Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Můj volný čas a pes

 

NápovědaFórum » Péče o psa » Sporty, aktivity, akce pro psy 

+ přidat příspěvek
Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Můj volný čas a pes
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2014 20:01 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: 111muf
Jj, to je nevýhoda v tom mít dva samce :-) Já asi něco takového taky koupím... i když, zatím naprosto nejmilovanější a nejvděčnější hračkou je plastová krabička od zeleného ječmene od Green Ways :-) S tou si vyhraje spoustu dní...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2014 14:09 Žena 111muf [1119] - Společenská plemenaRe: Libas
Jojo a pak ještě ty tři modré otočné válečky jsou super. To zase nesmí točit tak rychle :-D Jen by člověk potřeboval celou armádu takových hraček, protože ten pes to podle mě musí dát za pár vteřin, ze začátku možná minut. Ti moji na hodně lstí přijdou rychle, ale je pravda, že něco podobného jsme doma neměli. Máme jen Kong. Chystám se, koupit něco pod stromeček. Jen nevím, jestli to ve dvou ocení. Spíš se u toho servou, to jako že o to žrádlo a ne o hračku :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.11.2014 12:10 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: 111muf
Úžasné.... mně se moc líbí tohle: www.youtube.com/… Jak musí přijít na to, že do toho musí žďouchnout pěkně rychle...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.11.2014 19:48 Žena PhoebeAdel [1839] - papillonci a jíní milí pejsci, foto, knihy, hudba
Dnes mi ukradla kapesník a bojovala o něj. Tak jsme vzpomínaly kolik jich jako malá zničila. To bylo. :) To ještě byla babička, alr už jen pár měsíců a alzheimer byl v plném proudu. Vždycky si zarachala kapesník a našla ho rozcupovanej se slovy Hele, jéžíšmarjá smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2014 19:45 Žena PhoebeAdel [1839] - papillonci a jíní milí pejsci, foto, knihy, hudba
Phoebí honí míčky s Martinkou. Marti jí ho hodí a volá Phoebe do toho a ta běží s míčkem do pelíšku a tam ho pustí. A dokola.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.11.2014 18:41 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: 111muf
111muf napsala: Tak to Mufík má schovávačku taky rád. Nejraději když na něj pak někde vybafnu a on to nečeká. Pák lítá jak neřízená střela smich smich smich
pamatuju si, jak tohle dělal za mlada E. - dostihový kolečko - vobejvák, sedačka, křeslo, smyk kuchyně, letiště, vobejvák, sedačka ... páníček se tlemil jak šílenej, panička stále s vlasama u stropu hrůzou, že se zabije. A pak páníček s psíčkem s piškotkama u televize a panička grunty grunty dvě hoďky ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2014 18:38 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Annie
vyhledávání dobrot, všude možně po celym bytě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2014 17:24 Žena 111muf [1119] - Společenská plemenaRe: Libas
smich smich smich chápu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2014 17:16 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: 111muf
To mi to máme tak, že si hrajeme venku a doma odpočíváme. Kdyby se Scotty rozběhl po bytě jako neřízená střela, tak by asi rozbil akvária, převrátil skříně, ulámal nohy stolům i židlím a nakonec vyrazil dveře... to si prostě nemůžu dovolit. Proto můj úkol je jasný - venku ho naprosto uhnat, vyčerpat fyzicky a pokud možno i psychicky, a doma mu dát najíst a ukolébat ho k spánku smich
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.11.2014 12:48 Žena 111muf [1119] - Společenská plemenaRe: Jarka
Tak to Mufík má schovávačku taky rád. Nejraději když na něj pak někde vybafnu a on to nečeká. Pák lítá jak neřízená střela smich smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.11.2014 10:43 R Žena Jarka [1804] - Společenská plemenaRe: Annie
Náš Rexík si nejraději hraje na schovávanou. Ale jen takovou, kdy si rukama zakryji obličej a on se snaží se k němu dostat, oblíznout a přitisknout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.11.2014 09:52 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: 111muf
A tak to Scoťánek má cit, když ví, že je to moje ruka, tak jen tak zlehounka stiskne, i když ho třeba krmím z ruky tak vezme jen zlehýnka, ne jako někteří jiní divoši... jenže pod dekou je neznámý nepřítel, který na jeho výzvy k prokázání totožnosti neodpovídá, tak je vyhodnocen jako nebezpečný nepřítel a je tak s ním naloženo :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2014 07:34 Žena 111muf [1119] - Společenská plemenaRe: Libas
Mám sice jorky a tak zuby nejsou až tak nebezpečný, ale taky to znám. Hlavně Mates je takový bojovník bez citu smich smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.11.2014 06:49 Žena Annie [50] - RetrívřiRe: 111muf
Mockrát děkuji! potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2014 21:09 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: 111muf
Tak to s tou rukou pod dekou miluje i Scotty... jen musím být dostatečně rychlý, abych s rukou uhnul včas před jeho zuby, když se rozhodne tu věc prostě "vyřešit" :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   01.11.2014 19:59 Žena 111muf [1119] - Společenská plemena
Ahoj ahoj Naši psi milují když si k nim lehnu na zem a chovám se jako pes, peru se s nimi a různě přetahuji. Pak milují, když si vezmu lehčí deku - larysu a rukou dělám jako že pod dekou něco je a hýbe se to. To se můžou zbláznit a různě nadzvedávají deku a hrabou a podobně doráží na tu "tajemnou věc" :-D
Super hry najdeš i tady www.caskrmeni.cz/…
nebo www.rebeldog.cz/… .

