Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Pes alebo majitel,kto urobil chybu?

 

NápovědaFórum » Chování psů » Poruchy chování 

+ přidat příspěvek
Pes alebo majitel,kto urobil chybu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.08.2012 03:48 Dracula Re: petrab
petrab napsala: Pes alebo majitel,kto urobil chybu?
Chybuje jen majitel a pakliže chybuje pes, je to vždy zase vina jen majitele.


Přesně, moje slova ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   12.08.2012 18:24 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
Pes alebo majitel,kto urobil chybu?
Chybuje jen majitel a pakliže chybuje pes, je to vždy zase vina jen majitele.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2012 12:19 Žena PhoebeAdel [1839] - papillonci a jíní milí pejsci, foto, knihy, hudba
Phoebe jako štěně nebyla sama- maminka je v důchodu a v té době pečovala o babičku s alzheimerem. Ale teď občas je 2-3 hod. sama. Ze začátku kňukala, ale pak spala a spí i teď celou dobu. Leží na našem oblečení a je hodná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2012 20:56 Dracula
Tak k tomuto tématu mohu říci jen jedno a to je : že "chybu nikdy neudělá pes" ! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2012 18:41 Muž Buba - Gump [262] - Teriéři
youtu.be/… hrozné :-| :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.01.2011 12:03 Žena pavlinapoddana [756] - Retrívři, slídiči a vodní psi
Jestli nic neničí a nekouše, neřešila bych to,po pořádném vylítání štěndo stejně většinu času prospí.My jsme měli Cherry zavřenou v předsíni,kde nemohla nic poničit,když jsme přišli z práce většinou ještě byla rozespalá a koukala jak sůva.Hlavní je, aby měla dostatek čerstvé vody a dostatečnou únavu před tvým odchodem,ostatní se poddá,nejsi sám ,kdo tohle musí řešit.Když štěňata vyrůstají v kotcích,taky nemají společnost.Z hračkama ani z rádiem bych to neřešila,štěně není dítě,samotu vnímá jinak,zbytečně hledáme problémy tam,kde nejsou.Hodně zdaru. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2011 16:15 Jiří – Re: Honza
Ja si myslim, ze kdyz budes dodrzovat ty prochazky a budes se mu proste venovat, tak ze mu to az tak moc vadit nebude,ale kdyz je treba pes doma sam, tak mu nechavam zaplý radio nebo televizi .. :) a spoustu hracek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2010 01:16 Honza
Dobrý den!Nepříjemné události způsobily,že jsem se ocitl sám v bytě se štěnětem dobrmana.Jelikož chodím do práce,tak ho musím nechávat asi 9h samotné.Je to dost dlouhá doba,když přesto štěněti dopřeju min.3-5 procházek denně,v nichž min.jedna je dlouhá několik hodin?Chci pro svého psa to nejlepší.Děkuji! Honza
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.10.2010 20:49 Žena mimišák [508] - Pinčové, knírači, molosoidní psi – Re: Katy
No jo - jenže to by asi musely spolupracovat KK nebo ZKO a OÚ (resp. MÚ). Zatím si každý subjekt hrabe na svém a není zájem z žádné strany propojit poplatky se zkouškama. Nápad je to pěkný, ale obávám se, že dost dlouho ještě bude v oblasti sci-fi. Škoda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   29.09.2010 21:15 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: mimišák
Joo, kamarádka má chovku berňáků a cvičí s nimi - i byla na nějaké kousací zkoušce a závodech ano
To s tím poplatkem by bylo fajn, za vyšší zkoušky by mohly obce platit nám, ne? jakože za reprezentaci smich
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.09.2010 12:59 NIKO – Re: xanti
Takové lidi máš poslat někam,třeba do P..... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   29.09.2010 10:33 Žena xanti [442] - Teriéři – Re: NIKO
přesně tak!! ano
