Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

První pomoc při nachlazení

 

NápovědaFórum » Zdraví a nemoci  

+ přidat příspěvek
První pomoc při nachlazení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.12.2016 00:20 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Misa
pes by měl bejt v zimě doma nebo venku, pokud se nejedná o krátkodobej pobyt, pes, kterej je na stále venku má zcela jinou srst, podsadu a vodolnost vůči chladu, pokud se klepe, psa vemte a odvezte ho na veterinu, kde mu změří teplotu a poučí, co dělat, sama nepodávejte žádné léky pro lidi, zvláště proti teplotě, neb jsou pro psy nebezpečné!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2016 10:11 R Muž Libas [2025] - stafíci, tedy pejskové plemene stafordšírský bulteriérRe: Misa
Ano, je možné, že je nastydlá. Pokud je pes zvyklý být v bytě a vy ho dáte do zimy a sněhu ven, pak se nedivte, že se nachladí. Není na zimu zvyklý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2016 09:17 Misa – Jezevcik
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat můj pejsek nedýchám ani ji neteče z nosu ale pořád se klepe i v teple , když přijdeme z práce je doma ale přes den venku dokonce se jí zamkli jeden den dvířka je možné, že je nastydlá ? Dekuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2013 16:21 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: PhoebeAdel
Jitrocelovej!!!!!!! za pár dní by měla bejt v pohodě. A vodu odstálou. Ale hlídej to, aby se to nezvrtlo. Kdyby se zhoršila, rychle k veterináři!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2013 11:32 Žena PhoebeAdel [1839] - papillonci a jíní milí pejsci, foto, knihy, hudba – Jitrocelový sirup
Mám dotaz, se kterým máte u pesanů nej zkušenosti. Mě přijde Phoebí nastydlá lehce, tak bych jí chtěla sirup pořídit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2012 20:34 Muž jajaapaja [218] - TeriéřiRe: Terda
No tak to je fajn.Tak ať se vám daří. hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2012 17:23 Žena Terda [484] - JezevčíciRe: Iva
Všem děkuju za rady. :-) Nakonec jsem se zbytečně plašila a mladýmu zabral tradiční kuřecí vývar a teplo. I když včera večer to vypadalo děsivě a že nám nezbude, než letět na veterinu, tak dneska už nesípe a je výrazně veselejší. hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2012 11:47 Žena Iva [341] - TeriéřiRe: jajaapaja
Ahoj, už jsem to tu jednou někde psala, vložím to sem tedy znovu :

Zdroj - časopis Pes přítel člověka 12/2011 - opisuji:
"Otrava léky: samoléčba vašeho psa vždy představuje riziko a do své domácí lékárničky v případě psích neduhů proto raději nesahejte. Pro psa může být z běžně používaných léků nebezpečný hlavně paracetamol: 150mg/kg může způsobit odúmrť jaterní tkáně, a ibuprofen: 150mg/kg - můžou vzniknout žaludeční vředy (do čtyř hodin od podání!) a dávky 300mg/kg a vyšší mohou způsobit selhání ledvin do tří dnů.
Text: MVDr. Karolina Svobodová
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2012 10:31 Muž jajaapaja [218] - TeriéřiRe: Terda
Jestli je Paralen pro pejsky jedovatej.Nevím ,ale vím že se Akim vždy uzdravil a dožil se 16 roků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.02.2012 23:39 Muž venca21 [79] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – nastydnou stejně jako lidé
Psi mohou nastydnout stejně jako lidé. V zimním počasí a při střídání teplot pes snadno nastydne. Pes kašle, kýchá a teče mu z nosu. V tomto případě psovi podáváme 2x denně ¼ anopyrinu.Pokud pes přestává žrát a je smutný a apatický, je potřeba nasadit antibiotika, které nám předepíše veterinář. Ten nám také poradí s dobou a frekvencí podávání. Vždy se léky musí dovyužívat.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2012 21:16 Žena Petra123 [461] Re: Terda
Náš Césárek byl nastydlý nedávno. Udržuj psíka v teple, dávej mu vitamín C (Celaskon nebo jitrocelový sirup - akorát by se to prý nemělo kombinovat, aby nedošlo k předávkování vit. C) + můžeš psovi dávat k pití dětský heřmánkový čaj. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2012 17:40 Žena Terda [484] - JezevčíciRe: jajaapaja
A není paralen pro pesany jedovatej? Já jsme totiž někde, četla, že by se jim dávat neměl. Malýmu většinou vaříme, když je nastydlej kuřecí vývar ani s ním na veterinu nechodíme a vždycky to pomohlo, ale takhle strašidelně nám ještě nesýpal :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2012 16:55 Muž jajaapaja [218] - TeriéřiRe: Terda
Já dával mímu Akimovi čvrtku acilpirínu,nebo Paralenu ráno a čtvrku večer.Vážil ý,5 kg.Vždy mu to zabralo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.02.2012 15:13 Žena Terda [484] - Jezevčíci – První pomoc při nachlazení
Ahoj a dobrý den,
Dneska jsem si všimla, že Bertík docela strašidelně sýpe a frká a dost se třese. Včera jsem byli na očkování a ještě byl v pořádku, když pominu fakt, že co se minulý týden vrátil ze Šumavy, tak je nesvůj, takovej bez nálady. I veterinář říkal, že mu nic není a že ho máme jen sledovat, kdyby náhodou. A teď najendou tohle a veterina má u nás o tevřeno až zítra odpoledne, tak bych se chtěla zeptat jestli by mu šlo něčím ulevit svépomocí, aby se mu aspoń trochu líp dejchalo. Všem díky za rady. Terka a Bertík.

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Zdraví a nemoci • Zobrazeno 128x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/433-prvni-pomoc-pri-nachlazeni