Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Cvičák

 

NápovědaFórum » Péče o psa » Výchova a výcvik psa 

+ přidat příspěvek
Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Cvičák
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.02.2019 20:01 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Pepina28
pokud už není v růstu, je zdravá, běží na měkkčim terénu, má průběžnej trénink a není to nárazový, pak v pohodě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2019 22:49 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: Pepina28
Záleží na tom, jaké je to plemeno, jak je stará, v jakém je zdravotním stavu... prostě na mnoha faktorech. Psi, kteří jsou stavěni na dlouhé běhání, nebo třeba tažní psi, koloběžky milují a prospívají jim, ale třeba pro buldoga nebo mastifa by to rozhodně prospšné nebylo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2019 20:33 Pepina28 – Netradiční zábava
Ahoj, musím se s vámi podělit o jednu netradiční zábavu, kterou s naší Sandy děláme :) . Nedávno jsem si na: www.crussis.cz/… koupila koloběžku (takovou tu sportovní). Beru Sandy vyvenčit - dám jí na vodítko, rozjedu koloběžku a ona běží přede mnou. Vždycky totiž lítala jako splašená a já jí nikdy nestačila. Takhle se to vyřešilo (alespoň prozatím X-) ).
Myslíte si, že to může být i nebezpečné? Můžu tím Sandy nějak ublížit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   09.06.2013 22:26 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
Naše první zkoušky úplně za mlaďoučka byly ZOPky. V 10ti měsících. A čekala tam háravka.
U mlaďoučkýho psa to byla velká škoda, protože jsme tak přišli o pár bodů kvůli nepřesnosti.

