Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Pes sám doma

 

NápovědaFórum » Péče o psa » Výchova a výcvik psa 

+ přidat příspěvek
Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Pes sám doma
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2016 13:26 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Libas
no a páč drahá polovina volí většinou u nás ty z nejaktivnějších, tak jsem t.č. nepejskař ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.06.2016 13:20 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: petrab
S tím názorem hodně souhlasím... s tím, že 3 hodiny jsou minimum, pro méně aktivní plemena. Aktivním psům jako jsou např. kolie a spousta dalších ovčáckých plemen, teriéři a většina loveckých plemen a další aktivní psi to spíš stačit nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2016 11:40 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
Fotka k příspěvku jeden názor alias život psů je o čekání

anargo napsala: vydrží
no a o tom to je, když jsou dva, tak je to velký plus
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   18.06.2016 20:10 Žena anargo [1504] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Já mám doma dva bafany,klasickou pracovní dobu-psiska v pohodě vydrží,jen když máme jednou za rok v práci inventuru a vím že tam budu muset být dýl,tak jdu místo obědu venčit.
Ráno než jdu do práce,tak je pořádně utahám a spokojeně si pak chrupkají,jen když byli štěnda,tak jsem se ničení věcí neubránila.mohli být utahaní sebevíc,ale jak se zamnou zavřely dveře,tak začali ničit :-D .Sagiho to přešlo až ted kolem třetího roku.S čistotností to měli každý jinak,Argo se to naučil rychle do tří týdnů.Sagimu to trvalo cca dva měsíce :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.06.2016 16:51 R Žena Kafroli [81] - German Shepherds
Naštěstí víkendy máme na pořádné utahání, že pejsan leží unavený ještě v úterý a zase ve čtvrtek valíme na prodloužený víkend k rodičům, tak to máme ještě dobré. Navíc teď prázdniny před námi, tak se to zatím ještě dá. Máme ještě nějaká ta studentská léta před sebou. Nevím, jak jsou na tom ostatní páníčci. Ale i navzdory tomu, že pejsek čekával 5-8 hodin někdy méně, když se nám nechtělo na přednášky sám, si myslím, že je spokojený. Hlavně si myslím že ranní aportování a dlouhé procházky ho trošku unavily a pak odpoledne jsme se pořádně proběhli venku, sešli se s kamarády pejskaři, tak kontakt se psíky taky nějaký měla. No kolikrát si říkám, že ten pes se má tak dobře, že bych hnedka měnila :-D No a to ještě všechno vrcholí tím, že když jedeme s přítelem nakupovat tak pes dožene útratu za kterou si přítel něco koupí, já ... :-D no zkrátka je to naše miminko :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2016 16:41 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Libas
Libas napsal:
S petrab polemizovat nehodlám, vím, že má pravdu, ale za splnění jejích podmínek by pak psa nemohl mít nikdo zodpovědný a měli by je už jen nezodpovědní lidé.

:) no, jak jinak, než správně! eště, že nemam psa žádnýho, neb se řadim mezi ty totálně nezodpovědný, který právě kvůli tomu, aby psa nenechávali iks hodin doma zavřenýho věčně čekat, než laskavě dorazim, když jsem si ho, jako pán tvorstva, pořídila, nuž ale pátek je po tejdnu čekání zase tady, tak šup, zodpovědní pejskaři, místo k netu do lesa smich ahoj
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2016 16:37 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Kafroli

