Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

TETANUS

 

NápovědaFórum » Zdraví a nemoci » Infekční nemoci 

+ přidat příspěvek
TETANUS
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2011 21:17 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
Při přezubování to bývá častý problém, zvláště má-li pes přístup např. ke koň. trusu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   06.05.2011 20:08 Žena AnnJa [9] - Pinčové, knírači, molosoidní psi – TETANUS
Fotka k příspěvku Dobrý den, reaguji na článek TETANUS. Chovám málo známé plemeno Perro de Presa Mallorquin neboli Malorská doga. S touto nemocí jsem se setkala před dvěma měsíci, když jedno štěně začalo s výměnou zubů. Jeden večer jsem si všimla, že štěně nějak vyplazuje jazyk a trochu se zakuckává, ale nevěnovala jsem tomu moc pozornost, protože bylo hravé a jinak čilé, bez nějakých jiných problémů. Ale ráno už mě připadalo trochu jiné, jako kdyby ho píchla do jazyka včela, měl ho nateklý u kořene a už se chvílemi dusil. Na veterině dostal injekci, ale odpoledne už mu bylo hůř, celou noc jsem ho hlídala. Druhý den ráno jsem honem běžela opět na veterinu a tam se už přikláněl pan doktor taky k tomu, že štěně má příznaky tetanu. Začala mu otékat hlava, ztěžka dýchal, ale pořád byl jinak veselý. Pan doktor nasadil prášky a injekce, na které jsem chodila. Pes vypadal hrozně, dokonce i ochrnul na nohy, ale po rozmasírování se na packy vždy postavil a trošku chodil. Těch dalších 14dní byl tvrdý boj, ale pes to nevzdával, úplně na něm bylo vidět jak chce žít a já měla z každého malého zlepšení radost. Nyní je psovi 6měsíců a má se čile k světu, žádné následky nemoc nezanechala. Ale už vím, že si vždy na TETANUS vzpomenu, když se pes škrábne, nebo bude mít otevřenou ránu, nechtěla bych s touto nemocí bojovat znovu. Můj závěr: ANO souhlasím s očkováním, léčba této nemoci je i drahá. ahoj
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2011 16:32 Eva – TETANUS
Chci upozornit na nemoc TETANUS,aby si lidé nechali své miláčky očkovat proti této nemoci. Včera mi zemřel pejsek AST.a šlo to velmi rychle,na zahradě si zatrhla drápek. Když jsem zjistila že kulhá zajela jsem na veterinu kde jí to ošetřila paní veterinářka,druhý den měla kalný oči. a stuhlou tvář,nasadili jsem penicil další den už nemohla chodit a zemřela mi v náručí. Tetanus žije v zemi v hlíně několik let i 50 let,přenáší se taky od koní,které nemame ani nejsou v okolí. Proto chci varovat dejte očkovat své miláčky.

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Zdraví a nemoci • Zobrazeno 263x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/321-tetanus