Sen tam mi háravý feny na zkouškách připadaj, jakoby si tim syslily víc bodů....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.06.2013 21:29 Žena anargo [1504] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Tak jsme to přežili i s jednou háravkou,i když na poslušnosti se to trošku promítlo,jelikož měl Argo pořád tendenci čmuchat tam kde ona předtím seděla,jinak jsme se jí úspěšně vyhýbali celou soutěž smich .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2013 21:37 Žena vojpesta [208] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: anargo
No já tě plně chápu a s Jessie na cvičák v době hárání nechodím
předtím jsem měla psa a pamatuji si že to bylo strašný když jsme šli po
háravce.tak vám budem držet pěsti ahojky Petra ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.06.2013 21:18 Žena anargo [1504] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
No u nás to prý bylo dřív taky zakázané,já vím že pes musí poslouchat,ale když je tam háravka tak pořád někde čmuchá a moc se nesoustředí a i majiteli háravé feny by to asi nemělo být úplně fuk,když se mu kolem feny pořád motají nápadníci.No na to jak jsem se na zítra těšila už mě to trošku přechází,myslím že s háravkma to nebude zrovna to pravé ořechové hmm .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.06.2013 18:53 Žena vojpesta [208] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: anargo
Ahoj no tak u nás zko Beroun má fena během hárání zákaz výcviku a když máme zkoušky tak nesmí na plac a jde úplně poslední né že by ten výcvik všichni extra dodržovali ale v ve vrcholném hárání tam nechodí nikdo dost psy pouštíme si spolu hrát a to by ji brzy nějaký pes nakryl. stydim smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.06.2013 14:40 Žena anargo [1504] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Zdravím,zajímalo by mě jak je to na jiných cvičácích když hárá fena.U nás s nimi běžně chodí na výcvik a když jsem řekla,že se mi zdá, že je to vúči majitelům psů trošku nefér,že pes je jak pitomej,tak mi bylo sděleno,že je to vlastně zkouška psa jak poslouchá.Zítra jdeme na cvičákové závody,už vím o dvou co jim hárá fena a přesto na ně jdou,no zrovna na takové akci mi to moc fér nepříjde,ale asi s tím nic nenadělám.Jak to funguje u Vás?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2012 18:51 Žena Terda [484] - JezevčíciRe: Petra123
Tak on nemusí bějt špatnej... mají tam třeba dost jiných aktivit jako agi, loveckej výcvik, kurzy pozitivní motivace a tak... i cenově je to přijatelný, ale já bych přece jenom radši něco, co má nějaký pravidelný hodiny třebas jednou tejdně. Ono by možná třeba šla domluvit individi hodina, ale to zrovna bych řekla nepotřebuju, spíš cvičení ve skupině více psů, by nám prospělo.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2012 18:18 Žena Petra123 [461] Re: Terda
Jo aha. No, já to moc nestudovala, jen jsem na ten cvičák slyšela dobré ohlasy, tak nevím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2012 17:42 Žena Terda [484] - JezevčíciRe: Petra123
Tak jsem na to koukala a třeba na září mi tam vychází např. jediná hodina pro dospělé psy mírně pokročilé. To se mi zdá dost málo... jednou do měsíce. coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2012 17:20 Žena Petra123 [461] Re: Terda
Dobrý cvičák je prý i tento vycvik.hafbezobav.cz/… :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2012 17:00 Žena Terda [484] - Jezevčíci
Ahoj všem a hlavně pražskejm. Chtěla bych zase s mladým chodit na cvičák, aby se dostal mezi psy a já měla možnost ho učit soustředit se na mně i v jejich přítomnosti a taky abych(sme) se třeba i něčemu novýmu přiučili. Je nějakej cvičák, který byste mi doporučili nebo naopak kterému se raději vyhnout obloukem. Docela se mi (alespoň ze stránek) líbil cvičák ZKO Libeň.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.07.2012 18:24 JiraSchely
Jo jo cvičák , fajnová věc :) My chodíme na schůzky s leopardy, je to takovej cvičák rezervovaný jen pro nás catahouláky :-D , ale občas zajdeme i v neděli omrknout situaci zdejšího nového dorostu a naděje psí generace :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.07.2012 18:14 Žena sgualdrina [1064] - Pinčové, knírači, molosoidní psi
My jsme dneska byli potřetí na socialnizaci..a příště už jdem mezi štěňata na nádraží cvičit,tak jsem zvědavá,jak to zvládneme.. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2012 22:56 R Žena petrab [10528] - foto, veterina – zná ho někdo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2012 23:04 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Katy
Já jsem se (vycvičeným) psem na řadovky chodila ráda, zvlášť po napadení pitbulem, aby si zvykl, že před ním za ním jsou sice hafany a nic se neděje. Pro štěně a ml. psa je to vopruz, zvlášť když je v řadě lidí hodně, jinak mě osob. to vůbec nevadí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2012 10:56 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
my jsme chodili do Kunčic, bylo to tam fajn.. školka jako taková tam nebyla, ale samo chodili kurzisti se štěňátky, kterým se "výuka" uzpůsobila. Jinak je to cvičák zaměřený na sporovní kynologii.
Já měla individuální trénink a takový i upřednostňuji. Absolutně nikdy bych nešla na cvičák, kde se cvičí řadovky!
Neřeknu občas vyzkoušet cvičení ve skupině, ale to až tehdy, kdy je pes ovladatelný samostatně. Nemá smysl psa škubat neustále k noze, když ani sám neví, co to je a navíc jej dráždí jiný pes/fena.
Zkoušky a závody se konaly vcelku dost a pravidelně.

Za chvíli si budu muset najít cvičák v Brně, jsem zvědavá, jak pochodím...

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2012 22:50 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: anargo
anargo napsala:
a mooc nás to baví hop.
to je dobře, cvičívali jsme denně léta letoucí a radost velikááááááááááá
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   24.05.2012 21:09 Žena anargo [1504] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
My chodíme na cvičák-kk Znojmo asi od 5 měsíců,začínali jsme v osmitýdenním kurzu pro štěnata a pak přešli do pokročilých na klasickou poslušnost,asi v roce jsme přešli na služební výcvik kam chodíme pořád-stopy,poslušnost,obrana.Jinak se u nás cvičí ještě agility,máme klubovou soutěž chlupáči v akci a bývá den otevřených dveří.Zkoušky náš klub pořádá.Cvičíme každou neděli ráno a mooc nás to baví hop.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.05.2012 09:20 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: vojpesta
zlatej svazarm ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.05.2012 09:19 Žena vojpesta [208] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: petrab
Ano to já tedy také ale asi soudruzi z NDR někde udělali chybu
protože vždy po nějaké události(rvačka) se košíky na chvíli nakážou a po nějaké době se to nějak začne lajdat sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2012 09:17 Žena vojpesta [208] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Fotka k příspěvku dětský den
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.05.2012 09:16 Žena vojpesta [208] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Fotka k příspěvku ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.05.2012 09:15 Žena vojpesta [208] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: vojpesta
Fotka k příspěvku :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2012 09:15 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: vojpesta
vojpesta napsala:
Náhubky jsou na uvážení každého psovoda (agresivní jedinci)


Tohle je konkrétně pro mě základní kámen úrazu cvičáků dnes, na kterej mám jednoznačnej názor.

