Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Když jedeme na výstavu

 

NápovědaFórum » Chov psů » Výstavy 

+ přidat příspěvek
Když jedeme na výstavu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2011 17:52 Žena Ivča [321] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: MíNela
Tak např. v OLmu ano, v KLatovech také budou, na mezinárodce v MB bude dorost...
A jak jsem již psala, to o čem se zde mluví jsem opravdu nikde nezažila, jak píšeš Ty svojí zkušenost, tak asi ano... ale já o tom dokonce ani od nikoho neslyšela ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2011 17:41 Žena Ivča [321] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: mimišák
No, nejezdím dlouho, jen přes 2 roky, ale docela intenzivně si myslím a opravdu jsem toto ještě nezažila...
Ale zrovna zmiňovaného pana rozhodčího moc nemusím, takže... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2011 07:22 Žena mimišák [508] - Pinčové, knírači, molosoidní psi
Ivča napsala: V životě jsem na žádné výstavě nezažila, aby rozhodčí posoudil feny (byť šťěnata či dorost) před mladými a dospělými psi!!
Prostě 1 plemeno - psi(Šťěnat, Dorost, Mladí, Mez, Otevř, Prac, Šamp/Vítěz, Čestná(pokud je) a Vete), po té to samé feny.

No já toho na výstavách moc nezažila - ale viděla jsem už šílenosti typu: rozhodčí začne posuzovat jedno plemeno, po skončení třídy vezme jiné plemeno (3 jedinci) - to posoudí a vrátí se k původnímu plemenu; jenže ti se mu mezitím rozutekli, takže vezme feny; a až se dostaví ti rozutelkí, posoudí je. Konkrétně p. rozhodčí Havelka na KV Ova loni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.01.2011 23:40 Žena MíNela [2212] - Špicové a primitivní plemena – Re: Ivča
Já jsem taky nepsala, že NIKDY štěňata a dorost nepostupují. LULINKAKOKYNKA se ptala na konkrétní výstavu - DUOCACIB BRNO -a tam štěňata ani dorost závěrečné soutěže nemají. Je to i v propozicích napsáno, které soutěže jsou a které ne. Proto jsem jí takto odpověděla. Na jiných výstavách se tyhle soutěže konají, ale především na klubových, krajských, oblastních. Velké mezinárodky to zatím nerozjíždějí. Ani letošní Budějovice, Litoměřice nepočítají s těmito soutěžemi.Stačí nahlédnout do propozic. A co se týká toho posouzení, tak je možné štěňata posoudit před dalším posuzováním dohromady. Když se vystavovatelé dohodnou a požádají rozhodčího, že jsou poprvé na výstavě a mají pejsky neklidné a chtějí je seznámit s okolím a né je stresovat hodiny u výstavního kruhu ( mluvím o třídě štěňat !!) může rozhodčí vyhovět a posoudit pejsky a fenky štěňátek před ostatními. On je pánem v kruhu a rozhoduje, jak bude probíhat vystavování. Kdybych to už několikrát nezažila - nepsala bych o tom. A protože tady zrovna jsou přihlášena jen tři (v sobotu) a dvě( v neděli)štěnda z asi 85 border kolií, může klidně rozhodčí vzít tu fenku hned na začátku a nenechat jí čekat až posoudí kolem čtyřiceti psů.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2011 20:59 Žena Ivča [321] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: MíNela
A ještě není pravda, že štěně či dorost nikam nepostupují, na většině výstav jsou v závěrečkách právě i soutěže o nej štěně i dorost potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2011 20:57 Žena Ivča [321] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: MíNela
V životě jsem na žádné výstavě nezažila, aby rozhodčí posoudil feny (byť šťěnata či dorost) před mladými a dospělými psi!!
