi a mnohé další emoce a získáte rady, jak co nejlépe pochopit svého mazlíčka, protože pes rozhodně není čtyřnohý člověk, ale potomek šelem.

Fotka knihyJak poznat psí duši - Rudolf Desenský, Jitka Škapíková Jazyk: cz XYZ 2008 Praha
ISBN: 978-80-7388-073-6 269 Kč 302 stran Vazba: tvrdá
Rudolf Desenský je praktik v oboru psychologie psů, behaviorismu a poruch chování se specializací na výuku lidí v převýchově psů. Zachraňuje psy, kteří jsou kvůli špatnému přístupu svých dosavadních pánů problémoví či nezvladatelní. V této knížce se Rudolf Desenský dělí o zkušenosti, jež má s agresivními či původně nedůvěryhodnými psy, a vysvětluje, jak takové psy zvládnout.

NáhledJak trénovat nemožného psa aneb i prasátka mohou létat - Jane Killionová Jazyk: cz
239 Kč Vazba: měkká
sleva v e-shopu na www.plotknihy.cz V knize se dozvíte, jak váš pes myslí, co ho zajímá a co na něj zabírá. Máte pocit, že Váš pes je "moula"? Ukáže Vám, jak i jeho naučit věcem, o nichž jste si mysleli, že je zvládnou jen nadaná zvířata.....

Fotka knihyJazvečík - Wolfgang Ransleben Jazyk: sk TIMY partners 1999
ISBN: 80-88799-76-7 154 € 100 stran Vazba: tvrdá
Všetko, čo potrebujete vedieť o jazvečíkovi: držanie, chov, výcvik, vystavovanie, poľovačka, starostlivosť o zdravie.

Fotka knihyJezevčíci v myslivecké praxi - Václav Vochozka Jazyk: cz Dona 2010
ISBN: 80-86136-77-9 145 Kč 196 stran Vazba: měkká
Vyčerpávající praktická publikace zabývající se problematikou chovu všech plemenných variant jezevčíků, jejich výchovou, přípravou a výcvikem pro pracovní využití v myslivosti. Text doprovázejí poutavé příběhy ze života s těmito milými čtyřnohými společníky.

Fotka knihyJezevčík - Ingrid Schwartzová Jazyk: cz Fortuna Print 2002
ISBN: 80-7321-006-1 299 Kč 160 stran Překlad: H. Kholová Vazba: tvrdá
Ačkoliv se kniha týká hlavně základních výcvikových otázek, je to užitečný průvodce, informující budoucího majitele o tom, jak předcházet problémům, a o potřebách zvířete od štěněcího věku až po stáří. Podle doporučení špičkových chovatelů a cvičitelů je to vhodná příručka pro každého nového majitele jezevčíka.

Fotka knihyJezevčík - Leni Fiedelmeierová Jazyk: cz Vašut 2000
ISBN: 80-7236-096-5 99 Kč 64 stran Vazba: měkká
Rady odbornice ke správnému chovu a péči. S praktickým návodem ke koupi, vybavení a výživě psa. S dietními doporučeními pro jezevčíky s nadváhou. Na stránkách z praxe: výchova jezevčíka krok za krokem a porozumění psí řeči. 25 barevných fotografií, 30 kreseb.

Fotka knihyJezevčík - Wolfgang Ransleben Jazyk: cz Timy 1995 Bratislava
ISBN: 80-88799-04-X 149 Kč 100 stran Překlad: Lea Smrčková Vazba: tvrdá
Tato kniha vyčerpávajícím způsobem popisuje jednotlivé typy jezevčíků a podává o nich ucelené informace, které odborník uvítá. Kniha je členěna do několika kapitol, kde je popsáno vše, co se jezevčíků týká. Vysvětluje srozumitelně postupy při výchově psa jako domácího společníka, ale také pro postup výcviku na práci loveckého psa.

Fotka knihyJorkšírský teriér - Rachel Keyesová Jazyk: cz Fortuna Print 2000 Praha
ISBN: 80-86144-57-7 299 Kč 160 stran Překlad: Jana Hejná Vazba: tvrdá
Původ plemene, plemenný standard, každodenní péče o vašeho psa, zacvičení a trénování vašeho psa, zdravotní péče,když váš pejsek zestárne, vystavování vašeho psa,pochopte chování psa...

Fotka knihyJorkšírský teriér - Naděžda Šebková, Jana Dytrychová Jazyk: cz Robi maus 2009
ISBN: 978-80-87293-05-8 129 Kč 72 stran Vazba: měkká
Monografie velmi oblíbeného psa Jorkšírského teriéra je konečně na knižním trhu! Autorka knihy Dr. Ing.Naděžda Šebková je pedagogem ČZU v Praze, kde vyučuje předměty s kynologickým zaměřením a zootechnikou. Spoluautorka Jana Dytrychová je studentkou bakalářského oboru "Kynologie" na ČZU v Praze. Zároveň je chovatelkou jorkšírských teriérů a vlastní chovatelskou stanici "Malé potěšení". Kniha je řazena podle abecedních hesel, takže je velmi přehledná a srozumitelná všem čtenářům a zájemcům o chov tohoto velmi oblíbeného pejska. Nechybí samozřejmě kapitoly péče o srst, problémové chování, výstavy, rozmnožování a štěňata, infekční nemoci aj. Vzhledem k tomu, že všechny naše knihy jsou výhradně od českých autorů, doufáme, že i tento titul bude o to žádanější a pro některé chovatele cennější. Plemeno Jorkšírský teriér je jedním z nejoblíbenějších psů vůbec.

Fotka knihyJorkšírský teriér a jeho barevné varianty - Sandra Javorčeková Jazyk: cz PLOT 2011
ISBN: 978-80-7428-081-8 289 Kč 184 stran Vazba: tvrdá
Tato unikátní psí monografie rozebírá dopodrobna všechny barevné varianty populárního plemene jorkšírský teriér. V knize naleznete nejen plemenné standardy a genetiku barev, ale samozřejmě i informace o péči, krmení, zdravotních problémech, výcviku, chovu a výstavách.

Fotka knihyKamarád pes (návod k použití) - Zdeněk Spies Jazyk: cz Albatros 2005
ISBN: 80-00-01511-0 79 Kč 88 stran Vazba: tvrdá
Užitečná knížka je určena všem malým začínajícím chovatelům různých ras pejsků. Autor v ní vtipně shrnuje nejběžnější zásady péče o psa dozvíte se, jak vašeho chlupatého přítele krmit, cvičit a vůbec se o něho starat tak, abyste měli radost nejen vy z něho,ale i on z vás! Knížka je bohatě ilustrovaná.

Fotka knihyKapesní atlas psů - Lea a Martin Smrčkovi Jazyk: cz Ottovo nakladatelství 2002
ISBN: 80-7181-341-9 299 Kč 264 stran Vazba: tvrdá
KAPESNÍ ATLAS PSŮ představuje na malém prostoru téměř dvě stovky rozmanitých plemen psů. Tato stručná a přehledná příručka vám pomůže orientovat se ve zdánlivě nepřehledné směsi existujících plemen. Barevné fotografie typických zástupců doplňují informace o jejich velikosti, barvě, výskytu, užití, nárocích, vlastnostech, ale též o možné záměně s jinými plemeny.

Fotka knihyKapesní slovník česko-psí/pso-český - Christophe Besse , Jean Cuvelier Jazyk: cz CPress 2009
ISBN: 978-80-251-2417-8 269 Kč 260 stran Vazba: tvrdá
První oboustranný kapesní slovník, který hovoří jak psí řečí, tak i slovy jejich pánů. Nepostradatelný průvodce komunikací mezi člověkem a jeho psem (či psem a jeho člověkem) převádí chování a každodenní situace těchto dvou živočišných druhů do „lidské“ a „psí řeči“ pomocí 160 klíčových slov seřazených od A do Z: např.: agrese, blecha, čich, falešná březost, hierarchie, kastrace … ale také automobil, hra, kočka...

Fotka knihyKavkazský pastevecký pes - Stacey L. G. Kubynová Jazyk: cz Fortuna Print 2005
ISBN: 80-7321-161-0 299 Kč 160 stran Překlad: E. Horová Vazba: tvrdá
Další ze série kynologických příruček nabízí otevřený a důvěryhodný pohled na charakteristické vlastnosti a povahu kavkazského pasteveckého psa. Autorka knihy je zároveň dlouholetou chovatelkou tohoto plemena – její zkušenosti a praktické rady ocení všichni chovatelé tohoto silného a náročného psa.

Fotka knihyKdyby váš pes mohl mluvit... - Příručka pro výcvik lidí - Bruce Fogle Jazyk: cz Knižní klub 2007
ISBN: 9788024218847 289 Kč 160 stran Překlad: Helena Kholová Vazba: tvrdá
Praktická příručka, která s vtipem a čtivou formou seznamuje čtenáře s psím pokolením. Popisuje vývoj psa a jeho zdomácnění, schopnosti i dovednosti, které člověk využívá po staletí, a uvádí základní tipy na správnou péči. Publikace je vybavená celobarevnými fotografiemi, které ukazují psy při nejrůznějších hrách a činnostech, a autor k některým momentkám připojuje "bubliny" se slovními komentáři psích protagonistů.

Fotka knihyKdyž můj pes nechce poslouchat - Angela Wegmannová Jazyk: cz Knižní klub 2011
ISBN: 978-80-242-2720-7 259 Kč 160 stran Překlad: L. Smrčková Vazba: tvrdá
Tato publikace ukazuje, jak zvládnout nejběžnější problémové chování, které se u vašeho psa může vyskytnout. Obsahuje příklady z praxe, podrobný rozbor příčin nežádoucího chování a rady, jak zjednat nápravu. Nechybí ani základy výchovy psa, přehled potřebných pomůcek, podpůrné léčebné metody včetně homeopatie a Bachovy květové terapie a mnoho dalšího.

Fotka knihyKolie - Joan Mooreová Jazyk: cz Fortuna Print 2002
ISBN: 80-86144-70-4 299 Kč 160 stran Překlad: E. Horová Vazba: tvrdá
Kniha ze série malých monografií o vyhledávaných psích plemenech přináší poznatky o původu plemena, jeho standardu a zvláštnostech, o každodenní péči o psa, o jeho plemenitbě, výchově, využití a výcviku, o výstavách, zdravotní péči a péči o starého psa. Připojen je slovníček nedůležitějších kynologických a veterinárních pojmů. Všechny tyto cenné informace doprovází pečlivě vybraná obrazová dokumentace.

Fotka knihyKolie Dlouhosrstá a krátkosrstá - Eva-Maria Kramer Jazyk: cz Ottovo nakladatelství 2002
ISBN: 80-7181-706-6 99 Kč 62 stran Překlad: L. Smrčková Vazba: měkká
Původním posláním kolie bylo shánění ovcí na rozlehlých skotských pastvinách. Nyní se chovají především jako přítulní, hraví a bystří rodinní psi. Jsou milými společníky. Kolie patří k oblíbeným rodinným psům.

Fotka knihyKonejšivé signály - Turid Rugaas Jazyk: cz PLOT 2007
ISBN: 978-80-86523-80-4 199 Kč 100 stran Překlad: Š. Horáková Vazba: tvrdá
Turid Rugaas, norská cvičitelka psů, popsala jev, který nazvala konejšivými signály. Jedná se o řeč těla, s jejíž pomocí psi komunikují a předcházejí konfliktům a agresivním reakcím. Turid Rugaas se začala tímto jevem zabývat podrobněji a zmapovala jeho možné využití při výchově psa a cvičitelské praxi. Výsledky její práce, prezentované na četných přednáškách a kurzech, se dočkaly značného ohlasu a vzbudily zájem kynologů na celém světě. Kniha shrnuje veškeré její poznatky o konejšivých signálech a naučí čtenáře, jak lépe porozumět psům a jak tyto signály používat při komunikaci s nimi.

NáhledKto spával s kráľom? - Regina Grigláková Jazyk: sk Regina Grigláková 2012
ISBN: 978-80-970938-6-0 273 € 77 stran Vazba: měkká
Dámy na kráľovských dvoroch ich zbožňovali pre ich osobnosť, jedinečnosť, inteligenciu a ľahkú cvičiteľnosť...

Fotka knihyKynologická příručka - Vladimíra Tichá Jazyk: cz Dona 2010
ISBN: 978-80-7322-140-9 195 Kč 144 stran Vazba: tvrdá
Příručka pro rozhodčí exteriérů psů, poradce chovů, majitele chovatelských stanic i všechny ostatní, kteří se zabývají chovem psů. Kniha je dílem předních odborníků a vznikla ve spolupráci s Českomoravskou kynologickou unií.

Fotka knihyLabradorský retrívr - Dr. Bernard Duke Jazyk: cz Fortuna Print 2001
ISBN: 80-86144-93-3 299 Kč 160 stran Překlad: E. Horová Vazba: tvrdá
Série malých monografií o vyhledávaných psích plemenech. Každá z nich přináší všechny potřebné údaje o původu plemene, jeho standardu, povaze i zvláštnostech, každodenní péči o psa, o jeho výchově, využití i výcviku, o výstavách, zdravotní péči a péči o staré psy. Knihu provází slovníček nejdůležitějších kynologických i veterinárních termínů. Všechny tyto cenné informace provází pečlivě vybraná obrazová dokumentace.

Fotka knihyLabradorský retrívr - Katharina Schlegl-Kofler Jazyk: cz Vašut 2011
ISBN: 978-80-7236-746-7 129 Kč 64 stran Vazba: měkká
Nadšený sportovec se smyslem pro rodinu! Labradorský retrívr - nejoblíbenější ze šesti ras retrívrů - získává díky své přátelské povaze stále více příznivců. Labrador se nadchne pro všechno - jak pro hru a zábavu na louce, tak pro uvolněný společný pobyt s rodinou. V této knížce se dozvíte vše důležité o výběru, péči a výchově labradora. Harmonickému vztahu psa a člověka napomůže řada nápadů na smysluplné a napínavé zaměstnání vašeho energického miláčka a také tipy ověřené praxí, jak naučit psa aportovat.

Fotka knihyLabradorský retrívr - Esther Verhoef-Verhallen Jazyk: cz REBO Productions 2000
ISBN: 978-80-255-0335-5 299 Kč 132 stran Překlad: K. Vilímová Vazba: tvrdá
Pozornost je věnována historii plemene, koupi a výchově štěněte a péči o něj, povaze psa, nemocem, odchovu štěňat, péči o srst a celé tělo dospělého psa.

Fotka knihyLabradorský retrívr - Esther Verhoef-Verhallenová Jazyk: cz REBO Productions 2002
ISBN: 80-7234-146-4 199 Kč 132 stran Vazba: tvrdá
Pozornost je věnována historii plemene, koupi a výchově štěněte a péči o něj, povaze psa, nemocem, odchovu štěňat, péči o srst a celé tělo dospělého psa.

Fotka knihyLabradorský retrívr - Diana van Houten Jazyk: cz REBO Productions 2004
ISBN: 80-7234-306-8 99 Kč 62 stran Vazba: měkká
Labradorský retrívr je inteligentní, živý a ochotný pes, který se vždy snaží potěšit svého pána. Má přátelskou povahu a autorka Diana van Houten publikuje v knížce svého znalosti o tomto oblíbeném rodinném psu.Nelze zapomínat, že labrador je odjakživa loveckým psem, z čehož pramení jeho vytrvalost a ochota pracovat. Labradorům je nejlépe u aktivních majitelů, kteří jsou ochotni brát je na časté procházky nebo s nimi provozovat sporty pro psy.

Fotka knihyLeonberger - Daniela Pavlovská-Kuntová Jazyk: cz Dona 2011
ISBN: 80-86136-51-5 125 Kč 142 stran Vazba: měkká
Druhé doplněné vydání příručky zabývající se chovem leonbergerů. Zajímavé informace v ní najdou všichni milovníci těchto psů.

Fotka knihyLeonberger - Madeline Lusbyová Jazyk: cz Fortuna Libri 2008
ISBN: 978-80-7321-395-4 299 Kč 160 stran Překlad: H. Kholová Vazba: tvrdá
Příručka je věnována leonbergerovi, něžnému obrovi německého původu, a je jedinou knihou svého druhu o tomto vzácném a vznešeném plemeni, vzbuzujícím nebývalou pozornost po celém světě a uctívaném pro oddanost a odvahu, nádhernou srst, imponující velikost a mírnou povahu. Její autorkou je zkušená britská chovatelka, která kromě teoretických znalostí uvádí i mnoho praktických zkušeností svých kolegů chovatelů, veterinářů, cvičitelů i majitelů psů.

Fotka knihyLhasa apso - Kamila Vidová Jazyk: cz PLOT 2005
ISBN: 80-86523-53-5 299 Kč 200 stran Vazba: tvrdá
Kompletní monografie tohoto výjimečného plemene vám poskytne základní informace o původu rasy, získáte řadu praktických rad o hygieně a údržbě srsti, o chovu a organizace Klubu Lhasa apso v ČR, dozvíte se neuvěřitelných schopnostech, zálibách a sportovních výkonech tohoto malého chlupatého psíka.

Fotka knihyLidé a psi: Střet kultur - Jean Donaklsonová Jazyk: cz PLOT 2011
ISBN: 978-80-7428-064-1 299 Kč 224 stran Vazba: tvrdá
Snad žádná kniha neovlivnila moderní představy o soužití lidí a psů tolik jako kniha Střet kultur Jean Donaldsonové. Tato jedinečná publikace nabízí čtenářům nejen čtivě napsaná zamyšlení nad psí povahou a jejich vztahem k okolnímu světu, ale také spoustu užitečných rad, jak psy cvičit a jak jim lépe porozumět. Přijde-li řeč na soužití lidí a psů, spousta lidí zapomíná, že lidé nejsou psi a psi nejsou lidé. Uvažují a vnímají svět jinak než my. Jsou to bystrá a ne zrovna jednoduchá stvoření, takže pokud to s nimi myslíme vážně, neměli bychom jejich poznávání brát na lehkou váhu.

