Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Sbírání výkalů po svých pejscích

 

NápovědaFórum » Péče o psa  

+ přidat příspěvek
Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Sbírání výkalů po svých pejscích
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.05.2014 11:03 R Žena Jarka [1804] - Společenská plemena
Vysoké Mýto - letos se trávníky podél chodníků a železniční trati, kam chodíme nejčastěji, technickým službám nedaří stíhat sekat. Jestli situace po mém návratu z lázní nebude lepší, tak si postěžuji na neposekanou trávu. Moje opakovaná stížnost na nepořádek kolem košů na hřbitově alespoň částečně zabrala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   17.05.2014 10:24 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: Laďka
U nás na vsi taky trávníky posekané, koše na hovínka s pytlíkama na každém rohu, pytlíky se kontrolují denně a v případě potřeby ihned doplňují, ale ti, co nejvíc řvali, že chcou koše na hovna a že je jich všude plno, po svých psech stále neuklízí. Naštěstí většina těch, co chodí psy venčit, už po nich uklízela i dříve, jen si nosili své pytlíky a házeli si hovínka do své popelnice.
V Olmíku doplňuje pytlíky kamarád z Olomouc bulls. Doplňují pravidelně, podle plánu. Říkal, že prakticky u každého koše stojí důchodkyně a ještě než s traktůrkem odjede, tak už pytlíky kradou. Taky říkala kamarádka, jak některé děti nosí do školy svačiny v pytlících na hovínka - s krásným potiskem. Tato zpráva je pro mne ovšem v jistém smyslu pozitivní - nevěděl jsem, že děti ještě nosí do škol svačiny, myslel jsem, že se cpou jen hamburgrama a bagetama z automatu a zapíjejí to nápoji slazenými aspartamem :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.05.2014 00:25 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: marcelka6ka
tak jsme ztropili tak hysterickou scénu na obci, že začli nakonec sekat měsíc předčasně, sem tam se - trochu přišlápnut si - hodí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   16.05.2014 21:15 Žena Laďka [354] - Teriéři
Tak já teda za Olomouc hlásím trávníky většinou posekané, zásobníky na pytlíky doplněné jednou týdně v pátek (je fakt, že v sobotu už v nich stejně taky nic není)a poměr sběrači:ignoranti - 80%:20%. Samozřejmě na jaře, když sleze sníh, tak je to na trávnících taky chuťovka, ale teď je to u nás docela v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   13.05.2014 22:21 Žena marcelka6ka [705] Re: petrab
Se tam zastavím , posekám i se zelenáčem a samozřejmě s balonkem smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2014 21:51 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: sgualdrina
Fotka k příspěvku u nás buď jsou prázdný a nebo plný, můj názor je ten, že to vyrvávaj komplet určitý lidi na svačinu do rachoty a kdyby byly papírový, tak na podpal,
zde většina lidí nesbírá a stále přibývá těch, kteří sbírali a už to nedělej, nejen, že než najdou to svý, šlápnou do dalších padesáti a kolikrát ani mezi vostatníma nenajdou to pravý, pak vlastně neni divu, že je to davovka,
jak to je? - co jednoho umořilo....

teď momentálně je u nás v době ˇvrcholu klíšťat asi tak metrová tráva, takže ti vodolný, co se nebojej lízt do porostu v nich stejně ani jejich majitelé neviděj a ti ostatní maj záchod zásadně na chodníku, a známej kolotoč pokračuje - platim, nesekáš, nesbírám a bla bla bla

foto náš včerejší pražský anglický trávník na zelených pásech kolem chodníků - při dotazu argument obce:
to my neděláme, to TSK. argument TSK: nemáme peníze, sekáme jednou ročně

