Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Toaleta pro vašeho domácího mazlíčka

 

NápovědaFórum » Péče o psa » Výchova a výcvik psa 

+ přidat příspěvek
Toaleta pro vašeho domácího mazlíčka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2012 12:47 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: HOUP
A zvlášť ty, který jsou dominantnější. Betkám tam samotnou značku nenechaj!...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2012 09:13 Žena HOUP [1532]
naša Hopi třeba značkuje--neboli přečurava jiné pejsky jdem s jinýma pejskama na prochajdu a vyčuraj se všechny fenky na jedno misto a jsou schopny to udělat za minutu pokut najdou zajimavou SMS-- smich smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2012 00:36 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Katy
Fotka k příspěvku transíci snad nemůžou mít robě?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2012 00:34 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká – Re: petrab
No teda, to mu ani nebudu ukazovat nebo se urazí smich žádný tranďák - pořádný chlap to je! vypadá jako chlap, chová se jako chlap a je hrdým otcem 22 dětí smich
Ale určitě - je to o zvyku ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2012 00:20 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Katy
Tak to můj bezuvozovkovej pimpas tedy čůrat půl minuty, tak se studem propadne.
To je ten Tvůj pimpas tedy transexuál, ne?
Jinak ve městě je tolik pachů, že to jede po kapkách, páč by nezbylo. Navíc vlastní teritorium je v podstatě nejčastější trasa a tam lezou i další potvory, tak je potřeba to jistit! Pak, když dorazíme na chalupu, kde tolik značek neni, musim bejt na procházce asi 16 hodin.
Je to i zvyk. Moji psi, i když potřebovali akutně v noci ven třebas po narkoze nebo při kortikoidech, na padesáti metrech zvedli nohu třebas stokrát a to sotva stáli.
Tak zdravím boubelkovýho pimpase. Posílám mu něco pro radost:
www.krmivo-potreby.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2012 23:51 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: petrab
V tom jsou skvělý čuby (pochopitelně!!! - my holky jsme prostě chytřejší než ta druhá polovina...), když je nejhůř, vyběhnou, vyčůraj se a domu. To jen pimpasové musej furt čmuchat a cmrndat stokrát za hodinu..
Heleee, nech si toho smich můj "pimpas" teda nikde nečuchá, vyběhne před branku, čůrá klidně půl minuty a jde zas na zahradu :-D . Jasné, na procházce zvedá nohu na prázdno, protože je jouda a všechno vyčůrá během prvních pár metrů - bydlíme vcelku na samotě, kde jsou jen pachy jeho, našeho kocoura a srnek :-D takže nemá potřebu furt všechny přeznačkovávat. No a když spí někde ve městě (v bytě), čůrá po noci asi minutu, pak už tam nic nemá a ono by se to zrovna hodilo, protože ve městě je pachů ažaž smich

Jinak díky za vysvětlení, přesně tak jsem to měla namysli palec
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2012 23:42 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Avona
V případě, že klikneš na "dvojitou bublinu" vedle zelené šipky u konkrétního příspěvku, zobrazí se Ti citovaný text, na který reaguješ, v něm si pak můžeš smazat to, co není podstatný pro Tvou odpověď, resp. nechat to, o čem diskutuješ.

"Kus od kusu" je fakt pěknej výraz smich . I kus od kusu flákoty se liší, když vařim svíčkovou. Nakonec je z toho stejně dobrá vomáčka.

E. taky ráno nechce moc vstávat. Ještě spíš v zimě za tmy. Když se pak dostane ven, čůrá jak zjednanej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2012 23:08 Žena Avona [292] - Teriéři
Avona napsala:. Je to i o trénovanosti a kapacitě močového měchýře konkrétního psa Po dlouhé době si tentokrát dovoluji nesouhlasit. Dospělý zdravý pes zadrží močový měchýř a svěrače i 24 hodin! Instinktivně se snaží co nejvíce ležet, čím dýl to trvá.
Rozhodně je to ale dost katastrofa pro všemožný orgány v čele s močákem, ledvinama a prostatou! Pes potřebuje řád a ten vítá, ať je jakýkoliv, hlavně, že ho má. To, že dojdu se psem po zprávách ven a pak si ráno přispim je zcela běžný, ale nikoliv zdravý. Když to udělám jen někdy, pes votravuje, nemá svůj řád. Když to budu dělat pravidelně, pes votravovat rozhodně nebude, neznamená to ale, že stolici a zvlášť moč nezadržuje!!!! Navíc je rozdíl mezi močením psa a feny. Fena, krom období kolem hárání, neznačkuje, vyčůrá se na místě, pes musí být venku tak dlouho, dokud nezvedne nohu a neukápne jen kapka.