Domnívám se, že (zvlášť když si výcvik platím) by na cvičišti mělo bejt zabezpečeno co nejlíp, aby nedošlo k úrazu, co se týče pokousání psů mezi sebou.
To ovšem zabezpečí jedině náhubky.
Na uvážení psovodů nelze spoléhat nikdy, zvláště u mladých zvířat, které procházejí pubertou (a těch je na cvičácích hojně, stejně tak právě těch agresivních, nevychovaných, počínajících prudit apod.). Takové to známé: můj pes je hodnej, nic nedělá, neberu. Jednoho dne dospěje a samci se většinou nemusí se samci a feny s fenami. Jednoho dne, až na výjimky, k poměřování dojde.
Pakliže mám svého psa, z nějakého důvodu nesnášenlivého vůči jiným psům, s košíkem a přijde k němu na volno jiný pes (dosud hodný,mladý, co přeci nic nedělá...) a můj na něj vyjede, může se pořádně vytočit a bez náhubku není nijak jištěnej. A dovětek po takový akci alá - jéééé, tohle on ještě nikdy neudělal..... si nemusim fakt zkoušet na svym psovi, navíc za vlastní prachy...

Takže osobně jsem pro náhubkovej cvičák!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2012 09:04 Žena vojpesta [208] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: petrab
Fotka k příspěvku Zko Beroun
mám zde přátele je to pro nás relativně blízko asi 15 km
Psí školka -netuším co znamená v berouně máme 6ti měsíční kurz pro štěňata
hrát si zde samozřejmě mohou máme u cvičáku veliký Jabloňový sad oplocený
kde se hraní žádné meze nekladou
Náhubky jsou na uvážení každého psovoda (agresivní jedinci)
pokud ho pes nemá je výcvikářem upozorněn,a máme odkládací kotce
sportovní kynologie,Agility
ano nároďák,Ipo,agility,různé memoriály a sranda mače
hostovačky bez problémů
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2012 19:51 Muž jajaapaja [218] - TeriéřiRe: petrab
Cvičák máme v miroslavi svůj.
Cvičíme povely a překážky.
Psí školkou není.
Chvílku si pejsci hrajou.A pak se jde na cvičení.Pak si zase hrajou.A nakonec jsou to agility.
Náhubky používají pouze psi agresivní.
Z napadání nemáme problém.Zkoušky na našem cvičáku neprobíhají.V brzké době by jsme měli začít budovat nový.Teď ho máme spojenej se střeleckým kroužkem.Je to bejvalá střelnice.Což nám dost vadí.Protože pokud probíhají střelby tak se s pejsky stěhujem na letiště.Kde je velkej prostor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2012 10:24 R Žena petrab [10528] - foto, veterina?
Kam chodíte u Vás na cvičiště, jak často, jak dlouho?
Jaký cvičák upřednostňujete? Co se Vám na cvičišti líbí a co ne a proč?
Je zároveň psí školkou?
Mohou si na něm psi hrát nebo tam jen cvičí?
Musí používat v prostoru cvičiště náhubky či jak je cvičiště zabezpečeno proti napadení psů mezi sebou?
Jaký výcvik Váš cvičák provozuje?
Koná pravidelně nějaké zkoušky?
Jsou na něm možné hostovačky?
Který cvičák se Vám neosvědčil a naopak?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.02.2012 12:47 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Katy
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2012 12:11 Muž jajaapaja [218] - TeriéřiRe: Katy
No to joi asi by jsi musel na cvičák sebou brát jeřáb, smich :) :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2012 23:58 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: petrab
smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2012 23:04 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Katy
smich
SAPHIR: Hmotnost: 25 kg
EGON: Hmotnost 40 kg
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2012 23:01 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: petrab
Já už vidím, jak Safajze zvedám na kšírkách smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.01.2012 22:58 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: jajaapaja
JACK: Hmotnost: 7 kg ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2012 22:49 Muž jajaapaja [218] - Teriéři
No a já cvičím mýho Jacka na kšírách.Poslouchá a ovládá se lépe jak na obojku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2012 22:37 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Katy
Katy napsala: Všechny výcvikové pomůcky mohou být dobří sluhové, ale i zlí páni palec !
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2012 22:36 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: petrab
No jasně, já měla na ruce jak obojek se sílou "2"=střední, tak se sílou "7" mírný. Já tyhle detaily moc neřeším, beru to jako jasnou věc :-) ale pro ostatní je to dobrá poznámka.
Já se nestydím za to, že jsem používala/používám ostnáč. Opět - než abych například u obran psa tlačila řetízkem (a že to bolí opravdu hodně, doporučuju vyzkoušet na ruce nebo noze), raději mírně cuknu ostnáčem, který je daleko bezpečnější a udělá větší službu. Rozdíly jsem vyzkoušela na nohách, takže vím, o čem mluvím. Nedám psovi něco, co sama nevyzkouším..
Ale tak ono je to vše jen o používání mozku :) Všechny výcvikové pomůcky mohou být dobří sluhové, ale i zlí páni palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2012 22:26 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Katy
Katy napsala: je to takové zabrnění, které při správném použití není použito víckrát než 3x palec

