Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Zkoušky výcviku - poslušnosti

 

NápovědaFórum » Péče o psa » Výchova a výcvik psa 

+ přidat příspěvek
Zkoušky výcviku - poslušnosti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.10.2013 23:19 RUSSO Re: malyLibor
Vím,četl jsem ;-) Konečně máš co jsi chtěl.No,ještě tu "zahradnici" :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2013 23:03 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: RUSSO
Já mám Scottyho od včerejška doma a taky mne docela překvapil :-) Snad to tak půjde i dál a budeme spokojeni palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2013 22:46 RUSSO
Dnes byla první seznamovačka se cvičákem.Jsem s Timurem spokojen,dost mne překvapil.Možná s ním bude lehká práce,uvidím. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2013 23:54 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: malyLibor
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2013 21:04 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: malyLibor
není zač, ať se daří ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.10.2013 19:05 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: petrab
Promiň, jsem nějaký zmatený.... Tak děkuji tobě za reakci na můj příspěvek a děkuji i Katy za původní příspěvek, na který jsem reagoval :ruze: A s pejskem si snad legrace užiju až až. Dnes jsem ho byl poprvé navštívit a zdá se, že jsme si padli do oka a že si budeme rozumět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.09.2013 22:14 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: malyLibor
navim sice o kterej příspěvek myslíš, páč jsi odpovídal Katy, ale to je jedno, nechť si se svým psem užiješ hodně legrace
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.09.2013 00:20 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: petrab
Moc děkuji za odpověď i původní příspěvek, na nějž jsem odpovídal, přestože jeho datum bylo starší. Pro mne byl tvůj příspěvek ve chvíli, kdy jsem ho četl, sice nesrozumitelný, ale jak jsem psal, pokouším se mu porozumět. Poctivě na netu studuju a právě tvůj příspěvek byl pro mne moc dobrý v tom, že jsem měl co vyhledávat, o co se opřít. Přesně to, co píšeš, mne totiž zajímá - různé zkoušky a činnosti, které se se psy provádí pro zábavu a radost člověka i psa. Ještě jednou moc díky za odpověď. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   25.09.2013 22:26 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: malyLibor
ahoj malyLibore, odpovídáš na příspěvek z r. 2011, mmch.
Nevím, čemu nerozumíš, asi stačí se konkrétně zeptat, jestli tím myslíš ony zkratky, jedná se o druh různých zkoušek, které se se psy provádí hlavně pro zábavu (!!!) na straně psa i psovoda, pakliže nezískáváš ocenění v souvislosti s chovností apod. Zcela jednoduše si řeč tohoto kmene zadej do vyhledávače a máš-li zájem, všechno si tam můžeš zjistit.
Nejen o obranách jsou zkoušky a nejen pro služební plemena.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2013 00:44 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: Katy
Katy napsala: Jo ty ses ptala jen na Xantinku, aha:-D já myslela, že i na Ozzyho
Jinak pro malá plemena jsou dobré zkoušky ZZO (dle NZŘ), ZOP (dle KJ Brno), BH (ten na cz-pes najdeš pod SchH/VPG) nebo i ZPU1 - tam je ale buď stopa nebo hlídání předmětu. Ty první tři jsou jen o poslušnosti.
Malá plemena mají navíc např. ZMMP nebo ZMP1,2, tam je ale i stopa a speciální cviky (na té stránce to najdeš pod NZŘ - Národní zkušební řád -> Část třetí - ROZSAH ZKOUŠEK -> Oddíl II. Zkoušky speciálního výcviku a skoro úplně na konci).
Jo ještě jsem zapomněla na ten klub... no ve VM nevím, možná stačí i KAČR (agiliťáci)..teoreticky by měl stačit teda.

Nerozumím řeči tvého kmene, ale pokusím se to nějak pomalounku dekódovat a pochopit. Zase totiž vážně uvažuji o pejskovi. Jen si ještě musím všechno srovnat, abych si byl jist, že mu zajistím vše, co potřebuje a vybrat to pravé plemeno. Zatím mám dva velké favority. Ale ať vyhraje jeden nebo druhý, ani jeden nebude pes služební, ani jednoho nebudu cvičit na obranu, ale kteréhokoliv z nich bych chtěl vychovávat a cvičit k poslušnosti. No, bude to ještě legrace.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2013 01:27 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2011 19:22 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: xanti
Však tam je plán na celý rok :) . nemusíš hned na jaře, však můžeš kdykoliv;-)
Není zač, klidně se ptej :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2011 19:20 Žena xanti [442] - Teriéři – Re: Katy
no tak narychlo asi vše nestihnem doladit :-D ještě jsem ani pořádně nezjistila, co vše budem muset umět a asi by bylo lepší se na takovou zkoušku jet napřed jen kouknout (třeba tedy s tebou) ať vím, do čeho se to zas ženu :-D