O rozdílu čuby a psa jsem psala níže. Ale měla jsem v životě dva extrémy : Komín nemá důvod nic zadržovat, ví, že ho kdykoli pustím ven ( třeba dnes coural pořád tam a sem, bylo hezky ) ale ráno ho ven prakticky nedostanu, když jsem chodila do práce, tak místo aby šel ven se vyvenčit, tak zaplul do pelechu na chodbě a milostivě vykráčel až opět kolem 10, to ho pouštěla tchyně bydlící dole. Má to takto nastaveno a je mu jedno,jestli jsme doma, nebo ne. Zkrátka po 10 se s námi začíná bavit. Ale jeho aktivita začíná až večer, přes den je otrávenej, když jde někdo kolem plotu, to z povinnosti zaštěká a jde se zas natáhnout. Takovej byl už od štěněte. Každý pes je jiný, my máme lenochoda a ne teriéra. Jsem zvědavá, jak zvládne výstavu, jelikož bude muset ráno vstávat, to nám usne v kruhu.
Qenda ( jorka ) potřebovala čurat opravdu každé 3 hodiny a to vyloženě hysterčila, když se nešlo hned, jak si řekla. Ovšem byla i aktivnější, takovej pes na pérkách. Jak jsem psala, měla jsem jí necelý půl rok na hlídání a její chování bylo celou dobu stejné ( byl to asi hold takový druh :-) ) Je to kus od kusu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.03.2012 21:10 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Milena
Jen crmndej! (A nejen Ty!). A pořádně!! Ať se rozjíždí pořádně diskutejšn! V tom jsou skvělý čuby (pochopitelně!!! - my holky jsme prostě chytřejší než ta druhá polovina...), když je nejhůř, vyběhnou, vyčůraj se a domu. To jen pimpasové musej furt čmuchat a cmrndat stokrát za hodinu... Kolikrát přemejšlim nad tim, že bych měla ňunínkovi nosit sebou flašku s dudlikem, aby měl na procházce pitnej režim a nedošlo mu palivo....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2012 20:56 Žena Milena [1577] - TeriéřiRe: petrab
Musím si přicmrdnout, protože mi mluvíš z duše. 25 let jsem psa neměla, přestože je miluju a děti mě neustále lámaly. Jenže jsme se nastěhovali do paneláku a já i manžel jsme pracovali klasických 8 hodin. Dětičky byly ve škole a posléze také v práci. Půjčovala jsem si psa od kamarádky, muchlila se s každým, který byl ochotný držet a počkala až na ten správný čas. V padesáti jsem šla učit do zvláštní školy a tam jsem trávila max. 6 hodin, spousta věcí se dala udělat doma. Takže přišla dalmatinka. A já jsem si konečně splnila sen. A trhá mi srdce i nervy, když vidím, jak dlouho jsou někteří pejskové sami doma.
Takže dohadovačky o čůrání na plínu jsou zbytečné, důležitější je, jestli pes netrpí samotou. Sissina sice na plínu nechodí, ale když nejsem zrovna zdravotně ve formě, stačí ji vyběhnout před barák. Hlavně když může být se mnou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2012 20:39 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
Katy napsala: V tom případě - proč by se nemohl venčit na plínce i ovčák? :)
Fujtajbl, lehni, na místo! To už vůbec neřikej. Nemáme pořádnou izolaci ani v koupelně a nemůžu mít přes celej obejvák plenu! A plenu se sloupkama nemaj!
Avona napsala:. Je to i o trénovanosti a kapacitě močového měchýře konkrétního psa Po dlouhé době si tentokrát dovoluji nesouhlasit. Dospělý zdravý pes zadrží močový měchýř a svěrače i 24 hodin! Instinktivně se snaží co nejvíce ležet, čím dýl to trvá.
Rozhodně je to ale dost katastrofa pro všemožný orgány v čele s močákem, ledvinama a prostatou! Pes potřebuje řád a ten vítá, ať je jakýkoliv, hlavně, že ho má. To, že dojdu se psem po zprávách ven a pak si ráno přispim je zcela běžný, ale nikoliv zdravý. Když to udělám jen někdy, pes votravuje, nemá svůj řád. Když to budu dělat pravidelně, pes votravovat rozhodně nebude, neznamená to ale, že stolici a zvlášť moč nezadržuje!!!! Navíc je rozdíl mezi močením psa a feny. Fena, krom období kolem hárání, neznačkuje, vyčůrá se na místě, pes musí být venku tak dlouho, dokud nezvedne nohu a neukápne jen kapka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   18.03.2012 20:37 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
