Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Štěně spí s námi....

 

NápovědaFórum » Péče o psa » Péče o štěně a psího adolescenta 

+ přidat příspěvek
Štěně spí s námi....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2023 10:34 Majda2299
Je to malý mimčo co je najednou převezené do jiného prostředí.:) ždy jsme měli psa v posteli a nebyl to žádný problém, postupně si zvykne na svoje místo. Teď už chodí sama na místo i noci a do postele chodí odpočívat nebo se mazlit. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2022 15:28 R Žena Jarka [1804] - Společenská plemenaRe: Janina
Náš Rexík dlouho spal s námi v posteli. S přibývajícím věkem si více zvykl na pelíšek. Do postele ho pustíme výjimečně za odměnu. pac
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.08.2022 14:21 Janina – Štěně spí s námi
Zdravím, doma máme štěňátko malého knírače, manžel ho naučil spát v posteli. Chtěla bych ho to odnaučit. Proto jsem mu koupila na netu diten.cz/… pěkný pelíšek. Teď ho tam spát. Doufám, že se to podaří. Z pozdravem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2021 11:17 Zigzag – Pesan v posteli
No moje zkušenost je taková že jako štěně ano ale nesmí si zvykat. Nám pes takhle docela zničil postel a matrací. A od tý doby co jsme si pořídili novou postel tady www.aminabytek.cz/ a psovi jsou 3 roky tak jsme mu koupili pelech a naučili no že tam má místo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   17.07.2011 13:51 Žena quendery [799] - Honiči a barváři a příbuzná plemena
Fotka k příspěvku Samozřejmě - nesouhlas s Inky. stydim Malé zatmění..... Takhle třeba vypadá odpolední siesta a milovaným páníčkem :-D a přece je normálně ušouny plně respektován . ano
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   17.07.2011 13:31 Žena quendery [799] - Honiči a barváři a příbuzná plemenaRe: Inky
Fotka k příspěvku Plný souhlas. Měli jsme včetně NO pět psů a je to tak, jak píše Petra i Milena. Teď máme "smečku" tří bíglíků. Nejraději jsou na křesle, válendě i v posteli. Pokud ale například přijdu a chci si do "oblíbeného" křesla našeho stařešiny sednout já, stačí lehký povel a pes okamitě uposlechne. Všichni naši psi, vzhledem k tomu, že jsme bydleli v městském bytě, byly zvyklí "polehávat" všude. Specielně bígl vyhledává vyšší místo - má rád přehled. Teď i když jsme na chaloupce, jsou s námi uvnitř a není problém s tím psa "umravnit". Prostě vědí, kde je jejich místo. Ale chce to klid, důslednost a stále stejné pokyny - například: Jdi do pelíšku, Jdi na svý, Tady jsem já atd. A to, kdo je vůdcem smečky, není jen v tom, jestli pes leží v posteli nebo ne, to mi věřte. :-D :-D
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   16.07.2011 14:06 Žena Milena [1577] - TeriéřiRe: Petra123
Naprosto souhlasím, opravdu záleží na tom, jak se psem komunikujete. V posteli se mnou lehávala i dalmatinka, když mi to ale bylo nepohodlné, stačilo říct - běž na místečko - a ona si lehla na své. Sissina je na tom stejně, jenom nevydrží tak dlouho a většinou se sama odebere na svoji postýlku. Takže to vypadá, že překážím já jí! Jediné obtěžování je, že mně olízne. Mnohokrát si v posteli i hrajeme, ale vždycky dám podnět ke hře já a taky já hru ukončím. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 18   15.07.2011 21:09 Žena Petra123 [461] Re: Inky
S tím bych si dovolila nesouhlasit. Jsou lidé, jejichž psi můžou na sedačky, spí s nimi v posteli apod. a ti psi jsou v pohodě. Záleží především na tom, jak páníček svého psa vede. Pokud se psem komunikuje převážně řečí těla a hlavně bez nějakých donucovacích prostředků, pes je v pohodě a může spát třeba na skříni (když to přeženu), pokud pán na psa řve, bije ho, vyškubává ho na vodítku apod. stane ze psa agresor.
Že pes nesmí spát v posteli, nesmí být výš než pán (tím myslím na vyvýšených místech), musí chodit do dveří až po páníčkovi, musí si sedat před žrádlem atd. protože si jinak bude myslet, že on je hlavní vůdce, to je podle mě pitomost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2011 20:39 Muž Inky [11] - TeriéřiRe: 111
áno môžem potvrdiť že je to pravda máme čivavu 1rok a od pol roka spí so sestrou v posteli a už je taká rozčarovaná že nemá problém skočiť človeku do tváre alebo pohrýzť prsty to miluje
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2011 18:29 Žena 111 [526] – RE:Janči
Opravdu do lůžka štěně neberte? Bude to mít v pozdější době negativní vliv na postavení ve vaší smečce. Bude dominantní, a to není pro psa moc dobré?Začnou se u něj objevovat sklony k agresi, nervozitě.... Opravdu je dobrý nápad ze stanem? Nebo je také možné několik nocí spát ze štěnětem v boudě( kotci). ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2011 13:24 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Nelinko, můžu vědět, za co negativní hlas? :) jestli máš lepší nápad, jak odchovávat psa mimo gauč, sem s ním X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2011 13:23 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: janči
Není zač.. já jsem to tak praktikovala u svého psa a nebyl problém. Taky byl odchováván venku, domů jsem ho vzít nemohla. Je jasné, že ve třech měsících se může sám v noci bát - je malé a najednou je ve tmě samo.. Na druhou stranu - někdo psa nechává nějakou dobu doma a pak "vyhazuje" ven, ale mně to přijde jako zbytečná komplikace. Někdy se nedá nic jiného dělat kvůli počasí (např. v zimě), ale v létě je to ideální na naučení palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2011 13:18 janči
Aha... děkuji za radu... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.07.2011 10:22 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: janči
Děláte chybu...
Teď je léto, takže nejlepší by bylo postavit si u boudy stan a spát v něm (bez psa!!) aspoň jednu noc.. druhou noc se můžete vzdálit a třetí noc nechat stan prázdný..dále ho buď odsouvat nebo ho nechat či sbalit úplně. Já ho nechala postavený asi týden.
Chyba je se chodit při tichosti dívat, co se stalo a chválit - tím pejska akorát znova nabudíte a připomenete mu, že kňučel.
Takže buď nechat na pospas venku nebo si ustlat u něj. V žádném případě ho netahejte domů, pokud chcete, aby jeho místo bylo venku. Za čas si zvykne.. a teď je navíc výhoda počasí, takže co víc si přát palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2011 07:56 janči – štěně spí s námi....
Přivezli jsme si 3-měsíční štěně, prý spalo v boudě s mámou a bráškou, tak jsme mu vyrobili boudu. První noc spalo s námi, aby se nebálo. Část druhé noci bylo u boudy, ale plakalo, tak jsme si ho vzali domů. I další noc kvílelo, pak přestalo, šla jsem ho pochválit a pomazlit, ale bylo celé rozklepané, vystrašené, tak jsem si ho zase vzala domů. Další noc podobně. Teď spí doma, na křesle, celé šťastné. Nedělám chybu? Podaří se mi ho později naučit do boudy? Zdá se mi, že je ještě malé a samo se v noci venku bojí...děkuji za rady. Je to pejsek, ale ne moc průbojný.

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Péče o psa • Zobrazeno 348x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/343-stene-spi-s-nami