Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Napadení psa psem aneb rvačky

 

NápovědaFórum » Chování psů » Rvačky 

+ přidat příspěvek
Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Napadení psa psem aneb rvačky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2018 22:46 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: DejvyBejc
naučit psa odložení stoprocentní možný je, byť je to velká práce plná důslednosti, bohužel již při špatných zkušenostech to bývá problém přetrvávající, čili v tomhle je zvlášť funkční prevence, nicméně to neznamená, že se někdy člověk snaží, seč může, a díky blbovi na ulici, třeba i "díky" jednomu zážitku, všechno vyjde v niveč



 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2018 18:08 DejvyBejc Re: petrab
Dobrý den,
tak to je opravdu "Vyšší dívčí". Naučit pejska, aby si po dobu útoku na něj, sedl za pána a koukal. Zní to logicky, ale v praxi bych chtěl jednoho jediného takového psa vidět. Samozřejmě, že beru v potaz sebevědomé psy, ne pejsky, kteří se bojí tak, že se za pána schovají sami. Je vidět, že se máme ještě mnoho učit :-) Učit se to, že mi pejsek bude tak moc důvěřovat, že ho nenechám pokousat, že si klidně sedne a nechá krizovou situaci vyřešit mě.
Děkuji za odpověď.

Dejvy Bejč
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.12.2017 23:18 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: DejvyBejc
v podstatě toho docílíš jedině výcvikem, že na povel zůstaň, čekej nebo stůj zůstane za tebou (včas, abys moh zasáhnout první), pokud se s druhym psem nesnáší a do toho ví, že se na tebe nemůže spolehnout, páč to za ní rozhodně a zaručeně vyřešít a výpad akceptuje, je to těžký i u hodně lehkýho psa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.12.2017 18:27 DejvyBejc – Jak ochránit svého psa ?
23.12 večer chtěla dcera jít vyvenčit pejska.Říkám jí,ale jen na vodítku.Než si pejska připravila,zeptala se, jestli bych nešel s ní.Tak jsem se oblékl a šli jsme.Dobře jsem udělal.Asi 200 metrů od domova na našeho pejska zaútočila fena NO.No nemají se rády od vidění,ale ke konfliktu na přímo nikdy nedošlo.Teď byla ta fena na volno a běžela hned na našeho pejska.Útočila čelně.Moje fenka si nenechala nic líbit a šla po ní také,jenže byla naštěstí na vodítku.Všechno se to seběhlo rychle.Jednou rukou držím vodítko a snažím se udržet moje 35 kilové torpédo,na které útočí jiný pes,což moc klidu mé fence nepřidává.Druhou rukou tahám pepřák a pálím to na útočící fenu NO.Samozřejmě je to všechno v pohybu,takže postříkám zezadu i hlavu své fenky.Pokouším se nohou odrazit fenu NO.Ta po chvilce odbíhá, možná po zásahu pepřákem (ale v té rychlosti ani nevím, jestli jsem jí zasáhl).Jdeme domů, můj pes má zavřená očíčka,tak vymýváme a omýváme hlavu.Chci se zeptat, jak dostat svého psa za sebe,abych byl já ten,kdo je první na ráně a kdo určuje,zda se bude útočit a nebo jestli se to nevyplatí ?(z pohledu útočníka).
Já jsem prostě jednou rukou nebyl schopen dotáhnout svého psa za sebe,ono to vlastně prakticky nejde ani dvěma rukama.Maximálně přitáhnu k sobě,ale za sebe to anatomicky ani nejde.
Někde je něco špatně,když pominu, že majitelka,měla svoji fenu NO na volno,v noci,na neosvětleném místě,prostě tma a my jsme zareagovali tak na 10 - 15 metrů.
Jak tomu příště zamezit?

Děkuji

Dejvy Bejc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2017 22:09 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2017 23:04 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: T77erezka
Byla chyba, že jste vše nenahlásila okamžitě, i když pokud se nejedná o napadení člověka, co si budeme říkat, jsme v Česku....
Pokud máte kontakt a nějaké os. údaje onoho jedince, zkuste se poptat na místní policii, jak postupovat, patrně Vás odkáží ke správnímu řízení na obec, mějte k dispozici všechny účty z veteriny, příp. zprávu od vet. s popisem napadení, měli by Vám pomoci v souvislosti s nahlášením škody viníkem. Vzhledem k tomu, že nedošlo při incidentu k úrazu člověka, nic moc od toho ale nečekejte. Pokud jiný jeho incident nikdy řešen nebyl, dostane patrně napomenutí (tzv. domluva), příp. minimální pokutu.
Rozhodně jmenovitě osobu nahlašte na veterinární správu, která se rozhodně bude zaobírat tím, zda-li byl pes očkován proti vzteklině. Zároveň by mne zajímalo, zda-li platí místní poplatky ze psa. To jsou dvě věci, které úřady určitě zajímat budou.
Bohužel trestní právo je v tomto směru v ČR velmi liberální. Odebrání psa v podstatě nehrozí, ani i kdyby došlo k úhynu napadeného psa, pokud pes - útočník - není viditelně týrán ze strany majitele. Dokonce ani když dojde k fatálnímu napadení člověka. Tresty bývají spíš výsměchem, proto k těmto incidentům dochází dnes a denně a situace se celkově zhoršuje a četnost zvyšuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2017 12:27 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: T77erezka
Pokud se všichni zachovají tak jako vy, bude to takovým lidem dál pocházet. Správné řešení je ihned zavolat policii, protože možná škoda je několik desítek tisíc korun. Minimálně zjistit si osobní údaje pachatele, ale zavolat policii je lepší. Je důležité zajistit si i svědky a zjistit si jejich osobní údaje.
Pokud pes nemá očkování proti vzteklině, musí to policie řešit, ale lepší je ještě to oznámit na krajskou veterinární správu v daném kraji - dá se nahlásit i přes internet nebo telefonicky. Na všechny úkony u veterináře si nechat vystavit účtenku a veškeré náklady spojené s léčbou (cestovné, čas strávený dojížděním a čekáním v ordinaci) si sepsat pro případ, kdy takovýto pachatel přestane jevit zájem o uhrazení škody.
Policie čin vyšetří, předá podklady na krajskou veterinární správu a na přestupkovou komisi a měla by vás o tom vyrozumět, stejně jako by vás měla vyrozumět přestupková komise.
Přestupková komise ale nebude jednat, pokud vy nebudete požadovat, aby zahájili přestupkové řízení. V přestupkovém řízení by měla přestupková komise uložit pachateli pokutu a povinnost nahradit škodu (náklady na léčbu, cestovné, náklady na ušlou mzdu, ale i psychickou škodu atd). Pokud škodu neuhradí, musíte věc podat k soudu, nejlépe přes advokáta. Náklady soudního řízení hradí pachatel.
Souběžně s tímto řízením vede svoje řízení veterinární správa, která pachateli uloží pokutu a nápravu stavu (musí psa naočkovat). Pokud by se podobná věc opakovala, může veterinární správa přistoupit až k odejmutí zvířete a zákazu chovu psa takovému člověku. To je ale až krajní řešení a pokud lidé podobné hajzly neřeší, budou takoví šmejdi pořád způsobovat problémy. Takže viníkem je za mne nejen onen arogantní majitel psa, který napadl vašeho psa, ale i všichni majitelé psů, které už předtím pokousal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2017 11:45 T77erezka – Napadení psa psem v restauraci
Dobrý den,