tralalaáááá
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.05.2014 17:57 Žena sgualdrina [1064] - Pinčové, knírači, molosoidní psi
milášci kde bydlíte,že máte možnost si vzít zadarmo pytlík..to u nás v ově kdysi nainstalovali ty stojany a v tom ty papirové sáčky s tou lopatkou,ale to vydrželo tak půl roku..ted máme holé stojany :) osobně nosím všude mikrotenky,u nás moc poctivých sběračů není a taky to tak vypada..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   11.05.2014 22:43 Žena PhoebeAdel [1839] - papillonci a jíní milí pejsci, foto, knihy, hudba
My taky pytlíky po kapsách a když cestuju, mám kostičku. Ještě si musím pořídit teleskopický podavač. Ten normál je neskladnej na cestování.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   11.05.2014 13:16 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: invalida
to je fakt, památka je totální hrůza,
vzhledem k tomu, co je běžně k vidění po chodnících a v parku, pytlik v kapse je však hodně důležitej a pořád je ho málo!!
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2014 09:43 Muž invalida [782] Re: petrab
Protože to co dáš na net je v podstatě nevratnej proces. To je jako s tím Tvým focením. Někdo se prostě nerad fotí a už vůbec nechce někde viset na netu. Bohužel respekt a svoboda už spoustě lidem nic neříká. Svoboda končí tam kde druhý omezuješ nebo obtěžuješ. Což Tvůj foťák v mým případě splnil. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   10.05.2014 22:20 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
já mam něco jako tohle na klíčích www.czechimage.cz/… a pak mam tohlenc www.pro-psy.cz/… , stejně ale nosim nejradši pytliky v kapse, to když nejdu zrovna s klíčema...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2014 22:16 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: invalida
invalida napsal: No jasný ale pytlík v kapse bych fakt neřešil veřejně stydim
proč?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.05.2014 01:06 R Žena Jarka [1804] - Společenská plemena
U nás se letos málo často seká tráva a tak mi ten igeliťák vyhovuje ze všeho nejvíce. V parku si mohu vzít speciální papírový sáček, ale ten je z tak tvrdého papíru, že se pořádně do kapsy dát nedá. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   09.05.2014 22:08 Žena anargo [1504] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Přesně tak,sáčky mám všude,bundy,vesty,mikiny ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.05.2014 22:05 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: anargo
Z téhož důvodu to mám na vodítku. To mám u sebe taky vždy, když jdu se Scottym ven. Ale i tak mám pořád po kapsách mikrotenové sáčky, těch je doma pořád dost. Tenhle pytlíček se sáčkama mám jen pro případ, že by se někdy stalo, že není sáček v žádné kapse smich smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.05.2014 20:35 Žena anargo [1504] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Pro mě je to spíš praktické a hlavně po ruce,jelikož klíče mám u sebe vždy ano .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2014 19:58 Muž invalida [782] Re: anargo
Ale nic na tom není špatnýho, i pěkný to může bejt ale nějak mi přijde zbytečný mít úplně na všechno spešl věci. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.05.2014 19:47 Žena anargo [1504] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Nevím co je na tom špatnýho,navíc se to dělá v dost pěkném provedení,takže proč se nepodělit o to co používají ostatní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2014 19:40 Muž invalida [782] Re: anargo
No jasný ale pytlík v kapse bych fakt neřešil veřejně stydim
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   09.05.2014 19:35 Žena anargo [1504] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Radši řešit toto,než pak šlapat na každým rohu do ho..a.nechápu že lidi co mají psa a nemají u sebe ani jeden sáček,to snad by měl mít každý ne.ne zrovna na každém rohu je možnost si vzít ten papírový,který teda já nepužívám vůbec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.05.2014 18:09 Muž invalida [782]
Když už tady řešíte kam s pytlíkama tak já mám na pytlíky pozlacenou tabatěrku vyloženou sametem a gravírovaným erbem s rubínama. A na pytlíku z ručního papíru ručně malovanou korunku.
Ale je fakt že vám vaše starosti celkem závidím. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   09.05.2014 13:34 Žena anargo [1504] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
To vypadá taky dobře,já mám na klíčích takovouto kostičku

