Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Otlaky

 

NápovědaFórum » Zdraví a nemoci  

+ přidat příspěvek
Otlaky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2012 16:52 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: DaD
Pindoidních poznámek si nevšímej. Na tos jí měla říct, že je týranej - že Ti ho vodebrali a žes ho zase z útulku šlohla a ukládáš ho k spánku na štěrku. Co jinýho.
Otlaky můžou mít fakt hodně brzy, jestli ležel hlavně na betonu, kdoví navíc, kde ležel, než se dostal do útulku, není na tom nic divnýho. Ať to Dačická Vyzkouší přes léto na pár tejdnů a uvidí (rozhodně se bude míň potit) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2012 16:49 Žena DaD [745]
Prostě už jako údajně tříletý měl v útulku otlaky, ale tam mají beton, je pravděpodobné, že je to z toho. Nejdřív jsem to naivně mazala a masírovala v naději, že budou i chlupy. Ale ono nic. Ale rychle pochopil, že měkké má něco do sebe. Jen je mu pořád horko a pak se chodí chladit. Samo že na dlažbu. Letos mě akorát vytočila v Dačicích jedna (nás míjící) "Bárbína": Ješiš ten pes je dobitej. Tím mínila ty lokty. Jsem se udržela.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2012 15:50 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: DaD
Jak přivedla? Otlaky mají i mladí psi, kteří jsou těžký a zprudka si lehají či polehávají, zvláště v létě na tvrdém terénu. Moc to ale po zhojení nepromazávej preventivně, protože pak se kůže velmi zjemňuje a je ještě náchylnější. Když s otlakem nic není, nevšímej si ho, jde jen o estetickej problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2012 13:07 Žena DaD [745]
Je možné, že jsem si přivedla tříletého psa i s otlaky? Nám to nehnisá, ale nedávno se mu kousek kůže utrhl, mažeme Infadolanem, zahojilo se do tří dnů, jinak promazávám Excipialem, občas. Je "gaučák", problém je, že si rád lehává mimo pelechy a na zahradě ho musím na deku přímo nutit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2012 22:42 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2010 16:05 NIKO – Re: defisa
Na blbost toho,komu odepisuješ,tím nemám na mysli někoho,kdo se psem začíná a má "NÁCT" LET.
Jak sis určitě všimla,tak "chytří" napísí hodně blbostí,druhým dávají mínusové hodnocení(mají to určitě jako sport) a když nějaký "začátečník" potřebuje poradit,většinou neví a když,tak napíší nesmysl(př.otlaky)!Ale toho je víc.Pokud něco nevím,tak si přečtu napsané,sám pak přemýšlím a neřídím se každou napsanou hloupostí.Koukám klidně na pořad "znalec psí duše",přemýšlím,proč to takhle udělal a jestli to mohu použít na svého psa.Vždy se tam dá vypozorovat něco,co mohu použít a pomůže mi to při kontaktu se psem.UČENÝ Z NEBE NESPADNUL :-) Nestydím se za to!!! ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2010 15:45 Žena defisa [80] - Teriéři – Re: NIKO
jo a teď mi napadlo to upuzornění na blbost ... to je na vlastní blbos nebo na blbost toho komu odepisuju =)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2010 15:35 NIKO – Re: defisa
Mínusové hodnocení za správný názor,rozdávají jen ti CHYTŘÍ ano Sami si kolikrát nevědí rady a na NETU i když je "vše",tak praxe je o něčem jiném :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2010 15:31 NIKO
"občas někdo dělá chytrýho"
Svatá pravda!!! :-D :-D ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2010 15:31 Žena defisa [80] - Teriéři – Re: petrab
chápu že jste chtěla ukázak jaká slova o psech znáte ale když teda znáte tolik chytrých slovíček tak proč se nás ptáte na o co vlastně víte???