Fotka knihyLovíme se psy - Bernd Krewer Jazyk: cz GRADA 2006
ISBN: 80-247-1498-1 199 Kč 128 stran Vazba: měkká
Správně vedený lovecky upotřebitelný pes je zcela nepostradatelným pomocníkem takřka ve všech oblastech myslivosti a pro některé z nich je využívání psů dokonce nařízeno zákonem. Rozmanitost chovaných plemen loveckých psů chovaných je velká a pestrá. Každé z nich je chováno pro nasazení ve zcela konkrétních podmínkách – v lese, na polích, ve vodě, v norách anebo pro dosledy. Tato příručka pro praxi nabízí myslivcům pomoc při rozhodování, které plemeno je obzvláště vhodné právě pro specifické podmínky jejich honiteb. Nezbytnou podmínkou pro využití vrozených vloh loveckého psa však zůstává jeho výcvik a důsledné vedení. I tomu se zde budeme na stránkách knížky věnovat stejně jako příběhům ze života psů nebo i tomu, kde mohou myslivci své čtyřnohé kamarády získat. Lov zvěře podléhá neustálému vývoji a změnám. Vlivem úbytku drobné zvěře na polích, vzrůstu výřadů spárkaté zvěře v lesích a změny strategie lovu se změnily i možnosti uplatnění loveckých psů – i k této skutečnosti tato příručka přihlíží.

Fotka knihyMalá plemena psů - Jak na to - Susane Müller-Rielinger Jazyk: cz Vašut 2010
ISBN: 978-80-7236-621-7 129 Kč 64 stran Vazba: měkká
Malý pes – váš nejlepší kamarád! Aby vám pes mohl stát po boku v dobrém i ve zlém, nemusí být přece veliký. A právě ve městě a na cestách projevují „drobečci“ svou skutečnou velikost. I malí psi jsou opravdovými psy. Měli byste svému psímu kamarádovi zprostředkovat život hodný jeho druhu a zároveň se snažit o důslednou výchovu – speciálně „trpaslíci“ bývají totiž někdy pořádně mazaní! Náš rádce vás poučí o všem důležitém, co byste měli vědět o výběru, výchově, výživě i zdraví svého čiperného společníka. Řada kreativních nápadů vám navíc pomůže užívat si hraní i sportu ve společné radosti.

Fotka knihyMaltézáček - Juliette Cunliffeová Jazyk: cz Fortuna Libri 2007
ISBN: 80-7321-332-9 299 Kč 160 stran Vazba: tvrdá
Na maltézáčkovi na první pohled upoutají bílé hedvábně jemné chlupy a tmavé oči,jež prozrazují klidnou povahu a inteligenci. Díky nádherné dlouhé srsti splývající až na zem a vznosnému držení hlavy je z malých plemen nepochybně nejhezčí, kromě vzhledu však patří k jeho přednostem také přítulnost a silná citová vazba na pána. V knize najde čerstvý majitel nejen potřebné informace o historii tohoto společenského plemene, jeho charakteru a standardu, ale i praktické rady týkající se výběru štěněte, správné výživy, výcviku, preventivní zdravotní péče a vystavování. Mimo jiné se zde dozvíte, jaká opatření má před příchodem štěněte do domácnosti udělat a jak předcházet nejrůznějším problémům, které by se mohly vyskytnout.

Fotka knihyMaltézský psík - Diana van Heuten Jazyk: cz REBO Productions 2004
ISBN: 978-80-255-0333-1 299 Kč 126 stran Překlad: Marie Hromasová Vazba: tvrdá
Maltézského psíka lze považovat za jedno z nejoblíbenějších malých plemen. Psi tohoto plemene jsou známí jako poslušní a přátelští. Veterinářka Diana van Houten napsala knihu nejen pro začátečníky, ale také pro pokročilé milovníky tohoto plemene a věnuje se v ní nejrůznějším tématům, od péče o srst až po výchovu. Všímá si rovněž otázek nemoci a zdraví, výcviku a chovu. Pro každého, kdo je majitelem jednoho z těchto přátelských psíků, se kniha Diany van Houten stane nepostradatelným průvodcem a dobrým zdrojem informací.

Fotka knihyMalý knírač - Lee Sheehanová Jazyk: cz Fortuna Print 2004
ISBN: 80-7321-124-6 299 Kč 160 stran Překlad: E. Horová Vazba: tvrdá
Tato kniha se 135 barevnými fotografiemi poskytuje velmi potřebné informace a fakta o malém knírači a jeho předcích, o povaze a plemenném standardu stejně jako o vhodném výběru, krmení, výcviku, preventivní zdravotní péči a chování plemene.

Fotka knihyMalý münsterlandský ohař - Petr Buba Jazyk: cz Ottovo nakladatelství 2001
ISBN: 80-7181-422-9 159 Kč 88 stran Vazba: tvrdá
V knize se autor vyznává ze své velké lásky k malým münsterlandským ohařům, které chová již téměř třicet let. Miluje je pro jejich nesmírnou pracovitost, vytrvalost, chytrost, důvtip, ale také pro jejich kamarádskou povahu, přívětivost k dětem a hezký vzhled.

Fotka knihyMáme doma štěňátka - Sabine Middelhaufová Jazyk: cz GRANIT 2002
ISBN: 80-85805-68-5 79 Kč 69 stran Vazba: měkká
Chovatelská příručka s cennými radami pro porod i první dobu života štěňat.

Fotka knihyMôj zdravý Seter - Martina Schwabová Jazyk: sk Fortuna Print 2002
ISBN: 80-88980-58-5 85 € 118 stran Vazba: tvrdá
Praktická príručka určená najmä začínajúcim kynológom je síce zamerané predovšetkým na ochranu zdravia psa a predchádzanie chorobám, ale zároveň podáva prehľad histórie plemena a zhŕňajú najdôležitejšie zásady výberu zdravého šteňaťa, jeho výživy a výchovy.

Fotka knihyMoje nejmilejší psí historky - James Herriot Jazyk: cz Baronet 2010
ISBN: 978-80-7384-351-9 199 Kč 160 stran Překlad: Eva Marxová Vazba: tvrdá
Tato překrásně ilustrovaná knížka obsahuje deset nejoblíbenějších příběhů o psech z pera Jamese Herriota podle vlastního výběru nejslavnějšího veterináře. Všechny již byly dříve vydány v českém jazyce jako součást jeho jiných vyprávění, některé v poněkud jiné podobě. V nové, původní, rozkošné předmluvě vypráví autor o svých vlastních psech, beaglovi Samovi, teriéru Bodiem a dalších milovaných zvířatech. Z následujících okouzlujících stran živě vystupují věrohodně popsané charaktery Jocka, který se za žádných okolností nevzdává boje o svou pozici psí jedničky, Brendyho s jeho nutkáním prozkoumávat odpadkové koše a dalších výrazných psích individualit. Ve výběru však najdeme i něžné příběhy opuštěných psů, kteří získali nový domov a novou naději jako zlatý teriér Roy, i příběhy o důležitosti psů pro život osamělých stárnoucích lidí. Nevyhnutelně zde jsou i tři příběhy o pekingském psíku Tricki Woo, Herriotovu oblíbenci - jak v knihách tak ve filmu a televizi. Ilustrace Lesley Holmesové vystihují nejen charakter každého ze psů ale také dokumentují krásnou yorkshirskou krajinu, v níž James Herriot žil a v níž se jeho příběhy odehrávají.

Fotka knihyMops - Juliette Cunliffeová Jazyk: cz Fortuna Print 2006
ISBN: 80-7321-224-2 299 Kč 160 stran Vazba: tvrdá
Další kniha ze série malých monografií o vyhledávaných psích plemenech. Každá z nich přináší poznatky o původu plemena, jeho standardu a zvláštnostech, o každodenní péči o psa, o jeho plemenitbě, výchově, využití a výcviku, o výstavách, zdravotní péči a péči o starého psa.

Fotka knihyMůj nejlepší přítel Jak prožít první rok se psem - Maritna Réblová Jazyk: cz XYZ 2011
ISBN: 978-80-7388-466-6 249 Kč 232 stran Vazba: tvrdá
Chcete si pořídit psa a nemáte rádi strohé poučování? Nevíte, jak rozlišit poctivého chovatele od ziskuchtivého množitele? Potřebujete poradit s potravou a hračkami pro dvouměsíční štěně? Přejete si mít vychovaného psa, aniž uplatníte přísný a tvrdý výcvik? Odpověď na podobné otázky v knize najdete a dozvíte se ještě mnohem víc… Autorka vychází z vlastních poznatků a zkušeností z prvního roku života labradorského retrívra Chica. Uvádí, jak pečovat o pejskovo zdraví, čemu je třeba věnovat pozornost při výcviku nebo jaký cvik zařadit v určitém vývojovém období. Vítaná je kapitola o výživě a průmyslově vyráběných krmivech pro domácí zvířata; samostatná kapitola o nebezpečných potravinách pro psy shrnuje ověřené znalosti a nejnovější vědecké poznatky. Kniha nepoučuje, co a jak je třeba dělat, většinu věcí se čtenář dozví z popisovaných příběhů nebo deníkových záznamů, „které vlastně psal Chico“.

Fotka knihyMůj pes - Caroline Davis Jazyk: cz Ottovo nakladatelství 2005
ISBN: 80-7360-215-6 399 Kč 192 stran Překlad: J. M. Ball Vazba: tvrdá
Praktická publikace, v níž najdete všechno, co potřebujete vědět o výchově,výcviku a péči o psa: vybíráme vhodné plemeno, pes z útulku, vybavení majitele, náklady na pořízení a chov psa, pes v bytě, v domě a na zahradě, výchova a výcvik štěněte a dospělého psa, pečujeme o starší zvíře, anatomie, výživa a zdraví, nemoci, úrazy a první pomoc, rozmnožování, porod a antikoncepce, chování psa a řeč jeho těla, hlídač nebo mazlíček, druhý pes v domácnosti. S touto knihou získáte dostatek vědomostí, jak připravit svému čtyřnohému miláčkovi zdravý a šťastný život.

Fotka knihyMůj pes a já - Hegewald-Kawich/Weglerová Jazyk: cz Vašut 2006
ISBN: 80-7236-440-5 99 Kč Vazba: měkká
Jak zvířata poznat a rozumět jim. Důvěru je nutno budovat od začátku, jen tak se z vás stanou opravdoví kamarádi. Hry a zábava s pejskem - hodiny vzrušující zábavy pod vlastní střechou. Šťastné stáří - co potřebuje pes ve vyšším věku. Praktická příručka s přílohami na rozkládacích stránkách a množstvím fotografií a zajímavých testů.

Fotka knihyMůj pes má strach - Anja Mack , Kristen Wolf Jazyk: cz Vašut 2010
ISBN: 978-80-7236-622-4 129 Kč 64 stran Překlad: M. Váňová Vazba: měkká
Překonat strach! Máte doma taky takového malého "strašpytla", který v každé igelitové tašce vidí nestvůru, bere do zaječích před deštníkem, a když potká jiného psa, vtahuje ocas mezi nohy? Žádné obavy: Proti všem těmto druhům strachu i jiným úzkostem existuje správná strategie. Tento rádce řady JAK NA TO vám prozradí, jaké příčiny může mít úzkostné jednání vašeho psího společníka a co vy sami můžete proti tomu podniknout. Mnoho tipů prověřených praxí vám navíc pomůže podpořit a posílit sebejistotu vašeho čtyřnožce, abyste si opět mohli příjemně užívat společné všední okamžiky.

Fotka knihyNaháňka se slíděním - Eberhard Eisenbarth , Ekkehard Ophoven Jazyk: cz VÍKEND 2004
ISBN: 80-7222-304-6 249 Kč 144 stran Překlad: Anna Štorkánová Vazba: tvrdá
Tato ojedinělá kniha jistě vzbudí pozornost. Její autoři, sami velmi zkušení myslivci s bohatými poznatky z nejrůznějších honiteb, se v ní věnují naháňce, která je stále významnější mezi způsoby lovu na spárkatou zvěř. Naháňka stojí a padá s rozumným naplánováním a dobrou organizací společného lovu, což je o to důležitější, že se zakládá na použití honících psů. Je velice efektivní a důležité, že neodporuje zákonům na ochranu zvěře. Kniha podrobně a přesně ukazuje, jak takový hon profesionálně připravit a úspěšně uskutečnit, a protože je zřejmě vůbec první publikací toho druhu, je přínosem pro vedoucí honů a jejich účastníky.

Fotka knihyNáš pes - Katharina Schlegl-Kofler Jazyk: cz Vašut 2007
ISBN: 80-7236-451-0 149 Kč 128 stran Vazba: měkká
Než si psa pořídíte: Jaký pes se k vám hodí a na co je třeba myslet při výběru. Správný chov a péče: Co všechno váš pes potřebuje, aby se cítil dobře. Vhodná péče a zdravé krmení. Naučte se psovi rozumět a zaměstnávat ho: Co všechno pes umí, jak získáte jeho důvěru a jaké hry ho baví Extra pro děti: Zajímavé informace o životě psů. Řešení problémů: Jak správě reagovat, nastanou-li při chovu psa problémy. Právní otázky: Odpovědi na všechny otázky k chovu psa z právního hlediska.

Fotka knihyNěmecká doga - S.William Haas Jazyk: cz Fortuna Libri 2007
ISBN: 80-7321-330-5 299 Kč 128 stran Vazba: tvrdá
Tento majestátní německý pes je určitě jedním z obrů psího světa a jeho fyzická velikost není jediným kladem, který nabízí vhodnému majiteli. Kniha ze série malých monografií o vyhledávaných psích plemenech přináší poznatky o původu plemena, jeho standardu a zvláštnostech, každodenní péči o psa, o jeho plemenitbě, výchově, využití a výcviku, o výstavách, zdravotní péči a péči o starého psa.

Fotka knihyNěmecká doga - Esther Verhoef-Verhallen Jazyk: cz REBO Productions 2004
ISBN: 80-7234-324-6 99 Kč 64 stran Překlad: J. Mračková Vazba: měkká
Německá doga je vznešené zvíře s impozantním zevnějškem, z něhož vyzařuje hrdost, síla a elegance. Jakkoli je však německá doga velká postavou, její srdce je něžné a velmi citlivé; a právě díky své jemné povaze, aristokratickým předkům a majestátnímu vzhledu je toto plemeno oblíbené a uznávané již po celá desetiletí. Německá doga se však nehodí pro každého: její osobitý charakter, a především mimořádně rychlý růst v prvním roce života vyžadují zvláštní péči a výchovu.

Fotka knihyNěmecký ovčák - Susan Sammsová Jazyk: cz Fortuna Print 2000
ISBN: 80-86144-52-6 299 Kč 160 stran Překlad: E. Horová Vazba: tvrdá
Série malých monografií o vyhledávaných psích plemenech. Každá z nich přináší všechny potřebné údaje o původu plemene, jeho standardu, povaze i zvláštnostech, každodenní péči o psa, o jeho výchově, využití i výcviku, o výstavách, zdravotní péči a péči o staré psy. Knihu provází slovníček nejdůležitějších kynologických i veterinárních termínů. Všechny tyto cenné informace provází pečlivě vybraná obrazová dokumentace.

Fotka knihyNěmecký ovčák - Eva Soukupová Jazyk: cz PLOT 2006
ISBN: 80-86523-70-5 189 Kč 104 stran Vazba: tvrdá
Publikace Německý ovčák je první původní českou prací zabývající se tímto plemenem, a je tudíž šitá na míru právě českému chovateli. Čtenáři naleznou v této monografii všechny zásadní informace, počínaje historií plemene a standardem přes výběr štěněte, výchovu a výcvik až po rady pro předvedení na výstavě, chovatelství a zdravovědu. Autorka, sama zkušená chovatelka a cvičitelka, se také zaměřuje na vývoj tohoto nejrozšířenějšího ovčáckého psa z hlediska exteriéru a povahy.

Fotka knihyNěmecký ovčák - Dr. Bruce Fogle Jazyk: cz CESTY 1999
ISBN: 80-7181-360-5 149 Kč 80 stran Vazba: tvrdá
Bohatě ilustrovaná příručka, která vám umožní pochopit svého čistokrevného psa, starat se o něj a mít z něj potěšení.

Fotka knihyNěmecký ovčák - Esther Verhoef-Verhallen Jazyk: cz REBO Productions 1990
ISBN: 978-80-255-0337-9 299 Kč 124 stran Překlad: H. Válková Vazba: tvrdá
Německého ovčáka lze bez přehánění označit za nejoblíbenějšího pracovního, sportovního a rodinného psa. Nejen vynikající pracovní schopností, inteligence a odvaha mu zaručují výsadní postavení u milovníků tohoto plemene, ale i jeho spolehlivost, ostražitost a bezmezná věrnost pánovi a členům rodiny. To vše jsou vlastnosti, které zajišťují tomuto všestrannému plemenu trvalý zájem ze strany jeho příznivců. Pro každého, kdo má v úmyslu pořídit si německého ovčáka nebo jej už má, představuje tato kniha kompletní a spolehlivý zdroj informací.

Fotka knihyNěmecký ovčák - Helmut Antesberger Jazyk: cz Vašut 2000
ISBN: 80-7236-098-1 99 Kč 72 stran Překlad: H. Hlušičková Vazba: měkká
Odborník na slovo vzatý, Helmut Antesberger, vás srozumitelným způsobem zasvětí do chovu i výchovy německého ovčáka. Seznámí vás s důležitými poznatky chovatelů, instruktorů a zvěrolékařů. Nabídne i praktické rady z vlastní zkušenosti. Dvacet tři barevných fotografií a dvacet kreseb.