u mně je to trochu defekt z mých zkuš. z práce z veteriny, těch horrorů hrůzostrašnejch z depky z pobytu s názvem "hodiny sám doma" bylo až až,
rozhodně nad timhle je fajn se zamyslet: Kafroli napsala: To by pejska pak nemohl mit téměř každý...
nebejt tolik lidí, pak míň psů, míň množitelů, míň votřesností
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2016 09:11 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: Prosím o radu
Zrovna tady je jedna fenečka, která potřebuje pomoc a maltézáčci jsou klidné povahy a rádi si pospí. Náš maltézáček spal klidně i 16 hodin v kuse - tím neříkám nechávat ho 16 hodin samotného doma, ale běžnou pracovní dobu vydrží a nepřijde mu to.
www.facebook.com/…
S petrab polemizovat nehodlám, vím, že má pravdu, ale za splnění jejích podmínek by pak psa nemohl mít nikdo zodpovědný a měli by je už jen nezodpovědní lidé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.06.2016 23:31 R Žena Kafroli [81] - German Shepherds
Myslím si, že každé štěndo ozkouši co si může dovolit a co ne. To by pejska pak nemohl mit téměř každý... stejně my když jsme doma a on je navyknutý v tu hodinu spát, tak prostě 5 hodin spí a nevšímá si nás, pak dojde a chce se rvát :-D a čistota není problémem. Šlo nám to fakt rychle i za tu cenu, že jsme museli do školy. Nahrávali jsme po dobu, co jsme nebyli doma a krom toho, že měnila pozice spaní a ozkoušela si hranice se nic moc nedělo :-) jen je potřeba hned od malička ho zvykat na samotu. Ne, že ho hned necháte 8 hodin nárazovè. My to třeba dělali tak, že jsme byli chvíli v jedné místnosti a pejsek v druhé. Měl pamlsky a sposutu hraček tak se i chvilemi zabavil. Postupně jsme zvyšovali intervaly a pak jsme třeba chodili jen do obchodu... jako ne nárazově. Jako každý pracující člověk co má pejska tak nějakou dobu je sám doma. Myslím, že když ho ráno vyběháte, zabavíte on si pospí a potom můžete jít blbnout zase ven :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2016 17:11 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Prosím o radu
Prosím o radu napsal: A to je moc i těch 8 hodin?
za mne rozhodně s tím, že mám zcela bez komentáře to, že "správně vychovaní psi" doma prac. dobu prospí
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2016 16:29 Petín
Pokud ho necháte doma 8 hodin, nejen že se bude vyprazdňovat kde chce a kdy chce a bude trvat déle naučení čistotě, ale i ta výchova a návyk na fungování domácnosti bude horší.

Pokud to berete tak, že o prázdninách s ním budete doma více, tak je to fajn, ale stejně se problémům nevyhnete. Malé štěně je ještě dobré, to se probere na chvilku a zase chrápe, ale kolem toho 4-8 měsíce Vám dá štěně dost najevo, že se mu samotnému nelíbí. U nás například likvidace nábytkové stěny, rozervaná sedačka, strhané žaluzie u oken, rozkousané nabíječky snad ke všemu, vytrhané kytky z akvária...

Neříkám, že to nejde, jen člověk musí počítat s tím, že to nebude beze ztrát a že Vám pak štěně těch 8 hodin nebude doma výt steskem. Je to také dost individuální, někdo se zblázní a někdo se rozvalí na gauč a ještě se tváří naštvaně že jste zpátky a budíte ho...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2016 14:48 Prosím o radu Re: Petín
Proč? Brali by jsme si ho na prázdniny...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2016 13:12 Petín Re: Prosím o radu
Pro staršího není problém, štěně to taky vydrží, jen je to na prd s výchovou a čistotou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2016 12:51 Prosím o radu
A to je moc i těch 8 hodin?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2016 01:27 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Prosím o radu
mívala jsem psů většinou vícero a provázeli mne po desítky let, to, co popisujete je pro mne zásadní důvod, proč psa nemít, jsem s těžkým srdcem t.č. již po nějakou dobu nepejskař, právě ze stejných důvodů,

ač převážná většina pejskařů je zaměstnanejch, můj názor je jednoznačnej - je fuk, jestli jde o psa konkr. plemene, nátury, stáří či odkud pochází, je fuk, jestli je to hodin osm nebo jedenáct, žádnej si nezaslouží, vzhledem ke svý dlouhověkosti a jako smečkový zvíře většinu svýho života pročekat

ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.06.2016 18:28 Prosím o radu
Tak nakonec to bude ob-týden 11 hodin, ale i tak popřemýšlím o utůlku...
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2016 08:28 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: Prosím o radu
Za mne je 11 hodin na mladého psa příliš. Starší pes, který je zvyklý, prospí i 12 hodin v kuse. Je to individuální, záleží na tom, jak je naučený a temperamentní. Každopádně pokud s ním budeš dvě hodiny venku, kde mu dopřeješ intenzivní práci, měl by být schopen 11 hodin prospat - vždyť je to často běžná doba, jak dlouho spí v noci... Ale to určitě nezvládne mladý pes. Proto bych v případě, že se nechcete zabývat výstavami určitého konkrétního plemene doporučil poohlédnout se po psovi z útulku. Z vlastní zkušenosti vím, jak tito psi bývají vděční a kolik radosti dokáží člověku dát. A v útulcích je dnes moc nejrůznějších psů, rozhodně se tam dá najít skvělý psí parťák na cokoliv - gaučák i sportovec. A věřte mi, že přísloví: "Starého psa novým kouskům nenaučíš" se vztahuje na lidi. Pes se rád učí i ve starším věku - pokud ho učíte správně. Hodně se dozvíte např. z vynikající knihy Jean Donaldson - Lidé a spi: Střet kultur, vřele doporučuji každému milovníkovi psů ještě než si pořídí psa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.06.2016 21:33 R Žena Jarka [1804] - Společenská plemenaRe: Prosím o radu
Jsme na tom podobně. Pejska bych si pořídila až do důchodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2016 20:53 Prosím o radu
Ahoj, tak jsem se dopracovala k problému. Vypočítala jsem, že by byl pejsek sám doma během pracovního týdne většinou 8 hodin a 1x 11! Což je průšvih. Takže teď přemýšlím, zkusit to a ráno si přivstat třeba 2 hodiny a psa pořádně vylítat. Nebo se na to vykašlat a psa si za takových podmínek nepořizovat... Co myslíte? Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2016 21:07 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Libas
ND cca 55 - 75, třeba tahlenc 57 hafici.net/prezentace/868 , všichni vzhledem k mohutnosti tipovali 70, zdání klame
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.05.2016 18:12 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: sgualdrina
Tak to jste mne uklidnily. Mně se hned nezdálo, že by měl pes sežrat tolik masa... No, ale i tak. Kolik váží taková doga? 60kg? Krát 3%, to jsou 2 kila masa denně... a už jsme na přijatelných 2.000,-Kč měsíčně :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.05.2016 11:21 Žena sgualdrina [1064] - Pinčové, knírači, molosoidní psiRe: Libas
no u nas tak jeden pes 2 kg masa max ..jakoze lafita s nordou ty priberou i ze vzduchu a schatzan i kdyby zral tech 5 kilo ( coz by on do sebe nikdy nedal) tak bude naveky modelka..takze da se rict ze denne 5 kg a to se rozdeli mezi ty tri sulinky...ale jako znam psa co sezral i 5 kg v rustovym obdobi ale podle me je to dost prehnana porce..jako lafita s nordou tem verim ze by aj kravu sezraly,ale uz by se asi nehly..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2016 23:13 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Libas
6 kg? kdes to vyčet? nesplets to s medvědama?
když to sesumírujem suma sumárum teda denní krmná dávka dospělýho psa je cca 2-3% ideální hmotnosti psa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2016 20:49 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: sgualdrina
No, tak já nevím... beru to podle toho, že to krásné zvíře prý zfutruje denně 6kg masenka... kdyby bylo masenko za 35,-Kč/kg, tak je to 210,-Kč/den, tedy 6.300,-Kč/měsíc... ale fakt nevím, můj nejvíce žeroucí pes je Scotty, a ten sežere cca. 230 g granulí denně, což při ceně cca 100,-Kč/kg vyjde asi na 700,-Kč měsíčně... což se dá v pohodě. ;-) Ale fakt nevím, kolik doga sežere skutečně, znám to jen z vyprávění. stydim
Sakra, a už jsme zase off topic :-D Já se prostě nedokážu držet tématu, já jsem takový renesanční multitematický člověk smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2016 15:58 Žena sgualdrina [1064] - Pinčové, knírači, molosoidní psiRe: Libas
