Přihlaste se a využijte web naplno HAFICI.NET »

Volný pohyb psů

 

NápovědaFórum » Nezbytné rady nejen pro začátečníky » Zákony, vyhlášky a daně 

+ přidat příspěvek
Volný pohyb psů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2013 17:57 Žena sgualdrina [1064] - Pinčové, knírači, molosoidní psiRe: invalida
jo to je fakt..spis me stve,ze frenventovany mista se neresej a hledaj pejskare na lesnich cestach..ale zas oni vi,ze tam lidi chodi prave proto,ze tam skoro nikdo nechodi a poustej tam psi na volno,jako chodim tam i ja,kdyz tu jsem a prave proto,ze tam je klid a hafani si spolu pohrajou,neco hezkyho vyfotime..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.11.2013 17:52 Muž invalida [782] Re: sgualdrina
Když tě kousne pes je v podstatě jedno kde...nepravděpodobný místa jsou taky k naštvání. Ale uhlídat vše je utopie.
sgualdrina napsala: no to jedine a tez tomu neverim..a zatim co vim,tak to schytali jen sami mensi hafani,jsem zvedava,zda by prisli i za mnou se schatzem.. ;-) dneska me zrovna rikal kamos,ze ho taky vychytali tady u nas v Bělském lese mimo značené trasy a měl to za 200..měli by víc hlídat sídliště a sběr výkalů,než lesní cestičky,kde skoro nikdo nechodí..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2013 17:44 Žena sgualdrina [1064] - Pinčové, knírači, molosoidní psiRe: petrab
no to jedine a tez tomu neverim..a zatim co vim,tak to schytali jen sami mensi hafani,jsem zvedava,zda by prisli i za mnou se schatzem.. ;-) dneska me zrovna rikal kamos,ze ho taky vychytali tady u nas v Bělském lese mimo značené trasy a měl to za 200..měli by víc hlídat sídliště a sběr výkalů,než lesní cestičky,kde skoro nikdo nechodí..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2013 13:13 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: sgualdrina
leda by byly pokuty hodně vysoký a nonstop opakovaný a to sotva, za to dám krk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2013 10:38 Žena sgualdrina [1064] - Pinčové, knírači, molosoidní psiRe: petrab
ja sem rada,že to tak je,jen bych byla ještě raději,kdyby na ten volny pohyb vyčnenili nějake jine místo..ono stejně na to dost lidi tady kašle,tak snad ty pokuty k něčemu budou..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2013 21:12 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: sgualdrina
nikdy ale nezapomeň, že všechno blbý je pro něco dobrý, co já bych sem tam dala za omezenej pohyb psů, možná bych si užila víc času se zdravym psem na šňůře než s potrhanym psem na veterině
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2013 17:52 Žena sgualdrina [1064] - Pinčové, knírači, molosoidní psiRe: petrab
jo mame tu na nase sidliste asi 2 mista,kde je mozny volny pohyb psu a obe jsou u frenvetnovane silnice,takze docela naprd a moc velky to teda neni..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2013 20:50 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: sgualdrina
a vy tam máte upravenou místní vyhlášku o vodítkách?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2013 12:03 Žena sgualdrina [1064] - Pinčové, knírači, molosoidní psi
tak u nás na ostravsku,se nyní strážnící činí a vybiraji pokuty za volný pohyb psů..no zatím sice jen od malých hafíků (viz.3 měsíční štěně jorka),ale vypada to,že se blýska na lepší časy,,jsem zvědavá kdy začnou pokutovat právě ty,jejichž psi nemaj žádny přivolání a terorizujou kolemjdoucí psy na vodítkách..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2012 00:34 R Žena petrab [10528] - foto, veterina
www.stranapsa.cz/…

Ráda bych podepsala. Ovšem dokud nebude existovat zákon, který zabezpečí mé zvíře proti napadení zvířete agresivního, podepsat po mých zkušenostech nemohu.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2012 15:11 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: DaD
v nějaký takovýhle www.epes.cz/… s nožkama ven.... a držela bych ho za ucho (tý tašky...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2012 14:59 Žena DaD [745]
Pes v tašce a po svých smich :-D .. napadlo mě to svého času taky, ale takhle realisticky popsané... vyprskla jsem si smíchy na obrazovku a jsem pro.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   18.07.2012 13:51 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Katy
Katy napsala: dávám náhubek všude, kde ho mít musí, ale kolikrát jsem jedna z mála :-(
no blbých je nás víc....