jak by jste se prosím zachovali v mé situaci. Před třemi týdny jsem byla v restauraci s přáteli na pivu. Vzala jsem s sebou svoje dva psi. labrador a štěně z útulku. Oba spali pod stolem, na vodítku. Najednou slyším vrčení, kouknu pod stůl a tam vidím Amstafa, který se nekompromisně vrhá na spícího labradora. V tu ránu, lítají stoly, pivo, střepy. My do něj kopeme, kříčíme, a on se za žádnou cenu nepustil. Až když pána od vedlejšího stolu, vzal své pivo a polil ho. On se lekl a pustil. Pak už ho ostatní zahnali. Až po tomto incidentu se najednou objevil páníček ( nevím kde byl, nevím proč takového psa nechá bez vodítka běhat po restauraci) Najednou byl akční, vše uhradí, opakoval ať se uklidním, že ví jak se v této situaci chovat, že se mu to už několikrát stalo!!!!!!! Na otázku proč ho nemá na vodítku, řekl, že Barney je hodný a že nevěděl, že je v restauraci další pes!!! Co na to víc říct? Na otázku zda má očkování, řekl dost arogantním tónem, že samozřejmě NEMÁ. Opakoval, že vše uhradí a že vše bude v pořádku! Druhý den už tak akční nebyl a z jeho arogantního tonu, jsem začala být nervózní. Prý uhradí až celou částku za léčbu. Ať mu zavolám kolik to stojí dohromady. Po 14dnech kdy mu opět popisuji průběh a bohužel léčba se zdála být dlouhodobější, protože se sice zakousl ( naštěstí jen do nohy) ale potrhal mu to zevnitř, a tvoří se mu u ran kapsy, které se musí kontrolovat a čistit. Hrozila drenáž. Odpověděl, dost arogantně, že mi pošle 5000 a to mi musí stačit, pokud to budu chtít řešit dál, ať se obrátím na přestupkovou komisi. Po 3 týdnech jsem na cca 4500 a ještě nejaké kontroly mám před sebou! Připomínám se mu slušně, zda peníze posílal, že mi stále nic nepřišlo. Opět se vnucuji s nějakým popisem situace a ať mi pošle 5500,-, s tím že dál už to s ním nechci řešit, i kdyby to nevyšlo. Prostě bych ho ráda již měla z krku. A najednou je ticho po pěšině! Vůbec neodpověděl! Rozumíte té aroganci, on způsobí bolest, škodu, a to nemluvím o tom stresu, času s převazy, čistěním, 1x týden dojezd na veterinu, klidový reřim ze kterého je ten pes vyřízenej, už 3-ti týden antibiotika. A celkově mnoho omezení. Představa, že čapne to štěně, tak je mrtvé. Nebo kdyby chytl třeba na horší místo než je noha! A on se zachová takto? Jak by jste v mé situaci reagovali? Jít na policii? Budou se tím zabývat? Co mu hrozí? Chci nejen peníze za léčbu, ale ráda bych aby si uvědomil co způsobil a aby to neodnášeli další bezbranní psi.


