Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Fena neměla ještě štěňata

 

NápovědaFórum » Chov psů  

+ přidat příspěvek
Fena neměla ještě štěňata
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2015 20:45 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Gityna
rozhodně by měl fenku vyšetřit veterinář a určit, zda-li je na tom fyzicky dobře (mmch. po krytí fena nemusí zabřeznout), chovnost fen končí v 8 letech a malé plemeno je na vrcholu aktivitu v tomto věku, narozdíl od velkých plemen, která si 8. rok užívají již důchodu,
osobně si myslím, že větší riziko hrozí po injekci než při porodu
každopádně bych si dohodla (x zaplatila) s některým z místních veterinářů dozor nad příp. porodem a možnost jeho příjezdu kdykoliv, pokud v tom nemáte zkušenosti,
v dnešní době vidím velký problém náslodne s udáním štěňat do dobrých rukou
hodně zdaru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2015 08:39 Gityna
Dobrý den, prosím o radu. Moje fena je osmiletá jezevčice. Dříve jsme chtěli moc šťěňátka, ale bohužel se to nepodařilo, vůbec si k sobě nepustila žádného jezevčíka, tak jsme se smířili s tím, že od ní mít štěňátko nebudeme a letos si vzali hafana z útulku. Pejskovi je něco málo přes pět let, je to taková pouliční směska a tu naší čubinku tak okouzlil, že si ho pustila. Ráda bych se těšila na štěňátka, ale mám strach, protože jsem slyšela, že pokud čuba nikdy štěňata neměla, tak v osmi letech už je pozdě. Proto vás prosím o názor, případně o radu co mám dělat. Mám ji nechat píchnout injekci nebo čekat, jestli je opravdu březí? Děkuji, Gityna
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2010 23:19 Žena Dobrman192168 [63] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Mám jeden blbej dotaz :-D jak poznám že mi začne fena hárat? Daira se už tak 3 den docela intenzivně olizuje ale zatím nekrvácí teče ji spíš takovej bílej výtok mám čekat že začne hárat každým dnem a nebo to nic neznamená? stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2010 16:37 Žena defisa [80] - Teriéři – Re: Goffynka
z pískací hračky určitě ne ale asi to myslela tak že když má fenka falešlku musí se jí pískátka sebrat....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2010 20:59 Žena Goffynka [108] - Společenská plemena – ...
Dneska mě postrašila sousedka, když miřekla, že fena, která ještě neměla štěňata může mít falešku i z obyčejné pískací hračky... coze Oba naši psy pískátka zbožňují, tak se trochu obávám, co když to příjde... Máte někdo zkušenost?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2010 14:39 anna – mazličci
ahoj zdravim vsechny,stala se nam smutna vec,mame fenecku no,mela uz dvakrat stenatka vse bylo v poradku,tak sme chteli jeste jednou,psa sme nechali nakryt vse probehlo v poradku,a v den porodu se to nejak zvrtlo,prvni a posledni stene byli ziva ale pet jich bylo mrtvich,ty dve za dva dny posli a nevime proc.fena byla v poradku ale po tydnu zacala byt slaba,malatna a bez nalady,muze mi nekdo poradit co s ni a jestli ji jeste nechat jednou nakryt nebo uz radeji ne aby to nedopdlo stejne.predem dekuji.muzete mi napsat na mail mailto:pajosek71@atlas.cz :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2010 13:24 Žena sarpilka [386] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: defisa
Je to moc hezké štěnko a je vidět,že i milované. Hlavně hodně zdravíčka a hodného páníka. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2010 20:18 Žena defisa [80] - Teriéři
ne další pořád to samí ale otevřeli jsme očička
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.06.2010 21:24 Žena defisa [80] - Teriéři
Fotka k příspěvku Díky a přidávám další foto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2010 21:20 Mary & Enny – Re: defisa
Je to moc pěkné štěňátko palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.06.2010 10:27 Žena defisa [80] - Teriéři
Fotka k příspěvku Omlouvám se, ale musím se pochlubit s naším krásným štěňátkem které se narodilo naší fence...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.04.2010 21:27 Žena Bessinka [13]
Moje první dobrmanka taky neměla štěňata, dožila se krásných 11,5 roku, vůbecbych neřekla že by nějak strádala, akorát když měla svý dny, a bohožel to bylo od 12 dne hárání do posledního 21 dne, to by nenechala v klidu žádnýho pejska který se blížil, s každým by chtěla, taky se mě stalo že třeba v 1 hodinu v noci začala kňučet, a já myslela že musí čůrat tak jsem honem mastila ven, ale ona se postavila do půlky chodníku, hejbala buchtinou a čekala jestli náhodou někoho nepřiláká, jenže jsem jí prokoukla a po pár pokusech to vzdala. Po poradě s vetíkem, protože mě každý říkal že fenka musí mít alespoň jednou štěňata, který mě řekl že je to hloupost, to záleží na majitelích. Její povaha se nezměnila, byla pořád stejná, jenom jsme trpěly na falešnou březost ale to prý mají i fenečky které štěňátka měly. :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2010 12:09 NIKO – Re: pavlinapoddana