libas ty "voe" smich 5000 kc za zradlo za mesic pro jednu dogu? to čím bych je krmila :) no nicím bo by me to zruinovalo v mem případě 2 a tretí skoro dogy :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.04.2016 16:51 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Veronika
doga v bytě po několik hodin samotná s kočičím přítelem - žádný problém - pokud jsou přáteli!!
co se týče chůze po schodech, není vhodná u žádného většího psa s predispozicí ke kloubním problémům, kam i ND spadá.
Nutno štěně nosit, zvláště po schodech dolů, což je, vzhledem k váze psa v dospělosti, poněkud nereálná záležitost.
Schody jsou celkově problém i v souvislosti si různým onemocněním, případnými zákroky apod. a rovněž ve stáří, rozhodně zkracují pejskům život.
Hlavně přeji šťastnou ruku při výběru štěněte a u kámoše dlouhý věk bez zdravotních problémů a komplikací.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.04.2016 09:16 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: Veronika
Je to molos a jako každý molos může mít problémy s klouby. A dogy je opravdu mívají. Po schodech by štěndo nemělo chodit nejméně do 6ti měsíců ani jedním směrem, ze schodů by nemělo chodit do roku. Schody myslím schodiště, klasické, kde je 8-9 schodů a více. Jako schody neberu, když jsou tam 2-4 schody např. do zvýšeného přízemí... ale ani z těch bych štěně chodit moc nenechal - chůze ze schodů je pro klouby mnohem horší než chůze do schodů.
Pokud bydlíš v nějakém vyšším poschodí bez výtahu, doporučil bych ti vybrat si jiné plemeno. Doga je krásný pes, ale doga, které odrovnáš ve štěněčím věku klouby je neštěstí... je to neštěstí pro ni i pro tebe. Ona trpí bolestmi, ty se trápíš, že ona trpí, a léčba stojí statisíce. Doslova. Je spousta úžasných psích plemen, která nejsou tak veliká. Nicméně naprosto chápu tvou náklonnost k dogám - doga byla na mém seznamu potenciálních plemen na jednom z nejvyšších míst.
Jinak doporučuji uživatelku Sgualdrina, která sama dogy má a určitě ti k nim řekne mnohem více praktických zkušeností. Já jsem pouze milovník dog, ale nikdy jsem je neměl a nikdy je mít nebudu. Vždy je budu jen s obdivem sledovat palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2016 12:07 Veronika Re: Libas
Díky.A nevíš náhodou jak je to u této rasy s chůzí po schodech.Četla jsem,že je to špatné,jistě by jsme štěně nosili dokud by to šlo,ale vzhledem k velikosti to dlouho možné nebude...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2016 22:55 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: Veronika
Jinak tady máš jeden článek o tom, co dělat se štěnětem dogy, aby ti z něj vyrostl krásný a zdravý pes, který ti bude dělat jen a jen radost. Jsou to zkušenosti jedné z nejlepších chovatelek dog: hafici.net/clanky/359-jak-trenuju-stenata-dog
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.04.2016 22:51 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: Veronika
S dogou je to jako s úplně každým jiným psem. Štěněti je potřeba se více věnovat a postupně jej vše naučit. Tedy i být sám v bytě. Je jedno, jestli si chcete pořídit dogu nebo maltézáka, jsou to klidná společenská plemena, která se dají poměrně snadno vychovat, aby v bytě nedělala problémy. Navíc dogy nejsou tak temperamentní jako třeba teriéři, jsou hodně fixované na své lidi, takže jsou do bytu jako stvořené. Takže dogy do bytu bych se nebál, pokud jste schopni a ochotni věnovat jí dostatek času, kterého potřebují stejně jako všichni ostatní psi. Jen je třeba si uvědomit, že doga je nádherné majestátní zvíře šlechtického zjevu, ale také šlechtických nákladů. Je potřeba si uvědomit, že náklady na její žrádlo jsou tak 5.000,-Kč měsíčně a poplatky za veterináře mohou být také značné... máte-li na to čas, peníze a trpělivost, pak dogu i do bytu vřele doporučuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2016 13:25 Veronika – německá doga
Zdravím,potřebovala bych poradit.Nemá někdo zkušenost s německou dogou v bytě.Vyčetla jsem,že jsou to klidní psi hodně fixovaní na rodinu,ale mám trochu obavy aby nám doma nevyváděla kdybychom jí nechali samotnou,tedy s kocourem.....Pořízení teprve zvažujeme...Díky za názory či rady...

