Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Pes na zahradě

 

NápovědaFórum » Péče o psa » Péče o velká plemena 

+ přidat příspěvek
Pes na zahradě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2012 23:07 Muž prasan [897] - Teriéři
Toto je úplne bežné aj u nás.Čudujeme sa,pri dnešných vysokých normách a nízkych platoch.Sranda je v tom,že práve vedúci najviac klamú a berú si voľno ako sa im páči.(líder skupiny-pracovná sobota-zamestnanci normálne naklušú-1.líder máme oslavu-2.líder mám školu)Nie dosť,že sa zašívajú cez týždeň.Oddýchnu aj cez víkend a v pondelok plní elánu prídu zas drtiť robotníkov.Keď sami klamú a ja prídem s pravdou,že niečo súrne potrebujem tak mi neveria.Celý rok bez PN makám jak šroub a teraz na konci roka chcem ísť dva dni skôr na vianočnú dovolenku a hľa nedá sa.Resp.je to obrovský problém. ble ble
Tento zelenáčik sa mi tu začína strašne páčiť. :-D
(PS: dupol som si a na tu dovolenku dva dni skôr idem,hoc by ma aj pápež prišiel prosiť)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2012 23:58 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: petrab
Aby psa někdo neotrávil nemáme zabezpečeno nijak.. to snad ani nejde :-O
Jinak kus plotu máme cihlové sloupky+dřevěné latě (takový ten "okrasný") a zbytek normální pletivo. Branka je zamknutá právě kvůli psovi.
Ale bydlíme na konci slepé ulice, kudy nikdo nechodí, protože za náma je už jen les, takže předpokládám, že by nikdo tu potřebu neměl... a nechci teda na to ani myslet, brrrrr ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2012 22:03 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
Jak to máte na zahradě s plotem? Jak máte zabezpečeno, aby psa někdo na zahradě neotrávil, aby nevběhl do silnice, když otevřete vrata?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2012 21:07 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: DaD
A když to nepřežijou, je to fuk, páč letos má málo pršet a má bejt nějaký vedro, tak ať se maj kde chladit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2012 20:53 Žena DaD [745] Re: petrab
Přesně tak. A vlevo vzadu je vidět díra ještě od loňska - ležení v chládku pod tůjí, další jsou vpravo, největší pod jasmínem, snad to přežijou... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2012 19:59 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: DaD
smich smich dobrý, snaha byla...! My to máme stejně? Musej si asi myslet něco vo nádoru na mozku.... Proč by jako měli ležet na molitanu, když je všude příjemná měkká přírodní tráva... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2012 19:29 Žena DaD [745]
Fotka k příspěvku Tak takhle vypadá to ležení a realita - Ben je stejně na travičce... smich
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2012 10:18 Žena DaD [745] Re: petrab
Má to vedle dveří pod střechou, neprší tam, je to na dlažbě. Vlastní výroba: centimetrový molitan, pod tím dva mirelony, vše v potahu - sešila jsem do takového pytle zbytky z blízké výrobny čalouněného nábytku, bohužel asi už končí. Ale nakonec tam Ben moc nebývá, pokud tam nejsme a nedám mu to pod stůl. Vyhrabe si raději pekáč pod keřem u zdi a tam se popelí jak slepice. Dneska jsem mu nechala otevřené vchodovky, vydrželna zahradě deset minut, proštěkl přes plot svého úhlavního nepřítele - skotského teriéra, fakt bestie, kouše i páníčka. No a za chvíli byl zase u nás doma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2012 23:02 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: DaD
Fotka k příspěvku A kde jí má? Někde na betónu nebo na trávě? Je slíkací? Jak jí pereš? E. nesnáší teplo, takž je buď na dlažbě, na betonu v létě (z čehož šílim kvůli otlakům) a nebo ve vyhrabaný hlíně někde ve stínu. Nejoblíbenější flek je tenhle, páč má přehled na vrata, vrátka na zahradu, na vchod. dveře baráku , na garáž a na sousedovic čubu z jedný strany a kočku z druhý. No a dva metry za nim v rohu, což tady neni vidět, je kompost. Tam si chodí zahrabávat uši, buvolí kosti apod.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2012 22:51 Žena DaD [745] Re: petrab