Katy napsala: Má být v "zavíratelné schráně", (
docela, když vidim ty čouhající hlavičky, mě občas i napadlo,jak bych asi vypadala, kdybych vyrazila se psem v tašce s čouhající hlavičkou s tím, že by měl díry ve dnu a šel by si - vzhledem k váze - po svejch..... V metru mě to napadá často....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2012 13:40 R Žena petrab [10528] - foto, veterina – Re: Petra123
Petra123 napsala:

Já bych zrušila tašky a zavedla náhubky.
palec palec palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2012 12:27 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: Petra123
Má být v "zavíratelné schráně", tzn. v přepravce nebo v tašce se zavíráním, pak náhubek mít nemusí, ale jinak joo. Já teda Safírkovi dávám náhubek všude, kde ho mít musí, ale kolikrát jsem jedna z mála :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2012 11:14 Žena Terda [484] - JezevčíciRe: Petra123
Berta jsem vozila buďto ve vystlaným batohu nebo s náhubkem (a lidi na mě koukaj jak na cvoka, že takovej prcek má náhubek, jednou mi doknce nějakej pán vynadal, že psa buzeruju coze ). Teď u batoh kvůlivá zádům nepřipadá v úvahu, takže máme tašku přes rameno, ale ta se tak blbě vozí, zvlášť když jedem někam dál, že to vidím na náhubek a lístek pokaždý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   18.07.2012 09:12 Žena Petra123 [461] Re: Katy
To je pravda. A César má v MHD koš vždycky i přesto, že má atypický čumák, takže mu nesedí, tak jak by měl a řekla bych, že je mu dost nepohodlný...
Ale když tak nad tím přemýšlim, tak pes v MHD má mít buď náhubek a nebo má být v tašce (tím pádem nemusí mít náhubek), ne? Já bych zrušila tašky a zavedla náhubky. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.07.2012 09:09 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: sgualdrina
no pokud by ho měla zapnutého v batohu nebo v tašce, tak ještě zavřu oko... ale v drtivé většině případů jim čouhá hlava a ňafou na všechno okolo hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2012 23:39 Žena sgualdrina [1064] - Pinčové, knírači, molosoidní psiRe: Terda
Tak pokud toho pejska z te tasky nepousti..lidi jsou ruzni..kazdopadne je to hlupacka ta pani... no no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2012 20:21 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: petrab
Pravda.. já teda zatím bydlím na konci světa a v Olomouci jsem se se zvířaty v MHD moc nesetkala, ale v Brně jsem tu čest měla a bylo úplně jedno, jestli malý nebo velký hmm . Jen je fakt, že ti velcí byli často lépe zvládnutí a náhubek měli ve více případech než malí.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2012 19:10 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Milena
jj, přesně, psi žijou bezprizorně ustavičně od malička na ulici v davech jiných lidí a psů, válej se, nebo jsou ve smečce se squotery, jsou převážně pohodoví a co víc - jsou to zvláště větší kříženci drobný konstituce a zcela zdavi!!
Stanu se bezdomovcem a jednoho si pořídim, abych si konečně užila ulice místo veteriny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.07.2012 19:02 Žena Milena [1577] - TeriéřiRe: petrab
Zajímalo by mně, jaké zkušenosti máš se psy bezdomovců. U nás jich sice není moc, ale jejich psi jsou naprosto pohodoví, neagresivní a poslušní. I když je asi nepřesné, říkat bezdomovci - jsou to spíše lidé holdující drogám. Ti mi připadají nebezpečnější, než jejich psi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2012 19:01 R Žena petrab [10528] - foto, veterina – Re: sgualdrina
sgualdrina napsala: No mě by zajímalo,co by dělala,kdyby to pustil na ni..Zodpovědnost nulová... :-| smich smich doufám, že myslíš onoho pána...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2012 18:58 R Žena petrab [10528] - foto, veterinaRe: Katy
Katy napsala: Kolikrát jsem jela MHD a že by měl někdo košík?? tak to u nás je nemaj časti ani ti velcí, zvláště bezďáci to neřešej, ani v metru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2012 16:22 Žena Terda [484] - JezevčíciRe: sgualdrina
Mě jen zaráží, že se pejsek vyčůral pod sebe do tašky... coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.07.2012 15:41 Žena sgualdrina [1064] - Pinčové, knírači, molosoidní psi
