Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Starý pes - změna chování

 

NápovědaFórum » Péče o psa » Péče o starého psa 

+ přidat příspěvek
Starý pes - změna chování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2012 12:14 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
Náš seniorem se začal "urážet" ... smich
Přes den je s páníčkem v práci ve velkém prostoru. hafici.net/fotogalerie.php… . Hlídá pouze podle páníčkovejch pokynů a je-li potřeba, k zákazníkům je mazel, nikdy prostor, který se neuzavírá, neopustí.
Jedinej problém je, vzhledem k jeho notorický závislosti na pána, když pán hodlá někam odjet něco vyřídit.
Musí ho buď přivázat nebo zavřít do jiného auta či do kanceláře.
A k tomu nastane řev, ječení, hrůza, děs a kvílení, které ustane až ve chvíli, kdy auto s ujíždějícím Bohem mu zmizí z dohledu.
Dříve nebylo možné ho pustit z obav, protože nebyla jistota, že bezprizorně začne zdrhat pryč do silnic za ujíždějící láskou.
Nyní? Leží a ani se nehne. Když ho kolega po chvilce odváže nebo mu otevře auto, kouká se jinam, zatnutej čumec, odkloněnej pohled, piškot nechce, ani se nehne a z auta nevystoupí a místo neopustí: "Přinutili jste mě tady zůstat bez něj? Tak se ani nehnu!

Mmch. - když přijedu já, laskavě se zvedne, když odcházím, ani se po mě neotočí! smich Holt panda! FUJ!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2012 20:19 Žena pavoucica [703] Re: HOUP
Přesně Lupina se tvrdohlavě zapírá předníma nohama a nehnu s ní ani párem volů, vždycky sem jí ustoupila :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2012 19:53 Žena HOUP [1532]
Milenko to děla aj Hopi když změním směr avona tam prostě nechce udělá též ten zhrbený postoj a čeká --mě je většinou jednou kudy tudy tak du za níí---- :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.05.2012 20:51 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Milena
Milena napsala: Stála mírně rozkročená a upřeně mě pozorovala a na povel nereagovala. Samozřejmě jsem jí obvykle vyhověla a změnila směr. Pak zase spokojeně pokračovala. hmm palec
přesně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2012 20:46 Žena Milena [1577] - Teriéři
Děvčata, neuvažujte o tom moc dopředu, stačí to, co příjde potom.
No a moje tečkovaná kozenka na stáří určovala směr procházky tak, že když jsem odbočila tam, kam ona nechtěla, zastavila se a odmítla jít dál za mnou. Stála mírně rozkročená a upřeně mě pozorovala a na povel nereagovala. Samozřejmě jsem jí obvykle vyhověla a změnila směr. Pak zase spokojeně pokračovala. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2012 20:08 Žena pavoucica [703] Re: petrab
na to raději ani nemyslet a užívat si jich ted když tu jsou love
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2012 19:54 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: pavoucica
až tu jednou nebudou, bude tu velký prázdno
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2012 18:04 Žena pavoucica [703] Re: petrab
Přijde mi, že čím je starší tím víc se chová jako malé děcko a tím víc ji mám ráda a nedovedu si představit co bude až tu nebude ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.05.2012 17:35 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: pavoucica
Prostě jsou rozkošní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2012 07:40 Žena pavoucica [703] Re: petrab
Taky řešení smich
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2012 22:03 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: pavoucica
E. si poradí líp. Když nechce, tak sebou plácne a když dám povel, flákne sebou na bok...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2012 21:11 Žena pavoucica [703] Re: petrab
To my máme stejné, já chci jít jinam a ona mě táhne na opačnou stranu, a nemužu jí vysvětlit že tam nechci.Tak se většinou přizpusobím :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2012 20:22 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: pavoucica
Hrozný, že když pes zestárne, je to dokonalej parťák...

