Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Uši - záněty

 

NápovědaFórum » Zdraví a nemoci  

+ přidat příspěvek
Uši - záněty
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2019 13:18 Ben – Zanet usi,osina,alergie?
Pejsek klepal usima a pri maknuti na prave ucho se i ohnal zubama.Byl jsem na veterine,vpravem zjisten zanet.Kapal jsem do obou usi Orilan,pri kontrole ustup zanetu,ale zjistena osina hodne hluboku v pravem uchu,pri vedomi nesla vyndat,pes dan do narkozy a vyndan osiny,dokapani kapek,pri kontrole oka.Po case opet klepal usima,zjisten zanet,kapani do obou Otopet Therapy Rifaximinum Colistin sulfas,pri kontrole bez bolesti,ale tykapky jsou oranzovy,takze neslo uplne s jistotou rict,jrstli oka,po case opet pes zacal klepat usima,tentokrat zanet uz v obou usich,kapano do obou Easotic Virbac,pri kontrole pak opet oka,ale casem opet zacal pes klepat usima.Pri kontrole zjisteno jen nejake podrazdeni uplne dole v uchu,byl delan vyter,pod mikroskopem nezjisteny zadne viry atd.,bylo mi receno'ze to muze byt i potravinova alergie.Dana tzv.vokendova terapie Virbac Epiotic a po aplikaci vycisteni usi vatickou.Zatim kapu,pes obcas usima klepne,cca 3-4 tydny budu kapat dva dny v tydnu jednou denne a pak na kontrolu.Granule mu davam holistecke Marph ruzne receptury na stridacku.Zjistil jsem,ze mu otec za mimi zady kupuje pamlsky Perfecto Dog Kaustreifen Ente & Truthahn,tak jestlinmuze byt problem tam.Ode me dostava za odmenu na vychazce detske piskoty.Pes ma i ritn otvor nejaky trochu opruzeny,taknevim,jestli to nejak souvisi.Jinak je pes vesely,hravy.Je to krizenec Zlatého retrivra,asi polovicno velikosti,nedavno mu bylo 10 let.

Diky!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.01.2015 00:05 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Vini
podle popisu to může být skutečně lecos, začínající kožní problém, paraziti, alergie, problém s nosem, okem, veterináře bych asi navštívila, aby vyloučil min. něco, co nemá odkladu,
ačkoliv skutečně často vet. sám nevím, pátrá a tipuje, někdy naopak zjistí včas to, co by doma člověk mohl nechat zbytečně "rozjet"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.01.2015 19:38 Vini – Problém s ušima, hlavou nebo očima?
Dobrý večer,
Posledních několik týdnů pozorujeme u naší fenky retrívra (10 let) takové neobvyklé chování. Často to začíná tím že leží na podlaze, pak začne nespokojeně bručet a otírat si hlavu o zem nebo packami čumák, občas vstane a začne si drbat hlavu. Žádné vnější příznaky však nemá, žádná vyrážka, zarudnutí uší, prostě nic. Máma má podezření na to, že se jí zakaluje jedno oko, ale to nevím, mně přišly oči v pořádku.
Ještě nechceme k veterináři, protože špatně snáší vet návštěvy, navíc tam na té klinice jsou docela blbci, udělají milion vyšetření za milion a nakonec dají zvířeti úplně nesprávné léky které mu nijak nepomůžou. Mám s tím nejednu zkušenost nejen u psů, takže kromě toho budeme možná hledat i jiného veta.
Předem děkuji za návrhy co by to mohlo být. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2013 09:52 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: evina
pakliže je udělán stěr z ucha a nasazen lék přesně dle citlivosti na lék, často bývá od zánětu velmi často na dlouho, dlouho klid, rozhodně jak jednou má pes zánět v uchu, je, bohužel, pravděpodobné, že ho to postihne ještě někdy v budoucnosti znovu, záleží též na rase, postavení uší, celkovém stavu psa (imunita apod) atd.