Iva napsala: Až budeš starší a budeš mít děti, těžko si budeš hledat práci vůbec, natož si ještě vymrčovat délku prac. doby:-(
Už jsem se těšila, jak se diskuze rozproudí a vono, jako obvykle zde i jinde, proudí a proudí leda, když se lidi hádaj .... (nemam blicího smajlika).
Pamatuju si, jak jednoho dne přinesl můj nynější vůdce smečky domů naše společný první štěně v době, kdy jsme oba dělali s klas. prac. dobou, a proto já psa ještě nechtěla, protože nebyl dostatek času. Vzhledem k tomu, jak je pes krátkověkej, mi připadne blbost si ho pořizovat pouze na pár hodin denně.
Jinak onen pes to vydržel rok s tím, že si začal hryzat z nudy nohy (klasické sebezraňování o samotě). Takže to mám za sebou. A stačilo. Kvůli němu jsem zůstala doma, abych se mu mohla dostatečně věnovat. Navíc potřeboval za čas specielní péči a bylo to dost jednoduchý – buď já doma a pes nebo já v práci a bez psa. Ať se nám to líbí nebo ne, pes je smečkový zvíře a jestliže je doma sám více než 4 hodiny a notabene bez dalšího čtyřnožce, není to prostě nic přirozenýho a jde jen o trápení. To je můj názor a vím, že převážná většina lidí ho nesdílí či nechce sdílet, protože chce mít psa a musí chodit do práce. A to nemluvím o vyprazdňování. Do práce jsem začla chodit tehdy, když jsem věděla, že pes bude moci být s manželem. Kdyby tomu tak nebylo, žeru dál písek s bahnem. Momentálně pracuji opět s klas. prac. dobou a když to tak zůstane, dalšího psa si určitě pořizovat nebudu, i když je bez pejsků tolik smutno.
Iva napsala: hned napadáš ostatní, kteří zrovna nejedou podle tebe. Nejen Rexíka, ale i mě se tvá slova velmi dotkla :-(
Já se do toho tedy nechci montovat (a už to dělám, viď ... hmm ) a někoho se zastávat, navíc např. Katy osobně vůbec neznám, ale připadne mi, že je to celý blbě pochopený, nevidim tu nic, čím by někoho napadala a urážela!
Vždyť Katy nekomentovala to, že podložky mohou sloužit při výuce štěňat po odběru nebo na dožití pro staré nemocné zvíře, pakliže člověk včas nepřistoupí k euthanazii. Její reakce byla zcela přirozená a trefná, co se týče reklamního blábolu alá – kup si podložku a dej si šlofika, nemusíš se psem ven. A mnozí to tak, bohužel, k neštěstí psa, skutečně pochopěj. Jen se nebojme a rozhlídněme se kolem sebe, čeho jsou lidi schopní pro pohodlnost. A kdyby měli kupovat nepromokavou podložku jen ti, kdož nechávají dožívat doma seniora, který neudrží moč, fakt neni tolik, aby měl výrobce kšeft.... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2012 16:31 Žena Avona [292] - Teriéři
Dovolím si mezi vás vstoupit. Je to i o trénovanosti a kapacitě močového měchýře konkrétního psa. Když jsem kamarádce hlídala cca 4 měsíce dvouletou jorku, tak chodila čurat každé 3 hodiny, někdy i častěji. Komín v pohodě vydrží 10 hod, když je venku hnusně, tak se zasekne a ven ho nedostanu. Jde jen v nouzi a to kmitá, ať jsme z té sloty doma. On je i rozdíl mezi psem a fenou, čubina přičupne a je hotová, psi ( i ten náš lenoch ) si potřebují přečíst " zprávy " začuchat, přeznačit. Podle mého názoru je plínka akceptovatelnější u malých fenek. Jasně, procházku to nenahradí, ale je lepší pokud jsi v situaci, kdy opravdu nemůžeš každé 3 hodiny jít venčit a to je myslím případ většiny zaměstnaných v této republice, že čubina může jít čurat bez stresu, že dělá něco špatně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2012 15:39 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: Iva
Ivo, prosím tě, já nikoho nenapadám ;-) já se jen divím, že o mně říkáš takové věci, když mě vůbec neznáš. A rozhodně nejsem netolerantní X-)
