Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

"Zbrojní pas" /nejen/ na psa? , náhubky apod.

 

NápovědaFórum » Nezbytné rady nejen pro začátečníky » Zákony, vyhlášky a daně 

+ přidat příspěvek
Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
"Zbrojní pas" /nejen/ na psa? , náhubky apod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2014 21:47 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Katka
tenhle náhubek je krásnej, vhodnej třeba na rychlý přejetí MHD, krátkou zábranu na veterině apod., ale co se týče sbírání žrádla, nefunkční, nejen že může vypláhnout vpředu jazyk a cokoliv oblíznout, ale na procházce se pejsek unaví, běhá a musí mít dostatek prostoru k dýchání, otevírání tlamičky, což zde nemá a kdyby se pásek uvolnil, pak sežere úplně všechno,
k zabránění požírání něčeho na ulici do doby, než se pes vycvičí, příp. u zvířete nedocvičeného např. v době otrav v okolí apod. mám nejlepší zkušenost se železným obojkem, volným, klidně "vyštěkávacím" (že v něm je tolik místa, že může pes pohodlně štěkat) a dolu vložit plast (např. vystřihnout kus z pevných umělohmotných desek) - tím "dolu" myslím dno - prostor u čumáku, aby se nedostal k jídlu, příp. náhubek s dvojitým dnem.
Pásek na nose na žel. náhubku je vždy dobré ještě podložit měkkým filcem

co se týče obojků, je toho více v hafici.net/forum/510 , zrovna se tam řešilo barvení srsti, dnešní, byť někdy levnější obojky, nylonové, vydrží dlouhá léta, je to dost odolný materiál, i kvalit. kožené vodítko vypodložené slabým filcem vydrží většinou také roky a roky (na krátkosrstých psech velmi pěkně vypadají)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2014 18:22 Katka – Náhubek a obojek
Ahoj potřebujeme náhubek pro štěně (4 měsíce JRT), aby nám nežral venku vše co najde když je na volno. Docela mě zaujal tenhle www.psikralovstvi.cz/… ale někdo tu psal, že neni moc dobrý. Co si o tom myslíte? nechci pro něj ten klasický kovový nebo ty co jsou přez celou tlamičku....Ještě jestli se dá vůbec sehnat tak malá velikost.

Dále se chci zeptat jaké použiváte obojky. Jsou dobré ty látkové, neodřou se nebo neošoupají? Nyní máme ze zverimexu kožený a je docela naprd, barví mu chlupy na krku...jak je má bíle tak je to vše vidět, že je to nekvalitní!!!Moc děkuji za rady a připomínky:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2014 14:47 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: anargo
jo, znám podobné týpky, no a právě ten dusící model tomuhle zabrání... Každej je mmch. svýho štěstí strůjcem, ovšem jsem silně alergická na to, když mam bejt takovýho štěstí zúčastněná já
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2014 23:27 Žena anargo [1504] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
U nás na cvičáku jsou dvě feny Rtw a ty jsou tak zlé,že bych jim ty kovové náhubky omotala ještě molitanem.Dokonce jedna druhé i přes náhubek ukousla kus ucha. coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2014 23:25 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: anargo
to je tu vidět často, hlavně v MHD, je fakt, že tu bydlí jeden kluk s pittbulicí a ta je totálně mimo, je to pro něj prej jedinej model, kterym je bezpeč. zajištěná, jak v tom dejchá, netušim, páč to má furt
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2014 23:19 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: anargo
Souhlas. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.05.2014 23:17 Žena anargo [1504] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Do obchodu k nám chodí pán s fenou labradora a ta má toto,hrůůza, vždyt v tom ani neotevře hubu,nezívne a musí se jí i špatně dýchat.někteří lidi jsou fakt vypatlaní,bych to nasadila na hubu jim.