Prostě interaktivní hlavolamové hračky hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2014 19:15 Žena Annie [50] - Retrívři – Různé psí hry
Dobrý večer, jaké psí hry hrajete doma se svým pejskem? Dejte mi nějaký příklad pro inspiraci. Hlavně , aby to bylo vhodné pro Labradorského retrívra ano Doma hrajeme na schovky, hrajeme frisbee a aportujeme a mě už to přestává bavit.. Nebo existuje nějaká knížka, kde najdu nějaké tipy na psí hry? Děkuji! hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   20.09.2014 09:38 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: Nicol + Martina + Sisi
Nemusí ti to připadat blbé. Yorkšír potřebuje dostatečné procházky jako každý jiný pes. Nemusí naběhat tolik kilometrů, jako třeba bearded collie, ale potřebuje mít dost času venku na splnění všech svých potřeb - nejen malé a velké, ale i potřeby pohybu a třeba i hry s jinými psy. Je sice malý, ale je to pes. A má stejné potřeby jako každý jiný pes. Nejhorší u yorků jsou z 99% jejich majitelé, kteří jaksi nepochopili, že mají psa a že by se mu měli jako psovi věnovat a dát mu dostatek svého času. A to nejen na venčení, ale také na výchovu a výcvik. Oni tihle malí prckové také potřebují, aby se o ně pán zajímal a pracoval s nimi. Když dostanou dostatek péče, tak to rázem nejsou ty uštěkané protivné bestie, jak je většinou známe, ale sice malí, přesto ale krásní a sebevědomí pejsci, kteří svému pánovi dokáží dát spoustu radosti a veliké srdce. Ale pán si to srdce prostě musí umět zasloužit, musí se k nim chovat jako ke psovi a ne jako k plyšové hračce, jak to u těchto malých plemen bohužel obvykle je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   20.09.2014 09:31 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: marcelka6ka + Laďka
Holky, nic si z toho nedělejte. A není to jen otázka žen. I já si se Scottym běžně povídám. A musím říct, že povídání s ním mi dělá často mnohem víc radosti než povídání si s některými chytrolíny. A někdy, když na mne tak vědoucně kouká, tak jen čekám, kdy promluví smich
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   19.09.2014 20:04 Muž invalida [782] Re: Sisi
No nejsem si úplně jistej ale asi tohle...
Jak se budeš jmenovat příště? stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2014 18:08 Sisi Re: invalida
Co tím jako myslíte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.09.2014 16:59 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Sisi = Martina = Nicol (9583711663)
smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   14.09.2014 16:59 Muž invalida [782] Re: Sisi
Jak se budeš jmenovat příště? stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2014 14:03 Sisi Re: petrab
petrab napsala: no to u potvor bezpodsadiodních je to ještě horší jak u potvor pes není žádná potvora
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.09.2014 17:36 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: marcelka6ka
no to u potvor bezpodsadiodních je to ještě horší
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.09.2014 08:29 Žena marcelka6ka [705] Re: petrab
Ták Ták, my zase v létě s naší podsadou musíme hlídat přehřátí ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.09.2014 20:22 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: (9583711663) Nicol + Martina
Nicol čili Martino, jo, je dobře chodit s pejskem často a na dlouho ven, jestli je to york, jen dej pozor, aby ti ale ve velké zimě neprochladl, protože nemá podsadu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   11.09.2014 21:53 Žena marcelka6ka [705] Re: Martina
