Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Bolest zad a nechuť k jídlu

 

NápovědaFórum » Zdraví a nemoci  

+ přidat příspěvek
Bolest zad a nechuť k jídlu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.06.2013 06:18 Žena 111muf [1119] - Společenská plemenaRe: Michaela Imrichová
Tak co pejsek, jak se mu daří?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.06.2013 20:55 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Michaela Imrichová
Nevím odkud jste, ale při takto akutní bolesti bych rozhodně jela na některou nonstop veterinární kliniku. Je rozhodně nutná diagnostika. Vhodné by bylo navštívit spec. neurologa (tipuji na páteř) a ortopeda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2013 19:27 R Žena Jarka [1804] - Společenská plemenaRe: Michaela Imrichová
Jak to dopadlo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   14.06.2013 19:36 Žena 111muf [1119] - Společenská plemenaRe: Michaela Imrichová
Doma psa ještě nikdy nikdo nevyléčil. Záda jsou prevít. Nedávno jsme to také zažili s našim Matesem. Tady není co řešit. Promarnila jsi 2 dny a pes zbytečně trpí a to nemluvím o tom, že nepije a to se může podepsat na jeho ledvinách - zvlášť v těchto teplých dnech.
Pes je němá tvář, spoléhá na naši pomoc, sám si o ni říct neumí a tak ta pomoc musí přijít podstatně rychleji od člověka. Pes si neumí říct co ho bolí, co si udělal, kde spadnul a nebo o co se bouchnul. Právě proto když něco - letím hned na veterinu(samozřejmě ne s prkotinou, kterou může člověk zvládnout sám) Omezení hybnosti je pro psa zásadní. Proto držím palce, ať vše dobře dopadne a veťák hlavně rychle pomůže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2013 17:54 Michaela Imrichová Re: Rexik
Děkuji za názor, mluvila jsem s veterinářem a prý ještě dneska počkáme jestli nezačne pít, já vím,že to není dobré, snažím se mu dávat vodu injekční stříkačkou,ale to odmítá...Prý je to běžné,když psa něco bolí,že vše odmítá,ale zítra už to budu řešit, nevím, tohle máme poprvé a nevím si rady, někdo říká tohle a jiný tohle...Uvidím jestli mi zkusí ještě někdo poradit a počkám do zítra, nějak mu tu vodu natlačím do pusiny....Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2013 04:08 R Žena Jarka [1804] - Společenská plemenaRe: Michaela Imrichová
Na nic bych nečekala a jela s pejskem na veterinu. Pokud pejsek nepije, v těchto teplých dnech hrozí dehydratace organizmu.Jistě Vám brzy odpoví povolanější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2013 22:38 Michaela Imrichová – Bolest zad a nechutenství, apatie, ležení, nepije
Dobrý den, prosím o radu a ráda bych znala více názorů. Mám doma 5ti letého pejska menšího vzrůstu křížence Jack Russela s nevím čím. Je velmi živý, uštěkaný pes,ale dneska ráno se začal schovávat a celý den ležel, chodí velmi pomalu, pořádně nevyškočí ani na postel, musím ho podepírat a zvedat,ale chodí sám,ale většínu času jen leží, nepije, nejí, trošku čůral, tak jsem volala doktorovi,který dojel bohužel až před chvíli. Teplota 38,3, což je v normálu, dal mu injekci od bolesti Meloxidyl a dále pak tablety na 8 dní a v moči měl zvíšené bílkoviny. Chtěla jsem se zeptat, zda je tento postup správný a po injekci je trošku lepší, vyšel schody,ale je stále velmi apatický a pít ani jíst nechce, leží. Mám doufat ve zlepšení nebo zítra s ním zajet na rentgen na jinou veterinu? Pan doktor byl jen u nás doma a rentgen u sebe nenosí...Moc děkuji za radu, nevím,co si počít...Moc prosím a děkuji předem za radu!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.03.2012 20:01 Žena 111 [526] – Tomáš Hemzal
Souhlasím s Petrab- ihned vyhledat lékaře může se to zhoršit- až do nenávratna. Jezevčíci bohužel mívají tyto potíže a včasná diagnoza a léčba jim pomůže!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   09.03.2012 13:37 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Tomáš Hemzal
S tím ,co píšeš ,bys měl co nejrychleji zajet na veterinu (již včera večer) a na foru diskutovat až potom. Buď si např. pes pouze "hnul" se zády, kdy bude muset dostat lék, nejlépe injekci, proti bolesti a následně budeš muset dodržovat nějakou dobu klidový režim, nebo, spíše podle hlasitých projevů bolesti, se může jednat o první příznaky problémů s plotýnkami, na které zvláště dlouzí psi trpí. Jeď k doktorovi, nejlépe neurologovi, který psa zrentgenuje, vyšetří a řekne Ti, zda-li je možné to řešit medikamenty nebo bude nutná příp. operace. A nevyčkávej. Tvým prvořadým úkolem je udělat vše pro to, aby pes neměl bolesti. Navíc, jestli pes pokulhává na zadní nohy a rapidně by se to zhoršovalo (ochrnování), čím dříve se pes operuje, tím větší je šance na úplné vyléčení, kdyby ochrnul zcela, je nutno ho operovat NEJdéle do 48 hodin, aby tu šance byla.
Věř, že kdyby Tě chytla záda, na jídlo nebudeš mít ani pomyšlení!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2012 10:29 Tomáš Hemzal – Bolest zad a nechuť k jídlu
Prosím o radu. Mám malou kříženečku jezevčíka a??? Večer začala při hlazení na zadku kňučet, nechce chodit ze schodů, nemá chuť k jídlu, je smutná a ráno začala požírat trávu. Ty záda ji asi dost bolí, protože pokulhává! Netuší někdo co se ji mohlo přihodit????? PROSÍM
Reklama

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Zdraví a nemoci • Zobrazeno 112x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/450-bolest-zad-a-nechut-k-jidlu