Fotka knihyNěmecký ovčák - Malcolm Willis Jazyk: cz Ottovo nakladatelství 2007
ISBN: 80-7360-502-3 99 Kč 80 stran Překlad: Jana Pacnerová Vazba: měkká
Vše, co byste měli vědět o německém ovčákovi, než si ho pořídíte, najdete v této ilustrované příručce.

Fotka knihyNěmecký ovčák - Esther Verhoef-Verhallenová Jazyk: cz REBO Productions 2004
ISBN: 80-7234-133-2 199 Kč 124 stran Vazba: tvrdá
Německého ovčáka lze bez přehánění označit za nejoblíbenějšího pracovního, sportovního a rodinného psa. Nejen vynikající pracovní schopností, inteligence a odvaha mu zaručují výsadní postavení u milovníků tohoto plemene, ale i jeho spolehlivost, ostražitost a bezmezná věrnost pánovi a členům rodiny. To vše jsou vlastnosti, které zajišťují tomuto všestrannému plemenu trvalý zájem ze strany jeho příznivců. Pro každého, kdo má v úmyslu pořídit si německého ovčáka nebo jej už má, představuje tato kniha kompletní a spolehlivý zdroj informací.

NáhledNěmecký ovčák - Bruce Fogle; Tracy Morganová Jazyk: cz CESTY 1998
ISBN: 978-80-7181-360-6 99 Kč 80 stran Vazba: tvrdá
Bohatě ilustrovaná příručka, která vám umožní pochopit svého čistokrevného psa, starat se o něj a mít z něj potěšení.

Fotka knihyNemecký ovčiak - Malcolm Willis Jazyk: sk Ottovo nakladatelství 2008
ISBN: 8073605032 3 € 80 stran Vazba: měkká
Tento oddaný priateľ, ale aj nekompromisný strážca je najpopulárnejším plemenom na svete. Vyniká najmä svojou inteligenciou, vernosťou a rešpekt vzbudzujúcim vzhľadom.

Fotka knihyNovofundlandský pes - Lída a Radek Fialovi Jazyk: cz CESTY 2001
ISBN: 80-7181-531-4 150 Kč 120 stran Vazba: tvrdá
V knize NOVOFUNDLANDSKÝ PES se dozvíte něco z historie a vývoje plemene, také o chovu a péči o štěňata, jak se vyhnout dědičným problémům, péči o srst a další zajímavé rady a triky.

Fotka knihyNovofundlandský pes - Angela Barloweová Jazyk: cz Fortuna Libri 2009
ISBN: 978-80-7321-475-3 299 Kč 160 stran Překlad: A. Amchová Vazba: tvrdá
Novofundlanďan je masivní, majestátní a vznešený pes, charakteristický instinktivní touhou navazovat pouto s lidmi, které vychází z jeho historie rozeného vodního záchranáře. Tento mořeplavec, zvaný „něžný obr“ stojí člověku po boku jako pomocník a společník jak na souši, tak i ve vodě. Jak vypovídá barvitá historie tohoto úžasného plemene, psi se neobyčejně osvědčili jako pomocníci rybářů, vodní záchranáři a psí pošťáci. Pro majitele, který si přeje užitečného společníka, jehož oddanost a neotřesitelně přátelská povaha a láska k lidem nemá obdoby, je novofundlanďan nejlepší volbou. Naše kniha poskytuje potřebné faktické informace o tomto plemeni a jeho původu, charakteru a standardu, stejně jako rady ohledně výběru štěněte, krmení, výcviku poslušnosti a návykům čistotnosti a preventivní zdravotní péči. Autor rovněž rozebírá různé aktivity, v nichž novofundlanďan exceluje, jako například zkoušky vodního záchranáře, trénink agility a výstavy psů. Nový majitel jistě přivítá rady o zabezpečení domácnosti před štěněčími zuby, o bezpečném prostředí pro štěně, o prevenci úzkosti ze samoty a dalších možných problémech. Tato odborná, živě napsaná publikace nabízí mimo jiné přes 135 barevných fotografií, které nejsou jen informativní, ale i působivé. Cenné rady a zajímavé informace jsou v textu zvýrazněné, aby se čtenář snadno orientoval v tom, co potřebuje vědět o životě s novofundlanďanem.

Fotka knihyNovofundlandský pes - Diana van Houten Jazyk: cz REBO Productions 2004
ISBN: 80-7234-347-5 99 Kč 62 stran Vazba: měkká
Novofundlandský pes, jehož kolébkou je ostrov Newfoundland u kanadského pobřeží, byl původně psem pracovním, který se intenzivně využíval při rybaření, neboť umí perfektně plavat a ve vodě plave jako ryba. Díky své velikosti a síle je rovněž jako stvořený pro tahání těžkých nákladů na břeh. Jeho silný záchranářský pud zachránil život mnohým rybářům, kteří byli velmi často neplavci. Novofundlandský pes je pro svou klidnou a mírnou povahu vhodný do rodiny s dětmi.

Fotka knihyNovofundlandský pes a landseer - Monika Raitzová Jazyk: cz ART AREA 1997
ISBN: 80-88879-20-5 149 Kč 94 stran Překlad: Jiří Chalupník Vazba: tvrdá
Výběr-odchov-výchova-péče.

Fotka knihyOd štěněte ke psu - Jak vychovat bezproblémového psa - Hana Žertová Jazyk: cz Zvířata a zdraví 2009
ISBN: 978-80-254-5504-3 199 Kč 142 stran Vazba: měkká
Kniha Od štěněte ke psu obsahuje základní pravidla soužití lidí a psů, která by měli znát všichni, kdo uvažují o koupi psa. Je určena především pro majitele malých štěňat, které vede krok za krokem všemi úskalími prvních dnů společného života a učí je správně svému štěněti rozumět. Ukazuje, jak jednoduše a přirozeně naučit štěně čistotnosti, tolerování samoty, vycházení s cizími lidmi a psy, jak být pro štěně středem vesmíru a jak je motivovat k práci a dobrému chování. Důležité kapitoly jsou pro lepší názornost doplněny případy nežádoucího chování psů z autorčiny praxe. Knížka je psána jazykem dobře srozumitelným i dětem. Ty si ji určitě oblíbí také díky téměř 150 krásným fotografiím Jiřího Šimečka.

Fotka knihyPapillon - Zdeňka Paulíková Jazyk: cz CESTY 1998
ISBN: 80-7181-243-9 159 Kč 104 stran Vazba: tvrdá
Kniha obsahuje: Historii plemene Chov v Čechách a na Slovensku Standard plemene Výstavy a bonitace Péče, výživa a chov

NáhledPapillon - Paulíková Zdenka Jazyk: cz Cesty 1998 Česká republika
ISBN: 80-7181-243-9 104 stran Vazba: tvrdá
Kniha obsahuje: Historii plemene Chov v Čechách a na Slovensku Standard plemene Výstavy a bonitace Péče, výživa a chov

Fotka knihyParson a Jack Russell teriér - Karin Wegner Jazyk: cz Vašut 2011
ISBN: 978-80-7236-747-4 129 Kč 64 stran Překlad: I. Čejková Vazba: měkká
Nefalšovaný odvážlivec! Malý, ale neustále aktivní teriér vnese elán do vašeho každodenního života, protože jeho životní filozofií je změna, radost a napětí. Při dlouhých procházkách, řešení složitých úkolů, hraní si až do úplného vyčerpání bude totiž ve svém živlu. A když k tomu přidáte ještě pořádnou porci mazlení, pak bude váš čtyřnohý mazlíček naprosto spokojený. V tomto průvodci najdete informace, které vám budou při výchově Russell teriéra a péči o něj užitečné: O jeho správném začlenění do rodiny, jak pečovat o jeho srst či jak mu připravit zdravou a chutnou stravu. Uvědomte si, že důsledná výchova je u tohoto malého chlapíka s loveckými ambicemi vaší povinností. Řada tipů a rad vám pomůže vaše úsilí správně nasměrovat.

Fotka knihyParson Russell teriér - Christina Pettersallová Jazyk: cz Fortuna Libri 2007
ISBN: 80-7321-329-9 299 Kč 160 stran Překlad: H. Kholová Vazba: tvrdá
Spousta energie a obratnosti, to je Parson Russell teriér, pes zrozený pro lov. Protože však ne všichni tito teriéři dnes dostanou příležitost předvést svou zdatnost v lovech na lišku, našly se pro toto plemeno i jiné příležitosti k uplatnění. Dnešní Parson Russell teriér je oceňovaný společník, znamenitý hlídač, domácí pomocník a výstavní pes.

Fotka knihyPéče o psa - David Taylor Jazyk: cz CESTY 1997
ISBN: 80-7181-165-3 119 Kč 96 stran Vazba: měkká
Tento praktický ilustrovaný průvodce patří mezi základní díla světové kynologické literatury. Obsahuje nejen rady a doporučení odborníků, ale také cenné informace o tom, jak udržet psa po celý život zdravého a fit. Jak udržet každého psa šťastného, zdravého a v dobré kondici.

Fotka knihyPéče o psa - jednoduše, správně, příjemně - Anna Laukner Jazyk: cz GRADA 2010
ISBN: 978-80-247-3319-7 129 Kč 64 stran Vazba: měkká
Pořídit si psího společníka, nového člena rodiny, je vždy radostná událost. Umíte se však o něj správně postarat? Víte, jak pečovat o jeho srst, zuby, drápy, kůži? Víte, jak ho správně a zdravě krmit, zbavovat parazitů a koupat? Znáte rozdíly v péči o štěně a psího seniora? Správné informace pro všechny majitele psů i pro ty, kteří koupi psa plánují. Takto bude o vašeho psa dobře postaráno tak, jak doporučují odborníci.

Fotka knihyPečuj o svého psa - Sophie Collins Jazyk: cz Svojtka 2012
ISBN: 978-80-256-0721-3 259 Kč 192 stran Vazba: měkká
V této publikaci naleznete vše, co budete potřebovat k tomu, aby se z vašeho psa stal spokojený, zdravý a dobře vycvičený společník. V knize je zmíněna celá řada plemen, od pudla po mopse a od kolie po chrta, a celá řada důležitých informací, od přípravy vhodného prostředí a domácnosti na příchod nového společníka až po výuku základních povelů. Ať už jste celoživotními milovníky psů, anebo se chystáte opatřit si své první štěňátko, po přečtení této publikace se pro vás volba plemene a hledání nového psa stane snazší záležitostí. V této praktické příručce naleznete řadu odborných informací, zajímavých skutečností doplněných dvěma stovkami fotografií, i nových vědomostí, které doplní vaše základní znalosti o výběru psa, porozumění si s ním a o veškeré nutné péči o něj.

Fotka knihyPejsek - Karel Valášek Jazyk: cz Akcent 2010
ISBN: 978-80-7268-685-8 219 Kč 130 stran Vazba: tvrdá
Tato odpočinková kniha je určena milovníkům psů a čtenářům, kteří mají smysl pro humor. Autor je chovatelem zvířat, takže jeho historky působí velice věrohodně. Knížka je nejen veselá, ale i čtivá. Zapomenete alespoň na chvíli na všechny stresové situace: Každý pes totiž rozumí lidské řeči. Některý více, některý méně. Proto si lidé pořizují psy. Je to návrat k přírodě, je to mocná zbraň proti negacím života. Podívejte se svému psu do očí, pohlaďte ho a dejte mu pusu na čelo! On vám odpoví. Řekne vám to mimoslovním vnímáním. Nebude vám lhát, nebude vás podvádět a nebude slibovat nemožné

Fotka knihyPekinéz - Juliette Cunliffeová Jazyk: cz Fortuna Print 2003
ISBN: 80-7321-086-X 299 Kč 160 stran Vazba: tvrdá
Tato knížka nabízí všechny nezbytné informace o pekingském palácovém psíkovi, jeho historii a předcích , o povaze a standartu, ale také o správném výběru štěněte, výživě, výcviku, zdravotní prevenci i péčí a ovšem i o vystavování. Nováček v chovu jistě uvítá pokyny k úpravě domu, přípravě na příchod štěněte i rady, jak předcházet problémům, které se mohou vyskytnout.

Fotka knihyPES - Michal Císařovský Jazyk: cz ALTERCAN 2009
ISBN: 978-80-900820-1-4 1349 Kč 904 stran Vazba: tvrdá
Nejobsáhlejší původní česká kniha o psech od roku 1903. Poznejte historii psa od pravěku po 3. tisíciletí. Kniha obsahuje původ, vývoj a popis všech skupin a plemen FCI i stovek dalších neregistrovaných, přírodních či vyhynulých plemen psů. V knize jsou použity unikátní dokumenty a ilustrace z knihoven, muzeí a galerií celého světa, včetně archivu anglického Kennel Clubu, 2 500 ilustrací, 3 240 hesel rejstříku. Kompletní historie, vývoj a popis všech psích plemen registrovaných Mezinárodní kynologickou federací (FCI) a portréty stovek dalších.

Fotka knihyPes - Horst Hegewald-Kawich Jazyk: cz Vašut 2009
ISBN: 978-80-7236-617-0 129 Kč 64 stran Vazba: měkká
Pes, to je přítel na celý život! Psi nám toho hodně dávají: jsou nejvěrnějšími průvodci, nejpozornějšími posluchači a nejlepšími kamarády člověka. Aby jim v jejich nové "smečce" bylo dobře, potřebují láskyplnou péči a přívětivé, ale přitom důsledné vedení. Jako novopečený majitel psa se v této příručce dozvíte všechno o chovu a výchově, stejně tak jako o výživě a zdraví vašeho čtyřnohého miláčka. A navíc tu získáte spoustu praktických tipů a informací pro vybudování si pevného vzájemného vztahu, jakožto i cenné kreativní podněty pro hru, sportování a potěšení s vaším pejskem.

Fotka knihyPes - jak ho pochopit - Frauke Ohl Jazyk: cz GRADA 2007
ISBN: 80-247-2055-8 129 Kč 62 stran Překlad: Jitka Koubková Vazba: tvrdá
Nová kniha potěší všechny majitele, milovníky a obdivovatele psů. Psi jsou, stejně jako my lidé, velmi sociálně založená stvoření, a proto jsou ochotni se s námi dorozumívat. I pes používá pro dorozumívání zvuky, kromě nich však využívá celé tělo a všechny smysly k tomu, aby se mohl vyjádřit.

Fotka knihyPes - výcvik hrou a sportem - Kirsten Wolf Jazyk: cz Vašut 2010
ISBN: 978-80-7236-731-3 299 Kč 192 stran Vazba: měkká
Od teď už bude všechno jinak! Nuda a malé vytížení jsou passé. Hry a sportovní aktivity se postarají o napínavou zábavu, zbystří smysly, zvýší inteligenci a udržují vašeho psa ve formě - ať už doma, nebo venku. Najdete zde mnoho nápadů a návodů, jak si hrát - od nejjednoduššího aportování až po náročné hry na paměť. Také různá cvičení agility, společné běhání či plavání přinášejí vašemu psu požitek z výletů. A navíc je zde velké množství praxí prověřených tipů na správné motivování, odměňování či uvolnění.

Fotka knihyPes – clicker trénink - Monika Sinner Jazyk: cz GRADA 2006
ISBN: 80-247-1760-3 129 Kč 64 stran Vazba: měkká
Přejete si, aby váš pes byl milým a poslušným "čtyřnohým přítelem"? K tomu ho ale musíte vychovat a my vám nabízíme metodu výcviku pomocí clickeru. Principem je: Naučíte se svému psovi přátelsky ukázat, co od něho chcete. On se naučí, jaké chování vyžadujete a jaké ne. Rozhodující je pochvala, kliknutí, ve správnou chvíli. Pozitivní přístup, trpělivost a ochota učit se, jak "se pes učí", vás dovedou k úspěchu a váš pes bude díky tomuto zaměstnání vyrovnanější. Pozitivní trénink upevní váš vztah a z vás a vašeho psa se stane tým snů.

Fotka knihyPes – správné krmení - Anna Laukner Jazyk: cz GRADA 2006
ISBN: 80-247-1761-1 129 Kč 64 stran Vazba: měkká
Pes, který není se žrádlem nikdy spokojen? Pes s faldíky? Pes, který už nemá žádné zuby? Každý (nebo téměř každý) problém má řešení! V této knize nenajdete pouze tipy a informace pro „problémové strávníky“, ale je zde srozumitelně a zároveň obsáhle vysvětleno, jak krmit zdravého psa; jednoduché recepty vám pak usnadní převedení teorie do praxe. Dozvíte se, jaké má váš pes nároky na krmení a jak těmto požadavkům vyhovět – a to od štěněte přes rodinný typ psa, aktivního sportovního psa nebo chovnou fenu až po čtyřnohého seniora. Ale žádný strach: Nečekají vás suché tabulky a šedá teorie, ale názorné a praktické příklady, které dokáží dodat chuť! Konec konců z toho budete mít užitek i vy, neboť: Láska prochází žaludkem – i u psů!

Fotka knihyPes – základní výcvik - Karina Mahnke Jazyk: cz GRADA 2009
ISBN: 978-80-247-2868-1 129 Kč 64 stran Vazba: měkká
Každý majitel by měl svého psa naučit základním povelům tak, aby se mohl spolehnout na to, že pes splní to, co se od něj očekává. Naučíme vás, jak toho - pro psa příjemnou metodou - dosáhnout. Vysvětlíme vám, jak by měl výcvik probíhat, co jej ovlivňuje, jak dávat svému psu správně signály i jak jej odměňovat za dobře provedený cvik. Věnujeme se základním povelům, jako jsou "sedni", "místo", "zůstaň", "k noze", "ne", "dej" a "ke mně". Kniha je doplněna informacemi, jak by se měl pes chovat při setkání s jinými psy a dvoustránkou cviků pro děti.

