Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Bandog

 

NápovědaFórum » Chov psů » Psí rasy 

+ přidat příspěvek
Bandog
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2017 20:41 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Marketa
popsaný start a kousání patrně značí divokou hru, štěně by mělo mít dostatek možností se unavit a pohrát si se sobě rovnými, co se velikosti týče, výchova štěněte velkého plemene trvá dlouhé týdny a měsíce, není to otázka pár dní a několika opakování,
Přeji do budoucna s boloňákem prima kamarádství...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2017 21:03 Marketa Re: batos
Ja mam stěně Bandoga. Je zlatej, učí se rychle a dobre, ale problem mam , ze doma mi vyjíždí a startuje na staršího Bolonaka kterému je 6 let. Tak se bojím aby mu neublížil , porad ho kouše a dost často a ne a ne ho to odnaucit. Venku je jinak kamarád s každým psem i Lidma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2017 20:56 Marketa – Bandog
Ahoj, mam bandoga 10 tydnu a Bolonaka 6 let.
Bouzel Bandog mi neustále agresivně vyjíždí po starším psovi. Nevim jestli to je tim ze je stěně nebo 2 psy doma. Ma nekdo zkusenost?Bojím se aby mu neublížil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.01.2012 20:25 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: N.T
Proč útočí pes na fenu může být z iks důvodů. Může jít např. o obranu určitého teritoria, asocializaci a nevychovanost zvířete umocněnou jeho přirozenou dominancí a nezvládnutím psa ze strany majitele, averzi vůči konkrétnímu typu psa, pochop. může jít výjim. i o psychicky různě vadného psa, o jedince se silnou strachovou averzí po špatných zkušenostech atd.
Navíc bandog (nejen... ) je typem psa, který zrovna na parkový kamaráčofty není ideální, pakliže se nenachází v rukou zcela důsledného a zkušeného majitele.

www.bandogtexas.estranky.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2012 19:00 N.T
Dobrý den.Mam dotaz:)Jsem majitelka stredoasijskeho pasteveckeho psa a pittbula..Kdyz jsem sla jednoho dne s nima ven zautocil na moji fenku pittbula pes bandog??Nerozumim tomu to jsou agresivni i psi na feny??Nebo to musel bejt totalne vylizanej pes??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2011 20:16 dony – bandog
Myslim si,ze hlavne bandog se necha vycvicit lepe nez stovky tvrdohlavich psu a at jsi ho koupi kazdej kdo ma na psa cas a silu.zdar
palec :) smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.02.2011 12:27 Žena Iva [341] - Teriéři
Některé příspěvky byly přesunuty do tématu "Boloňský psík" a "Můj volný čas a pes" a "Pokec" ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.02.2011 14:38 Žena Ascam [1148] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: batos
Jinak bandog - osobně znám zas jen málo těchto psů - konkrétně dvě feny a jednoho psa. V ruce jsem měla psa a fenu. Mám štěstí v tomto - psíci to byli dominantnější (i když ne extrém), ale velmi snadno motivovatelní přes aport, dobře spolupracovali, nedělali žádné brikule.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.02.2011 14:21 Žena batos [192] - Pinčové, knírači, molosoidní psi – Re: pavlinapoddana
Pakliže se zajímám o plemeno,byť si ho nemíním pořídit,logicky si najdu stránky,kde ho mají zařazeného. Třeba petrab mi dala informace, a není tady zařazen ! To samé Ivča.



nemohu pominout fakt,že tady každá rada,kterou ti dá pejskař,který s tím oným plemenem každodenně nežije,ti bude nanic,protože bude pouze z druhé ruky a to pak není rada,ale názor. Proč jses tedy vyjadřovala ? Když z bandogem nežiješ a znáš pouze to, co je vepsáno na netu ...

