Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

"Zbrojní pas" /nejen/ na psa? , náhubky apod.

 

NápovědaFórum » Nezbytné rady nejen pro začátečníky » Zákony, vyhlášky a daně 

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 2 Žádná další stránka   1  
"Zbrojní pas" /nejen/ na psa? , náhubky apod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2012 21:18 Žena DaD [745]
Za ty náhubky bych se přimlouvala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.02.2012 20:53 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
Milena napsala:
Takže kvůli některým nezodpovědným de..... bude většina vychovaných psů odsouzena k celoživotnímu nošení náhubků????

Děkuj bohu, že bydlíš tam, kde je většina psů vychovaných. Věř, že takových míst není zas až tolik!

Milena napsala: ...... abych jí mohla hodit míček! .
Já mám psa notorického aportéra, připadne mi, že už skoro 10 let ani neumí chodit jinak, než s hračkou v hubě. V případě, že by náhubky museli nosit všichni psi, aby mi nemohli potrhat psa mého, pak bych i tomu svému ráda dávala náhubek. V podstatě totiž nevidím jiný způsob, jak zabránit tomu, aby mi jinej pes pohryzal toho mýho.
Bývala jsem silným odpůrcem náhubků. Negativníma zkušenostma se však názory mění.

Terda napsala: někdy to bez něj nejde, když je pes agresivní ............
No a o tom to je! Za jedno někdy osobně raději furt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2012 12:56 Žena Terda [484] - JezevčíciRe: Iva
Tak zrovna za tvrzení "On je jinak hodnej a nic nedělá..." bych nandala náhubek páníčkovi tone Zvlášť když momentálně ten "hodnej" jde po mě nebo mým psovi a nejlépe ne poprvé. Jinak náhubky taky nemám ráda a Bertovi ho dávám jen do MHD nebo do vlaku, když ho nevezu v batohu. Ale je mi jasný, že někdy to bez něj nejde, když je pes agresivní nebo je to "popelnice" co na co přijde, sežere.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2012 12:25 Žena Iva [341] - Teriéři
No právě, je to spíš fantas, protože by to odnesli i ti poctiví a hodní a výjimky by se asi těžko stanovovaly. Na druhou stranu se ale hodně stává, že pokouše i ten zdánlivě hodný pes - když jeho páníček pak tvrdí "ale on je jinak hodný, nikdy nic takového ještě neudělal...." Myslela jsem to spíš tak, že by to bylo něco jako prevence, jako když třeba my lidé se musíme povinně preventivně uvazovat v autě. Hlavně mě spíš ale pak napadlo, že by to nebylo technicky možný, dát náhubek všem plemenům, včetně štěňat. Ale kdyby to nějak šlo vymyslet, ráda bych na to klidně přistoupila i když mám "jen" jorkšírky. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2012 09:39 Žena HOUP [1532]
Já můžu napsat jen todle ---já náhubky nemám ráda ale chápu že v hromadné dopravě musí byt ...u nás klem dokola nasazujou lidi nahůbky pejskům když něco žerou ne aby někoho nepokousali ---------pokud by moja Hopi začala pejsky kousat tedy napadat tak bych začala asi cvičit aby se to nedělo a ano náhubek je k tomu stvořen aby pomohl takže já ho používam jako pomůcku ---nevím jestli je to chyba nebo ne .....ale paniček by měl vědět mám psa co je pro druhé nebezpečný tak mu náhubek dám --i třeba čivavě --- ale proč by měli mít pes náhubky furt to ne to se mi nelíbínoznám par lidi co tim psy vlastně tyraj bo maj ten náhubek tak narvaný na čumáku že nemůžou ve vedrech ani pořádně dýchat :-( ono je vlastně hodně TĚŽKÉ NĚCO VYMYSLET ABY TO MĚLO HLAVU I PATU stydim ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2012 05:37 Žena Milena [1577] - TeriéřiRe: petrab
Už se vidím, jak chodím nějaký ten kilometr se Sissinou na vodítku a s náhubkem někam na cvičák, abych jí mohla hodit míček! Až tam dojdu, zavolám si rychlou, protože při současném zdravotním stavu zkolabuju. ne
Takže kvůli některým nezodpovědným de..... bude většina vychovaných psů odsouzena k celoživotnímu nošení náhubků????