Jen mě kolikrát udivuje, že malé psy berete jako něco jiného - pro mě je to pořád pes. V tom případě - proč by se nemohl venčit na plínce i ovčák? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2012 15:20 Žena Iva [341] - TeriéřiRe: Katy
Ale já přece nemluvím o pohodlnosti, ale o NUTNOSTI. Píšeš úplně o něčem jiném, než já. Ty nedokážeš tolerovat nic, protože jsi se do takovéto situace ještě nedostala (ani ti to nepřeju). Až budeš starší a budeš mít děti, těžko si budeš hledat práci vůbec, natož si ještě vymrčovat délku prac. doby. Já když jsem ještě pracovala, tak jsem kolikrát přišla domů až večer a manžel taky. Ano je doma moje maminka, ale ta je dlouhodobě nemocná a nemůže pokaždé jít ven, jen někdy, když je jí dobře. Proto jsme také pro ni kupovali jorkšírka a ne ovčáka, protože když to zrovna nejde, vyčůrá se doma na plínku. Mě to nijak nepohoršuje, naopak, naše Terynka je pro mamku velkým přínosem, protože s ní může občas chodit na procházky, což by s kočkou asi nešlo. Akorát je příliš malá a za každého počasí to taky nejde. A jestli tvrdíš, že ano, pak nevíš o čem mluvíš. Stačí když venku fouká silný vítr a normálně se mi "ruluje" po chodníku. To si nedělám srandu, to je fakt - zákon fyziky ! Jen si spočti co to s její váhou (nyní 1,40kg), oproti té naší asi udělá (to platí i o silném dešti). Tříkilový pes to ustojí, ale mě ji málem odfouklo :-D Ale to ty asi nikdy nepochopíš - zřejmě z principu.
Já se za nic nestydím a ani nemám potřebu se nějak obhajovat, jen mě mrzí, že zrovna ty si tolik netolerantní a hned napadáš ostatní, kteří zrovna nejedou podle tebe. Nejen Rexíka, ale i mě se tvá slova velmi dotkla :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.03.2012 14:29 Žena Avona [292] - Teriéři
Jak tak čtu, mám asi vyjímečnýho psa. Komíš se od mala v pohodě venčí na jednom rohu zahrady, den probíhá tak, že kolem 10 vstávám já ( neschopenka, riz. těh ) překročím psa cestou na záchod a následně ho lákám ven na čurání. Někdy jde, někdy ne, podle počasí. Kolem poledne už jde ven povinně, tak se tedy projde, ale nadšenej moc není. Odpoledne je se mnou většinou doma, nebo když je přijatelná teplota, tak je venku ( tedy courá tam a zpět ) na velkou procházku chodíme kolem 22 hodiny tak do půlnoci. Tu vyžaduje a já jsem spokojená, v tuto dobu snad kontrola nepřijde. Jsem šťastná, že to má Komín nastavené takhle, vzhledem k tomu, že jsem na neschopence už od prosince a budu až do června, tak si nedovedu představit mít nějakého aktivistu, který by chtěl ven častěji, to bych asi o tu nemocenskou přišla, vzhledem k tomu, že už na mně byla 4x kontrola.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.03.2012 13:32 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: Iva
1. DLOUHODOBĚ nemocný pes (pochybuju že bys co čtvrthodinu běhala ve dne v noci po několik let se psem ven)
Pokud bych byla nucena běhat co 15min ven, asi bych zvážila, jestli je život pejska plnohodnotný.. Ale jinak bych byla schopna nad tímto přivřít oko a jako jediný důvod bych tohle asi tolerovala ;-)
2. příliš malý pes (můj případ) nejde venčit za každého počasí (silný vítr a déšť)
Nesouhlasím - znám spoustu miniaturních pejsků, kteří se venčí venku za každého počasí.
3. onemocní majitel
Záleží jak moc..pokud by byla omezena mobilita dlouhodobě, svěřila bych pejska rodině/kamarádovi nebo bych je prvně poprosila, jestli by nebyli schopni se o něj postarat po dobu mé neschopnosti.
4. výhoda když se náhodou zdržíš v práci a jak naschvál neseženeš za sebe záskok
Vždycky to jde udělat.. záleží sice na smlouvě, ale zrovna jsem to probírala a minimálně vyvenčit (s následným návratem) by se určitě dalo.
5. každý nemůže, nebo nechce mít doma kočku.
Pokud nechce, je to smůla, bude muset zvednout zadek a jít se psem ven... pokud nemůže, je to rovněž smůla a rovněž musí zvednout zadek a jít ven,

