Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Inkontinence /pomočování/

 

NápovědaFórum » Zdraví a nemoci  

+ přidat příspěvek
Inkontinence /pomočování/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2012 23:28 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2012 23:23 R Žena petrab [10528] - foto, veterina – Inkontinence /pomočování/
DaD napsala: Kolik je Beňourovi, nevím..........občas si při spánku učůrne pod sebe. Je možné, že tak jako vrčí, štěká a "běhá" ze spaní, že si i značkuje? Dělá to od počátku, ne často a jinak je opravdu čistotný

Jestli se Ti cokoliv nelíbí, zkonzultuj to s dobrým veterinářem.
Pakliže si učůrne při spánku pod sebe a dělá to z ničeho nic, pak může být např. prostydlý od ledvin , jestli po celou dobu, také záleží jak často, jak moc atd., zvlášť je-li starší, může to být i prostatou apod., mít zvětšenou prostatu aj nech mu udělat krevní sedimentaci, tu větš. udělají do 10 min. na místě na veterině, pak test opakuj co rok alespoň a uvidíš preventivně, jak na tom je i co ce týče ledvin, cukru apod. a prokonzultuj to s dr. A sny? - tomu bych inkontinenci nepřikládala, spíš mi připadá, že ve spánku něco honí /nebo honí někdo jeho??.../,(jestli máš pocit, že mu to vadí, nebuď ho, ale jemně ho pohlaď, aby k probuzení došlo pozvolna a nikoliv úlekem).

translate.google.com/…

casopis.planetazvirat.cz/…

www.vetcentrum.cz/…

translate.google.com/…

aj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2010 14:58 Lola – Re: geminika
Já mám podobné zkušenosti s naší fenkou - bearded kolií. Od cca 13ti let neudržela moč. Nám pomohl Propalin sirup (předepsaný veterinářem). Je to sice dražší záležitost, ale hlavně, že to zabralo. Byla už také dost stará a hluchá a ven na procházky už se jí taky nechtělo, takže dalším řešením bylo opravdu jen krátké, ale zato časté venčení. Naše fenka žila pak ještě asi 3/4 roku. Držím palce a přeju hodně trpělivosti...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2010 13:10 Žena geminika [44] – Starý psík
Zdravím psíčkarov. Pripájam sa k tejto téme, lebo je dosť podobná s našim problémom. Mám fenku kríženca, ktorá mala v VI/2010 už 15 rokov. Za posledný mesiac sa jej podarilo asi 3x pocikať od večera do rána. Večer s ňou idem okolo 22.00 a ráno o 7.00 čo je 9 hodín. Keď sme všetci v práci, tak od tej 7.00 ide von až okolo 16.30 a vtedy vydrží. To je tiež 9,5 hodiny. Všimla som si, že sa jej žiada viac piť. Na noc som jej preto obmedzila množstvo vody, ráno vždy dám čerstvú a obvyklé množstvo. Veterinár ju vyšetril - cukrovku nemá, urobil sono - zápal maternice nemá. Jediné čo zistili je, že má zvýšený cholesterol, ale to neriešim, lebo to má snáď každý človek a aj pes. Čo môže byť podľa vás príčinou pomočenia sa, aj keď jej večer nedovolím veľmi piť vodu? Ja viem, že aj staroba.
Ďalší problém je, že vonku sa stále trepe domov, čo ma vytáča do nepríčetnosti, lebo chcem, aby si pobehala a ona si urobí čo potrebuje a potom mi utečie pred dom. Keď ju dám na flexinu, tak sa nechce vyvenčiť vôbec a tiež sa stále otáča smerom k domu a ťahá ma domov. Keď ju pustím, aby sa vyvenčila, utečie. A keďže je takmer hluchá, tak ju nemôžem ani zavolať. Čo mi poradíte, prípadne kto má podobnú skúsenosť s chovaním starého psíka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2009 13:15 martas96 – Re: Trhači z Krupky
Díky za odpověď již se to trochu zlepšilo. X-) Jsem rád ale takovéto zlepšení se my již stalo několikrát.Doufejme že teď se to již zlepší.Jinak se počurávala i pětkrát denně a to jsem s ní chodil každé dvě hodiny i kratší dobu.V každém případě všem děkuji. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.08.2009 18:46 Muž Trhači z Krupky [91] - Teriéři – Re: martas96
Jestli Ti vetr řekl, že má močový měchýř a ledviny v pořádku, tak Ti nezbývá, než interval vycházek zkrátit a chodit s ní ven, pokud je to možné častěji, byť by to bylo jen před dům. Nepíšeš zde kolikrát se Ti za den v pelíšku pomočí, ani jak často ji venčíš. Je také důležité vědět, zda nemá větší potřebu příjmu tekutin, v jejím věku by se mohlo jednat i o cukrovku, ale to by snad vetr, když vám dělal testy jak píšeš, odhalil. Každopádně je potřeba se o takto starou fenečku starat více než o mladší a věnovat jí mnohem více péče ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2009 15:05 martas96
Prosím pomozte!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2009 07:31 martas96 – Re: l3nka
jj díky.to jsme už zkoušeli,ale ona to nechce nosit.je to fakt náročný pejsek :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.07.2009 11:12 Žena l3nka [1] - Společenská plemena
13 let? tak to je uz stary pejsanek .. myslim ze tomu uz nepomuzes.. nebo nejake kalhotky ktere se davaji fenam pri harani
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2009 22:03 martas96 – Re: MaB
no jo no,víš my jsme ji udělali na to odběry a ona ten močový měchýř má prý podle výsledků dobrý.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.07.2009 21:50 Žena MaB [561] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
Jo chlapče, tomu se asi už nevyhneš. Je to už starší pes a tak, jak u lidí, mu močový měchýř a ledviny už nepracují tak jak za mlada. To chce častější venčení a přesto se může stát, že Ti to udělá zase. Zkrátka, není to žádný zlozvyk, ale stáří. Mě se to u některých mých psů stávalo někdy taky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2009 20:57 martas96 – Pomočování
Zdravím,pomozte sad naše Kelly bígl se počůrává přes den na svém pelíšku,ale ne v leže,normálně si stoupne a vyčurá se,přímo v pelechu nebo někde jinde.Nevíte jestli je to věkem?Je jí totiž 13let a pět měsíců.Děkuji všem za rady!!!

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Zdraví a nemoci • Zobrazeno 52x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/416-inkontinence-pomocovani