www.mamejeradi.cz/…

aspon nemusím v kabelce dlouho hledat klíče,s takovýmto přívěskem jsou nepřehlédnutelné :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.05.2014 11:06 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: anargo
My máme tuhle šikovnou věcičku. Pomocí karabinky se dá připnout k čemukoliv, máme černou a připlou přímo na vodítku, takže vždy na procházce po ruce palec
www.canis-bull.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2014 21:51 Žena anargo [1504] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2014 21:48 Žena anargo [1504] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   12.03.2013 19:50 Žena 111muf [1119] - Společenská plemenaRe: petrab
To já nenosím domů psí ee ale koňské. Jsme na vesnici a kolem nás se každou chvilku trousí nějaký kůň na procházku do lesa a ti také upustí, kde je to zrovna napadne a po těch to fááákt nikdo nezvedá. Máme pěknou lajnu skrz celý les. No výhodu to má, můžu klidně pustit děti samotné a neztratí se, protože po koňské dálnici dojdou spolehlivě vždy domů smich
Co na to říct? Všude je něco a člověk si nevybere ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2013 20:22 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: 111muf
111muf napsala: po zimě když sleze sníh, chodíme po chodnících jako po překážkové dráze. Hop hop hop no
mně tedy překážková dráha moc nejde, jen dneska jsem jich našlápla iks a to fakt nelítám za aportem po louce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2013 20:06 Žena 111muf [1119] - Společenská plemena
Bydlím na vesnici u lesa, tady fakt nesbíráme, ale proč nesebrat hovínko ve městě(?), na zahradě si ho taky přeci každý sebere, protože se mu to nelíbí. Každý by měl po svém pejskovi uklidit. Když jsem ještě bydlela na Vyšehradě, dovolila jsem si požádat jednu hodně starší paní, aby si po svém pejskovi uklidila. To jste měli slyšet těch nadávek! Že je prý stará a nemůže se ohnout. Tak si říkám, že kdo nesbírá jsou hodně staří lidé potom lidé s bolavými zády, ti co mají na pokuty a nebojí se policajtů, puberťáci(nikdy jsem žádného neviděla sbírat), kravaťáci, nedobrovolní venčitelé kteří k tomu přišli z donucení a nejsou pejskaři, dámy, slepci(těm to nevyčítám). No jo ale kdo vlastně sbírá?! coze Tím se vysvětluje proč po zimě když sleze sníh, chodíme po chodnících jako po překážkové dráze. Hop hop hop no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2013 20:08 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   21.05.2012 11:25 Žena vojpesta [208] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: petrab
Fotka k příspěvku no jasně mám batoh přirostlý k žádům hlídám bráchovi 4letého kluka(nedostatek míst ve školce) svoje kluky mám 3roky a šest let Jesiccu no musela bych být chobotnice smich smich smich
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2012 09:43 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: vojpesta
Jsem si řikala, co to máš na baťohu..... smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2012 09:40 Žena pavoucica [703] Re: vojpesta
My měli něco podobného, byla to taková plastová kost s otvorem na pytlíky od vietnamců, bohužel pytlíky se špatně sháněji a když mi upadlo vodítko, na kterém kost byla zavěšená tak se ulomila karabina.Manžel to vyřešil elegantně.Našel textilní pytlík na zatáhnutí.(Něco jako bývají sáčky na lyžarské brýle)a přivázal to k vodítku a funguje to taky:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.05.2012 09:19 Žena vojpesta [208] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Fotka k příspěvku jojo taky jsem zběrač a s tímto na batohu jsem jak exot
všem se to velice líbí ale asi jim nedojde aby si to pořídili tone tone tone
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   01.03.2012 23:54 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.03.2012 20:59 Žena pavoucica [703] Re: petrab
Co se týče poplatku tak mi přijde, že to tady funguje jenom u větších plemen, protože malinkých pejsku je tolik, že to nikdo ani neregistruje, ale když projdete po ulici s huskym otáčí se po vás každý kolemjdoucí a pak je to těžký. Kdežto babička s nějakým kříženečkem pudla ta nikoho nezajímá. Stejně zastávám názor, že každý by si měl po pejskovi sakrament uklidit, je to jeho povinnost stejně tak jako nezahazovat vajgly na chodník a to samé i obaly od ruzných tyčinek a buhví čeho ještě.Lidi sou prasátka sad je mi z toho smutno mám ráda jaro, ale vždycky když vidím ten bordel jak ho odkrývá tající sníh hmm člověk pak nemuže mít přece radost z takové procházky , když musí našlapovat po špičkách aby do něčeho nešláp.Já myslím že spousta lidí bere pejska jako domácího mazlíčka a ne jako živého tvorečka o kterého se musí starat a kolikrát si to ani neuvědomí.Prostě se pejsek vykaká a však on se ten sakrament časem ztratí no ne??? :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2012 16:39 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: baratinaklarka
No, to jsem četla taky, ovšem tady je Česko. Tady nefunguje ani výběr poplatků ze psů, ani čipy, natož DNA... Nebo žeby daňoví poplatníci a důchodci mohli něco novýho uhradit.... smich
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.03.2012 16:32 Žena baratinaklarka [28]