Špatně to určitě není! Každý pejsek potřebuje svou energii vybít a společně strávený čas je dobrý pro budování vzájemného vztahu.Nikde se v příručce nedočteme kolik hodin by které plemeno mělo být venčeno, záleží jestli bydlíte v bytě či je pejsek na zahradě.Nic to ale nemění na tom, že každý pes je šťastnější když má pohybu více, než když je zavřený mezi čtyřmi stěnami nebo třeba v kotci.Kromě toho se na procházce učí nové věci, poznává nové prostředí, zvuky reaguje na různé podněty, které doma nepozná.Takže já bych ven chodila tak často a na tak dlouho jak to cítíte za vhodné a hlavně vám to oběma dělá radost.... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2014 19:07 Martina yorkshire terrier
dobrý den chci se zeptat mám 2 a pul rocní fenku Yorkshire teriera a chodím s ní 3 - 4 krát ven a odpoledne třeba i na 4 hodiny myslíte že je to dobře nebo bych s ní měla chodit casteji
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   11.09.2014 16:47 Žena Laďka [354] - TeriéřiRe: marcelka6ka
Mě se kvůli tomuhle smála kamarádka, že se se psem bavím, jak s dítětem. Ale když vidím, že je to běžné, jsem klidnější :-) A jinak, jaký volný čas? Teď přemýšlím, co jsem dělala s tím časem, když jsem Abbynku neměla. Takhle, když člověk jenom těma procházkama stráví minimálně dvě hodiny z toho krátkého čtyřiadvacetihodinového dne, tak mu fakt už žádný volný čas nezbyde... Ale je to moc fajn :-) Já nemít psa, tak asi pořád nevím, jak to vypadá u nás za barákem... Takhle už znám každý šutr v okruhu deseti kilometrů ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   10.09.2014 21:47 Žena marcelka6ka [705]
Tak jedna z mého, teda našeho společně tráveného času,nejradši máme procházky...Jedna technická otázka, taky si na procházce se svým psem povídáte? On sice neodpovídá,odpovídáte si sami,ale jinak jste zcela v pořádku a žádné prášky na hlavu neberete...Tak takhle tráví čas takový úplně normální pejskař.. :-D Máte někdo podobný zdravotní problém???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.09.2014 20:01 Muž invalida [782]
Nemám volnej čas neboť mám psa..teda vlastně čubu stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.09.2014 08:21 Žena pavlinapoddana [756] - Retrívři, slídiči a vodní psiRe: Nicol
kde jsi přišla na to ,že yorkovi stačí 10 minut procházky,ono neznamená,když je pejsek malý,že by se nechtěl pořádně vylítat venku třeba i s ostatníma pejskama,není nic horšího ,než znuděný pes doma po takové radoby vycházce,koneckonců vyzkoušej si to sama a uvidíš,kolik tvůj pejsek zvládne ujít km.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2014 16:01 Nicol – Yorkshire terriér
Dobrý den moje kamarádka má Yorkshire terriéra a pořád říká že se s ní má chodit ven na dlouhe prochazky ale mě to prijde blby kdyz je to tak malej pes tak se s nim ma jit prece jen na 10 min. a to staci.prosím odpovedte rychle prosím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   07.04.2011 17:02 Žena Belja2 [28] - Ohaři
Fotka k příspěvku Já&Bělka- máme bělinku z prvníh vlastního odchovu v naší chovatelské stanici...
dostala jsem si když mi bylo 12let a ještě do teď ji považuji za miminko.. je to můj miláček, parťák ,nejlepší kamarád, kterému důvěřuju...
Volný čas, když nějaký je, trávíme samoržejmě společně... buď tím že se mazlíme na zahradě, přičemž si sednu do rybářského křesílka a ona si lehne na mě a rozvalí se po mě, nebo běháme s kamarády agility, což mě strašně baví, Bělku to baví jen za salám.. :) nebo deme do revíru, což je její nej. zábava, a nedávno, vlastně včera jsme začaly jezdit na kole do přírody, což si myslim, že baví obě..... co by se mi hoodně líbilo ..kdyby mohla k nám do baráu, jenže to celá rodina remcá, že pes má svoje místo venku... no nic až budu velká budu si je mít kde chci.... potlesk hop