Znám spoustu "přátel psů", kteří by využili každé příležitosti k udáním, pokud by jim někdo takovou možnost dal. Beru - li tedy takové úvahy v potaz, spousta starých lidí, pro které je pes jediným společníkem a terapeutem v jejich samotě by se psa musela vzdát, nebo si pořídit vždy jen starého klidného pejska, který už jen klidně kráčí u nohy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.02.2012 00:16 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Iva - povinný a pro všechny!
Nemysli si, že by výrobci košíků nevymysleli pro každý plemeno a velikost min. dvacet kousků různejch druhů - pruhovaný, kytičkovaný, průhledný, stříbřitý, úzký, široký, bystrozraký,........ O to strach tedy nemám. ;-) A štěňata? Spolu s obojkem kryt na čumák.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2012 00:06 Žena Iva [341] - Teriéři
A jsme zase u náhubku. Já bych zkrátka zavedla náhubek jako povinný a pro všechny ! Malí, velcí i hodní psi by je zkrátka museli mít a byl by klid. Jenže ani to udělat nelze. Štěněti ho asi hned dávat nebudeme, takže kdo by stanovil a následně zjišťoval a prokazoval věkovou hranici ? A hlavně jak by se řešili molosy ? Třeba takový mopslík, nebo moje Terrynka - s ohrádkou od šampusu na nose smich ......už mě zase chytá fantas :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2012 22:41 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: 111
111 napsala:
Pokud by pes tuto zkoušku nezvládl ani potřetí- musel by majitel tohoto psa dodržovat striktně pravidla- vodítko, náhubek!
u tohoto by mne zajímalo, jak by se do vykonání, resp. nevykonání třetí zkoušky zabezpečilo, aby tento pes nepokousal jiného psa, když do té doby by vodítko a náhubek mít nemusel...... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.02.2012 15:15 Žena janisa [273] Re: 111
Takhle by to bylo nejlepší. Všichni psi by se měli krásně palec potlesk
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.02.2012 21:42 Žena 111 [526] – POŘÍZENÍ PSA
POŘÍZENÍ PSA- NEJDŘÍVE BY KAŽDÝ ČLOVĚK KTERÝ CHCE MÍT PEJSKA MĚL OPRAVDU PROJÍT PSYCHOLOGICKÝM VYŠETŘENÍM! Posléze by se měly dělat spešl pohovory z odborníky na volbu plemene. Po vybrání vhodného plemene( malý či velký pes) apsolovovat základní zkoušky poslušnosti- přivolání, odvolání atd. A také by bylo nutno každý rok či dva přezkoušení každého psa. ( tak jak je tomu u pracovních psů- vodící asistenční, canesterapeutičtí, policejní, záchranářští atd) Hradilo by to město. Je opravdu jedno jaké plemeno to je záleží na komunikaci psa a psovoda. A ta má být jak u mladých majitelů či seniorů! Pokud by pes tuto zkoušku nezvládl ani potřetí- musel by majitel tohoto psa dodržovat striktně pravidla- vodítko, náhubek! To by bylo sankciováno a sledováno mnohem více než je tomu dodnes.!!!!!! To by se překrásně venčilo:-)))))))))))))))))))))bez nervů- které prožíváme díky volně pobíhajících psů a nezodpovědných a ignoranských majitelů. ale to je pouze moje přání a hudba budoucnosti hmm ale řekněte nebyla by to nádhera?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   04.02.2012 18:41 Žena Milena [1577] - TeriéřiRe: petrab
Taky bych chtěla udělovat tresty za špatné zacházení se psy! A začala bych takovýma "blbostma", jako je nechat dítě smýkat za sebou štěně na obojku a vodítku a podobně.
Teď, v těchto mrazech, bych nechala třeba majitele pejska v domácím odění (tričko a trencle) uvázaného u obchodu a čekat na pejska, až si vybere a případně zdrbne s jinými psy! potlesk