Ano, na klubovkách a speciálkách bývají třeba TŠ, TD a TV v jiném kruhu, tak potom ano, ale když je 1 rozhodčí...
Prostě 1 plemeno - psi(Šťěnat, Dorost, Mladí, Mez, Otevř, Prac, Šamp/Vítěz, Čestná(pokud je) a Vete), po té to samé feny. Jediné, kdy jsem zažila rozdíly bylo u rozhodování o nej mladého - někdy ihned po třídě mladých fen a jindy až po cacibu fen.
Jinak, třída štěňat je od 4 do 6 měsíců, od dosaženého 6.měsíce je zvířátko ve třídě dorostu ;-) Neplatí u NO, které mají třídy jinak...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.01.2011 00:59 Žena MíNela [2212] - Špicové a primitivní plemena – Re: lulinkakokynka
Ještě jsem ti zapomněla připomenout - ve vašem kruhu žádné jiné plemeno se vystavovat nebude, je vás hodně - takže začínáte a pozor!!!! Je třeba být u kruhu včas, zvláště máš-li pejska !!!Jde jako první !!!Máš-li fenku, můžeš přijít na řadu až taky za dvě hodiny. Ale musím tě varovat - může se stát, že rozhodčí si může stanovit pořadí podle sebe a může posoudit štěňátka hned na začátku, t.j, že posoudí pejsky a vezme hned fenečky. Je to tím, že štěňata už nikam nepostupují, ani do žádných závěrečných kol a tak je rozhodčí nechtějí stresovat. Proto je posoudí a pak už můžete opustit nejen výstavní kruh , ale i výstaviště a jít kamkoliv.♥♥♥
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.01.2011 00:45 Žena MíNela [2212] - Špicové a primitivní plemena – Re: lulinkakokynka
Ahojky - nic ty se neboj, není to žádná věda. Jak jsem koukala na rozpis kruhů, tak máte svůj kruh jak v sobotu, tak v neděli. Však je vás taky požehnaně -každý den přes osmdesát vystavovaných jedinců!!!! Zapomněla jsem se kouknout, jestli máš fenku nebo pejska - ale nevadí. V každém případě, jestli je jí šest měsíců vystavuješ ve třídě štěňat. Ta jdou jako první, ale nejdříve psi!!!Pak půjdou všichni pejskové podle tříd - t.j. třída dorostu, mezitřída, otevřená, šampioni a veteráni. Až budou všichni pejskové posouzeni, půjdou fenky a opět jako první třída štěňat !!!! Ocenění je buď velmi nadějná, nebo nadějná - podle toho, jak se kolie předvede.Jestli budeš si chtít nechat udělat zápis do PP, je jenom na tobě, není to povinné. Většina odborníků z ČMKU se durdí, že tahle ocenění se nemají nechat zapisovat, protože to nejsou tituly, které se zaznamenávají. Já jsem ale přesvědčená, že každé ocenění má mít pejsek v průkazu, je to jeho žákovská knížka. Já jsem nechávala pejskům zapsat všechny známky.Pokud budeš ještě něco potřebovat, klidně písni, poradíme....Vystavuješ v sobotu, v neděli nebo oba dva dny??? V sobotu jsou 3 štěnda(2x pejsek, 1 fenka) a v neděli jen dvě( 1 a 1).ahoj MíNela ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 21:48 lulinkakokynka – Když jedeme na výstavu
Ahojky..

Jsem přihlášená na mezinárodní výstavu DUO CACIB s 6měsíční Border Kolií.

Já sama ani v rodině nemáme s výstavama žádný zkušenosti..
Co taková výstava znamená vím, ale třeba jak to je..:

Když od každého plemena je přihlášeno několik psů, tak to se jde plemeno po plemeni??
Takže třeba Border kolie - potom třídy...??

Stručně: Od každého plemena je přihlášeno několik psů. Každý pes má svoji třídu. Takže třeba Border kolie, a potom se jde třída po třídě??

ne

Děkuju

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Chov psů • Zobrazeno 354x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/237-kdyz-jedeme-na-vystavu