My vlastně taky radši takovouhle, i bez kompostu. Jinak máme modrou s molitanem uvnitř, ale asi ho hřeje, tak si často lehá vedle, dávám ji pod stůl, tam ještě vleze. Foto kdyžtak zítra.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2012 22:40 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: DaD
Fotka k příspěvku Uka zahradní podušku! My máme tuhle... U kompostu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2012 22:30 Žena DaD [745] Re: petrab
Když on je tam většinou jen s námi a jen když je teplo, takže má jen zahradní podušku. Samotnému je mu smutno a čeká, až půjde dovnitř.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2012 22:12 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: DaD
Jak to, že Berucha nemá boudu, když má bundu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2011 12:54 Žena PhoebeAdel [1839] - papillonci a jíní milí pejsci, foto, knihy, hudba
Na obnovu srsti a růst a regeneraci je výborná kůra
www.krmivamajdanek.cz/…
Oligoelementy!
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2011 12:39 Žena mimišák [508] - Pinčové, knírači, molosoidní psi – Re: malamk
písnu soukromý vzkaz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2011 12:14 Žena malamk [12] - Retrívři, slídiči a vodní psi
mimišáku, mohu se zeptat na ten neviditelný plot, jak vyšel cenově a na jak veliký pozemek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.02.2011 07:33 Žena mimišák [508] - Pinčové, knírači, molosoidní psi
Při procházkách jsem viděla obě varianty: pes vlčákoid v kotci 1,5 x 2 m; druhý na řetězu (natažené lanko cca 20 m, pohyblivý úvaz - řetěz cca 2-3 m). Psi byli očividně nešťastni oba - protože tahle "opatření" byla trvalá. Nikdy jsem je neviděla na vodítku ani na procházce, nikdy jsem je neviděla s majiteli. Veškerá péče byla miska žrádla a voda.. v tomhle případě jsem pro řetěz. Pes má větší volnost pohybu a "výběh" je většinou realizovaný v místech, kde má pes možnost hlídat - tedy alespoň s výhledem na lidi, co se kolem pohybují. Navíc se může v případě nutnosti proběhnout a zahřát. To v kotci byť s výběhem moc nejde.
A pokud je to opravdu jen řešení na dobu, kdy se psu nevěnujete - je to jedno, pes většinu doby prospí a čeká, že se vyblbne s váma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.02.2011 22:34 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
sova napsala: Taky jsme přemýšleli, myslíte že je to nejlepší možnost?
Jestli zabrání přivazování psa, pak ano, ale dostatečně prostorný a zabezpečený se vším všudy pro psa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   01.02.2011 09:36 Žena pavlinapoddana [756] - Retrívři, slídiči a vodní psi
Půjčím si slova odborníka.Když opomenu omezení bezpečnostní zony z venku,kdy může kdokoli na psa(a labík není typ psa,který by se bránil)a on je tam,kam řetěz dosáhne,pak je podstatným faktem ta skutečnost,že řetěz psovi ,,vypere'' mozek tím věčným rachtáním.Máš představu co v podobě soustavného pohybu řetězu slyší pes,když slyší 35krát lépe než ty?Zkus si ty decibely dát do sluchátek a choď s tím celý den.Jestli nechceš ,aby se z tvého miláčka stal časem neurotik,zkus si o tom něco přečíst.Né nadarmo se říká-jako utržený ze řetězu.Sebevětší láska k tvému psovi ti potom nevrátí ty nevratné následky.Neznám nikoho,kdo by upřednostnil řetěz před kotcem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 08:16 Žena mimišák [508] - Pinčové, knírači, molosoidní psi
sova napsala: Pokud bych nahradila kotec řetězem, neměl by zdaleka tak veliký výběh jako doteď.