Myslím si,že rodiče také moc zkušeností nemají,proto nechali se zeptat 11 let starou dceru,i když ona určitě o nakrytí feny rozhodovat nebude ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.04.2010 11:32 Žena pavlinapoddana [756] - Retrívři, slídiči a vodní psi
Myslím že 11-nactiletá holka nebude majitelkou fenky kterou chtěli nechat tak nesmyslně nakrýt.Maminka nebo tatínek by měli být moudřejší ano
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   04.04.2010 21:57 Žena AileenK [25] - Pinčové, knírači, molosoidní psi – Re: Jezevčíček
To že fena musí mít podmínečně štěňata je zastaralé moudro. To že fena nikdy nerodila ji na životě nijak ubírat nebude. Spíše by mě zajímalo jak vam veterinář může doporučit první krytí v 8-mi letech! Je to na životě ohrožující jak pro fenu tak pro samotná štěňata a komplikace tady v tom případě by při porodu mohli nastat! - divím se že na to vás veterinář nepřipravil a raději vam doporučuje první porod v 8-mi letech. coze
V této době je fenka už veteránka, tak ji dopřejte odpočinek a štěndy ji už nezatěžujte organismus (nemusela by to ani přežít) :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.04.2010 13:21 Žena monique [180] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Jezevčíček
Názor, že fena, která neměla štěńata, může mít tímto zapříčiněné zdravotní komplikace a zemře dříve, je dost zastaralý. Ani u lidí někdy žena nemá mimčo a nezemře kvůli tomu např. ve 40 letech a může se klíďo ve zdraví dožít vyššího věku než ta, která děti měla.
V osmi letech bych už opravdu o žádném PRVNÍM krytí neuvažovala - to je spíše hazard se zdravím feny - např. u uchovněných NO smí mít fena již jen 1 vrh po 8. roce a to ještě musí k tomu být potvrzení od veterináře, že je v pořádku (v Německu je chovnost u feny skutečně doživotní, zda mají pokaždé povinnou veterinární prohlídku nevím). Pro správný průběh porodu je nejlepší, když má fena štěňata poprvé do 3 roku života. U osmileté feny může být problém s kontrakcemi, starší fenka se rychleji vyčerpává - kolikrát se to pak musí řešit císařským řezem, protože je život porodem zesláblé fenky ohrožen a štěňata se kolikrát podaří výjmout již mrtvé (znám z vlastní zkušenosti u 8 leté feny NO, která víceméně neměla žádné kontrakce, císařským řezem byly výjmuta mrtvá štěňata, fena téměr zahynula, nakonec byla zachráněna a dožila se 12 let).
Pokud fenka nebyla ochotná u krytí spolupracovat, může znamenat, že jste nekryli ve správné dny - není řečno, že učebnicový 13., 14., 15. den je platný u všech fen - opět mám zkušenost, kdy se kryla fenka až 35. den od začátku hárání (krytí proběhlo po konfrontaci s výsledky progesteronu) a porodila 8 zdravých štěňat:-). Pokud pes na fenu jde, ještě to neznamená, že je to na krytí vhodná doba - některý pes je takový ňouma, že nakryje všechno i fenu, které tam naplácáš kečup:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2010 19:53 NIKO – Re: Jezevčíček
Jestli Ti tohle řekl veterinář,tak mu nevěř,je to úň,a velikej.O krytí bych už neuvažoval.Za nějakou dobu odejde každý pes,tak jak člověk(jeden dříve,druhý později)!To,že neměla štěňata,příčina její smrti určitě nebude!!! ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2010 18:19 Jezevčíček – Re: Jezevčíček
OMYL JÁ UŽ TO ZKOUŠÍM DOST DLOUHO ALE UŽ TO VZDÁVÁM
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.04.2010 18:09 Žena MaB [561] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Jezevčíček
V osmi letech bych už o nakrytí vůbec neuvažovala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2010 18:06 Jezevčíček – Fena neměla ještě štěnata
:-O :-( sad Naše fenka neměla ještě štěnata a já se bojím že potom může být nemocná. Moje fenka neměla štěnata a už ji bude osm a je se bojím že bude nemocná. Veterinář říkal že máme hledat pořádného psa ale ona fůrt nedá. Někteří říkají že má snad jinou orientaci ale já tomu nevěřím. Bojím se o ní že mi za nějakou dobu odejde. a já nevím jestli to má smysl ještě hledat psa.

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Chov psů • Zobrazeno 2611x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/126-fena-nemela-jeste-stenata