Jo a NIKO teď si ten mínusovej bod zasloužim =)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   01.12.2010 14:06 Žena mimišák [508] - Pinčové, knírači, molosoidní psi – Re: petrab
Aha - já to nepochopila hned.. :-D Vy tedy vznesete dotaz, a pak si na něj sama odpovíte - jako v tématu dermatofytoza. Takže kdybych se Vám do toho nemontovala, je to v klidu. Dobrý, beru ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.12.2010 13:57 R Žena petrab [10528] - foto, veterina – otlaky
mimišák napsala: No a jsme zpět u toho Dr. House: může to laik poznat z dvouslovného popisu jak bylo uvedeno ve Vašem prvním dotazu? .
Mně osobně Dr. House nevadí, páč to bych snad ani nemohla lízt na různý fóra. Občas si někdo dělá srandu a občas někdo dělá chytrýho a občas prostě jen hledá informace nebo zkušenosti dalších.
Myslím, že dvouslovnej popis by ani bejt nemusel. Možná by mohlo postačit občas i slovo jen jedno.
Jakmile třebas já vidim třeba jedno jediný slovo kulhání, pak ho můžu komentovat buď Housem a nebo krátce či dlouze tím, co vím, když vím aspoň něco: dysplázka, OCD, myška, vaz, sval, namožení, natržení, zánět, nádor, rakovina kostí, fraktura, píštěl, absces, řezná rána, dráp, folikul, hmyz, alergie, blablabla a když nevím, tak čekám, co se dovím. Ale každej je ňákej. Nakonec každý mokvání otlaku nemusí způsobovat pyodermie a každopádně to neznamená, že když k němu dojde, že by to byla jen proto, že majitel psa to nechal dojít až tak daleko. Jestli byl součástí odpovědi např. nemechanickej otlak, pak mě to opravdu nevadí, když vim oč jde, tak vysvětlim, když ne, tak to nechám na jiných. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2010 20:46 NIKO – Re: mimišák
"No a jsme zpět u toho Dr. House: může to laik poznat z dvouslovného popisu jak bylo uvedeno ve Vašem prvním dotazu?"
Když to laik nepozná,je lepší psát blbost?Tak napiš dr.Hausovi,on Ti poradí smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2010 18:57 Žena defisa [80] - Teriéři – Re: NIKO
nic tam nebylo ... kdyby ten pes nechtěl aby se NASA dozvěděla že má probléím s plícema a zvuk vnímá očima a chtěl by letět do vesmíru tak by Dr. House věděl jak na to xD
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2010 18:11 NIKO – Re: defisa
To je upozornění,ať se nedostaneš na ČERNOU LISTINU :)
Třeba tam bude něco o otlacích :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2010 17:32 Žena defisa [80] - Teriéři – Re: NIKO
co jakto??? no du se dívat na Dr.House =)

ale fakt
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2010 17:26 NIKO
Za upozornění na blbost,mínusové hodnocení,musíš si zvyknout ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.11.2010 13:42 Žena mimišák [508] - Pinčové, knírači, molosoidní psi – Re: petrab
No a jsme zpět u toho Dr. House: může to laik poznat z dvouslovného popisu jak bylo uvedeno ve Vašem prvním dotazu? Jinak ano - děkuji všem svatým, že i přes mou hypochondrii je pesina zdravá, čilá, veselá. A totéž přeji všem ostatním mazlíčkům.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2010 12:45 R Žena petrab [10528] - foto, veterina – zadavatelka děkuje za odpověď,ale...
mimišák napsala: Ovšem do stádia mokvajících otlaků to nikdo z majitelů postižených zvířat nenechal dojít - řešilo se to při prvních příznacích. ahoj
No, nechť poděkujou tito majitelé postižených zvířat Bohu, esli nějakej je, milý mimišáku a nesetkaj se s pyodermií, kerá fakt nemá co dělat se zinkem, krmením či biotinem,což /nejen/ je u tohohle modelu dlouhodobej základ stravy, ale se sníženou aktivitou lymfocytů a NK buněk v testu blastický transformace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2010 11:22 NIKO – Re: defisa
"Sakra nehádat se taky sice neznam nemechanické otlaky ale to je jedno ... a NIKO klid a neprovokovat a uklidnit se nádech 1.2.3.4.5. výdech 1.2.3.4.5. nádech ... "
To jsem dělal,když jsem to o těch otlacích poprvé čet smich
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2010 07:39 Žena mimišák [508] - Pinčové, knírači, molosoidní psi
Psala jsem svůj názor přímo zadavatelce - a předpokládala, že další vysvětlení pro ostatní nebude potřeba. Se suchou holou kůží vzhledu otlaků na loktech se na cvičáku potýkalo více psů - nejen starých. Stačilo zkvalitnit krmení a přidat biotin, případně přípravky na zlepšení kůže a srsti (většinou s obsahem už zmíněného zinku). Ovšem do stádia mokvajících otlaků to nikdo z majitelů postižených zvířat nenechal dojít - řešilo se to při prvních příznacích. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2010 20:37 Žena defisa [80] - Teriéři
Sakra nehádat se taky sice neznam nemechanické otlaky ale to je jedno ... a NIKO klid a neprovokovat a uklidnit se nádech 1.2.3.4.5. výdech 1.2.3.4.5. nádech ...

a jestli taky můžu bejt zasvěcena do světa nemechanických otlaků ???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 20:46 NIKO – Re: xanti
Někdo chytrý napsal blbost!!! ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.11.2010 19:25 Žena xanti [442] - Teriéři – Re: petrab
nedá mi to se nezeptat, ale jak se může něco "otlačit" nemechanicky... ?? nevyznám se v této problematice, ale i jako "neznalci" mi to přijde docela nemožné....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 16:17 NIKO – Re: petrab
Dík,už jsem chytřejší smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.11.2010 14:49 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
NIKO napsal: To se nedozvíme :)