P.S.: fotečka z agilit
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 14   02.04.2011 06:06 Žena Milena [1577] - Teriéři
Ano, tak nějak - já a pes. Jelikož jsem důchodce, pes se mnou tráví takřka všechen čas. Když si ode mne chce odpočinout, jde se prospat do pelíšku. Potom ale stačí otevřít v kuchyni ledničku a je po spánku - co kdyby panička chystala něco pro ni ;-) Mimo lékařů nebo větších nákupů mě doprovází všude. Jenom v zimě omezujeme cesty do města, protože se tam solí chodníky. Na zahradě pomáhá zdržovat, občas přesazuje - má jiný vkus! Ale je taky užitečná - krtince srovná tak, že není poznat žádná terénní nerovnost. Na procházky vodí ona mě, neumím si představit, že bych se šla sama projít do lesa nebo k řece ne Když zasednu k počítači a ona zrovna nespí, vysadím ji na stůl vedle monitoru, odkud má výhled z okna. Kouká, co chvíli se napruží nebo zavrčí a jednou se snažila i vyrazit sklo, protože venku se promenádovala veverka smich Řekla bych, že je docela ráda, když občas někam vypadnu sama, tváří se sice uraženě, ale zaleze na místo a spí. Manžel většinou ani netuší, jestli je Sissi doma, nebo šla se mnou. Návštěvy a výlety se také vybírají podle toho, jestli tam mohou psi. Líbí se jí taky různé pravidelné činnosti, když si například k večeru sednu s kávou ke stolu, hrne se mi na klín a vyžaduje česání. Přitom se pomuchlíme a je nám oběma dobře. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 16   30.03.2011 23:04 Žena quendery [799] - Honiči a barváři a příbuzná plemena
Fotka k příspěvku Nazdárek, já bych to nenazvala můj volný čas a pes, ale my a pes. Dřív pokud člověk nebyl v práci, protože jsme bydleli v bytě, tak byl pes jako správný člen rodiny pořád s námi, tedy pardon za námi, bígl je kromě jiného strašně zvědavý, takže pořád za vámi chodí, maximálně vás pozoruje z místa, odkud vidí na všechny strany, aby mu nic neuteklo. Když jsme náhodou byli každý v jiném pokoji, neustále obcházel a zjišťoval, jestli jsme se neztratili. Dělal to první bígl Irek i druhý Dery. Samozřejmě dovolená bez psa nepřichází v úvahu a tak naši psi s námi procestovali téměř všechny naše hory křížem krážem / máme rádi hory v létě a běhat po kopcích svědčí nám i pejskům/. Teď když jsme šli s manželem do důchodu a odstrčili jsme se nastálo na chaloupku, se nám smečka rozrostla o další dva ušatce Majdu a Ronečka. A teď už je to psi a my. Pesani se mnou vaří, myjí nádobí uklízejí, pracují na zahrádce, s manželem kutí v dílně, spravují auto, sedí s námi u počítače a taky nás venčí - tedy mělo by to být obráceně, ale někdy mi to tak připadá. Prostě kam se člověk koukne, tam je pes..... smich Nejšťastnější jsou, když si oba sedneme třeba ke kafíčku, nebo večer k televizi, to se pak rozloží okolo nás a dovolí si schrupnout. Prostě pohoda. Je to někdy síla, ale my bychom neměnili, protože takové tři oddané duše se hned tak nenajdou. A když k nám přijedou na návštěvu naši kluci se svými drahými polovičkami, potom jsme opravdová smečka a ušatci neví ke komu dřív. To je potom lásky........ :) :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.02.2011 22:11 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
Dámy, páni, pište.... Od kdy se psům věnujete, co s nimi děláte, co se Vám líbí a co nikoliv.
Já už tady taky něco smolím....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.02.2011 16:24 Žena lachtan [47] – Re: MíNela
