Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Při běhání ve sněhu se dělají pejskům sněhové koule na kožíšcích

 

NápovědaFórum » Péče o psa  

+ přidat příspěvek
Při běhání ve sněhu se dělají pejskům sněhové koule na kožíšcích
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2012 10:30 Žena HOUP [1532] Re: petrab
TY BR´DO TAK TO JSEM TEDY JEŠTĚ NEVIDĚLA BOBCI MALI ONI MUSEJ BYT DVAKRÁT TAK TĚŽŠÍ :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   28.01.2012 20:31 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.01.2012 20:08 Žena TanaCh [13] - Teriéři – Kuličkám nezabráníte
Fotka k příspěvku Tami mívala loni, i s kombinézkou, na nožkách i skoro 1kg sněhu ( a to byla štěně, teď váží 2.3kg). Letos jsme pořídili dražší, ale zateplenpou s prodlouženým "bříškem", aby jí nestudilo na bříšku a HLAVNĚ s dlouhýma nohavičkama a s nápletem dole, aby to nelezlo do nohavičky. Sníh miluje a domů se jí většinou nechce ani po 40min-hodině, kdy já jsem na kost. Kuličkám nezabráníme úplně, ale je jich mnohem méně a tolik neobtěžují. Doma je rozpusíme pod vlahou vodou a packy promažeme měsíčkovou indulónou.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.01.2012 13:52 Verča – Ano, rada
Ano, i nám se to stává.Nejúčinější je, pravidelně pejskům během procházky ,,oklepávat,, pacičky.
Pokud se sníh dostane na pokožku, může vyvolat svědění, či nachlazení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2012 19:58 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: sarka
No, to je, holt nohavice, já jsem vždy u dlouh. psů, co se týkalo koulí v srsti řešila hlavně to, aby je NIC nebolelo, koule jsme nakonec rozmrazili doma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.01.2012 19:59 Žena sarka [401] Re: petrab
No jo, ale vazelína v meziprstí moc nepomůže na to, aby se pejskovi nedělaly sněhové koule na nohou. Ale dokáže výborně ochránit před agrresivní solí na chodnících.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2012 19:15 Žena Iva [341] - TeriéřiRe: HOUP
No historii plemene jsem samozřejmě nijak nestudovala. Vím jen, že původ plemene je Velká Británie. Jenom mě to prostě báclo do očí - jako že by se labík proháněl někde po drsných kanadských horách - to si jaksi neumím představit....ale asi to tak fakt dříve bylo, jsi prostě drsňačka palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2012 19:04 Žena HOUP [1532]
NO A ODKAĎ JSOU LABRADOŘI---?z Kanady neeeee? ;-) ;-) vyšlechtěni v Anglii stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2012 12:09 Muž jajaapaja [218] - TeriéřiRe: petrab
Ne jenom na jihu Moravěnky.Ale brzy tu bude Moravská poušť. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2012 11:43 Žena Iva [341] - TeriéřiRe: HOUP
HOUP napsala: no my taky nemáme problém bo(proto že) jsme plemeno kanadské

...já myslela, že jsi labradorka smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2012 09:53 Žena HOUP [1532]
no my taky nemáme problém bo(proto že) jsme plemeno kanadské kdežto naši kámoši problém mají tak jsme jim chtěli poradit ale bohužel nás nic nenapadá tedy mě nic nenadá jedině snad návleky na nožky něco jako nepromokavé ponožky ;-) ;-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2012 23:00 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: jajaapaja
jajaapaja napsal:
A mimo to tu nenapadlo ani milimetr sněhu.:-(
Taky bydlíš na Francouzský rivieře jako já?? Egon
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2012 22:52 Muž jajaapaja [218] - Teriéři
Tak s timhle mi problém nemáme ,máme kraťoučkou srst.A mimo to tu nenapadlo ani milimetr sněhu.:-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   19.01.2012 17:08 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: sarka
smich smich Vazelínu myslim na meziprstí, aby moh pes vůbec chodit (i když znám i takový, co se ani nehnou z místa, i v případě jediné kuličky na šošolce). No a nemá-li z něj být naháč, kterej z toho začne kejchat (viz rada babiček - hlavně teplo od nohou...), tak pořádný voteplovačky!!!!! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   19.01.2012 11:23 Žena sarka [401]
Buď nožičky ostříhat na hodně krátko nebo možná by pomohla nějaká šusťáková kombinézka s "dlouhým rukávem". Vazelína je dobrá na tlapičky jako ochrana proti soli, nedovedu si představit psovi natřít vazelínou celé nohy, nevím jak by to pak šlo z chlupů dolu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.01.2012 09:10 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: HOUP
Nejlépe vystříhat, případně použít např. klas. nechemickou lékar. vazelínu. Pakliže si ji ale pes nebude chtít intenzivně olizovat, čímž by se mohl způsobit pěknou dermatitidu.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2012 19:26 Žena HOUP [1532] – při běháni ve sněhu se dělaji pejskum sněhove koule na kožišcich
Jak na to aby pejsci co mají delší srst neměli sněhové koule na nožičkách --mate někdo zlušenosti? trpi tim třeba---Havanský psík-jork-pudlik-setr-a jiní

Muže to byt už po par metrech ve sněhu ..nemate figl nebo něco čim natřít nožky?---- :-(

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Péče o psa • Zobrazeno 193x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/400-pri-behani-ve-snehu-se-delaji-pejskum-snehove-koule-na-koziscich