Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Profesionální výcvik

NápovědaFórum » Péče o psa » Výchova a výcvik psa 

+ přidat příspěvek
Profesionální výcvik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2016 20:49 R Muž Libas [2023] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: ZanetkaWG
Ani nevíš, jak rád to čtu. Moc málo kdy se setkávám s takto rozumnými názory. Obvykle by každý nejraději už s desetiměsíčním štěnětem chtěl dělat bullsporty nebo pracovku nebo agility nebo něco ještě horšího... chjo. Určitě schvaluju počkat do roku a půl, klidně i do dvou let a pak začít. On člověk nic neuspěchá, spíš naopak Čím později bull začne sportovat, tím dýl vydrží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2016 20:23 R Žena petrab [10520] - foto, veterinaRe: ZanetkaWG
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   05.03.2016 11:28 ZanetkaWG - foto, veterinaRe: petrab
My zatím žádné sporty neprovozujeme, je mladá (rok a 2 měsíce), takže musím počkat, než se jí řádně ukotví zuby (u našeho plemene cca do roku a 3 měsíců až roku a půl) a vyvine tělo (přílišná zátěž na klouby v mladém věku taky nic moc). Je to výstavní pes, ale abych vybila její energii chodíme na dlouhé procházky nejlíp s psím kámošem a až povyroste, chtěla bych okrajově bull sporty - thrust load up, tug of war a další vylomeniny, co časem vymyslíme ;-) A miluje plavání, takže jen co se trochu oteplí, bude ve vodě takřka nonstop ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.03.2016 11:20 ZanetkaWG - foto, veterinaRe: Libas
Já si myslim že to není nic moc a Banny mi na pozitivku zatím dlabe - je to puberťák už 4. měsícem a je nezastavitelná :) Socializaci jsme zvládli už od štěnete, takže to je v pohodě a poslušnost se doladí, až se hormony zklidní, zatím to nevzdávám smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2016 23:57 R Žena petrab [10520] - foto, veterinaRe: ZanetkaWG
a který sporty společně provozujete?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2016 15:48 R Muž Libas [2023] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: ZanetkaWG
Pro naše psy není klasický cvičák zrovna ideální. Pokud bys měla v okolí cvičák, kde cvičí pozitivkou a používají shaping, pak to vyzkoušej, ale jinak opravdu není potřeba. Základní výchovu zvládneš sama a nebo s pomocí chovatelky. Jen nezapomeň na dobrou socializaci, ta je u našich plemen mnohem důležitější než výcvik a cokoliv jiného.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   04.03.2016 15:19 ZanetkaWG - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriér
Chodili jsme na cvičák, ale nic pro naši fenu - nebaví jí to tam. Takže ji cvičím sama a sem tam přečtu nějakou chytrou knížku ;-) A když nevím, zeptám se chovatele...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2016 15:01 R Žena petrab [10520] - foto, veterina
Má-li někdo problém s hafanem, rozhodně doporučuji tuto dámu:
www.psikamaradka.cz/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   27.02.2011 16:36 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Rexik
No.. tak chodíme na cvičák, ale co se týče poslušnosti, cvičím nejraději sama. Řadovky jsou mi proti srsti, v těch jsme necvičili nikdy, raději tedy individuálně. Pokud si s něčím nevím rady, zeptám se někoho zkušeného (ať už na cvičáku nebo na netu) a jeho radou se popřípadě řídím, ale jinak si na všechno přicházím sama - nikdo jiný lépe nezná mého psa než já a každý jedinec chce individuální přístup, takže co platí u jednoho, nemusí platit u jiného. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.02.2011 13:46 R Žena petrab [10520] - foto, veterina
Byla to moje práce deset let spolu s kynologickou a vet. poradnou (můj názor je, že teorie není nikdy dost),nyní cvičím pejsky jen kamarádům, pomáhám jim při výchově, nápravě různých nešvarů, občas jim připravím pejska na zkoušky nebo s ním zkoušky udělám. Je ale stále míň času.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2011 13:16 Žena Ascam [1148] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Rexik
Cvičím psy všech plemen na cokoli, co páníček chce - různé zkoušky i jen pohyb po městě - prostě cokoli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2011 12:58 R Žena Jarka [1803] - Společenská plemena – Profesionální výcvik
Máte zkušenosti s profesionálním výcvikem psů nebo sami profesionální výcvik provádíte?

Zpět na obsah sekce Péče o psa Přidat příspěvek • Zobrazeno 423x

© HAFICI.NET - http://hafici.net/forum/282-profesionalni-vycvik