Já Ti to tedy řeknu. Nemechanické otlaky jsou ty, které nevznikly mechanicky. Je to snad logický!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 08:02 NIKO – Re: petrab
To se nedozvíme :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.11.2010 11:02 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
"Pokud jsou to mechanické otlaky"

Nemechanické jsou jaké???

palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.11.2010 10:59 R Žena petrab [10528] - foto, veterina – otlaky
Zadavatelka upravuje:
Pes má v posledních pár letech větší či menší otlaky na loktech, dle toho, kde se pohybuje, resp. leží během roku, největší problém bývá v létě, kdy se pes "chladí" na tvrdém povrchu, je to umocněno i prudkým uleháváním. V tuto dobu je v podstatě nemožné psa nechat ležet jen na měkkém povrchu.
Občas u psa dojde k mokvání otlaku - z jednoho či více míst vytéká růžová či čirá tekutina po ztlačení.Jde tedy o infekci podrážděné kůže.
Někomu pomáhají pouze dezinfekční přípravky (jod, betadine apod.) nebo bylinné čaje apod.,i když léčba trvá mnoho týdnů, někomu pomůže silnější, ale nijak velký driák framykoin, bactroban, tetra delta atd. Udržování v čistotě (např. krytí gázou). Jestliže je zjištěn otlak včas v počátku problému, pomůže během několika dní tenazym. V případě, že pes je celkově kvůli jinému problému zaléčen atb, otlaky zcela zmizí. Nejrychlejší účinek je po Kefavetu.
Může se tedy jednat i o pyodermii.
Pakliže sem zadám dotaz, neznamená to, že čekám odpověď Dr House, podle kterýho budu léčit hafana, ale o to, že je zajímavé dozvědět se různé zkušenosti dalších pejskařů.
Takže dík za ně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2010 07:19 NIKO
"Pokud jsou to mechanické otlaky"
Nemechanické jsou jaké??? :)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2010 07:02 Žena mimišák [508] - Pinčové, knírači, molosoidní psi – Re: pavlinapoddana
Mne v dotazu zarazilo: mokvající otlak.. ty mozoly, které vznikají otlačením jsou suché. Ale zadavatelka to neupřesnila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.11.2010 22:02 Žena pavlinapoddana [756] - Retrívři, slídiči a vodní psi
vždycky jsem si myslela ,že slovo otlak-otlačenina.musí vzniknout otlačením-teda mechanicky.Něco jiného je jestli tím nemyslí třeba ekzém,ten se někdy vizuáně podobá otlaku,ale léčba je úplně jiná.nejsem dr,hause,ale jestli vím,že to nemohlo vzniknout otlačením,asi bych zkusila konopnou mast,než bych šla k vetovi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2010 20:11 NIKO
Tím jsem myslel-důvod vzniku otlaků ano ("U veterináře zjistíme důvod vzniku otlaků")
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2010 19:49 NIKO
"Pokud jsou to mechanické otlaky způsobené třeba ležením na tvrdém povrchu"
Žádný dr. nejsem,ale byl bych moc rád,kdyby mi "NĚKDO" vysvětlil,jak vznikají "jiné,ne mechanické" otlaky smich Nechci umřít hloupý smich
"U veterináře zjistíme důvod vzniku otlaků a začneme léčit"Na tohle snad nepotřebuji veterináře(za ty peníze) ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2010 12:37 Žena mimišák [508] - Pinčové, knírači, molosoidní psi – Re: petrab
To jen, abych nebyla zas za ignoranta.
Pokud jsou to mechanické otlaky způsobené třeba ležením na tvrdém povrchu, dají se změkčovat kosmetickou vazelínou. Ale když to mokvá: to znamená, že jsou v tom "mozolu" praskliny, nebo je to spíše jako abses? Příčin vzniku může být spousta - ten otlak je jen projevem něčeho: například holé mozoly suché kůže právě na loktech můžou být způsobeny nedostatkem zinku v potravě, ale stejně tak projevem alergie, nebo záměrným vykusováním chlupů při psychické poruše.. diagnóza starší velké zvíře je poněkud nepřesná. A tady jsou laici, ne dr. House. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2010 11:59 R Žena petrab [10528] - foto, veterina – ?
U veterináře zjistíme důvod vzniku otlaků a začneme léčit

Tak jinak. U veterináře zjistíme důvod vzniku otlaků - starší velké zvíře a léčíme čim?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2010 07:24 Žena mimišák [508] - Pinčové, knírači, molosoidní psi – Re: petrab
U veterináře zjistíme důvod vzniku otlaků a začneme léčit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2010 14:29 R Žena petrab [10528] - foto, veterina – otlaky
Jak řešíte otlaky na loktech, které začnou mokvat?

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Zdraví a nemoci • Zobrazeno 2161x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/210-otlaky