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   26.11.2015 13:37 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: Fero
Maltézáčka jsem měl, vzhledem k jeho dlouhověkosti to byl pejsek, kterého jsem měl zatím ze všech nejdéle. Dostala ho bývalka od svých šéfů, kteří ho koupili jako hračku pro dvouleté děcko a když je omrzel, chtěli ho zabít. K jejich jednání se nechci vyjadřovat, spíš se podělit o zkušenosti. Maltézáci jsou jedno z nejstarších plemen (údajně snad nejstarší plemeno vůbec) a jsou velmi závislí na lidech. Náš naprosto nejevil zájem o jiné psy ani jiná zvířata (kromě háravých fen samozřejmě). Jeho smečka jsme byli my a naši přátelé - lidi miloval. V té době jsme hodně pracovali, takže byl běžně i 10 hodin doma sám a naprosto mu to nevadilo. Po našem odchodu zalezl do skříně, schoulil se ve spodní poličce s naším oblečením a tam prospal celý den, dokud jsme se nevrátili. Po návratu domů následovala nejméně hodinová procházka a mazlení, pak si znovu schrupl, pak znovu mazlení a hodinová procházka před spaním. Ráno vstávala přítelkyně dřív a než jsme odjeli, byla s ním hodinu na procházce. Když to shrnu, většinu života spal náš maltézáček 18 hodin denně, později i 21 hodin... a to nejen ve všední den, ale i o víkendech nebo v době, kdy jsem už pracoval doma a mohl se mu věnovat víc.
Psi obecně věnují mnohem více života spánku než lidé a maltézáci jsou snad vůbec největší spáči. To ale neznamená, že jsou to lenoši. Dokáží ujít s pánečky i spoustu kilometrů... jen pak lehnou a spí. Pokud mu dáte dostatek pohybu a budete se mu dostatečně věnovat v době, kdy jste doma, nepotřebuje žádné jiné zvíře. Vy jste pro něj to nejdůležitější na světě, a jestli se chce přítelkyně zbavit odpovědnosti za psa tím, že mu pořídí jinou hračku, pak bych asi uvažoval o výměně přítelkyně. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.11.2015 22:19 Muž invalida [782] Re: Fero
Fero zkúšal si dačo o psoch čítať? stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2015 22:08 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: kinder
to nesoudí Fero, ale priatel´ka
ahoj :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2015 17:49 Žena kinder [350] - Jack russell teriérRe: Fero
také je hlavně stále mladý, to je jasné, že si chce stále hrát...Z čeho vůbec soudíš, že se nudí???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   24.11.2015 00:13 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Fero
no, co si budeme namlouvat - svůj k svému
celkově ale - základem je, že pes je smečkové zvíře, tedy podle toho je nutno se k němu chovat a s tím si ho pořizovat, pokud bude pejsek co nejvíce s vámi, budete se mu věnovat ve volném čase, nechávat ho samotného doma co nejméně a dostatečně si pohrát s psími kamarády, strádat rozhodně bez dalšího zvířete nebude, jeho smečkou jste vy,
navíc, pokud jste provomajiteli psa a Váš mazlíček příliš neposlouchá, je potřeba si uvědomit v případě dvou pejsků, že to nebude jiné a že mohou od sebe odkoukávat právě to negativní,
co se týče kočky, samozřejmě je nejlépe zvykat na sebe kotě a štěně, resp. mlaďochy, kteří se mohou časem stát velkými kamarády, je ale potřeba je na sebe postupně zvyknout (někdy to není věc zcela krátkodobá) a neznamená to, že přikoupíte nějaké zvíře a je vystaráno...