Neznám ve svém okolí NIKOHO, kdo by nechal psa venčit doma (a nemám kamarády pouze s velkými psy). Já toto debatu nemyslím zle, však jen diskutujeme :-) Jen si prostě nedokážu představit, jak si někdo pořídí psa a z pohodlnosti jej naučí vykonávat potřebu na nějakou podložku. To mi opravdu hlava nebere :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2012 08:31 Žena HOUP [1532]
vzpomínám si Hopi měla nemocny močový měchýř tak knirkala --že jsme museli ven a můžu říct že jsem ji ani dom nedostala----pak jsme venku prochodili přes hodinu než otevřeli veterinu----a pak bylo dobře....po injekci --se ji ulevilo bylo to v poho....palec
-------------------------------

a jednou jsem odjela na tři dny--byla poprvé sama doma v noci --manžel jak přišel z noční nevěděl zda uklízet byt či s ní jít ven ten její provinilý pohled ---já to nerada tady vše po---ale vše se uklidnilo jasně že potrestaná nebyla do večera bylo po prujmu a další noc přežila bez úhony.... potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2012 06:30 Žena Milena [1577] - Teriéři
Čtu a přemýšlím - dříve jsem se totiž nad tím nezamýšlela takhle do hloubky. Můj názor byl jednoznačný - pes dělá potřebu venku, vždycky to jde zajistit, jen nebýt líný. Nakonec - bydlím v paneláku a psa jsem si pořídila především proto, abych pravidelně chodila ven, mně to prospívá a psa utahám. A na základní vyvenčení se dá jít i s horečkou, nebo s bolavými zády.
Kamarádka, se kterou chodíme dost často, má asi pětikilovou jorkšírku. Ta je naučená chodit na balkon, protože panička není ochotná 5x denně běžet ven. Dost jsem jí to zazlívala, ale teď vidím, že z toho bude jednou, možná, pro psa výhoda. Ale když jsem ji měla na hlídání po dobu pobytu její paničky v nemocnici, naprosto neprojevila zájem vyprazdňovat se jinde, než venku.
Asi svůj názor přehodnotím, ale určitě nebudu tolerantní k případům, kdy se venčení na plínu děje jen z pohodlnosti páníčka. Psi se prostě přeučují na kočky.
No a venčení u nás je zaběhnuté takto - ráno Sissi budím, aby šla se mnou do krámku pro pečivo a při té příležitosti.. Pak dopolední procházka, vetšinou do přírody, v případě potřeby paničky ale i do města. Po obědě vyčůrat před barák, odpoledne opět procházka, v létě makat na zahrádku, večer jen před dům. Do pelechu zalézá asi v 20.oo a budím ji asi v 6,15. Jo, pelechem je myšlena obvykle moje postel.
Máme také páníčka, který v případě nepřítomnosti paničky je ochoten zaskočit, ovšem bez vodítka pouze před dům, jina Sissi utíká zpátky domů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2012 22:06 Žena DaD [745] Re: petrab
Souhlas, máme to také tak. Ten odér v bytě bych taky nemusela. Když je problém, vzbudí mě v noci, dopoledně zaskakuje děda. Nechat ho na zahradě nepomůže, jednak nemáme boudu :-) a jednak se tam stejně ne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2012 21:18 R Žena petrab [10528] - foto, veterina – Re: Katy
.......... pokračování:


Jinak, když už jsme u těch mmj. louží, tak je neuvěřitelný, co dělaj hormony, jak dospělej pes (nemyslim nemocnýho, senilního nebo kastrovanýho) se nikdy nevyprázdní na místě jako čuba. Když mi psi potřebovali v noci akut. ven, zvedli na padesáti metrech třeba 70x nohu...

Pamatuju si, před lety, chodila jsem na veterinu s jednou paní s chrtem, která přišla jednoho dne z práce a našla psa před domem mrtvýho. Proskočil zavřenym oknem ve 4. patře paneláku. Když dorazila domu, byl průjem v celym bytě.

Když bylo E. asi půl roku, tak jednoho dne doma začal lítat po terase a měl tendenci přeskočit "zábradlí", myslela jsem, že se zbláznil. Šla jsem s ním rychle ven a lítalo to z něj.

Tím chci jen říct, že si jsem zcela alergická na zvířata, který se musej vyprazdňovat v kotci a nebo na svý zahradě. Na druhou stranu časem už to jde mimo ně, takový zvířata ani pak nemaj problém ve stáří, když to neudržej iks hodin. Neb ti, co se jich to nikdy netýkalo, můžou mít pak fakt velkej psych. průser.
Fakt bych si docela za víc než 30 let aspoň jednou za rok udělala celodenní rodinej vejlet bez hafana tam, kam ani psi nesměj. A zase nic!

Jinak vim, o čem ve svym prvnim příspěvku píšeš. Já už to neřešim, když se kouknu kolem sebe na psokočky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2012 21:05 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Katy
Katy napsala: "nemám čas nebo nemůžu", zařídím to tak, abych čas měla a mohla. Pokud bych opravdu nezvládala, nepořídím si psa vůbec, ne? Nenechám zvíře trpět...
Nápodobně. A už skoro 40 let venčim a venčim a trpim a trpim. Já když jsem neměla zajištěno stoprocentně, že nebudu moct bejt psovi k dispozici furt, tak jsem ho neměla. Byly doby, kdy jsem nešla do zaměstnání a žrala brouky s pískem jen proto, že bych psa zanedbávala. Teď chodim pár let do práce, kde máme sice pindoidní vedení, ale pes může bejt s páníčkem. A hodně mu to závidim. Takže názor mám na toto stejný, ale uznávám, že v životě se asi může stát lecos, takže respektuju názor těch, kdo tvrdí, že prostě čas nemaj a psa si poříděj a nebo už ho maj a nějak to podobně řešej.



Katy napsala:
Mně se můj pes téměr nevenčí ani na zahradě,

To Ti závidim, že se tam nevenčí téměř. Náš pipínek by prasknul. Přitom zrovna tenhle náš pejsánek první měsíce na zahradě vyrost, byli jsme na chalupě půl roku po vodběru, přes zimu doma a od jara zase venku a i když jsem ho jako štěně i v noci co 2 hodiny vynášela ven mimo zahradu na ulici, stejně tam občas čůral a někdy se i vykadil, zahrada byla veliká. Následující rok se někdy na zahradě vykadil, ale jedině, když tam byl s dalším psem. Dneska se mi po tom stejská, ale když jsem musela sbírat hromady, chodila jsem s mokrym hadrem na čele! Od roku a půl už se nikdy na zahradě nevyprázdnil, ať je tam sám či s kýmkoliv. V podstatě neznám jedinýho byťáka (tím myslim psy ve městě nebo v baráku), co byl na zahradě kadil, naopak čub znám iksero.

Od mládí jsem ho viděla jen jednou, když měl akutní průjem, že na chalupě zalez za garáž a pak se ploužil s výrazem hrůzy a následující celej rok se tomuhle místu vyhybal. Proto vlastně obdivuju ty psy, kteří si dojdou jednou na plenu a jednou ke sloupu na ulici. Každopádně už vidim mýho miláčka, to by asi potřeboval hadřik tak dva metry na dva metry, ke svý velikosti, aby se vůbec strefil.... Jinak, kdyby potřeboval akutně v bytě v noci, kňučí a pochoduje od jednoho ke druhýmu, (min. pes tiše zrychleně dejchal, byl 10 let na kortikoidech kvůli interdigitální pyodermii a pil hektolitry vody, bylo to docela náročný).





pokračování výše............ došel počet znaků..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2012 20:25 Žena Iva [341] - TeriéřiRe: Katy
Katy já ale mluvila úplně o něčem jiném a sice o respektu a toleranci druhých.

Píšeš: "Nevidím JEDINÝ důvod, proč učit psa vykonávat potřebu doma!"
1. DLOUHODOBĚ nemocný pes (pochybuju že bys co čtvrthodinu běhala ve dne v noci po několik let se psem ven)
2. příliš malý pes (můj případ) nejde venčit za každého počasí (silný vítr a déšť)
3. onemocní majitel
4. výhoda když se náhodou zdržíš v práci a jak naschvál neseženeš za sebe záskok
5. každý nemůže, nebo nechce mít doma kočku.