Fotka knihyPes a dějiny - aneb Jak to asi nebylo - Petr Skalka Jazyk: cz Olympia 2010
ISBN: 978-80-7376-223-0 229 Kč 240 stran Vazba: měkká
Zkušený a věhlasný veterinář Petr Skalka připravil pro své čtenáře sbírku úsměvných historek, v níž hraje hlavní roli pes, případně jeho nejbližší příbuzní. Laskavý a vtipný text jistě čtenáře nejen pobaví, ale možná inspiruje k budoucímu soužití se psem. Vždyť vztah mezi člověkem a psem bývá mnohdy mnohem pevnější než vztahy mezi lidmi samotnými.

Fotka knihyPes a dítě - Nejlepší kamarádi - Kristina Falke Jazyk: cz Vašut 2011
ISBN: 978-80-7236-796-2 129 Kč 64 stran Vazba: měkká
Harmonický vztah mezi dítětem a psem je přáním mnoha rodičů - vyrůstat se psem je zase snem mnoha dětí. Aby se vše podařilo tak, jak má, přečtěte si tuto chovatelskou příručku. Dozvíte se vše potřebné - tipy na správné zacházení s vlastním i cizím psem, pravidla správné hygieny a nápady na společnou zábavu pro psa a dítě všech věkových skupin. Kromě toho zde najdete vyzkoušené tipy pro těhotné ženy, které vlastní psa, a také základy výchovy rodinného psa, které vám pomohou vytvořit přátelský vztah člověka a zvířete od samého začátku.

Fotka knihyPes a dítě - společně, šťastně, harmonicky - neuveden Jazyk: cz GRADA 2007
ISBN: 80-247-2226-7 129 Kč 62 stran Překlad: Jitka Koubková Vazba: měkká
Pokud v rodině žijí pes a dítě, je nutné stanovit ta správná pravidla, která by zajistila spokojenost všem zúčastněným. Naučíme vás, jak vychovávat děti k životu se psy a psy k životu s dětmi. Na co bychom si měli dát pozor, co děti učit, kdy nechat psům klid, pes a jeho jídlo, proč nebrat psa do postele, když přijde nemoc, ty správné hry budeme se zabývat všemi aspekty psího a rodinného života. Tato kniha by vám měla pomoci vytvořit podmínky pro to, aby také mezi vašim dítětem a psem mohlo vzniknout pevné pouto přátelství.

Fotka knihyPes a jeho řeč - Gwen Bailey Jazyk: cz CESTY 2003
ISBN: 80-7181-833-X 199 Kč 96 stran Vazba: tvrdá
Všechno o tom, jak porozumět chování psa. Teprve s touto knihou pochopíte chování svého psa. Porozumíte jeho pocitům i řeči těla. Poznáte, jaké místo vám přisoudil v rodině, a také zjistíte, co můžete udělat pro nápravu jeho zlozvyků. Víte proč: vrtí ocasem? zívá,když není unavený? leží vždy tam,kde nejvíce překáží? každého očichává? se několikrát otočí,než si lehne? se snaží zahrabat kost na koberci?.........

Fotka knihyPES Artlist Collection - neuveden Jazyk: cz Metafora 2005
ISBN: 80-7359-024-7 299 Kč 192 stran Vazba: tvrdá
K vyfotografování našich psích přátel se tvůrce téhle neuvěřitelné knížky rozhodl použít kulatého objektivu, tzv. rybího oka, a výsledek byl dokonalý. Ze stránek se na nás dívá množství všemožných psích postaviček a obličejů, tak jak jsme je ještě nikdy neviděli. Přes 350 roztomilých barevných snímků více než 70 plemen psů, hafanů a psíků doprovází text, z něhož se dozvíme mnoho nového o každém vyobrazeném plemeni. Dočteme se, odkud pochází, k čemu se užívalo v minulosti a jak nám slouží dnes. Poučíme se o psí povaze, o úpravě zevnějšku a mnoha jiných věcech. Nechybějí ovšem ani zábavné a docela nezávazné komentáře, které spolu s veselými fotografiemi zaručeně rozesmějí i toho největšího škarohlída. Máte-li tedy mezi svými příbuznými, přáteli či známými pejskaře, už si nemusíte lámat hlavu, co jim darovat. Knížka s výmluvným názvem Pes musí potěšit každého milovníka uštěkaných kamarádů...

Fotka knihyPes malého plemene - aktivní, veselý, chytrý - Heike Schmidt-Röger Jazyk: cz GRADA 2010
ISBN: 978-80-247-3320-3 129 Kč 64 stran Vazba: měkká
Malí psi jsou stále oblíbenější – potřebují méně místa, lépe se s nimi cestuje a snáze se s nimi bydlí ve městě i v bytě. Mají však oproti velkým psům své specifické potřeby, na které je třeba dbát. Jak s malým psem zacházet, jak řešit jeho setkání s velkými psy či dětmi, jaké mají zdravotní problémy, jak je správně krmit a jaké sporty společně provozovat? Odborníci, chovatelé malých plemen, vám o nich prozradí mnoho zajímavého a také vám poradí, jak dát svému malému příteli co největší prostor.

Fotka knihyPes na míru - David Alderton Jazyk: cz Fortuna Libri 2011
ISBN: 978-80-7321-574-3 439 Kč 176 stran Vazba: tvrdá
Chcete psa a nevíte, jakého si vybrat? Žádný problém! Tahle knížka vám určitě pomůže. Její autor se s vámi podělí o své zkušenosti. Ví, která plemena se hodí k dětem, kterým psům nebude vadit, že žijete v malém bytě, poradí vám psa, který bezpečně pohlídá váš dům nebo dokonce ohlídá i vaše ovečky. Uvidíte, že si s její pomocí vyberete správně.

Fotka knihyPes pěstěný a krásný - Heike Schmidt-Röger Jazyk: cz Vašut 2009
ISBN: 978-80-7236-671-2 99 Kč 48 stran Vazba: měkká
Poskytněte vašemu chlupáči špičkovou péči od hlavy až po tlapky. Víte, jaký typ srsti má váš pes? Jak se poprat s parazity a zplstnatělými smotky? A jaký je správný postup při čištění očí i při péči o zuby? Seznamte se se vším, co ovlivňuje psí krásu - se správnými doplňky výživy se váš miláček blýskne v každé situaci. Dopřejte mu také balzám pro psí duši - díky masáži a akupresuře se bude cítit báječně. A hlavně: Pohyb a hra podporují dobrý zdravotní stav.

Fotka knihyPes pro mě - Lea a Martin Smrčkovi Jazyk: cz Albatros 2004
ISBN: 9788000013022 219 Kč 532 stran Vazba: tvrdá
Miniencyklopedie je jedinečným průvodcem téměř 250 plemeny, i těmi dosud nepříliš známými, a jako jediná uvádí, zda se uvedené plemeno vyskytuje i v České republice. V encyklopedii z oblíbené edice je nepostradatelný popis povahy každého plemene a doporučení, pro jakého chovatele a do jakého prostředí se hodí, co vyžaduje a jaké má nároky. A jako správné milovníky psů vás jistě okouzlí barevný portrét každého plemene.

Fotka knihyPes přítel člověka - Rudolf Desenský Jazyk: cz Plejáda 2011 Praha
ISBN: 978-80-87374-58-0 269 Kč 200 stran Vazba: tvrdá
Kniha Pes přítel člověka známého kynologa a psychologa psů Rudolfa Desenského obsahuje rady ohledně výběru vhodného psa a přípravy na jeho příchod do nového domova, zabývá se výchovou štěněte a podrobněji socializací mladých psů, vyvrací ustálené představy o některých plemenech a věnuje pozornost též některým praktickým otázkám (předcházení úrazům, zabránění potenciálnímu útěku psa apod.) a především pak problémovému chování psů (ničení věcí, bázlivost aj.). Kniha je bohatě vybavena barevnými fotografiemi. Rudolf Desenský je autorem úspěšné knihy Jak poznat psí duši.

Fotka knihyPes s nadváhou - Brigite Eilert-Overbeck Jazyk: cz Vašut 2009
ISBN: 978-80-7236-663-7 99 Kč 48 stran Vazba: měkká
Dostaňte svého obézního psa znovu do formy! Přijďte na kloub problémům s jeho váhou. Jak si váš pes udrží správnou postavu? Použijte dietní a tréninkový plán na celý měsíc. A jak správně hubnout? Platí heslo "podávej správnou potravu" (PSP) nikoliv "podávej poloviční porci" (PPP). Se zdravými pamlsky a chutnými dietními pokrmy bude hubnutí pro zvíře zábavné. Nové formy odměn vás dovedou k úspěchu. Váš miláček tak bude fit po celý rok. Tento cílený pohybový program pro procházky do přírody nedá kilům šanci.

Fotka knihyPes senior - Heike Schmidt-Rögerová, Suzanne Blanková Jazyk: sk SLOVART 2009
ISBN: 978-80-8085-729-5 231 € 160 stran Vazba: měkká
Praktický sprievodca pre všetkých majiteľov psov seniorov odpovie na mnohé otázky, ktoré sa týkajú starnúceho psa: Kedy považovať psa za starého, aké aktivity sú pre neho vhodné, akú výživu by mal mať, čo robiť, keď sa začnú prejavovať choroby. Publikácia Pes senior obsahuje viac ako 280 farebných fotografií, prehľadné tabuľky, otázky a odpovede zoradené v prehľadných rámčekoch, ako aj osobné skúsenosti majiteľov psov seniorov, vďaka čomu je najaktuálnejším dostupným zdrojom k tejto problematike.

Fotka knihyPes trénink s klikrem - Katharina Schlegl-Kofler Jazyk: cz Vašut 2010
ISBN: 978-80-7236-623-1 129 Kč 64 stran Vazba: měkká
Zábava pro člověka i psa! A to díky malé "cvakačce". Váš pes se ve správnou chvíli zábavnou formou a bez nátlaku díky kliknutí naučí přesně to, co od něj vyžadujete. A navíc, a to je pro psa nejlepší: Z počátku dostává odměnu již za každý náznak správného chování. Tato knížka vám na konkrétních příkladech krok za krokem poskytne návod, jak si při tréninku s klikrem počínat úspěšně. Budete překvapeni, jak rychle se váš pes naučí základním výchovným cvikům nebo jak zábavné je učení malých uměleckých kousků.

Fotka knihyPes ve stáří - Heike Schmidt-Rögerová, Suzanne Blanková Jazyk: cz SLOVART 2009
ISBN: 978-80-7391-107-2 249 Kč 160 stran Překlad: Daniel Amcha Vazba: měkká
Praktický průvodce pro všechny majitele starých psů. Obsahuje podrobné odpovědi na otázky týkající se výživy, běžné péče a zdraví. Kniha vám poskytne důležité rady, jak co nejlépe pečovat o stárnoucího psa. Text doprovází více než 280 barevných fotografií, přehledové tabulky a odpovědi na nejčastější otázky. Pes je považován za nejlepšího přítele člověka a za jeho nejvěrnějšího společníka. Když zestárne, musíme být připraveni uspokojit všechny jeho potřeby. Péče může být někdy náročná - zejména když pes dosáhne pokročilého věku. Cílem této knihy je poskytnout odpovědi na běžně kladené otázky týkající se zdraví psa, poradit a pomoci majitelům starších psů, aby svým společníkům lépe porozuměli a maximálně si tak užili drahocenný čas, který spolu stráví.

NáhledPes, který hovořil s bohy - Diane Jessup Jazyk: cz Baronet 2004
ISBN: 80-7214-700-5 160 Kč Vazba: tvrdá
Když studentka Elizabeth, jež se připravuje na medicínu, náhodou narazí na laboratorního psa Damiena, netuší, jak dalekosáhlé důsledky to bude mít pro její život i její názory. Jako jediná dcera, vychovávaná otcem a dědečkem, kteří zasvětili celý svůj život kardiochirurgii, vyrůstala v přesvědčení o správnosti vědeckého výzkumu a experimentů na zvířatech ve jménu záchrany lidských životů a velice brzy je bude muset provádět sama, jelikož chce pokračovat v šlépějích svých mužských vzorů. Avšak nyní, pohnuta osudy jednoho konkrétního psa, stojí před nelehkým rozhodováním. Musí volit mezi láskou a z ní vyplývající zodpovědností vůči svému prvnímu opravdovému - třebaže čtyřnohému příteli, a láskou a loajalitou k rodině a hodnotám, jež její členové vyznávají. Zcela ojedinělý příběh o věrnosti, odvaze a přátelství této pozoruhodné dvojice, které svou intenzitou předčí mnohé mezilidské svazky, nastoluje otázku postoje lidstva jakožto celku ke zvířatům a etiky jejich využití k experimentům.

Fotka knihyPes, nejdražší přítel člověka - Tamar Geller, Andrea Cagan Jazyk: cz Baronet 2008 Praha
ISBN: 978-80-7384-070-9 229 Kč 199 stran Překlad: Radvan Markus Vazba: tvrdá
Nové, neagresivní, metody výchovy psů Chcete mít doma ustrašené a rezignované zvíře nebo šťastného, veselého a dobře vychovaného člena rodiny? Tamařiným životním posláním se stala výchova psů a vzdělávání jejich pánů. Její revoluční metoda spočívá ve výchově hrou, bez obvyklé krutosti, a je založena na vzájemném porozumění a respektu, bez použití škrcení, řetězů a stresu. Tamar Geller, bývalá příslušnice izraelské rozvědky, se stala svědkem hrůzných postupů při výchově vojenských psů. Ve snaze porozumět tomuto problému se vydala pozorovat vlčí smečky a zjistila, že vlci vychovávají svá mláďata pomocí her, gestikulací a vytvářením vztahů, nikoli dominancí a tresty. Na základě svých pozorování vyvinula systém výuky odpovídající povaze psa - částečně vlka a částečně malého dítěte. Učení může být pro psa příjemnou zkušeností, z níž se bude radovat a na níž se bude těšit, a pro psa může být zábavou nám naslouchat a chovat se tak, jak si přejeme.Tamařino pochopení psí povahy posunulo výchovu psů do 21. století a její revoluční techniky získaly uznání The Humane Society spojených států. Služeb jejího výcvikového střediska využívají i nejznámější osobnosti USA. (hravý a nenásilný způsob, jak naučit vašeho psa slušnému chování)

Fotka knihyPes: Proč zahrabává kosti? - MVDr. Marty Becker, Gina Spadafori Jazyk: cz BB ART 2010
ISBN: 978-80-7381-800-5 249 Kč 192 stran Překlad: Jaroslava Kočová Vazba: tvrdá
Proto zahrabává kosti. Proto štěká, když telefonujete, může se zbláznit, když vidí pošťáka, zvedá nohu při čurání a válí se ve smradlavých věcech. Všechno, co pes dělá, dává dokonalý smysl, když jste pes. A až si přečtete tuto knížku, bude to dávat smysl i vám. Na jejích stránkách vás odborníci na slovo vzatí, ověnčení mnoha cenami, berou na výpravu za poznáním psí duše. Nebojte, nic děsivého vás tam nečeká… Máte plnou hlavu otázek? Přečtěte si tuhle knížku.

Fotka knihyPlemena psů - Martin Říha Jazyk: cz Rubico 2009
ISBN: 978-80-7346-105-8 379 Kč 320 stran Vazba: tvrdá
Nejúplnější český atlas plemen psů přináší představení plemen uznaných i neuznaných mezinárodní kynologickou společností. U jednotlivých plemen je uvedena historie, místo a často i důvod vzniku, povaha a možnosti využití psa a samozřejmě fotografie s tématikou vztahující se k původnímu využití i dnešnímu použití plemene. Jako bonus je uvedena webová adresa úspěšné chovatelské stanice, na které získáte další množství informací a pochopitelně i možnost si vybraného psa pořídit.

Fotka knihyPointer - Jan B. Martinek Jazyk: cz PLOT 2006
ISBN: 80-86523-56-X 269 Kč 180 stran Vazba: tvrdá
Autor knihy, Prof. MUDr. Jan B. Martinek, CSc., nar. 1925 je přesvědčen, že vztah mezi člověkem a psem je dán fylogeneticky. Každý pes má zachované základní, vrozené vzorce chování svého druhu. Ani člověk, přemnožený druh nesmírných schopností nemůže vlastní, převážně ty horší vrozené vlastnosti překonat. Stal se smrtelným nepřítelem živé přírody a tím i sama sebe. Myslivce spojuje s živou přírodou lovecký pes. Dobrý myslivec je milovník přírody. Svého psa vede nejen k uplatnění vrozených vlastností a individuálních schopností, ale i sám se od něho učí. Autorova kniha Pointer byla první česká, odborná monografie o tomto plemeni. Zcela nové bylo využití vědeckých poznatků z etologie a genetiky v chovu, výchově a výcviku, pointerů i s dalších plemen loveckých psů, setterů a ohařů. V posledních letech došlo k rozvoji etologie a k uplatnění ve všech biologických a společenských vědních oborech. V současném, druhém vydání své knihy autor revidoval, upravil a doplnil původní text podle nových poznatků ku prospěchu především chovu psů, chovatelů, majitelů a pracovního využití nejen pointerů.

Fotka knihyPortugalský vodní pes - Paolo Correa Jazyk: cz Fortuna Libri 2009
ISBN: 978-80-7321-502-6 299 Kč 160 stran Překlad: H. Kholová Vazba: tvrdá
Starobylé plemeno rybářských psů se používalo k tahání sítí ve vodě, pes působil jako nosič zpráv plavající od lodi k lodi a na zemi jako úspěšný lovec králíků. Psi jsou silní, udatní a od přírody mírně podezřívaví.

Fotka knihyPoznáváme homeopatii - MVDr. Michaela Švaříčková, MVDr. Václav Holzbauer Jazyk: cz GRADA 2011
ISBN: 978-80-247-3681-5 149 Kč 104 stran Vazba: měkká
Jste hrdým majitelem pejska nebo kočičky? Pokud ano, jistě chcete pro vašeho chlupatého člena rodiny tu nejlepší péči. Kniha je reakcí na stále se zvyšující zájem chovatelské veřejnosti o homeopatickou léčbu. Dvojice veterinářů proto přichází s jednoduchými a praktickými postupy a možnostmi, jak vašim mazlíčkům pomoci v nejrůznějších situacích, které mohou nastat. Přinášejí přehled nejčastějších onemocnění (nechutenství, špatný příjem potravy, hubnutí, odčervení, průjmová onemocnění apod.) a úrazů (pohmoždění, otevřené rány, poranění vazivového aparátu, poranění kostí apod.). Nezapomněli ani na kapitolu o cestování s psem a kočkou. Ukazují, jak by měla být vybavena domácí lékárnička.