www.zbozi.cz/…/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2014 23:15 Žena anargo [1504] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
My máme něco takového,ale ještě trochu větší a se širším páskem na čenich,pes v něm má opravdu hodně prostoru.kupuji ho v prodejně,kam donesu ten starý a řeknu že chci přesně ten stejný ano

www.zbozi.cz/…/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2014 23:04 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: petrab
smich smich smich Tos mne pobavila :-) Jestli se některé plemeno hodně odlišuje v šířkách a délkách čumáků, tak jsou to stafíci, hlavně pejskové.
Nicméně já chci teď koupit jen nějaký měkký košík, který se do stran či délky "uhne". Měl by to být spíš košík typu "aby se vlk nažral a koza zůstala celá", tedy aby mne neotravoval policajt v parku nebo řidič v MHD. Scotty není agresivní. Nicméně až Scottymu doroste hlava, tak určitě koupíme pořádný drátěný obojek, plně funkční.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2014 22:59 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Libas
co se týče konkr. košíků, určitě bych ho nekupovala na blind, ale psovi vyzkoušela, protože je to věc, která mu musí opravdu skvěle sednout a měl by v něm mít prostor na otevření tlamy, nadýchnutí se a na příp. štěkání, ale je fakt že staf. maj všichni podobný hlavy, zatímco některý jiný plemena maj dost rozdílný šíře hlavy, dýlky čumáků apod.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2014 22:55 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: petrab
No, Scotty není agresivní, spíš někdy trochu neohrabaný :-) Bojím se, že tím kovovým by pobouchal všechny kolem. Jinak z toho vybírání už jsem taky pomalu na prášky. Zítra si asi hodím korunou a co padne, to objednám a bude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2014 22:51 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Libas
záleží na tom, k čemu má košík psovi sloužit, dycky jsem jich mívala víc,
ten, co jsi dal odkaz, je pěknej, kožený a nylon. náhubky jsou dobrý u psů, kteří se projevujou agresivně, aby druhýho neumlátili, když jde o zvíře malý, může to bejt jediná rána přes páteř... Co se týče cvičáku apod., osobně upřednostňuju koš železnej a to proto, že je v něm mnohem víc místa, pes by v něm měl moct zívat, tzn. pohodlně dýchat, hlavně v létě je to důležitý i v mhd.

jinak ten náhubek na odkazu vypadá, že má snad dost úzký otvory, naše Sára musela nosit dva, páč z toho, co jsme měli, jí moh nějakej ten klofák případně vyčouhnout: hafici.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2014 09:03 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriér – Jaký náhubek
Také právě řeším téma náhubek. Scotty sice nekouše, jiné psy nenapadá, ale protože s ním začínám sportovat, chodit na cvičák a vůbec tam, kde jsou psi vzrušení a může dojít ke zvýšené agresivitě, tak jsem si řekl, že bude lepší náhubek pořídit. Přemýšlím ale nad tím jaký. Klasický kovový se mi moc nelíbí, ale všichni tvrdí, že je nejpraktičtější. To už se mi víc líbí plastový, ale taky to není ono. Nejvíce se mi líbí kožený, ale tam je problém sehnat náhubek na míru, takže jako úplně nej jsem vyhodnotil tento: www.canis-bull.cz/… Je určitě OK do prostředků hromadné dopravy či na procházky po městských parcích a podobně, jenže zrovna tyto dvě věci nějak moc nevyužívám. Zajímá mne, jestli takový náhubek bude k něčemu i ve chvíli, kdy by Scotty rozrušený např. při coursingu chtěl napadnout jiného pejska. Jasně že mu dá ránu, ale určitě menší než drátěným košem. Může ho však přes tento náhubek kousnout?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.05.2014 11:48 Lucia – Náhubok