Tenhle váš problém jsme před časem řešili taky - s fenkou. Prostě jak psa bezpečně udržet u objektu, pokud nejsme přítomni. Pozemek máme hodně rozměrný, řeknu nedokonale oplocený. Tedy pokud pes chce, cestu ven si najde (plot přeskočí, nebo podleze). Přišly v úvahu obě varianty - řetěz i kotec s výběhem. Nakonec jsme se rozhodli pro EO - typ neviditelný plot. Funguje, jsme spokojeni - my i pes. Jako další varianta byl kotec. Ale jen z důvodu mít fenu pod kontrolou při hárání. U psa bych volila řetěz - než se strachovat, jestli psa najdu doma, nebo uteče - tak radši omezení volnosti za cenu bezpečí. Pokud se psu věnujete - je celkem jedno, s jakým "zabezpečením" bude trávit čas bez vaší přítomnosti. Záleží na tom, jak to snáší pes (a sousedi).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2011 15:58 Žena pavlinapoddana [756] - Retrívři, slídiči a vodní psi
No jistě, každý podle svého,na tom nic není.Když je pes jak píšete půl dne v zápřahu a s celou vaší rodinou venku,měl by tedy být dostatečně unavený aby si šel dáchnout a vyspat se.K tomu ale nepotřebuje řetěz,ať je sebekvalitnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2011 15:45 sova
Promiň, uchechtla jsem se :-D . Jsou sice případy, já o žádném sice nevím, ale tak asi jsou. Náš pejsek je spokojený, na řetězu je nemožné oběšení , není to kdejaká šňůra je to kvalitní řetěz! Ty si asi představuješ pod slovem ŘETĚZ týrání, a to pak nemá smysl se o tom bavit. Pokud bych nahradila kotec řetězem, neměl by zdaleka tak veliký výběh jako doteď. Pavlinopoddana, mějte si svého pejska v domě, na zahradě kdekoliv. Já svého pejska miluju nadevše, udělala bych pro něj cokoliv, věnuji se mu každou volnou chvilku - manžel bere psa do zaměstnání ( podnikatel, denně jezdí na pole, obchází různá místa) pes je šťastný, věřte mi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   31.01.2011 15:28 Žena pavlinapoddana [756] - Retrívři, slídiči a vodní psi
Tak proč mu prostě na to vyspání neuděláte kotec s výběhem,neumím si představit,že bych svého labradora uvázala na noc na jakoukoli šňůru,nebojíte se,že se vám nechtěně oběsí,nestalo by se to poprvé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2011 15:07 sova – Re: pavlinapoddana
Myslím, že když se pejskovi věnuji půl dne a do boudy na řetěz se chodí jen vyspat, je mu moc dobře. Je to šťastný pejsek, všichni ho milují, výchovu má zvládnutou ( tedy nemůže být sám na zahradě) je aktivní, nekouše, není agresivní a na řetěz chodí DOBROVOLNĚ! Nevím, asi si každý pod slovem řetěz představí něco jiného.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   30.01.2011 22:37 Žena pavlinapoddana [756] - Retrívři, slídiči a vodní psi
sova napsala: Dobrý den, kvůli problémům s utíkáním psa máme našeho labradora na řetězu. Má velikou boudu a dlouhý řetěz, kvůli zaměstnání nemohu zahradu u domu oplotit. Chodíme na dlouhé vycházky a takový život mu ani nevadí :-) Ovšem za zahradou kde jsme chovali slepice je teď veliký oplocený prostor, přemýšleli jsme zda by nebylo lepší psa přemístit tam - boudu by tam měl a nemusel by být na řetězu a možná by to bylo i lepší. Co myslíte? Máme psa přemístit tam, i když to není u našeho baráku, nebo mu "řetězový" život stačí?žádný společenský pes a tím myslím i labradora si nezaslouží řetěz.Je to plemeno které potřebuje stálou přítomnost své smečky a divím se ,když nemáte zvládnutou jeho výchovu a utíká vám,že jste si labíka pořizovala,to není hlídací plemeno k boudě a k řetězu. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.01.2011 17:36 sova – Re: Ivča
Ale myslím, že je to lepší než 10 metrů u boudy. Zkusíme to jak bude reagovat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   30.01.2011 16:37 Žena Ivča [321] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: sova
Psala jsi, že to není u Vašeho domu, tak jsem reagovala tak jak jsem reagovala.