Fotka knihyPražský Krysařík - Cyrila Karpfová Jazyk: cz Fortuna Libri 2011
ISBN: 978-80-7321-597-2 299 Kč 160 stran Vazba: tvrdá
Poznejte povahové vlastnosti plemene Pražský Krysařík, ale i zdravotní předpoklady a fyzické možnosti, které by měl každý správný pražský krysařík mít. Poučte se o podmínkách, v jakých lze pražského krysaříka chovat. Tato kniha vám poradí, jak si vybrat správné štěně, poskytne vám věcné a praktické informace o tom, jak s ním zacházet, čím a v jakém množství jej krmit, jak jej vychovávat, aby z něj byl domácí přítel, a ne tyran. Každý nový majitel jistě přivítá radu, jak připravit domácnost na příchod tohoto malého čiperného skřítka. Praktická příručka vám navíc nabízí spoustu barevných fotografií, které vás nejen poučí, ale jistě i pobaví. Srozumitelné pokyny a důležité informace jsou zdůrazněné tak, aby usnadnily přístup ke všemu, co potřebujete vědět o životě s pražským krysaříkem. Naleznete zde způsob i užitečné rady, jak vyřešit všechny problémy, na které při soužití s tímto zajímavým toy plemenem můžete narazit. Je to nepostradatelný průvodce povinnostmi majitele pražského krysaříka od štěněčích do seniorských let psa. Seznamte se s historií půvabného českého národního plemene

Fotka knihyProblémové chování psů - Ivo Eichler Jazyk: cz PLOT 2000 Praha
ISBN: 80-902603-6-5 169 Kč 133 stran Vazba: tvrdá
Kniha Problémové chování psů se vymyká běžným kynologickým příručkám. Ivo Eichler, známý český kynolog a milovník psů, v ní odpovídá na dotazy lidí, kteří si v určitých situacích nevědí rady se svým psem. Kromě rad nabízí ale také mnoho metod a postupů, jak problémovým situacím předcházet.

Fotka knihyProblémové chování psů - Ivo Eichler Jazyk: cz PLOT 2011
ISBN: 978-80-7428-084-9 229 Kč 160 stran Vazba: tvrdá
Od prvního vydání této knihy uplynulo již téměř dvanáct let a za tu dobu jsem získal řadu důležitých zkušeností, které mne posunuly při výcviku psů někam dál. Původní text knihy tvořily dotazy lidí, kteří si nevěděli rady se svým psem a prostřednictvím našeho největšího kynologického časopisu mne žádali o radu. Díky nově nabytým zkušenostem jsem některé odpovědi upravil, celou knihu jsem rozšířil o další dotazy a také o několik zásadních poznatků týkajících se uklidnění, případně převýchovy velmi nebezpečných psů, na něž se specializuji. V knize se nyní dozvíte nejen to, jak se pes naučí třeba pouhé přivolání, ale hlavně zjistíte, jak řešit případné problémové chování svého psa. (Ivo Eichler)

Fotka knihyProč to ten pes dělá? - neuveden Jazyk: cz Svojtka 2009
ISBN: 978-80-256-0211-9 179 Kč 128 stran Překlad: J. Kučera Vazba: měkká
Proč štěká na jízdní kola a vrčí na muže v kloboucích? Kniha popisuje celou řadu nejrůznějších situací a vysvětluje je z pohledu psa, včetně toho, jak pes vidí nás. Uvádí nejnovější názory na zvláštnosti chování psů a nabízí zajímavý pohled do logiky jejich chování a jejich pocitů. Nabízí srozumitelné, praktické i zábavné rady a nejrůznější strategie řešení běžných potíží. Tato kniha vám prostě pomůže vyřešit záhady chování vašeho psa a uvede i vaše vlastní poznatky a zkušenosti s chováním psů do správného kontextu. Proč váš pes nechce pustit nikoho na pohovku a proč propadne nesnesitelnému vzrušení, když někdo zazvoní na domovní zvonek?

Fotka knihyPřírodní léčba psa - Petra Stein Jazyk: cz Vašut 2011
ISBN: 978-80-7236-602-6 199 Kč 128 stran Překlad: A. Kavinová Vazba: měkká
Rychlá úleva a šetrná léčba psa pomocí homeopatie a Bachovy květové terapie. Jednoduchá homeopatická praxe: Rychlá a snadná pomoc pejskům díky homeopatickým polykomponentům. Jejich výhodou je, že není nutné detailně sledovat chování zvířete, podle toho složitě určovat odpovídající jednosložkový přípravek a stanovovat jeho přesné dávkování. Snadná orientace: Klinické obrazy všech nemocí jsou řazeny podle částí těla, kterých se týkají, směrem od hlavy k patě, a jsou rozděleny na příznaky, příčiny, léčbu a tipy na podpůrnou terapii. Tabulky prvotní diagnózy vám napoví, zda a kdy je nevyhnutelná návštěva zvěrolékaře. První pomoc: Postup při nejdůležitějších úkonech, např. ošetření ran a zastavení silného krvácení. Navíc: Správná péče a chov jako prevence onemocnění.

Fotka knihyPsi - neuveden Jazyk: cz Svojtka 2007
ISBN: 36-251-0326-5 149 Kč 128 stran Vazba: tvrdá
Přehledné, informativní texty a více než 120 barevných fotografií představují nejrůznější plemena psů a informují o jejich vlastnostech. Tato praktická příručka je vynikající pomůckou při rozhodování o tom jakého psa si pořídit.

Fotka knihyPsi - Dr. Bruce Fogle Jazyk: cz Ottovo nakladatelství 2003
ISBN: 80-7181-944-1 299 Kč 432 stran Vazba: tvrdá
V naší publikaci najde úplné a přehledně zpracované informace o nejznámějších a nejoblíbenějších plemenech psů. Každé plemeno má zde základní popis i charakteristiku jeho vlastností, ale dozvíte se také zajímavosti a historii jeho vývoje i pracovní využití. Vše doplňuje přes 700 fotografií a piktogramy znázorňující nároky na péči o psy a jejich výcvik. Na závěr je připojen Rejstřík s čísly standard FCI a řazení do skupin.

Fotka knihyPsi - Bruce Fogle Jazyk: cz SLOVART 2007
ISBN: 80-7209-912-4 499 Kč 344 stran Vazba: tvrdá
Bohatě ilustrovaný průvodce se v první kapitole věnuje původu psů a jejich zdomácnění. V dalších kapitolách jsou psi rozděleni na malá, střední, velká a mimořádně velká plemena. Uveden je název každého plemene, jeho velikost, původ, nejlepší péče a základní charakteristika. Poslední kapitoly jsou věnované všeobecné péči o psi a jejich výcviku. V knize s množstvím barevných obrázků a vysvětlivek se čtenář lehce orientuje a najde to, co hledá. Majitelé lépe porozumí svým psím miláčkům a dopřejí jim tu nejlepší péči. Kniha přibližuje i historii vztahů mezi psem a člověkem a ukazuje, jaké práce jsou vhodné pro jednotlivá pracovní plemena.

Fotka knihyPsi - Schratterová Dagmar Jazyk: cz CESTY 2002
ISBN: 80-7181-390-7 99 Kč 48 stran Překlad: Lea Smrčková Vazba: měkká
Než si pořídíte psa Výběr štěněte Štěně v novém domově Základní pravidla výchovy Pes a jeho chování Správná výživa psa Péče o psa Příznaky onemocnění Zdravotní prevence Očkování proti přenosným chorobám

Fotka knihyPsi - Nejlepší přátelé člověka - neuveden Jazyk: cz Svojtka 2011
ISBN: 978-3-251-3086-4 299 Kč 208 stran Vazba: tvrdá
Říká se, že pes je nejlepší přítel člověka - díky své nepodplatitelné věrnosti a oddanosti, pozoruhodné inteligenci, velké přizpůsobivosti a pevnému charakteru se v průběhu staletí stal nejoblíbenějším čtyřnohým společníkem člověka. Tato poutavá fotografická publikace představuje slovem i obrazem všechna plemena psů uznaná Mezinárodní kynologickou federací. Přes 500 působivých barevných fotografií a informativních doprovodných textů přináší krátký portrét každého z více než 300 plemen a tvoří zajímavou příručku pro všechny milovníky psů.

Fotka knihyPSI - Velký obrazový lexikon - Esther Verhoef-Verhallen Jazyk: cz REBO Productions 2007
ISBN: 978-80-7234-888-6 499 Kč 544 stran Překlad: PhDr. Hana Válková Vazba: tvrdá
Tato kniha je jedinečnou naučnou publikací, a to jak pro začínající chovatele, tak i pro zkušené kynology. Jedná se o dotisk úspěšného titulu Velká encyklopedie psů. Přináší popisy a barevné fotografie více než 300 plemen. O každém plemeni zde naleznete podrobné informace týkající se vzhledu, povahy, výcviku, pohybu a zaměstnání, péče, chovu a běžných chorob. Snadno tedy zjistíte, jaký pes se pro vás hodí, jak si jej obstaráte i jak byste o něj měli pečovat, aby vám byl dobrým společníkem.

Fotka knihyPsi celého světa - Lea a Martin Smrčkovi Jazyk: cz GRADA 2011
ISBN: 978-80-247-3759-1 489 Kč 248 stran Vazba: tvrdá
Uvažujete o tom, že si pořídíte psa? Nebo už psa máte a divíte se, že se nechová tak, jak jste očekávali? Moc se vám líbí nějaké plemeno, ale vy nevíte, jaké povahové rysy jsou pro ně typické? Nejste si jisti, jestli zrovna pes, na kterého máte spadeno, svým štěkáním nebude budit celý dům? Nebo zda vámi vybraného psího krasavce nebudete věčně honit po všech končinách? A na druhé straně, myslíte také na to, aby vybraný pes byl spokojený s vámi jako majitelem? Že uspokojíte jeho nároky? Kniha vám dá odpověď na tyto i mnoho dalších otázek spojených s chovem psa a především s výběrem toho správného do vaší rodiny. Spolehlivě vás provede všemi úskalími, která se skrývají za neuvěřitelně bohatou nabídkou dnešních plemen. Porovnává příbuzné skupiny psů, upozorňuje na to, co mají společného a v čem se liší. A váš výběr jistě usnadní, že většinu psů si můžete prohlédnout na fotografiích.

NáhledPsi do kapsy - Lea Smrčková Jazyk: cz Albatros 2005
ISBN: 80-00-01445-9 264 Kč 208 stran Vazba: měkká
Nové, výrazně rozšířené vydání knihy o všech plemenech malých psů, včetně těch, která se u nás objevila teprve nedávno. Přestože mnozí mají vzhled hraček, povahou to jsou skuteční psi: živí, bystří, inteligentní, přítulní a věrní až za hrob. Mohou být skvělými společníky, ale také bystrými hlídači či vytrvalými turisty... Záleží jen na tom, co z nich člověk udělá.

Fotka knihyPsí dominance: Mýtus, nebo skutečnost? - Barry Eaton Jazyk: cz PLOT 2010
ISBN: 978-80-7428-044-3 149 Kč 96 stran Vazba: měkká
Kniha Barryho Eatona přináší alternativní pohled na problematiku psí dominance. Autor předkládá čtenářům řadu zajímavých otázek, např. Co přesně se skrývá pod pojmem „psí dominance“?, Skutečně musí majitel psovi dominovat? či Snaží se nás psi cílevědomě sesadit z vůdčího postavení ve smečce, nebo to jsou oportunisté čekající na příležitost? a pokouší se nalézt na ně zasvěcené odpovědi. Barry Eaton detailně probírá tzv. pravidla smečky, kterými se podle mínění většiny odborníků řídí chování našich psů, a porovnává je s tím, co se skutečně děje ve smečkách divoce žijících vlků.

Fotka knihyPsí pamlsky - Jeff Simpson Jazyk: cz Vašut 2011
ISBN: 978-80-7236-553-1 199 Kč 128 stran Překlad: J. Drápalíková Vazba: měkká
Chcete svého pejska opravdu hýčkat? Pak ho překvapte vlastnoručně připravenými a doma pečenými psími pamlsky. Ještě nikdy nebylo mlsání tak zdravé. Všechny sušenky jsou z těch nejlepších surovin a neobsahují sůl, cukr, barviva a konzervační látky. V knize najdete snadné nápady na dobroty pro každou příležitost: na výcvik, k zábavě, do práce a jednoduše z lásky. A nechybí ani recepty bez pšenice a lepku pro přecitlivělé psy a lahůdky pro milovníky masa.

Fotka knihyPSI Poradna Souvislosti Informace - Rudolf Desenský Jazyk: cz XYZ 2010
ISBN: 978-80-7388-457-4 269 Kč 244 stran Vazba: tvrdá
Chcete mít se svým psem co nejlepší vztah, ale nevíte přesně, jak na to? Pak jste nepochybně sáhli po správné knize. Navazuje na předchozí publikaci Jak poznat psí duši, jejímž autorem je dokonalý znalec a milovník psů Rudolf Desenský. Přístupnou, jasnou a velice názornou formou vysvětluje, jak si se svým čtvernohým přítelem vytvoříte pouto založené na důvěře, lásce, trpělivosti a důslednosti, kdy vás pes bude považovat za „vůdce smečky“, tedy přirozenou autoritu, která mu zajistí pocit bezpečí a v případě potřeby jej ochrání. Takový vztah však nevybudujete agresí, násilím a silou, ke kterým se můžete snadno uchýlit, budete-li při výchově a výcviku psa setrvávat v zajetí mýtů týkajících se např. bití novinami, trestání za loužičky, zákazu spaní v posteli atd.

Fotka knihyPsi praktická encyklopedie - Esther Verhoef Jazyk: cz REBO Productions 2010
ISBN: 978-80-255-0396-6 229 Kč 270 stran Vazba: měkká
Tato příručka přináší všem začínajícím i zkušeným chovatelům a majitelům psů maximum praktických informací. Kromě základních poznatků o šlechtění psů, jejich výchově a potřebné péči obsahuje portréty jednotlivých plemen. Čtenář se dozví vše o původu, vzhledu, ale především o povaze, výchově a společenské charakteristice každé rasy. Kniha mu tak pomůže při výběru správného psího kamaráda i při péči o něj. Vyšlo také pod názvem Encyklopedie psů. Přehledné řazení plemen dle dělení mezinárodní kynologické federace F.C.I., standard a praktická charakteristika jednotlivých plemen, cenné rady ohledně výběru plemene a výchovy psa, názorné barevné fotografie s popisky, důležité adresy a kontakty, přehledný rejstřík.

Fotka knihyPsí pravidla - Kyra Sundanceová Jazyk: cz PRÁH 2010
ISBN: 978-80-7252-299-6 269 Kč 200 stran Překlad: D. Krejčová Vazba: měkká
Elitní cvičitelka psů Kyra Sundancová odhaluje v tomto průkopnickém díle, jak v psovi získat spolehlivého partnera a skutečného člena rodiny. Potýkáte-li se stále se stejnými problémy, potom výcviková metoda, kterou používáte, nefunguje. Místo dalšího výcviku potřebujete lepší výcvik. Kyřin přístup k psovi jako celku sahá dál než jen ke sterilním metodám výcviku skrze odměnu a trest. Její zásady - jako "jeden povel, jeden následek", "soustřeďte se na řešení, ne na problém" a "chvalte, hlaďte, odměňujte - v tomto pořadí" - poskytují čtenáři jasnou strategii a nástroje ke skutečné změně. "Každý pes si zaslouží být šťastný. Kyra Sundanceová ukazuje, jak si se psem vybudovat vztah a vyhovět jeho loveckému pudu, což je klíč k jeho štěstí. Váš pes si tuto knihu zaslouží." Naučte svého psa přinášet noviny, uklízet si hračky a zazvonit, když chce jít ven!

Fotka knihyPsi velký atlas plemen - Esther Verhoef-Verhallen Jazyk: cz REBO Productions 2010
ISBN: 978-80-255-0433-8 499 Kč 544 stran Vazba: tvrdá
Tato kniha plná nádherných barevných fotografií přináší všem milovníkům psů dokonalý přehled téměř všech známých plemen. Čtenář načerpá maximum informací o původu, původním využití, vnějších znacích, vlastnostech, soužití s člověkem a nárocích na péči každého psího plemene. Vedle toho se dozví řadu zajímavostí o dějinách a vývoji plemen a získá cenné rady ohledně výběru psa. Kniha je jedinečným rádcem jak pro začínající chovatele, tak pro zkušené kynology. Vyšlo také ve větším formátu pod názvem Psi Velký obrazový lexikon.

Fotka knihyPsi, kteří štěkají, nekoušou? - Imke Niewöhner Jazyk: cz GRADA 2009
ISBN: 978-80-247-2598-7 49 Kč 88 stran Vazba: měkká
Autorka, zkušená veterinářka a psí trenérka, jednoduchou a srozumitelnou formou vyvrací lidové pověry a pověsti, které se tradují o některých psích rasách, o psí výživě, o výchově a chování domácích miláčků. Zároveň poskytuje cenné rady, zejména začínajícímu chovateli, čeho se vyvarovat, když si přivede nový přírůstek do rodiny, jenž by s ní měl strávit příštích 10-15 let. Vtipně napsáno, doprovázeno ilustracemi.

Fotka knihyPudel - Jackie Ransomová Jazyk: sk TIMY partners 1999
ISBN: 80-88799-85-6 154 € 116 stran Vazba: tvrdá
Všetko, čo potrebujeme vedieť o tomto plemene - jeho chov, odchov, výchova, starostlivosť, zdravie a výstava. Veľa fareb.