Ty jsou nádherní! X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 14   11.02.2011 16:21 Žena MíNela [2212] - Špicové a primitivní plemena
Fotka k příspěvku My se nenudíme - my fandíme : do toho, do toho !!!!!! smich smich
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.02.2011 16:11 Žena lachtan [47]
Fotka k příspěvku Když se nudí dva.... :-D
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.02.2011 15:42 Žena pavlinapoddana [756] - Retrívři, slídiči a vodní psi
Fotka k příspěvku Taky spolu trávíme veškerý čas,takže vlastně volný čas u nás skoro není,mimo uklízecí dny,kdy odpoledne venčí páníček a paníčka gruntuje moje chlupy.Povlíká postele,až se divím proč to dělá tak často a chystá mi barfíky,to jí pak miluju nejvíc,když voní po mase.Taky mám ráda ,když s paničkou dopoledne vařím--to jsou vůničky,panejo,to musí být dobroty.TAKHLE hlídám KUCHYŇ.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   11.02.2011 13:30 Žena lachtan [47]
Fotka k příspěvku Když se někdo nudí.... :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.02.2011 12:24 Žena lachtan [47] – Re: Ascam
Mně by spíše zajímalo, kdo nechrní. Ale občas mně štve, že si vybere pelech místo postele a v jednu ráno si to rozmyslí a skočí mi do postele - to mám takovou radost ! :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2011 12:11 Žena Ascam [1148] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Já s hyenama trávím veškerý čas, kdy nejsem po doktorech nebo na nákupu a pod. - tam bych prostě psa nebrala, neb by to bylo ode mne značně sobecké a nepředložené.
Chrníme spolu v posteli, což je velmi oblíbená činnost :-D .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.02.2011 12:00 Žena lachtan [47]
,,Můj volný čas a pes" - popravdě se psem netrávím jen volný čas. A co nejčastěji děláme? Tak krom toho, že každý den chodíme jak na pole, do lesa - konkrétně a všeobecně do přírody, také s ním chodíme do města, na nákupy, na poštu - nedokážu si představit, že bych někam šla bez hafíka (tím nemyslím školu, kdyby to šlo, vzala bych si ho tam také).
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.02.2011 11:30 R Žena petrab [10528] - foto, veterina – Můj volný čas a pes
batos napsala: A co děláte ve volném čase s bafanem vy?

mimišák napsala: na sdělení, co se podniká se psy je naprosto ideální psí deník v profilu.

batos napsala: když tak koukám, je jen pár uživatelů co si poctivě píše deník.

mimišák napsala: Pokud děláš deník kvůli něčemu jinému než jen pro zábavu a radost ze psa; navíc to většinou stejně nikdo nečte, je jednodušší se zviditelnit v diskusi.

Tak šup šup.......

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   11.02.2011 10:43 Žena mimišák [508] - Pinčové, knírači, molosoidní psi – Re: batos
:-D jo - je to ošemetné.. Pokud děláš deník kvůli něčemu jinému než jen pro zábavu a radost ze psa; navíc to většinou stejně nikdo nečte, je jednodušší se zviditelnit v diskusi. Ale zas deník mohou někteří uživatelé použít proti tobě (že, NIKO)- nicméně já to považuju za úspěch, protože vidím, že to fakt někdo čte..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   11.02.2011 10:33 Žena batos [192] - Pinčové, knírači, molosoidní psi – Re: mimišák
Nechala jsem se unést ... ale když tak koukám, je jen pár uživatelů co si poctivě píše deník.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Péče o psa • Zobrazeno 1024x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/259-muj-volny-cas-a-pes