Děkuji za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2016 12:57 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.05.2016 14:05 Žena sgualdrina [1064] - Pinčové, knírači, molosoidní psiRe: petrab
boha to video je pekna kundarna :) nechapu kdo se nataci pri sberu lejn a jeste tam tak hlupe bude stat s kamenym psem proti psovi na volno..pak se postekaj a ona se na neho ani nepodiva na svyho psa a jde do prdele..pani uprimne zavidim ledovy klid,asi vliv pocasi na videu ..a o tom kktovi s deckem ani nemluvim
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.05.2016 23:53 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
bože, to je iq.... m.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.03.2015 21:33 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: kinder
Naprosto s tebou souhlasím. Kamarádku jsme poslali k veterinářce, vše má zdokumentováno. A tohle jí opravdu pomohlo. Pořád si vyčítala, že Rokyho špatně vychovala, a tohle je důkaz, že byl vyprovokován. Život čivavě to nevrátí, ale vrátilo jí to důvěru k Rokymu, a to je důležité.
Babě samozřejmě za čivavu zaplatí, protože ať jakkoliv, způsobil jí Roky škodu. Ta se ale zaplatí z pojistky. Taky jsme jí vtloukali do hlavy, ať si od ženské nechá podepsat, jakou částku požaduje a že to bude částka konečná, aby ji pak dál nevydírala.
Já jen doufám, že se mi vždy podaří odkopnout každého malého psa včas a že nikdy tohle nebudeme muset řešit. To by mi bylo moc líto. Nesnáším, když zvířátko trpí kvůli debilitě člověka. Asi bych na tom byl stejně mizerně, jako kamarádka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2015 17:43 Žena kinder [350] - Jack russell teriérRe: Libas
Tak ať to kamarádka nafotí pořádně vše zdokumentuje s datumem a paní ukáže, popřípadě jejímu právníkovi. Každopádně je to fakt, který kamarádce možná troch uleví, že se její pes jen bránil a nezaútočil bezdůvodně. Paní bych doporučila žádného psa nekupovat a nejlépe nechovat žádné zvíře když se o to neumí starat..... :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2015 16:32 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: kinder
No, dnes jsem zjistil, že kamarádka našla v zadní noze svého psa zákus... takže on jej ten malej nejdřív kousl do nohy a pak ještě běžel dopředu k hlavě, kde ho Roky chytil do tlamy... A paní si prý koupí novou čivavu zase od množitele.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2015 15:55 Žena kinder [350] - Jack russell teriérRe: Libas
Hmm tak to je jasná babizna. Kdyby ji to právník neporadil, tak ani o žádný morální újmě neví, to opravdu vypadá, že z toho chce dostat akorát prachy. Navíc tu ztrátu pejska by ji ani ne tak vynahradil, jako pomohl zapomenout nebo zmírnit novej pejsek s kterým by prožívala radostné chvíle a ne peníze.... Ikdyž takovýhle lidi by asi ani neměli mít psa.
Hlavně pokud by můj pes utekl z mojí blbosti nebo nepozornosti a dostal se k jinýmu psovi, kterej by mu ublížil, tak je to hlavně moje "smůla" a blbost, ale pokud bych já svého psa měla např. na volno, ale byl u mě přiběhl jinej pes a zakousl ho, tak to už je jiná...
Ono to bohužel většinou je tak, že ty malí psi jsou takový uštěkanci a prudiči, ale majitelé to berou tak, že je malej, že vám přeci neublíží když vám štěká u nohy a tahá za nohavici....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2015 11:40 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriér
Pro mne je na celém případu, co se v pátek stal, nejhorší to, co následovalo. Kamarádka se zhroutila, klade si za vinu, co se stalo, je naštvaná na svého psa, že tohle přes veškerý výcvik udělal... Přitom kdyby ji majitelka té čivavy neotravovala s hloupostmi, stihla by určitě zareagovat jako mnohokrát předtím, když jejího psa malí hajzlíci napadli. Nikdy nikomu neublížil, samozřejmě i díky kamarádce...
No, ale to jsem nechtěl napsat. Tak kamarádka se zhroutila, cítí vinu, chce ženské pomoct a ženská vříská, že chce odškodnění, že na ni zavolá Novu a pošle na ni policajty. Policajti konstatují, že nedošlo k žádnému pochybení a že si mají domluvit kompenzaci škody mezi sebou.
Kamarádka působí v organizaci, která zachraňuje psy a shání jim nové majitele, tak slíbila před policajty té ženské, že ji sežene novou čivavu. Ta s tím souhlasila s tím, že to musí být pejsek nebo kastrovaná fenka, aby do nich nemusela vrážet peníze za kastraci, a musí být do dvou let. Tak kamarádka obvolala známé, čivavu sehnala a ta baba jí na to napsala, že se radila s právníkem, nechce žádného psa, chce peníze za morální újmu či co...
No, nevím. Já, kdyby došlo k takové tragédii, tak nejdřív hledám chybu u sebe, že jsem pustil psa a ten se dostal do kontaktu se psem, který mu ublížil. A asi bych týden nebyl schopen myslet na nic jiného... ale tahle baba se hned po tragédii, kterou zavinila, začne ohánět Novou, policií, a pak z toho chce přes právníky co nejvíc vytřískat peněz? Hm... nevím, ta láska ke zvířeti je tam na první pohled vidět. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.02.2015 11:04 Žena DaD [745]
Souhlasím, je to vždy problém, protože pes je zvíře s instinkty. Můj zlatý útulkáč se po napadení pubertálním ridgbackem stal nepřítelem velkých dominantních psů. Čtyři zuřivce prost musíme míjet obloukem. Malé ignoruje, maximálně ty dorážející počůrá přes plot. Jednou byl na vycházce s manželem, a z kočárku, který míjeli, na Bena vyskočil ňafající yorkšír. Ben se lekl, ohnal se a běžel dál. Pak se ohlídl, jakože co to bylo. Byly to dva stehy. Paní jsme na veterinu doprovodili a půlku uhradili, i když nechtěla nic, byla ráda, že se psovi "nic nestalo". Nechápu, proč takového poděsa neměla na šňůrce a my od té doby koukáme do košíků u kočárků - připadám si jak úchyl.