p.s. příp. léky nutno střídat kvůli rezistenci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2013 11:49 Žena Petra123 [461] Re: evina
Také jsme měli Surolan a pomohl. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2013 23:14 evina
Zdravim,dnes nam na veterine zjistil veterinar kvasinky,dal nam na to Surolan,mate s tim nejake zkusenosti,pomaha?doufam,ze se to ty nasi cubine nebude vracet,diky za odpovedi:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2012 12:34 Žena pavoucica [703] Re: petrab
Fotka k příspěvku Ona chuděra už to má od malička chronický záněty, vypadaný zoubky a záněty dásní do toho bulky u cecíku....ale pes na utracení to není, je veselá a živá ;-) a stojí to za to:) Roxinka v levo s Bobíčkem od sousedů v pravo love
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.05.2012 11:52 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: pavoucica
tak držím palce, záněty močáku jsou blbý, vracej se /i lidem/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2012 11:48 Žena pavoucica [703]
Tak nové léky na zánět močáku Noroclav....doufejme že ji ta zase nerozhodí vyléčené ouška :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2012 20:37 Žena pavoucica [703]
tak Roxinka má vyléčené uši a nová etapa léčby močáku prý začíná hmm doufám jenom, že ted ji napsali vhodnější léky :-|
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2012 20:36 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: HOUP
HOUP napsala: i k tomu čichnul a poznal že jsou to kvasinky

super.... smich smich smich

jinak v 99% jsou v uchu při zánětu i kvasinky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2012 20:12 Žena HOUP [1532]
on ji strčil něco do ucha a pak to strčil ještě do něčeho i k tomu čichnul a poznal že jsou to kvasinky ..ale je fakt že do par hodin byla v poho----
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2012 13:39 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: HOUP
www.lekarna.cz/…/

atb a antimykotikum s kortikody, dost silné
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2012 13:15 Žena HOUP [1532]
já se omlouvm přesný nazev od VEta na kvasinky v uchu byli -OTIBIOVIN... stydim JSEM MAGOR NEPŘEČETLA JSEM SI TO PO SOBĚ..... stydim a užívali jsme to 7 dnu denně dvě kapky do každého ouška-.----nakapat --promnout --a Hopi protřepala hlavinku ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2012 11:17 Žena vojpesta [208] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: petrab
Peťulo opět velmi děkuji na zánět to nevypadá má je běžně zanešené mazem
hele a Egonkovi vzkaž že je to blafka vodrzlej love palec hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.05.2012 10:11 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: HOUP
Otivin vůbec neznám (jen lidský nosní kapky proti rýmě Otrivin), podívej se znovu, co to bylo..., jestli to není chyba v názvu. Jinak ale Vojpesta myslí prostředek na vyčištění ucha od mazu, né lék proti plísni.

Každopádně to,že pes má abnormální množství mazu v uchu, není normální a může to znamenat buď počínající zánět či pozdější problémy s ušima. Kdyby byl podezření na zánět, je dobré požádat o výtěr z ucha a zjistit, která atb jsou na vykultivované bakterie a plísně citlivá, kdyby podaná atb nezabrala. Převážná většina ušních kapek obsahují atb i antimykotika, protože bakterie s kvasinkama jsou velcí kámoši. No a kortikoid - proti bolesti, otoku a zánětu.
Atb je lepší podávat alespoň 10 dnů, aby se problém nevracel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2012 09:47 Žena HOUP [1532]
Hopinka jak začala mít kvasinky v uchu tak házela ušima furt třepala hlavou -a jelikož to nedělává tak druhy den hned k vetovio ten dal kapky--Otivin ..a do24 hod byl klid ..podávalo se to 7 dnu ..takže čim dřív se to zachytí tím líp ----
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.05.2012 09:41 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: vojpesta
Otifree nedávej!!!!!!!!!!!!!!!!! Způsobuje chronické problémy! V případě, že tím vyčistíš ucho podrážděné, urychlí zánět. (Stejně tak pozor na atb kapky Chronicin - katastrofa, hlavně nikdy nepodat opakovaně!!!)