Fotka knihyPudl - Dr. Bruce Fogle Jazyk: cz CESTY 1999
ISBN: 80-7181-368-0 149 Kč 78 stran Vazba: tvrdá
V knize PUDL poznejte historii pudla, specifické tělesné a povahové znaky tohoto plemene. Kniha je ilustrovaná speciálně vybranými barevnými fotografiemi. Podstatné informace o každodenní péči, chovu a výstavách.

Fotka knihyPudl - S. Meyer Clark Jazyk: cz Fortuna Print 2001
ISBN: 80-86144-94-1 299 Kč 160 stran Vazba: tvrdá
Série malých monografií o vyhledávaných psích plemenech. Každá z nich přináší všechny potřebné údaje o původu plemene, jeho standardu, povaze i zvláštnostech, každodenní péči o psa, o jeho výchově, využití i výcviku, o výstavách, zdravotní péči a péči o staré psy. Knihu provází slovníček nejdůležitějších kynologických i veterinárních termínů. Všechny tyto cenné informace provází pečlivě vybraná obrazová dokumentace.

Fotka knihyRádce pro milovníky psů - Paul McGreevy Jazyk: cz ARGO 2006
ISBN: 978-80-7203-732-2 380 Kč 456 stran Vazba: tvrdá
Kniha přináší současným i budoucím majitelům psů všechny informace, které potřebují, aby se o svého společníka mohli dobře starat. Je plná praktických a spolehlivých rad počínaje výběrem psa přes chování a řeč těla až po péči o zdraví, stravu, výchovu, cvičení, rozmnožování, cestování se psem a účast na výstavách. Nechybí ani přehled nejoblíbenějších psích plemen, v němž čtenář nalezne užitečné informace o velikosti, historii i povaze každého plemene, o stravě, péči o srst, zdraví a požadavcích na pohyb. Pro majitele psů bude tato kniha neocenitelným zdrojem informací ve všech fázích života jejich společníka. Ti, kteří přemýšlejí o tom, který pes bude nejlépe odpovídat jejich potřebám, zde najdou inspiraci, jakého psího společníka si pořídit.

Fotka knihyRetrívr - Petra Soons Jazyk: cz Vašut 2011
ISBN: 978-80-7236-752-8 129 Kč 64 stran Překlad: J. Borecká Vazba: měkká
Retrívr je všestranný pes pro každého! Není rozhodující, zda hledáte akčního průvodce při procházkách, nadšeného mistra plavce, chytrého a výkonného stopaře nebo věrného člena rodiny a přátelského průvodce dětí - mezi šesti rasami retrívrů si každý milovník psů najde to své. Tato knížka vám poskytne informace o všem podstatném při výběru, péči a výchově vašeho retrívra. Představí vám různorodé možnosti zaměstnání pro retrívra včetně jednoduchým cviků, které můžete snadno v praxi realizovat a z nichž bude mít radost nejen váš pes, ale také vy sami.

Fotka knihyRetrívr - Brigitte Schneidermannová Jazyk: cz Vašut 2000
ISBN: 80-7236-099-X 99 Kč 64 stran Překlad: Roller Zdeněk Vazba: měkká
Tato příručka přináší informace, jak se o retrívra správně starat, včetně praktických návodů týkajících se péče, výživy a výchovy. Navíc doprovodný program her a cvičení. 45 barevných fotografií a 35 kreseb.

Fotka knihyRhodeský Ridgeback - Ann Chamberlainová Jazyk: cz Fortuna Print 2002
ISBN: 80-7321-005-3 299 Kč 160 stran Překlad: E. Horová Vazba: tvrdá
Kniha je užitečným průvodcem informujícím budoucího majitele o tom, jak předcházet problémům, a o potřebách zvířete od štěněcího věku až po stáří. Podle doporučení špičkových chovatelů a cvičitelů je to vhodná příručka pro každého nového majitele ridgebacka.

Fotka knihyRhodeský ridgeback - Stig Carlson Jazyk: cz CESTY 1999
ISBN: 80-7181-280-3 159 Kč 96 stran Překlad: Lea Smrčková Vazba: tvrdá
Historie a vývoj plemene, Standard rhodeského ridgebacka s komentářem, Výběr štěněte, Výchova a výcvik, Příprava na výstavu, Výživa a zdraví rhodeského ridgebacka.

Fotka knihyRotvajler - Wilhelm Jonas Jazyk: cz Fortuna Print 2001
ISBN: 80-86144-87-9 299 Kč 160 stran Překlad: E. Horová Vazba: tvrdá
Série malých monografií o vyhledávaných psích plemenech. Každá z nich přináší všechny potřebné údaje o původu plemene, jeho standardu, povaze i zvláštnostech, každodenní péči o psa, o jeho výchově, využití i výcviku, o výstavách, zdravotní péči a péči o staré psy. Knihu provází slovníček nejdůležitějších kynologických i veterinárních termínů. Všechny tyto cenné informace provází pečlivě vybraná obrazová dokumentace.

Fotka knihyRotvajler - Esther Verhoef-Verhallenová Jazyk: cz REBO Productions 2001
ISBN: 80-7234-132-4 199 Kč 128 stran Vazba: tvrdá
Koupě, péče, krmení, výchova.

Fotka knihyRozumím si se svým psem? - Yvonne Kejczová Jazyk: cz GRANIT 2003
ISBN: 80-7296-023-7 79 Kč 70 stran Vazba: měkká
S láskou psaná publikace o správném přístupu ke čtyřnohému příteli.

Fotka knihyŘeč psů - Roger Abrantes Jazyk: cz Dona 2008
ISBN: 978-80-7322-110-2 195 Kč 240 stran Vazba: tvrdá
Je to kniha napsaná moderním, nekomplikovaným stylem. Vynikající ilustrace pomáhají pochopit, co chtějí psi vyjádřit.

Fotka knihySe psem je psina - Marcela Borgesová Jazyk: cz Knižní klub 2008
ISBN: 978-80-242-2167-0 199 Kč 112 stran Vazba: tvrdá
Svět je rozdělen na dva tábory: na milovníky psů, co propadli kouzlu svých čtyřnohých přátel vonících psinou a nosících domů na tlapkách bláto, a na ty ostatní, lidi praktického ducha. Ti bývají ke zvířatům poněkud chladnější, či spíše odtažití. Mezi oběma samozřejmě existuje celá škála "barevných odstínů". První řeknou: "Bez psa? Nikdy!" Ti druzí zase nechápou, proč by si měli komplikovat život psem. A pak je tady ještě jedna skupina, která je názorově "v pohybu". Začíná to zpravidla slovy: "Jedeš, potvoro!" Ale zásahem osudu se někdy náhodou stane, že nějaký ten pes jim vstoupí do života proti jejich vůli. Reakce dotyčného pak často mívá podobu překvapeného povzdechu: "Jak jsem jen mohl žít bez psa!"

NáhledSkotský teriér - Hana Faltová Jazyk: cz Dona 1997 České Budějovice
ISBN: 80-85463-87-3 65 Kč 68 stran Vazba: měkká
Kniha nabízí rady týkající se výběru štěněte, návštěvy veterináře, koupání a úpravy srsti, vztahu psa k dětem, aj. Pozornost je věnována zejména otázkám chovu: krytí, porod, vývoj štěňat a vhodné krmení, sociabilita. Úvodní kapitoly se zabývají původem plemene skotský teriér a jeho historií, počátky čistokrevného chovu. Následuje popis typické tělesné stavby, charakteristika vystavování (druhy výstav, rozdělení psů do tříd, jarní svody loveckých psů). Kniha je psána osobním tónem, mimořádně čtivou a zábavnou formou (včetně veselých příhod ze života se skotským teriérem), je však také informativní. Nechybí četné ilustrace - vtipné obrázky, černobílé i barevné fotografie.

Fotka knihySlepičí polévka pro milovníky psů - J. Canfield , M. V. Hansen, C. Klineová, M. Becker Jazyk: cz PRÁH 2006
ISBN: 80-7252-136-5 299 Kč 352 stran Překlad: Petruše Klůfová Vazba: tvrdá
Přečtěte si v této knize desítky příběhů, které svědčí o odvaze, smyslu pro humor, láskyplnosti i chytrosti psů, bez kterých si nedokážeme představit jediné město, vesnici a jen málokterý byt či zahradu.

Fotka knihySlovenský čuvač - M. Malec, M. Vanek Jazyk: sk Vydavateľstvo: Fortuna Print 2006
ISBN: 807321265X 12 € 157 stran Vazba: tvrdá
História slovenského čuvača, charakteristika plemena, plemenný štandard, šteniatka, každodenná straostlivosť, domáca výchova a výcvik, zdravotná starostlivosť, starnúci pes, vystavovanie.

Fotka knihyStafordšírský bulteriér - Zdeněk Spies Jazyk: cz Vašut 2005
ISBN: 80-7236-393-X 99 Kč 56 stran Vazba: měkká
Příručka z řady Jak na to, ve které najdete: Jak o něj správně pečovat a rozumět mu. Praktické rady odborníků pro spokojený život se psem. Správné přivykání, péče a výchova krok za krokem. S tímto spolehlivým a všestranně využitelným psem se rozhodně nebudete nudit. A určitě na něm najdete i mnoho dalších kladných vlastností. Více se o těchto skvělých psech dozvíte v publikaci, která je navíc doplněna 73 barevnými fotografiemi a 79 kresbami. (Praktické rady pro začínající i zkušené chovatele doplněné barevnými fotografiemi Zdeňka Spiese, Jana Tichého, Michaela Fokta, Patrika Weisse a ilustracemi Petry Nerandžičové)

Fotka knihySvatobernardský pes - J. Radford Wilcock Jazyk: cz Fortuna Print 2006
ISBN: 80-7321-225-0 299 Kč 160 stran Vazba: tvrdá
Další kniha ze série malých monografií o vyhledávaných psích plemenech. Každá z nich přináší poznatky o původu plemena, jeho standardu a zvláštnostech, o každodenní péči o psa, o jeho plemenitbě, výchově, využití a výcviku, o výstavách, zdravotní péči a péči o starého psa.

Fotka knihySvého psa nestřílejte! - Karen Pryorová Jazyk: cz PRÁH 2011
ISBN: 978-80-7252-321-4 269 Kč 200 stran Vazba: měkká
Zakladatelka klikr tréninku Karen Pryorová napsala knihu Svého psa nestřílejte!, která přináší zcela nový přístup k učení a trénování psa, ale nejen jeho. Tato úžasná, jasně srozumitelná a nesmírně užitečná kniha je určena každému, kdo by rád porozuměl nebo změnil chování nějakého živého organismu - ať už jde o štěkajícího psa, hlučného souseda, nepřátelskou kočku nebo vaše vlastní zlozvyky. Světově uznávaná klasika. Jako průkopnice na poli výzkumu chování je Karen Pryorová významným zastáncem principů a praktického využití pozitivního upevňování při učení nového chování. Tohle jsou tajemství změny chování vašich domácích mazlíčků, dětí a dokonce i vás samotných: Principy revoluční metody klikr tréninku, která za svůj fenomenální úspěch vděčí okamžitému účinku. Osm metod, jak se zbavit už existujícího nežádoucího chování - od koček, které drápou po nábytku, po nepořádného spolubydlícího. Deset pravidel tvarování chování - k výsledkům se dostanete bez násilí a bez bolesti. Tipy na trénink vašeho psa, ale také třeba jak se vypořádat s potomkem, se kterým cloumá puberta.

Fotka knihyŠarpej - Juliette Cunliffeová Jazyk: cz Fortuna Print 2001
ISBN: 80-86144-71-2 299 Kč 160 stran Překlad: H. Kholová Vazba: tvrdá
Série malých monografií o vyhledávaných psích plemenech. Každá z nich přináší všechny potřebné údaje o původu plemene, jeho standardu, povaze i zvláštnostech, každodenní péči o psa, o jeho výchově, využití i výcviku, o výstavách, zdravotní péči a péči o staré psy. Knihu provází slovníček nejdůležitějších kynologických i veterinárních termínů. Všechny tyto cenné informace provází pečlivě vybraná obrazová dokumentace.

Fotka knihyŠi-tzu - Juliette Cunliffeová Jazyk: cz Fortuna Print 2007
ISBN: 80-7321-137-8 299 Kč 160 stran Vazba: tvrdá
Odborná kynologická příručka je doplněná 135 barevnými fotografiemi, které jsou stejně informativní jako pěkné. Srozumitelné pokyny a důležité informace jsou zdůrazněny tak, aby zajistily snadný přístup ke všemu, co čtenář potřebuje vědět o životě se ši-tzu.

Fotka knihyŠkola pro štěňata - Petra Führmann, Nicole Hoefs, Iris Franzke Jazyk: cz VÍKEND 2011
ISBN: 978-80-7433-045-2 399 Kč 248 stran Překlad: J. Zejda Vazba: tvrdá
Velké oči, vlhký čenich, nejisté pohyby – štěně je zkrátka rozkošné. Jedině správnou výchovou se z tohoto drobka stane veselý, spokojený a vysněný kamarád. Kniha Škola pro štěňata poskytuje majiteli štěňátka mnoho v praxi vyzkoušených rad i metod výchovy psů a krok za krokem ho vede k dobře vychovanému psovi. Tato kniha pomůže každému chovateli cennými radami překonat všechna úskalí věku štěněte a mladého psa. Štěně, které se ke mně hodí – jak najdete psa svých snů Úspěšná výchova štěněte – krok za krokem slovem i obrazem Psi nejsou všichni stejní – každé štěně potřebuje jinou metodu Cvičební plán pro každý povel Petra Führmann, Nicole Hoefs a Iris Franzke jsou zkušené cvičitelky psů a úspěšné autorky knih. Petra Führmann a Iris Franzke řídí po celém Německu známou školu a obchod s potřebami pro psy. Používají různé metody, vhodné pro správnou výchovu štěňat. Nicole Hoefs pracovala mnoho let ve škole pro psy a také jako profesorka na gymnáziu.

Fotka knihyŠkolka pro štěňata - Celina del Amo Jazyk: cz Fortuna Print 2000
ISBN: 80-7321-031-2 99 Kč 92 stran Překlad: H. Kholová Vazba: tvrdá
V této knize najdete mnoho nápadů, jak můžete svého mladého čtyřnohého přítele navyknout na neklidný život ve městě a každodenní ošidné situace,úvodní návod, jak krok za krokem cvičit štěně od časného mládí, mnoho rad pro bezproblémové soužití se psem, a taky výcvikový plán.

Fotka knihyŠpicové - Marie Marušková Jazyk: cz Ottovo nakladatelství 1999
ISBN: 80-7181-312-5 159 Kč 88 stran Vazba: tvrdá
Monografie psích plemen.

Fotka knihyŠťastný pes - Nadja Kneisslerová Jazyk: cz Knižní klub 2009 Praha
ISBN: 978-80-242-2334-6 229 Kč 120 stran Vazba: tvrdá
Autorka popisuje desetibodový program jak pečovat o psa. Zdůrazňuje, že nejen plemena mají specifické nároky, ale i každý pes je osobnost, proto péče by mu měla být šitá přímo na míru. V knize najdete množství nápadů a tipů jak svého psa potěšit: zdravou stravou, dostatečným pohybem, masáží, cvičením, hrou, zábavou nebo sportem.

Fotka knihyŠtěkání - Turid Rugaas Jazyk: cz PLOT 2010
ISBN: 978-80-7428-052-8 149 Kč 112 stran Vazba: tvrdá
Štěkání je vlastní všem psům, je to jeden ze způsobů, jak spolu psi komunikují. Norská chovatelka a cvičitelka psů Turid Rugaas, která zmapovala a začal jako první v praxi užívat tzv. konejšivé signály, publikuje v této knize vše, co objevila během svých snah o pochopení psího štěkání a jeho užití ve výcviku. Pokud se chovatel naučí poznávat, co se jeho pes snaží štěkáním vyjádřit, může následně minimalizovat negativní dopady zbytečného a obtížného štěkání.

Fotka knihyŠtěňata - výživa, péče, výchova - Vladimíra Jestřábová Jazyk: cz Dona 2009
ISBN: 80-7322-047-4 145 Kč 136 stran Vazba: měkká
Příručka je věnovaná štěněcímu věku psů. V první části se dočteme, jak štěňátko přišlo na svět a co předchází tomu, než si je odebere nový majitel. V druhé části najdou čtenáři rady, jak postupovat při výběru štěněte a jak se o pejska dále postarat.

Fotka knihyŠtěňátka - Samolepková knížka - neuveden Jazyk: cz SLOVART 2003
ISBN: 8072095013 99 Kč 8 stran Překlad: Jana Hejná Vazba: měkká
Samolepkové knížky si získají nejenom mladé čtenáře, ale i rodiče zajímavými informacemi, krásnými barevnými ilustracemi, ale i možností tvořit, rozvíjet si svojí fantazii. Nálepky, které jsou součástí knih, je možné použít víckrát. Dají se lepit v rámci naší knížky, do předkreslených obrázků, nebo je můžete použít na zkrášlení obalů sešitů, případně na zhotovení si vlastní nové knížky, podle svých představ.

Fotka knihyŠtěně - Katharina Schlegl-Kofler Jazyk: cz Vašut 2008
ISBN: 978-80-7236-601-9 129 Kč 64 stran Vazba: měkká
Štěňata jsou velmi zvědavá a prozkoumávají své okolí s nevázanou chutí ke hře a plny očekávání. Prvními nemotornými krůčky a pohledem velkých štěněčích očí si v mžiku získají srdce každého. V této knize se dovíte vše, co byste měli vědět, aby z vašeho psího miminka vyrostl šťastný, nebojácný a spolehlivý dospělý pes, ať už jde o přivykání, mírnou výchovu, stravu nebo zdraví. K tomu navíc získáte mnoho vyzkoušených tipů a nápadů, jak vybudovat důvěryplný vztah mezi psem a člověkem, a také řadu podnětů, jak si se psem hrát.