Náša fenka vlčiaka nosí náhubok vždy keď ideme do mesta na prechádzku istota je guľomet. Najprv sme mali nylónový náhubok, ale potom sme ho vymenili za kožený v ktorom vyzerá naozaj pekne. Celkom slušný výber majú u Lili www.chovatelske-potreby-lili.eu/…/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2012 08:34 Žena HOUP [1532]
ale na výstavu si můžeš zajit i s pjskem bezpairovým jen musí byt očkovaný--a sebou musíš mít očkovací průkaz....určitě ti někdo tady poradi co si maš sebou vzít já být tebou tak tam zajdu tak nějak jak se výstava ukončuje to už je u stánku míń lidí aspoň u nás v Ov to tak je ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2012 22:28 Muž prasan [897] - TeriéřiRe: Terda
nahubky-pro-psy.heureka.sk/…/
www.vsetkoprezvieratka.sk/…/
www.chovakva.eu/…
Ak budeš zháňať tak sa pýtaj na veľkosť XS čo je pre jazvečíky cca 14cm na dĺžku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2012 21:37 Žena Terda [484] - JezevčíciRe: HOUP
Tak v Praze určitě nějaký výstavy budou, ale jelikož máme pesana "Bezpapíráka von Podvraťáka", tak to jde tak nějak mimo mě. On zas tak malej čumáček nemá, jako karáličí, ale prostě ho má relativně hubenej a krátkej (na jezevce) a košíky co jsme potkali většinou byly velikostně tak na vlčáka a víc anebo naopak maličkatý jak pro čivavu (kožený páskový), dokonce jeden pro mopslíka jsem viděla. Ten nyloňák jedinej seděl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2012 18:59 Žena HOUP [1532]
MOŽNÁ NA VYSTAVĚ--TAM BY MOHLI BYT RUZNé velikosti nemíváte ve vašem okolí psí výstavy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2012 16:39 Muž prasan [897] - TeriéřiRe: Terda
Moja kámoška resp.jej otec chová jazvečíky(tie králičie) Otec pochádza z chovnej stanice Furkota.Matka neviem.No k veci.Tiež bol otec strašne maličký a košík sa im podarilo zohnať.Bohu žiaľ netuším odkiaľ a s kámoškou nie som momentálne v kontakte.Ten košík (kovový) bol niečo málo väčší ako držiak korku pri šampanskom.Takže sa také vyrábajú akurát zriedkavejšie.Treba si pýtať kontakt v predajniach a kontaktovať priamo výrobcu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2012 16:14 Žena Terda [484] - JezevčíciRe: petrab
Děkuju za odkaz. Hold budu průběžně pokukovat po chovatelskejch potřebách a třeba ulovím, do tý doby bude muset přežít s nylonovým... třeba než seženu kovák přestane dělat kraviny. :-| Někdy si říkám, proč musím mít takovýho atypickýho a blbě narostlýho psa... Sehnat na něj cokoliv od kabátku na zimu po ten náhubek je kolikrát úkol hodný antického hrdiny :-D
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   24.02.2012 11:29 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Terda
Fotka k příspěvku Kovový náhubky se dělaj na malý psy, ale nemaj je všude a furt. Existujou i pidi midi na krysaříka třebas. Nejlepší je nechat si vyrobit náhubek pro psa na míru, pakliže nemá běžný rozměr, je trochu dražší, ale není to záležitost na chvilku, ale většinou už na furt, pakliže ho neztratíš.

