Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Lízanie

 

NápovědaFórum » Zdraví a nemoci  

+ přidat příspěvek
Lízanie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2012 17:11 Žena pavoucica [703] Re: petrab
já sem ráda i za názor druhých, když mám svýho pejska u sebe tak teprve začínám poznávat jak "žije" a že s ní nejsou jenom radosti.Veterinářka řekla že všechno je ok :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2012 15:28 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: pavoucica
ovšem nedej na to, co říkám já, dej na to, co říká veterinář Tvýho psa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2012 15:22 Žena pavoucica [703] Re: petrab
já jenom že mě to její hárání přišlo krátké, ale asi to tak má, už není nejmladší a pokud to bylo i minule stejné pak je to jak říkáš ty vpořádku ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2012 08:57 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: pavoucica
Nerozumím tomu, co nevíš, ale jestli tomu rozumím dobře, po hárání je to stejné jako loni, vet. nezjistil žádný problém, pes je v pohodě, tak pak je snad v pořádku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2012 19:07 Žena pavoucica [703] Re: petrab
to právě nevím, ale předchozí hárání na podzim bylo stejné
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.03.2012 15:08 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: pavoucica
A řekli, že je to tak správně? Kdy přesně začla barvit?

Proestrus - počátek říje (hárání) - krvavý výtok na začátku této fáze a nástup svolnosti k páření na jejím konci. V průměru trvá 7 – 9 dní. Na vaječnících probíhá růst folikulů.
Estrus - vlastní říje, svolnost k páření, případně žlutooranžový řídký výtok v menším množství. V průměru trvá 5 – 9 dní. Fena je atraktivní pro psy a sama je vyhledává. Dochází k ovulaci = prasknutí folikulů a uvolnění vajíček do dutiny břišní, kde je zachytí nálevky vejcovodů. Zvyšuje se hodnota progesteronu, což má význam pro stanovení vhodné doby krytí při metodě měření progesteronu v krvi v průběhu říje.
Diestrus začíná vymizením svolnosti k páření, jináč se nepozná. Diestrus trvá 60 dní u březích a až 90 dní u jalových fen. Na vaječnících přetrvávají žlutá tělíska, následně zanikají.
Anestrus (klidová fáze) nelze jednoznačně rozpoznat od diestru. Fáze končí objevením se příznaků proestru. Délka anestru je plemenně i individuálně variabilní a z převážné části udává délku meziříjového intervalu, obvykle se pohybuje mezi 125 – 150 dny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2012 10:02 Žena pavoucica [703]
zase se přidám do téhle diskuze, nevíte někdo jestli je to správně???Moje fenka měla hárání a protože je už v pokročilém věku tak se to u ní neprojevilo tak jak u mladších fen.Kapala jenom 5 dní a pak přestala, vulvu měla zduřelou, a pro pejsky byla přitažlivá a byla divočejší a veselá.Před pár dny se ji začal dělat u pipiny výtok, který má bílou až nažloutlou barvu.Ted už si pejsku moc nevšímá a je klidnější.Ale trápí mě ten výtok jestli je to správně, nebo jestli muže jít o nějaký zánet třeba močového měchýře.Byli jsme s ní na státní veterině a nic kromě pár cystiček na vaječnících nenašli....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.02.2011 19:18 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
NIKO napsal: petrab napsala: NIKO napsal:

na veterinu.Je vždy lepší jít dříve,než později.
ano

Konečně škoda, že jsem blokovanej uživatel.
-OD TEBE NIC NOVÉHO :-D Zas začínáš?Jak myslíš! ano


No, fakt to nemáš jednoduchý...
Proč jen - co odpověď, to bomba? Vážně ale už nevím, jak víc polopaticky.

Co se týče olizování genitálií, fenkou (či psím chlapečkem), jestliže mám prvního pejska či připadne mi to jakkoliv divné a nejsem si jistá, že to není příliš často, raději zvířátko naložím, ukážu ho svému rodinnému veterináři a on mě poučí o tom, jak to u psíků chodí a nebo zjistí včas počáteční problém. Patrně to nebude nic, avšak může to být i cosi, z čeho vzniká později akutní choroba či chronická záležitost. A když u něj za dotaz zaplatím nějakou kačku, jsem jedině ráda, protože jeho rada a moje pečlivost mi v každém případě něco dala. Něco zanedbat může člověk velmi snadno a to, z čeho vznikne klidně patálie, může vypadat zpočátku jak naprostá banalita. Teprve vlastními zkušenostmi, páč člověk nespad z toho dalekého nebe učenej, se i pejskař učí. Lepší jít ke zvěrolékaři nadarmo, než pozdě, razím i já.

Proto s tím, co jsem citovala, jsem zcela souhlasila, i když převážná většina v tomhle případě nikoliv, takže mne napadlo, že konečně bych použila pozitivní palec, ale nemůžu, když to blokace nedovoluje. Škoda, že k porozumnění je nutnej takovejhle rozvláčnej rozpis.