Čisti prostředkem Nolvasan otic.
kosmetika-a-uprava-psa.heureka.cz/…/
Natáhni ucho směrem nahoru, vstříkni tekutinu, nech chvíli působit, vem ucho do dvou prstů u kořene a promni,aby se dostala všude, může při promnutí i trochu začvachtat a pak pejska pusť, aby ucho vyklepal. Potom si vezmi vatový polštářek (takový ten měkký odličovací) a vytři mu ucho tam, kam dohlídneš. Plátýnkem ne!! Je ostré. Může ale kníkat i proto, že pod nánosy mazu se už tvoří zánět. ( To bys poznala, pes začne chodit s uchem na stranu (má-li je norm. vztyčené), klepe hlavou, chce si ucho škrabat, když mu ucho u kořene promneš, čvachtá, je bolestivé. )

V případě, že by měl pes zánět, pak je dobré vždy před aplikací atb do ucha Nolvasanem vypláchnout. Zánět se tak rychleji hojí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2012 09:39 Žena HOUP [1532]
ONO KDYŽ SE NAKAPE PEJSKOVI DO UŠÍ--TAK ON JAK ZATŘEPE TAK SI VLASTNĚ TY UŠI PROČISTÍ SAM -POKUT ALE JE V TOM ZÁNĚT NEBO NĚCO CHCE TO FAKT VETA..... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2012 09:35 Žena pavoucica [703]
Já Lupině uši kapala Surolanem, měla v nich špínu a zánět.Kapali jsme 10 dní a vždycky obě ouška promnout mezi prsty, aby si je neškrabala.Pak jsem ji vytahovala nečistoty uchoštourkama , ale to se moc nedopuručuje, vatička muže zůstat vevnitř a nebo když sebou pes šije tak by se mohl píchnout....Tak raději nějakýmá čtverečkama z gázy :-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2012 09:25 Žena vojpesta [208] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
prosím o radu uši
čím čistíte uši
Jessica má v uších maz a dělá jí moc dobře když jí ouška drbu
veterinářka mi na čištění uší dala Otifree ale nevím zda ho na to použít
zkoušela jsem na prst plátýnko a na sucho ale to kníká
neerada bych něco zanedbala :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2012 00:13 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: pavoucica
Ciprinol www.lekarna.cz/…/
Tak hlavně, kdyby bylo nějaké příště, dej pozor, ať jí nedají ani žádná jiná atb s ciprofloxacinem !!