;-)

Každopádně je pejskovi se třeba věnovat, chodit na vycházky atd., to že je na zahradě neznamená, že má dostatek pohybu a je zaměstnaný. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2011 16:31 sova – Re: Katy
Je to veliká plocha, přístřešek tam je spol s velikým stromem ořechem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2011 16:27 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: sova
Jojo, myslela jsem tu před domem ano . Tedy takhle: pejsek by měl k dispozici oplocenou zahradu s boudou a v době, kdy byste byli na své zahradě před domem, vzali byste ho k sobě. Takhle bych to viděla jako dobré řešení...Ještě by měl mít v tom výběhu nějaké přístřešky, stromky apod.. aby se měl kde schovat a mmožnost vybrat si "jeho" místečko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.01.2011 16:21 sova – Re: Katy
Proto, že to nikdo ( ani Ivča, ani ty) neví, tak jsem to psala. Díky za názor, i když moc nechápu -
"že by se ve Vaší přítomnosti nechal běhat volně po zahradě " - jaká zahrada teď byla na mysli? Ta před domem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2011 16:17 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: sova
Podle mě Ivča (ani já a nikdo jiný) nevěděla, jak daleko oplocený pozemek je, jak je to s vypouštěním pejska s lidskou smečkou apod..
Osobně nevidím problém s oplocenou zahradou, kterou popisujete.. klidně bych tam pejska nechala, ovšem s tím, že by se ve Vaší přítomnosti nechal běhat volně po zahradě ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2011 16:10 sova – Re: Ivča
Mimo dění smečky? Jak to myslíš? My, když jsme na zahradě pokaždé psa vypustíme a to samé by bylo v případě uzavření na oplocenou zahradu. Je to kousek od domu, před zahradou je stodola - nějakých 100 m ? Akorát nevím, zda by se s tím vypořádali sousedi, pes občas večer štěkne ( mlaďoch - hluboký štěk) ale to u nás, kde žijeme štěká na každém rohu pes.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   30.01.2011 16:04 Žena Ivča [321] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: sova
Pokud nemůže být zahrada oplocena, příjde mi kotec jako lepší řešení než řetěz. Jistěže dost velký se zateplenou boudu, v závětří atd atd. A mít psa na pozemku mimo dění lidské smečky mi příjde jako nevhodné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2011 16:00 sova – Re: Ivča
Taky jsme přemýšleli, myslíte že je to nejlepší možnost?
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.01.2011 15:54 Žena Ivča [321] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: sova
A co pejskovi vybudovat velký kotec?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2011 15:32 sova – Pes na zahradě
Dobrý den, kvůli problémům s utíkáním psa máme našeho labradora na řetězu. Má velikou boudu a dlouhý řetěz, kvůli zaměstnání nemohu zahradu u domu oplotit. Chodíme na dlouhé vycházky a takový život mu ani nevadí :-) Ovšem za zahradou kde jsme chovali slepice je teď veliký oplocený prostor, přemýšleli jsme zda by nebylo lepší psa přemístit tam - boudu by tam měl a nemusel by být na řetězu a možná by to bylo i lepší. Co myslíte? Máme psa přemístit tam, i když to není u našeho baráku, nebo mu "řetězový" život stačí?

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Péče o psa • Zobrazeno 856x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/248--pes-na-zahrade