Na jezevce např.
www.mamejeradi.cz/…

Pakliže dáš psovi kov. náhubek, VŽDY je lepší si ho sama podšít, zvlášť dělá-li s ním pes blbiny nebo ho nosí často. Min.(!!!!) 0,5 cm, líp 1 cm vysokým FILCEM!!!! Protože na žádnym kovovým náhubku není nikdy takovej, kterej by hned, dřív či později kůži nedřel!
Klidně osobně kvůli tomu koupim náhubek radši větší, páč prostor se všitim filce zmenší, aby měl pes dostatek prostoru k zívání apod.!

Jinak chceš-li fakt maličkej náhubek, je na obrázku! ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2012 10:48 Žena Terda [484] - JezevčíciRe: prasan
Ahoj, ještě k náhubkům... Sháněla jsem na mladýho novej a sehnala jsem jen ten nejblbější co šel - nylonovej, takovej ten co má volnej předek. Po tom co jsem prolezla snad desítky diskuzí na téma "Jak naučit staršího psa na náhubek" a všude doporučovali kovovej. To se opravdu na malý psy kovový nedělají? Navíc Bert má na jezevce poměrně "malej" čumák, takovej skoro štěněčí (úzkej po hlaďasovi a krátkej po drsňákovi). On samozřejmě dělá vylomeniny a tře čumák o zem, takže než se zklidní, protože uzná, že vztekání nemá cenu, tak ho má celej odřenej. Zajímavý je, že jak ho v lese vypustím, tak o náhubku ani neví, ale specielně u nás v ulici vysloveně hraje divadlo tone Sice to není nic strašnýho, žádný lehnutí na záda a stávka a brek, ale na odřenej nos to stačí, takže bych radši náhubek, ve kterým si nos neodře. :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2012 18:22 Muž prasan [897] - TeriéřiRe: Iva
Ja ešte doma kovový mám no ani roztiahnutie nepomôže.Na to som myslel ako na prvé.Keď dosiahla Jaime určitého veku a jej hlava nadobudla rozmer XL tak sa tento košík stal nepoužiteľný.Tu sa to nehodí,ale ak niekto chce tak darujem.Pre info o dĺžke a pod.ma môžte kontaktovať.Pomeriam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2012 12:38 Žena Iva [341] - TeriéřiRe: prasan
Tak to jsem měla se Sorbonem podobný problém, ale já musela mít kovový, kvůli cvičáku a obraně. Měl na dobrmana dost širokou hlavu a všechny náhubky ho tlačily přes líce a ty volnější zase byly široký přes čumák. Tenkrát jsem si na výstavě nechala dělat jeden na míru, byl dobrý, ale dlouho nevydržel, tak jsem pak koupila klasický v obchodě a tu část přes líce která ho tlačila mi kamoš v dílně roztáhl. :-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2012 04:46 Muž prasan [897] - TeriéřiRe: Iva
Stredný remienok sa dá podľa potreby povoliť.Išlo nám hlavne o to nech netlačí cez líca ako predchádzajúci drôtený.Inak dobrý nápad,môžem to upraviť a ten cez ňufák dať preč. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2012 18:31 Žena Iva [341] - TeriéřiRe: prasan
...a není jí ten náhubek teď malý ? Se mi zdá dost natěsno a ten řemínek přímo přes nos musí být dost nepříjemný :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.02.2012 17:49 Muž prasan [897] - Teriéři
Fotka k příspěvku Pre Jaime som si sám zmenšil náhubok pre dalmatína.(tiež krátka vzdialenosť od koreňa po ňufák)Odstránením časti remienkov viď. foto.Normálne by šiel ešte pás cez oči.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   09.02.2012 14:30 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Petra123
Psí náhubky – druhy a použití (zdroj:rodina-finance.cz/)

Kovové – v rodných velikostech zakoupíte kovový náhubek, který má kožené upínací řemínky, můžou být také speciální pro danou rasu, nebo pro psa či fenu, … Je sice lépe propustný co se týká přísunu vzduchu, ovšem reziví a lehce s ním poraní jiného psa nebo člověka.
Kovové pogumované – tyto náhubky mají nerezavějící pogumovanou plochu, jinak stejné vlastnosti jako kovové.
Kožené řemínkové – jsou vyrobeny z proužků kůže a používají se pro malá plemena, jejich největší výhoda je dobrá skladnost při cestování.
Plně kožené - mají jen dýchací otvory po stranách a jsou vhodné pro agresivní psy.
Dalším druhem jsou náhubky nylonové z popruhů - vyrábí se v různých velikostech a různých šířkách nylonu, nutno upozornit na jejich horší údržbu.
Fixační ochranný nylonový náhubek používají hodně veterináři, protože s ním sice pes může pít, ale nelze s ním ani jíst ani kousat
Plastové náhubky – je to odlehčený plast, který v zimě nenamrzá a má látkové zapínání.
Pro výcvik se používá náhubek nebo-li chomout – měl by jen používat jen zkušený cvičitel - vytváří lehký tlak na kořen nosu a krk psa
Ještě lze zakoupit například náhubek pro dostihové psy – jako whippety a další, ty se vyrábějí z materiálů kov, pogumovaný kov nebo plast



Petra123 napsala: krátkou tlamu,
www.google.cz/…


www.obojkynamiru.cz/… : www.obojkynamiru.cz/…

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2012 14:19 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Petra123
jak řikám, když jde jen o to, aby měl pes jako něco na hubě někde v autobuse a jinak nekouše, je to fuk, co mu dáš, protože lidem to stačí pohledově, nikoliv účelově, když vidim, co maj někteří na hubě někde v tramvaji,je to až k pobavení, třebas tohle