www.wikiskripta.eu/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2012 17:01 Žena pavoucica [703]
Ten lék po kterém Roxině otekli uši se jmenoval Cipronol.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2012 07:49 Žena pavoucica [703] Re: petrab
Brali ji moč s tím že udělají rozbor, pak nasadili tehdy podle toho antibiotika a nejdnou pes přestal slyšet.Když tam jel manžel tak mu řekli, že to že jí ouška tak natekli tak je to zřejmě alergie na antibiotika která bere na zánět močáku.On se jich ptal proč nedali jiné, když věděli, že má nemocné uši.Oni mu řekli, že to nevěděli, že to tam nemají zapsané rozzureny rozzureny rozzureny Ze psem se tam jezdí 5 let a řeší se to pořád dokola.Tchýně chtěla papíry z rozboru moči a oni jí řekli, že to ztratili.Tak znova sebrat moč a dělat nový rozbor a dát antibiotika, které ouškum nebudou vadit a to se řeší na státní veterině rozzureny člověk by řekl, že by to mělo fungovat na 200% I naše veterinářka toho ví víc než oni.Když jsem tam byla s Lupinou na UTZ tak mi na cystičky rovnou doporučili kastraci, ale nikdo mi neřekl co za porblémy to muže u starší feny zpusobit.A pak když jsem nad tím přemýšlela, že v podstatě cysty mají i lidé (já je měla taky a kastrovat mě nikdo nechtě:)tak sem si řekla, že pokud ji to nedělá problémy je lepší ji nechat být a nezasahovat zbytečně do organismu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2012 22:02 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: pavoucica
udělali jí výtěr, kultivaci, rozbor, co tam je přesně za bakterie a plísně a citlivost, který lék na konkrétní potvory zabírá a který nikoliv?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2012 21:14 Žena pavoucica [703] Re: petrab
No už to nemá oteklé a začala i slyšet.Uši se léčí pořád a do toho budou řešit ještě ten močák :-( Chudák pes
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2012 20:45 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: pavoucica
Počkej, jak malinko? Zánět je buď vyléčen a nebo nikoliv, to že recidivuje, je jiná věc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2012 16:42 Žena pavoucica [703] Re: petrab
No uši se malinko zlepšili.A ted zase začne nová etapa s močákem :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.05.2012 14:13 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
Doporučuji důsledně a důkladně před každou aplikací atb kapek na zánět vnějšího zvukovodu propláchnout Nolvasanem boltec a vytřít maz.
Velmi to urychluje léčbu!!! Na konci léčby musí být ucho ZCELA čisté bez jakéhokoliv výtoku a mazu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2012 07:59 Žena pavoucica [703] Re: petrab
No ten zánět v uších je v podstatě chronický, řeší se každou chvíli.Vodiček a antibiotik na to brala už hromady, ale ted je to fakt extrém chudinka sad dneska s ní valím na státní veterinu za tenhle měsíc už po 10:(Krom toho má chuděra špatné zoubky a taky záněty dásní už ji zubů moc nezbývá, ale za to si muže tchýně sama protože jí krmí od stolu hlavně sladkým a když ji řeknu nedávej jí to tak se akorát pohádáme :-O Ráda samozřejmě svýmu pejskovi dopřeje.Pak je nově ten zánět močáku na první antibiotika byla alergie a ještě se to zhoršilo.Tak doktoři nasadili nové, že se uvidí jestli to bude lepší....A je to akorát horší :-(
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2012 22:41 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: pavoucica
Alergie může vzniknout na cokoliv kdykoliv, jestli dostala nový druh atb, pravděpodobnost tam je vždy. Jestli užívá atb opakovaně stále stejný druh, jde spíš o to, že se může nastat po určité době rezistence na tato atb (přestanou účinkovat) a proto se může problém táhnout a vracet. V tom případě, by byla vhodné určitě nechat udělat citlivost na atb (zda-li jsou podávána cíleně a vůbec na konkr. problém fungují). Co se týče uší, předpokládám spíš, že jde o zanedbaný zánět, na který tedy mmch. kokři trpí a už jsou tam přemnožené nejen bakterie, ale zvláště kvasinky, které ve velké míře způsobují svědivost. Tedy by se měl nasadit nějaký lék (nejčastěji Panolog, Surolan atd.) dle vet., podávat ho min. 14 dní do úplného zhojení a pochopitelně optimálně opět s kultivací a citlivostí. Pakliže jde ale o akutní bolestivý problém a na výsledek kultivace se čeká, nechat tedy udělat stěr, nasadit některé lokální ušní atb a vyčkat, zda-li je lék správný, případně ho po obdržení výsledků změnit. Rozhodně každou svědivou a bolestivou situaci je nutno IHNED řešit na veterině a nevyčkávat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2012 22:24 Žena pavoucica [703] Re: petrab