Ovšem je nutno koupit dobrý model, neb na jednom např. impulz 1 není cítit v podstatě vůbec a 2 zabrní zcela lehoučce, zatímco na jinym je dvojka už na úrovni pětky toho prvního. Ale to je na jiný vyprávění.
Zmínka o počtu 3x je přesná, jen je nutno zmínit, že pejsek to po určitý době zkusí znovu, i když pokaždé se intervaly prodlužují, i na dlouhé měsíce. Každopádně neradno podceňovat zviřátko - když obojek nemá, né že by to, němá tvář, nepoznalo.........

Jinak osobně nemusim ostnáč, i když byli i tací, kde jeho použití bylo nezbytný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.01.2012 18:29 Žena HOUP [1532]
A CO UZDIČKA---POKUD ŠTĚŇÁTKO MOC TAHá ..TADY TO POMOHLO UŽ DVĚMA PEJSKUM O KTERýCH VÍM ---JE TO KUS OD KUSU TO VÍM TAKY JÁ JEN TAK ---JESTLI BY TO TŘEBA NEBYLO NĚCO PRO VÁS...

jinak já malou cvičila vždy kde pejsci nebyli a bez vodítka nějak nám to šlo samo ----je fakt že nejdřív jsme cvičili doma a pamlsek a chválení bylo na pořadu dne to je jasné--já myslím že každý musí sám najít sounáležitost mezi sebou a pejsánkem štěňátkam...a nejduležitější je důslednost a vytrvalost ... ;-) --tohle není poučovaní to jsem jen vypozorovala v okolí :-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.01.2012 18:28 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: petrab
naprostý souhlas.. radši jednou pořádně než po ždibíčkách celý život.
Ad EO - mám na něj stejný názor: například, kdybych si měla vybrat, jestli dám v lese pesanovi stopovačku (a že ji fakt nosil!) nebo EO, už bych si vybrala EO (ale nepotřebuje ho, je ovladatelný). Totiž zlomený vaz při zamotání stopovačky nebo zastřelení myslivcem je daleko horší než impuls - a ten, kdo ho měl někdy na ruce, ví, že je to takové zabrnění, které při správném použití není použito víckrát než 3x palec

Při špatném používání je i obyčejný obojek či kšíry zlo! A to daleko větší než EO či ostnáč X-) Ovšem, jak říkám, nesmí být člověk *** :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   19.01.2012 17:06 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Petra123
Petra123 napsala: Tak to pak jo. Já spíš měla na mysli to, když má někdo psa na stahováku (připnutém za stahovací kroužek) a škube se psem hlava nehlava, místo aby ho nejdřív pořádně naučil chodit u nohy. Myslím, že takových lidí se totiž najde dost.
Ale o hodně víc mi vadí EO, což už je zase něco jiného.
Jinak k tomu výcviku: Myslela jsem klasickou základní poslušnost jako je přivolání, odvolání, odložení. :-)