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.02.2011 14:00 Žena pavlinapoddana [756] - Retrívři, slídiči a vodní psi – Re: batos
O logice jako takové by se tady dalo dlouho polemizovat,vidím ale,že to nemá smysl.Pakliže se zajímám o plemeno,byť si ho nemíním pořídit,logicky si najdu stránky,kde ho mají zařazeného.Pominu-li,že je každý jedinec jiný,jiné povahy,tak jako člověk,nemohu pominout fakt,že tady každá rada,kterou ti dá pejskař,který s tím oným plemenem každodenně nežije,ti bude nanic,protože bude pouze z druhé ruky a to pak není rada,ale názor.Ale dokud budou lidé,kteří si pořizují psy ,které nezvládnou,budou mít cvičitelé o chleba postaráno.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2011 13:02 Žena batos [192] - Pinčové, knírači, molosoidní psi – Re: xanti
Vždyť ano - to souvisí s případem zmiňovaném od Ivči. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.02.2011 12:58 Žena xanti [442] - Teriéři – Re: batos
a přesně o tom jsem mluvila :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2011 12:55 Žena batos [192] - Pinčové, knírači, molosoidní psi – Re: Ivča
Tady platí přesně to pravidlo "Jakého psa si uděláš, takové ho máš" :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.02.2011 12:27 Žena Ivča [321] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Bandog
Znám 3 jedince ze cvičáku - matku a její 2 odchovaná štěnata - sourozence. Ale nemyslím si, že by se jednalo o reprezentativní vzorky... ptz dle mého názoru u nich proběhla velmi malá či téměř žádná socializace - kotec, zahrada, občas cvičák, kontakt s dalšími psisky a cizími lidmi nule nula prd.
fena ještě ujde, ta se snaží ignorovat svět kolem sebe, ale ty její mláďata - nyní cca rok a půl staří...
Vrčelo to na všechno, couvalo to když šel někdo okolo, případně ze strachu vyjíždělo...
Takže moje zkušenost není pěkná, ale jak jsem psala v začátku, nemusí se jednat o repre vzorek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.02.2011 11:53 NIKO – Re: batos
A co Tě na tom překvapilo???Mimozemšťané také o zemi nic neví a jak bylo napsáno-žádný chovatel tohohle plemene tu není,tak jak Ti někdo může podat solidní informace?Jedině chovatel je může dát,ale podle toho co tu píšeš,moc velké zkušenosti se psy nemáš,tak bych Ti tohle plemeno vůbec nedoporučoval.Tipuji,že by z něj vyrostl postrach okolí a možná i rodiny ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2011 11:17 Žena pavlinapoddana [756] - Retrívři, slídiči a vodní psi – Re: batos
Našla jsi tady v prezentaci nějakého bandoga?Já nevím,ale logičtější mi příjde ptát se u zdroje odborníků na chov,než názory lajků,čistě můj názor,který může být klidně vymínusovaný,ale vím že je správný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2011 09:24 Žena batos [192] - Pinčové, knírači, molosoidní psi – pro petrab
Taky mě překvapilo to, že na jeden dotaz mě jmenuje mimozemšťanem.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.02.2011 00:07 R Žena petrab [10528] - foto, veterina – Re: pavlinapoddana
A je tůůze fajn, když se někdo radši předem zeptá na nějakým foru,než že si přečte samou chválu někde v atlasu v knihovně či na netu a de bezhlavě do toho. A právě proto je nutný poukazovat na to, nač si dát pozor. Pořád a stále dokola.
A jestli je dotaz pouhou snahou o jakoukoliv konverzaci vo psech, pak proč ne, když řeč třeba vázne (teda diskuze)...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   09.02.2011 22:24 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
Trochu to tady nechápu. Fora snad sloužej k tomu, aby si lidi vyměňovali zkušenosti /pakliže ňáký maj/. Na druhou stranu zase nechápu dotaz na snášenlivost, agresivitu psa a v zápětí ohrazení, jako bych měla zkušenosti dobrý.
Osobně znám Bandogy tři. Dva jsou na tom podobně, jsou výborně socializovaný, žijou ve
sportovně založených rodinách s předškolníma dětma a jsou naprosto v pohodě. Vůči ostatním psům jsou velmi dominantní, ale nikdy s nimi nebyl problém, páč si je majitelé luxusně a důsledně hlídaj, maj je zabezpečený vždy tak, aby se nic nestalo, mají se psy letité zkušenosti, nejsou padlí na hlavu, psům věnujou všechen volnej čas, vědí, že nemaj v ruce pudlika a že se pes nedá vycvičit drilově a násilně. Samci jsou k fenám snášenliví dobře. Třetí je naprostej šílenec, zcela jako jeho páníček.
Rozhodně já bych toto plemeno doporučila jen zkušeným kynologům. Toť můj názor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2011 21:20 Žena batos [192] - Pinčové, knírači, molosoidní psi – Re: pavlinapoddana
chápu to dobře, že máš zkušenost pouze s jedním a ke všemu špatně socializovaným jedincem?
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.02.2011 21:19 Žena pavlinapoddana [756] - Retrívři, slídiči a vodní psi
Batos ty mi příjdeš jak mimozemšťan,tolik informací co máš na netu,ti nemůže poskytnout žádný jedinec na foru,ptáš se na věci,které si musí zjistit každý sám,než si pořídí jakekoli plemeno,ty jsi podle mě začátečník,tak se těmto dominantním jedincům raději vyhýbej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.02.2011 21:09 Žena batos [192] - Pinčové, knírači, molosoidní psi – Bandog
Jaké jsou vaše zkušenosti s Bandogem? Snesou se s ostatními psy? Nejsou agresivní? A co výcvik, náročnost na pohyb?

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Chov psů • Zobrazeno 1056x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/258-bandog-