Xanti ovládá docela dost povelů - samozřejmě základní poslušnost + různé triky pro srandu, ono ji to vlastně hodně baví... Ale proč to zde píšu - nesnáším lidi co si myslí, že malý pes nepotřebuje základy poslušnosti jen kvůli tomu, že je malý!!!! no
když byla Xanti menší a trénovali jsme poslušnost venku, nejednou se mi stalo, že šla kolem nějaká velice "chytrá" paní a pomalu mě seřvala, co to tomu chudákovi malému pejskovi vůbec dělám, že si dovoluji ho "sekýrovat"... no v tu chvíli jsem odcházela na protější chodník, aby si paní nemusela vyslechnout něco od plic...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   27.09.2010 18:49 NIKO
Myslím,že i ti,co se vejdou do tašky,by měli základy vychování mít!Vlastně všichni ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   26.09.2010 18:21 Žena mimišák [508] - Pinčové, knírači, molosoidní psi – Re: monique
No jasně - spousta majitelů si myslí, že berňoši jsou "medvídci" - a ti se cvičit v poslušnosti nemusejí.. a pak se diví, že jim pes přeroste přes hlavu. Můj názor je, že základní poslušnost musí mít každý pes - a ti, co se nedají odnést v tašce, nebo fyzicky utáhnout na vodítku, by to měli mít povinné. Někde jsem četla názor, že pes ze zkouškou ovladatelnosti by mohl mít odpuštěnou část poplatku obci - aspoň nějaká motivace pro majitele psa..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.09.2010 16:17 Muž Inky [11] - Teriéři – Re: nelinka
tak u nás je to tak ale zo stafordom , človek ide do záhrady a zrazu pred sebou uvidí staforda ne ale šťastie že je hravý ale čo by urobil z trebárs psom :-( ani nemysliet no :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2010 16:16 Žena nelinka [53] - Společenská plemena
aký majitel tak taký pes tone tone tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   26.09.2010 15:54 Žena monique [180] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: MartinaK
jo, tak přesně tento problém řešíváme i my...každý víkend se opakuje stále to samé...dospělý berňák si běhá na zahradě navolno a vrata dokořán. Pes bohužel neposlouchá vůbec majitele, dokonce majitele podezřívám, že se vlastního psa bojí. No a já s Trinuš na vodítku - najednou na nás zaútočí berňák, Trinita si chce s každým psem hrát, ale tenhle berňák nee...já se toho psa nebojím, ale není to žádný hodný medvídek ale pěkně zlá sv.ňa, která je ochotná porafat mě i fenu. Nejhorší je, že když chci jít s Trinuš na procházku, musím kolem toho blba projít, jinudy to prostě nejde:-( chvála bohu ti lidi jezdí jen na víkendy a přes pracovní týden tam nejsou, ale zrovna o víkendu mám na fenku nejvíce času a jít s ní na procházku nebo potrénovat na výstavu běhání je vyloženě o strach - mám fenku na výstavy a kdyby mi ji ten berňák porval a udělal jí něco třeba s ušima apod. tak to můžeme s Trinuš zabalit. Místo abych se těšila ven, tak jsem nervní z toho, jestli na mě pes vyběhne nebo ne, jestli si pro něj majitel dojde včas nebo ne :-|
situace se už několikrát opakovala a majitel psa s tím nic nedělá!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.09.2010 19:34 MartinaK – Nezodpovědní majitelé
Mě se stalo něco podobného minulou sobotu. Šla jsem se psem na vodítku kolem oploceného pozemku, kde majitel budoval příjezdovou cestu k domu a tak měl bránu otevřenou. U sebe měl samozřejmě svého psa, německého ovčáka, který je celý černý a za plotem vždy hrozně vyvádí. Tak jsme procházeli a samozřejmě jak ten pes uviděl mýho psa, tak neváhal a už po něm vystartoval. Naštěstí byl jeho majitel pohotový a jeho pes poslechl, takže mýho nestačil ani škrábnout. Naštvalo mě ale to, že se ten majitel věnuje práci, ví, že má psa hlídače, bránu otevřenou, svého psa si nevšímá a nevšímá si ani toho, kdo tam třeba projde se psem. A že tudy chodí každý druhý venčit psa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.09.2010 21:19 Žena Dobrman192168 [63] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