Tvoje poznámka, že začínám, je správná. Byl to vopět pokus o normální konverzaci a výjimečně suhlas s Tebou. Máš pravdu, trapnej pokus. Už se to vopakovat nebude, budu se snažit, když je Ti pochvala tak proti srsti. Nakonec to možná i chápu. Náš adoscelent taky nesnáší, když mu někdo dá najevo, že má vážně recht.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.02.2011 19:12 Žena pavlinapoddana [756] - Retrívři, slídiči a vodní psi
To je rozmazlenost,jídlo jí nech jen po nezbytně dlouhou dobu,potom jí ho vem.Jestli opravdu myslíš,že na ní vidíš změny,jestli má teplotu,nebo suchý čumáček,nebo jestli ti víc pije,určitě neváhej a zajdi k vetovi.Asi nejlépe poznáš co s tvým psíkem je,ale já si myslím,že tě zkouší,pokud po tobě vyžaduje pamlsky a dostane je od tebe,tak není co řešit-to je špatně!!!Musíš si jí sám vyzkoušet,jak to vlastně myslí,a co jí je. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 17:53 Muž Inky [11] - Teriéři
hovoríte zmeny správania no pozorujem aj že vôbec nemá záujem o granule , dáme jej granule no nezje ich , kúpili sme jej kapsičku z mäsa no ona nič iba stále chodú pozado mňa a šomroní o omrvinky :-(
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.02.2011 09:49 Žena pavlinapoddana [756] - Retrívři, slídiči a vodní psi
Inky napsal: ahojte máme doma 4mesačnú fenku čivavy všetko je v pohode len sa mi nezdá to že si každý deň aj viackrát líže genitálie :-O nemám žiaden výtok ani nič je to normálne ?Niko nehledala bych problém tam,kde nejspíš žádný není.Tady se píše,že se líže každý den několikrát,né pořát,to je trochu rozdíl.Je úplně normální,že se feny několikrát za den oblíznou a to už od štěnda.Hodně záleží na tom v jaké čistotě byl pejsek socializován,to si pak nese sebou do nového domova.Jestli némá jiné problémy,než jen to lízání,fakt bych to nehrotila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2011 22:28 NIKO
petrab napsala: NIKO napsal:

na veterinu.Je vždy lepší jít dříve,než později.
ano

Konečně škoda, že jsem blokovanej uživatel.
-OD TEBE NIC NOVÉHO :-D Zas začínáš?Jak myslíš! ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   31.01.2011 22:06 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
NIKO napsal:

na veterinu.Je vždy lepší jít dříve,než později.
ano
Konečně škoda, že jsem blokovanej uživatel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.01.2011 21:50 NIKO – Re: defisa
To jo.Ale berme to tak,že někdo si koupí štěně-první-a fenku,nemá žádné zkušenosti,tak se mu to zdá divné.Podle Ivči si každý,třeba je mu 15 let,MÁ STUDOVAT RŮZNÉ NEMOCI ATD,O KTERÝCH ANI NEVÍ,ŽE EXISTUJÍ.Proto,když si opravdu nevím rady,tak je nejlepší jít na veterinu.Je vždy lepší jít dříve,než později.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2011 21:39 Žena defisa [80] - Teriéři – Re: NIKO
no jasně ale pro někoho je nadměrá až divné že se fenečka párkrát oblízne protože to mi lidi prostě neděláme xD
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2011 21:35 NIKO – Re: defisa
To máš pravdu,ale nadměrné "čištění" normální není a tak si výtoku ani všimnout nemusíme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.01.2011 21:35 Žena Ivča [321] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: defisa
Možná "oblíbení" ale aspoň vzdělaní v oboru potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.01.2011 21:31 Žena defisa [80] - Teriéři – Re: NIKO
To jsou ti naši "oblíbení" Domácí veterináři....

ale já bych to asi taky zatím neřešila třeba je to čistotná holčinka a při hárání to velice oceníte .... =)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.01.2011 21:23 Žena Ivča [321] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NIKO
Tak Ti doporučuji si něco z veterinářství nastudovat. Juvenilní vulvovaginitida je běžná zálěžitost. Víc není co dodat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2011 20:41 NIKO – Re: Ivča
"Dá se oplachovat například odvarem z heřmánku..."
Číst umím!!!Dá se i na výtok nereagovat,viď?Proto je pro mne jediná rozumná rada - navštívit veterináře ano
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   31.01.2011 20:38 Žena Ivča [321] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: NIKO
NIKO asi neumí číst, takže pro jistotu ještě jednou, pokud to v tom příspěvku nebylo čitelné:
"Ale pokud by se něco nezdálo (například výtok výrazný, otok, změna chování), radím jít k vete."
ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2011 20:25 NIKO
Šel bych s fenkou na veterinu,jistota je jistota.Nenech si vnutit názor o heřmánku!!!Může to být třeba něco vážnějšího,ať něco nezanedbáš.Rady našich babiček nejsou vždy OK!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2011 18:36 Žena Ivča [321] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Inky
Mladičké fenky mívají docela často vulvovaginitidu, její příznaky jsou právě olizování, mírný!! žlutavobílý výtok - ale může být hodně slabý a při masivním čištění nemusí být pozorován. Nejdéle po prvním hárání by to mělo přestat. Ale pokud by se něco nezdálo (například výtok výrazný, otok, změna chování), radím jít k vete.
Dá se oplachovat například odvarem z heřmánku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2011 15:53 Muž Inky [11] - Teriéři
ok už sme sa báli :-) vdaka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.01.2011 15:41 Žena pavlinapoddana [756] - Retrívři, slídiči a vodní psi – Re: Inky
Asi je hodně čistotná,pokud nemá výtok,nemá to zduřelé ani červené, neřešila bych to .Možná to má jen trochu podrážděné sáňkováním,zkus jí to máznout vazelínou nebo framoušem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2011 14:40 Muž Inky [11] - Teriéři – Lízanie
ahojte máme doma 4mesačnú fenku čivavy všetko je v pohode len sa mi nezdá to že si každý deň aj viackrát líže genitálie :-O nemám žiaden výtok ani nič je to normálne ?

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Zdraví a nemoci • Zobrazeno 565x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/251-lizanie