s.topkontakt.cz/…

www.spokojenypes.cz/…

nasazený tak, že snad i motýl by to psovi sundal
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2012 12:24 Žena Petra123 [461] Re: petrab
Myslíš, že by byl i tomu mýmu "vořechovi"? (Ten jak máš na RTW, tak kdyby měli menší.) Jelikož je to kříženec mops X bígl, tak má dost atypickou krátkou tlamu, nemůžu mu sehnat žádný koš na míru. Sice moc náhubek nenosíme (ale občas přece) + do MHD. Zatím jsem sehnala nějaký kovový, který mu jakž takž sedí, jenže ta spodní strana je delší, tak myslím, že ho to i tlačí...
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.02.2012 11:52 Žena HOUP [1532]
: hafici.net/fotogalerie.php… ----tak tendle je božííí--jen ve předu má málo místa musím něco vymyslet ale dík --111-pomůže --já nevěděla včera že ho Hopi už na puse měla..hihihi..jen bych ho radši koupila ve zveromexu než přes internet ---taťka mi řikal že pes má mít v hubě balon jak se mu kupuje náhubek aby mohl ten svůj jazyk vyplazit v horku ---Hopi má zatím náhubek pro kolije je ve předu dost dlouhý ale je železný a nepohodlný při cestování tak uvažuji o tomdele--------- :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2012 18:26 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Terda
no jistě, vždyť Ti to píšu, pakliže jde o to mít něco na hubě, aby se neřeklo, volnej látkáč je nejlepší
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2012 18:25 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: 111
no, radši se přesvědčim... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.02.2012 13:18 Žena 111 [526] – Petra 123
jo jo překlep když se celou dobu bavíme o náhubku tak asi ano smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.02.2012 13:13 Žena Petra123 [461] Re: petrab
Tam mělo být asi náhubkem, jestli jsem to dobře pochopila. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2012 13:12 Žena Terda [484] - JezevčíciRe: 111
Há ten se mi líbí... Myslíte, že je použitelnej i na běžný nošení, aby lidi neměli řeči + MHD? Protože k tomu plastvýmu co máme, má Bert vysloveně odpor :-| Dokud ho nesu připlej u tašky nebo v ruce dobrý, ale jak mu ho dám k čumáku, tak dělá drahoty. Navíc mi přijde, že i když v něm otevře tlamičku, tak je dost "těsnej", takže novej by stejně asi nebyl od věci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2012 13:02 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: 111
111 napsala: obojkem ??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2012 12:56 Žena 111 [526] – Houp
S tím obojkem má zkušenost Houp osobně nosila ho u mě smich můžeš ho u nás znova vyzkoušet - není doktorský a na krátko je velice pohodlný otevře tlamu i jazyk docela dost a je hlavně lehký a dobře se dá dle nutnosti vyprat palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.02.2012 11:22 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: HOUP
Asi myslíš tenhle: hafici.net/fotogalerie.php… , ty nosí naše driáčnická rtw rovnou dva, aby neměla moc velký šprycle.
Je dobrej, měkkej, hlavně ale kup větší, když má sloužit k tomu, abys někde přejela v dopravě a né k zabránění kousání, ať tam má pes prostor na zívání, aby mohl mít pootevřenou tlamu ve vedru při dýchání!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2012 07:57 Žena HOUP [1532]
nahubky-pro-psy.heureka.cz/…/

