Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Co s rýmou?

 

NápovědaFórum » Zdraví a nemoci  

+ přidat příspěvek
Co s rýmou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.03.2014 18:55 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: baruda
rýma není zas až tak banální záležitost jako u lidí, jitrocelovým sirupem samozřejmě nic nezkazíš, ale rychle k veterináři (!!!) , zvlášť s takto malým štěnětem, aby nešlo o infekční nebezpečnou záležitost .... samozřejmě se může projevit i alergie....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 16:08 Žena baruda [6] – jitrocelový sirup pro štěňátko
Ahoj,
mám 6-týdenní štěňátko bordeauxské dogy a má rýmu...je možné mu dát ten jitrocelový sirup nebo je na to ještě moc malé? Případně jakou dávku mu mám dát?
Díky za odpověď
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.11.2011 18:04 Žena PhoebeAdel [1839] - papillonci a jíní milí pejsci, foto, knihy, hudba
Phoebe už je ok:-) hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.11.2011 09:34 Žena HOUP [1532]

kašel, který vzniká při podráždění zaníceného hrtanu, léčíme podáváním vit. C (na vašeho psa 500 mg 2xdenně), jitrocelovým nebo echinaceovým sirupem (3x denně 2 kávové lžičky) a klidem. Záněty hrtanu přicházejí často při změnách počasí a jsou virového původu. Pokud pes vykašlává hleny, doporučuji navštívit veterinárního lékaře. Při zánětu horních cest dýchacích psi často vykašlávají bílou pěnu. Máte-li pocit, že se pes dáví, pumpuje břišním svalstvem a nic nevyzvrátí, popřípadě má nafouklé břicho, ihned ho odveďte na vyšetření! Mohlo by se jednat o zvětšení, popřípadě otočení žaludku, což je život ohrožující stav.
S pozdravem MVDr. Iva Librová



tohle mě zaujalo našla jsem to na netu-----
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2011 09:07 Žena HOUP [1532]
tak už mam doma taky maroda :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2011 21:17 Žena PhoebeAdel [1839] - papillonci a jíní milí pejsci, foto, knihy, hudbaRe: TanaCh
Tami, moje Phoebulka na to trpěla jeden čas dost, kašlala a dávila se. Pak nám dala veterinářka lidský kapky www.lekarna.cz/…/ (jsou na recept). Phoebulce pomohla už první dávka. Je taky malinká a je v tom ten Kodein. Dostává cca 2 kapky ráno a večer. Teď taky příkala kýchala, tak jsme jí to daly, máme ho ještě doma a do tří dnů je ok. Jitrocelák jsem dávala taky. Med jí moc nejel:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.11.2011 22:29 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: HOUP
Když má zabrat jitrocelovej sirup, tak se výsledek projeví už do cca 3 dnů, kdyby se to nelepšilo či zhoršovalo, pak šup k veterináři. Každopádně pozor na vodu - nepít ledovou, ale odstálou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2011 19:43 Žena HOUP [1532]
už jsem to chtěla tady dat --kolem nás tady okolo Bělského lesa v Ostravě řadí nějaký psí virus pčikání---dávení -pejsci dostavájí kotcový kašel ---když prý je to delší jak dva dny tak se na to davají i antibiotika+ když je u toho teplotka --

ale fakt je že pokud je nemoc v začátku dá se to zvládnout ---jitrocelovým sirupem +vitamín C+med ---ano čtete dobře MED ---to naordinoval náš lékař naši kamarádce --tak doufám že to zvládne bez antibiotik-------naše dvě kamarádky to bez antibiotik to zvládli --u dalších jen doufám že se to vůbec neprojeví ...bo my jsme velká smečka tak by to ani nebylo divu že....

a samozřejmě nechodit mezi ostatní pejsky a mít klidový režim vyčurat a spinkat---ale pokud je to dávení velké že psík nemůže spinkat šla bych k vetovi .....dostane něco na uvolněni --Kodein---

ahoj ahoj ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2011 18:09 Žena TanaCh [13] - Teriéři – Co s rýmou?
Dobrý večer, Tami od včera chrochtá a kýchá - je to výraznější, když chce běhat nebo když jde ven. 6ádný výrazný výtok z nosu nemá. Nevíte co s tím? Jestli se to nezlepší, budeme muset zítra k panu doktorovi.

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Zdraví a nemoci • Zobrazeno 113x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/368-co-s-rymou