Fotka knihyŠtěně - John a Mary Holmesovi Jazyk: cz Ottovo nakladatelství 2007
ISBN: 80-7360-491-4 99 Kč 80 stran Překlad: Jana Pacnerová Vazba: měkká
Vše, co byste měli vědět o výchově štěněte, než si je pořídíte, najdete v této ilustrované příručce.

Fotka knihyTibetský teriér - Adolf Krasligg Jazyk: sk TIMY partners 1998
ISBN: 80-88799-63-5 154 € 124 stran Vazba: tvrdá
Všetko, čo potrebujeme vedieť o chove, odchove, výchove, starostlivosti, zdraví a výstave tohto plemena. Veľa fareb.

Fotka knihyÚžasní psi Fakta a zajímavosti - Ryan O´Meara Jazyk: cz Metafora 2011
ISBN: 978-80-7359-271-4 349 Kč 192 stran Vazba: tvrdá
Psi provázejí člověka už od pradávna. A čím víc se vzdalujeme přírodě, tím jejich obliba roste. Mnozí z nás už si život bez svého štěkajícího kamaráda vůbec neumějí představit. A právě proto je chceme co nejlépe poznat, dozvědět se o nich co nejvíce. Tahle knížka vám v tom pomůže, protože až otočíte poslední stránku, zbude jen velmi málo toho, co byste o psech ještě nevěděli. Rozhodně se ale nemusíte bát nudného poučování. Autor Ryan O´Meara vás naopak provede veselou, rychlou, barvitou mozaikou, ve které však samozřejmě nechybějí ani témata zcela vážná, jako jsou psí onemocnění nebo rady ohledně výcviku. Mezitím si odpočinete u lidových rčení, ve kterých se nám psi zabydleli, nahlédnete do starých časů, kdy bylo všechno úplně jinak, a podíváte se třeba, jak vypadá vítěz soutěže o nejškaredějšího psa. Takže ať už máte doma šampiona či voříška, nebo se na jeho koupi teprve chystáte, nalistujte první stranu a buďte si jistí, že s touhle knížkou, která rozhodně není pod psa, si užijete spoustu psiny. Kniha Úžasní psi je směsicí různorodých faktů a drobností ze světa psů.

Fotka knihyVáš pes to ví - Rupert Sheldrake Jazyk: cz RYBKA PUBLISHERS 2011
ISBN: 80-86182-50-9 268 Kč 332 stran Vazba: tvrdá
V knize VÁŠ PES TO VÍ plné úchvatných příběhů a podnětných úvah světově proslulý biolog Rupert Sheldrake dokazuje, že mezi lidmi a zvířaty existuje silná vzájemná propojenost a že právě ta zvířata, která jsou nám nejbližší, nás mohou mnohému naučit o komunikaci, vnímání či přírodě. Sheldrakeovy provokativní myšlenky o sociálních neboli morfických polích vysvětlují záhadné chování často pozorované u domácích zvířat, i udivující chování zvířat v divoké přírodě. Kniha nabízí fascinující pohled na chování lidí a zvířat a vede nás ke zpochybnění hranic konvenčního vědeckého myšlení.

Fotka knihyVelká encyklopedie psů - Esther Verhoef-Verhallen Jazyk: cz REBO Productions 2002
ISBN: 80-7234-072-7 745 Kč 544 stran Vazba: tvrdá
Nepostradatelná publikace pro všechny kynology i amatérské chovatele psů. Přináší popisy a barevné fotografie více než 300 plemen. O každém plemeni zde naleznete podrobné informace týkající se vzhledu, povahy, výcviku, péče, pohybu a zaměstnání.

Fotka knihyVelká kniha her pro psy - Christina Sondermann Jazyk: cz PRÁH 2011
ISBN: 978-80-7252-341-2 330 Kč 128 stran Vazba: tvrdá
Velká kniha her pro psy je praktický rádce pro majitele psů, kteří se chtějí svému miláčkovi více věnovat. Knihu napsala Christina Sondermann. Vhodné pro děti i dospělé, laiky i kynology, fyzicky zdatné pejskaře i milovníky domácí pohody. Jasné a srozumitelné návody na hry doma a venku. Činnosti na pár minut i celý volný den. Hry s dostupnými domácími rekvizitami jako jsou například krabice od bot, deka nebo deštník. Různé úrovně obtížnosti - jednoduché hry i jejich složitější varianty. Základy poslušnosti, hledání předmětů, parkúr v obýváku, hry pro chytré hlavičky, dobrodružné procházky, žvýkací hračky a učení se veselým trikům. Ať máte doma čivavu či bernardýna, štěně nebo chundelatého stařečka, sportovce či polštářového mazlíka, zaměstnejte ho činnostmi, při kterých se spolu pobavíte a naučíte novým trikům. Užívejte si život se svým psem!

NáhledVelká kniha her pro psy - Christina Sondermann Jazyk: cz Prah 0
Vazba: měkká
Pestrý program zábavy, cviků i triků pro každý den. Pro použití venku i doma.

Fotka knihyVelká kniha o psech - David Taylor Jazyk: cz Knižní klub 2008
ISBN: 978-80-242-2202-8 449 Kč 264 stran Překlad: L. J. Dobroruka Vazba: tvrdá
Výpravná encyklopedie obsahuje stovky originálních barevných fotografií, které vdechují každému psovi život, představují ho v přirozených postojích a ukazují jeho charakteristické znaky. Kniha přináší bohaté praktické rady a informace o ošetřování psa, jeho schopnostech, vývoji, chovu a nejdůležitější zásady zdravotní péče.

Fotka knihyVelká kniha o pudlech - Rosa Engler Jazyk: cz GRADA 2011
ISBN: 978-80-247-3945-8 349 Kč 160 stran Vazba: měkká
Tato na českém trhu bezkonkurenčně nejzdařilejší kniha o tomto plemenu potěší nejen majitele pudlů, ale zcela jistě i další milovníky psů. Nadchnou krásné výmluvné fotografie i vysoká úroveň a pestrost informací, které se pudlům věnují ze všech možných stran. Autorka knihy je zkušená chovatelka a touto publikací chtěla především vyvrátit předsudky, které se o tomto původně loveckém psovi stále tradují. Čtenář se dočte, proč je pudl tolik oblíbený, kdo byli jeho předkové, jak postupovat při koupi štěněte, jaké jsou vlastnosti a velikosti pudla, jak pečovat o jeho srst, jak připravit pudla na výstavy, uvedeni jsou jeho slavní majitelé. Dozví se určitě i řadu překvapivých informací, třeba to, že pudl slušně obstojí jako saňový pes ve spřežení nebo jako pes záchranář při akcích horské služby.

Fotka knihyVelká kniha péče o psa - Bruce Fogle Jazyk: cz CESTY 2003
ISBN: 80-7181-812-7 320 Kč 192 stran Vazba: tvrdá
Všestranná, prakticky zaměřená kniha s návodem na kompletní péči o psa – výběr štěněte, krmení, péče o srst, výcvik i plemenitba. Obsahuje více než 650 původních barevných fotografií, anatomických schémat a grafů i detailní popis onemocnění a první pomoci při úrazu. Užitečný rádce pro chovatele.

Fotka knihyVelká psí láska - Marty Becker , Mikkel Becker , Carol Kline , Gina Spadfori Jazyk: cz PRÁH 2010
ISBN: 978-80-7252-305-4 330 Kč 264 stran Vazba: tvrdá
Jste blázen do psů? Jestli ještě ne, tak po přečtení této knihy určitě budete. A jestli ano, tak si tuhle knihu náramně užijete. Čtyři povolaní odborníci dali dohromady působivou směsici úžasných psích příběhů, které vás rozveselí i vezmou za srdce. Příběhy o štěňatech vybavených mimosmyslovým vnímáním, o psech hrdinech, o psech léčitelích, kteří svým páníčkům pomohli fyzicky, emocionálně i duchovně. Připojili k nim základní informace týkající se chování a výcviku psů, jejich zdraví i preventivní péče, jež může zvířatům prodloužit život. Nechybějí ani nápady, jak s psími kamarády sportovat či jinak trávit volný čas. Všechna ta důležitá fakta, skvělé fotografie a emotivní příběhy vytvářejí "opravdovou knihu" pro "opravdové" milovníky psů.

Fotka knihyVižla - Robert L. White Jazyk: cz Fortuna Libri 2009
ISBN: 978-80-7321-474-6 299 Kč 160 stran Překlad: Z. Amchová Vazba: tvrdá
Vižla je velmi aktivní, živý a elegantní pes, charakteristický přátelskou, věrnou a milou povahou a výraznými loveckými vlohami. Je všestranným loveckým psem, jenž v sobě spojuje silný smysl pro stopu, vystavování i donášku na souši i z vody. Je to však nejen neúnavný lovec, ale i ideální společník pro aktivní rodinu. Naše kniha poskytuje potřebné faktické informace o tomto plemeni a jeho původu, charakteru a standardu, stejně jako rady ohledně výběru štěněte, krmení, výcviku poslušnosti a návykům čistotnosti a preventivní zdravotní péči. Nový majitel jistě přivítá rady o zabezpečení domácnosti před štěněcími zuby, o bezpečném prostředí pro štěně, o prevenci úzkosti ze samoty a dalších možných problémech. Tato odborná, živě napsaná publikace nabízí mimo jiné přes 135 barevných fotografií, které nejsou jen informativní, ale i působivé. Cenné rady a zajímavé informace jsou v textu zvýrazněné, aby se čtenář snadno orientoval v tom, co potřebuje vědět o životě s maďarským ohařem. Ať již jde o základní výcvik, alergie nebo blechy, tato publikace čtenáře provede životem psa od štěněte až po seniorské období, včetně seznámení s prostředím výstav a zkoušek.

Fotka knihyVoříšek - Helena Kholová Jazyk: cz Fortuna Libri 2011
ISBN: 978-80-7321-596-5 299 Kč 160 stran Vazba: tvrdá
Na rozdíl od psů, kterým byly věnovány předcházející svazky této řady, Voříšek není vyšlechtěné plemeno. Je to původní domácí pes neurčitého původu, který se u nás držel ve vesnických komunitách odnepaměti. Výběr partnerů byl většinou náhodný a štěňata si sousedé rozebírali podle potřeby. Přesto se však v určitých oblastech vytvořily místní rázy, které bohužel nebyly dokumentovány. Na rozdíl od Nizozemska, kde malíři často na žánrových obrazcích věrně vypodobnili místní voříšky, Čechy žádného Breughela nemají. Protože tento psík žil ve stálém kontaktu s lidmi a domácími zvířaty, vyznačoval se velkou bystrostí a přizpůsobivostí a nemalou inteligencí. A díky tomu, že se pohyboval ve zdravém prostředí, kde fungoval přiměřený přírodní výběr, byl to pes zdravý a poměrně dlouhověký. Historický voříšek a novodobý voříšek vůbec nejsou stejní. Ten první si mohl v žilách uchovat i krev starobylých obyvatel neolitických vesnic, ten moderní je většinou výsledkem křížení mnohdy exotických plemen. Přesto (nebo právě proto) je právě on tím nejskromnějším a nejspolehlivějším průvodcem člověka, kterému nejde o tituly, diplomy nebo sportovní výkony, ale právě jen o to neokázalé, ale příslovečně věrné přátelství, které se jako červená nit vine dějinami lidského i psího rodu.

Fotka knihyVšechno o výcviku psa - Bruce Fogle Jazyk: cz CESTY 2003
ISBN: 80-7181-961-1 249 Kč 126 stran Překlad: J. Cibulka Vazba: tvrdá
Kompletní kniha o výchově psů všech plemen a každého věku. Obsahuje více než 350 barevných fotografií jednotlivých fází výcviku. Najdete v ní vše od základní poslušnosti štěňat až po odstraňování zlozvyků dospělých psů. Nabízí vám zcela nový, laskavý přístup k výcviku psů každého věku, založený na pochvalách a odměnách. Poradí vám se základním výcvikem štěňat i náročnějším výcvikem starších psů.

Fotka knihyVýcvik ochranného psa - Manfred Müller Jazyk: cz Brázda 2009
ISBN: 978-80-209-0368-6 295 Kč 276 stran Vazba: tvrdá
Kniha významného odborníka na výcvik psů poslouží jako návod, jak krok za krokem vychovat a vycvičit dokonalého ochranného psa, který bude spolehlivě chránit svého majitele, jeho rodinu i majetek. Kniha je vybavena četnými instruktivními fotografiemi a nákresy postupů při výcviku.

NáhledVýcvik psa k dokonalé poslušnosti - Imke Niewöhner Jazyk: cz GRADA 0
ISBN: 978-80-247-3978-6 239 Kč 144 stran Vazba: tvrdá
Obedience krok za krokem. Připravovaná novinka.

Fotka knihyVýcvik psa podle jeho temperamentu - Antje Hebel Jazyk: cz GRADA 2011
ISBN: 978-80-247-3476-7 299 Kč 240 stran Vazba: měkká
Velice doporučuji...Fantasticky napsáno a plné dobrých rad... Vynikající kniha o výcviku psů rozdílných povah ... Prakticky jsem si ověřil, že tyto rady konečně fungují...Tak hodnotí čtenáři tuto knížku v sousedním Německu. Její jedinečnost spočívá v tom, že její autorka a dlouholetá instruktorka psů a jejich majitelů zohledňuje individualitu každého psa, neboť také psi mají rozdílné povahy, stejně jako lidé. Ke svým psím svěřencům přistupuje velice pozitivně, bere ohled na jejich slabosti a dbá především na to, aby se podporovalo to, na co má ten který pejsek talent. Její rady jsou propracované do nejmenšího detailu, plné pochopení, což je na této knize nesmírně cenné a přínosné. I když pro nacvičování mnoha cviků doporučuje klikr, kniha je koncipována tak, že jej majitel psa mít nemusí. Svěží a vtipně napsaný text doplňují četné barevné instruktivní fotografie.

Fotka knihyVýcvik psů loveckých plemen - Karel Zelníček Jazyk: cz PLOT 2010
ISBN: 978-80-7428-043-6 299 Kč 238 stran Vazba: tvrdá
Psi loveckých plemen jsou velmi společenští, přátelští a bezkonfliktní, proto si je často pořizují i ti, kteří o jejich výcviku nebo myslivosti nic nevědí. Nicméně i pes, který se svým pánem žije ve městě a plní úlohu především společenskou, se potřebuje důsledně naučit pravidla chování. A právě výcviku a výchově psů loveckých plemen je věnována kniha cvičitele Karla Zelníčka. Autor zastává názor, že drilování loveckého psa na oploceném cvičišti nikam nevede, neboť je mu zapotřebí právě lovecké výchovy, s jejíž pomocí jej lze nejsnáze dovést k poslušnosti a ovladatelnosti. Někteří chovatelé se zpočátku obávají, že se pes vycvičený k lovu naučí zabíjet vše, co se kde pohne. Je tomu ale právě naopak: loveckou výchovou se pes naučí klidu před zvěří, poslušnosti a ovladatelnosti za všech okolností, trpělivosti a spolupráci s člověkem, s nímž pak tvoří sehraný tým.

Fotka knihyVýchova a výcvik loveckých psů - Václav Vochozka Jazyk: cz Dona 2009
ISBN: 978-80-7322-126-3 220 Kč 172 stran Vazba: měkká
Autor této publikace, zkušený kynolog, lesník a myslivec, seznamuje čtenáře se základy výchovy a výcviku loveckých psů. Vychází při tom z osvědčených metod svých předchůdců, zároveň také zohledňuje rozdílný přístup k různým skupinám plemen loveckých psů s ohledem na jejich pracovní využití.

Fotka knihyVýchova a výcvik psa - Petra Královcová Jazyk: cz Vašut 2007
ISBN: 80-7236-397-2 99 Kč 52 stran Vazba: měkká
Tato kniha je určená všem současným i budoucím majitelům štěněte, kteří se chtějí dozvědět, jak z té roztomilé chlupaté kuličky vychovat spokojeného, způsobného a přátelského dospělého psa. Pokud je pes agresivní nebo dokonce někoho pokouše, bývá obvykle vina na straně lidí. Přečtěte si, jak podobným problémům předcházet. Text je doplněn 18 barevnými fotografiemi a 18 kresbami.

Fotka knihyVýchova malých psů - Petra Führmann, Nicole Hoefs, Iris Franzke Jazyk: cz VÍKEND 2010
ISBN: 978-80-7433-032-2 379 Kč 168 stran Překlad: O. Štěrba Vazba: tvrdá
Psi malých plemen jsou ideální kamarádi – cítí se dobře v městském bytě, jsou bezproblémovými průvodci na cestách a potřebují méně pohybu než ti velcí. Ale i oni jsou opravdoví psi. Znalost odlišností malých psů je nutná, máme-li se naučit s nimi správně zacházet. Díky tomu se z nich určitě stanou naši velcí kamarádi. • Jaký malý pes se ke mně hodí? • Vycházky a cestování • Malí psi a děti • Bezpečné prostředí pro malého psa • Hry a psí škola • Základní principy komunikace • Výživa z výchovného hlediska • Zachovávání čistoty • Navykání na samotu • Nepřiměřené chování a jeho kontrola • Výchova krok za krokem slovem i obrazem. Světem na malých tlapkách.