Každou výcvikovou pomůcku lze zneužívat a nebo ji používat zapojením mozku a může se hodit, má-li člověk dostatek zkušeností. Ať jde o stahovák a nebo EO aj.
Ti, co budou tyto pomůcky využívat k trestání psa či tupě škubat se psem hlava nehlava, aniž psa předtím něco naučí bylo, je a VŽDYCKY bude dost (navíc jde přeci o pohodlnost!!!).
Každopádně bych lhala, kdybych tvrdila, že jedno větší SPRÁVNÉ škubnutí může zajistit mnohem víc, než padesát pidi midi škubáníčka, zvlášť jedná-li se o zvíře velmi divoké nebo míň či víc již zkažené.
EO nebudu rozvádět, je-li v rukou zkušeného člověka a má-li být použito např. k záchraně psa, nemohu proti němu vůbec NIC namítat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2012 16:52 Žena Petra123 [461] Re: Katy , Re: petrab
Tak to pak jo. Já spíš měla na mysli to, když má někdo psa na stahováku (připnutém za stahovací kroužek) a škube se psem hlava nehlava, místo aby ho nejdřív pořádně naučil chodit u nohy. Myslím, že takových lidí se totiž najde dost.
Ale o hodně víc mi vadí EO, což už je zase něco jiného.
Jinak k tomu výcviku: Myslela jsem klasickou základní poslušnost jako je přivolání, odvolání, odložení. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   19.01.2012 16:43 R Žena petrab [10528] - foto, veterina – obojky
Tak k obojkům já:
V podstatě se shoduji s názorem Katy (krom toho,že já znám iks lidí, kteří, bohužel, prvoplánově záměrně či nevědomky na stahování obojek zapínají a to i s flexi vodítkem).
Jednořadý stah. řetízkáč na zkoušky je povinný, byť nepřiplý na stahování. To je bez komentáře (mmch. na krátkosrstých plemenech je krásný, není-li ošoupaný a zrezlý případně....).
Dvou či víceřadý obojek je sice fešný (opět zvlášť na krátkosrstých hafanech),není stahovací (pakliže není psovi malý), ale psům s delší srstí škube chlupy, jak se třou řady oček o sebe.
Kožený stahovací případně nylonový či látkový se nikdy správně nevrací, když už se vůbec vrací, i když je v případě stahování karabina vodítka zacvaklá správně, resp. je správně nasazený obojek (Katy napsala: …řetízkový obojek se navléká na krk vždycky stejně :) Jde jen o to, za který kroužek zapnu vodítko. v ČR předpokládám tak, že pes má chodit u nohy levé)- vždy, aby řetízek s očkem na karabinu směřoval na pravé straně zhora dolů! A je to přímo depilátor krku. To je však i klasický jednořadák zaplý na stahování.
Proti správně používanému jednořadovému řetízku nemám zcela nic.
V případě využití nepodmíněných a podmíněných podnětů a reflexů u již dobře vycvičeného psa musím zmínit velkou výhodu pouhého zacinkání (či jak ten zvuk nazvat) řetízku v počátku tahu v případě přepnutí na stahování. Takže když odmyslím tedy korekci, dobře vycvičenej hafoš stahovák na vodítku ani nepocítí (jde-li u nohy), neb se mu ani nehne.
Navíc, kdo u psa, který je notorický plavec, zažil HOT SPOT po koupání s obojkem, nedá na úzkej řetízkáč dopustit!!!!
Rozhodně milovníkům řetízkáčů doporučuji nosit obojky dva, i nějaký širší látkový či kožený, to když by chtěli držet psa za obojek na krátko, zvláště, když moc neposlouchá a nechtěj mít řetěz zařízlý do ruky.
Co se týče postrojů, když odmyslím zdravotní důvody či jejich prevenci u psů neposluchů, pak musím říci, že je-li postroj správně používán, pak neb pes nemá šanci zabrat všema čtyřma, mnohem lépe se udrží, než když rve na vodítku s obojkem a i pán mnohem těžší má hodně co dělat. Používat ho ale při výcviku je holý nesmysl, protože zcela ztrácí smysl, který má právě obojek.
Já osobně nasazuji postroj rovněž jen u obran, tahu či procházím-li se mezi stádem jelenů nebo houfem koček, zvláště na ledu a místo výcviku psa se na procházce věnuji drbům s jiným pejskařem, právě proto, abych nehodila za hafanem šipku, zvlášť, když venčím toho, co pomalu v životě neslyšel jediný povel.
Nakonec musím zmínit ty pesany (a není jich málo), kteří jsou zcela nevychovaní. Tah způsobuje zas jen tah. I přes chrčení a dusení se! Ti, co z obojku záměrně couvají a nemají-li ho na krku zařízlý do masa, není-li po ruce postroj, se ze stahováku nedostanou. O těch tady ale není řeč….
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.01.2012 16:07 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: Petra123
Tak ono záleží na každém a taky záleží, co si kdo pod pojmem "vycvičit" představí. Někomu stačí sedni, pac a někomu jsou i základní zkoušky z výkonu málo :-) . No a poněvadž je na zkouškách "jednořadný řetízkový obojek na nestahování" (tak nějak je to v ZŘ) povinný, nevidím důvod, proč jej nepoužívat při nácviku ano
A třeba mému pejsáčkovi by široký kožený rval chlupy hmm . To se dokonce povedlo majitelům Safírkova syna - nějaký chatrák jim doporučil právě kožený obojek a bobek Ježeček přijel na výstavu s vyšisovaným krkem :-( . Tak krásný pes a bohužel - samčí znak belgičáků byl ten tam:-( saphir-zealous.wbs.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2012 15:37 Žena Petra123 [461] Re: Katy
Na výcvik pouze řetízkový obojek. palec
No, tak já myslím, že pes se dá vycvičit stejně dobře i bez řetízkových obojků (nebo elektrických obojků a podobných pitomostí, které mi přijdou jako úplně zbytečná buzerace), ale to už je každýho věc.