Píšeš:
"Pokud bych opravdu nezvládala, nepořídím si psa vůbec, ne? Nenechám zvíře trpět..."
Nerouhej se ! Jak píše Rexík, nikdy nevíš co bude !!

Osobně si vůbec nemyslím, že když se naší Terce chce a jde si cvrknout na plínku, že by tím nějak trpěla.
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2012 19:53 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: Iva+Rexik
Holky, já měla moc nemocného psa, takže vím, jak to je. Kája měl insuficienci chlopní, srdce ani plíce nestíhaly, nestíhaly ani jiné orgány - zavodňoval se, musel proto užívat Furon na odvodňování, v důsledku toho byl schopný čůrat 3minuty v kuse každou hodinu. Ani přesto žádný domácí záchod neměl, musela jsem to zařídit tak, aby ho měl vždy kdo vyvenčit. Bylo to těžké, ale dalo se to.

Rexik: však ano, diskuze je od toho, aby se diskutovalo, já k tomuto tématu mám co říct, mám zkušenost i názor, proto jsem začla, neber to, prosím, zle ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.03.2012 14:03 R Žena Jarka [1804] - Společenská plemenaRe: Katy
Katy,můj názor je takový, že forum je pro to, aby se každý mohl na cokoliv zeptat, co souvisí s pejsky. Tak jsem se zeptala,protože jsem na ten výrobek náhodou narazila.Pokud se týká majitelů, věřím, že téměř každý si pejska pořizuje s vědomím, že se bude o něho starat po celou dobu jeho života. Ale podmínky za tu dobu se mohou u majitelů tak radikálně změnit, a to si troufám říci, že nikdo dopředu neodhadne, co bude.Pak i tato varianta je lepší než dát pejska do útulku.Líbí se mi názor Ivy. My máme jako ona pejska malého, kombinujeme zahradu a procházky. Ano, poslední Tvoji větu v příspěvku jsem si vzala osobně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.03.2012 12:34 Žena Iva [341] - TeriéřiRe: Katy
Vidíš vše příliš jednostranně. Pokud bys totiž měla psa nějak nemocného a neměla zahradu, nebo třeba jako já psa příliš miniaturního, určitě bys mluvila jinak, je to o zkušenostech. Když ještě žil Sorbon, tak jsem měla tento názor taky, a teď ? Mám doma pod stolem plínku a vůbec mi to nedělá žádný problém. Takže máme obojí - venčení venku, i doma na plínce a obojí funguje bez problémů.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2012 11:42 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: petrab
Ty, Peti, já nevím.. pokud "nemám čas nebo nemůžu", zařídím to tak, abych čas měla a mohla. Pokud bych opravdu nezvládala, nepořídím si psa vůbec, ne? Nenechám zvíře trpět...
Mně se můj pes téměr nevenčí ani na zahradě, takže je to fakt jen o přístupu a ochotě přizpůsobit se potřebám živého zvířete.
Opravdu mě vytáčejí ty dotazy na nejrůznějších fórech "jak učit na plínku/noviny/podložku" a následně "pes mi čůrá doma - co mám dělat?" spim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2012 11:36 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: Rexik
rexiku, to byla reakce na ten výrobek, ne na tvůj dotaz, nemusíš si to brát osobně ;-) . Já (díky Bohu) zkušenost nemám, proto bych nic jiného nenapsala... ale rozhořčilo mě to a pevně doufám, že nebude stoupat počet lidí, kteří budou ze psů dělat kočky. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2012 08:28 Žena HOUP [1532]
V noci Hopi vydrží jdeme ve 20 hod a pak mě tahá z postele před 6 ráno tak že pohoda a ve dne chodíme asi tak co4 hodiny ....a je pravda že jak jsme na chatě tak jdem taky venčit do lesíka--u chaty ani náhodou a to ji nemáme oplocenou --je to zvlaštní... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2012 01:05 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
Fotka k příspěvku pootevřít portmonku a je to! (né jako Japonci, ti uměj šetřit!) :
www.ahaonline.cz/…