Škoda, že jsou to jen moje představy. :-| :-| rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.02.2012 18:36 Žena Terda [484] - JezevčíciRe: Iva
Myslím tady by se vyřádil asi každý, kdo má ke zvířatům vztah. ;-) A taky by to chtělo aby společnost přestala psy dělit co se výchovy týče na "Velký" a "Malý" (Jakože velký jedině vycepovanej s náhubkem na vodítku a malý si můžou dělat co chtěj) protože už jsem se setkala s lidma co by mě byli pomalu schopný obvinit z týrání a že pejskovi nic nedopřeju, když po ňom chci pár jednoduchejch pravidel (který pobere i ten jezevčík, co jinak není přeborníkem v učení se povelům) jako je ve městě jít u nohy, na volno držet směr a nezdrhat za zajícema, nervat se a nevcházet do silnice dřív než řeknu já (Prostě aby nebyl nezpečnej ani sobě ani okolí). Protože, kdybych to samý chtěla po vlčákovi, nikomu to divný nepřijde a naopak to bude považováno za málo :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2012 18:06 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Terda
No, řikám, odborníci! Učitelé by se smát neměli, i kdyby si to i mysleli, maj z toho přeci prachy!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2012 18:02 Žena Terda [484] - JezevčíciRe: petrab
To se nesmáli ti učitelé, ale majitelé ostatních psů vesměs vlčáků, kolií a bulíků. Byli jsme tam s Bertem za exoty...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2012 17:57 Žena Iva [341] - TeriéřiRe: petrab
No právě, ale bylo by fajn, kdyby něco takového šlo udělat, nebo alespoň ty zákony na ochranu zvířat nějak zpřísnit. Už si úplně představuju, jak bych (třeba já :-D ) seděla v čele soudu a hlásala "obžalovaný se za špatné držení psa odsuzuje na....."
....by asi byly plný kriminály smich .....pak už jedině poslat na galeje...na Sibiř...bo na Mars ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2012 17:46 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Terda
patrněs narazila na cvičák s odborníkama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.02.2012 17:45 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Iva
nereálný je naprosto cokoliv, co by zaručilo ochranu vlastního zvířete před zvířatama jiných lidí, takže je celkem fajn vymejšlet, co všecko by se dalo, mělo, chtělo, ....
..... a úplně nejvíc bych se vyřádila na určování výše trestů a kdyby se zavedli hustý fyzický pro lidi, kvůli kterým jejich pes způsobil škodu jinýmu (o týrajících lidech nemluvě), to by bylo pošušňáníčko!, v tom bych se dovedla vyžívat kompletně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2012 17:43 Žena Terda [484] - JezevčíciRe: petrab
petrab napsala: navíc povinnost základního výcviku (Z C E L A K A Ž D E J P E S lze vycvičit)