pokud máte možnost mít např. dva psy, rozhodně bych byla pro, ale je nutno skutečně předem si ujasnit vše ohledně času, péče, financí, (v případě zdrav. problémů) budoucnosti, nemáte-li ještě rodinu v souvislosti s relat. dlouhým věkem malého plemene, plemene (hárání (fena a pes) x potyčky někdy nejen v pubertě /dva jedinci stejného pohlaví/ apod.

nakonec je nutno říci, že pes, který bývá dlouhé hodiny přes den pravidelně sám, může tuto dobu, je-li dostatečně vyběhán, vyvenčen a zdráv, prospat, ale samozřejmě u něj může dojít i k různých psychozám právě pro to, čím jsem začla (pes je smečkové zvíře), nedá mi to nedodat, že např. pro mne je standard. pracovní doba důvodem, proč si psa nepořizovat /a to ačkoliv pracující je téměř každý/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2015 21:17 Fero – Spoločnost pre psa
Dobrý den potreboval by som radu. S priateľkou mame malého máltezaka ktory ma rok a 2 mesiace. Stále do mna hučí ze nech si adoptujeme nejake ine zviera bud mačku alebo psa lebo nas psík je sam a sa nudí. Prosim poraďte mi ci je to normálne ??? Alebo moze to byt vazne tak ze pes nema zvieraciu spoločnosť??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2015 19:15 Muž invalida [782] Re: petastastna
Já to myslel tak že to pátrání se s mírným hladem bude líp aplikovat ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2015 08:23 Žena petastastna [17] Re: invalida
:-D až tak? to by byla asi poslední možnost :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2015 07:35 Muž invalida [782] Re: petastastna
Napsalas..on za prvé granule samotné nesní a za druhé většinou je mu milejší páníček než jídlo.
Řízenej hlad ti taky může pomoct. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.11.2015 07:25 Žena petastastna [17] Re: kinder
tak to u nás nezabere :-D on za prvé granule samotné nesní a za druhé většinou je mu milejší páníček než jídlo takže hledat nebude i když to umí :-) ale druhá možnost je že než si zvykne na dům jako takový tak s ním samozřejmě budu nějakou dobu doma a pak u nás možná třeba týden bude přítelův taťka, který s nim je teď doma před den... takže tam bude mít nějakého páníčka a mezitím ho budeme učit tak být sám po chvílích ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.11.2015 14:47 Žena kinder [350] - Jack russell teriérRe: petrab
No unavit Jack russela je trošku nadlický výkon :) My sním šli na Sněžku a zpátky přes kozí hřbety v autě si trochu dáchnul a doma už tahal provaz na hraní... :-D
Ale taky doporučuji než budeš odcházet schovat mlsky po bytě (domě) někde, kde se k nim dostane granulku do jednoho rohu do druhého atd. a pokud umí, tak dát povel hledej a také se tím zabaví. Pokud to neumí tak ho to jednoduše nauč, že nejdřív dáš povel zůstaň nebo čekej schováš mlsek někde v místnosti, aby viděl kam ho dáváš a dáš povel hledej. Pak můžeš i do ostatních místností až se to naučí. Jak jde o žrádlo pochopí to velice rychle.
Já mu to střídám někdy schovám mlsky a než odejdu řekni hledej a on už ví, nebo dám ten balónek s bludištěm nebo mlsek, někdy tak i tak....Mlsek může být i tvrdý chleba, který si bude kousat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2015 19:47 Muž invalida [782] Re: petastastna
Napsalas že..zůstalo mu i natáčení hlavou.. No on spíš než poslouchá se snaží pochopit vo co gou takže jednoduchý gesto nebo slovo mu hodně napoví. Pes využívá všechny smysly..není blbej a nenechá se jen tak voblbnout ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2015 12:11 Žena petastastna [17] Re: invalida
to máš pravdu ve všem :-) jsou hrozně chápaví... a on je zvyklej s náma hodně komunikovat, zůstalo mu i natáčení hlavou, kdykoliv na něj mluvím,tak poslouchá :-) to se mi na něm líbí... je na něm hrozně vidět jak je hodně socializovaný a zvyklí že s ním komunikujeme :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.11.2015 10:19 Muž invalida [782] Re: petastastna