Zažila jsem i opak: rodina se dvěma pittbuly, jeden chodící na volno i za tmy z pole. Beník najednou tuhnul, zvedl ocas, ježil se, tak jsme tušili katastrofu. Bena jsem nechala manželovi (ještě že jsme šli oba) a vyrazila napřed, po x metrech vrčící pitík. Dvacet vteřin jsme tancovali mazurku: on doleva-já doleva, on doprava, já taky ... (lidi naštěstí nežral)... než si ho vyzvedl páníček. Mně se ta doba zdála nekonečná. Domů to bylo kousek, tam jsem se rozklepala a ač naprostý abstinent, jsem do sebe cosi kopla. Naštěstí se předloni odstěhovali i se smečkou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2015 01:58 Muž invalida [782] Re: petrab
Já tady teda sleduju cvrkot už jen z pozadí neboť sem za největšího hajzlas když nesouhlasím se vším ale.. Třeba mě ale zajímá jak je možný že se tady řeší jen situace kdy je na vině jen ta druhá strana. Nikdy se vám nestalo že váš pes zareagoval neočekávaně? Já třeba řešil "vlčáka" kterej vyjel po mý čubě. Sice sem v tý chvíli zareagoval včas a zved jí nad hlavu ale stejně je řeč asi o deseti stezích. Já asi sedm a čuba tři.
Ale řešit to dál nemá cenu. Šel sem se totiž jenom voptat pána jestli má lejstro na vzteklinu protože tekla i moje krev a co by dělala chudák žena kdybych se vztekal víc než je běžný u starýho chlapa běžný.
Dozvěděl sem se že razítko má a že s psama chodí každou sobotu do polí cvičit.Má totiž čtyři...od braky po ohaře. Další dva má od kamaráda na výcvik. A ti poslouchat budou. Von z nich totiž poslušnost vymlátí..aby bylo vidět že von je pán. Ten pán je u myslivců..to nemá nic společnýho se slovem myslet. Pes co startoval bude dva tejdny za trest v kotci!
Furt asi budu za vola ale tady sem čet že pes tráví většinu výstavního dne v bedně aby k něčemu nedošlo. To bych si ke svýmu psovi v životě nedovolil. Jé zase sem asi urejpanej ale já to tak cejtím. Tenhle web má celkem kredit v akvasekci a tady to tak bylo taky.. Celkem je jedno kdo jaký chová člověk za plemeno nebo neplemeno. Mix je ale sice většinou grátis což má velkej vlivna odhadnutelnost chování. Bohužel pro psa. Já předpokládám že Libor zase bude podrážděnej a možná i jeho palcavatelky taky ale já si nemůžu pomoct ale předvádět se se psem za cenu jeho zavírání do bedny pro mě není akceptovatelný. A stejně to nikdo nedočte stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2015 00:11 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Libas
víš, vono tohle jde mimo mě, já měla už více psů a byli opravdu různí, různý povahy, různý rasy, různý velikosti, různá síla, různý nátury.
No a např. Egon, tady známej, po fat. napadení by zabil každýho psa i velikosti brouka, co by se k němu přiblížil, nikdy nikoho nenapad, na nikoho nevylít, moh bejt na volno, poslech na slovo, ale nesměl pes k němu. Vod toho jsem byla já. A bylo na mě, jak zařídim, aby se nestalo nic. Spolejhat se na to, že k nám nepřilítne tupej pes tupýho majitele, to bych lezla kanálama nebo by Egon jen tloustnul díky 30ti svačinkám denně navíc.
Po mnoho let on i já stejná váha, on zcela v hysterii strachový averze, dnes a denně jsem v metropoli řešila většinou i několikrát denně to, že k nám přilít nějakej pes.A kdybych neměla svýho zajištěnýho, zlikvidoval by všechny, jenže to bych se pos***** já. Jednoduše bych nepřežila, že můj pes by jinýmu ublížil, takže jsem to zařídila tak, aby se to prostě nikdy nestalo. Neznamená to, že by mi nebylo u určitých zvířat fuk, kdyby dostali přes držku, ale prostě bych nepřežila, že by někdo řek něco negativního v tomhle směru vo mym psovi a že by řek. A to jsem neměla právo mu udělat (kecy vůči mně nechť je libo). Osobně bych nebyla na prášky z toho, že by mě někdo chtěl dát na Novu a psa utratit, ale z toho, že můj nejlepší kamarád tohle udělal kamarádovi onoho blbce.
Asi jsem se na to měla vybodnout a hlásat vesele - jo, my za to nemohli, to von nám přilít do huby! Bohužel v tom je jeden zádrhel. Kdyby nám totiž přilít do huby onen tupej majitel, tak bysme si pošmákli. Takhle ale ne. Ne na někom, kdo s našim problémem neměl co dělat, tedy jinej pes. I když kdo ví, o lecos jsme možná přišli. (Vinou mých zkušeností se velmi stydím, že jsme pár lidiček nezlikvidovali totálně).
-
Vždycky je někde viník, ale když mám svýho psa na krátko u sebe, přilítne k nám tupej mrňous a můj pes ho sejme, pak je pro mě vina větší na mý straně, protože druhej má škodu, né já, ať za to může kdo chce.
Ale tenhle názor jsem neměla dycky. Byly doby, kdy jsem si myslela to, co Ty.
Uznávám sice, že je to výjim. snad možný, že se může něco stát, třeba můžu ve chvíli, kdy se pes chce porvat, dostat infarkt..., ale záleží na přijatelnosti! Recidivu nezmiňuju. Ačkoliv to může někdy bejt nepříjemný nebo náročný, zařídit, aby se nic nestalo, lze. Záleží na tom, co chci já.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2015 22:02 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: petrab
Někdy ti není nic platné, že psa máš perfektně vycvičeného, máš ho na krátko na vodítku a zcela pod kontrolou, když ti naprosto neodpovědná baba pustí čivavu přímo tvému psovi do tlamy, jako se to před hodinou stalo kamarádce. A ta je teď z toho na prášky, protože majitelka čivavy jí vyhrožuje, že jí nechá psa utratit a půjde s tím na Novu, protože jí psa zabilo bojové plemeno....
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2015 21:33 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Libas
no, i s korpulentní dámou umí trhnout třeba jezevec, zvlášť když nedává majzla, ale beru to, co se týče váhy, středoaziata neudrží žádná běžná ženská a i metrákovej frajer by moh mít problém, kdyby čuměl místo kolem sebe, na lelky, já udržela dva psy kolem 40 kilo v pohodě (ovšem toď nějakej pátek zpátky, teď už jen jednu potvoru, byť bez problémů) ale zásadně a jen a pouze v jedný ruce jednoho a jedině za vobojek,
blíží se doba, kdy neudržim ani čivavu


