Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Opravdu chci mít doma psa?

 

Články » Opravdu chci mít doma psa? 

Štěnátka nalezená v igelitce !!!

Řekneme si - jsou nádherní? To je dobře, že je zachránila? Kdo to mohl udělat?.......... a další......

Čím dál více se ptám sama sebe - proč to tak vlastně je? Proč si každý pořizuje psa či domácího mazlíčka? Byl to jejich sen nebo rozmar?

Nebo pouze trend domácnosti nebo té dnešní doby!? (příklad - rodina má malého, rozmazleného, nezvladatelného psa. Říkají mu miláček domácnosti - neposlouchá, projevuje agresi vůči celé rodině i na psy. Díky špatné výchově o psa přijdou. Přejelo ho auto.

Co oni udělají? Místo, aby se samy nad sebou zamysleli, proč se to vlastně stalo, ihned jdou a pořídí si psa nového, jen aby nevybočovali z řady svých přátel a okruhu. Nikdo si nic nevyčítá, bere psa jako nové boty. Je to pouze rozmar zhýčkanců! Pouze polovina lidí si domácího mazlíčka pořizuje a jsou šťastní :-)

No nevím, ale i k pořízení psa.... i jiných zvířat by každý člověk měl projít nějakým vyšetřením (něco jako

zbrojní pas) psychologie. Tím by se alespoň minimalizoval počet zvířat v domácnostech. A ne, že třeba bezdomovci či nemocní lidé nemohou mít psa - dají jim tolik lásky a pes, který je u nich, je opravdu, ale opravdu šťastný:-) Myslím to, že lidé - každý člověk si zaslouží mít psa!

Nelíbí se mi chování k domácím mazlíčků. Polovina lidí je nezvládá, nechápe......nebo ani nechce chápat! Rozmazlují je, týrají jak psychicky tak fyzicky! Pak to opravdu tak dopadá, že je nacházíme na ulici, jsou přeplněné útulky atd...

Moc mně to ubíjí a naše lidská rasa je opravdu někdy........ Každý se musí nad sebou opravdu zamyslet, proč psa chce mít, zda mu bude věnovat dostatek času, podělí se s ním o poslední sousto, i kdyby neměl co jíst sám, bude mu dávat lásku, přátelství na celý život, položí za něj život - jako ten pes  za něj. Omezí své rozmary a bude spěchat domů právě za ním. Věřím, kdyby to tak bylo, nikdy  by se to, co se děje s psími kamarády, nestalo?

Proto, kdo si chcete pořídit psího kamaráda domů, popřemýšlejte prosím.

 

 

F

F

F

F

 

Za správnost informací zodpovídá autor článku, dotazy směřujte na autora. Hodnocení článku hvězdičkami provádí redakce. K článku se vyjádřete pomocí palců (líbilo se / nelíbilo se).

Hodnocení
*****

Líbilo se: 5x Nelíbilo se: 0x Zveřejněno: 24.10.2011 Upraveno: 24.10.2011 Přečteno: 53x

Schválili: Rexik *** 24.10.11 • Rex *** 30.05.13

Související články
Žádné související články
Další články z rubriky Na pomoc psům
16.05.2016*****Jak pomoci psům v útulku snadno a účinně, za pomoci klikání na internetu?39x
07.07.2012*****Týraný pejsek105x
31.12.2011*****Krmíme pejsky26x
05.01.2012*****Krmíme pejsky28x
22.11.2014*****Porozumění19x
09.07.2012*****Zase týraní zvířátek53x
11.12.2010*****Kalendář "Leopard v nouzi"81x
02.12.2009*****Prosba o pomoc ZKO Dětmarovice556x
07.12.2015*****Pojďme plnit vánoční psí přání pejskům v útulku společně9x
20.02.2012*****Prosím pomozte56x

Komentáře návštěvníků
Celkem: 2 záznamů přidat komentář Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele

[2] Milena® 30.10.2011
Ach jo, je to smutná pravda! Taky kolem sebe vidím moc a moc případů, kdy si lidi pořídili psa a teď se diví a neví co s ním! Takže v "dobrých" rodinách je pes chudák, nikdo mu nerozumí a ani se o to nesnaží, kdežto psi bezdomovců jsou v pohodě a spokojeni. Opravdu by mělo být něco jako řidičák na psa - nevíš o psech nic, nemůžeš ho mít!

[1] Belja2® 27.10.2011
Přesně, znám pár lidí kteří psům vůbec ale vůbec nerozumnějí , ale i přesto je mají a podle výrazu psa jim to u nich moc nesvědčí, příklad jedné paní z vedlejší vesnice , jeden rok byli tzv,,in,, dalmatíni, ona jelikož,,prý chtěla jít s doubou ,, si ho koupila a ne jenom jednoho pořídila si naráz psy dva! No moda zachvilku opadla na viditelne misto ve spolecnosti se dostalo jine plemeno a ona ty sve dlamatiny chtela dat utratit, nastesti se mi povedlo ji to rozmluvit a nakonec i trochu ji napravit, zacala ac pozde dochazet se psy na cvičák a začala je mít i ráda, konecne si k nim nasla totiz vztah...

Další články tohoto autora
Žádné další články

© HAFICI.NET - http://hafici.net/clanky/170-opravdu-chci-mit-doma-psa