Ahoj.
Nevěř tomu že pes nepozná že je ti to líto i když se budeš sebelíp přetvařovat. Pes je citlivej na emoce a aniž si to třeba uvědomíš je to váš způsob komunikace. Já třeba když nemůžu vzít čubu sebou tak jí podrbu a "velím" nejde to.
Řek bych že chápe co tím myslím a většinou se někde natáhne a v klidu přečká. Ale i kdybych nic nevelel řek bych že si dávno přečetla že když mám na sobě lepší vohoz ví že to je ta situace kdy se mnou nechodí a taky určitě ví že sem z nobl hadrů blahem bez sebe.
Nikdy mi žádný škody neudělala kromě rozhryzanýho polínka a jednou vytahanýho koše.
Ovšem to tam, žena hodila papír vod uzený makrely takže to je pochopitelný.
Kdybych třeba já byl sám zavřenej několik hodin s lednicí tak si taky vemu klobásu a lahváče aniž bych nutně musel mít hlad nebo žízeň.
Zkrátka jednoduchý povely, gesta a trochu se vžít do psího vidění světa a určitě se domluvíte.
Sama taky určitě vočumuješ výlohu s prádlem, knížkama nebo něčím podle nátury. Až budeš nervozně popotahovat za špagát s tím "co tam na tom patníku furt máš?" vzpomeň si na tuhle situaci. Třeba tam má zrovna zajímavou rubriku o něčem co u psů dost frčí. ano stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2015 08:00 Žena petastastna [17] Re: petrab
snad to proběhne co nejlépe... mam z toho strach, bude mi ho líto, i když to nesmím dát znát :-D děkuju za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.11.2015 22:34 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: petastastna
no tak ulehčit mu to můžeš pořádnou procházkou před odchodem, že sebou plácne a bude spát, něčim záživnym na žvejkání nebo některym z hlavolamů, který zaberou delší čas, žádný srdcervoucí loučení, prostě odchod a po příchodu pochvala, ale opět bez šílenství a později trénink i v cizím prostředí (příbuzný, návštěva apod.), aby si zvykal být nějakou dobu sám i jinde, než doma, co se týče destrukcí, neříkám, že hafik něco ničil či bude, ale, že pokud zůstává sám doma či k tomu dojde bez předchozího návyku, může k tomu dojít (když ničí něco v bytě snad není tak hrozný, jako když začne likvidovat sebe), tedy já jsem dost zásadně v týhle záležitosti důsledná a neústupná (narozdíl od přípravků na zklidnění), nakonec se mu to třeba zalíbí, když bude mít přístup na zahradu a bude se moc zabavit hlídáním a blbnutím,běháním atd, tedy něčim jinym, než je jen pobyt sám v bytě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.11.2015 08:02 Žena petastastna [17] Re: petrab
tak myslím že ničení nehrozí, neničil nic ani jako štěně,ani když ho necham doma tři hodiny a je jasný že se budu snažit ho to nejdřív postupně naučit, vezmu si dovolenou a budu s ním doma a budu zkoušet odejít postupně a o tom že pes žije ve smečce vím samozřejmě, přemýšleli jsme že mu pořídíme kamaráda ať není sám,chtěla sem jen vědět jak mu to ještě ulehčit... nic víc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.11.2015 23:15 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: petastastna
budu ti držet palce, ale pokud pejska člověk nenavykne na to, aby zůstával sám doma, vzhledem k tomu, že jde o zvíře smečkové, doba, kdy je pes, zvláště citlivější povahy, je opakovaně, resp. pravidelně dlouhá, problém může přetrvávat či se prohlubovat, případně přejít např. k různým destrukcím, osobně já bych se rozhodně nespoléhala na to, že to psa prostě jednoho dne přejde a že mu to dojde, bohužel, s tím bych nepočítala a naopak se zaměřila na postupný návyk a to za pomocí přátel a rodiny v souvislosti s časem. Pokud chci od psa, aby něco dělal, nejprve ho to musím naučit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2015 08:04 Žena petastastna [17]
asi budu muset... ale on právě vyvádí hrozně.... bude si muset zvyknout... časem mu snad dojde že se má vlastně dobře :-)

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Péče o psa • Zobrazeno 1882x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/208