mmch. to, co vidno na tom videu u té dámy, to zde vidno dnes a denně u nás u hyeny !
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2015 12:02 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: 111muf
111muf napsala: ... Malej velkej všichni se chovají občas jako pitomci :-D Vždyť i my občas nemáme dobrou náladu nebo nás něco bolí nebo jsme na něco startovací. Proč by neměli mít nárok i psy?! Jen my by jsme měli přemýšlet a domýšlet a rozhodně situace lépe vyhodnocovat a při množství psů být stále ve střehu. Proto chodím ven nejraději hodně brzy ráno.
Moc krásně napsané. To by měli tesat do kamene a pak tím kamenem některé takypejskaře mlátit po palicích... Jen nevím, jestli by to pomohlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   27.02.2015 05:37 Žena 111muf [1119] - Společenská plemenaRe: Libas
Paní se snažila co mohla, za to pán k tomu přistupoval dost laxně(na tu horu masa měl zřejmě menší mozečekhmm ). Nechápu ne vždyť mu muselo být jasné, když nezakročí i on, dopadne to zle.
Jinak - když já venčím, mám kluky na volno a když vidím neznámého psa, kluky si přivolám a připnu. Malej velkej všichni se chovají občas jako pitomci :-D Vždyť i my občas nemáme dobrou náladu nebo nás něco bolí nebo jsme na něco startovací. Proč by neměli mít nárok i psy?! Jen my by jsme měli přemýšlet a domýšlet a rozhodně situace lépe vyhodnocovat a při množství psů být stále ve střehu. Proto chodím ven nejraději hodně brzy ráno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2015 00:02 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: marcelka6ka
Já zatím mám štěstí, že Scotty prcky ignoruje... ale myslím, že je jen otázka času, než některého vezme do huby. No, ale s tím prostě nic neuděláš. Jak jsi napsala naprosto přesně, majitelé malých nevychovaných psů je nechávají na volno, protože to jsou většinou velmi nezodpovědní lidi a mají je na volno (kdyby byli zodpovědní, měli by je vychované a pokud by jen v dáli zahlédli většího psa, přivolali by si je). My se s nimi naštěstí až tak často nesetkáváme, bydlíme na vsi a jezdíme venčit s našimi plemeny, takže zatím v pohodě. A doufám, že to tak i navždy vydrží.
Jinak ale ten pán na videu dělal, co mohl... i když já se přiznám, že bych psa táhl daleko dál od toho druhého... ale asi se bál, aby ho nezvedl na zadní právě ve chvíli, kdy toho druhého ta ženská pustí - kdyby se mu dostal na břicho, vykuchal by ho během vteřiny. Takto mu jen požužlal srst a možná udělal nějakou malou dírku do kožichu. Někdy je nejlepší nechat psy, ať si to vyřeší mezi sebou. Někdy, ne vždy, a těžko se to odhaduje předem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.02.2015 23:53 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: petrab
Petro, nenech se zmást jeho velikostí. Segra má beardedky a ty jsou prakticky stejně těžké, i když skoro dvakrát tak velké... máma si taky myslela, že Scottyho udrží. Dala mu přetahovadlo, Scotty zabral a máma byla na zemi... a to není žádná anorektička, ale poctivých 70 kilo živé váhy... Ale Scotty je 20 kilo svalů... No, tak 18,9, abych nekecal :-) A u nás v kruhu je to taky někdy na hlavu.... obzvlášť když tam některý méně zkušený rozhodčí nechá nastoupit 35 stafíků samců v mezitřídě - největší puberta - a než je posoudí, je to i déle než dvě hodiny. Ke konci je to už jen hra nervů.... pes ti blbě kouká na psa před tebou, ten po něm vyjede, dáš ho za sebe, vyjede po něm pes za tebou.... Naštěstí valná většina handlerů stafíků ví, že psi samci startují na drb a je ve střehu klidně i ty dvě hodiny. Už jsem se to naučil i já ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2015 23:45 Žena marcelka6ka [705] Re: petrab
Ten pán to nechával vyloženě na psech ať si to vyřeší mezi sebou oni samy. Nebude je přece rušit.Hnus...Taky jsem na procházce měla štěstí , nebo spíš smůlu, na takového pejskaře,..Pes byl menší rasa, na volno,bez koše, vyprovokoval štěkotem a páníček v klidu bez reakce.Došel k nám ..času dost. naštěstí Dan byl na vodítku a zklidnila jsem ho.Někdy mám pocit, že majitelé menších ras si myslí, že pro ně nějaké vodítka a náhubky neplatí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2015 20:55 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Libas (edit)
nuž, kráva ke krávě sedá, teda vrána, nevěřim, že to udělal poprvý, tedy že ho nezvládla, nechápu, proč si k tomu nepozvala stokilovýho souseda a přiznám se, přijít vystavit vlastní zvíře a tohle, to by mě jednoduše jeblo, hlavně, že to nechalo všechny celkem v rel. klídku, třeba si na ní před areálem někdo počkal a dostala přes hubu,