a MOOOC děkuju za trpělivost :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2011 19:17 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: xanti
Anebo pokud bys chtěla, mohla bys jet se mnou do Ostravy.. tady je plán akcí www.zkoostravakuncice.wbs.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2011 19:14 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: xanti
třeba tady www.msks.cz/…/ (termínová část kalendáře) a v tom excelu si najedeš na list zkoušky NZŘ (tam najdeš ZZO), IPO+VPG (tam najdeš BH) a ZOP+ZUP ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2011 19:06 Žena xanti [442] - Teriéři – Re: Katy
ok , dík, asi tě ještě někdy budu otravovat :-D
a nějaké termíny zkoušek a podobně najdu někde? stydim hledám, hledám, nenacházím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2011 19:04 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: xanti
Chi, já jsem ještě ten příspěvek upravila, ale pozdě smich ... myslím, že by měl stačít Klub Agility ČR, kdyby ses stala např. členem HAF Beskydy v kasárnách... vím, že bys nemohla běhat, ale zkusit se zeptat třeba jen Slávky kvůli členství->zkouškám. jinak ve VM nevím no... vím, že jsou nějaké kluby v Poličné, na Bystřičce( smich ) a v Zašové..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2011 19:01 Žena xanti [442] - Teriéři
díky =) ale stejně v tom furt plavu....pročtu si to ještě tak 10 krát a snad ok :-D
a jak tedy s tím klubem, členstvím?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2011 18:59 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: xanti
Jo ty ses ptala jen na Xantinku, aha:-D já myslela, že i na Ozzyho
Jinak pro malá plemena jsou dobré zkoušky ZZO (dle NZŘ), ZOP (dle KJ Brno), BH (ten na cz-pes najdeš pod SchH/VPG) nebo i ZPU1 - tam je ale buď stopa nebo hlídání předmětu. Ty první tři jsou jen o poslušnosti.
Malá plemena mají navíc např. ZMMP nebo ZMP1,2, tam je ale i stopa a speciální cviky (na té stránce to najdeš pod NZŘ - Národní zkušební řád -> Část třetí - ROZSAH ZKOUŠEK -> Oddíl II. Zkoušky speciálního výcviku a skoro úplně na konci).
Jo ještě jsem zapomněla na ten klub... no ve VM nevím, možná stačí i KAČR (agiliťáci)..teoreticky by měl stačit teda.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2011 18:50 Žena xanti [442] - Teriéři
Katy...obrana, stopa a podobné u nás nehrozí :-D
prostě něco , co je šité nám na míru...Xanti je dle mého dost šikovná a bylo by škoda toho nevyužít...
jak je to tedy s tím členstvím? je možné se zapsat někde i ve VM nebo jen Ostrava , jak jezdíš ty?....jsem z toho jelen...a přesně na tu www co dáváš odkaz jsem koukala a nechápala smich
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2011 18:42 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: xanti
Třeba jeden "york" u nás v ZKO má zkoušky ZOP, ZZO, BH a ZPU1 palec a ještě snad ani nekončí..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2011 18:39 Žena Ivča [321] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: xanti
Musíš být členem. A je jedno zda ZKO nebo chovatelský klub.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2011 18:33 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: xanti
1.pes nemusí mít PP (poměrně nově nemusí být ani u IPO a podobných)
2.určitě jsou, navíc malá plemena mají i své vlastní zkoušky ano
3.spodní hranice je - podle jednotlivých ZŘ, někde od 10 měsíců, někde od 12 atd.. ale vždy je to v konkrétním řádu napsáno
4.joooo tak to by bylo nadlouho :-D každý ZŘ nabízí něco jiného. Jsou jen zkoušky poslušnosti - ZZO, ZOP, BH.... nebo stopařské (ZPS, FPr...), obranářské (např. ZPO, VPG-A - jen poslušnost+obrana), všestranné (ZM, ZVV, IPO, VPG)
jinak všechny zkušební řády jsou tady: cz-pes.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2011 18:27 Žena xanti [442] - Teriéři – Re: xanti
a ještě jedna věc - nejspíše musím být (jak jsem snad pochopila :-D ) členem nějakého klubu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2011 18:25 Žena xanti [442] - Teriéři – zkoušky výcviku - poslušnosti
Budu ráda, když mi někdo napíšete , jak to u těhhle zkoušek vlastně je, tedy:
1: zda pes musí být s PP (každý mi tvrdí něco jiného)
2. je možno zkoušky složit i s malým plemenem?
3. je nějaká věková hranice?
4. co obsahují a obnášejí?

Vše jsem sice našla na internetu, ale v dosti odborných článcích a přiznám se, že se v nich opravdu nevyznám, takže by bylo fajn kdyby mi to někdo vysvětlil trochu "lidsky"

dík ahoj

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Péče o psa • Zobrazeno 526x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/249-zkousky-vycviku-poslusnosti