Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Vztekání

 

NápovědaFórum » Chování psů » Poruchy chování 

+ přidat příspěvek
Vztekání
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2010 19:50 NIKO
Všimla jsem si toho až později, tak ještě uvedu na pravou váhu, proč tak brzy. Mexe jsme brali tak brzo, protože matka neměla dostatek mléka pro prcky a tak byla stejně krmena Sunarem. Štěně jsme si chtěli vzít domů co nejdřív a jelikož ho už matka krmit nemohla, bylo podle našeho názoru jedno, jestli pejska budeme piplat my, nebo bývalí majitelé
Dávat mínusové hodnocení za to,že někdo udělal chybu,je pěkná hloupost!!!Někdo se tu ptá na radu,jak napravit chování,popravdě napíše,jak vše bylo,tak si tohle nezaslouží.Ti,kteří to takhle hodnotili,by se měli chytnout za nos a raději tenhle mylný názor vyvrátit ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.07.2010 17:42 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Goffynka
Jedno to určitě není, tak jak říká Dobrman - jde právě o tu výchovu a přítomnost matky a sourozenců, kde se štěně psychicky vyvíjí a učí se smečkové chování. Mám kamarádku, která si vzala štěně v 6 týdnech a nyní toho hluboce lituje, pes není psychicky v pořádku. Proto se zařekla, že dalšího psa mezi 8.-10.týdnem, to je odběr nejvhodnější, byť je legální od 7.týdne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.07.2010 22:50 Žena Dobrman192168 [63] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Goffynka
Obávám se že tvuj názor že nechat štěně u feny když už nemá mlíko je zbytečný je naprosto špatný.I když fena nemá mléko tak štěnata stejně vychovává a ten týden a půl je podle mě hodně. jedna známá dala pryč štěnata ze stejnýho důvodu tak brzo a ted je jim skoro 8 měsíců a je vidět že jim to chybí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2010 18:16 Žena Goffynka [108] - Společenská plemena
Katy napsala: Goffynka si vzala pejska v 6,5 týdnech no což už je samo o sobě trestuhodné, ale budiž, stalo se..

Všimla jsem si toho až později, tak ještě uvedu na pravou váhu, proč tak brzy. Mexe jsme brali tak brzo, protože matka neměla dostatek mléka pro prcky a tak byla stejně krmena Sunarem. Štěně jsme si chtěli vzít domů co nejdřív a jelikož ho už matka krmit nemohla, bylo podle našeho názoru jedno, jestli pejska budeme piplat my, nebo bývalí majitelé. ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.07.2010 11:39 Žena Dobrman192168 [63] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Goffynka
tak hlavně že to pomohlo potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2010 11:27 Žena Goffynka [108] - Společenská plemena
No, tak vztekání přestalo. Přestala jsem ho tahat na rukách a spíš se ho snažím nalákat k sobě hlasem nebo hračkou, když se vztekal opravdu hodně, tak jsem ho prostě připlácla k zemi. Jinak jsem se snažila, aby se soustředil na něco jiného než na to, kvůli čemu se vzteká - takže zase pískací hračka. Hodně pomohlo to, že se naučil povel "ke mně".