V jednom časopisu o psech jsem četla, že na nějakém ostrově se starosta rozhodl řešit "neposlušné majitele", kteří nechtějí uklízet po pejscích jejich hromádky tím, že nechal dát DNA všech pejsků na ostrově a tak bude moci policie "neposlušného" páníčka vystopovat a dát mu pokutu. hmm hmm hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2012 15:31 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: pavoucica
Psů, i těch přihlášených, je mnohem více, než dřív, protože lidé i psů stále přibývá. Poplatky ze psů ále nejdou na čištění chodníků. Jen jejich nepatrná část. Dělí se mezi školství a kulturu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2012 15:25 Žena pavoucica [703] Re: petrab
Třeba si myslím, že těch pejsků co je oficiálně přihlášených je strašně málo.Dřív šel člověk po ulici a potkal tak 1 nebo 2 a ted potkat člověka bez psa je asi taková rarita jako vidět cikána pracovat hmm možná špatný přirovnání, ale je to tak.Moc psů, vysoký poplatky a přitom málo odpadkových košů a pytlíky na sakramenty taky nikde nejsou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2012 15:13 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
Rovněž patřím do řady těch pár sběračů, kteří se po ulici pohybují.
Jestli mi to vydrží doživotně, netuším. Momentálně to moc pozitivně nevidím. Rozhodně mi na botě vadí víc lidskej model než psí a raději se projdu ve výkalu Fifiny nebo Bobíka v ulici než po holubincích třeba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2012 14:41 Žena pavoucica [703] Re: supík
Tak v tomhle s tebou souhlasím, mě když někdo hulí na zastávce, což se nesmí, ale spousta lidí to dělá a pak zahodí vajgl na zem vadí šíleně.Ale proti kuřákum nikdo neřekne nic prostě se to nehrotí.Lidi jsou, byli a budou prasata.Je to na každém, já když není koš nic na zem nezahodím, na to mám kapsu a pak to vyhodím až ten odpadkáč potkám.Co se týče pejska vždycky jak idiot všechno po něm sesbírám, ale poslední dobou mám pocit, že lidí co sbírají po svých pejscích sakramenty je čím dál tím mín.Pokaždé když jdu do parku musím dávat pozor abych do něčeho nešlápla.Košů je taky málo a někdy mi napadá proč se za pejska platí takové poplatky, když město není schopno zajistit dostatek odpadkových košu a pytlíků na sakramenty.....Přijde mi to jako zlodějina dávat 1 000,- za psa a pro pejskaře se stejně nic nedělá tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.02.2012 19:35 Žena 111 [526] – petrab
JO JO MNOHOKRÁT A JE TO ČÍM DÁL INTENZIVNĚJŠÍ PŘI DRHNUTÍ BOT SKORO PŘI KAŽDÉM VENČENÍ!!!!!!! tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.02.2012 17:49 Žena DaD [745]
Po pejscích je to opravdu šílené, sbírala jsem naše i ze zaschlých cizích (občas s nimi), ale fakt má člověk chuť to nechat být. Ale perlička, na lesní cestě jsme najednou neměli kudy, takový "lívanec" přes celou cestu jsem už dlouho neviděla - před námi prošli koně. A tak jsme jsme cvičili skoky... :-D A pak že psí bobky vadí... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.02.2012 14:05 Žena Milena [1577] - TeriéřiRe: petrab
Co slezl sníh, mám ten pocit velmi intenzivní! rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   29.02.2012 13:28 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
A nemáte občas pocit, že nastal ten den, od kterého hromádky přestanete sbírat?
Třeba proto, že vyrazíte s otevřenym sáčkem za účelem je sebrat a nejen, že nemůžete najít tu "svou", ale našlápnete jich iks cizích?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.02.2012 05:15 Žena Milena [1577] - TeriéřiRe: Aries
Tak to byla opravdu "DÁMA". Já tohle praktikuju s velikou chutí, okamžitě nabízím sáček. A zatím jsem se setkala jen s děkováním, maximálně s kecy, že ta trošička ani nestála za sebrání. smich
I když mi se už taky několikrát stalo, že jsem pytlík neměla, tak jsem si buď vyptala, nebo použila větší list. U nás na koších sáčky nejsou a košů je tak málo, že bych už nikdy to Sissinono miniee nenašla.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   28.02.2012 16:44 Žena Aries [18] - Pinčové, knírači, molosoidní psi – pytlíky na exkrementy
I když Bernie si vyprazdňování nechá většinou na mez v poli, kam chodíme, tak přesto mám všude po kapsách pytlíky. Vidíc jednou dámičku, na které bylo poznat, že by se nepřenesla přesto, aby po svém pejskovi uklidila jsem ji nabídla pytlík, že jich mám dost. No, to jste neviděli, jak jsem to schytala. Pes za to nemůže, ale dámě bych v tom vymáchala obličej. :-D ano Aries ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2012 16:24 Žena 111 [526] – baratinaklarka
Jo jo stalo se my to, že jsem si zapomněla dodat do zásobníčku nové sáčky a hafan měl potřebu během procházky dvakrát? coze Naštěstí byl sníh a vzala jsem to jako sněhovou kouli hi hi a odnesla na patřičné místo. Jinak u nás kontejner na hafany je daleko v okolí a jen jeden hi hi smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   28.02.2012 15:40 Žena baratinaklarka [28]
Ten pocit zná snad každý chovatel:Jdete na procházku pes udělá hromádku a vy v tom okamžiku zjistíte, že nemáte sáček.

Jednou jsem to zažila i já a proto jsem uvítala, když do naší obce nainstalovali koše na psí výkaly kde jsou i sáčky. Máte někdo podobný zážitek? :) :) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.02.2012 14:50 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
Fotka k příspěvku
 

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2 3

Zpět na obsah sekce Péče o psa • Zobrazeno 1332x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/280-sbirani-vykalu-po-svych-pejscich