Tak "stahovák zapnutý na nestahování" je trošku nonsens, protože řetízkový obojek se navléká na krk vždycky stejně :) Jde jen o to, za který kroužek zapnu vodítko.
To vím taky. :) Jenže jsem to myslela tak, že mu ho prostě přetáhnu přes hlavu, ale nepřipínam vodítko, jinak že řetízkáč nenosíme...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2012 15:07 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Tak "stahovák zapnutý na nestahování" je trošku nonsens, protože řetízkový obojek se navléká na krk vždycky stejně :) Jde jen o to, za který kroužek zapnu vodítko. Neznám nikoho, kdo by prvoplánově zapínal obojek na stahování..
Smyslem řetízkového obojku je včasná a jasná korekce - pes dobře pozná moment korekce a má šanci lépe zaregovat narozdíl od koženého obojku (ten než se natáhne, je vhodný moment pryč a pes ho ani necítí) nebo nedej Bože postroje. Postroj nasazuji pouze u obran a tahání či v případě poranění nebo jiného zdravotního důvodu.
Tolik k řetízku X-)
Jinak já osobně v běžném provozu používám nylonový polostahovák, protože se lépe nasazuje (Safí má úzkou hlavu a díky chlupům široký krk) a hlavně lépe sundává. Na výcvik pouze řetízkový obojek. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2012 10:46 Žena Terda [484] - JezevčíciRe: petrab
Ono asi taky záleží na psovi, na každýho funguje něco jinýho. Jinak o Motolu jsem psala, že vím jen z doslechu. Díky za upozornění. To se hodí. Mimochodem, když už jsme u těch cvičáků, tak na mě tuhle táta uhodil, jestli zase nechci s malým někam chodit. Jenže mě ani trochu nenanapadá, co bych vůbec mohla s jezevčíkem provozovat za aktivitu (snad krom loveckýho výcviku, protože to by stejně nikdy neupotřebil), protože mi přijde že na většinu profláklejch psích sportů není stavěnej ani fyzicky ani hlavou a chodit pořád dokola tejden co tejden v koncentrované podobě sedni/lehni atd. by nebavilo ani jeho ani mě (stačí, že to po něm vyžaduju za běžného provozu :-D ). Kdyby měl někdo nějaký nápad co bych s ním mohla zkusit jestli by ho nebavilo, byla bych ráda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2012 09:08 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Terda
Terda napsala: Samozřejmě myslím obojek. Znám lidi co řetízkáč považujou pomalu za týrání. Jakákoliv výcviková pomůcka může bejt považována za formu týrání. Řetízek je základní vybavení pejska při výcviku a víš-li jak na to, slouží perfektně.


Jinak Motol - na Plzeňský - já fakt nedoporučuju, co se týče výcviku. Vyhozený peníze, pakliže si tedy někdo nehodlá zaplatit psí školku. A: (Kšíry při výcviku mne pobavily!! smich

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Péče o psa • Zobrazeno 543x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/399-cvicak?od=1