jinak já nevim, jak je to ze standardem u středoas. (mmch. moje vytoužený nesplněný plemeno), ale patrně klídek tam asi mít nemusej smich

už jsem o tom kolikrát přemejšlela, že ty rozestupy by fakt měly bejt větší

co jsem totálně nepochopila, proč povolila tu šňůru a na druhou stranu ten chlápek je taky v klídku, proč si nestoup radši před psa, resp. ho nenarval za sebe a nechal ho řvát jak magora, to taky nevim, zvlášť když to vyprovokoval, no páníčci a pejsci jsou různí,


a do toho to má každej na háku a ta pipina s cedulí, jak tam kráčí..... no hotovo!

no, asi jsem tupá

mmch. vím moc dobře, proč v posl. letech nemám už víc psů a teď přemejšlim, že si koupim radši morče

P.S. Libore, jedna výhoda.... pinďu stafouše snad udrží i anorektička

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2015 15:38 Žena kinder [350] - Jack russell teriérRe: Libas
Toto video mi přesně připomnělo paní u veterináře. Čekáme s Banem u veta venku a přijde stará paní (babička) a na vodítku pitbula. Ten si samozřejmě chtěl všechny očichat, tak paní na vodítku když šla, tak spíše vlála za ním:-D Prý jí ho přinesl syn a že už jsou jeho třetí majitelé....Pejskovi byli asi dva roky a vypadal přátelsky nebyl agresivní, ale když jsem viděla , jak ho paní moc neudrží ikdyž "bejčí", tak je to prostě špatný. Ale říkala, že něco umí - dal packu no na povel.... to se v krizových situacích bude hodit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2015 14:41 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriér – Něco pro petrab
Petro, něco pro tebe. Ta paní jistě vzbudí tvoje "sympatie".
www.facebook.com/…
A pak se někdo divte, že mám na výstavách o Scottyho strach a raději ho mám celý den v bedně. Pes takového hovada, jako je tahle paní, by mi Scottyho zabil jedním kousnutím tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2015 23:28 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Libas
Libas napsal: Tak to je typický případ kreténa, kterému by měli být psi úředně odebráni a měl by mít doživotní zákaz chovu jakýchkoliv zvířat... Bože, to je neskutečný idiot.
jenže neni rozhodně a zdaleka sám a naopak jich přibejvá, tady bez komentu, nebourá to tady ploty, ale lítá to po ulicích a parcích, dost vopruz a absolutně nikoho nebere nějaký pohryzání psa nebo zahryznutí. A co má bejt, když se mi nic nestane! Pojištění, prachy a nazdar a hurá zase do terénu, nečum, jsem velkej machr.
A to je totální napaliciodní česká debilita.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2015 00:05 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriér
Tak to je typický případ kreténa, kterému by měli být psi úředně odebráni a měl by mít doživotní zákaz chovu jakýchkoliv zvířat... Bože, to je neskutečný idiot.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2015 23:36 Žena marcelka6ka [705] Re: petrab
ble bliju znovu,...proč si takový hovada pořizujou psa??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2015 20:57 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
Z tohohle bliju ble ble ble :
"Já doufám, že už se to do třetice nestane,“ míní ..."
Při každym takovym modelu se vo to víc stydim, vodkud jsem!

Zdroj: pardubice.idnes.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2015 22:55 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: marcelka6ka
to bys musela zvracet nonstop, jen si přestav, kolik za poj. zaplatěj lidi a když se něco děje, tak abys lezla kanálama, o starých lidech nemluvě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2015 20:20 Žena marcelka6ka [705] Re: Libas
Připadá mi to všechno nefér a postavené na hlavu... prostě bludný kruh.Člověk si myslí jak může být v klidu. že má vše zajištěné a h...Svým způsobem dáváme vydělávat pojišťovně, která těží na lásce lidí k našim mazlíčkům, myslím tím pojistky přímo na pejsky....chce se mi z toho zvracet.. ble
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2015 11:57 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: petrab
Zdravotní pojištění pro psy se prostě obecně nevyplatí.... Nemůže se vyplatit... pojišťovny ho nabízí proto, že ho lidé chcou, ale ani ony na tom nevydělávají, ani klientům to není k ničemu. Lepší je si peníze za pojistku odkládat bokem... Jenže protože to nikdo nedokáže, tak si platí "posjitku". Ne, to je na dlouhé povídání, ale jako pojišťovák, kterému šlo vždy o klienty jsem každému klientovi radil tuto pojistku nesjednávat... přesto jsem jich poměrně dost uzavřel, protože některým lidem to prostě vyhovovalo i tak, jak je to nastavené, no..
A za obrázek moc děkuji... bude mi připomínat moji hloupost :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2015 23:31 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Libas
Libas napsal: No vidíš... tohle se stát, když jsme byli děcka, tak by parchant léčil oba hyžďové svaly, protože by mu rodiče ten druhý rozsekali rákoskou za to, že lezl, kam nemá... a dnes se rodiče místo výchovné přes tlamu budou ještě soudit...
Jinak by měl být na vině vždy pes, který není uvázaný, nicméně v našem absurditánu je možno leccos.

mně bylo řečeno, že na vině jen ten pes, kterej model vyprovokoval (často docela fajn to dokazovat - nejlíp chodit s procesím s videokamerou na čele, i když to by určitě brali jako fotomontáž smich ), co se týče rákosky, po tlamě dostane pejskař za to, že si ty bestie vůbec kdy pořídil a nejsou v kleci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   10.02.2015 23:24 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Libas
Fotka k příspěvku mě by zase docela zajímalo, jak je v jádru postavený zdravot. pojištění pro psy, vůbec tomu nerozumim, chápu, že poj. je ta, která musí hl. vydělat, ale co jsem kde četla, v podstatě je to zas jen vobčánek, tentokrát psí, co platí a nic z toho, leda by ho postihla nějaká radostná úžasná událost s otřesným úrazem zvířete