Každopádně děkuji všem za rady, moc mi to pomohlo :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2010 11:11 NIKO
Podřízenost vnucujem od mala.Změnil se mu vůdce smečky a to si hodně rychle musí uvědomit.Výcvik samozřejmě nepřichází v úvahu,ale výchova určitě.Využívám aportek-pískálka,přivolání pamlsek a pískálka,90% na samonavíjecím vodítku.
BESSINKA NAPSALA:
Když byla Bessinka malinká taky měla snahu se vztekat a běhala že se nedala chytit, ale pokaždý se mi to povedlo, povalila jsem jí na bok, jednou rukou jsem jí držela na zemi hlavu aby jí nemohla zvednout a nedej bože mě čapnout a druhou tlačila tělíčko k zemi, do tý doby než se uklidnila
TOHLE SE MÍSTY OPRAVDU UDĚLAT MUSÍ-dokázat,že já jsem vůdce smečky(já držím za kůži vzadu na krku)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.07.2010 10:57 Žena Dobrman192168 [63] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NIKO
jj zvykne si dá se říct na všechno ale už i ta představa že pes utíká abych ho nechytila a zaplete se někde mezi stromama a já se budu muset proplítat za ním abych ho vymotala no pěkně bych si zanadávala :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2010 10:55 NIKO – Re: Dobrman192168
Není to určitě myšleno na Tebe.Pes ten zvuk rád mít nemusí,zvykne si,věř mi ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.07.2010 10:54 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – tak ještě jednou...
Goffynka si vzala pejska v 6,5 týdnech no což už je samo o sobě trestuhodné, ale budiž, stalo se.. na 7 týdenní štěně se ještě žádný tlak nevyvíjí, natož pak nějaké výcvikové metody! Je normální, že se vzteká, však ho to přejde, až uvidí, že přes to nejede vlak.
Korigovala bych ho pouze slovně - rozhodně, nekompromisně, jednala bych nefyzicky. Jooo, pokud by to pokračovalo delší dobu, přizpůsobila bych se...ale po pár dnech v novém domově (a ještě v takovém věku) - přece se po něm nemůžou chtít světoborné psí kusy a chování dospělého psa hmm
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2010 10:27 Žena Dobrman192168 [63] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NIKO
jestli to je myšlený na mě s tím minusem tak se pleteš :-D vodítko bych určo použila ale navíjecí má tu nevýhodu že ne každej pes má rád ten zvuk co vydává když se snažíš psa zabrzdit :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2010 09:46 NIKO
NIKO napsal: Fena vychovává štěně od malička.V tom by měl majitel POKRAČOVAT.Čekat,4-5 měsíců,jestli ho to přejde,je podle mne chyba.Vycukání za kůži za krkem,odměnění a upoutání jeho pozornosti aportkem(pískálek je nejvhodnější-vydává zvuk),je jedna z cest. ano
Tady jsou už 2 mínus,ale co jsem napsal,je pravda,holá skutečnost a tvrdá realita ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2010 09:44 NIKO
NIKO napsal: Samonavíjecí vodítko k téhle práci,je nenahraditelná věc ano
I když je příspěvek hodnocen mínus,tohle vodítko je opravdu nenahraditekná věc ano Ten,kdo mínus dal,určitě práci s ním nerozumí a neumí :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.07.2010 23:25 Žena Dobrman192168 [63] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NIKO
a není lepší stopovačka než samonavíjecí vodítko?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.07.2010 21:14 Žena Bessinka [13]
Když byla Bessinka malinká taky měla snahu se vztekat a běhala že se nedala chytit, ale pokaždý se mi to povedlo, povalila jsem jí na bok, jednou rukou jsem jí držela na zemi hlavu aby jí nemohla zvednout a nedej bože mě čapnout a druhou tlačila tělíčko k zemi, do tý doby než se uklidnila a potom jsem jí poslala na místečko, aspoň co se týká jí, pomohlo to, ještě to párkrát zkusila když byla větší, to jsem jí nepovalila ale srazila jí dolů, to samé, držela hlavičku, po chvilce už to bylo dobrý, dneska už to bohudík nedělá, jen když má nějaký móresy že by chtěla mít navrch, tak jí pošlu na místo a otočím se zády a odcházím. Taky se mě ale stalo, že jsem za ní přišla po delší době, ona se na mě podívala, otočila se a odešla. Nojono, v rodině jsme si asi obě rovné, náš vládce je asi páníček, tomu to neudělala ani jednou, potvůrka hop ahoj potlesk ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2010 11:47 Žena BOSS [6] – Řešit
Řešila bych to hned. Na nic nečekat. Tahat za kůži za krkem nevím...my to jako malému dělali a on pak byl takový vyděšený, když jsme ho chtěli pohladit...čekal vytahání. Pak jsme přistoupili na povalení. To bylo lepší. Prostě dát najevo, že jsem silnější. Psi se navzájem taky povalují. Jen povalit...hlavně ale nevrčet, nekousat do čumáku a podobné speciality pana Desenského. Jen povalit, můžeš třeba plácnout zlehka po zadku, aby věděl, že něco udělal špatně. Když byl můj pes už v pubertě, tak dostal i pár facek hmm Pravda, že to zabralo....snad není hloupější, než by byl bez nich...to nemůžu posoudit. Ale většina psů to zkouší docela pravidelně...stát se pánem smečky. Proto hned při prvním náznaku zasáhnout a dát najevo, že ty jsi autorita.... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.07.2010 17:18 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Goffynka
Tak to bych opravdu v 7 týdnech neřešila... pokud by to přetrvávalo 4-5 měsíců, bylo by to něco jiného.. ale 7 týdenní štěně máš doma pár hodin, ne? to přejde ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2010 16:47 Žena Goffynka [108] - Společenská plemena – Vztekání
Fotka k příspěvku Mám takový zvláštní problém :-D 7 týdenní štěně se nám strašně vzteká (např. když ho odnáším ze zahrady domů a jemu se nechce) - vrčí, kouše, hází sebou - jako malé děcko :-D Vím, že je to ještě malý cvrček, ale nechci, aby se v budoucnu zvrtlo v nepříjemný zlovyk. Nemáte nějaký nápad, jak ho to odnaučit?
 

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Chování psů • Zobrazeno 856x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/156-vztekani