Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Sbírání výkalů po svých pejscích

 

NápovědaFórum » Péče o psa  

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 3 Žádná další stránka   1  
Sbírání výkalů po svých pejscích
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.02.2011 11:41 Žena mimišák [508] - Pinčové, knírači, molosoidní psi
petrab napsala: "A tady máte co?"
:-D živě si to představuju palec
Jinak jsem zjistila vedlejší efekt pravidelného podávání Algolithu: ten finální produkt pak nesmrdí. Vřele doporučuju.
Ale někde jsem četla, že do speciálních psích odpadkových košů by se neměly házet výkaly v mikrotenu, jen v papíru. Protože to se dá zkompostovat a mikroten ne..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   24.02.2011 10:57 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
A napřipadne Vám občas, že takovej sběr trusu za účelem odklizení je detektivka?
Nejen, že jich našlápnu několik, než se k tomu "našemu" dostanu, ale někdy hodně váhám, jestli je naše tohle, támhleto, nebo tamto...., zvlášť za tepla, když se z něj nekouří... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.02.2011 10:08 Žena Goffynka [108] - Společenská plemena – ...
My bydlíme na periferii města, o "psích koších" tady snad nikdy nikdo neslyšel a tak nezbývá nic jiného než brát s sebou pokaždé sáčky. Ovšem, myslím že jsem široko daleko jediná, kdo po psech uklízí. Kolikrát se lidi i diví, že to po nich sbírám a horoucně mi děkují. coze Tak se pak nemůžu divit, jak to tady na jaře vypadá, že... Je to škoda, protože je to tady celkem hodně udržované (chodníky, cesty, živé ploty) ale jak se člověk koukne na trávník... tone Jooo, a popelnice, ve které bych to mohla vychodit je v okruhu 3 kilometrů jen jedna, takže taky dost často chodím s pytlíkem v ruce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.02.2011 10:07 Žena Ascam [1148] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Na Jižňáku jsem sbírala - což pro mne kolikrát bylo dost obtížné a s velkou chutí jsem nabízela sáčky lidem, kteří předstírali, že k nim jejich kadící pes nepatří :-D . Někdy to pomohlo, ale většinou následovalo trapné ticho a rychlý odchod, případně i verbální napadení od přistiženého.
Teď už sbírat nemusím :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   24.02.2011 09:57 R Žena petrab [10528] - foto, veterina – Re: Milena
:-| Nejen sníh, ale i období silých mrazů je údobím, kde s střádají výkaly jako v mrazáku. Pěkně dlouho vydrží! Při oteplení, na které se téměř každý těší, je to pak horror pochodovat nejen po trávě, ale i po chodníku. Na procházku vycházím vždy s dvojitým mikrotenem, který mi vyhovuje více než papírové sáčky, které nevydrží vlhko ani případnou řidší stolici. Ti, kdo po svých psech nebudou uklízet, by kuli pikle, i kdyby policie vše důsledně kontrolovala a pokutovala. Mnozí argumentují poplatky ze psů (mimoch. většina z nich jde na kulturu a zbytek na školství) a na travnatých loučkách parků si už dávno nehrají a naopak jsou schopni dostat svůj organismus do stavu mrtviční agresivity místo jednoho sehnutí. Tak si tu pěkně žijeme v hovnech (promiň, admine) a skáčeme mezi nimi, než čich nám neslouží jako psům. Opakovaně jsem zažila, že sáček byl, ale popelnice nikoliv a když jsem se pokoušela hodit obsah do popelnice privátní, dostala jsem pořádnou spršku nadávek. V tu chvíli jsem sekla se sáčkem vedle popelnice a šla jsem dál. Kdo ví, jestli se tam mikroten nerozpouští dodnes.
Pamatuji si na kdysi, to ještě nebyly k dispozici schránky na sáčky na psí výkaly a já vyrazila na procházku, sebrala jeden vzorek, pěkně uvázala na uzlík a protože jsem nepotkala žádný koš, pochodovala jsem přes hodinu a trádovala si to se psem již domů. Po cestě jsem si vzpomněla na zakoupení pár rohlíků v místní malé samoobsluze a zaběhla si tam. U pokladny, na což nikdy nezapomenu, mi namarkovala prodavačka šest kousků v mikrotenu, zdvihla obočí a s pohledem na mou visící ruku se tázala: "A tady máte co?" V ten okamžik mi to došlo a stačila jsem jen odvětit:
"Hovno". Než se vysvětlilo, že ji neurážím při krádeži, netrvalo dlouho, ale bylo z toho lehký trapas. Je to již dvacet let. Paní je dávno v penzi a kdykoliv jí potkám, přeběhne s hůlkou silnici, hladí moje pejsky a raduje se, že stojany na sáčky pro psí výkaly se objevují stále na více místech i s koši.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2011 08:05 Žena Milena [1577] - Teriéři – Sbírání výkalů po svých pejscích
Poslední dobou cítím bezmoc vůči bezohlednosti "takypejskařů" a stydím se za ně. Bydlím na malém krásném sídlišťátku, kde se skoro všichni znají. Přesto se najde spousta rozzureny těch, kteří venčí pejska jen tak mimochodem a přitom obletují své auto nebo vynášejí odpadky a pes zatím koná potřebu. Muži mají ještě jinou specialitu - postaví se na roh domu , zapálí si cigaretu a čekají, až se pejsek někde vyvenčí. Pravda, většina výkalů je na travnatých plochách, ale tam si právě nejraději hrají děti a hovínkům se prostě nelze vyhnout. Slušné upozornění má obvykle úspěch, ale jen v tom jediném případě. Příští den, když se zrovna nikdo nedívá, je vše při starém. Jak to děláte vy? rozzureny

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 2 ...... [3]

Zpět na obsah sekce Péče o psa • Zobrazeno 1332x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/280?od=101