jo a mmch. - na.... :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2015 23:21 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: petrab
No vidíš... tohle se stát, když jsme byli děcka, tak by parchant léčil oba hyžďové svaly, protože by mu rodiče ten druhý rozsekali rákoskou za to, že lezl, kam nemá... a dnes se rodiče místo výchovné přes tlamu budou ještě soudit...
Jinak by měl být na vině vždy pes, který není uvázaný, nicméně v našem absurditánu je možno leccos.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2015 23:15 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: marcelka6ka
Tvůj pocit je naprosto správný. Každá pojišťovna má dnes speciální útvar a tam jsou odměňováni podle toho, kolik peněz pojišťovna ušetří na základě jejich pátrání, podle kterého se nevyplácí pojistné.
Pokud tchýně bydlí ve stejném domě, neměl by být problém a nikdo by neměl nic vyšťourat. Každopádně držím palce, aby se nikdy z tvých pojistek nemuselo plnit. Já si teď zažívám martirium s pojišťovnou, jednou jako viník škody, jednou jako poškozený... není to legrace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2015 22:41 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Libas
to plně chápu, naopak mně vůbec nerozesmál v září soused, jehož hafan natrh p*del sousedovic spratkovi, kterýmu prej "spadla" bunda na jeho zahradu (asi si neměl s čim jinym kopat) a tak si pro ní vlez, táhne se to dodnes a protože se natrženej hýžďák prej děsně komplikuje, platí jak mourovatej a už mu do toho zahrnujou i psychickou újmu celý rodiny a ošetřovačky a jediný jeho štěstí bylo, že nemusel eště platit pokutu za likvidaci dřevin a vysazovat nový, páč při rvačce spratek X pes robě polámalo nově zasazený třešně www.ceskatelevize.cz/…/ či že by to bylo v někerejch jinejch obcích jako ve zlatý Ámerice?
Soused má na plotě co snad půl metru ceduli jak prase - nejen psanou, ale i anim. alá bacha pes, jenže na to se přeci nemůže spolehnout, dyk to bylo nezletilý dítko, co nemá rozum ... A aby toho nebylo málo, platil mu eště roztrženou bundu, která prej před pádem na pozemek byla zcela v pořádku.

Libas napsal:... bych se asi docela bál... jsem přesvědčen, že kdyby tvůj pes způsobil nějakou škodu, pojišťovna by ti nic nevyplatila. ...Docela se bojím, že kdyby pes způsobil nějakou vyšší škodu, pojišťovna vám nic neproplatí.... .
a to si myslim, že se bojíš docela správně, mmch. bejvalej agente, např. poj. baby vod místní hyeny odmítla vyplatit škodu, páč už to bylo po iksátý a totálně roztrhaný /rozhryzaný/ byť nový voblečení stejně tak, řekli, že proplatěj maximálně účet za vopravu vod švadleny, zaplatila aspoň účty od dr a z lékárny, protože se bála, že se bude potýkat s trestňákem,
jediný úctyhodný plus onoho posled. incidentu bylo, že vina byla na majitelce psa nezajištěnýho, kvůli kterýmu ke všemu došlo a nikoho nezajímalo, kerej pes kousnul, takže i kdyby to byl E., ona by měla smůlu
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2015 21:52 Žena marcelka6ka [705] Re: Libas
Bydlíme v rodinném domě společně s tchýní.Takže číslo popisné máme stejné.....
Já mám totiž pocit, že když pojišťovna začne řešit nějakou pojistnou událost,tak si hledá cestičky, aby nemusela klientovi nic proplatit...proto spousta lidí má špatnou zkušenost a pojistky ruší a nechtějí si nové zakládat.Ale to se týká komplexně všech pojistek.Nemusí to být jenom odpovědnost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2015 00:24 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: marcelka6ka
No, nějakou chvíli jsem dělal pojišťovacího poradce a něco málo o tom vím... Na tvém místě bych se asi docela bál... jsem přesvědčen, že kdyby tvůj pes způsobil nějakou škodu, pojišťovna by ti nic nevyplatila. Pojistka odpovědnosti z běžného občanského života je totiž obvykle pojistka odpovědnosti toho konkrétního člověka. U různých pojišťoven je pak různě rozšířena. Konkrétně u ČP se vztahuje i na pojištění odpovědnosti partnera, partnerky pojištěného a jejich děti do 26ti let žijících s nimi ve společné domácnosti a zvířat žijících s nimi ve společné domácnosti.
Docela se bojím, že kdyby pes způsobil nějakou vyšší škodu, pojišťovna vám nic neproplatí. Z vaší pojistky by hradit nechtěli, protože u vás není pes hlášen, a z pojistky tchyně by nechtěli platit, protože u ní pes prokazatelně nežije v domácnosti... Tohle by se asi dalo řešit jen pojištěním odpovědnosti psa, jak je např. u ČPP... nevím ale, nakolik je tato pojistka výhodná.
Vím, že tímto švejkovským přístupem spousta lidí šidí město, kde bydlí, o poplatky za psy a mají dobrý pocit z ušetřené stokoruny nebo dvou, ale pak je to může stát statisíce, někdy i miliony... a to už pak tak veselé není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2015 00:10 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: petrab
No, tak teď jsi mne opravdu rozesmála smich smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2015 20:33 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Klára
Klára napsal: Jednalo se mi jen o to, že když mi vleze dítě na oplocenou a označenou zahradu (pozor pes) a náhodou by kousl a ať jsem na to alespoň částečně kryta.
tak na to bacha, páč je tu Česko a né Amerika, nejen, že pes nemá na Vašem pozemku nikoho napadnout, navíc jeho napadení bude bráno zajisté jako nepřiměřená obrana a nová vyhláška snad nezakáže právě často dětem, kdykoliv vstoupit (či vlézt) na Váš pozemek (např. když tam někomu něco spadne apod.).
Takže plot byste měli mít tak dokonalý, že ho nikdo nepřekoná, zvláště ty děti, psaná cedule není nic platná, protože jí nerozumí např. analfabet, cizinec nebo slepec