 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2012 23:40 R Žena petrab [10528] - foto, veterina – HALOOO VŠICHNI....??
Mmch. jaké intervaly máte mezi procházkami u štěňat, dospělých psů, seniorů, fenek, samců?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2012 22:46 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Rexik
?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2012 22:46 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Katy
Nezuř, je to jen reklama, některej člověk by takovýho modelu využil leda prakticky, páč je to lepší než noviny nebo lino a nerozťape se to po celym kvartýru, sice dražší než Rudý právo nebo Blesk, ale reklama je reklama a těch, co chtěj psa a nechtěj či nemůžou s nim pravidelně ven,není zase až tak pomálu, zrovna v ulici máme lidi, kteří malinkýho psa pouští jen na dvorek a na chatě na zahradu a jinak chodí na psí záchod (ted kočičí s kočkolitem), jinak je "luxusně" vycvičen, když mu řeknou "jdeme na pivo", pes si vleze do přepravní tašky a čeká.... (že ho donesnou do hospody, po ulici nechodí, aby něco nechytil a někdo ho nekous) coze ,myslim, že u malejch psů, bohužel, toto nebývá neběžné, bohužel...
Jen nechápu, když se lidi nechtěj nebo nemůžou psům věnovat, co se procházek týče, že si nekoupí raději kočku, kterou domácí záchod nikterak nestresuje. Je skutečně velmi náročný vycvičit psa k tomu, aby chodil na psí záchod, páč je to pro něj naprosto nepřirozený, často i na podobný podložky, který záchod nahrazujou /i když pro mnohý je náročný psa vycvičit, aby se vůbec venčil venku, na jednu stranu to nechápu, protože pes, kterej se vyprazdňuje v uzavřeným prostoru (svym tertoriu) je ten, kterýmu jednoduše nic jinýho nezbyde (viz kotec, zahrada apod.)/, ale vážně to není naprostá rarita, že by to lidé nedělali. Mmch. když jsem viděla onoho psa z ulice, fakt mi s podivem nepřipadalo, že by měl nějakej problém z toho, že si dojde do kočkolitu, že jsem fakt čuměla.
Celkově mám na to názor jako Ty, navíc mám dost ujetej názor na intervaly mezi venčením (deformace z ustavičných chorob mých psů alias jejich prevence), i když musím přiznat, že lépe psí záchod než vejprask po každým návratu domů. Moji psi se nikdy nevyprázdní ani náhodou v uzavřeným prostoru a to ani na velký zahradě (leda by měli akutní průjem a i kvůli tomu by byli celí "přichcíplí"...).Přiznám se, že když přes 30 let pokaždý, když jedem výjimečně někam bez psa v létě při pobytu na chalupě, začnu po 4 hodinách šílet, abysme už jeli domů, že pes musí na procházku a lidi na mě koukaj jak na vola, když ho máme přeci v létě na chalupě na zahradě, cože to blekotám, že to přeci snad pes vydrží a může čůrat venku, celkem závidim těm, pro jejichž psa je samozřejmost čůrat na zahradě a sem tam by se mi to líbilo i třebas na tu podložku (třeba, když jsem doma, mám střevní chřipku a čtyřicítku nebo piju kafíčko s fakt dobrou kámoškou, kterou jsem léta neviděla a zase neuvidim)


Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2012 14:50 R Žena Jarka [1804] - Společenská plemenaRe: Katy
Ti oblblí majitelé se už v diskuzi zřejmě příště na nic nezeptají. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.03.2012 13:34 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honácká
"Když máte psa, který s vámi bydlí v bytě, může být velmi náročné ho vycvičit k tomu, aby chodil na psí záchod."

Dál jsem to nečetla, chce se mi blejt, velebnosti tone
Nevidím JEDINÝ důvod, proč učit psa vykonávat potřebu doma! Ať už jsou to noviny, podložky či nejrůznější reklamní triky v podobě záchodů pro psy atp. Pes není kočka! A jestli si milí "vynálezci" těchto kravin myslí, že psa oblbnou umělou trávou (jakože si na ni pak vzpomene venku, protože "tráva jako tráva", tak to se teda šeredně mýlí. Oblbnou jedině některé.....majitele.. rozzureny
Jsem se rozzuřila stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2012 09:36 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Rexik
Je to dobrá náhrada novin při výuce štěňátka na venčení venku, dobře absorbuje vlhko. Není však nad dostatek volného času k vynášení psa ven.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2012 05:17 R Žena Jarka [1804] - Společenská plemena – Toaleta pro vašeho domácího mazlíčka
Máte někdo zkušenosti s tímto výrobkem?
www.topshop.cz/…

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Péče o psa • Zobrazeno 313x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/459-toaleta-pro-vaseho-domaciho-mazlicka