Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Profesionální výcvik

 

NápovědaFórum » Péče o psa » Výchova a výcvik psa 

+ přidat příspěvek
Profesionální výcvik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2020 19:01 buhdeste – ach jo...
Velmi se omlouvám, po třetím pivu mám "povídavou", tak se nezlobte...Trošku jsem si "zaklikal" na nettu a co nevidím ... rubrika "profesionální výcvik". Procházím příspěvky a žasnu. Vím, že mne budete kamenovat, ale budiž. Nesouce svou kůži na trh, šlápnu možná i na nějaké to kuří oko.
1) Profesionálním výcvikem zdá se rozumíte Profesionálního "cvičitele" který Vám za úplatu dá to, co chcete mít?
2)"No.. tak chodíme na cvičák, ale co se týče poslušnosti, cvičím nejraději sama." Cvičák je místo, kde se scházejí lidé a předávají si zkušenosti. Čím vyspělejší cvičák (rozuměj s lepšími výsledky) tím bohatější zkušenosti. To je ráj pro někoho, kdo chce něco zjistit o psech. Skupinový výcvik není místo, kde psa něco naučíte. Na to skutečně potřebujete klid. Je ale neocenitelný, když chcete pokročit a naučit se skutečné poslušnosti.
3)"Chodili jsme na cvičák, ale nic pro naši fenu - nebaví jí to tam." Nebaví to náhodou Vás? Ani nevím, kolikrát jsem tohle slyšel. Výcvik je práce a práce přináší výsledky.
4)"Já si myslim že to není nic moc a Banny mi na pozitivku zatím dlabe - je to puberťák už 4. měsícem a je nezastavitelná" ... tomu nerozumím. Nezastavitelný puberťák a neplatí na něj "pozitivka"? To je vtip? Nezastavitelný puberťák je snem výcvikáře.
5)"My zatím žádné sporty neprovozujeme, je mladá (rok a 2 měsíce), takže musím počkat, než se jí řádně ukotví zuby" nechcete počkat, až zešediví? To možná bude ten správný věk. Zkuste nastudovat odbornou literaturu, nebo se někoho zeptat, kdy je vhodné začít se psem pracovat. 6)"Obvykle by každý nejraději už s desetiměsíčním štěnětem chtěl dělat bullsporty nebo pracovku nebo agility nebo něco ještě horšího." ležení na gauči a korzování po zahradě je jistě přiměřené, že. "On člověk nic neuspěchá, " naopak...promešká,....ale Vám se do toho moc nechce, že. Jinak by jste se už nemohla dočkat. Víte můj dojem-a je to jen dojem , že se tak trochu všichni čemusi vyhýbáte a plácáte se při tom po ramenou, že je to tak OK.
Bije mě, tlucte mě....jak je libo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2016 20:49 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: ZanetkaWG
Ani nevíš, jak rád to čtu. Moc málo kdy se setkávám s takto rozumnými názory. Obvykle by každý nejraději už s desetiměsíčním štěnětem chtěl dělat bullsporty nebo pracovku nebo agility nebo něco ještě horšího... chjo. Určitě schvaluju počkat do roku a půl, klidně i do dvou let a pak začít. On člověk nic neuspěchá, spíš naopak Čím později bull začne sportovat, tím dýl vydrží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2016 20:23 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: ZanetkaWG
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   05.03.2016 11:28 ZanetkaWG Re: petrab
My zatím žádné sporty neprovozujeme, je mladá (rok a 2 měsíce), takže musím počkat, než se jí řádně ukotví zuby (u našeho plemene cca do roku a 3 měsíců až roku a půl) a vyvine tělo (přílišná zátěž na klouby v mladém věku taky nic moc). Je to výstavní pes, ale abych vybila její energii chodíme na dlouhé procházky nejlíp s psím kámošem a až povyroste, chtěla bych okrajově bull sporty - thrust load up, tug of war a další vylomeniny, co časem vymyslíme ;-) A miluje plavání, takže jen co se trochu oteplí, bude ve vodě takřka nonstop ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.03.2016 11:20 ZanetkaWG Re: Libas
Já si myslim že to není nic moc a Banny mi na pozitivku zatím dlabe - je to puberťák už 4. měsícem a je nezastavitelná :) Socializaci jsme zvládli už od štěnete, takže to je v pohodě a poslušnost se doladí, až se hormony zklidní, zatím to nevzdávám smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2016 23:57 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: ZanetkaWG
a který sporty společně provozujete?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2016 15:48 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: ZanetkaWG
Pro naše psy není klasický cvičák zrovna ideální. Pokud bys měla v okolí cvičák, kde cvičí pozitivkou a používají shaping, pak to vyzkoušej, ale jinak opravdu není potřeba. Základní výchovu zvládneš sama a nebo s pomocí chovatelky. Jen nezapomeň na dobrou socializaci, ta je u našich plemen mnohem důležitější než výcvik a cokoliv jiného.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   04.03.2016 15:19 ZanetkaWG
Chodili jsme na cvičák, ale nic pro naši fenu - nebaví jí to tam. Takže ji cvičím sama a sem tam přečtu nějakou chytrou knížku ;-) A když nevím, zeptám se chovatele...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2016 15:01 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
Má-li někdo problém s hafanem, rozhodně doporučuji tuto dámu:
www.psikamaradka.cz/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   27.02.2011 16:36 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Rexik
No.. tak chodíme na cvičák, ale co se týče poslušnosti, cvičím nejraději sama. Řadovky jsou mi proti srsti, v těch jsme necvičili nikdy, raději tedy individuálně. Pokud si s něčím nevím rady, zeptám se někoho zkušeného (ať už na cvičáku nebo na netu) a jeho radou se popřípadě řídím, ale jinak si na všechno přicházím sama - nikdo jiný lépe nezná mého psa než já a každý jedinec chce individuální přístup, takže co platí u jednoho, nemusí platit u jiného. ano
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.02.2011 13:46 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
Byla to moje práce deset let spolu s kynologickou a vet. poradnou (můj názor je, že teorie není nikdy dost),nyní cvičím pejsky jen kamarádům, pomáhám jim při výchově, nápravě různých nešvarů, občas jim připravím pejska na zkoušky nebo s ním zkoušky udělám. Je ale stále míň času.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2011 13:16 Žena Ascam [1148] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: Rexik
Cvičím psy všech plemen na cokoli, co páníček chce - různé zkoušky i jen pohyb po městě - prostě cokoli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2011 12:58 R Žena Jarka [1804] - Společenská plemena – Profesionální výcvik
Máte zkušenosti s profesionálním výcvikem psů nebo sami profesionální výcvik provádíte?

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Péče o psa • Zobrazeno 424x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/282-profesionalni-vycvik