Tak tohle by si měli přečít ty, co se mi smáli, že jsem chodila na cvičák s jezevčíkem, abych zjistila jak z nevycválanýho psího puberťáka vychovat aspoň trochu normálního psa fungujícího v běžným provozu :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2012 17:33 Žena Iva [341] - TeriéřiRe: petrab
Máš pravdu ano , ale je to nereálné. Jedna věc je našprtat se "testy" a druhá věc je praxe. I u řidičáku na auto dělám jak testy, tak i jízdy, to samé u zbraně. A tu praxi si právě jaksi u psa neumím představit, jak by to mělo probíhat ?
Ale jinak též zcela souhlasím, i já bych se v zákonech dokázala hoooodně vyřádit !
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.02.2012 16:57 R Žena petrab [10528] - foto, veterina – co na to já
Tak zbrojní pas, jako píše Milena - před pořízením psa - i pistol si můžu pořídit až po tom, co projdu testama, a tyhle testy by byly zároveň jakýmsi řidičákem, následoval by nákup psa se závazkem se o něj starat - asi jako když si pořídim dítě, tak rovněž jaksi převážně nemůžu říct - hele už mě neba, šup s nim do útulku a navíc povinnost základního výcviku (Z C E L A K A Ž D E J P E S lze vycvičit) a z toho plynoucí další opatření jako povinnost nosit náhubek a jaký typ u určitých psů, povinnost mít vodítko apod. dle ovladatelnosti atd.
Osobně bych se v zákonech hooodně vyřádila, protože NIKDO a NIC mi zde nezaručuje ochranu mýho psa před jinýma a proto bych byla ochotna udělat cokoliv, aby tomu tak bylo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2012 13:44 Žena Iva [341] - TeriéřiRe: Milena
Jasně že před pořízením psa, ale jak ? Jak prokáže, že dokáže zvládnout, socializovat a vychovat dospělého psa, když ho vlastně ještě nemá ?
A jak píše Terda, když pak přezkoušení nezvládne, co potom ?
Já bych byla pro spíš zpřísnit odpovědnost za svého psa, což by bylo povinné čipování (pouze 1 majitel=dospělá osoba) a nasadit takové tresty, že by si to pak každý hoooodně rozmyslel, zda na pořízení si psa vůbec má.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.02.2012 13:19 Žena HOUP [1532]
proč by muj pes musel mít rad všechny psy na mě je abych ho k těm psum nepouštěla --nebo proč by měl mít rad i všechny lidi holt mu ti lidi nevoní --tak co ale já vím co a jak a jak zabránit aby se můj pes k těm lidem a k těm pejskum se nepřiblížil ---tady jde o to poznat svého psa ---- stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2012 12:48 Žena Terda [484] - JezevčíciRe: Milena
Teď se nabízí otázka, co by bylo se psem, když by majitel měl řádnej pas na držení psa, chodil s ním třeba i na cvičák, věnoval se mu a u zkoušek by pes z nějakýho důvodu neprošel? Odebrat a strčit do útulku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2012 12:16 Žena Milena [1577] - TeriéřiRe: Iva
Zbrojní pas na psa by se měl dělat před pořízením psa! Teprve po získání pasu by si mohl člověk psa pořídit. A následně by se měly dělat zkoušky se psem - přiměřené temperamentu plemene a velikosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2012 12:08 Žena Iva [341] - Teriéři
Škoda, že ten zbroják udělat nelze :-( , taky bych byla všema deseti pro ano Ale už si umím představit, co potom s těma psama, co by neprošli ? Když by totiž ten majitel ty "zkoušky" neudělal, psa by se tedy musel vzdát - a co pak s ním ? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.02.2012 11:57 Žena Terda [484] - JezevčíciRe: HOUP
Já bych se právě zborjního pasu u Berťase bála. Už jenom proto, jak se mi choval na cvičáku... při trénování přivolání se ostatní psi rozeběhli, hráli si a pak se vrátili ke svým pánům. Bert se ode mě odmítal hnout na krok, táhl se za mnou jako ocásek, zatímco venku se po vypuštění chová normálně, čuchá atd. Jen s cizíma psama se kamarádit většinou nechce. S takovýmhle vybzíklým troubou bych mohla na jakýkoliv zkoušky poslušnosti zapomenout i kdyby jinak poslouchal jak hodinky. A tomu jsme na hony vdálený, podle mě, i když kolemjdoucí se mi občas snaží vnutit opak. Zároveň si ale myslím, že pokud by se uzákonilo, že pro držení nějakýho plemene jsou povinný zkoušky, tak by to mělo platit pro všechny. I pro ty malý. Protože pak nedejbože nějaký dítě napadne dítě kokr/jezevec/labrador a byl by z toho hon na dané plemeno a ciráty typu jaktože tihle zkoušky mít musí a tihle ne, když jsou to stejný kousavý potvory. :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   04.02.2012 10:04 Žena HOUP [1532]
já mam sice labradarku ale kliďo já bych se toho nebála -myslím toho zbrojního pasu -ale znám 100 krát zuřivějšího pražského krysaříka než je moja Hopi --tak nevím kde je ta rovnopravnost -----taky nemusím psy kteří jsou nevychovaní jenže nejde tady o plemeno pořad je to o LIDECH----ano jsou psy hůř zvladnutelní ale pořad proč si je pořizuje ten co na to nemá----zas je to ČLOVĚK který si pořídí to zvíře a honi si ego --nebo co --- :-( v lese kudy chodíme denně--je par lidi co maj velká plemena pokaždé jak ke mě přiletí pes a já mam strach -tak si říkám on za to nemůže ..muže za to TEN ČLOVĚK --co si ho pořídil ---a věřte že Hopi už byla par krát napadena ..změnila pokaždé své chování ...jsou plemena před kterýma mam respekt i strach ---ale nedávám vinu tem psům ale LIDEM --kteří je vůbec k nám dovezli přes hranice------a na závěr --miluji československé vlčáky --všechny německá ovčáky --mam ráda i rotvailery --obdivuji jejich sílu -učenlivost--ale nikdy bych si je nepořídila bo(proto že)mam strach že bych výchovu tohodle ušlechtiláho plemene nezvládla.......... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2012 22:46 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Terda
Terda napsala:
To by pak musel bejt "zbrojní pas" i na vlčáka (myšleno NO) nebo labradora.
ráda bych si ho nechala udělat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2012 17:27 Žena Terda [484] - Jezevčíci
Jenomže přeskočit může jakýmukoliv psovi a nezodpovědnej může bejt jak 15-ti tak 40-ti letej. To by pak musel bejt "zbrojní pas" i na vlčáka (myšleno NO) nebo labradora. Každopádně než si člověk pořídí psa, měl by to zvážit a pořádně a ne ho koupit, protože se mu zrovna teď líbí a pak se ho zbavovat :-( To je vůči psovi podpásovka. Nedovedu si předtsavit, že bychom dali psa pryč, už jenom proto, že to je závislák na svojí smečce a cizí lidi nemá rád, drží si od nich odstup.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.02.2012 17:03 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
sarka napsala: ............Vlévá se do mě neskutečný vztek vždycky když někde potkám na ulici hejska s kalhotami u kolen a na kraťoulinkém vodítku pevně držícího pitbula s ostnatým obojkem na krku. Kdo se pak diví, že psovi přeskočí kolečka v hlavě a někoho pokouše? Na tyto psy bych zavedla něco jako je zbrojní pas ke zbrani. Každý kdo by si chtěl pořídit "bojového" psa tak by měl projít aspoň nějakým psychotestem a se psem projít nějakými zkouškami,aby bylo jasné, že svého psa ovládá. Protože takový silný pes v rukou pitomce je podle mě časovaná bomba a svým způsobem nebezpečná zbraň.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... [2]

Zpět na obsah sekce Nezbytné rady nejen pro začátečníky • Zobrazeno 510x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/413-zbrojni-pas-nejen-na-psa-nahubky-apod?od=51