Fotka knihyVýchova psa - Katharina Schleglová-Koflerová Jazyk: cz Vašut 2009
ISBN: 978-80-7236-598-2 129 Kč 64 stran Vazba: měkká
Trocha poslušnosti není na škodu. Chtěli byste, aby váš pes s vámi rád spolupracoval a spolehlivě poslouchal vaše povely - a to nejen tehdy, když na to zrovna má chuť, nebo když ví, že za to dostane nějakou odměnu? Pak je důležité ho jemně, ale velice důsledně postupně vychovávat. V tomto průvodci JAK NA TO najdete spoustu rad a návodů, které k tomu budete potřebovat: Jak psa všemu naučit, jak ho správně motivovat, jakou roli hraje váš hlas a vaše "řeč těla" a jak správně vytvořit výchovný program. A jak je to vlastně s povely "Sedni!", "Místo!" a "Zůstaň!"… K tomu vám poslouží řada tipů a podnětů k pravidelnému cvičení psa pro všechny situace.

Fotka knihyVýchova štěněte - Gwen Bailey Jazyk: cz Ottovo nakladatelství 2008
ISBN: 80-7360-269-5 279 Kč 128 stran Překlad: Eva Perglerová Vazba: tvrdá
Kurz výchovy štěněte krok za krokem.

Fotka knihyVýchova štěněte - Esther Verhoef-Verhallen Jazyk: cz REBO Productions 1999
ISBN: 978-80-255-0332-4 299 Kč 126 stran Překlad: Š. Kohoutová Vazba: tvrdá
Kniha Výchova štěněte je nepostradatelnou příručkou pro každého, kdo si koupil, nebo si chce pořídit štěně. Naleznete zde informace, které vám umožní vychovávat vašeho nového malého člena domácnosti tak, aby vyrostl v poslušného a vyrovnaného dospělého psa. Kniha jasně a přehledně pojednává o různých aspektech výchovy mladého psa.

Fotka knihyVýchova štěněte - Charlotte Schwartzová Jazyk: cz Fortuna Libri 2007
ISBN: 80-7321-357-2 129 Kč 128 stran Překlad: E. Horová Vazba: měkká
Srozumitelná, přehledně zpracovaná příručka se jistě stane neocenitelným zdrojem vzdělávání pro vás i vašeho psího společníka.

Fotka knihyVýchova štěněte - Esther Verhoef-Verhallenová Jazyk: cz REBO Productions 2002
ISBN: 80-7234-066-2 245 Kč 124 stran Vazba: tvrdá
Koupě, Péče, Výchova, Výcvik.

Fotka knihyVýchova štěněte - Marcel Nijland Jazyk: cz REBO Productions 2005
ISBN: 80-7234-399-8 99 Kč 64 stran Vazba: měkká
Jistě i vy toužíte po tom, aby z vašeho štěněte vyrostl příjemný společník, který respektuje svého pána a "umí se chovat". V této knize se dozvíte, jak štěně naučit základním povelům, proč byste je neměli trestat za "loužičky radosti", jakým chybám se při výchově vyhnout a spoustu dalších užitečných informací. Kniha obsahuje řadu praktických cvičení, která jsou podrobně popsána a jejichž provádění nevyžaduje žádné speciální pomůcky.

Fotka knihyVýchova štěněte krok za krokem - Niewöhner Imke Jazyk: cz GRADA 2009
ISBN: 978-80-247-2588-8 199 Kč 104 stran Vazba: tvrdá
Výborně napsaná příručka pro čerstvé majitele pejska. Autorka je vede krok za krokem a radí den po dni, jak vychovávat štěně v průběhu prvních osmi týdnů jeho života. Toto období je totiž pro pozdější vývoj psa velice podstatné, a věnuje-li mu majitel dostatečnou pozornost, jistě se to odrazí ve větší radosti ze čtyřnohého přítele. V knize jsou patrné dlouholeté zkušenosti z trenérské a lékařské praxe, jež se projevují v racionálním pojetí psí výchovy, důraz se klade na pochopení psích projevů, nálad a upevnění návyků. Publikace je vybavena množstvím barevných fotografií.

Fotka knihyVychováváme psa - Cyrila Karpfová Jazyk: cz CESTY 2003
ISBN: 80-7181-620-5 159 Kč 104 stran Vazba: tvrdá
Průvodce prvním rokem štěněte.

Fotka knihyVychováváme šampiona - Elke Peperová Jazyk: cz Ottovo nakladatelství 1998
ISBN: 80-7181-174-2 99 Kč 88 stran Vazba: tvrdá
Autorka knihy Elke Peperová je zkušenou vystavovatelkou i rozhodčí. Její poznatky a rady se jistě stanou vodítkem pro všechny, kdo chtějí vystavovat své čtyřnohé miláčky. Tato publikace má být proto vodítkem pro všechny ty, kteří nebudou litovat námahy, a naopak, pro něž bude dokonce potěšením stát se „handlery“ vlastního psa, bez pomoci profesionálů.

Fotka knihyVýmarský ohař - Lavonia Harperová Jazyk: cz Fortuna Libri 2008
ISBN: 80-7321-394-7 299 Kč 160 stran Překlad: E. Horová Vazba: tvrdá
Proslavený „šedý duch“ psího světa, výmarský ohař, je robustní, statný lovecký pes německého původu. Jako rodinný pes je výmarský ohař oddaný ochránce, jako lovec je nadaný mnoha talenty a snadno se cvičí, jako výstavní pes je aristokratický a poutavý. „Šedý duch“ přitahuje milovníky psů po staletí a stále je svérázným psím společníkem. Je vážený pro svou přátelskou povahu i své kvality, jako hlídací pes udivuje pozorností a nebojácností. Tato kniha poskytuje velmi potřebné informace o výmarském ohaři a jeho předcích, povaze a standardu stejně jako o správném výběru štěněte, krmení, výchově, preventivní zdravotní péči a chování plemene. Nový majitel přivítá radu o přípravě domova před příchodem štěněte a předcházení problémům se štěňaty. Navíc velmi poučná publikace nabízí přes 135 barevných fotografií, které jsou jak informativní, tak poutavé. Srozumitelné pokyny a důležité informace jsou zdůrazněny tak, aby zajistily snadný přístup ke všemu, co čtenář potřebuje vědět o životě s výmarským ohařem. Ať už máte problémy s výchovou, alergiemi nebo blechami, tato kniha nabízí rady, jak jim předcházet. Je pro čtenáře nepostradatelným průvodcem povinnostmi majitele od štěněcích let psa až do seniorských. Publikaci doporučují špičkoví chovatelé a cvičitelé každému novému majiteli výmarského ohaře.

Fotka knihyVýroky slavných o psech - Milly Brown Jazyk: cz Vyšehrad 2009
ISBN: 978-80-7021-995-9 188 Kč 90 stran Vazba: tvrdá
Koho by nepotěšily výroky slavných osobností z celého světa, které se věnují našim čtyřnohým mazlíkům. V dnešní chaotické a komplikované době si každý z nás rád chvíli odpočine při četbě milé knížky, kde vedle již zmíněných citátů najdeme mnoho barevných fotografií pejsků.

Fotka knihyWest Highland White Teriér - Penelope Ruggles-Smytheová Jazyk: cz Fortuna Print 2002
ISBN: 80-86144-03-8 299 Kč 160 stran Překlad: K. Heroldová Vazba: tvrdá
Série malých monografií o vyhledávaných psích plemenech. Každá z nich přináší všechny potřebné údaje o původu plemene, jeho standardu, povaze i zvláštnostech, každodenní péči o psa, o jeho výchově, využití i výcviku, o výstavách, zdravotní péči a péči o staré psy. Knihu provází slovníček nejdůležitějších kynologických i veterinárních termínů. Všechny tyto cenné informace provází pečlivě vybraná obrazová dokumentace.

Fotka knihyWestík West highland white teriér - Ingrid Bolle-Kleinbubová Jazyk: cz Vašut 2000
ISBN: 80-7236-138-4 99 Kč 64 stran Překlad: D. Steidlová Vazba: měkká
West highland white teriér je sebevědomý, odvážný, vytrvalý a učenlivý – ideální rodinný pes, pokud jej správně chováme. Co je přitom důležité, vysvětluje odbornice na "Westíky" Ingid Bolle-Kleinbubová. Dává praktické rady k péči a výchově. Navíc kniha obsahuje program pro udržení kondice člověka i psa a je doplněna 30 barevnými fotografiemi a barevnými kresbami.

Fotka knihyYorkshírský teriér - Dagmar Bergerová Jazyk: cz Vlastním nákladem autorky 1998
169 Kč 76 stran Vazba: tvrdá
Tato kniha je nejen určena pro tak zvané začátečníky, kteří si chtějí Yorkshírského teriéra pořídit a nebo právě štěňátko mají, ale i pro všechny ostatní, kteří se o toto plemeno zajímají.

Fotka knihyYorkšírský teriér - Jak na to - Armin Kriechbauer , Jürgen Grünn Jazyk: cz Vašut 2000
ISBN: 80-7236-094-9 99 Kč 72 stran Vazba: měkká
Odborníci na yorkšírské teriéry, Armin Kriechbauer a Jürgen Grünn, objasňují, jak o tyto psy náležitě pečovat, a radí, jak je vychovávat, krmit a udržovat v dobrém zdravotním stavu. Zvláštní oddíl obsahuje rady a doporučení určené zájemcům o chov yorkšírských teriérů. Publikace je doplněna 20 barevnými foografiemi a 20 kresbami.

Fotka knihyZ útulku až k moři -- aneb jak se Ernest učil plavat - Lucie Kovaříková, Michal Jon Jazyk: cz Cykloknihy 2011
ISBN: 978-80-87193-03-7 299 Kč 84 stran Vazba: tvrdá
Celkově již šestá kniha nejpilnějších českých cyklocestovatelů a cyklospisovatelů Lucie Kovaříkové a Michala Jona, kteří v letech 20022005 objeli na kolech svět a našlapali při tom 68 175 km, se od těch předchozích v mnohém liší. Tentokrát nejeli sami, společnost jim dělal další člen rodiny, Sir Ernest Henry Shackleton, zvaný prostě Ernest. Tento dvouletý 40kilový kříženec, kterého si jako štěně přivezli z psího útulku, se vezl ve speciálním psím vozíku za svým páníčkem, ale velkou část denních etap naběhal po vlastních tlapkách. Na cestě byli všichni přes 60 dní, navštívili 7 zemí a ujeli více než 5400 km. Projeli Německo, Nizozemsko, Belgii, Francii, Švýcarsko, Lichtenštejnsko a Rakousko. Ernest naběhal průměrně kolem 20 kilometrů denně. Celkem mu páníčkové napočítali 871 naběhaných kilometrů. Nejvíc za den jich bylo 29 po Innské cyklostezce před Passovem.

Fotka knihyZákladná škola kynológie - Miloš Butyka Jazyk: sk Timy Partners 2004
ISBN: 8080650330 5 € 95 stran Vazba: tvrdá
Pes je najobľúbenejším spoločníkom človeka spomedzi zvierat. Ako ho naučiť poslušnosti, obrane, stopovaniu, ako ho vycvičiť poradí autor Miloš Butyka v knihe, ktorá je neoceniteľným zdrojom praktických rád pre majiteľov týchto štvornohých priateľov a pomocníkov.

Fotka knihyZdravá výživa pro starého a nemocného psa - Swanie Simon Jazyk: cz GRADA 2010
ISBN: 978-80-247-3241-1 149 Kč 88 stran Vazba: měkká
Knížka je určena všem majitelům nemocných psů a pak psů, na nichž se již projevují známky stáří se všemi svými neduhy. Autorka těží při psaní knížek o problematice krmení psů syrovou stravou z více než 25leté zkušenosti a je autorkou zkratky BARF (Bones and Row Food). O přirozené syrové stravě pro psy má pořad v televizi a její webové stránky od roku 2005 již zaznamenaly tři miliony návštěvníků. Dokládá na četných případech, jak lze nemocnému psovi přechodem na syrovou stravu výrazně zdravotně pomoci, sestavila vhodné jídelníčky, upozorňuje, co psům škodí. A zejména radí, jak postupovat při krmení čtyřnohého přítele, když má nemocná játra, ledviny či štítnou žlázu, trpí alergií, má srdeční potíže, boreliózu, porušenou imunitu, svalové onemocnění, trpí nadváhou atd.

Fotka knihyZlatý retrívr - Esther Verhoef-Verhallen Jazyk: cz REBO Productions 2000
ISBN: 978-80-255-0336-2 299 Kč 128 stran Překlad: K. Vilímová Vazba: tvrdá
Zlatý retrívr je již po léta jedním z nejoblíbenějších psích plemen světa. Mnoho milovníků psů dokáže ocenit jeho přátelskou a družnou povahu i dobrosrdečný výraz. Pro každého, kdo má v úmyslu si retrívra pořídit nebo kdo jej již vlastní, představuje tato kniha cenný a spolehlivý zdroj informací.

Fotka knihyZlatý retrívr - Kateřina Faltusová Jazyk: cz Robi maus 2010
ISBN: 978-80-87293-16-4 129 Kč 72 stran Vazba: měkká
V pořadí již 8. titul z edice Abeceda chovatele je věnovaný chovu tohoto oblíbeného psa. Jeho úžasně přátelská povaha způsobuje, že si ho lidé pořizují jako kamaráda do rodiny. Kniha Kateřiny Faltusové je určena jak pro začínající, tak i zkušené chovatele. Kapitoly jsou řazeny podle abecedních hesel, doplněné množstvím fotografií a popisů.

Fotka knihyZlatý retrívr - Dr. Bruce Fogle Jazyk: cz CESTY 1999
ISBN: 80-7181-364-8 149 Kč 78 stran Vazba: tvrdá
Bohatě ilustrovaná příručka, která vám umožní pochopit svého čistokrevného psa, starat se o něj a mít z něj potěšení.

Fotka knihyZlatý retrívr - Nona Kilgore Bauerová Jazyk: cz Fortuna Print 2002
ISBN: 80-86144-53-4 299 Kč 160 stran Vazba: tvrdá
Série malých monografií o vyhledávaných psích plemenech. Každá z nich přináší všechny potřebné údaje o původu plemene, jeho standardu, povaze i zvláštnostech, každodenní péči o psa, o jeho výchově, využití i výcviku, o výstavách, zdravotní péči a péči o staré psy. Knihu provází slovníček nejdůležitějších kynologických i veterinárních termínů. Všechny tyto cenné informace provází pečlivě vybraná obrazová dokumentace.

Fotka knihyZlatý retrívr - Esther Verhoef Jazyk: cz REBO Productions 2005
ISBN: 80-7234-433-1 99 Kč 64 stran Překlad: K. Trory Vazba: měkká
Zlatý retrívr je již po léta jedním z nejoblíbenějších psích plemen světa. Mnoho milovníků psů dokáže ocenit jeho přátelskou a družnou povahu i dobrosrdečný výraz. Pro každého, kdo má v úmyslu si retrívra pořídit nebo kdo jej již vlastní, představuje tato kniha cenný a spolehlivý zdroj informací.

Fotka knihyZlatý retrívr - Bernard Bargh Jazyk: cz Ottovo nakladatelství 2007
ISBN: 80-7360-497-3 99 Kč 80 stran Překlad: Martina Čížková Vazba: měkká
Vše, co byste měli vědět o zlatém retrívrovi, než si ho pořídíte, najdete v této ilustrované příručce.

Fotka knihyZlatý retrívr - Esther Verhoef-Verhallenová Jazyk: cz REBO Productions 2003
ISBN: 80-7234-145-6 199 Kč 128 stran Vazba: tvrdá
Zlatý retrívr je již po léta jedním z nejoblíbenějších psích plemen světa. Mnoho milovníků psů dokáže ocenit jeho přátelskou a družnou povahu i dobrosrdečný výraz. Pro každého, kdo má v úmyslu si retrívra pořídit nebo kdo jej již vlastní, představuje tato kniha cenný a spolehlivý zdroj informací.

Fotka knihyZlozvyky psů - Colin Tennant Jazyk: cz SLOVART 2011
ISBN: 978-80-7391-582-7 399 Kč 206 stran Překlad: P. Hájková Vazba: tvrdá
Všichni víme, že psa se špatnými návyky není veselé vlastnit. Ať je to neustálé štěkání, agresivní chování, nebo kradení jídla ze stolu. Tato bohatě ilustrovaná kniha poskytuje zoufalým majitelům odpovědi na všechny běžné problémy. Fascinující pohled do psí psychologie a vysvětluje, proč se psi chovají tak, že dělají to, co část rodiny – smečky. Použitím jednoduchých cviků pak odhaluje, jak mohou být psi převychováni. Četné doprovodné fotografie ukazují krok za krokem. Téměř povinné základní čtení pro majitele psů.

Fotka knihyZvířata a naše mentální zdraví - Johannes Odendaal Jazyk: cz Brázda 2007
ISBN: 80-209-0356-9 200 Kč 173 stran Vazba: měkká
Zvířata se začínají stále více cíleně využívat i jako terapeutický prostředek při práci s fyzicky nebo duševně hendikepovanými lidmi. Terapie za asistence zvířat je poměrně nový obor, její potenciál je ale obrovský. Kniha prezentuje dosud získané a publikované poznatky o tom, jak nám mohou být zvířata v této oblasti užitečná, především ale hodnotí praktické možnosti využití zvířat v terapii.

Fotka knihyŽivot se psem není pod psa - Mary Frances Budziková Jazyk: cz Knižní klub 2010
ISBN: 978-80-242-2756-6 199 Kč 144 stran Překlad: R. Tetřevová Vazba: tvrdá
Půvabně zpracovaná publikace obsahuje vážné i nevážné informace snad o všem, co je možné o psech vědět. Kromě základních údajů o původu, anatomii a historii soužití psa a člověka jsou v ní i informace o slavných psech, kteří se objevili v literatuře a filmu, o významných osobnostech známých láskou ke psům i o lidech, kteří milovali své psí společníky, že jim stavěli domy či odkazovali majetek. Nechybí ani přísloví z celého světa, v nichž vystupují psi, a zajímavé anekdoty o zvláštních či obdivuhodných psích výkonech, posbírané po celém světě. Ideální dárek pro každého milovníka psů. Příručka pravověrného pejskaře.

 
© HAFICI.NET - http://hafici.net/zabava/literatura