www.vaspes.com/…

www.podnikatel.cz/…/

Lidé jsou různí a také jsou různí psi. Jedno je ale jisté, ať je člověk nebo pes jakýkoliv, vždy jde zajistit, aby k žádnému úrazu nedošlo. Někdy to bývá fuška, ale není o tom pochyb...
ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2015 11:58 Žena kinder [350] - Jack russell teriérRe: Klára
Nechtěla jsem se Vás nijak dotknout, jen upozornit i pro ostatní kdo by četli tuto diskuzi. Ohledně toho pojištějí, tak je prý dobrá pojistka u www.cpp.cz/…/ kde pejska pojistíte jak na odpovědnot za škodu (kdyby např. utekl a srazilo auto a vy museli platit škodu atd), tak je v tom zahrnuto i výlohy na zdravotní péči pro pejska, kde tedy neuhradí vše, ale část teď nevím přesně jak jsou ty částky. Samozřejmě výši a zda chcete mít i připojištění na ty nehody si pak volíte sami. Pojištění na psa dělá i česká pojišťovna www.ceskapojistovna.cz/…, ale není to tak výhodné, protože pak Vám vyplatí pouze nějaké procento z toho a když si to spočítáte tak nic moc:-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   09.02.2015 11:23 Klára – Pojištění psa
Děkuji za Vaše rady a názory:-) petrab: náhubek samozřejmě máme když chodíme ven, je to opatření a látkový jak píšete se mi opravdu osvědčil, lépe ho snáší než kovový či z kůže, děkuji i za odkazy :-)
marcelka6ka : tahle pojistka je nejvíce preferovaná, v současné době je takto také pes pojištěn v rámci právě mé domácnosti, ale moc děkuji za Vaší odpověď :-)
kinder : Souhlasím s Vámi, že pokud pes ,, blbě´´ kousne a náhodou usmrtí, tak pojistka život nevrátí,opravdu s tím souhlasím! Ovšem psala jsem o Váše názory jestli nikdo nemá zkušenosti z pojistkami na krytí, když se něco takového stane, ne odsuzování!!!! Pojistky jsou zadní vrátka když se něco stane. V dnešní době jí má každý a na auta jsou povinná. Nejsem žádné mládě, který neví jak se chovat o psa. Vyrostla jsem u psů a má dlouholetou zkušenost, měla jsem RTW, dobrmana, bordinu a i pitbulka, takže opravdu o výchově něco vím a o správném vycvičení!!! Každého psa jsem měla a mám vycvičeného. Pes, který není správně vycvičen může být problém a i zbraň. To, že mám hafana z útulku neznamená, že není vycvičen. Jednalo se mi jen o to, že když mi vleze dítě na oplocenou a označenou zahradu (pozor pes) a náhodou by kousl a ať jsem na to alespoň částečně kryta. Bohužel můj hafan si prošel peklem, narodil se bezdomovcům, kteří ho jen mlátili a když se objevil v útulku několikrát byl vrácen...mimochodem bylo to štěně. Já jsem mu dala lásku, domov a výcvik. Pes je bezproblémový jen je více bázlivější, což je logické! Neumí ani kousnout, štípne a pak se strachy počůrá protože čeká výprask!To že štípnul jednu důchodkyni se stalo opravdu náhodou a já jsem bohužel ani nebyla doma, přesto rodina ihned vzala pani do nemocnice, kde jí ošetřili( nic tam neměla) a samozřejmě se psem na veterinu. Vše proběhlo v pořádkua v klidu.
Pro mě je pes člen rodiny, parťák a přítel za kterého bych dala ruku do ohně. Takže jestli mít psa pojištěného nebo ne je mé rozhodnutí, také jsem pojištěna i rodina, je logické, že i pro něho chci lepší pojistku než odpovědnost....
Děkuji přeji krásný den
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2015 20:16 Žena kinder [350] - Jack russell teriérRe: Klára
No já bych to tedy raději řešila i jinak než jen pojistkou.... jako pojistka je hezká věc, ale život člověku nevrátí kdyby se nedej bože zakousnul- kousnul nějak blbě a zrovna důchodci co si budem povídat už nejsou nejmladší a stačí, aby na ně velkej pes škočil, upadli na kámen nebo na zem a malér je na světě atd(samozřejmě to stejné s dětma). Také se jim zranění hojí daleko hůře a mají s tím pak problémy i několik let. Přítelovu babičku takhle kousnul pes od známé na vesnici a měla s tim pěknou honičku po doktorech, ještě s tím, že z takových prd... nic moc nejezdí. A je to už rok a stále ji to pobolívá a zahojené to nemá. A to nebyl kousanec, že by ji vyrval maso jen "klasické" kousnutí. A peníze by ji možná vynahradily výlohy spojené s dopravou a poplatky za lékaře, ale......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2015 16:36 Žena marcelka6ka [705] Re: Klára
Pojistka se dá uzavřít i samostatně vychází kolem 4OO Kč na rok, ale pozor měla by být uzavřená na jméno majitele psa, pokud se zřizuje hlavně kvůli němu. My máme pojištění domácnosti, kde mám i odpovědnost, ale pejska máme kvůli poplatkům na magistrátu nahlášeného na tchyni/důchodkyně/ a tak jsme uzavírali pojistku odpovědnosti přímo na ní extra.S tím, že ji samozřejmě platím po domluvě já.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.02.2015 14:53 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Klára
Fotka k příspěvku pojištění na škody způsobený psem je běžně možno uzavřít u klas. pojištění domácnosti, možno si připlatit, ovšem pozor - v případě opakované poj. události pojišťovna od poj. ustoupí, protože je to pro ní nevýhodný, navíc, pakliže se nejedná o zvíře, nýbrž o zranění člověka psem, řeší se to ve správním řízení a je-li to opakovaně, hrozí hodně vysoké sankce, navíc samozřejmě i trestňák, takže jediná rada - náhubek, nejl. látkový, který nikoho neuhodí a dva najednou....

jinak např.
www.ceskapojistovna.cz/…

finexpert.e15.cz/…
 

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 5

Zpět na obsah sekce Chování psů • Zobrazeno 3181x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/293