Je možné, že kokřice mojí tchýně 11 let se ted léčí antibiotiky se zánětem močáku a dneska večer se zjistilo, že ušní boltce má chudinka totálně zduřelé a krvavé začala si totiž ouška škrábat asi aby ji to nesvědilo, že by to mohla být alergická reakce ???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2012 07:17 Žena pavoucica [703] Re: petrab
Já ted kapu do uší Surolan, máme ho brát minimálně 10 dní a pak až bude lahvička prázdná tak hotovo.Jedno ucho si bez problému nechá nakapat a druhé schovává, asi bylo nějaké škrábnuté nebo podrážděné víc, takže je to vždycky boj se k němu dostathmm Nicméně uši se lepší a už si je vubec neškrábe tak to snad pomáhá. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2012 23:15 R Žena petrab [10528] - foto, veterina – atb
Je možné, že celkové nasazení antibiotik zaléčí zánět vnějšího zvukovodu bez lokální léčby?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.03.2012 15:48 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Iva
Moje zkušenosti jsou ty, co píšu. Tak jen říkám, bacha na to!! Hlavně jen jednou a dost. Příště jinej model!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2012 15:46 Žena Iva [341] - TeriéřiRe: petrab
Tak nám naštěstí žádný problém neudělaly, naopak zabraly téměř okamžitě. Ale svinstvo to prý je hmm což slýchám ze všech stran...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2012 15:23 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Iva
Žádné ušní atb se nesmí dávat dlouhodobě!!!! Navíc do ušních kapek se v 99,99% dávají ototoxické léky, které sice lokálně pomáhají, ale při dlouhodobém užívání by byly také průšvih.
Konkr. Chronicin už nadělal problém tolika psům, že bych si s nim ani nevyčistila boty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2012 15:10 Žena Iva [341] - TeriéřiRe: Petra123
No ten Chronicin se taky nesmí dávat dlouhodobě, taky je to prý pěkný svinstvo :-O Jenže my neřešily nic chronického, takže šlo jen o přeléčení akutního problému, navíc způsobeného mojí neznalostí. Jsem blbec čistila psovi ucho špachtlátkem (taková ta vatová tyčinka) a samozřejmě jsem mu tam vytvořila špunt a malér byl na světě stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   04.03.2012 15:04 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Petra123
Ovšem ani opakovaně. I odčervovací prášky se musí střídat kvůli vzniku rezistence. Zajdi si jinam nebo popros svého vet. o kultivaci a citlivost na lék.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2012 15:01 Žena Petra123 [461] Re: Iva
Od veta jsme měli zase ty Garasone, které sice zabírají, ale nemají se dávat dlouhodobě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.03.2012 14:44 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Petra123
Opakované záněty vněj. zvukovodu značí na alergii a imunitní problém.
Nejen, když zánět recidivuje, je potřeba udělat výtěr, kultivaci a zjistit, zda-li se jedná jen o bakterie či i o velmi svědivou mykozu i případně parazity. Dále provést citlivost na lék (zda-li konkrétní látka v léku problém likviduje) a pouze ten podávat. Je nutné dodržet dávkování a délku léčby (nepodávat kratší dobu, než vet. určí, i když se problém rychle zlepší) a nikdy neaplikovat lék bez konzultace veterináře! Velice širokospektrý je lék Panolog obsahující antibiotika i antimykotika a velmi dobře ve většině případů zabírající. Na atb Chronicin pozor, zvláště při delším užívání či dokonce opakovaným (velmi často způsobí právě chronický zánět).
Ačkoliv je lepší si uší nevšímat a nijak s nimi preventivně nemanipulovat (není-li s nimi problém), v případě opakovaného onemocnění je potřeba v individuelních intervalech tvorby mazu uši čistit (zásadně né přípravkem Otifree, který často problém ještě umocní, ucho zchoulostiví a chorobu urychlí!!!) např. kapkami Nolvasan Otic.
V případě vracejících se zánětů uší je třeba dát mnohem větší pozor při celkovém užívání ototoxických léků, protože je ucho oslabeno. I malá dávka může způsobit hluchotu!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.03.2012 13:36 Žena Iva [341] - TeriéřiRe: Petra123
A co na to veterinář ? Pokud jsou záněty uší již chronické, měla by se řešit příčina. Nějaké kapky sice mohou dočasně vyřešit aktuální zánět, ale nevyřeší příčinu.
My jsme tenkrát dostali Chronicin a následně na doléčení Vetriderm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2012 10:18 Žena Petra123 [461] – Uši
Hledala jsem a žádné vlákno o problémech s ušima jsem zde nenašla, tak se ptám: César docela dost trpí na záněty uší (třeba teď si je pořád drbe), neznáte tedy náhodou nějaký přípravek na ošetření? Měli jsme kapky Garasone (jsou jak oční tak ušní), ale už jich máme málo, navíc se nemají dávat pořád... Kdyžtak díky za tipy. :)

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Zdraví a nemoci • Zobrazeno 378x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/444-usi-zanety