MHD je kapitola sama pro sebe..U nas v Ostravě se MHD pohybuju dost,takže zkušeností se psi v MHD mám dost..nejvíc mě dostala však jedna paní tak kolem 40let..Měla v takové plyšové tašce malého pudla no a co se stalo..pejsek se ji do toho vyčůral,samozřejmě měl vlastní sedačku no a co myslíte..čůrání prosáklo na čalouněnou sedačku..smrad nehorázný,jenže ta paní chtěla vystoupit,nějaký pán si tam chtěl sednout a hele mokro a ten nezaměnitelný zápach..zdělil té paní zkutečnost,že její pes tu sedačku znečistil a její odpověď?? "Já vím a co však je to příroda,vy naděláte kvůli trochy vody.." No mě by zajímalo,co by dělala,kdyby to pustil na ni..Zodpovědnost nulová... :-| :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2012 15:15 Žena Terda [484] - JezevčíciRe: Katy
Není to o pidipsech, ale o lidech. Tuhle jsem jela metrem z lesa, Bertík měl náhubek a byl na krátkým vodítku a jak jsou v metru takový ty jakoby kóje se sedačkama po třech, tak na tý vzdálenější straně ode mě ve vedlejší kóji nastoupila slečna s yorkem na flexině. Že by se jí uráčila zaseknout, to jí ani nenapadlo a pes prolezl pod sedačkama až k nám. A hned další zastávku nastoupila smečka paniček taky s asi s pěti yorkama, který měli rafany evidentně jako doplněk. Tak dva byli v taškách, ale tři měly na vodítku a že by jim daly náhubek to ne. Teď mě to může bejt jedno, ale bejt mi o deset let míň (psů jsem se bála) nebo bejt třeba maminkou s malým dítětem tak nadšená nejsem. To samý jako jsem nebyla nadšená, když do úzký narvaný tramvaje nalezla ženská s afgánským chrtem a štěnětem. Velkýho psa nechala rozvalit přes celou uličku a zatarasila tak průchod dál od dveří a štěně posadila na sedačku. Náhubek taky neměli ani ten velkej. Obecně mám pocit, že až na pár výjimek nikdo náhubek v MHD nedodržuje tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   17.07.2012 15:13 Žena sgualdrina [1064] - Pinčové, knírači, molosoidní psi
Nezlobte se na mě,ale ja si myslím,že je Pes jako Pes..ať malý nebo velký prostě je to pes a všude se piše např.ZÁKAZ VSTUPU SE PSEM,tzn.s jakýmkoliv psem..pravidla jsou stejná pro všechny, nevidím důvod nějakých výjimek.. :-| ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   17.07.2012 15:05 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: Rexik
Však já nemluvím konkrétně o vás ;-) ale jistě mi dáš zapravdu, že velcí psi jsou diskriminováni a malým je povoleno daleko víc :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2012 14:30 R Žena Jarka [1804] - Společenská plemenaRe: Katy
Katy, náš pidi pes nosí košík venku pořád.A pokud jdeme zcela výjimečně do obchodu, ne s potravinami, tak se vždy zeptám, zda smím.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2012 14:13 Žena Katy [1816] - Plemena ovčácká, pastevecká a honáckáRe: sgualdrina
Naprostý souhlas... nevím, proč bych JÁ měla dodržovat předpisy a ostatní s pidipsy ne tone. Kolikrát jsem jela MHD a že by měl někdo košík?? Velmi výjimečně hmm Ale je to peklo i z druhé strany - když jsem hledala byt, kam by mohl pes, byl opět problém s velikostí. Prý domácí zvíře ano, ale jen MALÉ!! tzn. do velikosti yorka tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2012 12:17 Žena sgualdrina [1064] - Pinčové, knírači, molosoidní psi – pes jako pes ne??
Dnes dopoledne jsem se jako skoro každý vydala nakoupit do Tesca a zase se to stalo...Přímo v obchodě jsem potkala paní,která měla v tašce v nákupním košíku čivavu a aby toho nebylo málo za rohem stál mladý pár,kde pán yorkšira držel v náručí..tak to už mě fakt štve..na dveřích nápis jak kráva,zákaz vstupu se psy a oni si tam vemou psa..A argumenty,ve stylu : však je malý ,neberu..Jednou je to pes a je to jejich problém,že si koupili malého psa.Já se tam taky nechodím producírovat se svojí dogou..A ostraha jim nic neřekne a ještě se na psa mile usmívá..já nestojím o to si pak koupit ovoce s cizíma psíma chlupama a sami víte,že vlasy a chlupy se dostanou všude..To samé koupaliště,kde se malí pejsci i přes zákaz pašují v kabelkách a taškách..fakt ti lidi jsou asi dementní a nebo jim ty psi prodali s tím,že jsou to morčata,jinak tomu vážně nerozumím.. sad sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2012 22:53 R Žena petrab [10528] - foto, veterina – PRAHA

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Nezbytné rady nejen pro začátečníky • Zobrazeno 227x

© HAFICI.NET - https://hafici.net/forum/472-volny-pohyb-psu