tohle se mi stávalo dřív u Daffiho-vlkodava útočil mi na něho rotvajler. Jenže Daffi prostě nebyl rváč a tak radši zalehl mě aby mě ubránil a sám se nechal naštěstí nikdy nedošlo k vážnýmu zranění. ale takový nezodpovědný lidi bych nakopala je to neuvěřitelnej stres jak pro psa tak pro mě jako pro pána
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   18.09.2010 20:52 NIKO – Re: nelinka
Chybu udělá vždy majitel psa!Napřed bych nakopal psovi(bráním svého) a pak majitelovi ano Tenhle problém jsem měl dnes s dogou,já měl psa na vodítku,má výhoda byla-doga měla koš.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   18.09.2010 18:59 Erumaxe
Za chování psa může vždy majitel, nás paradoxně v parku pravidelně a bez příčiny napadal nějakej vořech, takovej malej agresivní sr*č, několikrát se Jolience (kříženec labradora) zakousnul do krku, majitelka psa se ani neomluvila a rychle odešla. Když se nám to stalo asi po pátý vzala jsem si sebou pepřový sprej.. je to drastické, nepříjemné ALE zabralo to. To že majitel brání svého psa neni trestný a pepřový sprej ho jen na chvilku paralizuje. S majitelkou jsem se teda málem poprala když jsem toho jejího čokla takhle spacifikovala - pak byl klid, psa má teď na vodítku (když vyhrožovala že mě zažaluje řekla jsem jí že jsem se bránila já :-) (pepřák mam teď pro jistotu neustále u sebe)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2010 18:19 Žena nelinka [53] - Společenská plemena
dakujem za názor (ja mám taký istý),Už sa to stalo vela krát mojim kamarátkam .Jednej skoro dotrhali psa.Je to malý kríženec maltezského a s niečim.Skočil do nej nemecký ovčiak a to ho mala na rukách.Kamarát jej ho vytrhol a hodil do odpatkového koša ,aby sa k nemu nedostal pes.Mal len drobné poranenia.Pes zmizol.A majitel tiež nikde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.09.2010 18:05 Žena xanti [442] - Teriéři – Re: nelinka
tohle se mi opakovaně stalo ve Zlíně, ale s Pitbulem, což už je trochu horší kalibr... Bohužel majitele neznám ikdyž jeho pes na nás již několikrát vyběhl... sice se nic nestalo, ale příště už by se stát mohlo.Místo mého /tvého psa to může být příště třeba dítě! Já to neměla možnost řešit, protože majitel i se psem zmizeli a já bych na policii stejně neměla co říci... Každopádně pokud majitelku znáš, máš právo to alespoň nahlásit - psa musí mít totiž zajištěného na vodítku a musí mít náhubek... ale upřímně řečeno si myslím, že policie s tím stejně nic neudělá :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2010 17:29 Žena nelinka [53] - Společenská plemena – Pes alebo majitel,kto urobil chybu?
Včera sme sa len tak prechádzali a okolo nás prebehol pes a zastavil sa na trávniku.Asi 2metre od nás.Majitelka stála skoro pri nom a v rukách mala vodítko,náubok a obojok.Myslela som si ,že pes poslúcha ,pretože bol pustený a vedla bola majitelka.Išli sme dalej a pes sa zrazu rozbehol za Nelkou a zaútočil na nu.Nelke neublížil ale zlakla sa.čo najrýchlejšie som vzala mojho psa zo zeme.Rozkrikovala som sa po majitelke ,prečo má psa pusteného ked tak útočí.A ona na to ,že nemám kričat,že čo sa takého stalo.Vobec ju to netrápilo a so psom išla dalej bez vodítka.Ako to mám riešit?Mám sa obrátit na políciu?Majitelku dobre poznám z videnia.Lahko zistím kde býva.V čom som urobila chybu?A akú?Je to kríženec asi taký velký ako bígel(aj menší).

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Chování psů • Zobrazeno 1591x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/191-pes-alebo-majitelkto-urobil-chybu