-

má někdo zkušenost s timhle náhubkem --bo my jezdíme poměrně hodně dlouho autobusem a ležet s kovovým náhubkem v něm je pro Hopi nepohodlné ..dá se aby měla pořadně otevřenou tlamu a jazyk venku --při dychání --mě připada že ten nahubek je takovej doktorskej to znamena :-) dat jen na chvíli aby při očkování doktora nepokousal pes :-) :-D
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.02.2012 23:21 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Terda
Když jsem v minulosti potřebovala, aby mi někdo na psa nešahal, upozornila jsem lidi příjemně s úsměvem, že nedoporučuju hlazení, protož pejsek chytil svrab a je fakt dost nakažlivej.
Fungovalo to dost dobře!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.02.2012 23:09 Žena Terda [484] - JezevčíciRe: 111
Se psama posledni dobou problém nemáme (Praha). Jako malýho mi Berta dvakrát napadl čínskej chocholáč, jednou jinej jezevec a jack a jednou ho pěkně prohnala boderka, která ho chtěla sehnat do houfu. Pokaždý, když byl na vodítku, jen při incidentu s boderkou byl volně. Spíš máme problém s lidmama. Malej pořád vypadá jak štěňátko, každej by ho hladil bez zeptání a on si od cizích radši drží odstup, jenže málodko je ochotnej pochopit, že hlazení od cizích nemá rád. To pak někdy lituju, že to je takovej trouba, co nekousne a jen vrhá nešťastný pohledy ať ty otrapy zaženu. Až si říkám, že mu vyrobím cedulku "Nehladit, panička kouše" :-D Jinak za sebe můžu říct, že po mě šli vždycky zásadně jorkové a čivavy, takže si myslím, že malí psi jsou obecně asi problémovejší. Možná proto, že je jejich majitelé nemaj snahu pořádně vychovávat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   07.02.2012 23:06 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: 111
Jestli myslíš koumák na sundavání náhubku, tak to mě pobavilo. E. umí udělat klasickej "kotemelec" - nacpe si hlavu mezi přední nohy až pod břicho, přirazí hlavu k zemi a košík si svlíkne. Tim chci říct, že když už má plnit náhubek svůj účel, měl by bejt nejen takovej, přes kterej prostě pes kousnout nemůže, ale zároveň dobře nasazenej /někdy stačí připnout ho maličkou karabinkou k obojku zhora za krkem, aby si to sundavači nesundali...). Taky jsem zapomněla říct, že takovej strženej kovovej náhubek z hlavy vlastního psa při případným napadení druhýho psa bez koše je v rukou dvounožce takovej železnej koš při obraně dost dobrá zbraň....(ovšem né proti čivavě... ;-) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2012 22:48 Žena 111 [526] – petrab®
Jo jo musím s tebou souhlasit jak malý tak velký. Ale jak píšeš velký pes napadne malého a kovákem by ho zabil . Ale častokrát je tomu naopak že malý napadne toho velkého a o tom se již nemluví. Časté téma a dohady vše je v ignoraci majitelů- kteří jsou nezodpovědni jak sami k sobě tak i ke psů. rozzureny a to jejich on nic nedělá to by jsem je tím tuplem nakopala do prde..neví že i ten nejhodnější pes se dostane do rvačky v cukuletu - stačí tak malí podnět a je vystaráno!A to se pak diví. Neříkám že psi musí chodit na vodítku pořád na procházce ( pokud poslechnou)- jen chci říci - když vidí majitelé dalšího psa mají si jej zavolat- zajistit aby neletěl k druhému pejskovi-a po domluvě druhého majitele zjistit zda nemá druhý pes nějaký problém- strach, agrese,....a až po očuchaní popřípadě ho pustí? To ihned obě strany vědí zda je to v poho či nikoli a tím se předejde rvačce.Jenže takto slušných psíčkařu je velmi opakuji velmi málo!!!!!!!!!!!!! Tedy u nás na severní moravě, nevím jak je tomu v jiných městech.Já mám pořád nějaký problém- zrovna včera my mého velikána napadla čivava tone je to trdlo které se neumí bránit tak jsem hafana musela nohama odrážet od mého psa aby opět neměl pokousané kulky? No a to byla ještě majitelka slušná snažila se ho odchytit a nakonec se omluvila. Ale to je ten problém kdyby poslechl na přivolání tak se to nemuselo odehrát. A tím že je hodný a nebránil se tak se čivavě nic nestalo ale bít to pes kterému se to nelíbí podstatě více- tak ho už jen packou či zubama zmrzačí!!!!!! A kdo by byl na vině zase velký pes? A k těm náhubkům pokud mohu z vlastní zkušenosti a zkušenosti ostatních pejsků v okolí doporučit velice dobrý a pohodlný prošívaný náhubek odkaz:
nahubky-pro-psy.heureka.cz/…/
Je lehký,dobře se nosí, dá se snadno vyprat( ale jak říkáš Petro- každý pes je koumák co se týče- sundávání, žraní atd).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2012 22:36 Žena Terda [484] - JezevčíciRe: petrab