E. si začíná, stejně jako moji předešlí hafani, určovat někdy trasy procházky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2012 20:14 Žena pavoucica [703] Re: petrab
no spíš mám pocit že je strašně klidná a vyrovnaná, někdy si vymrčuje pozornost a začne štěkat, když něco chce.Jinak je hodnounká a chtěla bych aby se mnou byla co nejdéle hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2012 14:01 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
Jak se změnil Váš pejsek v seniorském věku? Co začal dělat za stařecké blbinky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2012 14:04 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   25.11.2011 22:31 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Katy
No, myslim, že úderem 7. 8. roku začíná velkej pes alá ovčoun stárnout, neznamená to, že by se musel tejden po takových narozeninách někde šourat. Co si budem řikat, v padesáti už taky lecos cejtíš, i když máš tuhej kořínek a dožiješ se vitální devadesátky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.11.2011 21:02 Žena quendery [799] - Honiči a barváři a příbuzná plemena
Fotka k příspěvku Přidávám se k diskusi. :) Náš "strejda" Deryk je už taky stařec - bude mu 12. Od malička ho trápí nějaká nedefinovatelná / veterináři prostě na ní nepřišli/ alergie, která se projevuje záněty očí. Vždycky se mu to na čas zlepší po medikamentech a potom zase nic. Ale zvykl si na každodenní omývání kukadel ráno, jako člověk :-D . Jinak musím zaklepat, zdraví drží / první bíglík odešel náhle v 9 letech na selhání ledvin/. Žádné stravovací problémy a tak, jen když je šero, tak už hůř vidí. A navíc, když jsme mu pořídili pokušitele Ronečka a jeho maminu Majdu, zeštíhlel a "omládl". I když už toho tolik nezládne, často si s Roňasem hraje jako za mlada, honí se, kočkují a tak. Je pravda, že občas se u něho projevuje taková mírná nevrlost, no jako u starých lidí, že :-D, ale jinak musím ještě jednou zaklepat na dřevo, je OK. Byli bychom rádi, aby mu to ještě dlouho vydrželo. ano
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2011 22:33 Žena 111 [526] – RE. Milena
To je moc dobře že byla do 12let zdravá love proto se taky dožila neuvěřitelného věku 15let. Ale každopádně jste se o ni staraly dobře. A byla z kvalitního vrhu :-)Když jsem si brala toho belgičáka (útulek) bylo mu1.5 roku byl týraný a prožil si doslova peklo.Ale i přes všechno a všechny choroby které měl se dožil krásného věku 12let říkal veterinář. A další miláček Labradorek měl bít utopen-byl poslední z vrhu - byl tak křehký a hodně nemocný už od mlada :-( je mu 9let a budu šťastná když se my dožije také věku jako byl Denysek.Vždy záleží hlavně na genetice.A tu má bohužel špatnou :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2011 22:05 Žena 111 [526] – RE: petrab
No nevím nevím ale můj pejsek Denysek Belgičák se dožil 12let. U velkých psů je seniorský věk 8let. U menších plemen tak 12let. Od 7let byl zdráv- začal co se týče povahy-více zlobit ale spíše jako malé dítě, dělal že neslyší( pravděpodobně měl zhoršen sluch)ale vím že kdyš jsem zašustila sáčkem od piškotků v cukuletu byl u něj ;-) byl více umazlený love ale zároveň nevrlý kolem 10let. Patřičné neduhy nemocí které měl( kolem 8roku života-nastaly problémy s prostatou, štítnou žlázou a kyčlema a srdíčkem), se odrážely na jeho dobrém či špatném dni. Ale do konce života byl umazlený,nikdy na niho nezavrčel, nikoho nekousl prostě parádní pes až do konce. Jen bylo třeba rozpoznat jaký den má a podle toho se zařídit. Když ho nic netrápilo vyrazilo se na delší prochajdou- aportoval, drtil klacíky...a když měl horší den jen na krátkých procházkách, polehával a odpočíval- miloval pozorovat okolí i několik hodin.
Každý pejsek své seniorské období prožívá jinak. Znám pejsky kteří začínají být agresivní, jiní jsou naprosto rozmazlení a jiní oddaní všemu a všem..... :-) Ale stává se že při změnách povahy na stáří nemají rádi ostatní pejsky bohužel :-( ale ani se nedivým chtějí mít svůj klid,ale oni si ho zaslouží love Mám doma dalšího seniora labradora 9let i přes spoustu nemocí které má ( játra, slinivka a kyčle od mlada- štítná žláza, prostata a páteř, imunita kolem 6roku) věřím že my bude dělat společnost ještě mnoho a mnoho let-jediné co jsem si u něj všimla ve změně chování - je že se straní štěňátkům - pouze je pozdraví a pokud na něj začnou skákat ihned od nich prchá nejraději pryč. Opravdu chce bít v poklidu, pohodě a snad se nám to i daří love
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2011 00:44 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: petrab
myslíš? já mám pocit, že u belgičáků to tak není, běžně se dožívají nad 10 let, spíš tak 13-14-i 15 let..a to v plném zdraví, nezřídka odejdou na stáří.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.11.2011 23:05 Žena Milena [1577] - TeriéřiRe: petrab
Fotka k příspěvku Asi je to taky individuální, moje dalmatinka byla minimálně do 12ti let neuvěřitelně čiperná a hravá. ano
Dožila se 15 a kousek.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2011 21:56 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Katy
To je mi líto, myslím, že menší plemena úderem 8. roku a velká 6.-7. roku mají start.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2011 00:11 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: petrab
bohužel - ani jeden můj pes se seniorského věku nedožilhmm ... nevím, jestli 7,5 je seniorský věk.. u kavalírů asi jo :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2011 22:56 R Žena petrab [10528] - foto, veterina – Starý pes
Jak se Vaši pejsci mění v seniorském věku? Jak jsou staří? Co je jinak než kdysi? Jakému se těší zdraví? Co je nového a co zůstalo?
Reklama

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Péče o psa • Zobrazeno 243x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/375-stary-pes-zmena-chovani