Na cvičák už nechodíme... i když občas si pohrávám s myšlenou, že znova zečnem, protže by to mladýmu jedině prospělo. Jen kdybych se nebála, že zas budu jedinej exot s jezevcem. Každopádně nad ním ještě hůl s košíkem nezlomím, ještě je mladej i když štěndo už není :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.02.2012 22:25 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Terda
Zkoušej ho lákat taky v souvislosti s procházkama - jdeme ven - to je fajn- tzn. obojek + vodítko + košík, jestli chodíš na nějakej cvičák, můžeš to trénovat i tam, nebo s jinejma hafíkama, když bude mít venku víc vzruchů, líp se mu zapomene, že má vězení na čumáčku. Musí se mu to stát prostě běžnou záležitostí.
Pak je fuk, že dostane košík jednou za rok. Co se v mládí naučíš......jako když..........
X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2012 22:18 Žena Terda [484] - JezevčíciRe: petrab
Díky moc. Jsem zvědavá, jestli s ním ještě hnu, protže mi přijde, že co se košíku týče je to s ním marný (co bych vtěchto chvílích dala, za menšího paličáka). Ale za maso by metal kotrmelce, tak by to mohlo fungovat :-). Neptala bych se, ale jednou se mi stalo, že mi kolemjdoucí vynadal, že ho vodím bez košíku, když jsem se ohradila proti hlazení bez zeptání a tahle debata mě nakopla stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.02.2012 22:16 Žena Iva [341] - TeriéřiRe: Terda
Látkový košíky jsou k ničemu, přes něj totiž klidně pes kousnout může - viděla jsem to v praxi. To už spíš ty plastový, ale nevím no, já jsem zastánce klasických kovových. Na druhou stranu jak píše Petra může velký pes malého i tak pěkně zranit.
Pes se na něj učí úplně stejně, jako na obojek, či vodítko. U mě náhubek patřil k běžné výbavě psa při venčení a pes na něj reagoval radostí a sám se do něj dokonce i cpal, protože věděl, že když chytnu do ruky obojek nebo náhubek - jde se ven !b hop Stačí pozitivní motivace a náhubek pak bude pro psa takovou samozřejmostí, jako obojek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2012 22:06 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Terda
Fotka k příspěvku Je tu řeč o tom, že všichni psi by nosili košík, tedy né že jeden jo a druhej ne. Každopádně de**ové jsou všude, takže občas by se mohl vyskytnout bezprizorní pes, který by koš neměl a někoho napadal, není to běžný, rozhodně by to běžný bejt nemuselo, kdyby to bylo postihovaný, což ostatně polemizujeme v tomhle tématu.
Velkej pes, kterej napadá malý, by měl mít košík látkovej, aby malýho psa neumlátil. Pes nosící kov. náhubek pravidelně se s ním naučí manévrovat i ve rvačce, navíc se nestane, že by ho jiný pes pokousal do čumáku. To, že nemůže nic sežrat, je nesmysl, pakliže se nejedená o velký kusy a nemá ve dnu papundekl (mmch. ten, kdo dává košík kvůli požírání výkalů na ulici by měl mít s sebou náhubky dva a igelitku, zvlášť chystá-li se na delší tůůůru smich ). Náhubek je výborná ochrana před pokousáním psa přes plot do čumáku. Takový dvoření se u plotu dámě nemusí vždy dobře dopadnout..... (viz foto)
Na náhubek je nejlépe navyknout psa už od štěněte, kdy si na vše lépe zvyká. Formou odměny je to otázka kraťoučká. Je to jako s obojkem. Navíc náhubek psa nikde neškrtí. Navíc se pak později netraumatizuje pes v MHD, při některých zkouškách, tam, kde je košík povinný či kdyby náhodou došlo k nějaký novele ...(ale neboj, určitě nedojde, resp. já se toho jistě nedožiju...).
Při nácviku nošení koše nacvičuj zásadně formou pozitivní motivace a velkýho množství pamlsků, odreagováním psa na to, co ho zajímá a žádný humbuk při jeho scénách.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2012 21:52 Žena Terda [484] - JezevčíciRe: DaD
Ono to má, ale i stinnou stránku. Babi vyprávěla, že nějaká její známá dávala svý čubině náhubek, aby něco nesežrala a aby lidi neměli řeči, že velkej pes běhá na volno bez košíku. Pak jí napadl cizí pes, nemohla se bránit a dopadla hůř, než, kdyby ho neměla :-| Jinak já si nedovedu představit, že bych malýmu dávala košík na každou procházku(i když proti nim v zásadě nejsem)... I přes mojí snahu ho na něj naučit a zvyknout, dělá "mrtvýho psa". V MHD to jde, ale na procházce by se radši nechal usmíkat, než by udělal krok. Tu otázka na zkušené pejkaře(trochu mimo mísu): Byl by řešením třeba látkovej náhubek (mám na něj plastovej), či lépe řečeno, má cenu se s ním ještě pořád "prát"? :-( O podobným problému jsem slyšela od více lidí, že dávali pesanovi košík od mala, ale pes vždycky udělal mrtvolu a už s ním nehli, tak by mě to zajímalo, co s tím.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Nezbytné rady nejen pro začátečníky • Zobrazeno 510x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/413-zbrojni-pas-nejen-na-psa-nahubky-apod